"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Delko – spodziewany dalszy wzrost zysków

Delko sprzedane !!!

Delko – ogólnopolski dystrybutor produktów chemii gospodarczej, artykułów higienicznych czy kosmetyków.
Kupiłem 750 sztuk średnio po 9,10 (500 po 9,15 i 250 po 9), oczekiwany wzrost 5-20% w okresie do 6 miesięcy.

Delko jest nisko wycenianą spółką patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 5,65, c/zo 4,18, c/wk 1,04, c/p 0,11, ev/ebidta 8,07, z dobrymi fundamentami: dobre przepływy operacyjne i bilans (zawsze można się przyczepić do pewnych punktów), z rosnącymi przychodami i zyskami od kilku lat.

W 4 kw 2015r. Delko kupiła dwie spółki współpracujące z nią od wielu lat Doktor Leks i Delko Esta za 26,65 mln (dlatego pogorszył się trochę bilans przez zwiększenie się zobowiązań) a dzięki tym akwizycjom zarząd szacuje że przychody zwiększą się o 60 mln a zysk brutto o 3,7 mln rocznie (zysk netto 3 mln) (nie licząc efektów synergii). Zysk netto wzrósł w 2016r o 1,5 mln zł dlatego zakładam że w drugiej połowie wzrośnie o kolejne 1,5 mln (dzięki akwizycji) i w związku z tym liczę na wzrost zainteresowania inwestorów akcjami szczególnie w okresie ogłaszanych wyników. Dobrą informacją jest też zakup w październiku przez prezesa zarządu 4500 akcji co może być prognostykiem dobrych wyników, wspomnę też iż jest to spółka dywidendowa (stopa 3-4%).
Od strony technicznej to kurs przebywa w konsolidacji pomiędzy 9 a 10 zł i wybicie któregoś z tych poziomów może pokazać dalszy kierunek, jako że spodziewam się lepszych wyników oczekuję wzrostu kursu do 10 zł (a w przypadku wybicia tego oporu to wzrostu do 11 zł – szerokość konsolidacji).

Dodano 08.11.2016 
Sprzedałem 250 akcji po 9,60 gdyż miałem zbyt duże zaangażowanie, pozostałe 500 akcji trzymam bezwzględnie minimum do wyników.
Dodano 14.11.2016 
sprzedałem 500 akcji po 9,90 zł, grałem pod wyniki – łączny zysk na na Delko to 7%

avatar
7 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tommy501IwanAnonimowyWojetekPrezes Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
tommy501
Gość
tommy501

Dzięki za fachową odpowiedź.

tommy501
Gość
tommy501

Witam widzę, ze podobnego nosa mieliśmy do spółki Delko. Ja kupiłem wczoraj 500 szt po 9 zł mam nadzieję, że trochę urośnie spółka. I moje pytanie jak oceniasz do jakiej ceny może spaść Onico gdzie tutaj jest opór. A druga sprawa jak oceniasz spółkę ACAUTOGAZ rozwijają się w szybkim tempie i wiem, że trochę orientujesz się na oporze jaki tutaj widzisz?

Iwan
Gość

Spółka fajna. Potencjał do wzrostu jest, chociaż raczej nie jest to spółka mocno wzrostowa jeżeli chodzi o przychody i zyski. Swój poziom już osiągnęli. Ale nawet przy niezmienionych przychodach i zyskach mogą C/Z mieć powyżej 10 co rodzi szansę na wzrost kursu. To co mnie powstrzymuje od ich zakupu to duże zadłużenie. Trochę mi spółka ta przypomina Komputronik, gdzie też C/Z jest bardzo nisko, ale rosnąć nie chce. Kiszę go już od roku i boję się, że tutaj może być podobnie. Ale spekulacyjnie tak jak pisałeś dużego ryzyka nie ma.

Obserwator
Gość
Obserwator

A w takim razie co powiesz na taką spółkę jak Mennica Skarbowa. C/Z to zaledwie 5.5 … dotychczas bardzo ładny i regularny wzrost przychodów i zysku netto, chociaż niestety w ostatnim kwartale było małe rozczarowanie co do ich wartości. Niemniej myślę, że ze wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem złota, związanego z ostatnimi jego wzrostami, spółka powinna odnotować dalszą poprawę wyników i wyłamać się z tego marazmu jaki ostatnio miał miejsce na kursie MNS.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes czyli na Delko można się ustawiać w kolejce czy poczekać do środy jak zareaguje giełda na wyniki wyborów w USA?

Wojetek
Gość

Rosnące obroty tak blisko oporu to pewne ostrzeżenie – ale jak pisałem wcześniej 30 zł na EFK będzie. 36 może trochę później ;). Ciekawy pomysł z DEL – ładna konsola, jak pójdzie z tego wybicie górą to możliwy jest test 14-15 zł. Przy okazji co myślisz o LBW ? Pokazali ciekawe prognozy, technicznie też się tam ciekawie dzieje, do tego powinno im sprzyjać otoczenie (wzrost wydatków na obronność przez PiS).

Wojetek
Gość

http://stooq.pl/n/?f=1121432&search=lubawa – zapewne czytałeś, wzrost zysku netto całkiem ładny, zakładając że w 4Q zrobią ok 2 mln to daje 8 mln i C/Z ok 15. Wiem że dalej nie jest to tanio (zwłaszcza na twoje kryteria c/z ok 5) ale Protektorowi za półrocze wyniki mocno spadły i rynek wycenia że więcej niż te 4-5 mln w skali roku PRT nie zrobi co daje c/z na poziomie gdzies ok 12 więc niewiele mniej od LBW. Dywidendy faktycznie PRT ma lepsze.

Obserwator
Gość
Obserwator

Zerknij na spółkę MFO. Myślę, że wpasowuje się w profil spółek o których piszesz. C/Z trochę wysokie bo 7.9 ale pozostałem warunki związane z przychodami i zyskami moim zdaniem w stylu Twoich typowań.

Obserwator
Gość
Obserwator

Dzięki za informację. Ja akurat dzisiaj to kupiłem praktycznie po cenie zamknięcia więc póki co na zero. Spółka jest w stabilnym trendzie wzrostowych od strony technicznej więc może z czasem będzie on kontynuowany najwyżej trzeba będzie trochę poczekać. Dobrze, że kupiłem też EFEKT przynajmniej on rośnie.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.