"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Neuca

Home Forums Forum Neuca

This topic contains 32 replies, has 4 voices, and was last updated by  Nieuk 4 years, 4 months ago.

  • Author
    Posts
  • #2533

    Prezes
    Keymaster

    Spółka jest na liście spółek obserwowanych jako potencjalne kupno

    W gazecie parkiet w niedźwiedziach tygodnia niestety pojawiła się Neuca (mam kilkanaście akcji kupowanych po wyższym kursie niż obecny). https://www.parkiet.com/Byki-i-niedzwiedzie-tygodnia/303119996-Niedzwiedzie-czyli-trzy-spolki-ktorym-grozi-przecena-akcji-Bioton-Handlowy-i-Neuca.html&template=restricted
    Kurs opuścił obszar między 50-200 sesyjną i raczej będzie kierował się w kierunku wsparcia na 230zł.

    Przed komentowaniem proszę o zapoznanie się regulaminem forum
    Regulamin forum

  • #2786

    Nieuk

    Wbrew pozorom-to bardzo ciekawa spółka. Trochę zamieszana w różne afery, ale to jest sprawa drugorzędna. Sam się zastanawiam nad kupnem. Kiedyś mi ją odradzileś, ale to było po znacznie wyższym kursie.

  • #2789

    Prezes
    Keymaster

    W zeszłym tygodniu było jakichś duża zatrzymań w tzw. aferze lekowej i mam nadzieję że nie dotyczą spółki. Nie czytałem tego dokładnie ale podobne jakiś lekarz masowo wystawiał recepty na jakieś drogie leki, słupy jakieś wykupywały te leki i później oni za granicą je sprzedawali. Czy tak faktycznie było to nie wiem.

  • #2796

    Nieuk

    Recepty, receptami:) Mnie bardziej chodziło o starą „Wieś”. Nie wiem, czy Neuca nie ma czegoś na sumieniu…ale z drugiej strony-gdzie nie ma ryzyka? A branża okolomedyczna to naprawdę bardzo ciekawy temat…

  • #3114

    Prezes
    Keymaster

    Neuca podała gorsze wyniki za 4 kw zarówno w stosunku do konsensusu jak i do wyników rok wcześniej.
    http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32805267,neuca-miala-w-iv-kw-23-7-mln-zl-zysku-netto-ponizej-konsensusu

    I w zasadzie tyle tak na szybko, może jeszcze to można dodać to że dywidenda ma być wyższa o 15% r/r.

    Jak znajdę czas to jeszcze zerknę mocniej w raport.

  • #3139

    kafal

    No i dywidenda jest wyższa.
    Teraz 7,4 PLN. W zeszłym była jeszcze 6,4 PLN

    • #3142

      Prezes
      Keymaster

      Neuci nie ma co skreślać jako potencjalnej inwestycji bo raczej powinni poprawiać wyniki. Zarząd spodziewa się wyższego zysku w tym roku, rynek ich powinien rosnąć 3-4 % rocznie. Chcą kontynuować skup, dywidendy też co roku mają ok. 15% rosnąć, spółka nie jest jakoś droga więc za rok kurs może być na wyższych poziomach.
      https://stooq.pl/n/?f=1281200

  • #3292

    Prezes
    Keymaster

    Całkiem przyzwoity skup Neuca ogłosiła bo za 35 mln http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/32824793,neuca-sa-28-2019-oferta-zakupu-akcji
    Generalnie przeznaczyli na skup 120 mln do końca 2019 więc pewnie jeszcze będą dodatkowo skupować w późniejszym okresie.

  • #3293

    Nieuk

    Fajnie traktują akcjonariuszy, bo buy back często jest substytutem dywidendy. A tu oprocz tego, że jest oferta zakupu-to jeszcze dywidenda. Szacun.

  • #5653

    Nieuk
    Blocked

    Bardzo dobre wyniki pokazała Neuca. Zysk netto wyższy r/r o 15%. Dużo lepsze przepływy operacyjne.

    Co ciekawe o wiele mniejsze w strukturze przychodów osiągnął segment sprzedaży marek własnych a Ebit na takim samym poziomie-marża im wzrasta.

    Bardzo ładny wynik w segmencie przychodni, badań klinicznych i telemedycyny. Przychody wyższe o 55%. Ebit wzrósł z 244 tys. zł przed rokiem do 5,1 mln zł w I kw. b.r.

    • This reply was modified 5 years ago by  Nieuk.
    • #5655

      Prezes
      Keymaster

      Fakt że wyniki są lepsze r/r i można zakładać dalszej ich poprawy.
      W ich przypadku ciekawym tematem jest to że na początku ubiegłego roku Neuca nabyła 25 proc. udziałów w firmie SensDx. Zajmuje się ona m.in. opracowywaniem metody badawczej wirusów grypy za pomocą specjalnych elektrod. Projekt jest bliski komercjalizacji – bardzo prawdopodobne, że nastąpi to już w przyszłym roku. Produkt jest już zarejestrowany i testowany klinicznie. Do jego finalizacji potrzebne jest wykonanie jeszcze jednego cyklu badań w sezonie grypowym. Ma on w 100 proc. potwierdzić skuteczność rozwiązania.

      – Wyniki dotychczasowych testów są obiecujące, a zainteresowanie funduszy inwestycyjnych z całego świata pod względem wsparcia i dystrybucji produktu na rynku globalnym jest bardzo duże – zapewnia Sucharski.

      Neuca inwestuje w telemedycynę – spółka zwróciła się do firm ubezpieczających z pomysłem dotyczącym oferty lekarskich telekonsultacji dla klientów objętych ubezpieczeniem zdrowotnym. Firma chciałaby połączyć usługę z wprowadzonymi niedawno e-receptami. Prezes nie zdradza jednak za wiele szczegółów, ponieważ trwają prace nad konkretną propozycją oraz wstępne rozmowy z ubezpieczycielami.

  • #5659

    Nieuk
    Blocked

    Dzięki za info. Super ciekawy projekt i ultraprzyszlosciowy.

    Po raz kolejny spółka trafia na mój radar:)

  • #5719

    Nieuk
    Blocked

    Wygląda to na akumulację waloru. Opór ok.275-276 zł. Jak przebije-to głęboko rozważę zakup akcji…

  • #7342

    Nieuk
    Blocked

    Chyba w najblizszych dniach szykuje się test 300 zł…

  • #8067

    Nieuk
    Blocked

    Neuca ogłosiła wezwanie po 302 zl. Super papier. Oprócz dywidendy skup. Idzcie ta drogą…

  • #8185

    Nieuk
    Blocked

    Ciekawe jak sobie Neuca radzi z tym niedoborem leków…ale papier się fajnie konsoliduje. Silny opór na 300 zł…

    • #8190

      Prezes
      Keymaster

      2 kwartał na pewno był lepszy r/r a czy w tym kwartale niedobory negatywnie wpłyną to trudno powiedzieć. Problemy są bo sam byłem przed chwilą w aptece i nie było mojego (20 km w innej aptece jest).
      Z drugiej strony może też być tak że ludzie zaczną na zapas leki kupować i nawet pozytywnie to zamieszanie wpłynie na wyniki.

  • #8293

    Nieuk
    Blocked

    Dzisiaj się kończy zapis na sprzedaż 150 tys. sztuk akcji po 302 zl. Pewnie kurs był dlatego tak 3many w ryzach, żeby było jakieś dyskonto a spółka mogła tym samym skupić jak najwięcej akcji. Swoją drogą: to zastanawiam się, czy faktycznie uda im się skupić te.150 k szersów…Pachnie pięknym wybiciem w górę od jakiegoś czasu…

    • This reply was modified 4 years, 9 months ago by  Nieuk.
  • #8305

    Nieuk
    Blocked

    Nie wiedziałem, że dzisiaj już będzie to wybicie:) Poszły konie po betonie…:) Ten rok, jeśli chodzi o wyniki powinien być rekordowy dla Neuki. Mam nadzieję, że nie ściągną tej spółki z giełdy, bo to ostatnia spółka z branży…Farmacol i Pelion już dawno zostały zdjęte…

  • #8330

    Roman

    Prezesie, biorąc pod uwage:
    -raczej całkiem niezłe fundamenty spółki
    -uczciwe podejscie spółki do kwestii skupu, buy backu i raczej przejrzystści biznesu
    -to ze jest w poczekalni do portfela blogowego
    -spółka regularnie jest w top picks BOSia
    -swig80 – czyli mozliwy spory beneficjent PPK
    – względnie stabilny wieloletni trand wzrostowy

    Biorac pod uwagę piątkowe wybicie ,nie uważasz że chyba czas na wrzutkę neuki do portfela blogowego?

    Pozdrawiam
    Roman

    • #8335

      Prezes
      Keymaster

      Wszystko co napisałeś to prawda jednak jest kilka powodów które mnie powstrzymują przed kupnem np. dosyć wysoka wycena (c/z 14), brak pewności że wyniki będą nadal się poprawiać czy fakt że spółka działa tylko na rynku krajowym a nie globalnym.
      Oczywiście trzymam kciuki za tych którzy mają akcje aby im jak najwięcej urosły.

  • #8338

    Nieuk
    Blocked

    Z jednym się muszę zgodzić…Faktycznie nie działają globalnie i to in minus. Z drugiej strony sam wklejałes mi linki, że opracowują jakieś inny metody leczenia. Podsumowując: Neuca to bogata spółka a jak wykorzystają swój potencjał, to czas pokaże:)

    • This reply was modified 4 years, 9 months ago by  Nieuk.
    • This reply was modified 4 years, 9 months ago by  Nieuk.
  • #8418

    Prezes
    Keymaster

    Jest reko dla społki z ceną 307 czyli obecna rynkowa i nie jest to jakoś mocno optymistyczna rekomendacja. Analitycy oczekują raczej płaskich przychodów i zysków w najbliższych latach a teoretycznie 3 ostatnie kwartały 2019 będą gorsze r/r.http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/33758921,dm-banku-bps-neuca-raport-analityczny-w-ramach-programu-wsparcia-pokrycia

  • #8474

    Prezes
    Keymaster

    Kolejne reko, teraz od bosia z ceną docelową na 333, analitycy w tym roku oczekują 117 mln a w przyszłym na 130 mln.

  • #8477

    Nieuk
    Blocked

    Zdecydowanie bardziej zgadzam się z tym reko. Wyniki wcale nie będą płaskie. Poza tym-cena już jest dzisiaj powyżej tych 307 zł. Spółka poważnie traktuje akcjonariuszy: dywidenda, buy back. Inwestorzy lubią takie spółki. Technicznie też wygląda świetnie i póki co mamy niezagrozony trend wzrostowy.

  • #9563

    Prezes
    Keymaster

    Bardzo mocne wyniki podała spółka, 10% wzrost przychodów i ok.90% wzrost zysku netto, nieźle.

    Ten Square Games też super wynik, jedna z najniżej wycenianych spółek z branży, główne pytanie ile jeszcze ryb złowią.

  • #9589

    Nieuk
    Blocked

    Cieszą mnie bardzo wyniki tych dwóch spółek.
    Wczoraj też wyniki podał Eurocash i wyniki nie były jakieś specjalnie dobre a tu dzisiaj tak ładnie walor reaguje. Może być zmiana sentymentu do papieru i jakieś większe odbicie.

  • #9594

    Janek

    O Neuce pisałem jeszcze jak chodziła o 100zł niżej niż obecnie i jest to niewątpliwie papier, który warto mieć w portfelu. Mądrze zarządzana spółka, a do tego z uwzględnieniem korzyści dla inwestorów.

  • #10776

    Nieuk
    Blocked

    Neuca o krok od maximow historycznych. Ich przebicie oznaczałoby jedno: Sky is the limit:)

  • #13691

    Prezes
    Keymaster

    Warto przeczytać najnowszą rekomendację http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/34646015,dm-banku-bps-podwyzszyl-wycene-akcji-neuki-do-386-zl
    Wg nich w tym roku będzie szczyt zysków (125 mln) a w przyszłym spadek na 104 mln.
    Gdyby się prognozy sprawdziły w 4 kwartale spółka zarobi 32 mln przy 24 mln rok wcześniej co oznaczałoby 33% wzrost zysku. Może się okazać że wyniki roczne mogą być dobrą okazją do sprzedaży akcji (jeśli faktycznie zyski mają od przyszłego roku spaść).

  • #13694

    pstaniszewski
    Blocked

    W chwili obecnej w Neuca 40 proc zysku robią inne biznesy niż hurt. To jest fajne, ale i ryzykowne. Wydaje się, że bardzo dobre rentowności w segmencie biznesów pacjenckich to bardziej zasługa podsegmentu badań zleconych niż typowych przychodni. Tutaj jest zawsze pytanie o powtarzalność tych zysków w kolejnych kwartałach bo dużo zależy od otrzymanych zleceń na badania od innych podmiotów. To co natomiast z pewnością budzi wyrazu uznania to redukcja kosztów sprzedaży i zarządu. Dodatkowo rynek będzie raczje rósł w kolejnych latach, a oni mają ogólnie silną pozycję i zakładamy, że już sejm wiele w prawie nie będzie mieszał.

  • #14216

    Nieuk
    Blocked

    No pikna sprawa:) Neuca dziś na maxach rocznych:)

  • #15074

    Nieuk
    Blocked

    Neuca idzie ponownie w kierunku maximów. 400 zł to kwestia vzasu i to raczej niedługiego.

You must be logged in to reply to this topic.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.