"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Lutego

Luty dla mojego portfela był niestety słaby gdyż jego wartość spadła o 0,6% do 92.900zł a od początku roku wzrost wartości portfela to 6,80%. Podawane wyniki firm z mojego portfela bardzo
się różniły od moich oczekiwań (na plus Stalexport czy IRL a na minus Aviaam, Onico czy Danks) dlatego spore były wahania kursów (głównie negatywne). Na słaby wynik także wpłynęły moje błędy inwestycyjne gdyż w przypadku nieoczekiwanych słabszych wyników (głównie księgowych „sztuczek”) nie zareagowałem i nie uciąłem strat. Ponadto brak wzrostów boli gdy się patrzy na panującą na naszym parkiecie obecnie hossę. W każdej chwili, może nawet dzisiaj, należy się spodziewać informacji o sprzedaży lub jej braku spółki zależnej od iAlbatros która będzie miała istotny wpływ na wycenę mojego portfela (jest to największa pozycja w moim portfelu).
Sukces miesiąca – żadna spółka specjalnie się nie wyróżniała, przyzwoicie zachowały się Stalexport i Astarta które urosły 4-5%.
Porażka miesiąca – Aviaam Leasing i Onico podały dużo niższe wyniki na poziomie zysku netto (głównie odpisy niegotówkowe) i niestety reakcja rynku była natychmiastowa mocno przeceniająca akcje.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – tak jak napisałem miesiąc temu tak i
obecnie w najbliższym okresie wartość mojego
portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w
każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją
spółkę zależną czy nie – maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy
sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może
mieć wpływ informacja ze Stalexportu o wysokości dywidendy która jeśli będzie na  poziomie 170 mln zł (pod taką wysokość gram) to może mocno szarpnąć kursem w górę.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum
bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady

Uwaga –  kwota na biznesradar jest wyższa o 1.100 zł od podawanego przeze mnie stanu konta i poniższych zrzutów ekranu z r-ku maklerskiego czyli 92.900 zł, pokazuje zysk z Unimotu którego faktycznie nie ma, gdyż pda nie są jeszcze notowane.


avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Zbigniew Parka
Gość

Jesli chodzi o producentów gier nie jest to głupota tylko szansa. Firma typu PLAY WAY, gdy tylko jakaś gra- gry stanie się popularna wystrzeli. Albo inaczej ostatnio w USA debiutowała firma której wycena jest równa spólkom z WIG20 a jej biznes opiera sie na jednej aplikacji… To dopiero szaleństwo.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Robisz bardzo dobrą robotę na tym blogu. Niestety, jak to zwykle bywa za taki wysiłek należy się kop w ….. Nie lepiej skupić się na spółkach z W20/40. Nie jeden pewnie kupił np. CDR i się dziwi, że można kombinować, analizować i ..uj z tego. Po co szukać skarbów w lesie, jak są rodzynki do wyrwania pod nosem.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.