"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Wirtualny Portfel Dywidendowy – pierwszy miesiąc za nami

Minął pierwszy miesiąc od założenia wirtualnego portfela dywidendowego dlatego nadszedł czas aby krótko podsumować osiągnięty wynik oraz istotne wydarzenia ze spółek które mogą mieć wpływ na przyszłą wartość portfela.

Początek prowadzenia portfela nie jest zbyt udany, gdyż wartość spadła o 0,4% (400zł) do 99.600 zł. Na ten wynik złożyły się zapłacone od nabyć akcji prowizje (ok. 200zł) oraz spadek wyceny portfela (ok. 200zł). Liderem wzrostu w tym okresie było Seko którego wycena wzrosła o 5,91%, dobrze zachowywała się też Ambra (wzrost o 2,32%).
Spółkami które natomiast najmocniej ciążyły były Eurotel ze spadkiem 4,62% oraz Altus (spadek o 4,11%).
Na chwilę obecną nie wyciągam żadnych negatywnych wniosków z gorszego zachowania się niektórych spółek, gdyż spadki nie wynikają z żadnych fundamentalnych informacji ze spółek a są raczej wynikiem sprzedaży akcji przez niektórych inwestorów. Liczę że w okresie publikacji raportów finansowych czy propozycji podziału zysków, kursy akcji tych spółek powinny pozytywnie zareagować i dużo wzrosnąć.
W dniu wczorajszym Ambra poinformowała iż WZA zatwierdziło dywidendę w wysokości 0,6 zł na akcję czyli stopa dywidendy to 5,20%. Jeśli kurs wzrośnie w okolice 12zł przed przyznaniem prawa do dywidendy (19.10.2017) to zamierzam sprzedać akcje, w przeciwnym razie Ambra pozostanie w portfelu na dłużej.
Pozostałe spółki znajdujące się w portfelu nie publikowały żadnych istotnych cenotwórczych komunikatów, jedynie Altus opublikował raport o wielkości aktywów w zarządzanie które nieznacznie spadły m/m. Na http://www.sii.org.pl/11877/edukacja-i-analizy/raporty-analityczne/eurotel-zwieksza-zyski-i-liczy-na-poprawe-w-drugiej-polowie-roku.html#ak11877 pojawiła się profesjonalna analiza fundamentalna firmy Eurotel i zachęcam do zapoznania się z nią.
Aktualnie nie przewiduję żadnych zakupów nowych akcji do portfela gdyż czekam na nadchodzące raporty finansowe spółek, może jakaś spółka pochwali się na tyle mocnymi wynikami które zachęcą do jej kupna.

Stan portfela na 11.10.2017r.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady.

Aktualny stan wirtualnego portfela dywidendowego i posiadane akcje link rachunek

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.

avatar
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ArekHabys77wilga177ZgredMarcin R. Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Arek
Gość

Dziekuje za opinie i odpowiedz!

Arek
Gość

Hej Prezesie!

Zastanawiam sie nad otworzeniem portfela dywidendowego i Twoj, choc wirtualny, bardzo dobrze performuje. Czy sa spolki z niego, w ktore wszedlbys rowniez obecnie? Wiekszosc z nich dosc dobrze juz zarobila wiec zastanawiam sie czy jest sens kupowac np. SEKO. Niektore traca. Bede wdzieczny za krotkie podsumowanie co kupilbys obecnie ze swojego portfela przy obecnych poziomach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezesie.

Mam pytanie czy bedziesz dopłacał nowe środki do portfela czy obracasz tylko tymi 100 tys zł?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No właśnie mam na myśli inwestorów , którzy na początek nie dysponują taką kwotą ,a chcą co miesiąc dopłacać wolną gotówkę do portfela. Czyli uśredniać cenę w sytuacji spadków na giełdzie. I jeszcze pytanie o ilośc spółek w portfelu dywidendowym. Ja mam w tej chwili 14 i większość się nam pokrywa :-) Nie za dużo ich mam ? Jaka powinna być optymalna ilość ?

Habys77
Gość

O, no proszę :) Bardzo przydatne info :) Dzięki wielkie :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

budimex cos przebąkuje ze chce przeznaczyć cały zysk za 2017rok na dywidendę, co sądzisz o tej propozycji do portfela dywindowego?
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie wim co wam przeszkadza. Robi prezes kawał dobrej roboty.

Czytajcie co rok albo co 3 mce i będziecie mieli jak chcecie.

Zgred
Gość

dokładnie…
kwartalne podsumowania będą najlepsze…

wilga177
Gość

Ano, nie da się tego ukryć :D

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie , mam prośbę do Ciebie. Z tego co pamiętam masz chyba konto maklerskie w Bossa.pl , Czy działa Ci oprogramowanie Ispag Pro u nich oraz czy jest możliwość zapisu analizy technicznej(m.in : linie , ust.średnich itp. )z możliwością ich później odczytania? Na stronie bossa.pl ispag jest ogólno-dostepny dla wszystkich , ale brak możliwości zapisu.
Pozdrawiam
Tomasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, ocena portfela dywidendowego co miesiąc to spore marnotrawstwo czasu. Raz na rok spokojnie by wystarczyło. Martwiąc się o spółki częściej sam nie wiem czy to nie spekulacja. Spółki dywidendowe to taki element, że chwilowe spadki nie powinny nas interesować.

Marcin R.
Gość

Zgadzam się, spółki dywidendowe są na długi termin, więc co pół roku lub co rok powinno być jakieś podsumowanie. Pozdrawiam

Rafał
Gość

Prezesie a co sądzisz o spółce Polski Bank Komórek Macierzystych (BKM)? Może biznes trochę nietypowy, jednak mają abonamentowy model, dodatkowo ostatnio dostali jakieś dofinansowanie – no i wypłacają dywidendę.
Pozdrawiam!

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.