"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Żegnając zimę żegnam dotychczasową formułę bloga

DODANO 16.11.2019 – INFORMUJĘ IŻ ZAWIESZAM WSPARCIE BLOGA CO JEST JEDNOZNACZNE Z BRAKIEM MOŻLIWOŚCI REJESTRACJI NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW NA FORUM


Po blisko 30 miesiącach prowadzenia bloga któremu oddałem dużo serducha uznałem że jest to właściwy czas wprowadzić istotne zmiany na blogu. Na taki ruch wpłynęło łącznie kilka czynników i nie ma sensu ich wymieniać, jednak mam nadzieję że rozumiecie ile sił kosztuje kilkunastogodzinne spędzanie czasu na prowadzeniu bloga, analizowaniu spółek, śledzeniu komunikatów ze spółek i ich aktualnych notowań. A żeby tego było mało to dochodzi jeszcze bycie „gospodynią domową” (przygotowanie posiłków, sprzątanie, odprowadzanie i przyprowadzanie dzieci do/z szkoły, odrabianie z dziećmi lekcji itp) i słuchanie od żony że się „nic nie robi” :-)


Oczywiście nie skarżę się bo lubię to co robię jednak uznałem że wprowadzenie pewnej formy monetyzacji bloga i istotnych zmian w funkcjonowaniu bloga będzie właściwym rozwiązaniem. Pomimo tego iż wprowadzana forma wspierania bloga jest łagodna i dobrowolna a zmiany na blogu nie są duże, to jednak mam świadomość że utracę część czytelników (pewnie tych z „krótszym stażem”) .

Od dzisiaj przestaje być prowadzony post dyskusyjny (tzw. forum) w obecnej formie a zastąpiony profesjonalnym (jeszcze nie jest całkowicie dopieszczone) forum które jest czytelniejsze pod względem wyszukiwania interesujących nas spółek czy podglądu prowadzonej dyskusji. Forum jest dostępne dla wszystkich czytelników (dla zarejestrowanych i nie zarejestrowanych) i każdy może czytać treści i wpisywać własne komentarze – żeby było jasne to się nie zmienia !!!.

Nowością i to na co najbardziej liczę jest możliwość prowadzenia dyskusji w wątkach zamkniętych tzw. „kręgu zamkniętym” tylko dla zarejestrowanych użytkowników bez możliwości podglądu przez osoby postronne czyli nie zarejestrowane. Tam uważam że można więcej rzeczy o swoich inwestycjach realnych pisać bez posądzania o naganianie itd. W „gratisie” pokazałem dokładnie co jest obecnie w moim portfelu rzeczywistym (ile dane spółki i obligacje stanowią % całego portfela) i możliwe jest (jeszcze nie podjąłem decyzji) że będę pokazywał swoje realne zagrania. Będę też umieszczał inne ciekawe informacje ale o nich pisać na otwartym forum dla wszystkich nie mogę.

Dodatkowo publikowane na blogu analizy spółek oraz analizy z kupnem lub sprzedażą akcji dotyczące prowadzonych na blogu wirtualnych portfeli (fundamentalny i dywidendowy)  będą najpierw dostępne dla zarejestrowanych użytkowników a dopiero po 24 godzinach będą dostępne dla pozostałych.

Istotną zmianą (nowością) jest rejestracja użytkowników. Zarejestrowanym użytkownikiem może zostać tylko osoba która wsparła blog czyli tzw. darczyńca, mecenas itp. Rodzaje wsparcia są dwa i oba są nietypowe.

Pierwsza możliwość to wpłata darowizny na rozwój bloga za pomocą serwisu zrzutka.pl (link do wsparcia). Wysokość wsparcia każdy czytelnik ustali we własnym zakresie i taką dokona wpłatę którą uzna za stosowną. Jako że wpłata przez serwis zrzutka.pl jest formą darowizny to wymaga ode mnie dania w zamian nagród.

Przy wpłacie 50 zł i więcej nagrodą są: dostęp do ukrytej (zamkniętej) treści bloga (będą to głównie wątki prywatne na forum) poprzez nadanie  hasła (login sobie czytelnik sam wymyśla) oraz indywidualne podziękowania na e-maila.

Przy wpłacie 200 zł i więcej nagrodą są: analiza 1 wskazanej przez darczyńcę spółki giełdowej wraz z jej publikacją na blogu,  dostęp do ukrytej (zamkniętej) treści bloga (będą to głównie wątki prywatne na forum) poprzez nadanie  hasła (login sobie czytelnik sam wymyśla) oraz indywidualne podziękowania na e-maila.

Przy wpłacie 350 zł i więcej nagrodą są: analiza 2 wskazanych przez darczyńcę spółek giełdowych wraz z jej publikacją na blogu,  dostęp do ukrytej (zamkniętej) treści bloga (będą to głównie wątki prywatne na forum) poprzez nadanie  hasła (login sobie czytelnik sam wymyśla) oraz indywidualne podziękowania na e-maila.

Przy wpłacie 500 zł i więcej nagrodą są: analiza 2 wskazanych przez darczyńcę spółek giełdowych wraz z jej publikacją na blogu,  dostęp do ukrytej (zamkniętej) treści bloga (będą to głównie wątki prywatne na forum) poprzez nadanie  hasła (login sobie czytelnik sam wymyśla), możliwość natychmiastowego kontaktu z twórcą bloga za pomocą specjalistycznego czatu giełdowego oraz indywidualne podziękowania na e-maila.

Wpłaty są bez żadnych opłat – uważajcie bo serwis zrzutka sugeruje opłatę 15zł ale jej nie płaćcie !!!

!!! Uwaga – wybierając ten sposób wspomagania bloga przy dokonywaniu wpłaty należy podać wybrany swój login (nick) oraz e-mail kontaktowy na który zostanie przesłane hasło oraz nagrody !!!

Dodano 01.07.2019 – jest jeszcze poniższa możliwość wsparcia bloga czyli przez system partnerski ale ona robi się obecnie mocno ograniczona i mało atrakcyjna. inPZU zostało już wycofane z z systemu partnerskiego a lokaty w Getin Banku mają mało korzystne oprocentowanie a lokowanie pieniędzy w tym banku coraz bardziej ryzykowne. Są jeszcze możliwości wsparcia poprzez otwarcia rachunków osobistych z premiami dla zakładających ale w tym przypadku zakładam że będzie mało chętnych.

Drugą możliwością wsparcia bloga (głównie dla tych którzy nie chcą lub nie mogą wpłacić darowizny) jest założenie przez link afiliacyjny dowolnego funduszu w inPZU i/lub lokaty w Getin Banku. Spośród kilkudziesięciu możliwości produktów do afiliacji wybrałem moim zdaniem jedne z najlepszych i z najmniejszą ilością warunków produktów które mogę polecić (podpisać się pod tym) i się za nie w przyszłości nie wstydzić.

Platforma TFI PZU to platforma sprzedaży funduszy inPZU umożliwiająca zakup nawet w 15 min. Niewątpliwe zalety to brak opłat dystrybucyjnych, niska opłata za zarządzanie (0,5% rocznie), proste i przyjemne zarządzanie funduszem, a także pomocnik ułatwiający wybór produktu. Warunki do wypłaty dla mnie wynagrodzenia to: przejście całego procesu online na stronie reklamodawcy oraz dokonanie wpłaty w dowolny fundusz. Wpłata w kwocie 100-499 zł to 100zł prowizji dla mnie a powyżej 500 zł to 170 zł. Ja zainwestowałem w najbezpieczniejszy moim zdaniem inPZU Inwestycji Ostrożnych a cały proces zajął mi tylko 5 minut.

link do założenia platformy funduszy inPZU kliknij tutaj


Uwaga – ze względu na coraz większe problemy Getin Banku jeśli ktoś chce w tej formie wspomóc blog to sugeruję wpłacać nie większą kwotę niż 500zł (tyle wystarczy abym dostał prowizję).

Jest kilkadziesiąt produktów afiliacyjnych (konta, pożyczki, fundusze, leasingi, ubezpieczenia) które można za moim pośrednictwem kupić/założyć więc jak potrzebujesz jakiś produkt i zarazem chcesz wesprzeć blog to proszę o kontakt ze mną.

e–lokata w Getin Banku, oprocentowana na 2,60% w skali roku, na okres 3 miesięcy, na nowe środki, kwota od 500 zł do 1 000 000 zł, dla klientów, którzy udzielą zgód marketingowych! Wynagrodzenie przyznane będzie za poprawny wniosek pod warunkiem, że na jego podstawie zostanie uruchomiona Lokata , zasilona w terminie 30 dni kwotą co najmniej 500 zł.
Wynagrodzenie jest płatne w przypadku wniosków nowych klientów, tj. nieposiadających wcześniej lokaty ani rachunku w Getin Banku, jeśli w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zostanie uruchomiona lokata. Przez „Nowe środki” rozumiane są środki użytkownika nieposiadającego wcześniej lokaty w banku.
W przypadku tego produktu wpłaciłem najniższą wymaganą kwotę czyli 500zł, całość zajęła mi ok. 5 minut a plusem było to że nie trzeba zakładać dodatkowo żadnych rachunków osobistych.

link do założenia e–lokata w Getin Banku kliknij tutaj

Ważne – zanim zdecydujesz się założyć inPZU i/lub e-lokatę w Getin Banku najpierw dokładnie przeczytaj warunki tych produktów na stronach internetowych tych instytucji. Lepiej 2 razy przeczytać aby nie było później niedomówień.

Pieniądze zainwestowane w inPZU i/lub e-lokatę w Getin Banku są cały czas Twoje, z funduszu i lokaty zawsze możesz je wycofać. Ja mam tylko zarobek za sam fakt założenia i wpłacenia środków.

W przypadku założenia inPZU i/lub e-lokaty w Getin Banku poinformuj mnie o tym na e-maila blogprezesa@gmail.com (w treści dodatkowo podaj Nick który będziesz chciał używać).

Osoba która założy 2 produkty (inPZU i e-lokatę) w podziękowaniu zrobię analizę wybranej przez niego giełdowej spółki i opublikuję na blogu.

Uwaga – analizy o których napisałem powyżej będą subiektywne czyli tak ja widzę daną spółkę, podam jakie widzę plusy i minusy, czy bym sam w spółkę zainwestował pieniądze (analiza będzie podobna to tych które publikuję na blogu). W zależności od zainteresowania (wsparcia bloga) analizy zaczną się pojawiać od kwietnia i będę się starał aby przynajmniej 2 analizy publikować tygodniowo.

Z pozyskanych pieniędzy zamierzam wykupić płatny dostęp (zazwyczaj na okres 12 miesięcy) do profesjonalnych narzędzi: gazeta parkiet, stockwatch.pl, sii.org.pl, gpwatak.pl. Jeśli zebrane środki pozwolą i będzie to zasadne to zostaną wykupione dostępy do: longterm.pl, strefainwestorow.pl, squaber i inne związane z giełdą serwisy. Z zebranych środków zostaną pokryte też koszty prowadzone bloga takie jak utrzymanie serwera, domeny, hostingu, kosztów informatycznych i innych.

Przyznane dostępy do zamkniętej treści bloga będą do 31.03.2020 roku a przed upływem tego okresu (jeszcze w tym roku) zdecyduję co dalej. Czy taka formuła się sprawdziła i było zainteresowanie „darczyńców” czy dać sobie spokój z blogowaniem (zamknąć bloga) i poszukać sobie pracy na etat.

W przypadku pytań i wątpliwości można je zadać w komentarzu pod postem lub drogą e-mailową na adres blogprezesa@gmail.com.

Uwaga – wysyłane Wam dostępy mogą trafić w skrzynce pocztowej do spamu.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Zachęcam do odwiedzania forum bloga link, przeczytania pokazowego artykułu „Jak skutecznie zarabiać na giełdzie” link, do posta z historycznymi wynikami link oraz do subskrypcji nowych artykułów.

Przemek (Prezes)

analizyprezesa.pl

avatar
10 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
PrezesMartaSławekLukaszMarian Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Sławek
Gość
Sławek

Witam zainteresowała mnie możliwość inwestowania przez inPZU. Jednocześnie chcę wspomóc bloga którego czytam, lecz podany link nie działa.

Bartek
Gość
Bartek

Progi/opłaty darowizn to dostępy na określony czas?

Wojtek
Gość
Wojtek

Cieszę się, że będzie to model kickstarterowy z poziomami nagród. Sam zamierzam wspomóc bloga. Pytanie – czy zamiast analizy spółki można by ‚zamówić’ post o Twoich zasadach inwestowania (oczywiście z uzasadnieniem każdej)? Przykładowo: jak decydujesz o tym ile akcji kupić i po jakiej cenie, czy kupujesz na raz czy w kilku transakcjach (jeśli w kilku – czy jest to zaplanowane od początku czy dobierasz spontanicznie? co wpływa na taki a nie inny plan/spontaniczną decyzję?). Czy stosujesz stop-lossa, a jeśli tak – stałego czy dobranego pod spółkę? Jak rozwiązać problem stop lossa w przypadku spółek o wysokich spreadach, gdzie kurs lekko waha się od -5% do 5% przy pojedynczych transakcjach (a uruchomienie SL może spokojnie zrealizować sprzedaż po średnio -10-15%). Analogicznie – co z realizacją zysków? Na raty czy jednokrotnie? Jak wyznaczasz poziom ceny, po której chcesz sprzedać? Kiedy wrzucasz zlecenie sprzedaży? Sprzedajesz wg obranego planu czy spontanicznie? Itp. itd.

Wiem, że to podstawy, ale przyznam, że nigdzie nikt nie wyłożył ich tak, jakbym sobie życzył. Każdy mówi „tnij straty, pozwól zyskom rosnąć”, jednocześnie nie opisując jak radzić sobie z problemami takimi jak niska płynnośc, wysokie spready lub zbyt dynamiczny wzrost kursu w stosunku do przewidywań (intuicja nakazuje się cieszyć, ale zdrowy rozsądek podpowiada przynajmniej częściową realizację, bo korekta w końcu nadejdzie).

konto
Gość

Rodzi się konkurencja dla portaluanaliz.pl :)

Chętnie wesprę nową inicjatywę, ale Prezesie zrób to nowe forum na porządnym skrypcie takie minimum to:
https://www.phpbb.com/downloads/ (darmowe na tym stoi forum portalu analiz)

Ale najlepsze byłoby płatne rozwiązanie typu IPS:
https://invisioncommunity.com/
Świetne dla Ciebie jako admina, ale i dopracowane dla userów.
Cena to 200 USD ale wg mnie warto.
Chętnie pomógłbym w sfinansowaniu takiej „inwestycji”.

Wojtek
Gość
Wojtek

Jeśli chodzi o skrypt forum to polecam ten, którego używamy w projekcie, który współtworzę: http://forum.polydust.com/. Prosty, nowoczesny i przejrzysty. Moim zdaniem o niebo lepszy od phpbb. Wybaczcie za kryptoreklamę :)

zgred
Gość
zgred

Prezes…
dałeś mi zarobić….
nie widzę innej opcji jak tylko teraz odwdzięczyć Ci się za mega pracę jaką wykonujesz…
w poniedziałek (na spokojnie) będzie zrzutka ode mnie…

Lukas od 2016
Gość
Lukas od 2016

Prezes, czy będzie otwarta część bloga i jaka będzie jej funkcja/cel?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.