"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

iAlbatros – szykuje się rekordowy skup !!!

fb_ialbatros_logo_rgb

iAlbatros działa w obszarze business travel, dostarczając usługi rezerwacji hotelowych dla klientów biznesowych.
Kupiłem 750 akcji po 10,12, okres inwestycji do 6 miesięcy (możliwa szybka sprzedaż, oczekiwany wzrost od 10 do 50%.

Jest to powrót do akcji po miesiącu pod konkretne informacje które napłynęły z firmy. Najpierw w raporcie za 3 kw 2016r. Prezes firmy zasygnalizował że jest duża konkurencja (w ostatnim czasie połączyli się ze sobą konkurenci firmy), firma sobie sama nie poradzi i że będzie potrzebny inwestor (napływają do firmy zapytania o współpracy), odwołane zostały bardzo dobre prognozy finansowe na przyszłe lata link prognoza, a dodatkowo wyniki za 3 kw był gorsze niż rynek przewidywał i kurs mocno runął, spadki doszły blisko 50% (które w połowie się skorygowały). Jednak w dniu wczorajszym firma podała jak dla mnie „bombowe” info, gdyż zwołała NWZ na którym ma być głosowana sprzedaż spółki zależnej (głównego aktywa firmy) czy iAlbatros Poland za kwotę minimum 140 mln (kwotą będzie skorygowana o gotówkę i zobowiązania) link walne. Co więcej w przypadku sprzedaży spółki zależnej ma być dokonany skup akcji własnych za minimum 120 mln a maksimum 160 mln zł czyli więcej niż obecna kapitalizacja firmy a skupione ma być do 33% akcji minus akcje skupione na podstawie walnego z 22.06.2016r. (1.384.083 akcje).

Przekładając to na liczby: możliwy jest skup akcji po cenie 48,68 zł (wariant skupu 120 mln) lub nawet po 64,90 zł (wariant skupu 160 mln) a wyjdzie nam taki wyniki jak 120 mln lub 160 mln podzielimy przez liczbę akcji skupowanych czyli 2.464.600 (3.848.683 akcje minus 1.384.083akcje) – to trzeba wyczytać z uchwał na walne.
Dodam jeszcze kolejne wyliczenie które przybliży o co chodzi: jeśli od aktywów obrotowych (96,949 mln zł) odejmiemy wszystkie zobowiązania (43,348 mln zł) i dodamy kasę którą chce zapłacić inwestor za spółkę czyli 140 mln zł to łącznie gotówki w firmie jest 193,601 mln zł co da gotówki na jedną akcje 18,83 (193,60 mln / 10.278.594 akcji) przy kursie 10,12.

Załączam jeszcze link do komentarza prezesa iAlbatros Group  link prezes

Trzeba pamiętać że w akcjonariacie iAlbatros jest bardzo dużo funduszy (OFE i TFI) i jest szansa że nie będą chcieli tak tanio :-) sprzedać firmy i będą chcieli uzyskać cenę jeszcze wyższą oraz w wyliczeniach nie są uwzględnione zyski za kolejne kwartały a z pewnością będą.

Ryzyko jest w zasadzie tylko jedno, że nie dojdzie do przejęcia i inwestor się wycofa i wówczas prawdopodobnie kurs mocniej się cofnie. Jednak w mojej ocenie jest jakaś konkretna oferta na stole i pozostanie tylko ustalenie ceny końcowej. Muszę też dodać iż na iAlbatros wisi groźba zapłacenia 14,42 mln odszkodowania jakie wytoczyła firma Creston a dotyczy to umowy inwestycyjnej sprzedaży jej spółki zależnej w 2015r. link roszczenia, wg zarządu roszczenia te są bezpodstawne ale nawet gdyby do takiej zapłaty doszło to i tak gotówki w firmie będzie mnóstwo.

W przypadku tej inwestycji nie patrzę na żadną technikę i nie załączam żadnych wykresów gdyż uważam że jest to zbyteczne, jest to inwestycja pod przejęcie i potężny skup. Mogłem sie pomylić w wyliczeniach dlatego każdy zainteresowany zakupem akcji tej spółki powinien w swoim zakresie sprawdzić podane przeze mnie liczby.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek
avatar
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ZgredPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak obecnie podsumowałbyś swoje prognozy z 2016 i późniejsze działania? Czy dało się przewidzieć taki rozwój wypadków, jaki mamy obecnie?

Zgred
Gość
Zgred
Gość

czy pojawiające się w ostatnim czasie żądania uzupełnienia porządku obrad NWZ jakoś mocno wpływają na postrzeganie spółki?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trudno powiedzieć, jak potoczą się losy polecanej przez Ciebie spółki. Najprawdopodobniej kilka miesięcy zastoju i czekanie na ruchy. Rynek już zdyskontował 'Twoje' rewelacje. Z 11.73 na 10,12. Ale możliwe, że w dłuższej perspektywie będzie tak jak piszesz, choć nie sądzę by kurs był wtedy wyżej 12-15. Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes masz pomysł dlaczego kurs iAlbatros nadal się obsuwa? Przecież nie dlatego, że 50% bardzo potencjalnego zarobku w pół roku to mało. Zarówno sprzedaż firmy jak i nie dojście do skutku deala można odebrać pozytywnie.
Przy jakim poziomie planujesz uśredniać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj. Mówią, że dwa razy do tej samej rzeki… prezes czy zamierzasz wrócić na eonet? Firma ta sama co poprzednio, a cena jak widać.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Krzywa lekko wzonosząca, jeśli już to kupić, wzrost do 11, sprzedać i zostawić. K

Anonimowy
Gość
Anonimowy

IAlbatros, odradzam. Wskaźniki AT podzielone, wszystkie trendy spadkowe, uzasadnij wybór.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.