"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

PRO-LOG – nowe magazyny to lepsze wyniki

 

Pro-Log – zajmuje się
obsługą logistyczną spółek. Oferta obejmuje obsługę łańcucha dostaw, w
tym wynajem i obsługę magazynów i powierzchni składowych, usługi
transportu i spedycji, agencji celnej, składu podatkowego oraz usługi
co-packingu
 
Kupiłem 200 akcji po 11,05, zakup długoterminowy pod dalszy rozwój na okres nawet 3 lat, oczekiwany wzrost 25-50%.

Zakup akcji Pro-log wynika trochę po części z mojego sporego stanu gotówki oraz faktu iż ostatnie wyniki spółek z GPW mnie nie zachwyciły (nie znalazłem „perełki”) więc skierowałem swoje zainteresowanie na newconnect w którym kilka spółek pokazało ciekawe wyniki a jedną z nich jest właśnie Pro-log. Pokazał on w 1 kw (ma przesunięty okres obrachunkowy) kontynuację  trwającej od 2 lat poprawy przychodów i zysku, przychody r/r wzrosły o 25% a zysk netto o 298%, poniżej załączam przychody i zyski w ujęciu kwartalnym aby zaobserwować iż każdy kwartał r/r jest lepszy.
Bilans firmy i przepływy operacyjne są prawidłowe, wskaźniki finansowe na niskich i atrakcyjnych poziomach: c/z 4,70, c/zo 3,74, c/wk 2,65, c/p 0,57, ev/ebidta 2,71 link wskaźniki
W Pro-logu w ostatnim roku bardzo dużo się działo, połączyła się,współpracuje lub została przejęta (nie potrafię tego dokładnie określić) z XBS  Group, dużą europejską grupą logistyczną. Podjęcie tej współpracy sprawiło że dotychczasowi właściciele w 2015r. wypłacili prawie całkowitą gotówkę z firmy w formie dywidendy, dokonane zostały zmiany w Razie Nadzorczej a ostatnio też rezygnację złożył wieloletni prezes i akcjonariusz Jarmiński. Są to typowe ruchy przy przejęciach. Liczę że zmiany i powiązanie z tak dużym partnerem dadzą mocnego kopa do dalszego rozwoju, a świadczą o tym na pewno wyniki ale także i plany, planowane jest zwiększenie bazy magazynowej o 30% oraz podpisanie kilku znaczących umów link Onico czy lin edelmannn.
Technicznie kurs przebywa w konsolidacji pomiędzy 10 a 13,60 zł link wykres

W przypadku tej inwestycji głównym ryzykiem jest płynność akcji, jest to rynek newconnect i w przypadku pilnej potrzeby sprzedaży większej ilości akcji trzeba się liczyć ze znacznym spadkiem kursu i uzyskania gorszej ceny. Jest to spółka dla cierpliwych gdyż zlecenie kupna oczekiwało na realizację dzień i podobnie może być z przyszłą sprzedażą. Ciężko też określić jaki wpływ na wyniki może mieć też w ostatnim czasie odejście założyciela i prezesa tej firmy.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
13 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tommy501LiroyWojetekObserwatorAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
tommy501
Gość
tommy501

A jak myślisz Prezes może Biuro Inwestycji Kapitałowych to też ciekawa spółka jak Prolog tutaj przynajmniej większy obrót. (debiut 23.11)

Liroy
Gość

Przy prezesie można zarobić ….a obrażanie kogoś czemu to ma służyć ??? nikt ci tu nie karze zaglądać ……Prezes ma naprawdę ciekawe analizy sam blog jest bardzo interesujący . Skąd się biorą takie Anie a może zazdrościsz mu bloga …to załóż sobie sama

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ania , ewidentnie prowokuje, ale faktem jest że mając grubszą kasę trudniej jest wykręcać wyniki. Psychika (strach, chciwość) ma wtedy więcej do powiedzenia a wiadomo że to są słabi doradcy.
szejker

Anonimowy
Gość
Anonimowy

cha , cha …Prezes …dostałeś wskazówki od Ani… w tej skali to oprócz LPP , Wawelu i Żywca tylko benefit w ostatnim roku dał zarobić … masz inwestora za wzór ;) daj spokój , nie warto nawet odpowiadać na takie zaczepki zazdrośników…
pzdr
11ww

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes próżne słowa – Ania nie ma jaj i nie poprowadzi nawet wirtuala na radarze. Najpierw musiała by emalia założyć a to już wyzwanie jest.
Domiś

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes nie ma co zwracać uwagi ,nie jest sztuką zainwestować 50000 zł np w LPP i po 3 dobrych sesjach wyciągnąć 4000zł więcej .Jest tylko małe ale , trzeba mieć dla zabawy te 50000 zł , osobiście też nie inwestuje dużych kwot ( bo po prostu nie stać mnie ) w tym roku jestem na minusie 469 zł nie licząc dywidend z których wyszedłem ponad 700 zł i gdybym sprzedał posiadane akcje to wyszedłbym jakieś 60% do przodu i z tego się cieszę . Tylko po co sprzedawać aby zapłacić podatek. Pozdrawiam i trzymaj sie swojego zdania

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Do Ania.
Nie rozumiem dlaczego jesteś tu po to by kogoś obrażać.
To jest blog prezesa i jak nie chcesz nie wchodź tu i zapomnij ale nie obrażaj kogoś kto ma niezłą wiedzę i sporo osób korzysta z jego analizy fundamentalnej. Może za kilka lat z tych kilkudziesięciu tysięcy zrobi kilkaset i wtedy będzie inwestował większymi kwotami.
Nie każdy może sobie pozwolić by na giełdę wrzucić takie pieniądze.
Ja inwestuje znacznie większymi kwotami niż Prezes i również może i Ty i większość spółek które analizuje prezes są po prostu poza moim zasięgiem bo nie opłaca mi się skupiać na spółka z tak małą płynnością ale jakoś korzystam z tego bloga bo warto poszerzać horyzonty np w moim przypadku o analizę fundamentalną.
Reasumując. Nie obrażaj, odejdź
WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes . Mam pytanie Prolog w obiegu ma milion akcji czy nie boisz się że np za pół roku będą chcieli wyemitować więcej?To się tyczy każdej spółki po np Danks tego nikt sie nie spodziewał . Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jesteś niesamowitym inwestorem. Inwestujesz w spółki po 2000 zł. Hm… Milionerem będziesz gdzieś za jakieś 640 lata. Dożyjesz wtedy ? Ania

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie zrozumiałeś aluzji. Takie inwestowanie jak Ty w tysiąc spółek po 2000 czy 3000 zł. Nie jesteś żadnym inwestorem chłopcze.Ale jeśli 100, 200 zł interesuje Cię, to naprawdę milionerem zostaniesz za 987 lat. Spółki, w które warto wchodzić? Hm… Poza Twoim zasięgiem, bo kupowałbyś je tylko po 6-12 sztuk. I nie odpowiadaj mi w stylu, że wolisz zarabiać po 100 zł dziennie, bo całe te twoje wyliczanki to bajki a taka odpowiedź obrazą czyjąkolwiek inteligencję. Weszłam na blog, bo uznałam, po reklamowaniu siebie na forum Danksa,że może z kwotą 60-80 000 zł jesteś sensowniejszym inwestorem. Niebawem będziesz miał więcej spółek w portfelu niż liczą oba parkiety. Skąd Ty je bierzesz? Do piaskownicy. Ania

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Litości Aniu, po co ta zjadliwość? Prezes produkuje interesujące analizy, natomiast inwestuje małe sumy. Oczywiście nie jest to szybka droga do zarobienia naprawdę dużych pieniędzy, ale co z tego? Ja jestem wdzięczny za podsunięcie efektu i Briju, które kupiłem w większych ilościach u progu i w trakcie ostatniego wystrzału. Dziękuję i pozdrawiam.

Obserwator
Gość
Obserwator

A o czymś takim jak dywersyfikacja Ania słyszała?

Wojetek
Gość

Szanowna Pani Aniu – choć sądząc po ilości jadu który Pani tu zostawiła to może niekoniecznie taka "szanowna". Prezes udowodnił, że potrafi na tych dla Pani "śmiesznych" kwotach wykręcać naprawdę dobre wyniki (procentowe). Jeśli ktoś nie potrafi pomnażać małych pieniędzy to większych tym bardziej. Dlatego niech Pani najlepiej zacznie zarabianie na giełdzie od tych 2 tys, chyba że Pani już wszystko wie lepiej – pytanie tylko w takim razie co Pani tu robi ?

Adi1
Gość

Prezes a Mennica z nc nie interesuje cię ? cena do wyników jest atrakcyjna, sprzedałeś BRJU to może wjdziesz w Mennicę Skarbową ?

Adi1
Gość

Ale z tego co piszą w raporcie za 3Q wynika że koszty już ponieśli: "Wzrost zysku netto o 14,7%, pomimo otwarcia nowych oddziałów i kosztów z tym związanych wynika ze strategii Zarządu, konsekwentnie realizowanej od początku roku."

Adi1
Gość

OK to ostatni wpis na temat inny niż Prolog (900szt też zostawiam na dłużej).Ostatnie pytanie o Mennicę czy wyższa cena złota czy niższa jest korzystniejsza ?

Adi1
Gość

Dzięki

Obserwator
Gość
Obserwator

Tak ja też siedzę w Mennicy Skarbowej. Wycena bardzo atrakcyjna, dobre wyniki finansowe tylko kurs nie chce rosnąć ostatnio.

Adi1
Gość

I sprzedałem po 11.76 50szt (stare nie do końca zrealizowane zlecenie sprzedaży na 200szt zostało 8 szt w tym zleceniu)

Adi1
Gość

A ja dokupiłem po 10.66 ale tylko 52szt i mam 952szt

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.