"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 5c/2017

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem

aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.
avatar
99 Comment threads
115 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Unknown
Gość

Szukasz pożyczki biznesowej? Kredyt hipoteczny, kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, pożyczka studencka, kredyt konsolidacyjny, pożyczka niezabezpieczona, pożyczka z udziałem kapitału podwyższonego ryzyka z oprocentowaniem 2%, zainteresowani wnioskodawcy powinni się z nami skontaktować przez e-mail: johnloanfirm2@gmail.com

Unknown
Gość

Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, pożyczki studenckiej, krótko i długiej, online
Biznesu, firm, potrzeb inwestycyjnych i / lub kredytu samochodowego? Czy chcesz
Spłacić rachunki? Chcesz być finansowo stabilny? Cały ty
Musimy skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zacząć
I otrzymać pożyczkę, której pragniesz. Ta oferta jest otwarta dla wszystkich, którzy są w stanie
Spłatę kredytu w odpowiednim czasie i przy niskim oprocentowaniu 3%
Po prostu napisz do nas na adres johnsmithloancompany96@gmail.com

Wojetek
Gość

Widzę Prezes ma tutaj niezłą jazdę w komentarzach i znów wszystko przez spółkę paliwową (wcześniej ONC). Parę spraw – jak widzę komentarze tutaj: "mam XXX pod korek, to super fundamenty" to mam wrażenie że autor bloga powinien albo kasować albo lepiej zdzielić obuchem w łeb takich delikwentów. Dlaczego ? Bo prędzej czy później granie jednej spółki "pod korek" źle się skończy. Częściej prędzej. Druga sprawa widzę Prezes dorobiłeś się swojego nadwornego trolla. Jeszcze z 1993 roku – czyli to bardzo stary troll – może lodowy wręcz (yeti ?) ;) Zabawne jest że ktoś mając akcje za 1/4 ich obecnej wartości ma pretensje do autora bloga o to że sprzedał mały pakiet. Wręcz bardzo zabawne. Odnośnie UNT – nie mam, nie miałem i raczej nie zamierzam tej spółki mieć – dlatego wrzucam obiektywną moją AT. Kto skorzysta to jego sprawa: http://bankfotek.pl/image/2080211.jpeg – najpierw trochę historii jeszcze z nC – kurs po wybiciu z czerwca 2016 (moocna świeca) był w trendzie wzrostowym aż do początku 2017, zaznaczyłem praktycznie trzy momenty na wyjście z tej pozycji. Pierwszy to wybita LT,drugi wybita mocną spadkową świecą średnia SMA i trzeci pullback z podażowym cieniem do poziomu wsparcia konsolidacji jakim było 55 zł. Zwłaszcza od tego trzeciego miejsca na UNT dla mnie jest czerwone światło – trend spadkowy który potwierdzają rosnące ! obroty. Obecnie można mieć nadzieję na korekcyjne odbicie od wsparcia na 40 zł do najbliższego oporu tj 47-48zł (dawny opór, później wsparcie słabe, obecnie znów opór). Szczytem szczęścia wg mnie byłby powtórny test 54-55 zł (mocny opór). Tyle okiem technika, fundamenty znacie ;).

W wolnej chwili Prezes jesli możesz zerknij na FKD – na kursie ciekawie choć raport liczbowo średni. LKD też próbuje się wybić – wiem że branży nie lubisz, ale sobie deweloperzy już od kilku lat ładnie radzą i w sumie w każdej hossie to jest "pewniak".

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziwicie mnie wszyscy którzy ciągle piszecie o bliskich wzrostach UNIMOTU.
Przecież widać od jakiegoś czasu, że każda dobra informacja jest wykorzystywana do SYPANIA akcji. Wykres AT też nie wygląda dobrze.
Może jest coś czego nie wie większość , a co wyjdzie za kilka tygodni ??? Wtedy wszyscy zaczną sypać ??? Nie twierdzę, że tak będzie, ale proszę weźcie to też pod uwagę, a nie zakładajcie tylko że na pewno UROŚNIE bo potem będzie płacz i szukanie winnych gdy spadnie poniżej 20. Pisałem o tym już dawno, zamieszczałem wykresy-wtedy zakres do 32-38.
W tej chwili mamy kluczowe wsparcie jak tego nie obronią to jazda w dół.
http://at.biznesradar.pl/d479ea486d7b8c477bb27822f3197a98.png
Nie piszę tego aby kogokolwiek naganiać, tylko po to abyście wzięli też ten scenariusz pod rozwagę.
Krzych

Universal
Gość

Kiedyś fascynowała mnie technika.
Znalazłem 2 sygnały.
Kupiłem fundamentalnie dobrą spółkę, a jak wróciłem z wakacji 30 % w plecy (w niecały miesiąc).
Kupiłem też słabszą fundamentalnie, za to w modzie, wizje miała że ho ho, poszła w górę po wakacjach, ale jak potem runęła to wyskakiwałem z 30 % stratą.
Po 3 latach pierwszą sprzedałem ponad trzykrotnie drożej, drugiej kurs do dziś nie wrócił nawet do połowy (7 lat)
Dlaczego o tym piszę?
Technika moim zdaniem nie sprawdza się na spółkach "młodych" o małej płynności, za taką uważam Unimot.
Niedawna emisja akcji, dynamiczny rozrost, zmiany prawne na rynku paliw to wszystko zaburza wykres.
Unimot nie jest tani , Orlen czy Lotos są dziś atrakcyjniejsze cenowo, ale na giełdzie kupuje się przyszłość, a ta rysuje się bardziej atrakcyjnie od konkurencji.
Czas to pieniądz, kto nie ma czasu nie ma pieniędzy. Takie motto polecam fundamentalistom.
W moim przypadku się sprawdza.
I jeszcze jedno, kurs mało płynnej spółki można w ciągu kilku dni zdołować do minimum nawet posiadając mniej niż 1 % akcji, ale czy fundamentalista odda w takiej cenie?
a Technik odda ? może na stop lossie ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przyszłość Unimotu bardziej atrakcyjna od takiego Lotosu ? Żartujesz czy tak na poważnie ? Poczytaj co się tworzy w Lotosie.
fund

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes z pytaniem o Sohodev. Pamietam, ze pisales o przyjrzeniu sie blizej po wynikach pod katem skupu.
Takze intetesuje mnie Marvipol. Nie twoja branza, ale mocny trend i dosc niskie wskazniki. Takze mieli incydent z Sohodev.
Prosze o opinie, w wolnej chwili.
Szeniek

sebson
Gość

Zadalem pytanie o spadek marzy i ewentualne prognozy prezesa Brzozowskiego w tej sprawie. Zobaczymy czy odpowie.
Po takich sesjach jak dzisiejsza uwielbiam wchodzic na fora bo zawsze zbajdzie sie komentarze w stylu czemu spada? :) Bieniek ze stockwatcha ma wtedy w zwyczaju odpowiadac a czemu kiedys roslo? – i to chyba najlepsza odpowiedź na tego typu pytania :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

przepraszam ja nie gram lecz inwestuje

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Następna kwestia to ewentualne ryzyko kontroli ze strony US (VAT) – w szczególnści biorąc pod uwagę głownych graczy na rynku (PKN, LOTOS)
Invest-or

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ktoś kiedyś napisał o wzroście od 40 zł nie wierzyłem dziś dokupiłem po korek i zaczynam wierzyć że giełda robi numery oby tak było , ja tam nie sprzedam swoich akcji juro zaczynam znowu dobierać mam stratę ale gram długo terminowo i kiedyś będę na plus , [herkules niepodpisany ]

Karol Adx
Gość

Nie mogę się z wami zgodzić Panie i Panowie ze Prezes nagania tutaj na jakiekolwiek akcje; jeśli ktoś z tu obecnych nagonił się po przeczytani wpisu prezesa bez badania spółki – gratuluje podejścia do inwestycji.
Proponowałbym skupić się na merytorycznej dyskusji o spółkach a nie o tym kto ile drobnych lub grubych zarobił lub stracił.

Onico – dywidenda na osłodę ale nie powala stopa dywidendy,
Unimot – nie którzy inwestorzy po prostu wstrzymali się z zakupem akcji aby obserowac reakcje rynku na wg mnie przeciętny raport gdyż mimo wzrostu przychodów zysk defakto jest nie zmienił się znacząco a marże spadły. Doszło czyszczenie pozycji przez podmioty rozliczające kwartalnie się [premie za wyniki];
Sam raporty nie jest ani dobry ani zły, jest przeciętny i potwierdza ze spółka ma się dobrze oraz następuje jej rozwój,- spadek cen ropy mógł tutaj trochę popsuć szyki, idealna sytuacja dla spółki to spokojny wzrost cen ropy gdyż to zwiększa marże [ropa kupiona po cenie dziś a sprzedana po cenie za 20-30 dni], obsuwa na ropie powoduje spadek marży – która spadła globalnie. Dodatkowo spółka zdobywała nowy rynek więc z automatu musiała zmniejszyć marże na nim aby zbudować pozycję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie abstrahyjąc od dzisiejszego zjazdu UNIMOTU jak interpretujesz następujące dane: zapis z raportu iż działalność spółki nie cechuje się istotną sezonowością w zestawieniu z wartością przychodów za I kw. 2017 w porównaniu z III.IV kw. 2016.?

Zgred
Gość

ktoś tam jeszcze został z Onico???
proponują wypłatę 5 zł dywidendy…
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/27520298,onico-sa-16-2017-propozycja-wyplaty-dywidendy-za-2016-rok

Uniwersal
Gość

To jest Giełda, tu są inwestorzy, fundusze, grube ryby są też kanty, oszuści i złodzieje.
Ja czytam komunikat od przodu i od tyłu, bo czasami od tyłu jest prawda.
Unimot – moja największa obecnie pozycja w portfelu. Czy zachowuje się zgodnie z oczekiwaniem?
Należy pamiętać, że księga popytu ostatniej emisji dla instytucjonalnych budowana była dość długo, podejrzewam, że zarząd pokusił się o skorzystanie z pomocy instytucji mało przywiązanych do akcji, by emisja się udała. Co daje taki ruch – np. redukcje u drobnych inwestorów rzędu 87%. Ruch uważam za właściwy, przy braku redukcji lub zbyt małej redukcji, kurs południowy byłby bolesny.
Płynność do czasu marcowej emisji była niska, licząc nową emisję indywidualni zwiększyli ff o około 40%. jednak obroty pokazują zdecydowanie większy niż 40% wzrost.
Oznacza to moim zdaniem :
1.Wykorzystanie 87% redukcji emisji do realizacji zysku, wśród posiadaczy akcji sprzed emisji,
2.Wychodzenie z akcji przez instytucjonalnych, chociaż tutaj stawiam, że raczej już niewielkie pakiety zostały

Prawdopodobnie obie wersje wchodzą w grę.
Co dalej :
Czy kurs ruszy, zależy od tego ile planu zrealizowali sprzedający, np. jeżeli dopiero 20% mamy przed sobą co najmniej rok smutnych notowań jeżeli 90% może się okazać że północ jest bliska.
Oczywiście to jest giełda i większość nie wie, co będzie. Niestety należę do większości.

Egonac
Gość

zibi czego tu właściwie szukasz, chcesz być gwiazdą to załóż własnego bloga i pisz. Miałem nic nie pisać, bo okazywanie zainteresowanie takim komentarzom tylko napędza takie zachowania. I nie pisz, że wyrażasz swoje zdanie, bo to co robisz to czysty hejt. Rynek to walka, a dzięki prezesowi i jego blogowi, mamy odwalony kawał roboty za friko. I chwała mu za to. Na miejscu prezesa usuwałbym takie wpisy, bo podejrzewam, że mało kto chce tracić czas żeby czytać takie gówniane mądrości.

Zgred
Gość

krytyka jest potrzebna, ale krytyka konstruktywna… bez wyśmiewania i bluzgów…
inny punkt widzenia… absolutnie tak…
inny punkt myślenia, spojrzenia również…

nie można robić z bloga prezesa "towarzystwa wzajemnej adoracji"…
bo przecież nie o to chodzi…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To jest blog prezesa, nie mój. Na Unimocie widziałem dziś ogromną podaż i mam nadzieję że była tylko spowodowana chęcią pozbycia się go przez ambitnych zarządzających. Widzę że technicznie tworzy się niecka, która jest formacją bardzo pozytywną i która cierpliwym da zarobić. Jutro Unimot powinien się zamknąć w okolicach 44-46zł. Tak wiem, że to przez prezesa i nagonionych, niecierpliwych graczy dla których najmniej istotny 4 kw dla Delko stał się najważniejszy do oceny. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zibi to bedzie zalezalo od prezesa unimotu. Zalezy co naopowiada. Jak bedzie plotl dyrdymaly to szybiej dojdzie na wsparcie z kresek.
kwiatek

Zgred
Gość

Zibi…
wierzysz, że to przez prezesa PKC Delko spadło???
nie chce mi się w to wierzyć…
gdyż, w takim przypadku np. taki unimot fruwałby dziś kilka złotych wyżej…

a że zostałeś dziś akcjonariuszem unimotu… to witam na pokładzie…

jakie masz co to niego plany????

Anonimowy
Gość
Anonimowy

prezesie proszę podaj jak masz na imię- chciałbym do ciebie napisać ale trudno mi przechodzi przez palce "prezes" do ciebie. Aha jedno chciałem napisać na pocieszenie ( gdyż też za namową i po analizie kupiłem troszkę Unimotu, w tym na zamknięciu po 42,11zł ). Zarządzający funduszami często w ostatnich dniach miesiąca, kwartału aby nie pokazywać czegoś w papierach że się straciło wywalają PKC. Wczoraj TFI wywalał Delko aby dziś mieć na rosnące PKO BP ( też zobaczcie prawidłowość ). Często giełdy światowe i nasza rosną w pierwszych dniach miesiąca a wiąże się to ze zwiększonymi w tych dniach wpłatami do funduszy. Grałem około 10 lat na futures. Zgredzie rzeczywiście ostatnio miałem luz z giełdą- mam dobrą, intensywną pracę. Ale "prezes" mnie po prostu wkurzył wywalając Delko PKC przez co byłem kilka tysięcy do tyłu. Nie lubię tego. Jak pisałem mam kilka tysięcy Delko kupione nawet po 2zł ( 3000szt brałem w tych okolicach jeśli ktoś nie wierzy podajcie maila prześlę print screen z historii ). Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

prosze podaj maila odezwe sie
kwiatek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Inwestor z TFI Aviva nie kupował tylko sprzedawał Delko. Chcieli się mam nadzieję ostatecznie pozbyć akcji. Czyli droga do 20zł na 500+ otwarta. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

O jaka cisza. Nie będę się znęcał. Napiszę tylko, że mali inwestorzy zawsze byli mięsem armatnim dla dużych. I to że ktoś tu nagania, sam i z Waszą pomocą się nakręca wcale nie znaczy że ma rację. To pieniądze, kapitały grają. A Unimot? Analiza techniczna dla dużych graczy jest bardzo ważna. Pozdrawiam Zgreda i innych malutkich Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie zdążył wycofać PKC na koniec,kilkaset sztuk relatywnie tanio kupione :)
Pozdrawiam Marcin

Mirek
Gość

Czyszczenie stop losòw na unimocie, może wreszcie ruszy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot… moze potrzebne info o chinczykach, zeby kurs ruszyl. Masakra jakaś. Marcel

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes. Jestem pod wrażeniem analiz, które tu wrzucasz. Codziennie zaglądam na twojego bloga, aby zapoznawać się z komentarzami dotyczącymi różnych spółek. Stwierdziłem, że skorzystam z możliwości zapytania Cię o kilka spółek.
Obecnie w moim portfelu znajdują się Helio, Unimot, Stalprodukt, Kruk, Cdrl, Wielton, Celonpharma oraz Transpolonia. Kilka spółek przewija się codziennie na Twoim blogu… Mógłbyś skomentować Stalprodukt, Cdrl oraz Transpolonię?

Dziękuję Ci bardzo.
Paweł.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

i zrobił to po ogłoszeniu dobrych wyników. Brawo Prezes Kawecki. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przekroczenie progu 25% ogólnej liczby głosów na WZA
Podstawa prawna
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie – nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Treść raportu:
Zarząd Delko S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 31. maja 2017 r. otrzymał zawiadomienie w trybie art.69 ust1. pkt 1) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych od Pana Dariusza Kaweckiego, o zwiększeniu liczby głosów na WZA Spółki, do których uprawniony jest bezpośrednio Pan Dariusz Kawecki powyżej progu 25% ogólnej liczby głosów.

Powodem zmiany udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Delko SA było nabycie przez Pana Dariusza Kaweckiego w dniach 26.05.2017 r., 29.05.2017 r. oraz 30.05.2017 r., podczas sesji giełdowych (system notowań ciągłych) za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie 74.602 szt. akcji, o czym spółka poinformowała w raporcie bieżącym nr 5/2017 z dnia 31.05.2017 r.

Przed dokonaniem ww. transakcji Pan Dariusz Kawecki posiadał bezpośrednio 1.442.500 akcji Delko SA, co w kapitale akcyjnym stanowiło 24,12% i uprawniało do 1.442.500 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Delko SA, co stanowiło 24,12% ogólnej liczby głosów.

Po dokonaniu ww. transakcji Pan Dariusz Kawecki posiada bezpośrednio 1.517.102 akcje, co w kapitale akcyjnym stanowi 25,37% i uprawnia do 1.517.102 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Delko SA., co stanowi 25,37% ogólnej liczby głosów.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja mam pytanie/poradę dotyczące Petrolinvesta – bankruta. Zostawiłem sobie jakiś czas temu resztówki z czystej ciekawości. Jakie mogą być scenariusze gdy go bezterminowo zawieszą? Jakiś tam majątek jeszcze ma i co się może wydarzyć?
gregor-69

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes jak widać (Portfel) dozbraja się w Unimot(tak jak pisał). Ja niestety jestem zapchany pod korek po 49,xx PLN i teraz pozostało mi tylko cierpliwie czekać.

Pozdrawiam
Marek

Miras
Gość

już niedługo kurs ruszy do góry, cierpliwości, Prezes w dogłębnej analizie wykazał fundament, a kreseczki pokazują, że niedługo 'zaświeci słońce'….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Miras pokaż proszę te kreseczki.
Kaleson wygląda to tak jakby każde dobre info było wykorzystywane do sypania akcjami. Moim zdaniem wygląda to słabo jeśli po dobrych danych kurs stoi a nawet momentami się cofa.
Przemo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

U mnie kreseczki wykazują "ciemne chmury nadchodzą na niższy poziom"

Miras
Gość

wg Ichimoku, niedługo cena 'wejdzie w chmurę' i w drugiej połowie czerw może zacząć się wybijać ponad, a to oznacza sygnał kupna, co spowoduje zwiększenie zainteresowania spółką, oczywiście wszystko w 'teorii' bo giełda ma zawsze coś do powiedzenia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę to brzmi jak przepowiednie szamana…

Miras
Gość

dobrze przewidzisz, spijasz śmietankę, żle …grzebiesz po śmietnikach jak to mawiają klasycy GPW

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a Unimot po takich ładnych danych dosłownie ledwo drgnął…
Możecie mi powiedzieć CO musiałoby spowodować ten wzrost kursu na rejony 55 zł ?
Czy po prostu liczycie/zakładacie, że w którejś magicznej chwili ludziom nagle ni z tego ni z owego otworzą się oczy i zrozumieją, że spółka jest niedowartościowana ?
kaleson

Marcin R.
Gość

OBS musiałby dodać Unimot do "Spółki z górnej półki" ?

Mirek
Gość

Prezesie, co sądzisz o przejęciu przez Kernela kolejnych pól upraw?

http://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/2179483,kernel-blisko-finalizacji-dwoch-przejec

Może chodzi o Agroton lub Astratę?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jak oceniasz raport Arcus SA ??

uczeń.

Mateusz
Gość

Prezes – dziękuję za spostrzeżenia. Wydaję mi się, że krótkoterminowo może być ciekawie i potem sytuacja się uspokoi do kolejnych wyników. W pełni zgoda, że dynamika jest niezła i w sumie jest to wciąż tania spółka. Długoterminowo muszę jeszcze się przyjrzeć dokładniej.
Pozdrawiam
Mateusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sadzicie o wynikach Ialbatros? Czy oni zarobili na 1akcje 9,55?
Szeniek

Mateusz
Gość

Prezes, a jak oceniasz Bowim w kontekście dzisiejszych wyników skonsolidowanych?
Pozdrawiam
Mateusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, pomyślałem, że spytam, czy mógłbyś polecić jakiś dobry artykuł lub książkę o uczeniu się ,,czytania'' raportów spółek? Albo ogólnie, czy polecasz jakieś godne uwagi opracowania na temat inwestowania na giełdzie?
Maciej

Andy
Gość

Ja od siebie polecę pozycję: Analizę fundamentalna i inwestowanie pozycyjne -Thomasa Bulkowskiego. Generalnie wszystkie trzy jego książki są warte przeczytania.
Osobiście bardzo mi pomogły i dały dużo do myślenia.

Robert
Gość

Bień. Czytanie bilansu przedsiębiorstwa. To taka analiza fundamentalna dla opornych :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Możesz zerknąć tutaj. Punkt drugi takie podstawy
http://warsztatanalityka.pl/droga-inwestora/
Najlepiej szukać informacji na blogach i uczyć się na przykładach.
Tak jak Prezes pisał też jest bardzo dobra metoda.
Dominik

Miras
Gość

Analizuję spółki na podstawie techniki Ichimoku (początkujący-uczący się ciągle)i faktycznie na spółce Unimot nic ciekawego narazie nie widać, jedynie neutralne sygnały 'szorty', ale czapki z głów przed Twoimi Prezes analizami. Oczywiście wykresy wykresami, fundamenty fundamentami, ale giełda zawsze ma coś jeszcze do powiedzenia.

Andy
Gość

@Prezes, kwestia kto jakie miał oczekiwania do spółki.
Ja vindexusa cenię za do bólu konserwatywne podejście do biznesu.
Zapewne kurs zareaguje tak jak zwykle ostatnio po wynikach, czyli spadkami.
Jednak wiedząc jakie pakiety nabywali w ub. roku kompletnie się tym nie będę przejmował.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy mógłbyś się odnieść do wyników Sohodev?
Pisałeś o nim ostatnio pod kątem ewentualnego skupu.
Szeniek

Andy
Gość

Vindexus podał tez wyniki, zysk przebił prognozy, bardzo fajnie to wygląda.
Przychody słabsze, ale tego można się było spodziewać.

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/27507066,gielda-praw-majatkowych-vindexus-sa-raport-okresowy-kwartalny-skonsolidowany-1-2017-qsr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja bym na razie poobserwował kurs, jak się zachowa. Od debiutu cena średnio oddaje dobre informacje, jakby ktoś to wykorzystywał do sprzedaży.
Gobarto zalicza coraz nizsze poziomy i moze spadnie do 7.
Szeniek

Mirek
Gość

Myslisz Prezesie, że może sie osunac jeszcze kurs Unimotu?

Zgred
Gość

jak to na giełdzie…
wszystko jest możliwe…

Andy
Gość
Andy
Gość

Trzeba się wgłębić jeszcze raport, natomiast po pierwszym rzucie oka stwierdzam, że lepiej być nie mogło. Prognozy BOŚia przebite jestem bardzo zadowolony. Cierpliwość i spokój na papierze zostanie wkrótce nagrodzona :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes trafiłeś prawie idealnie z tą prognozą zysku i dużo lepiej niż boś. Raport wygląda bardzo dobrze i w końcu musi się to przełożyć na kurs. Pamiętać trzeba że jeszcze przed nami dywidenda i czat jutro
https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170529/czaty-inwestorskie/unimot-robert-brzozowski-wyniki-avia-tankuj24
Zobaczymy co tam ciekawego powie. Ja swoje akcje trzymam i nadal twierdzę że poniżej 40zł nie spadnie ;)
Dominik

Mirek
Gość

Są wyniki Unimotu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po I kwartale wartość księgowa Będzina spada do 0,43. Rosną przychody i zysk. Inwestycje idą pełną parą. Możliwa sprzedaż elektrociepłowni w tym roku. Ta spółka da zarobić. Prędzej lub później.
fund

Mirek
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

A na delko jaki volumen. Pachnie mi tu zwiększeniem zaangażowania przez PZU TFI. Są pod progiem 4.63%.
Tomek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie, kiedy LiveChat ma teraz publikować wyniki ?
Pytający

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję. Pamiętam, że są perspektywy na dobre wyniki i pewien wzrost kursu :)
Szukający

Mirek
Gość

Już sie zaczyna powolny skup :-)

Miras
Gość

Prezes, o której Unimot poda dane?

Wojt
Gość

Przepraszam. Mój błąd.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wojt czytaj dokładniej raporty: zysk netto za 1 kwartał 3 043 zł, więc Prezes prawie trafił w punkt.
mnogi

Wojt
Gość

Są wyniki Helio. Amazing. Nic dodać nic ująć. Szacowałeś Prezes 3mln jest 10

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, wiem, że to nie Twoja ulubiona branża, ale czy możesz powiedzieć co myślisz o spółce RONSON? Wskaźniki finansowe ma b. niskie (C/WK 0,8, C/Z 3,8). Czy jest jakiś powód tak niskiej wyceny, coś czego nie widać od razu? Jakiś czas temu także BOŚ wydał pozytywną rekomendację (nie żeby należało się tego od razu słuchać ;) ). Kuba

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za komentarz. Kuba

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dla SOHO ten rok będzie dobry wynikowo, notarialnie będą przekazywać 3 projekty, w Q2 (mają przesunięty rok obrachunkowy) mieli sprzedaż mieszkań na poziomie 114, ok 70% więcej aniżeli w rok temu. Łatwo powinni się móc pozbyć SOHO Factory (WK 126 M PLN), Fabryka PZO (WK 53m PLN), Mińska (33m PLN)i Cracovia (30m PLN), dodatkowo mają list intencyjny na sprzedaż części recycling park za 11m PLN. Dodatkowo zapasy mieszkań w budowie to 135 m PLN w koszcie wytworzenia zgodnie z postępem prac – marża to ok 20%, czyli dodatkowe 27 m pln ponad obecny NAV. Spółka miała też 37 m pln gotówki. Od tego należy odjąć sprzedaną część projektu Mińska za 23 M PLN – gdzie spółka jednak zachowała 40% w sprzedanym podmiocie i powinna wygenerować wynik na transakcji w wysokości 6,5 M PLN w Q2.
Daje to łącznie ok 400 M pln "aktywów płynnych" i ok 100 M pln, które będzie wymagało więcej czasu, np próchnik, inne rzeczowe aktywa trwałe, DIT, czy też pozostała część recycling park.Mamy 200 m pln zobowiązań, w tym ok 90 finansowych, także spółka powinna móc zgromadzić 200-250 m pln w przeciągu roku czasu. zobaczymy. Marcin

Corcoran
Gość

Witaj Prezesie,
pamiętam że nie wybierałeś się na Wall Street, gdyby jednak się coś zmieniło to zapraszam na pogawędkę
pzdr

ra
Gość
Wojciechz
Gość
Wojciechz

Wczoraj mialem okazje jechac z kolega samochodem w UK i on tylko tak tankuje. Generalnie jest to dosyc dobry pomysl. Mysle ze ORLEN i inni dystrybutorzy zaczna kopiowac ten ruch niedlugo.

Wojciechz
Gość
Wojciechz

Wlasnie pytalem kolege dlaczego uzywa tej aplikacji i glowny powod to brak stania w kolejce. Wiec oszczedza czas a czas to pieniadz, wiec oszczedza moze nawet wiecej niz to co daloby to 10gr na litrze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes
Jak myślisz warto teraz kupić HELIO bo się trochę cofneło.
Pozdrawiam Inwestor

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekawy komunikat podało SOHODEV (głównie deweloperka w Wawie i Krakowie), chcą skupić akcje do wart 250 MM PLN, gdy obecna kapitalizacja spółki to ok 160 MM PLN (przy 90 m akcji w obrocie). Dwa miesiące temu robili już wezwanie po NAV na poziomie 3,04 PLN/akcje. Termin realizacji to koniec 2018. Co myślicie
Pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

WISTIL – umocnienie złotówki nieznacznie przełoży się na wyniki za 2 kwartał, bo spółka eksportuje 2/3 porcelany, ale zarazem część materiałów importuje. Do tego znów o milion spadł poziom zapasów, więc pewnie zapotrzebowanie na produkty wistilu nadal przekracza moce produkcyjne . Jest więc pole do podnoszenia marż cenowych.
Trudno będzie przebić 2 kwartał 2016, ale znowu spółka powinna w skali roku zarobić przynajmniej 15 zł na akcję. Może w końcu zaczną aktualizować temat budowy osiedla na swoich działkach, wtedy płynność może powrócić…

petrodolar
Gość
petrodolar

AVIAAML – dobra postawa kursu od kilku sesji. Widać, że kurczy się rzesza zniecierpliwionych inwestorów, którzy chcą pozbyć się papieru poniżej 6 złotych – trzymam do 2018 roku.
WISTIL – dobre wyniki, baza pobita, ale liczyłem na więcej – jednak trzymam do 2018 roku.
VINDEXUS – raczej pora na wyjście kursu powyżej poziomu 10 PLN, będzie ciężko ale powinniśmy się z tym uporać.
AGROTON – po okresie konsolidacji spodziewam się wybicia w kierunku 7 PLN. Byłoby to zgodne z cyklicznym falowaniem i spadaniem jakie obserwujemy na tym papierze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Wistilu jestem sceptyczny. Zamierzam długo trzymać Aviaaml, zgadzam się, że jest dobry moment na wejście w Agroton. Niebawem komunikat UE o ew. dalszym zacieśnieniu handlu z ukraińskimi spółkami (czytaj Ukrainą. Kupiłem Soho. Anonimowy. Nie bardzo wiem jak zalogować jakiś nick tutaj ale spoza Google Maila.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Magneto59
Gość

Prezes na pewno już zna wyniki. Z tego wniosek, że są dobre, bo jeżeli miałyby być złe, to by nie organizował chatu:-)

ra
Gość

hej,

widzicie jakie ładne pakiety dzisiaj schodzą na Unimot ? ( pomiędzy 1000-2000 akceji ) , jak to można interpretować ? ( w morzu transakcji po 50 sztuk takie 1000 sztuk to jak Everest się rzuca w oczy) :)

Ra

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to ze jest czat niczego nie znaczy
moga organizowac czat tuz po wynikach bo beda zle i chca od razu uspokoic akcjonariat

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Typowy przykład Mirbudu z ostatniego czasu, w dzień ogłoszenia wyników organizowana była konferencja na GPW z udziałem prezesa i akcje tego dnia spadły o 20%.

Mnm

Magneto59
Gość

Prezesie, przyszła jakaś odpowiedź od Unimotu na Twoje zapytanie z 12 maja "czy mogli mieć jakieś zwiększone koszty z podatków czy opłaty w związku z przedłużaną koncesją". Jutro mają podać wyniki i można by pod nie zagrać.
Pozdrawiam

Magneto59
Gość

Ups:-) Umknęło mi.
A z dokupieniem chyba masz rację, poczekam do wyników.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Szanse na wezwanie na avii w ciągu pół roku oceniam na 70%.
mnogi

Ziggi Ziggi
Gość

Dzieki za odpowiedz

Tez myslalem o Photon tylko przerazaja mnie wygasajace obligacje w tym roku

Columbus ma juz kosmiczna wycene tylko tam podoba mi sie abonament na instalacje ktory moze byc strzalem dziesiatke

Novavis ma mala kapitalizacje i fajne projekty i umowe z firma na inwertery pod farmy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, czytałeś wątek avii na bankierze: Pan Ziemelis może zainwetować w biznes lotniczy 40 mln Euro.
Może będzie wezwanie?
hector

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hej prezesie
nie rozpedzaj sie tak bo akurat sunex ma teraz bardzo okazyjna cene i progres w wynikach. Niebawem ta spolka cie zaskoczy.
kwiatek

Ziggi Ziggi
Gość

Witam

Prezes co sadzisz o rynku odnawialnych zrodel energi ktory tak bardzo jest pomijany po wejsciu w zycie ustawy prosumenckiej widac jak rynek ten zaczyna przyspieszac

Co sadzisz o spolkach z tego rynku a jest ich kilka

Columbus Novavis Photon

Jason
Gość

Dzięki za ciekawe spostrzeżenia ;) Prezesie przyglądałeś się kiedyś izoblok? Kurs w korekcie, firma ładnie zarabia, może jest miejsce na kontynuację?

Jason
Gość

Największy problem jest z wynikami za 4 kw bo on generuje większość zysku rocznego. Ja obstawiam, że zwiększenie przychodów spowoduje przyzwoite zyski za 2 i 3 kw. Pytanie jak na to zareaguje kurs. Obecna wycena jest niska ale brak w akcjonariacie fundów którym zależałoby na windowanie kursu. Prezesie co sądzisz o kursie Pepeesu w perspektywie powiedzmy pół roku?

Jason
Gość

Cześć Prezesie, wiem, że masz negatywny stosunek do możliwej poprawy w Pepees ale możesz napisać dlaczego? Szukałem i nie mogę znaleźć. Jak narazie wyczytałem, że ceny w europie zachodniej nadal są na bardzo wysokich poziomach. Ryzykiem jest również umocnienie złotego ale to moim zdaniem powinno być w jakimś stopniu zamortyzowane przez wzrost obrotów.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie mam trochę z innej beczki, korzystam z dm mbank, zadzwonił do mnie makler z ofertę usługi prywatny makler, czy Prezes korzystałeś z tej usługi , jakie są jej koszty, wady , zalety, a może ktoś inny też coś wie więcej na ten temat, może ktoś podpowie czy warto, pozdrawiam Paweł

Zgred
Gość

o takie rzeczy to chyba właśnie powinieneś popytać dzwoniącego do ciebie maklera…
albo tak mi się tylko wydaje… ;)

Artur
Gość

@Zgred – raczej makler o wadach nie powie. Pawłowi chodzi o opinię z perspektywy użytkownika.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kilka kwestii w sprawie prywatnego maklera (niekoniecznie z grupy BRE). Zgadzam się z prezesem, że taka usługa głownie warta dla osób nie mających czasu śledzić bieżących notowań. Myli się jednak z "kilkaset tysięcy". Takie usługi są już do wzięcia od 100 tysięcy (większość w przedziale 200-400tysięcy wkładu). Należy to rozróżnić prywatnego maklera który rzeczywiście jest "prywatny" od takich usług które dopisują cie do pewnej grupy portfelowej i dalej olewają wysylajac tylko zautomatyzowane raporty i rekomendacje.

Gdyby ktoś miał namiar na rzeczywistą ofertę *prywatnego maklera* dla mniejszych aktywów (wiadomo dla tych powyżej miliona mamy bankowość prywatną) chętnie poczytam na jakich zasadach one się odbywają. Chodzi o realną osobę z którą siadasz przy kawce lub telefonicznie i analizujecie aktualny portfel, realizację i plan kolejnnych zysków.

Zyski z usług portfelowych wahaja się w granicach 10-15% przy kosztach rzędu 2-3%. Nie są to usługi adekwatne do ambicji prezesa.

JHM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oferta ze strony – ktoś miał do czynienia?

Prywatny Makler

Usługa „Prywatny Makler” – oferowana przez Dom Inwestycyjny BRE Banku. Dla najbardziej wymagających Klientów DI BRE Banku S.A. przygotował pakiet usług „Prywatny Makler”, inspirowany filozofią i standardem świadczonych przez niektóre banki elitarnych usług „Private Banking”. Do współpracy z Klientami, objętymi usługą Prywatnego Maklera dedykowano profesjonalny zespół maklerów z odpowiednim doświadczeniem rynkowym, specjalizujący się w przygotowywaniu rozwiązań inwestycyjnych, które są zawsze odpowiedzią na indywidualne oczekiwania i potrzeby Klienta.

Filozofia

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i stałą, szczegółową analizę potrzeb, DI BRE Banku S.A. stworzył ofertę, której celem jest oferowanie usług, w formule zgodnej z najwyższymi międzynarodowymi standardami. DI BRE Banku S.A. gwarantuje profesjonalną usługę i trwałe relacje oparte o naczelną zasadę, jaką jest najwyższa jakość, rozumiana przede wszystkim jako spełnienie oczekiwań wymagającego Klienta.

Prywatny Makler – profesjonalny opiekun i przewodnik Klienta po meandrach rynku

Podstawowym zadaniem maklerów DI BRE Banku S.A. jest przygotowanie odrębnie dla każdego klienta zindywidualizowanej oferty usług maklerskich. Cel ten osiągany jest w rezultacie oferowania usług w sposób zgodny z indywidualnymi ustaleniami. DI BRE Banku S.A. zapewnia dostęp do pełnego spektrum instrumentów finansowych, wiedzy i zasobów profesjonalnego zespołu analitycznego a ich aszą rolą jest także wspomaganie Klienta w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych z zachowaniem akceptowanego przez Inwestora poziomu ryzyka.

Zrozumienie potrzeb Klienta

Każdy Klient ma swoje własne cele inwestycyjne i indywidualnie określaną awersję do podejmowanego ryzyka. Klientom, którzy nie akceptują ryzyka, a jednocześnie oczekują stóp zwrotu wyższych od lokat bankowych DI BRE Banku S.A. proponuje między innymi transakcje arbitrażowe.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

cd..

Indywidualne strategie inwestycyjne

Efektem oceny oczekiwań Klienta są indywidualne strategie inwestycyjne. Stały kontakt z maklerem pozwala na optymalne dopasowanie strategii inwestycyjnej Klienta do Jego preferencji obejmujących oczekiwaną stopę zwrotu, akceptowany poziom ryzyka oraz preferowany horyzont inwestycyjny. Pakiet Prywatny Makler dla Klientów, którzy nie zamierzają powierzyć zarządzania swoimi aktywami podmiotowi świadczącemu usługi w tym zakresie stanowi alternatywę dla produktów i usług oferowanych przez fundusze inwestycyjne oraz firmy zarządzające aktywami. Klient korzystający z usługi Prywatnego Maklera samodzielnie podejmuje decyzje inwestycyjne, wspomagając się wiedzą, znajomością rynku i doświadczeniem maklera DI BRE Banku SA.

Kontakty z Klientem

DI BRE Banku S.A. dokłada wszelkich starań, aby podstawowa miara oceny jakości usługi Prywatny Makler – poziom satysfakcji Klienta – była jak najwyższa. Klient korzystający z usługi Prywatny Makler jest obsługiwany przez osobistego opiekuna – maklera prowadzącego, z którym współpracuje przy przygotowaniu oraz realizacji strategii inwestycyjnej. Pracownik zapewnia oparte na opiniach analityków DI BRE Banku S.A. wsparcie w ocenie stanu i perspektyw rynku, a także udziela wszelkich innych informacji na temat spółek znajdujących się w portfelu Klienta, zasad działania rynku oraz dostępnych instrumentów finansowych.

Dedykowany Klientowi makler prowadzący:

wspomaga decyzje inwestycyjne Klienta, przekazując i omawiając rekomendacje analityków, prognozy rynkowe, informacje ekonomiczne i rynkowe
wspomaga proces tworzenia portfela inwestycyjnego przez Klienta, pomagając w doborze odpowiednich składników portfela i wyborze momentu otwarcia i zamknięcia pozycji
posiada wiedzę w zakresie preferencji i poziomu akceptowanego ryzyka przez Klienta
zapewnia Klientowi stały przekaz informacji rynkowych, które dotyczą spółek będących w posiadaniu Klienta bądź tych, którymi Klient jest zainteresowany
może wyrażać własną opinię na temat bieżącej sytuacji rynkowej w aspekcie analizy technicznej i fundamentalnej
Wspieranie decyzji inwestycyjnych Klienta

Na podstawie opracowań analitycznych i po konsultacji z analitykami DI BRE Banku S.A. makler prezentuje Klientowi wnioski i oczekiwania dotyczące analizowanych spółek. Klienci realizujący swoje indywidualne pomysły inwestycyjne mogą za pośrednictwem maklera prowadzącego wykorzystać opinie analityka specjalizującego się w spółkach danego sektora lub analityka technicznego (z punktu widzenia oceny trendu i wyznaczenia poziomów otwarcia/zamknięcia pozycji).

Dobór odpowiednich składników portfela

Decydując o składzie portfela Klient powinien brać pod uwagę w szczególności poziom akceptowanego ryzyka – mający zasadnicze znaczenie dla wyboru rodzajów instrumentów i ograniczenia kręgu emitentów pozostających w obszarze zainteresowania, oraz horyzont inwestycyjny – decydujący o charakterze inwestycji (od krótkoterminowych inwestycji spekulacyjnych do długoterminowych). O doborze konkretnych spółek do portfela decydować powinny czynniki fundamentalne. Analiza techniczna ułatwia wybór momentu otwarcia i zamknięcia pozycji.

Monitoring informacji i wydarzeń w spółkach będących w obszarze zainteresowania Klienta

Makler prowadzący monitoruje wydarzenia korporacyjne w spółkach, których akcje znajdują się w portfelu jego Klientów. Rodzaj i zakres przekazywanych Klientowi informacji jest ustalany indywidualnie.

Karol Adx
Gość

W 1kw 2017 roku Astarta nie skupowali swoich akcji co potwierdzaja przeplywy finansowe, natomiast wykazuje wydatek w kwocie 1555 tys za 1kw 2016 – strona 19 http://www.bankier.pl/static/att/emitent/2017-05/ASTARTA_Holding_N.V._1Q17_interim_report_signed%21_201705112123943362.pdf

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie pytania skąd info o skupie akcji. To jest wykazane w raportach, odpowiednio rocznym za 2016 i kwartalnym za q1 2017.
Pozdr endru

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dot. Astarta

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Eh… mój błąd przepraszam. W raporcie jest przywołany q1 2016 dla porównania i tam jest info o 3,5 mln EUR na skup. Nie ma nic o skupie w 2017

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, przecież na 4fun było tylko 127 tysięcy obrotu… Co to za skupowanie.
mnogi

Anna
Gość

Jestem laikiem jeśli chodzi o chwyty spółek giełdowych. Zakładam scenariusz, że Nova nie spłaca pożyczki pomimo posiadania środków, 4fun wybiera jako sposób odzyskania pożyczki realizację zastawu (przejęcie akcji własnych). Czy to by coś oznaczało?

Tomek [BR]
Gość

Kiedyś wierciłem 4fun dość mocno i z tego co udało mi się odszukać w notatkach na szybko to poprzednia pożyczka z 2013 roku (2,2 mln zł) rzeczywiście nie została spłacona (jej termin przypadał na 30 czerwca 2014). Po wydłużeniu okresu do końca 2015 i dziwnej transakcji sprzedaży do Nova Group "wartości niematerialnych i prawnych" za 4 mln zł (dziwnej bo nie widać w aktywach znacznego ubytku a zysk wykazany na tej transakcji był w granicach 500 tys zł, czyli niedużo) łączna wartość należności od Nova Group wzrosła do 7 mln zł. W październiku 2015 właśnie za 7 mln zł 4fun kupiło od Nova Group 60% akcji Screen Network przy czym jak można się domyślać – nastąpiło to w drodze potrącenia wzajemnych zobowiązań. Co ciekawe ta pożyczka z 2013 roku była zbliżona do wartości inwestycji Nova Group w Screen Network w momencie gdy wychodziły z niej IQ Partners i jeden z funduszy Enterprise Investors. Jeśli tak było rzeczywiście to wygląda na to, że cała ta operacja została sfinansowana przez 4fun i jakoś trudno mi założyć, że Nova Group na tym nie zarobiła. Ale to tylko domysły.

Na marginesie warto też pamiętać, że 4fun za gotówę (ponad 4 mln zł) kupiło wierzytelności Screen Network wobec banków, które później posłużyły do opłacania kolejnych emisji akcji. No i do 30 czerwca 2017 4fun musi zapłacić jeszcze 1,4 mln zł za 12,25% akcji Screen Network kupionych w 2015 roku od Riben Investments.
Nie wiem, czy nabycie Screen Network było pomysłem Nova Group, czy może to układanka która powstała wewnątrz 4fun. Faktem jest że 80% Screen Network kosztowało w sumie 4fun już ponad 12 mln co daje wycenę tej spółki na poziomie 16 mln zł. Sporo jak na spółkę, która w ubiegłym roku miała 1,6 mln starty operacyjnej i której roczne koszty przekraczają 10 mln zł. A straty i niski kapitał własny mogą oznaczać konieczność dalszego zaangażowania 4fun ale tym razem już nie bardzo będzie co potrącać, więc potrzebna może być gotówka.

Dlatego ja osobiście nie tykam spółek, w których dzieją się takie historie bo nie do końca wiadomo kto, kiedy i ile na tym wygrywa.

Anna
Gość

Spoko prezesie, każdy odpowiada za swoje decyzje. Blog jest świetnym miejscem, gdzie ścierają się różne spojrzenia na tą samą sprawę i myślę, że to jest jego największa wartość edukacyjna. Docinkami nie przejmuj się.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"No i do 30 czerwca 2017 4fun musi zapłacić jeszcze 1,4 mln zł za 12,25% akcji Screen Network kupionych w 2015 roku od Riben Investments."

To jest już dawno spłacone więc od tego gotówki nie ubędzie.

Piotr

nde
Gość
nde

Większy popyt na AAL rzeczywiście cieszy, ale pamiętam jak Prezio pisał, że jeszcze raport za 2 kwartał nie będzie wystarczająco silny by podnieść znacząco kurs. Ja dzisiaj troszkę zredukowałem bo miałem za dużo w portfelu tego waloru.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaki batonik na DELKO z lewej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To ten sam iINWESTOr ( zapewne z Avivy) który sprzedawał batony zaniżając kurs gdyż była mu kasa potrzebna na PKO BP. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
Młody inwestor z tej strony, Panie Prezesie czy mógłby mi Pan wyjaśnić co się dzieje na Agrotonie?
Maciej

king_99
Gość

Ja Astartę odkupiłem w promocji

king_99
Gość

I tak opłaciło się zrolować akcje :)

van Nieuwstadt
Gość

Przenoszę pytanie do nowego posta:
Prezesie czy mógłbyś rzucić okiem na spółkę Makolab? To moja póki co jedyna porażka inwestycyjna, kupiłem trochę akcji licząc na powtórkę sukcesu PGS Software, ale niedługo potem skończyła im się umowa z Nissan Renault i od tamtej pory zyski i kurs szorują po dnie, za ostatni kwartał nawet pokazali 600k straty. Nie rozumiem strategii spółki, która zamiast ciąć zatrudnienie nic z tym nie robi, a wyższych przychodów na horyzoncie nie widać. Trzymam akcje ze względu na perspektywiczną branżę i fakt, że spółka działa już wiele lat na rynku i zakładam, że mają już doświadczenie co robić w takich sytuacjach. A Ty co o tym myślisz?

van Nieuwstadt
Gość

Dzięki serdeczne za odpowiedź, poszukam jeszcze jakichś dodatkowych wskazówek co do ich przyszłości i tego, jak firma jest zarządzana i co mają w planach, ale pewnie skrócę się o połowę by mieć spokojną głowę i żeby ego nie ucierpiało.

van Nieuwstadt
Gość

Masz rację że nie ma co rzucać wszystkiego na raz, tutaj obroty potrafią być po kilka tysi dziennie więc trzeba to robić powoli i z głową. Wychodzenie z małych i niepłynnych spółek to zawsze żmudna robota.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Putin ma w dupie Ukrainę. Pilnuje tylko żeby mu za blisko nie podeszli ogólnoświatowi wprowadzacze "demokracji"…
begginer

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Astarta dołuje, a Prezes wyszedł w porę z połowy inwestycji. Przypadek czy trzymanie się zasad?
szejker

Magneto59
Gość

Astarta dzisiaj dołuje, a Prezes dzisiaj na niej zarobił: najpierw kupił 25 szt. po 65 PLN, a potem sprzedał je po 67,50. Ale to trzeba być Prezesem;-)

Anna
Gość

Blokada jest na akcjach 4fun, które znajdują się na rachunku Nova, więc myślę, że pożyczki udziela 4fun.

Miras
Gość

dot. 4funMedia

Miras
Gość

coś się dzieje, widać po kursie, za 2-3 dni świeca wychodzi z chmury i zainteresowanie jeszcze bardziej wzrośnie,

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, mógł byś ocenić ostatnie wyniki oraz potencjał inwestycyjny spółki Elemental Holding?

Pozdrawiam,
HansAndersen

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gamedev to taka specyficzna branża. Przed blamażem (bo inaczej tego nie można nazwać) CiGames dotyczącej premiery ostatniej gry znaczne grono osób mówiło, że na polskim rynku liczy się CD Projekt, 11Bit i CiGames. Słabizna ich gry pociągnęła kurs w dół niemiłosiernie – przed naganianiem, że programiści sobie poradzili z ilością błędów kurs oscylował w okolicach 2,75. Po nadmuchaniu premiery, ochach i achach, był max 3,12zł, a po premierze pikowanie ponad 60% (obecnie 1,1zł).
Więc sam widzisz Łukasz R. że to nie takie proste osądzić, czy coś pójdzie do góry czy nie. Tak jak Prezes pisał, jedna gra i wszystko na marne.
Może by udało się coś wyłapać z młodego/małego gamedev, ale to ryzyko, chyba że się znasz, siedzisz w tym, grasz, śledzisz fora, odczucia itp.

Pozdrawiam, Macio

Łukasz R.
Gość

Macie rację, kolejnym ryzykiem są przesunięcia premier, jak chociażby teraz w VIvid – Metal Fist zapowiedziany na IV kwartał 2017, a premiera miała być w czerwcu, co już dyskontował częściowo kurs przed tą informacją ( co i tak wydawałoby się niski – okolice 4 zł , zaczęła się na drugi dzień wyprzedaż i to nawet przed tymi słabymi wynikami ). Teraz kurs jest bliski 3 zł a i tak pewnie dyskontuje część sukcesu przyszłych premier. Nic tylko liczyć na jakieś spekulacyje podgrzanie po drodze. No właśnie – spekulacyjne, bo teraz po czasie widzę, jak bardzo oderwane od rzeczywistości są te wyceny.
Jakby kogoś interesowało oto link do najbardziej rzeczowej próby analizy Vivid Games , którą znalazłem (http://www.inwestorak.pl/vivid-games-sa-20-listopada-2016-analiza/) oraz ostatnie wyniki (https://stooq.pl/n/?f=1179283&search=vivid%2Bgames). Może ktoś posiada Vivid i chce skomentować bieżącą syt. spółki i potencjał na najbliższy rok-dwa?

Zgred
Gość
il48
Gość

Z tymi wycenami to jest różnie. Od 8 lat jedna z najbardziej niedowartościowanych spółek jest fasing i co i nic.Nikt sie te spółka nie interesuje. Swoją drogą ciekawy jestem opinii prezesa o tej spółce. Podkreślam nie mam akcji i sie nie czaje z ww powodów. Dziekuje

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, co do Astarty to chyba się mylisz w kwestii skupu. Wykazali w raporcie za q1 2017 ze na skup poszło 3,5 mln EUR, w zeszłym roku 12 mln EUR.
Jednak co do zasady – ze to tylko deklaracja / intencje i nie można tego skupu to się zgodzę. Decyzja powinna być jasna: dokładnie tyle EUR na skup i z tego się rozliczamy. A z tego co jest to mogą równie dobrze jedna akcje kupić. I co jak kurs skoczy do 125? Zaprzestając skupu (nie żebym miał coś przeciw ��).
Pozdr endru

Łukasz R.
Gość

Witam Prezesa,

1.Jak widzisz Vivid Games po niedawnych wynikach, zapowiedziach kolejnych premier i w kontekście inwestycji na 1-2 lata ( zakup śr 4 zł )
2.Ciekaw jestem też Twojej opinii odnośnie Stalprod (śr zakup 512 inwestycja na min rok)
3.Polnord ( zakup 9 zł również minimum rok)

Z góry dzięki za poświęcony czas,
pozdrawiam,
Łukasz

Łukasz R.
Gość

Dzięki za tak szybką odpowiedź i cenny komentarz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie najgorsze wyniki Delko jednak.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widac że żal dup. ę ściska że sprzedałeś Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Miałem to samo napisać , a ktoś od 2 dni kupował z ukrytego :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyniki Delko przewyższają moje prognozy 4 mln zysku netto. Zysk netto jest aż 41,5% lepszy kwartał do kwartału. Spółka ma ogromne perspektywy i jest stabilna. Rekomendacje niedługo się powinny pokazać. Pozdrawiam serdecznie Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co ci po tym że się ciszysz, gdy już nie odkupisz z powodów emocjonalnych i tych że trudno się przyznać do błędu gdy się PKC sprzedawało pisząc jednocześnie coś innego tutaj ( jeśli chcesz to wkleję ci twoja analizę która napisałeś zaraz po wynikach za 2016 r. ). Trudno jest nie być hipokryta gdy się pisze bloga i gra ( nagania ) na giełdzie :-) bez pozdr. Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Będę zaglądał bo chcę wiedzieć na co naganiasz a co bez powodu ( bo sprzedałeś ) spada. Jestem na WGPW od 1993-4 roku. Pierwsze ogromne zyski osiągnąłem na Uniwersalu…. Nie takie numery i lody widziałem jakie tutaj kręcisz. Bez pzdr. Zibi

Zgred
Gość

zibi…

na moje oko… chore oko… widzę…
że na gościa, który szczyci się, że jest na gpw od 1993 roku i niejedne numery i lody widział… to słabo wyglądasz…

zamiast już dawno leżeć na plaży gdzieś w ciepłych krajach i mając u boku zajebista laskę… popijając jakiegoś wykwintnego drinka i mieć wszystko (a przede wszystkim gpw) już dawno w dupie….

to ty podglądasz jakiegoś bloga…. i zachowujesz się jak zwykły troll…

słabe to… słabe….

Bartek
Gość
Bartek

Cześć,

jaka jest Twoja opinia na temat skupu akcji przez Astartę? Moim zdaniem to dobra informacja bo nie skupują jakiś ochłapów, ale aż 10% wszystkich akcji. Dziwi mnie dzisiejsza reakcja kursu.

Pozdrawiam

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.