"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Auto Partner – dynamiczny rozwój biznesu


Auto Partner – jest
importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych,
dostawczych i motocyklowych. Sprzedaż kieruję głównie do warsztatów
oraz sklepów motoryzacyjnych.

Kupiłem 700 akcji po 5,20 zł (pakiet startowy, na więcej brak wolnej
gotówki), okres inwestycji do 36 miesięcy, oczekiwany wzrost 10-15% rocznie.


Jest to kolejny zakup droższej spółki patrząc na c/z (17,90) czyli wbrew moim zasadom kupowania nisko wycenianych spółek z c/z poniżej 10 ale jest to jak najbardziej uzasadnione. Auto Partner dynamicznie się rozwija, notując 30-40% przyrosty na poziomie przychodów a zysku netto w okolicach 40-50% r/r. 
Kolejnym czynnikiem za kupnem było podwyższenie w 2 kw kapitału zakładowego poprzez emisję akcji z którego pozyskano 56,5 mln zł, środki te zostaną przeznaczone na dalszy rozwój spółki (zwiększenie środków obrotowych i otwarcia nowych placówek). 
Pozytywnym czynnikiem mającym wpływ na wyniki jest umocnienie złotówki gdyż cytuję ” W okresie 2016 roku około 63% łącznej wartości zakupów od dostawców było rozliczane w walucie obcej, jednocześnie sprzedaż walutowa stanowiła około 22% łącznej sprzedaży”. 
Pozytywnie na przychody powinna wpływać także koniunktura w Polsce, dzięki bogaceniu się społeczeństwa rośnie sprzedaż samochodów nowych i używanych (używane to raczej zasługa programu 500+) a to powinno wpływać na większe zapotrzebowanie na części samochodowe. Wg publikowanych comiesięcznych raportów, przychody w 2 kw wzrosły o 28,64 % r/r co powinno się przełożyć na 40% wzrost zysku netto r/r (15 mln). 
Szacuję że w 2017 r. firma zarobi 50 mln co przy obecnej kapitalizacji 680 mln da c/z w okolicach 14. 
Dzisiaj nie podam aktualnych wskaźników finansowych gdyż po ostatniej emisji akcji nie wszystkie serwisy ekonomiczne zmieniły jeszcze dane ale podstawowy wskaźnik c/z wynosi 17,90.
Jeśli chodzi o stronę techniczną to obecnie trwa trend wzrostowy który został spowolniony emisją akcji ale w mojej ocenie kurs powinien powrócić do wzrostów.
W mojej ocenie największe ryzyko inwestycyjne jest globalne, indeksy
giełdowe na świecie są na rekordowych poziomach a rosnące stopy
procentowe w USA mogą w najbliższym roku doprowadzić do większej korekty
na giełdach (może nie bessy ale głębokich spadków). Kolejnym czynnikiem ryzyka jest możliwa w przyszłości kolejna emisja akcji, firma dynamicznie się rozwija i może potrzebować kapitał obrotowy na zatowarowanie czy otwarcia nowych centrów dystrybucyjnych i placówek sprzedaży.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

ps dzisiaj analiza niezbyt profesjonalna ale okres wakacyjny i mało czasu :-)
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

https://stooq.pl/n/?f=1196680

Pozdrawiam,
Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo fajna decyzja, byłem na autopartner od 4,2 do 4,90 i za wcześnie sprzedałem, chociaż wtedy jeszcze lepiej kasą obróciłem niż bym został na autopartner.
Pisałem Ci o getback jakiś czas temu bo tutaj dynamika będzie jeszcze większa….
No i dzisiaj odpalił;)

pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja stanowczo odradzam, także z powodów, które podałeś. Aktualnie mocne sprzedaj na Biznes Radarze. Atrakcyjna cena dopiero w okolicach 4,50 zł nie wyżej. Zaryzykowałeś, Twoja sprawa. Janek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Duzi akcjonariusze brali też po 2,2 i skończył im się lock up i teraz mogą sprzedawać, dlatego wstrzymałbym się z zakupem szacuję zysk 42-45mln w 2017r

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.