"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Eurotel – z problemami ale wciąż do przodu

W marcu 2020 roku, gdy pandemia Covid „wkroczyła” do Polski, został wprowadzony lockdown, pojawiły się obawy, iż Eurotel może mieć problemy z płynnością (ze względu na zamknięte galerie w których prowadzi swoją główną działalność). Wówczas mało kto mógł się spodziewać, iż skokowo wzrośnie popyt na sprzęt IT do pracy i nauki zdalnej, a to pozytywnie wpłynie na segment iDream grupy Eurotel.

Powyższe czynniki sprawiły, iż Eurotel pomimo 2% spadku przychodów, poprawił marże na sprzedaży, które przełożyły się na najwyższy w historii zysk netto. 19,58 mln zysku, przy 15,86 mln rok temu, to wysoki 23% wzrost r/r.

W analizie opublikowanej na Portalu Analiz link , odniosłem się do ostatnich wyników oraz zawarłem własne oczekiwania odnośnie przychodów i zysków, jakie spółka może osiągnąć w najbliższym czasie.

Zachęcam do przeczytania analizy oraz dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli 1.150 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.