"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Seko złowione do Wirtualnego Portfela Fundamentalnego

Seko – jest przedsiębiorstwem przetwórstwa rybnego, zajmuje się produkcją marynat rybnych,
wyrobów rybnych na bazie śledzia solonego, sałatek i past rybnych, ryb
smażonych w zalewach oraz innych rybnych wyrobów garmażeryjnych.

Kupiłem 800 akcji po 9,35 zł, 
okres inwestycji do 12 miesięcy, oczekiwany wzrost kursu 10-20% wraz z
ewentualną dywidendą.

Jest to powrót do akcji firmy która w zamkniętym portfelu fundamentalnym dała zarobek 44% w 4 miesiące więc sporo link poprzednia analiza. Pewnie wielu czytelników zapyta się dlaczego ponownie kupuję akcję po tak dużym wzroście? Powody są dwa: pierwszy to dalsze umacnianie się złotówki do EUR i USD (najniższe poziomy od ponad roku obu) a w tych walutach importują dużą ilość surowca rybnego, wg raportu rocznego netto to jest jakieś 8 mln EUR importu w walucie (reszta to naturalny hedging). Drugim czynnikiem ale zdecydowanie ważniejszym który wpłynął na zakup akcji jest spory spadek surowca rybnego na świecie (głównie śledzia w Norwegii). Wg dostępnych informacji obecnie ceny śledzia są jakieś 40% niższe niż rok wcześniej ale i inne ryby także link ceny oraz link ceny. Na niższe ceny ryb (głównie śledzi) w 2018 roku powinny wpływać większe limity połowowe w Unii Europejskiej o 25% (więcej ryby to tańsza ryba) link limity połowowe

Poza korzystnymi kursami walutowymi oraz cenami surowca rybnego Seko jest dosyć nisko wycenianą spółką, link wskaźniki c/z 7,83, c/zo 6,22, c/wk 1, ev/ebidta 3,05, ze zdrowym bilansem i mocnymi przepływami operacyjnymi, co roku zwiększającą swoje przychody i zyski.

Ponadto atutem firmy jest też fakt że jest spółką dywidendową, choć poziom dywidend jest średni (stopa dywidend około 5% w ostatnich latach). 

Od strony technicznej kurs przebywa w trendzie wzrostowym który powinien być kontynuowany.

Moje kupno akcji jest pod 50% poprawę zysku netto zarówno w 4 kw 2017 jak i 1 kw 2018 r. oraz 60 groszy dywidendy.

W przypadku tej inwestycji uważam że główne ryzyka to słaby sentyment do małych i średnich spółek na GPW oraz coraz większe
ryzyko globalnej bessy na giełdach (lub przynajmniej głębszej korekty). Ponadto trzeba pamiętać o niskiej płynności waloru (trudności z
ewentualną sprzedażą), niski ff (13%). Inwestycja w Seko jest tylko dla osób cierpliwych które
akceptują fakt iż na kursie nic może się przez dłuższy czas nie dziać
(większe ruchy są na spółce w okresach przyznawania dywidendy i raportu
rocznego).

Uwaga – wszystkie dane finansowe, wskaźniki oraz wykres zostały zaczerpnięte z www.biznesradar.pl.
 

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. 
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.