"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Lipca

W lipcu stan mojego portfela obniżył wartość gdyż spadł o 0,6% (WIG wzrósł o 2,6%) do kwoty 71.480 zł, a od początku roku wzrost wartości portfela to 25,80% (WIG wzrost o 21%).

Lipiec był trudnym miesiącem gdyż w połowie miesiąca (w trakcie trwania moich wczasów) większość posiadanych spółek dosyć mocno traciła (szczególnie Unimot) a mi niestety pozostało bierne (brak wolnej gotówki) przyglądanie się tej sytuacji. Pomimo wielu lat inwestowania na giełdzie często daję się „wrobić w konia” i zostaje z akcjami w wakacje, zamiast przynajmniej połowę portfela skrócić w okolicach czerwca. Kolejny miesiąc potwierdziła się zasada WIG do góry to mój portfel w dół i odwrotnie.

Sukces miesiąca – pierwszy raz w tym roku żadna spółka nie zasłużyła na miano „sukces miesiąca”
Porażka miesiąca – „zaszczytne” :-) miejsce przypadło Aviaam Leasing który spadł aż o 14%, w mojej ocenie może szykować się podobna zagrywka jak w lutym 2017r. kiedy kurs został mocno obniżony prawdopodobnie przez OFE NN. Wówczas spodziewane były dobre (dodatnie) wyniki a firma pokazała niespodziewaną stratę księgową (nie operacyjną).
Oczekiwania na przyszły miesiąc – sierpień to miesiąc napływających wyników lub szacunków z firm, spodziewam się że każda firma z mojego portfela poprawi wyniki więc liczę iż będzie pozytywna reakcja kursów.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).
Załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o dużym ryzyku inwestycyjnym link zasady.
 
 
avatar
11 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
SenseiAnonimowyWojciechzRafałAndy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
ra
Gość

Dziekuje !! Ps.super blog ps2 Astarta znow na ciekawych poziomach :)

ra
Gość

Prezesie kety zblizaja sie do chyba atrakcyjnych poziomow dodatkowo za moment odciecie dywidendy i cena moze byc 3xx masz jakies przemyslenia ? Z gory dzieki

Wojciechz
Gość
Wojciechz

PGS Software czy LVC?

ra
Gość

Prezesie czy to znaczy ze ze masz przemyslenia w kontekscie gorszych informacji z Unimota ? Dotychczas konsekwentnie pisaleszze czekasz na wyniki chyba ze cos Cie zaniepkoi..z gory dzieki

Andy
Gość

@Prezesie, zauważyłem w publikowanym portfelu na biznesradar.pl, że sprzedałeś 60 akcji UNIMOTU, to prawda czy wystąpił jakiś błąd? Skąd taka decyzja?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

po co sprzedawać na poziomie 45 i niżej? Chyba każdy z nas oczekuje tutaj dobrych wyników. Z opłatami paliwowymi rząd w najbliższym czasie nie będzie nas gnębił. Perspektywy spółki dobre, także jaki sens ma sprzedaż na tak niskich poziomach?

Sensei
Gość

Po to aby mieć środki na kupno – obniżyć ryzyko inwestycyjne. Skoro Prezes miał za dużą pozycję, która traci woli zredukować swoją ekspozycję na oporze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dobrze, napisał, że okolice 45 sprzedaje. Wcześniej pisał, że liczy na poprawę wyników. Zapytałem więc, po co sprzedawać ze stratą?
Dużego pakietu jak widzimy Prezes nie ma.

Co jeżeli w sierpniu pojawią się okolice 45? Następnie dobre wyniki wstępne lipca i sierpnia. Sprzeda przed wynikami półrocznymi zgodnie z tym co pisze. Nie ma to sensu.

Rafał
Gość

Prezesie co sądzisz o dyrektywie MIFID II w kontekście akcji Skarbca? Z jednej strony ograniczenie prowizji może zachęcić większą ilość osób do nabycia funduszy, z drugiej zaś ciężko im będzie "odrobić" straty związane z jej ograniczeniem.

Rafał
Gość

Bardzo ciekawy artykuł, dzięki!
Pozdrawiam,
Rafał

Andy
Gość

@Prezesie, w temacie AviaAML, skoro spodziewasz się podobnej zagrywki, jaki jest sens trzymania "tykającej bomby" ? Czy nie rozważałeś mimo wszystko wyjścia z takiego rodzaju inwestycji, gdzie mamy na ten moment tak dużo znaków zapytania ?

ra
Gość

Dziekuje. Zakupilem pakiet startowy po 6.28.
Pozdrawiam :)

ra
Gość

Cześć Prezesie,
Komputronik -wygląda na to że kurs ustabilizował się w okolicach 6.30. Informacje i analizy na które natrafiam wpominają że wyniki powinny być coraz lepsze między innymi z uwagi na spacek $. zastnawiałeś się nad zakupem ?

pozdrawiam
ra

Vonmigal
Gość

Prezesie miałbym pytanie. Pozostałem przy 4 fun i dobrze mi z tym. Przy jakiej cenie byś radził sprzedać, wobec bardzo dużej bliskiej korekty ?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.