"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Stycznia

Styczeń dla mojego portfela był bardzo dobry gdyż jego wartość teoretycznie wzrosła o 9,43%, jednak została mi wyksięgowana z rachunku maklerskiego kwota 1.700zł z tytułu nie wykupionych w terminie obligacji Property Lease Fund i faktycznie trzeba uznać iż portfel wzrósł o 7,48% do 93.500zł.
Pomimo iż nie ma jeszcze informacji o sprzedaży iAlbatros Poland która mocno wpłynie (na plus lub minus) na wartość mojego portfela kurs iAlbatros w styczniu wzrósł o 7,42% tak jakby inwestorzy powoli ustawiali się pod ewentualną sprzedaż. W styczniu na naszą giełdę zawitała mini hossa i nie wykluczone że po małej korekcie rynek ponownie ruszy w górę. Wzrosty całego rynku pozytywnie wpłynęły na wycenę większości moich spółek z portfela które także rosły.
Sukces miesiąca – Helio druga największa pozycja w portfelu po której dużo sobie obiecuję gdyż nawet wczoraj dokupowałem akcji wzrosła o 23%, pozostałe sukcesy to: LSI Software 23%, Astarta 15%, OEX 16% czy Bowim 13%.
Porażka miesiąca – IRL tak jak można się było spodziewać że kurs na koniec roku był „pompowany” przez fundusze dywidendowe aby pokazać lepszy wynik roczny tak teraz z „balonika uchodzi powietrze” i mamy 8% spadek, z tą firmą w okolicach raportu rocznego lub dywidendy będę się raczej żegnał.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – tak jak napisałem miesiąc temu tak i obecnie w najbliższym okresie wartość mojego
portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w
każdej chwili należy się spodziewać infa czy sprzedadzą swoją
spółkę zależną czy nie – maksymalny termin podpisania ewentualnej umowy sprzedaży spółki zależnej to 1.03.2017r. Ponadto na mój portfel może mieć wpływ raportów finansowych które będą podawane w tym miesiącu, w każdej chwili mogę kupować lub sprzedawać akcje w zależności od podanych wyników.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum
bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel. Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady


avatar
13 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ZgredLeighPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnosnie Briju to chyba wejścia Prezesa nie były udane a tak wygląda z wpisu ( kupno 13 zl , sprzedaz 25 zl z kilkoma wejściami i wyjściami ). Akurat tą spółke i ruchy Prezesa sledze bardzo uważnie i wiem , ze akurat Prezes wchodziles i wychodziles nie w tych momentach ( najczęściej ze strata – sam o tym często pisales ,ze nie możesz myslec o tej spolce bo przypomina Tobie zle zagrania ). Ostatnie Twoje ruchy to 2.11.2016 sprzedaż po 20,40 , potem kupno 7.11 az po 25,20 zl ( 200 szt ) po czym sprzedaż dwa dni później po 24,94 zl. A z Twojego ostatniego wpisu wynika jakbys na tej spolce wyciagnal minimum 100 %. I zauwazylem , ze jak miałeś Briju to bardzo zachwalales , jak nie miałeś to pisales o negatywach.

Zgred
Gość
Zgred
Gość

jak już jesteś to ok…
zastanawiam się czy zdążę założyć konto i zapisać się…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziwię Ci się, że nie masz w portfelu Briju. Długoterminowo to spółka bomba.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zwróćcie uwagę na zlecenia ustawione ok. godz. 8:30 – 8:33.
Zbierają wszystko poniżej 9,72 i mogą chcieć dzisiaj znowu zbijać do ustawionych poziomów.
Czyż nie, czy tylko to moja schiza?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziwne pytania zadajesz,pogrywają sobie i tyle.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sądzisz o dzisiejszym spadku iAlbatros Group?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ok, sorry i thx

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki. A Bioton, Energa ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć. Mógłbyś zdradzić dlaczego od dłuższego czasu nic się nie dzieje z OEX – tzn. kursem. Jakieś przemyślenia? Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Napisalem komentarz, ale nie udalo sie go wyslac. Dziekuje Prezesie bardzo za sprostowania. Masz racje – obserwuje twoj blog nie od dawna, a wiec nie wyrabiam sie by moc wrocic do starych watkow i je przeczytac. Staram sie od teraz czytac wszystkie nowe komentarze i dyskusje na blogu. Ale czy wiemy, dlaczego Atlant stracil umowy z Jeronimo, a Helio je pozyskal? Maja lepsza technologie, jakosc? Tansze koszty wyprodukowania? Tez, jaka z tych dwoch spolek ma wieksze zaklady produkcyjne i moze szybko zwiekszyc output?

Ostatnie pytanie – czy masz opinie o EuCo? Ostatnio trup zaczal sie ruszyc potrochu. PZU chyba siedzi im na karku z Krupinskim na czole, ale tez moze byc kolejna dywidenda 9% procentowa i nie wiem czy jest to czas na rzucanie reczniku.

Pozdro z podkarpacia!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie masz duza koncentracje na 3 spolkach, prawie pol portfela. Mnie sie to podoba bo to mam sens jak sie wie co sie robi. Takie luzne spostrzezenie, bo zawsze sam sie zastanawiam nad ta kluczowa kwestia.

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc, Prezesie,

Czy masz opinie o firmie Atlant Polska i dlaczego uwazasz ze Helio jest lepsza alternatywa na inwestycje w bakaleje?

Pozdrawiam!

Leigh
Gość
Leigh

Trzy razy było to wyjaśniane w poprzednim wątku

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Apropo PLE0616 co z tym fantem?
Czy to już strata na amen czy są jeszcze jakieś szanse na odzyskanie groszy?
pozdrawiam BIDET

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.