"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 5a/2018

dodano 22.05 Asbis poinformował link iż przychody w kwietniu wzrosły mu o 55%, bardzo wysoko tylko szkoda że nie wiemy jak z rentownościami tym bardziej że były duże zawirowania na rublu.

15.05 CDRL – przychody wzrosły o 13% do 63 mln, wzrosła marża ze sprzedaży do 46,5% z 44,9%, wzrósł zysk ze sprzedaży o 11,9% do 3,43 mln tylko czemu spadł zysk netto aż o 1,5 mln ? Szacowałem 2 mln zysku a jest 0,3 mln straty a wpłynęły na to głównie pozostałe koszty operacyjne 2,9 mln (rok temu 1,16 mln).  Zaczynam coraz mniej rozumieć giełdę i raporty przedstawiane przez firmy, coraz trudniej przewidzieć wyniki finansowe gdyż nie zawsze czarne jest czarne a białe to białe.

14.05 – Altus poinformował link iż będzie 1,49zł dywidendy (11,75% stopa dywidendy) albo skup akcji z kursem 16 zł czyli wyższy od rynkowego o 26% – jeśli będzie skup to jak dla mnie kiepsko bo może nie być wzrostu kursu jaki mógłby być w przypadku 11,75% dywidendy.

Telestrady zysk w 1 kw to 2,541 mln, jest niższy o 11% r/r i odrobinę wyższy od moich 2,5 mln szacunków. Marża ze sprzedaży minimalnie wzrosła (pozytywnie) a negatywnie wpłynęła wyższa amortyzacja (nie spodziewałem się wzrostu), wyższe koszty sprzedaży, zarządu i niższe o 4% przychody. Świetne jak zawsze przepływy operacyjne oraz mocna poprawa bilansu, brak kredytów a spółka posiada aż 5,88 mln gotówki i przez rok przybyło jej uwzględniając spłatę kredytu aż 6,50 mln zł. c/z rośnie do 5,56 czyli nadal nisko jak na spółkę dywidendową. Zaskoczeń większych nie ma i jestem umiarkowanie zadowolony, czekam teraz na raport roczny i propozycję minimum 1,50zł dywidendy na akcję.

Ambra tak na szybko patrząc na same liczby to świetny wyniki, zysk w 3 kwartale (mają przesunięty rok obrachunkowy) wyniósł 2,177 mln i był wyższy o 5,446 mln r/r (rok wcześniej 3,269 mln straty) oraz wyższy od mojego szacunku 1 mln zysku. Przychody wzrosły o 12% (9,8 mln)m bardzo dobre przepływy operacyjne, coraz ładniejszy bilans – ideał fundamentalny. C/z spada do 10,65.

Nietypowo ale krótko odniosę się do głównej zasady giełdowej aby „kupować akcje spółek w trendach wzrostowych”. Oczywiście w pełni się z tym zgadzam ale trzeba pamiętać że od każdej zasady jest

odstępstwo. Jeśli spółka będzie właściwie przeanalizowana i będziemy pewni że wyniki mocno się poprawią a obecna wycena jest niewymagająca to czasem można ryzykować kupno nawet mocno spadkowych spółek. Podaje dwa ostatnie moje przykłady na których takie ryzyko się opłaciło, ja niestety nie wykorzystałem całego ruchu wzrostowego.

LSI kupiłem w długoterminowym trendzie spadkowym po 3,75 w 2016, kurs w trochę więcej niż rok dał 300% stopy zwrotu.

4fun kupowałem po 5,60 (na rysunku jest 5,83), kurs w rok urósł 110%.
Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
109 Comment threads
95 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PiotrekInvestorBenySHUN_TZUnde Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Piotrek
Gość

I jak prezesie oceniasz wyniki KANI?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Syriusz ulicy to tutaj już chyba nigdy nie zobaczysz. Popularność GPW bardzo słaba wśód inwestorów indywidualnych. To już nie lata 90-te gdzie każdy się tym interesował. Myślę, że dzisaiaj więcej osób jest zaangażowana w Bitcoin bądz Forex. Na GPW to tylko "elita".

Prezesie, podałeś potencjalną inwestycję w Livechat- pod co chcesz grać? pod umocnienie dolara?, wydaje mi się że oni mieli sporą bazę w II kw. 2017 więc może być trudno o jakiś spektakularny przyrost nowych klientów. Czy nie lepiej byłoby zaintersować się działającym w podobnym modelu Brand24, tam chyba rynek jest nieco większy.

Wogóle to jakoś dziwnie przyjąłem Twoją deklarację o sprzedaży wszystkich papierów. Uzbierała się tutaj już jakaś społeczność, przyznaję że jest to ciekawe miejsco do wymiany doświadczeń, przemyśleń, a niejednokrotnie podsłuchanie inspiracji innych – dzięki za Seko :-) więc może warto dalej poszukiwać, w sumie to i tak jest tyko portfel wirtualny, więc realnie nic nie tracisz.
A propo Seko – liczyłem, że po wynikach za I kw. będzie szybki wzrost i spadek – tak jak to ma miejsce w przypadku większości spółek, a tutaj widzę silne ataki i utrzymujące się przez parę dni w okolice 12,00 zł. Pod co gra rynek? Chyba nie pod dywidendę. Myślisz że wyniki za II kw tez będą dobre? Niby cena surowca w dół, ale za to umacnia się euro.
Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i Kania szybko na południe. A miała być północ.

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć wszystkim . Mam pytanie odnośnie aiton , spółka jest notowana na NC co roku wypłaca ładną dywidendę , kurs jednak stoi w miejscu co z tą spółką jest nie tak że inwestorzy boją się w nią wejść . Pozdrawiam . Drobny ciułacz

Karol Adx
Gość

Głowny problem to akcjonariat (ja:) )
A tak na poważnie, jest to bardzo małą spółka bez perspektywy znaczącego wzrostu zysków potwierdzonych przepływami finansowymi (właściwe to mamy tendencje spadkowe tutaj) do tego mamy bardzo mocno rozproszonym akcjonariatem.
Od strony fundamentalnej, ich produkty choć są okay nie są wstanie podbić rynku lokalnego a już o zagranicznym nie ma co wspominać. Niestety efekt skali jest tu ciężki do uzyskania. Do tego firma powoli ale jednak traci rynek.

Stad kurs jest względnie płaski a niski obrót i ostatnio wyjście jednego akcjonariusza który miał istotny pakiet powoduje co widzimy na wykresie.
Ja widzę spore ryzyko odnośnie przyszłości przedsiębiorstwa dlatego mam symboliczną ekspozycje na podmiot na rachunku IKZ na którym zakładam odbieranie dywidendy z tego podmiotu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuje , Drobny ciułacz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jedną rzeczą jest skup akcji własnych przez Emitenta w celu dalszej odsprzedaży – ten uchwalony na 5 lat w 2016 – tutaj zasłaniają się niejasnym interpretacjami prawnymi. Drugą rzeczą jest to, że Prezes sam od czasu do czasu skupuje akcje z rynku dla podbicia kursu, ostatnio miało to miejsce w dniu udzielenia wywiadu dla Strefy Inwestorów. Z tydzień temu na Twitterze odnosił się do niskiego kursu akcji (+ komunikat Spółki), wiec możliwe, że jutro będzie chciał zainterweniować. Mamy dziś +10%, więc trochę szkoda, że nie udało Ci się wejść. Pozdrawiam!
RO

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, dzisiaj solidny raport za I kwartał pokazało PMPG, którym niedawno się interesowałeś, miałeś chwilę, by rzucić na niego okiem? Od kilku dni pojawił się wreszcie popyt, jutro kończy się okres zamknięty Prezesowi Spółki…

RO

Anonimowy
Gość
Anonimowy

CCC to moze byc petarda Wig20 w tym roku. Chyba "najbezpieczniejsza" spolka z branzy modowej na ten rok. Technicznie tez moim zdaniem wyglada atrakcyjnie.

Ps. Zobaczcie sobie jak fundusze tankowaly w tamtym roku (alokacja.na koniec 2017).

Nieuk.

Investor
Gość
Investor

Obstawiam odziezowke – CDRL i CCC

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisalem o tej spolce wielokrotnie. Bardzo dobra spolka z olbrzymim potencjalem rozwoju, choc to juz spora firma. Technicznie tez fajnie wyglada. Tak, jak przewidywalem-musiala sie wybic powyzej 13 zl.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Syriusz
Gość

Ten wszech obecny pesymizm moze byc niezlym wskaznikiem kontrarianskim. Szczegolnie, ze w ta mini hosse co trwala w latach 2016-2017 nie byla zaangazowana ulica, akcje nie byly jakos mocno napompowane.

Investor
Gość
Investor

Moj portfel na GPW tez nie blyszczy, surowce za to pieknie przy szczytach, tak samo moja czesc portfela w UK i US. Polecam dywersyfikacje geograficzna.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wielton pokazał bdb wyniki i dywidenda 30 maja. Pozdrawiam Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dynamiczny getback��

Karol Adx
Gość

Mam propozycje aby zrobić sonde na blogu która branza da najlepiej zarobić od teraz do końca 2019r. Bez nazw spółek ale z grupami e.g. IT, gamedev,developerka, tfi, banki, przemysł (np. Slodycze/ stalowy), handel stalą/ ubraniami/ elektronika … lista mogła by być długa i w pól otwarta;

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Media – nazwijmy to ogolnie tez bym dodal;) Widac to po zachowaniu kursow w ciezkim czasie i poprawie przychodow a takze rentownosci.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Eee daj spokoj;) Wystarczy, jak nie bedziesz kupowal spolek w trendach spadkowych i poustawiasz ewentualnie stopy. Zobaczysz, ze z Twoja wiedza to przyniesie profity.

Z branz, to raczej game dev. w tym roku juz nic nie pobije, ald media i reklama (np. 4funmedia i Kinopol) prezentuja sie bardzo atrakcyjnie.
Branza medyczna, okolomedyczna tez wydaje sie byc ciekawa (np. Mercator, czy Voxel). Sa tez oczywiscie inne spolki w w/w, jak i perelki z innych: Lc Corp, Odlewnie, Ropczyce (tutaj musi byc wybicie powyzej 25 zl. Warto spojrzec na wykres 10-letni w tym przypadku). No i jeszcze kilka innych z potencjalem aprecjacji kursu.

Glowa do gory Prezesie;)

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Do Nieuka …

Podałeś nazwy 7 spółek z których 2 mam w portfelu a 2 pozostałe rozważam kupno. (widać, że kierujemy się podobnymi kryteriami)
Pełna zgoda, że należy inwestować z trendem + dywersyfikacja (mam ok 12 spółek średnio)
optymalnie jest kiedy spółka jest w trendzie wzrostowym (lub może się wybić) + niska wycena akcji + płaci dywidendę.
Jakby nie patrzeć trzeba grać z trendem …
Dodałbym do tego spółki które mogę wskoczyć do Wig80 czy Wig40

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to dzisiaj idealnym przykladem tego bylo wlasnie 4funmedia. Podejrzewam, ze ja masz. A druga, to jaka? No i nad jakimi sie zastanawiasz, jesli moge spytac?;) Voxel wreszcie sie wybija, Kinopol. Na Brasterze chyba jakas spekula siadla. Tak ten papier narazie traktuje, ale moz cos fajnego sie z tego wykluje…o Playway nie bede juz mowil, bo to jedna z najjasniej swiecacych gwiazd calej bananowki.
Neuce oddalem z niewielka strata i Rainbow tez bede chyba sprzedawal. Jutro sie zastanowie po raporcie, co z Kania, ale te spolki, to niewielka alokacja % w portfelu. W sumie ze wszystkim sie z Toba zgadzam. Dodalbym, ze bardzo wazny jest moment wejscia w spolke. Nauczylem sie tego po wielu, wielu porazkach…:P Moja

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gdybym nie dokupił 4FUN to bym kupił dziś Voxela, (ładny wykres i 25 zł bardzo realne). Tą drugą spółką w moim portfelu są Ropczyce. (Zakładam, że po umorzeniu akcji wybiją się górą + 1,1 zł dyw).
Mercatora także obserwuje, ale Voxel wygląda dużo lepiej.
Wybacz, że nie będę pisał o spółkach z mojej listy obserwacyjnej (ok 30)… Generalnie szukam spółek z podobnymi wykresami jak te spółki o których pisałem.

Pozdrawiam
Jacek

Beny
Gość
Beny

PGS Software slaby raport, z IT jeszcze Ailleron i Ifirma daja rade

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wszyscy myślą że raport wcześniej równa się świetnym wynikom a to pułapka w którą dzisiaj ludzie wpadają. Jutro będzie lament.
stary grzyb

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jak szacujesz jutrzejsze wyniki Kani, raport przyspieszony wiec powinno być dobrze, dzisiaj spore wybicie, insajdeszy już wiedzą czy ludzie kupują pod przyspieszony raport?
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja mam znikoma ilosc Kani. Spore wybicie? Popatrz chlodnym okiem na wolumen. Najwazniejsze w raporcie Kani beda: przeplywy operacyjne i zobowizania krotkoterminowe vs. aktywa obrotowe. Na dwoje babka wrozyla. Raport na pewno wazny, czy w ogole sobie zawracac sobie glowe ta spolka…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Shun_tzu,

Masz zupelna racje. Na NC od poczatku dzialala zorganizowana grupa przestepcza. Ten "rynek" powstal po to, zeby pozbawic srodkow tych, co zarobili na hossie na rynku glownym i na fali wciagnac zoltodziibow. To byla tez potencjalna pralnia brudnych pieniedzy i fabryka pustych akcji. Zorientowalem sie dopiero w tym po jakims czasie…Faktem jest jednak to, ze pare spolek zrobilo kariere i przenioslo sie na rynek glowny.
Teraz trwa katharsis NC i redukcja podmiotow notowanych. Musza sie wyplatac jakos z tego bagna…to jeszcze sporo potrwa…

Nieuk.

szejker
Gość

Coraz bardziej skłaniam się do opinii że getback już sie nie otworzy. Prawdopodobnie będzie likwidacja, sprzedaż wierzytelności do konkurencji i próba odzyskania jak najwięcej dla obligatariuszy. Sprawa się robi polityczna i władza ostatnie co będzie chciała to aferę Amber Gold II przed wyborami.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W sumie to sprzedaż wierzytelności niekoniecznie będzie korzystna dla obligatoriuszy. Konkurencja nie działa charytatywnie i odkupi portfele tylko po cenie, która zapewni im zysk i skompensuje całe ryzyko.
Skoro GB przepłacało i rzucało wszystkim kasą, to dużo podmiotów na nich zarobiło i nie dziwi fakt, że wszędzie było tyle pozytywnych sygnałów. Źle to jednak świadczy o naszym środowisku finansowym. Teraz pewnie pora, by kto może umył ręce, a reszta wykaże skruchę i poniesie symboliczną karę.
Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc Wszystkim,

Pisalem jakis czas temu, ze watek EGB moze byc jednym z najciekawszych w sprawie "pinokio team", czyli GTB. Dywidenda Altusa bedzie sowita, bo wlasnie sporo zarobil na tej transakcji. Od poczatku tez twierdzilem, ze to bardzo skomplikowana inzynieria finansowa…Kilka wnioskow nasuwa sie po tym artykule z DGP:

1. Instytucje ostro wziely sie za sprawe
2. Sprawa jest jednak o duzej wadze politycznej.
3. Buczek troche pewnie zostal persona non grata w srodowisku zarzadzajacych tfi-przelamal milczenie
4. Organy nadzoru weryfikuja watki pojawiajace sie na forum Bankiera ws. Getback..Wstyd im to bedzie przyznac, ale 10% wpisow to nawet daja przeslanki do podjecia sledztwa w sprawie.

Ps. Nie rozumiem " troche" SII, bo zapraszaja na rozmowe: jak uniknac drugiej afery Getback czlowieka z Noble Banku…strange…

Pozdrawiam,

Nieuk.

SHUN_TZU
Gość
SHUN_TZU

Jaki nadzór….dobrze wiemy, że nadzór jest tylko iluzoryczny…teraz wszyscy patrzą na GTB…ale nie wiem czy większa kasa nie została "podprowadzona" na samym NC…dobrze wiemy jakie spółki tam debiutowały…na chwilę obecną to może max 10% prowadzi realny biznes

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli ktoś jeszcze nie zraził się do WGPW i mało płynnych spółek to mam ciekawą. Wiem że już tu było dużo o niej nawet prezes kiedyś kupował. Ta firma to dystrybutor chemii Delko. Najbardziej do zakupu zachęciły mnie ostatnie spadki, oraz list prezesa do akcjonariuszy z raportu skonsolidowanego rocznego. Przypuszczam też, że ogromne wrażenie na przyszłych akcjonariuszach zrobi raport za I -wszy kwartał, w którym firma ta może pokazać nawet jeszcze lepsze wyniki r/r, gdyż zacznie zarabiać na detalu, oraz lepszy był układ świąt. Tak więc moment wydaje się dobry. Mariusz P.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czasem Altus TFI nie byl tylko przechowywaczem ich akcji w FIZ'ie?
/Karol Adx

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam,
Odpowie mi ktoś, czy będzie można odzyskać jeszcze jakieś pieniądze z akcji Getback ? Albo jeśli temat był już poruszany to może mi ktoś przekopiować ten komentarz ? Dziękuję.
Ben

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ALTUS zawiadomienie KNF:
Zawiadomienie dotyczy również, pisze "DGP", zarządów Saturn TFI, Noble Funds TFI oraz Altus TFI i jest związane ze "sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej funduszom inwestycyjnym poprzez niewykonywanie bieżącego nadzoru nad działalnością funduszy powierzonych w zarządzenie GetBackowi".
https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-ma-wiecej-podejrzen-ws-GetBacku-4118331.html

Rafff

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo spokojny weekend na blogu :) Domyślam się, że decyzja o sprzedaży akcji spowodowała to, że nie dodałeś linka do wyników Efektu. Jak planujesz prowadzić w bloga w nadchodzacych miesiacach? Mam na mysli horyzont 6-8 najbliższych miesiecy.

Pozdrawiam,
Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes,interesowales sie zapisami na kupno akcji ML System? Ewentualnie masz jakies zdanie na jej temat? Harry

nde
Gość
nde

Tak samo i ja chciałbym zapytać o przyczynę spadków Onico. Ktoś coś wie?

Wojt
Gość

Najprawdopodobniej ma to związek z NCW. Od kwietnia zdaje się realizują. A to przełoży się na wyniki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś się może orientuje skąd takie spadki na Eurotelu ?
Mariusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja sprzedalem Eurotel. Przelamane wsparcie na wysokim wolumenie, jak na ta spolke. Za tym pewnie ida fundamenty, czyli brak mimo wszystko przeslanek do poprawy wynikow (nie ma akwizycji etc.). Spolka z ugruntowana pozycja na rynku, ale to nie zawsze przeklada sie na wycene rynkowa-jeszcze w tak trudnym okresie na GPW.

Milej soboty,

Nieuk.

bufon
Gość
bufon

Wiem:)
Chciałem sprzedać przed dywidendą ale raczej zostawię większość.

bufon
Gość
bufon

EurotaX propozycja dywidendy 0,52 zł na akcje reszta na kapitał zapasowy.
Umiarkowany optymizm:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, którą ze spółek byś obecnie kupił do portfela?

Widzę portfele, ale sytuacje spółek w nich się zmieniają.
Np. SEK jest już dość drogie i nie wiem, czy nadal za obecną cenę polecasz je do zakupu. Są nowe raporty, i też nie jestem pewien czy w ich kontekście byś nadal swoje spółki kupił. Gamedev padł, wiec szukam spółki do których mógłbym przelokować część pieniędzy. Może BAH? Co by o nim nie mówić jest już dość tani.

Pozdrawiam,
Rafff.

Wojt
Gość

Układ techniczny też jest ciekawy ORGR. W przypadku zrealizowania daje wybicie na min 15,50…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Duzo piszecie o BAH. Na inwestorzy.tv widzialem tez jakis czas temy wywiad z Ksiazkiem. Nie interesuje sie za bardzo spolka, ale wykres nie wyglada ciekawie. Wsparcia przebite.

Trend spadkowy wyhamowal na Brasterze. Spolka z branzy medycznej. Raporty finansowe to smiech na sali, ale gielda dyskontuje przyszlosc. Maja bardzo ciekawe, opatentowane urzadzenie. Poza tym wolumen dzis ogromny i walor skonczyl prawie na maksach. Jak nie bedzie zmiany trendu, to przynajmniej jest szansa na kontynuacje krotkoterminowej lub dluzszej korekty, ale trzeba uwazac.

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uciekłeś przed formacja wodospadu z PlayWay?

Filon

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Technikiem jestem marnym, ale wolumen byl przy tych spadkach spory, wiec to mnie martwi..W przypadku premier (a wczoraj byl HF) i to wlasciwie po sesji, bo tak to trzeba ujac-rzadzi jednak psychologia. HF bardzo dobrze sie sprzedaje, jak na taka gre i ma dobre oceny. Jednak chyba czesc sprzedam, bo strasznie szarpie…

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co z 11b,Qubic.
Je też planujesz sprzedać?
Wczoraj na początku część inwestorów przechodziła na Farmę, ale potem wszystko siadło.
Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanawiam się jakie firmy mają ciągnąć tą giełdę jak większość prezentuję słabe wyniki, teraz mamy znów korektę prognoz Maxcom i słabe wyniki Apatora,do tego nawet wysoka dywidenda nie potrafi ratować kursów / BAH, Unimot, PCM/. Lepiej chyba stać z boku bo na razie łatwiej stracić niż zarobić. Dziś chyba popuścili trochę balona ze społek growych. Przydałyby się jeszcze takie mocne spadki na giełdzie co by oczyściły atmosferę i stworzyły nowe podstawy pod hosse. Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cały ten raport jest ciekawy. Polecam WNiPy "relacja z klientami EGB" na 28 mln PLN. To musiały być naprawdę głębokie relacje. Samochody też ciekawe.

Karol Adx
Gość

Sam z ciekawości się wczytałem i:
– bardzo fajnie wykazują kilkanaście laptopów o wartości 20-40 tyś, gdy takowy kosztuje 3-5 tyś w sklepie [ten co sprzedawał im takie komputery musiał nieźle zarobić na tym] czy choćby Samsung S7 za 28 tyś. nie wspominając o tablecie Galaxy Samsung Tab A 10.1 16 GB LTE za tylko 88 515 pln
– masa samochodów w leasingu (wystarczy ze nie zapłacą raty i tych samochodów niema)

Analiza RZiS nie ma większego sensu, podobają mi się jednak pozycja:
– koszty obsługi obligacji 16 mln, gdy same odsetki to tylko 41 mln… może to koszty dyskonta ceny nabycia bo az tyle za prospekty nie zapłacili?
– doradztwo i ekspertyzy na ponad 21 mln
– pozostałe koszty operacyjne na ponad 17 mln Puszczam oczko

Co do bilansu, to na dzień dobry spisałbym z aktywów:
– 100 mln wartości niematerialnych
– 108 mln wartości firmy
– 100 mln aktywów z odroczonego podatku
– wycenę środków trwałych [te laptopy i tablety ze zlota i platyny]
– dużym znakiem zapytania sa inwestycji w jednostki stowarzyszone oraz pożyczki udzielone długoterminowe

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie Szanowny, jakbyś ocenił wyniki Skarbiec Holding za 3 kwartały i komentarz prezesa o potencjale dywidendowym na 29 mln? Ostatnio wypłacili ok 17…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z pozdrowieniami od Tomi :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wszystko jasne,dzięki
Tomi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Firma wydmuszka BAH Holding leci, lepiej ciąć straty, oprócz chwilowej dywidendy to jedna wielka niewiadoma :)

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydmuszka? Znaczy sie co falszuja dane sprzedazowe? W ogole nic nie sprzedaja? Kreuja zyski z niczego? Daj jakis konkretniejszy argument bo jak dla mnie to firma zarabia niedlugo powinna wyplacic kolejna dywidende kwartalna sprzedaja samochody i je serwisuja. Kazda Kazda firma to jedna wielka niewiadoma
JR

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czemu niby wydmuszka? Firma działa od kilkunastu lat i przynosi zyski.

RM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydmuszka, bo co innego prezentują (skorupka cała), w środku nic ciekawego nie ma. Zyski rosną sprzedaż rośnie jak na GetBacku. Zerknijcie tutaj: https://www.fundamentalna.net/analiza/przeplywow/BAH

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To samo niestety z Unimotem, na który się dałem namówić i jestem -20% bo za nisko stop loss ustawiłem: https://www.fundamentalna.net/analiza/przeplywow/UNT

Trzeba poczekać jeszcze kilka raportów i wtedy się okaże ile są warte te firmy.

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przesłuchajcie tzw. meandry biznesu z Prezesem Książkiem na Parkiet TV (ja sobie zadałem trud, aby usiłować zrozumieć skąd mają WYNIKAĆ przyrosty sprzedaży, ale osobiście uważam, że odp. nie dostałem, w raportach o tym Zarząd też nie pisze… jaka to ma byś ta nowa super strategia poza przerzutem ze spółki importującej do dilerów i innych spółeczek, nie koniecznie klientów docelowych). Jak Prezes wspaniale sprzedażowo opowiada o tej Firmie… gdyby nie był jednak wielkim biznesmenem (bo to szanuję) powiedziałbym, że to jak opowiada o tych samochodach to do bólu wyuczona i powielana dobra gadka sprzedażowa… mnie to się śmiać chce na ten pseudo luxus jaki BAH sprzedaje (no może poza dosłownie 2 modelami Range'a), bo puki nie pokażą przyrostów na Astonie to dla mnie te samochody to tak samo jak sprzedaż niższych modeli BMW/Audi itp., ŻĄDEN wyjątkowy, smaczny, czy gustowny przedmiot… zwykły Jaguar, nie mający nic wspólnego z prawdziwym Luxusem. ŁD.

Wojt
Gość

Na biznesradar masz wszystkie transakcje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie gdzie można znaleźć spis transakcji pakietowych na każdy dzień dla NC i GPW? by można zobaczyć jakie były zawierane po każdej sesji. Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Patrzę na ten raport CDRL i nie wierze.tam jest przeciez cos pokićkane. Nawet wpis OBSa za duzo nie wyjasnia.
Przychody na plus
Zysk na plus
Marza na plus
Odpisy jednorazowe i podobno potem beda odwrocone
Dolar rosnie, wiec z kursow bedzie zysk.
Nie mam pojecia jak to policzyli, ale strata jest wrecz niemozliwa.

Ciekawe dokad kurs zleci :(

Krokodyl.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem, choc nie wczytywalem sie dokladnie i nie wiem, gdzie produkuja dokladnie odziez CDRL, to rynek dyskontuje przyszlosc…Popatrz-jesli kurs dolara byl niski, co sprzyjalo teoretycznemu importowi (mam na mysli najwiekszych graczy na rynku w PL), to wszystko dobrze…Dolar jednak sporo wzrosl i teoretycznie wyniki za II kw powinny byc lepsze. Czy bedzie? A skad mamy to wiedziec. Jedno jest pewne…rynek, jak i ja odczytalem wyniki negatywnie. Dochodzi kolejny aspekt…Moim zdaniem giganci z odziezowki moga negocjocjowac ceny w galeriach handlowych (inny segment, ale mialem na mysli LPP) a coz moze zrobic fajna, ale malusienka spolka w Polsce, jak Cdrl? Moim zdaniem niewiele. Przyrost % w e-commerce moze byc spory, ale czy to skompensuje brak niedziel handlowych…Do tego dochodzi konsolidacja rynku…i analiza techniczna, jtora wskazuje w moim, chlopskim rozumieniu tyle, ze musi przekroczyc walor 33 zl. Spoolka na pewno ciekawa-to jasna sprawa, ale czy da zarobic w srednim terminie. Poprosze o wypowiedz wrozbite Macieja:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz duzo racji. Rynek jest slaby, ale.zarazem bardzo mocny. Po prostu trzeba analizowac wszystko. Hossa selektywna. In minus trzeba powiedziec o trzech sprawach: slabe wskazniki wyprzedzajace, odplywy z tfi (nie dziwie sie). Nie dziwie sie dlatego, ze to jest powiazane z trzecim wnioskiem: afera Getback. Juz jakis czas temu pisalem, zd implikacje dla rynku kapitalowego beda dalekosiezne…

Trzeba jednak patrzec na spolki, ktore nie reaguja na teoretycznie negatywne informacje w trendzie spadkowym (potencjalna szansa na odwrocenie trendu), ale wieksza szansa w srednim terminie jest na spolkach w long trendzie wzrostowym, ktore pomimo slabego rynku sa w trendzie wzrostowym: np. wymieniles LC Corp i Instal Krakow…O game dev. nie bede wspiminal, ale Wielka Trojka broni sie sama, czyli: Czerwoni, Jedenastka i Playway. Rainbow jak przebije 45 zl powrot do dlug. trendu up. Tym bardziej, ze zbliza sie sezon letni. Zagrozenie, to dynamiczne wahania na dolarze, ale przychodami powinno to sie skompensowac. Benefit, Wielton-tez szansa na wzrosty. Kety to jakos sana w sobie. Spolki medialne dobrze sie zachiwuja. Selekcja, selekcja.

Co di Unimotu…troche analogia do dystrybutorow sprzetu IT. Bardzo duzo czynnikow zakeznych (geopolityka, waluty etc.). Nie twierdze, ze tam nie bedzie wzrostow. Bardziej to spekulacje pod fundamenty, niz inwestycja. Ale jak zagrozenie okaze sie szanse-zysk moze byc spory.

A po Getback, to juz sie kostucha odzywa;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

F51 – poleciało w kosmos.

Rafff.

Zgred
Gość

po wynikach kwartalnych tak na szybko wytypowałem sobie kilka spółek…
LCC (LCCORP)
MCI (MCI)
INK (INSTALKRK)
MPH (MASTERPHA)
JHM (JHMDEV)
tylko, że cały rynek jest słabiutki… i pewnie się wstrzymam z zakupami jeszcze…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Madkom dziś kolejna umowa znacząca. Tym razem na 1,6 mln. Zapowiada się rekordowy rok, a kurs na historycznych minimach.
mn

Wojt
Gość

A ty Prezes jak oceniasz ostatni raport Unimotu? Myślisz o zakupie czy raczej odpuszczasz?

Pozdrawiam

Czepan
Gość
Czepan

Nawet jeśli premie lądowe są super, to w raporcie jest zdanie "W marcu 2018 r., gdy premia lądowa rosła, wzrosty marż były ograniczane rosnącymi cenami oleju napędowego.", więc w II kwartale może być podobnie i zyski nie muszą być takie duże.

Karol Adx
Gość

Nie twierdze ze kłamie, ale może naciągać/naginać pewne fakty na potrzeby. Ale to moje pesymistyczne założenie.

W skonsolidowanym raporcie na ostatnich stronach – od 41 mamy liczby dla jednostkowego, a w nim:
Zyski (straty) z instrumentów finansowych zabezpieczających sprzedaż – 2.4 mln na minus; troche brakuje do tych 7 mln.

Czepan
Gość
Czepan

Karol wczytaj się w raport, bo bzdury piszesz. Jest to dokładnie wpisane w raporcie
"Wpływ powyższego zdarzenia na skonsolidowane wyniki finansowe za I kwartał 2018 roku to ok. 7,7 mln zł"
Ta pozycja, którą podałeś wyżej mówi o czymś innym.

Karol Adx
Gość

Gdzie ta pozycja wg ciebie ujęta jest w Rachunku Zysku/ Strat oraz w aktywach bo ze wpisana jest jako komentarz to każdy kto czytał raport wie,-

Czepan
Gość
Czepan

Na moje oko te wartości są w pozycjach Wycena zapasów do wartości godziwej i Wycena bilansowa instrumentów pochodnych do wartości godziwej

dovado
Gość

Nie ma w raporcie bo na razie nie ma raportu jednostkowego i opieram sie na komentarzu do wyników prezesa Szozdy, jesli uważasz że kłamie twoja sprawa .http://www.unimot.pl/unimot-prezentuje-wyniki-za-i-kwartal-2018/
Piszesz o marżach ale przeciez przypomnę że premia zaczeła wzrastać od marca a wysoka powyżej 6,5 jest dopiero od kwietnia więc jeśli przyjmiemy że 3,5% z tej premi to jednak koszty zakupu i zarzadu to w 1q mielismy tylko 1 % z 600 mln zysku na czysto poszło w przeszacowanie zapasów teraz tego zysku na czysto jeśli premia sie utrzyma jest 3 % z 600 mln więc jest to kolosalna różnica

dovado
Gość

Karol umiesz czytać raporty strata przez przeksięgowanie zapasów która wróci do firmy jak wygaśnie hedging Na wyniki Grupy Unimot istotny wpływ miała (o charakterze księgowym, a nie gotówkowym) niższa o 7,7 mln zł wycena zapasu obowiązkowego oleju napędowego, spowodowana istotną zmianą różnicy pomiędzy natychmiastowymi a terminowymi cenami oleju napędowego. Po korekcie o tę pozycję, skonsolidowana EBIDTA wyniosła 8,4 mln zł .Piszesz dużo gorsze marże a przecież na marzy to tylko strata 1 mln wiec ta róznica była mała na marzy ladowej .Zobacz handel energią zysk 4,5 mln zł .naprawde dużo bo gdyby sprzedał pozostałą działalność i spieniężył zapasy to rocznie mamy z samej sprzedazy energii 18 mln zysku netto co i tak dawałoby 15 % dywidendę Niestety GazZiemny w tym kwartale koszty rozbudowy sieci głownie koszty kredytów dały stratę 1,4 mln zł .
dovado

Karol Adx
Gość

Czytać nie wątpliwie umiem (czasem nawet ze zrozumieniem:)) ale także krytycznie podchodzić do tego co jest w nim napisane – w szczególności komentarze które mogą nie do końca być potwierdzeniem liczb. Zasadniczo lepiej interpretować negatywnie to co jest tam napisane niż zakładać ze dokładnie tak jest.

Audytor zweryfikuje cyfry czy się zgadzają ale do komentarzy praktycznie nigdy się nie przyczepi o ile drastycznie nie odbiegają od prawdy – wszelka wyceny księgowe można bardzo rożnie interpretować.

A tu mamy zarówno ujemny zysk jak i ujemne przepływy z podstawowej działalności, spadek marży i próbą wytłumaczenia tego zabezpieczeniami.
Wpadamy w ujemne ROE, ROA – oby to był tylko wypadek przy pracy.

Gdzie te 7,7 mln jest pokazana w tabelach Bilansu/RZIS/Przepływów finansowych ?

Długu okresowo ja jestem optymistą dla tej spółki dlatego mam ja w portfelu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiecie, tak mysle…2,75 zl bylo oporem na LC Corp…Teraz to jest wsparcie…dywidenda 0,24 zl..moze przed odcieciem dojdzie przynajmniej do ok. 3 zl, zeby wlasnie utzymalo sie to wsparcie…No, ale nikogo nie namawiam do kupna. Czyste spekulacje:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mamy rekordowy wzrost gospodarczy:
http://www.strefabiznesu.pl/wiadomosci/a/rekordowy-wzrost-gospodarczy-w-polsce-gus-w-pierwszym-kwartale-2018-r-pkb-wzrosl-o-51-procent,13176598/
W tym samym czasie u naszych sąsiadów spadł, więc można chyba oczekiwać, że inwestorzy zagraniczni będą uciekali z inwestycji w Niemczech, Czechach i Rumunii i rzucą się na naszą giełdę. Czeka nas więc Hossa :)

Rafff.

Syriusz
Gość

Gielda dyskontuje przyszlosc srednio z wyprzedzeniem 6-12 miesiecy. Skoro dynamika wzrostu PKB u naszych sasiadow spada to i do nas to dojdzie (moze tylko z mniejsza beta). Z tego wynika, ze u nas W PKB w najblizszych kwartalach bedzie schlodzenie, czego dowody mamy obecnie na gieldzie ktora to dyskontuje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Karol-nie zgadzam sie. To jest koniec operacyjnej dzialalnosci tej firmy. Windykatorzy finansuja sie dlugiem a ciekawe, kto im kase pozyczy…W ogole firma w upadlosci, ktora sciaga dlugi…taki paradoks:)

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Nigdzie nie twierdze ze jest to koniec działalności operacyjnej GBK; wciąż mogą windykować posiadane portfele. Na nowe pakiety nie mają co liczyć a rozwiązanie kwestii długu powinno bardziej zaboleć akcjonariuszy niż obligatariuszy.

Ciekawe czy obligatariusze zabezpieczonych obligacji, skorzystali ze swojego zabezpieczenia i zabrali zabawki do siebie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja napisalem, ze tak sadze. Moim zdaniem to moze nie koniec dzialalnosci operacyjnej a jej wygaszanis, bo wlasnie chodzilo mi o brak potencjalnego finansowania zakupu nowych portfeli.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Czepan
Gość
Czepan

A tak realnie serio uważacie, że układ jest lepszym rozwiązaniem dla posiadających obligacje, czy lepsza upadłość i odzyskanie przynajmniej części kasy od razu? Zaznaczam, że nie mam ani obligacji, ani akcji GBK.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Karol, wodpospadem nazywasz zmianę kursu w okolicach zera (Unimot)? Poczytaj trochę głębiej.
Marek

Karol Adx
Gość

Rozwiń proszę swoją myśl. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wg ciebie? Co jest przyczyną spadku zysku? Dlaczego firma traci marze i co planuje zrobić aby ją odzyskać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Napisał Dovado. Żeby nie było – też nie do końca wierzę zarządom i czekam na wyniki Q2 ale jestem ostrożnym optymistą przy tej cenie. Jak widać z wodospadu nici nawet mimo niesprzyjającego otoczenia.
Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja Ci powiem, ze jak odwiesza, to i tak bedzie taki TKO po 21 maja, ze sie nie otworzy…to juz koniec tej "spolki". Akcjonariusze nic nie odzyskaja a obligatariusze prawie nic…

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Nie przesadzaj ze taki koniec GBK,- wystarczy skonwertować dług na 99% akcji i firma mogłaby kontynuować działalność; pewnie byłaby przez dłuższy okres wyceniana blisko zera, ale z czasem jeśli generowała by zyski kurs wybiłby się.

Wczoraj dużo raportów było,-
Unimot pokazał bardzo fatalny – piękna strata; bardzo niska marża na sprzedaży (dziś będzie piękny wodospad)
Danks – niezły kwartał ale raczej nie do powtórzenia (potwierdza to zarząd); sama spółka spi na pieniądzach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, czy jestes w stanie odniesc sie do komunikatu o szacunkowych Getbacku?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do CDRL tak słabemu wynikowi winna jest chyba zagranica, dużo słabiej niż w 2017 roku (odpisy na należności???)
Wynik operacyjny I kw 2017 (kraj: 0,89 mln zł, zagranica: 2,43 mln zł)
Wynik operacyjny I kw 2018 (kraj: 1,39 mln zł, zagranica: 0,31 mln zł)

piterson

Wojt
Gość

Prezes a co myslisz o wynikach AviaAml? Oczywiście czystko szkoleniowo bo już praktycznie jej nie ma.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mialem sie pytac o Cdrl. Moim zdaniem na dwoje babka wrozyla, ale rynek raczej oceni to negatywnie…I zobaczcie, czy technika nie idzie w parze…nie przekroczyl walor bardzo silnego oporu przy 33 zl. A jak wyniki ZE Paku oceniasz..?

Troche kicha moim zdaniem…

Nieuk.

Mikołaj Maxtoon
Gość

Na których raportach się skupiacie: jednostkowych czy skonsolidowanych i dlaczego?

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Co myslisz o raporcie LC Corp? Chyba wreszcie przebije na stale 2,75 zl…wreszcie:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
przyglądałeś sie społce GLGPharma? Jest ciekawa reko z Polskiego Domu Maklerskiego na 6,48zl.

Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobre wyniki Kinopol za 1 kw. Przebicie 12 zl. Przypomne, ze trwa proces negocjacyjny dot. przejecia Stopklatki od Agory.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widzę, że Altus się ruszył. O włos za szybko go sprzedałem.

Ale co się dzieje z FOR (Forever Entertainment)?

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekawie wygląda Delko, prezes ma duzy pakiet akcji, przepływy bardzo dobre zawsze na +, dywidenda 40gr w zanadrzu… ale technicznie kurs aszedł na 8.7 z 11 i nie wygląda dobrze. Nic tylko czekąc na wybicie, jesli takie nadejdzie :) Lubię takie spółki :)

BudzikM

bufon
Gość
bufon

Instal Sprzedany!

szejker
Gość

Cloud Technologies spadek przychodów r/r przy wzroście należności. Oczywiście ujemne przepływy operacyjne. Niby jest jakaś ugoda o spłacie ok. połowy należności i nawet info o spłacie części z nich ale wciąż wygląda to na mydlenie oczu. Być może spłacają stare przeterminowane należności "rolując" je nowymi. Branża perspektywiczna ale spółka musi być bardziej transparentna.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sądzicie o ATT ? Stabilna duża społka, wiadomo Państwowa, ale takei społki warto podbierać na spadkach, bo mała szansa, że się wywrócą…

W przypadku małych spółek zaryzykuej stwierdzenie, że Analiza Techniczna jest wazniejsza bo na małej płynności insiderze sprzedający ciągną kurs w dół i decydują o trendzie…

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc,

Swietne wyniki Instal Krakow:) Bardzo dobra reakcja rynku. Wybicie.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesie, co sądzisz o wynikach Mercatora? Ja trochę się pogubiłem dochodząc do przepływów z działalności operacyjnej – nie ukrywam, że dla mnie to czarna magia.

RM

Maciek C
Gość

Dziwne rzeczy na Astarcie – pakiety po 50000.
Ktoś cos wie ?

Maciek

Mikołaj Maxtoon
Gość

Ja z trochę innej beczki a mianowicie: czy spółki odpisują na mailowe zapytania akcjonariuszy lub potencjalnych inwestorów? Jeśli chciałbym wiedzieć np. czy spółka planuje zwiększenie marży na produkcie, emisję akcji albo zmniejszenie zadłużenia to wyslanie takiego maila z zapytaniem może przynieść sukces? Czy oczekują jakiegoś potwierdzenia na bycie akcjonariuszem – np zrzut ekranu z konta maklerskiego? Pytam, bo nie mam doświadczenia. Dość dziwne wydaje mi się, że mieliby poświęcać czas komuś kto ma ich akcje o wartości powiedzmy 3 tysięcy złotych. Z drugiej strony – byłby to bardzo fajny ukłon zarządu w stronę akcjonariuszy i wiem, że Ty Prezes coś pisałes do spółek i miałeś odpowiedź. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Czy raczej tak poważne tematy to tylko na NWZA?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Informowanie spolek.o ich dzialaniach musza byc zakomunikowane przez odp. komunikaty gieldowe. Reguluja to adekwatne ustawy.

Troche sie posmialem (to nie chodzi o atak ad persona), ale spolka bylaby niepowazna a tym bardziej osoba, ktora wysylalaby skan z rachunku maklerskiego. Czym innym jest rejestracja na samo WZA. No, ale kto pyta, nie bladzi;)

Pozdrawiam,

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wielkie dzięki, Prezes, za wyjaśnienia co do Madkomu.
mn

Wojt
Gość

Masz racje Prezes. Napisałem tak z przekorą :-)

Wojt
Gość

Nieuk mam rekomendacje dla twoich spółek wydmuszek https://youtu.be/tDftqSaFB2E

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Playway nagradza forumowiczow

Zrodlo: Bankier.pl

:) Jestem w "lekkim" szoku:)

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no właśnie nie widzę, żeby opisane były czynniki spadku zysku netto.
mn

bufon
Gość
bufon

Przecież napisali w raporcie!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, przyglądałeś się wynikom Madkomu? Z czego może wynikać niższy zysk netto?
mn

Wojt
Gość

Na Cd projekt masz kontrakty. Możesz szortować…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Wojkt. Z pewnością to rozważe :) Chociaż wolałbym szortować indeks odzwierciedlający wartość game devow a nie tylko sam cd projekt.

Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Szkoda, że nie mamy możliwości szortowania naszych game dev:)

Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

​Były prezes spółki GetBack Konrad Kąkolewski miał wysyłać listy do premiera i przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, w których pisał, że jeśli państwo nie pomoże rozwiązać problemów z windykatorem, to straty wierzycieli uderzą polityczne w Prawo i Sprawiedliwość (…) Oczekiwał, że należący do Skarbu Państwa Polski Fundusz Rozwoju udzieli GetBackowi 200-250 mln zł podwyżki, a państwowe banki – PKO BP, Bank Pekao i Alior Bank – kredytu do 250 mln zł.

http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-byly-prezes-getbacku-grozil-pis-afera-pisal-listy-m-in-do-mo,nId,2580975

Rafff

Wojt
Gość

Pompowania bańki ciąg dalszy…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest nowe rko na 11 bit od WBK

cena 710 zł

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wielton (bardzo dobrze zarzadzana spolka) z dobrymi wynikami. Jak przekroczy 13-13,20 zl bedzie bardzo dobrze, bo Kety potwierdzily powrot do trendu wzrostowego. No i po co szukac "ciekawych" spolek w trendzie spadkowym, jak te slolki to high quality:) Warto jeszcze oczywiscie obserwowac Odlewnie.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, co myślisz o ACG?

Rafff

Rafał Święch
Gość

Altus ma w tej spółce 7,28%, więc Ty też ją w sumie pośrednio posiadasz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc,

Pisalismy sporo o Ropczycach. Poprawiajace sie wyniki. Dzisiaj spore obroty. Wybicie powyzej 25 zl mozna oznaczac potencjalnie silna fale wzfostowa. Wyniki + technika tu ida w parze. No i wreszcid jakies przyzwoife wolumeny dzisiaj.

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, co z moim sobotnim pytaniem? Zajrzałem tu żeby się czegoś nauczyć…
Co to jest ta pewność co do wyników?
Adam K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jaki jest powód spadku kursu Altusa? Nastawienie do całego rynku, obligacje GetbBack'a które posiadał Quercus ? Myslę czy nie kupić akcji Altusa pod dywidendę i teraz moje pytania jak to wygląda, jak długo przed wypłatą dywidendy muszę posiadać akcję, czy po wypłacie dywidendy kupon jest odcinany i kurs spada automatycznie, jak kurs reaguje na informacje o dywidendzie i jak się zachowuje po jej wypłaceniu( czy po odcieciu, inwestorzy wracają po jakimś czasie do kursu który był przed wypłaceniem). Czy mógłbyś Prezesie opisać ten proces.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Michał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak zawsze merytoryczna odpowiedz, dzięki ! Jeszcze mam jedno pytanie jak szukasz raportów bieżących, czy jest jakaś strona która te raporty zbiera od razu po publikacji spółek czy trzeba szukać po relacjach inwestorskich?
Pozdrawiam,
Michal

Anonimowy
Gość
Anonimowy

GoAdvisers za tym stala. Jest to jezzcze notowane? :) Fajna ciekawostka…Ciekawe, kiedy zostanie zawieszona;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten mocny spadek zysku o którym piszesz może pchnąć kurs jeszcze niżej, a to daje wyższą stopę dywidendy. W moim odczuciu perspektywy przed spółką są, co związane jest z trendenm w budownictwie, więc pod dywidendę można by rozważyć. Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co myślisz o Lena Lighting? Długa historia dywidendowa, w tym roku okazała dywidenda również powinna być, choć jeszcze nie jest ustalona data. Ponadto dobre wyniki konkurencyjnego LUG i sprzyjająca branży oświetleniownej sytuacja w budownictwie, co siłą pociąga za sobą wzrost popytu na produkty m.in. Leny. Z czego wynika spadek kursu. Pozdrawiam Łukasz_S

Adam IB
Gość

Cześć.
Panie Prezesie zechciał byś "rzucić okiem " na spółkę Aer Finance- New Connect.
Zainwestowali w myjnię pod nazwą Hydropress.
Pokazali wyniki za pierwszy kwartał i wreszcie coś się zaczyna dziać…
Poproszę o opinię czy warto obserwować.
Adam IB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

33 zł to cały podatek według polskiej skali. Załóżmy że u źródła pobrano 15%.
Do zapłaty jest 4% czyli 7 zl. nawet odsetki nie rzucą na kolana ( ok. 40 gr).
Na razie nie jest łatwo US wyłapać takie rzeczy, ale zależy od jakiego kraju. Po pierwsze US zagraniczne ( europejskie) bardzo opornie przekazują dane podatkowe z własnego podwórka ( no chyba że chodzi o VAT), ale np. USA przesyła zestawienie dochodów i pobranych podatków od obywateli polskich. Cyfryzacja postępuje. Na ściganie mają 5 lat. A jaki to problem zażądać z KDPW wykazów peseli i nipów osób i firm otrzymujących dochody kapitałowe z zagranicy.Kasy brakuje na rozdawnictwo, możliwa jest więc akcja skubania tych przebrzydłych rekinów giełdowych…Nie jestem księgowym, ale brak znajomości prawa nie zwalnia od odpowiedzialności a i rozmawiając z księgowymi trzeba wiedzieć o co pytać.
bies

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zobacz ile proc. pobrane zostało u źródła. tzn. w kraju rejestracji spółki oproc. od zysk. kapitałowych ( są opodatkowane). W picie 38 wykaż różnicę do 19%. Jeżeli złożyłeś pit to teraz spokojnie korektę i ewentualnie dopłatę i parę groszy odsetek od różnicy.
bies

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z innej beczki. Było tu wspominane o dywidendach ze spółek zagranicznych jak np Asbis. Rozumiem, iż są wypłacane nieopodatkowane i nie uwzględniane w wysyłanym przez biuro maklerskie PIT-38?. Nawet nie widać tego pod dywidendami w historii rachunku. Jak to wygląda w praktyce, np w 2017 dostalem 50 USD ( nie miałem pojęcia, że trzeba coś z tym robić więc nic nie odliczałem w pit ) w 2018 dostanę 300 USD. Rok 2017 ogólnie strata. Rok 2018 zysk. Jak to rozegrać? Wspomóżcie doświadczeni inwestorzy :)

Pozdrawiam,
Romek

Czepan
Gość
Czepan

Wejście w gry było dobrym pomysłem, ale ja się sparzyłem i niestety zaprzestałem tej praktyki. Głównym powodem było CI Games i Sniper z błędami, po którym kurs spadł i się nie podniósł. Drugi przykład moich inwestycji to Vivid Games, na którym co prawda zarobiłem, ale mogłem zarobić dużo, dużo więcej, ale trzeba było wiedzieć kiedy wyjść.
Tu była pompka pod konkretne gry i później zwała do poziomu sprzed pompki. Swoją drogą w piątek się zaczęła kolejna pompka na tej spółce, bo kolejne gry wypuszczają, ale nie chcę się już w to bawić. Gry to trochę spekulacja, której nie jestem zwolennikiem. Oczywiście spekulacja spekulacją ale jak spółka jest dobra i ma dobry produkt (CD Project, 11bit), to kurs zachowuje się tak jak powinien. Pozostałe w większości są teraz pompowane tylko dlatego, że cały gamedev rośnie.
A ostatnio wszedłem w BAH i miałem uciechę jadąc ostatnio wawelską w warszawie i widząc powstający nowy salon. :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spółki produkucjące gry są modne w ostatnim czasie. Zostało to juz na blogu poruszane. Moim zdaniem ze zbioru spolek produkujacych oprogramowanie najbardziej ciekawą pozycją jest LVC, pisalem juz o tym. Przychody lvc powinny regularnie rosnac. To jak bedzie zachowywal sie kurs to inna sprawa. Uwazam ze kazda cena ponizej 40 jest dobra aby powoli skubac akcje tej spolki. Nie są to propozycja tak medialna producenci gier. Swoj produkt sprzedaja na calym swiecie co dodatkowo sprzyja stabilnosci ich biznesu. Jest to moj tym jesli chodzi o spolki "informatyczne". Jakie widzicie zgrozenia co do przyszlosci LVC.

Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja dodam tez jedna ciekawostke dot. dm…te ukrainskie "super spolki" wprowadzal dm bzwbk…ciekawe, czy nie bylo pozniej jakis rekomendacji.

Ja powiem to, co nasz Prezes. Moim zdaniem, to za duzo ryzyko. Tam moze byc wojna na wieksza skale…W Amerykanie wysylaja "bron" za darmo Ukrainie, ktora niestety nie jest w Nato.

A propos rekomendacji. Bodajze Unicredit w 2009 roku wystawil reko dla Lotosu z wyxena…0 zl. Ladne jaja. Czy sluzby sie tym zajely…? Odpowiedzcie sobie sami. W czyim interesie to bylo? To moglo potencjalnie byc zsgrozeniem dla bezpieczenstwa energetycznego panstwa…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak czytam niektóre komentarze kwestionujące wartość spółek "wirtualnych" ;-) i trochę ręce opadają. Tu na prawdę nie trzeba wyobraźni – wystarczy popatrzeć na jedne z największych spółek na giełdzie US. Takiego Facebooka używa KAŻDY na CAŁYM świecie. Buraki z Agrotonu nie trafią na cały świat a 100tys ha… ok, ten kołchoz to kilkudziesięciu – kilkuset farmerów US tyle, że pewnie ma gorszą wydajność.
Nie, nie kwestionuję spółek innych sektorów. Nieuk to napisał: dywersyfikacja.
pozdr. endru

Karol Adx
Gość

Pół zartem pół serio – Od razu niech rzucą 1000 ;) analitycy lubią podążać za trendem…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To gra interesow. Dm Bos to spolka zalezna banku BOŚ (polski bank) a mBank, to Austriacy i OMV/(to tak w kontekscie Orlenu)
;)

A juz jak ktos tak bardzo analizuje reko dm, to warto czytac raporty rozszerzone a nie same wyceny. Ja oskbiscie rekomendacje dm mam gdzies;)

Pozdrawiam,

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla 11bit granicą psychologiczną jest 1000. kiedyś myślałem, że będzie to 400 albo 500, ale patrząc jak przeleciał cztery stówki to na pięciu się nie zatrzyma. Playway i QUB pędzą podobnie, QUB jest nawet szybsze.

Rafff

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest nowe reko na 11 bit z Pekao SA

Cena 586,1 zł

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Caly czS twierdze ze warto zainteresowac sie Novavis a to z racji nie tylko bardzo dobrego raportu
mysle ze kolejne raporty beda jeszcze lepsze z uwagi na to ze z 22 instalacji po 500 kw wykonali dopiero 2 do dego doszla kolejna instalacja 1 mw w Polsce ktora prowadzili jako kierownik budowy obecnie sa juz generalnym wykonawca

o prosumenkich instalacjach niewspomne

do tego trzeba jeszcze dodac nadchodzoce aukcje Pv w ktorych z duza doza prawdopodobienstwa chca wygrac

jedyny problem to brak plynnosci

pozdrawiam Kasia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co to znaczy, że będziemy pewni, że wyniki się mocno poprawią? Przy takiej "pewności" można dziś w ciemno brać TRK i GCN bo kursy mocno dołują. Zmiana trendu albo (jak chcą niektórzy)pre-trend to najbardziej tajemnicze zjawisko. Gdyby ktoś miał na to patent to wchodziłby w papier na absolutnym dołku… Niestety każdy wchodzi dopiero gdy mamy potwierdzenie (np. Swing) zmiany – często to potwierdzenie jest daleko od tego dołka.
Pozdro
Adam Kowal (wime@o2.pl)

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.