"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Eurotel kusi niską wyceną i wysoką dywidendą

Eurotel prowadzi sieć salonów telekomunikacyjnych operatorów (Play, T-Mobile), autoryzowane salony i serwis iDream (produkty Apple) oraz autoryzowane salony sprzedaży nc+.

Kupiłem 200 akcji po 20 zł (możliwe że po wynikach za 3 kw dobiorę jeszcze 100 akcji), okres inwestycji do 9 miesięcy, oczekiwany zysk to 10-15%.

Uznałem że już nadszedł czas zrobienia zakupów pod przyszłoroczne dywidendy i Eurotel jest pierwszą spółką z serii takich inwestycji. W tym roku firma wypłaciła 1,90 zł dywidendy (7,97 % stopa dywidendy) i liczę że w przyszłym roku dywidenda nie będzie niższa. Liczę że podobnie jak w tym roku kurs przed przyznaniem dywidendy może urosnąć w okolice 23zł co dałoby wzrost kursu o 15%.
Eurotel jest przykładem zdrowej fundamentalnej i nisko wycenianej firmy. Świadczą o tym choćby mocny bilans w którym brak jest zadłużenia finansowego oraz aż 11 mln środków pieniężnych i to po wypłacie już tegorocznej dywidendy. Bardzo dobrze wyglądają rosnące od kilku lat przychody i zyski  oraz świetne przepływy operacyjne które przewyższają zysk netto (czyli prawidłowo).
O niskiej wycenie świadczą też niskie wskaźniki, ev/ebidta 4,20, c/wk 1,66, c/zo 5,72, c/z 7,28 link wskaźniki. Jeśli chodzi o c/z ja przyjmuję że jest faktycznie niższy (do zysku netto dodaję amortyzację i odejmuję Capex) i wynosi 6,40.
Firma 29.09.2017 r. poinformowała link przejęcie iż przejęła sieć 24 salonów sprzedaży telewizji nc+ za 185.000 zł. Jest to o tyle ciekawa informacja iż jest bardzo niska cena sprzedaży, może oznaczać że nie są to rentowne salony a Eurotel liczy że dzięki większej skali i połączeniu ze swoimi 36 salonami stworzy efekt synergii.
Od strony technicznej kurs przebywa w trendzie wzrostowym który obecnie jest korygowany.
Trochę mi trudno oszacować wyniki drugiego półrocza głównie z powodu sprzedaży produktów Apple. Logiczne wydaje się że powinna się na nich poprawić rentowność dzięki mocniejszemu złotemu do dolara ale obecnie wprowadzony nowy model iphone na rynku jest słabo przyjęty i może spaść jego sprzedaż. Jednak zakładam sobie że zysk netto w drugim półroczu będzie podobny jak rok wcześniej.
Jeśli chodzi o ryzyka to bardziej te globalne czyli możliwa bessa na giełdach bo indeksy są wysoko i robi się na rynku nerwowo, ponadto możliwy jest spadek zysków firmy poprzez rosnącą presję płacową.

Uwaga – wszystkie dane finansowe, wskaźniki oraz wykres zostały zaczerpnięte z www.biznesradar.pl.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

avatar
8 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
petrodolarPiotrekBkadamPrezes Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ambra ma wszelakie wskaźniki gorsze w porównaniu z zakupionym przez Prezesa Eurotelem, tylko jest minimalnie bardziej w trendzie. ROE na poziomie 11,94% nie wróży najlepiej. Za to Eurotel ma 24,57%. Obie spółki są całkiem spoko ze wskazaniem na Eurotel.

Paweł

petrodolar
Gość
petrodolar

EV/EBITDA 4,2 – dla mnie za drogo.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Akcje w dół trzeba poczekać niżej TIKTAK

Bk
Gość

Super info dla Ambry Morawiecki chce zwolnić cydr z akcyzy :)

"Ministerstwo Finansów proponuje zerową stawkę, czyli w zasadzie rezygnację z akcyzy na cydr i dodatkowo zwolnienie z obowiązku banderolowania. Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy, że rozwiązanie to będzie dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji tego trunku."

https://stooq.pl/n/?f=1199140

Ambra staję się wg mnie żelazną pozycja dla portfela dywidendowego i nie tylko. Piękny bilans, dobre warunki makro, no i ten prezent od morawieckiego. Przyszłość zapowiada się świetnie no i do tego ta dywidenda bodajże 0,6 zł co daje stopę ponad 5%

Piotrek
Gość

Zastanawiam się nad tą samą kwestią co Prezes. Dodatkowo na czacie inwestorskim po pytaniu o to czy ewentualny wzrost akcyzy na alkohole mógłby mieć negatywny wpływ na wyniki padła odpowiedź, że raczej niewielki bo Ambra jest producentem marek premium i wartość akcyzy jest niewielkim składnikiem ceny produktu w porównaniu do produktów ekonomicznych. Także nawet gdyby Ambra też została objęta zwolnieniem z akcyzy to spadek ceny Cydru Lubelskiego byłby procentowo mniejszy niż produktów konkurencji, a co za tym idzie różnica w cenie między tymi produktami byłaby jeszcze większa. Sytuacja, w której Ambra nie mogłaby skorzystać ze zwolnienia jest jeszcze gorsza. Sam mam Ambrę w portfelu, ale nie liczę raczej na to żeby ta ustawa miała jakiś większy wpływ na wyniki spółki.

adam
Gość

Prezesie a co myślisz o spółce BiZtech? Ja miałem to trochę i sprzedałem z lekkim zyskiem ale widzę że chyba się nie zatrzyma i chyba wskocze jeszcze raz do tego pociągu.
Adam

sebson
Gość

Prezes bierzesz pod uwage kupno leny pod przyszloroczna dywodende ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo dobra firma posiadam jej akcje od dłuższego czasu.
Wg mnie jedna z lepszych propozycji do portfela dywidendowego na długie lata np. do IKE.

Pozdr
piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie no Panie Prezes, zmartwiłeś mnie. Ja dziś też kupiłem ETL, a ponieważ jesteś moim anty-wskaźnikiem, to chyba nie pozostaje nic innego jak sprzedać po zarobieniu na prowizję.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.