"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Global Cosmed po wynikach 2 kwartału 2023r.

Global Cosmed S.A. jest Jednostką Dominującą Grupy Kapitałowej Global Cosmed, której korzenie sięgają początków lat 90-tych. Spółka zadebiutowała na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w lipcu 2013 roku, jako producent i dystrybutor artykułów kosmetycznych i chemicznych z segmentu private label, wytwarzanych na rzecz największych krajowych i międzynarodowych sieci handlowych.

Wśród najważniejszych marek Grupy są: Bobini (kosmetyki myjąco-pielęgnacyjne i chusteczki nawilżane oraz detergenty do prania), Apart (kosmetyki myjące z funkcją pielęgnacyjną oparte na naturalnych ekstraktach z roślin pochodzących z całego świata), Biophen (marka kosmetyków składających się do 99 proc. ze składników pochodzenia naturalnego), Sofin (seria płynów i koncentratów do płukania tkanin), Kret (specjalistyczne środki czyszczące do udrożniania rur, produkty do czyszczenia i odświeżania toalet oraz środki BIO wspierające działanie szamb i oczyszczalni).
Grupa Kapitałowa posiada łącznie cztery zakłady produkcyjne: w Radomiu, Świętochłowicach, Jaworze oraz w Stadtilm w Niemczech.
W kwietniu 2023r. została podjęta decyzja o reorganizacji w zakładach produkcyjnych Grupy, produkcja zakładu w Świętochłowicach zostanie przeniesiona do Radomia i Jawora (zatrudnieni pracownicy dostali propozycję przeniesienia pracy do tych zakładów).

We wpisie opublikowanym na Portalu Analiz, przedstawiłem swoje spojrzenie na spółkę, omówiłem ostatnie wyniki finansowe oraz nakreśliłem jakie są krótkoterminowe perspektywy dla spółki.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli ponad 2.200 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.