"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Opteam – 16% zaliczki na dywidendę to jaka może być dywidenda ?

Opteam – to dostawca
rozwiązań IT. Spółka specjalizuje się w zakresie systemów kart
elektronicznych, oprogramowania terminali płatniczych oraz systemów back
office.
Kupiłem 500 akcji po 10,44,oczekiwany wzrost 10-50% w ciągu 3 miesięcy.

Jest to inwestycja spekulacyjno-fundamentalna i w każdej chwili mogę sprzedać akcje, celuję w poziom 12-14 zł. Opteam dzisiaj podał że wypłaci zaliczkę na dywidendę w wysokości 1,71 czyli 16% stopa dywidendy, jako że jest to zaliczka to można się spodziewać że w przyszłym roku może dalsza część zostać wypłacona zysku za 2016, czyli kolejne 16% (zaliczka może maksymalnie mieć wysokość 50% zysku za aktualny rok). Pytanie czy mają 12,5 mln gotówki aby wypłacić tak dużą dywidendę ? Mają, gdyż w tym roku sprzedali 25% (50% to była kompensata należności) e-płatności funduszowi Innova za co otrzymali 37,5 mln. Gotówki jest 3 razy więcej więc teoretycznie mogą jeszcze sporą dywidendę w przyszłym roku wypłacić link. Opteam zostawił sobie 25% e-płatności w których drzemie ogromny potencjał, w taki z pewnością wierzy fundusz Innova który wydał 112,5 mln nie po to aby stracić. Patrząc na wskaźniki to jest firma mocno niedowartościowana (ale to jest mylące gdyż mamy jednorazowy zysk ze sprzedaży) ale jest potencjał jeszcze wzrostu: c/z 2,69, c/zo 46, c/wk 1,45, ev/ebidta 14,65.
Technicznie  kurs ma szanse do 14 zł dojść czyli szczytu notowań z maja 2016r.

Dodano 07.11.2016
UWAGA – sprzedałem Opteam średnio po 11,78 zł (256 po 11,88 i 244 po 11,69), łączny zarobek 12%. 

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tommy501AnonimowyPrezesKrzysztof.w Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak skomentujesz wyniki kwartalne Prezesie?
arti

tommy501
Gość
tommy501

Hej, a jak myślicie w poniedziałek warto jeszcze wchodzić w spółkę Opteam już kosztuję 11,45 zł. I do jakiej kwoty warto i czy jeszcze jak się trochę unormuję taniej się nie kupi.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa .Widzę że wszedłeś w branże IT . Posiadam 2 spółki w portfelu z tej branży Betacom( 150 akcji) oraz Unima ( 710 akcji). Zastanawiam się nad sprzedażą jednej spółki tylko nie wiem czy dobrze zrobię .Obie te spółki wypłacają dywidendę , dodatkowo Betacom ma umowę z ZUS i teraz zapewne będą dobre wyniki za 3 kwartał .Natomiast prezes Unima zapowiada coroczną dywidendę . Może analizowałeś te spółki ?. Pozdrawiam i dziękuje

Krzysztof.w
Gość

Mym skromnym zdaniem to nie złą perełkę znalazłeś. Czy można wiedzieć czy zakup akcji zrobiłeś po odnalezieniu informacji o dywidendzie, czy wcześniej obserwowałeś spółkę. Przy okazji gratuluję super bloga. Myślę, że wiele b. dobrych analiz tu znajdę, podobnie jak na forum bankiera

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.