"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 3c/2018

dodano 30.03 BAH zaprezentował wyniki, zysk netto wyniósł 48,05 mln i był niższy od prognoz biur maklerskich o 2 mln, nie jest to duża różnica ale gdyby wydzielił sam 4 kw to wynik jest gorszy o 30%
(7 mln zysku przy 9 mln oczekiwań). Nie będę się doszukiwał powodów (może zwiększone koszty podziału firmy) gdyż raport jest trudny do analizy bo zawiera informacje jeszcze o połączonych firmach a do tego nie ma wydzielonego samego czwartego kwartału. Wg listu Prezesa Zarząd będzie rekomendował zgodnie z polityką dywidendy przeznaczenie 80% zysku skonsolidowanego na dywidendę co odpowiadałoby 92 groszom na akcję i 11% stopą dywidendy, ponadto ma być dodatkowo jeszcze wypłacona zaliczka z zysku za 2018r. Aktualne c/z 7,20.

29.03. zarząd Decory poinformowała iż będzie rekomendował 90 groszy dywidendy (tyle oczekiwałem), stopa dywidendy 9% link

zarząd Getbacka poinformował iż ustali cenę akcji nowej emisji nie niżej niż 10 zł link

jest wezwanie Colian po 3,76 czyli w miarę uczciwie patrząc na kursy historyczne ale w żaden sposób nie oddają wartości godziwej spółki, ja z tym nie dyskutuję

szykuje się wezwanie na Colian link ale nie ma jeszcze komunikatu z ceną (średnia z 6 m-cy to 3,32 a 3 m-cy 3,46), a cena godziwa wg Zarządu (3,50 ?)

28.03. –  NWZA uchwaliło 19,999 mln akcji Getbacku i ogłosiło przerwę w głosowaniu nad kolejną emisją 50 mln akcji do 6 kwietnia, nie znam powodu i go nie rozumiem,ponadto prezes Kąkolewski powiedział „”Zarząd widzi zainteresowanie większe niż 1 mld zł w Polsce i za granicą. Popyt jest” ale czy to prawda to pewnie nawet on sam nie wie link

na stockwatch.pl jest analiza Altus TFI, raczej neutralna, analityk mocno skupia się na zagrożeniach jakie wiszą nad prywatnymi TFI w związku ze zmianami prawnymi.

DM Vestor podniósł cenę docelową BAH na 10,50zł (potencjał wzrostu o 26%), oczekują iż zysk w tym roku wyniesie 51,4 mln, ponadto łączna wypłata dywidendy w tym roku wraz z zaliczką ma wynieść 1,19 zł na akcję (DY 14,40%) a w przyszłych latach 1zł (DY 12,10%) link reko

Getback poinformował że jeden z czterech potencjalnych inwestorów o których spółka informowała wcześniej zrezygnował z objęcia akcji nowej emisji link, wiadomość negatywna

PCM podał nie ma co ukrywać słabe wyniki za 4 kw, przy lekkim wzroście przychodów zysk netto spadł aż o 30% a ja oczekiwałem do 5% spadku. Zysk jednostkowy i skonsolidowany zgodnie z polityką dywidendy pozwala na wypłatę 12% dywidendy, tyle oczekuję i na to czekam (nie sprzedaję akcji), jednak bardzo słabo to wygląda. Postaram się mocniej wczytać i zrobić dzisiaj krótka analizę.

Tak jak przewidywałem zaczynają się obniżki rekomendacji dla Getback, Erste wydał rekomendację sprzedaj i kurs docelowy 7,60zł link.  Ciekawostką jest że są jeszcze cztery aktualne rekomendacje których potencjał wzrostu kursu jest od 210% do 260%.

Na stockwatch.pl jest analiza Seko, w mojej ocenie pozytywna choć analityk wskazuje też możliwe zagrożenia jak wzrost płac czy spore uzależnienie od sieci handlowych.

Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
74 Comment threads
63 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
MarekŁukasz BakalarczykLiroyMirekWojt Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Syriusz – jeszcze kontynuując mój wątek;

Zauważyłeś, że jest konflikt interesów pomiędzy realizowaniem interesu akcjonariuszy a realizowaniem innych "szerszych" celów ( bezpieczeństwo państwowe, cele społeczne, polityczne itd. itd.) Na giełdzie powinny być spółki tylko i wyłącznie takie, które realizują interesy akcjonariuszy bo taka jest idea rynku kapitałowego – działanie spółki na rzecz akcjonariuszy. Uważam że inne spółki, które nie realizują tego nadrzędnego celu powinny być wykluczone z obrotu i nie powinny szukać kapitału na giełdzie. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wig 20 to chyba na koniec roku idzie na Grunwald a może i nawet na Cedynie. Całe to pisowskie rządzenie rozwala giełdę. Jak tu nie pisać o polityce skoro polityka ma wpływ na giełdę. Zaczęli znów coś bełtać z tymi OFE a teraz zamilkli i zagranica nawet kijem nie chce tknąć polskich akcji. Wałęsa miał puszczać w skarpetkach a na koniec pis puści nas wszystkich inwestorów nawet bez skarpet bo do tego to wszystko zmierza. aleks

Syriusz
Gość

Spółki energetycznie nigdy nie upadną to jest ich niezaprzeczalny atut. Jak wyniki będą pod kreską to wzroście cena za prąd o kilka % co rok i już będzie in plus :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale wytłumacz mi jaki jest logiczny sens z punktu widzenia inwestora, który chce zarobić, inwestowania w taką energetykę. Ja całkowicie nie rozumiem sensu nawet istnienia takich akcji na giełdzie. To czy upadną czy nie upadną to dla inwestora ma akurat małe znaczenie skoro od lat ich wyceny spadają a teraz to już jest dramat i zapowiada się będzie o wiele niżej. Skarb Państwa powinien je wykupić i zdjąć z giełdy i po temacie. Jedyny sens ich istnienia to jest dla dużego kapitału, który na nich spekuluje. aleks

Syriusz
Gość

Aleks – państwowe spółki energetyczne państwowe teraz nie dzielą się zyskiem (chociaz nie wiem jak to jest z Energą), jeszcze 2-3 lata temu były to spółki typowo dywidendowe, niewykluczone, że za kilka lat do tego wrócą. Spółki te mają monopol. Wraz ze wzrostem gospodarczym będzie rosło zapotrzebowanie na energię. Jakakolwiek elektryfikacja pojazdów (nawet jak to będzie tylko kilka % tego co chce rząd), spowoduje znaczny wzrost zużycia energii. Również wybudowanie elektrowni atomowej w długim horyzoncie będzie korzystne. Jedyne jakie widzę zagrożenie to budowa mostów energetycznych z innymi Państwami.

Sprawą osobną jest dylemat czy taki Tauron, PGE, PGNiG to ma maksymalizować zyski czy działać w imię interesu i bezpieczeństwa Państwa, dywersyfikacja kosztuje. I tutaj dla mnie jest konflikt, bo uważam, że spółki tego typu powinny dbać o stabilne i relatywnie tanie dostawy energii dla pozostałych gałęzi gospodarczych.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pamiętać należy o jednym – spółki są państwowe – czekają je mocne wydatki – pokryć je mogą same albo zwiększając cenę za prąd, ale zbliżają się wybory samorządowe i ostatnie co będzie chciała władza ta czy inna to podniesienie cen przed wyborami bo to wygląda bardzo źle w sondażach.
Elektryfikacja to mrzonka, pomijając fakt, że Polaków nie stać na nowe samochody elektryczne, to brak infrastruktury do ładowania nie mówiąc o tym, że jeżeli ma być tyle aut elektrycznych to na każdym osiedlu powinno być po kilka stanowisk do ładowania aut, żeby ładować wszystkie auta na raz, ot taka ilość obciąży poszczególne gałęzie sieci energetycznej, która lata młodości ma daleko za sobą.
Atomówka to daleka melodia przyszłości i to bardzo daleka – na razie to same koszty bez widocznej perspektywy zwrotu – spółka EJ1 ma coraz więcej pracowników, a dalej nie wiadomo nic – ani lokalizacji ani typu ani sposobu finansowania, zwróć uwagę na inwestycję brytyjska w atomówkę – ona też leży i kwiczy bo UE zakazuje ingerencji państwa w ustaleniu dla takiej elektrowni minimalnych cen zakupu od niej prądu, a bez tego banki nie dadzą kredytu na budowę, a bez tego z budowy nici.
Dodatkowo UE zacieśnia politykę emisji CO2, która uderza w nasze stare elektrownie, a dodatkowe regulacje co do emisji NOx-ów i SOx-ów będą wymagać kosztownych modernizacji.

Także z jednej strony duże wydatki, a z drugiej ograniczone pole wzrostu cen energii elektrycznej bo niedługo wybory
Jr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie , prezesie niech Ci zajączek złote jajko na Wielkanoc przyniesie . A tak już poważnie mam pytanie o LARQ . Na tych rowerach jadą co roku mocno do przodu . Wychodzą za granicę a w kraju idzie im co raz lepiej , rynek miast zainteresowanych z roku na rok rośnie . Wyniki na razie są pompowane rosnącą wyceną spółek zależnych , ale w przyszłości zyski tych firm powinny być co raz większe .

Piter

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem że blog jest w dużej mierze o polskiej giełdzie ale jak widzimy to co się dzieje za oceanem ma tez wpływ na nasze podwórko. Przeglądając internet natrafiłem na ciekawego bloga o inwestycjach zagranicznych i temat który warto przejrzeć.
Dotyczy on amerykańskiej giełdy i jej przyszłości na najbliższe miesiące.
https://www.tradingforaliving.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=123&sid=8155de514a8643575ecb3c0486981f79
Czytania jest sporo wiec jak ktoś nie ma czasu warto zerknąć na ostatnie wpisy i śledzić nowo dodane. Wiem że nikt krachu nie przewidzi ale w miarę wczesna ewakuacja z akcji pozwoli trochę uchronić kapitału. Naprawdę warto poczytać bo przyszłość różowo nie wygląda.
Dominik C.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Integer. Fajna spolka. Sprawa ucichla a byl odkup olbrzymi akcji na gorkach przez OFE. Tak stracil olbrzymie pieniadze ZUS.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezes, chcialem zapytac co sadzisz o krotkoterminowym zakupie Quercusa pod ewentualne wzrosty zwiazane z prawdopodobnym skupem akcji. W ostatnich latach poziom ok.5 zl byl wsparciem po ktorym nastepowal 20-30% wzrost (przy czym nie chodzi mi o wziecie udzialu w wezwaniu). Dla jasnosci mam pewien pakiecik ale zastanawiam sie na jego zwiekszeniem, jezeli ceny jeszcze postoja na obecnych poziomach. Pozdrawiam. Jass

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przestawilem, ale zostal skasasowany przez Prezesa.
Nieuk.

Wojt
Gość

Nieuk przedstaw nam swój profil psychologiczny moze cię polubimy:-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie kazdy moze byc Prezezesem.

Wojt
Gość

Nieuk wziąłbyś się za siebie bo się ludzie skarżą

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprawdz sibie "ogladalnosc" bloa, od czasu moich wpisow.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fakt, ciężkie wpisy i niechlujne. Dla utrzymania poziomu bloga podpisuję się pod powyższymi 2 wpisami.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też byłbym za tym, by tego typu posty usuwać.
Nie da się tego czytać zarówno ze względu na treść, jak i składnie.
Wpisy Nieuka tylko zaśmiecają bloga.

PawełD

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Można śmiało usuwać takich trolli wg mnie. Twój blog Twoje zasady Prezes.

Merytorycznie: PGNIG fajnie spada, warto się przyjrzeć analizie technicznej, solidna spółka (wiem! państwowa…), płaci dywidendy i porusza się długoletnim trendem… Szukuje się na 5.50 na podebranie…

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jeszcze jedno. Trzeba czytac didaskslis. Targretem Pisu nie jest Kapica, tylko Rostowski.A slupy IDMu, czyli Falenta cbcialy mnie ograc. Zobacz w jakiej sytuacji jestesmy…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie masz racje. Robie smietnik politycxny. Tylko tego sie nie tego zrozumiec w kontekscie aresxtowan, np. dla Stonogi. Byl zwiazany z Eko Export i Uboat Line.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Lubie Cie. Tsk po ludzku. Tak, jwk PiS lubi Buzka. Zmiieniaja Jego wszystkie reformy. Widziales gdzies ataki ad persona wobecJego osoby.

Falenta byl wygodny politycznie, ale PiS go zalatwil. Maja na Niego potencjalne haki.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zwracam uwagę na Odlewnie 2017 był dość trudny poprzez wzrost surowców i osłabienie Euro, ale i tak wynik bardzo ładny blisko 10 ml zysku kapitalizacja 77 ml. I teraz – w czerwcu ostatnia rata układowa, kurs w konsolidacji, Euro od stycznia się umacnia, surowce już nie drożeją, i wisienka 0,25 dywidendy na akcję. Firma bardzo porządna jak na naszą giełdę a zapomniana. Warto ją obserwować i dla kogoś kto ceni fundamenty nie powinna zniknąć z pola widzenia. Pozdrawiam Paweł.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na obligacjach Getback'a też dzisiaj wyprzedaż. Niektóre można było kupić za 66,10 !
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i co? dlaczego GBK dalej nie rośnie ,choć horyzont do wzrostu przynajmniej 10zŁ
ZEN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Złapalem po 7,82 i sprzedałem po 8.24 jak najszybciej :P Jak można wierzyć temu prezesowi (getBacku, dlatego z małej), że cena będzie po 10zł, insiderzy sobie pogrywają na kursie i kręcą ludzi w balona. Ciekawe kiedy wyniki za 1 kwartał…

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Jedna wazna kwestia odnosnie Religi Dev. Pytales sie o to, wiec odpowiadam. Kilka lat temu byl komunikat o sprzedazy nieruchomosci. Nabyl ja Patrowicz. Nawet nie bylo tego w komunikacie gieldowym. Cytuje prezesw AD:"nie chcielismy pompki". Tylko mi to akurat smierdzi wyprowadzaniem majatku ze spolki.
Poznalem wirtualnie tez slupow od Falenty. Ale to inna sprawa;) Zrobili pompke a Hawe. Kase mieli ze sprzedazy akcji Idmu.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja standardowo złapałem na chwilowej górce (po 8,20), a teraz pojawiły się wątpliwości, czy to był dobry pomysł. Średnią mam niestety około 15 zł. Tragedia :/
Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Głupi to ma szczęscie :) zaryzykowalem i kupiłem ze srednia 6,60 getbacka, 30 min później komunikat ze emisja nie bedzie ponizej 10 zl ;)

Mirek

OBS
Gość

Prezes Kąkolewski powiedział …
Historycznie słaba wiarygodność. Później powie, że jednak się nie udało po 10 zł.

OBS
Gość

No i dotyczy to tylko przegłosowanej emisji, a nie tej większej.

Łukasz Bakalarczyk
Gość

a to nie jest przypadkiem tak ustalone, że ta druga emisja nie może być po cenie niższej niż ta mniejsza ?

Marek
Gość
Marek

Też mi się tak kojarzy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Asbis prognozuje 9-10M $ zysku, rekomenduje dywidendę 0,6$ na akcje. Co myślisz Prezes?

Mikołaj

Mirek
Gość

Emisja po 6 zl to tylko 420 mln, splaca obligacje, za 3 mc kolejna by byla…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Getback ludzie sprzedają na potęgę tylko dlaczego, przecież teraz wszyscy zaliczają stratą i to wielką ,bo przecież spółka na historycznych minimach…wydaje mi się ,że to już tak zwany owczy pęd,tylko zazwyczaj był w drugą stronę…
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

spada i nie wiadomo kiedy się zatrzyma, a spadki nie sa po 1-2% dziennie. Ja kupowałem po ok 20,50 a sprzedałem po 14 z groszami, strata olbrzymia, ale jakbym trzymal do teraz to ile więcej bylbym na minusie, nie mówiąc o psychice, teraz mógłbym odkupić te akcje za połowe tego co sprzedałem, na chwile obecna jest strata ale można odrobić gdy zacznie rosnąć, ale na dziś nie wiadomo kiedy to będzie
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co z Colianem? jakieś wezwanie…Zen

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Colian – 3,76…

Mikołaj

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tylko to, co odroznia obecna wladze od poprzedniej, to uczciwosc a tvp pewnie bedzie miala wielomilionowe zyski za 2018 rok.
Milego dnia,
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kolego Prezesie proszę nie wypisuj takich bzdur jak to:"Powyższy wywód dotyczyć może Infoscanu, który wyceniany jest na 60 mln a nie ma żadnych przychodów od kilku lat a koszty roczne przekraczają 20 mln i rosną".
Po pierwsze wycena to ok. 50 mln, a po drugie, dużo bardziej istotne, ich roczne koszty operacyjne w 2017 wyniosły 1,097 mln a nie 20 mln a to ze wzrosły wiąże się z prowadzeniem procesu certyfikacji w USA oraz przygotowaniami do startu sprzedaży na tamtym rynku.
Mike

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pobawie sie w "adwokata diabla". Prezes jest ograniczony w swoich analizach fundamentalnych. Jesf rzemieslnikiem-bardzo dobrym, ale brak mu factora X. Skupia sie na rzeczach malo istotnych. Nie wiem, czym sie zajmuje zawodowo, ale nadaje sie na bieglego rewidenta/audytora.
Odnosnie Infoscanu-bardzo ciekawa spolka. Mam ja w portfelu. Jedno, co mnie martwi to fakt, ze AD bylo Blue Oak Advisory. To sa " dzieci" Wdmu. W portfelu Hybrid&Value Investments umiescilem bardziej bezpieczna spolke, czyli Voxel.

Pozdrawiam serdecznie,
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z takich ciskawostek okologielxowych…nazwijmy to okologielxowych… Wiecie, ze Zagorowsmi byl/jest prawa reka Pawlaka. Potencjalnie poznali sie w Ministertwie Przeksztalcen Wlasnosclowych. Ciekawy w tym kontekscie jest wywiad prok. krajowego, czyli Swieczkowskkiego. Maja haki na PO-PSL, a to, ze nie chca z Nkmi "negocjowac", to juz inna sprawA.

Ps. Wiecie o fym, ze pod kopalniami trwa permanentny handel lewymi fajkami i ze ludzie ze spolek z okolo gornictwa zarabiaja duzo wiecej. Te uklady jeszcze jestem w stanie zrozumiec, ald to zs Tesco placi ludziom na lewo to juz nie. Wykorzystalbym to w nevocjacjacjach ds. Brexitu.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem niekiem i to przyznaje. Szczegolnie zyciowym. Podejrzewam jednak, ze przynajmniej 3 spolki.sa na liscke ostrzezen KNF. Ciekawa w tym kontekscie jest firma "Kredyty Chwilowki". Spklka zaprzestala swojej dzialnosci quasi para parabankoej. Tglko sa dwa " smaczki". Dymisja pani Premier skorelowala sie w czazie w roznych aspektacb a Ona pochodzi z okolic Oswidcimia. Po drugie: w miedzyczasie skladalem "donosy" dk ss. Moze przypadek a moze nie. Vide reko Lotosu i afera Lotu.

Pozdrawiam,
Nieuk

Liroy
Gość

Ktoś pisał o spółkach dywidendowych 8- 10 procent proszę bardzo Elektrobudowa

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nastroje giełdowe nie są zbyt optymistyczne (najoględniej rzecz ujmując).
Na wszystkich indeksach spadki. Zagranica wychodzi z wig 20, pewnie dosypują jeszcze troche OFE i TFI.
Na wigu poziom 57300 pkt 50% zniesienia fali wzrostowej od dołka z 18 listopada 2016. 54800 pkt 61,8% zniesienia i dodatkowo dolna strefa kanału wzrostowego. Moim zdaniem na 90% zaliczymy ten poziom – 54800 ale nie tak z marszu, a potem solidne odreagowanie w górę 10-15%.
Odnośnie Polwaxu pisząc o zyskach 30-40 mln zł miałem na myśli całkowite zyski a nie tylko z nowej instalacji. Do tego raczej amortyzacja będzie bliższa 2,5%czyli jak dla budynków i budowli. Nie wiem dlaczego mieliby amortyzować stawką 10%, takich instalacji nie buduje się na 10 lat, ale mniejsza o to.
BTW – całkiem ciekawe towarzystwo się zebrało na blogu – trup, Nieuk….
aleks

Liroy
Gość

Oj ja tam się nie znam na analizach ale Getback i jego prezio to uczeń LC a nie ruszam nic z jego stajni a dlaczego to chyba nie trudno się domyśleć

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze jedno. Myslicie, ze kurs spolek gieldowych trzeba wnosic w kontekscie akfualnego sentymenfu gieldowego…Dalej tak myslcie. Pisze to w kontekscie potencjalnej mafij finansowej. Chodzi mi tu o Alior Bank i co sie dzialo tam, nam wlascicielem bylo wloska grupa Carlo Tassara. Repolonizacja aktywow wloskich byla pewnie przypadkiem…Tak, jak ataki na Morawieckiego.

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Coś w tym jest. Cytuję post z bankiera odnośnie ATLASEST:
"Czytam sobie raport za 2017 r. i co widzę: BARDZO DUŻY ZYSK i to liczony w Euro – 27,8 mln euro.
Czytam dalej – co składa się na ten zysk: 19,5 mln darowanego kredytu i 7,5 mln euro różnice kursowe – czyli zerowe przepływy finansowe.
Czytam dalej: Firma zarządzające naliczyła sobie od tak wypracowanego zysku 8,4 mln euro – tym razem prawdziwej gotówki. Otrzymała te środki i w kasie firmy zostało zaledwie 278 tys. euro.
Nic dziwnego że nie ma dywidendy i kasy w firmie, ale za to wskaźniki są oszałamiające.
Płakać się chce …………."
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

W takim razie jakie według Ciebie są najlepsze spółki dywidendowe, które płacą po 8-10% dywidendy rocznie?

romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo madre konkluzje Prezesie. Ja tez wcale.nie uwazam, zd spolka jest bankrutrutem-wrecz przeciwnie. Tylko to, ze zarobia wlasciciele, vlowni akcjonariusze, nie oznacza tego, ze nam da zarobic.

Nieuk.

Syriusz
Gość

Ten pesymizm to może być niezły prognostyk. Białem na swoim blogu dużo pisze o graniu kontrariańsko w stosunku do nastrojów. Ma nawet strategię która notuje niezłe rezuntaty.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racje. Przyznaje sie do tego..tylko po co mi analiza sprawozdan finansowych, jak biegly rewident jest "klientrmn" fitmy.

Pozdrawiam,
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dolkow raczej nie radze lapac. Nawet czytalem kiedys artykul z jakims CEO z hadge funda. Czekaja az np. sytuacja kursowa sie ?uspokoi a walor bedzie notowany z 5% wyzej. Moja zasada tez jest taka. Nie lap dolkow,nie doszukuj sie gorek.

Nieuk.

Mirek
Gość

ja sie zastanawiam nad lapaniem gilotyny.. cena i tak od arbisu zalezy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

wychodzi na to ze getback to bankrut obligację spadają 20 % oczywiście kupiłem bo nie wierze ze to już kociec spółki
lukas8i8

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze jedna sprawa….myslicie, zs wszystko-co sie dzieje w otoczeniu fo pewnie przypadek i farsa. Moze tak byc i pewnie tak jest. Jednak jak do mnie dzwoni prezes jednego z AD na NC i mi mowi, ze nr znalazl na Allegro,..A po chwili chwali sie, ze Religa dev i inwazja pc nie popelnily przestepstwa, bo w komunikacie gieldkwym nje dodali, ze nierucbomosc nabgl Patrowicz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze jedna sprawa….myslicie, zs wszystko-co sie dzieje w otoczeniu fo pewnie przypadek i farsa. Moze tak byc i pewnie tak jest. Jednak jak do mnie dzwoni prezes jednego z AD na NC i mi mowi, ze nr znalazl na Allegro,..A po chwili chwali sie, ze Religa dev i inwazja pc nie popelnily przestepstwa, bo w komunikacie gieldkwym nje dodali, ze nierucbomosc nabgl Patrowicz.

Wojt
Gość

Moje biuro żąda aż 1,5% za tą transakcję + świadectwo+ dojazd do biura+ czas. To wogóle się nie opłaca odpowiadać.

Wojt
Gość

Hej Prezes

Jak myślisz jak może zachować sie kurs Aviaaml po terminie wezwania? Bo wiadomo ze akcje jeszcze beda notowane aż do decyzji knf . Nie opłaca mi się odpowiedzieć bo za wysoka prowizja wychodzi i rozważam taka opcje.

Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zerkam na Millenium Plaza. Ciekawe jak go Atlasest wycenia, bo wygląda na to, że jest tam ponad 42000 m2 powierzchni biurowych (28 pięter po ponad 1500m2). Licząc promocyjnie po 4 tys. za metr to wychodzi prawie 170 mln zł!
Przy kapitalizacji poniżej 50 mln.
mn

Piotrek
Gość

Zgadza sie gielda ostatnio jest lipa, ale firma wyglada ok, no I tak jak mowie ja kupilem pod dywidende.

Piotrek
Gość

Widze Prezesie ze wszedles w BAH. mam 500 papiera po 8.40 tez mam w podobnej cenie. Tutaj zobaczymy co bedzie w piatek po wynikach. Ja jestem dobrej mysli? Tutaj komunikaty o dywidendach mnie skusiluy. Pozdro

OBS
Gość

Na Parkiecie trwa relacja z NWZA GetBacku.

Jarek Turek
Gość

Witam
A co Preses myśli o MBFGROUP?Krew się leje prawie na wszystkich spółkach a tutaj ładna spora zieleń.Niedługo ma zadebiutować ich spółka portfelowa Vabun.Dodatkowo ma być emisja akcji po cenie 2.65zł a kurs giełdowy 1.46zł.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Atlasest dziś znowu jakieś przepakietowanie. Ciekawe o co tam chodzi. Jak pisaliśmy wczoraj, trudno o dalsze spadki. Może coś się grubego za to szykuje na plus.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki prezes,że o "mojej" Trakcji pamiętałeś ,zaraz zobaczymy co notowania pokażą :)
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze tak odnosnie Famu. Kompetentna instytucja moze w tym przypadkh byc KAS, czyli dawny UKS. Maja kompetencje organow scigania, jak i sluzb specjalnych. Paradoksem jest jednak to, ze sprawdzaja jakosc paliwa np. na Lotosie a obok jest sklep 24 h i handluje lewymi fajkami, ale to jest tzw. "potencjalny uklad samorzadowy". A propos rekomendacji dm, to moja ulubiona jest Lotosu sprzed kilku lat z wycena 0 zl. Co robily wtedy sluzby? Pewnie zanmowaly sie Amber Gold haha:). W tle pojawia sie Gdnask. Piekna starowka, miasto-ale tez nedna z " siedzib" mafii finansowych.
Pozdrawiam,
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Jedno chcialbym stanowczo zaznaczyc. Nie bede polemizowal z wycena Getbacku. Ja w takie spolki nie wchodze z "zasady". Nie obchodzj mnie ich portcel wierzytelnosci etc..Trzymam kciuki za Ciebie i innych, zebyscie odrobili straty. Niech " lata" po 20-30 zl.

Mam jednak kilka glupich rad. Ta najwazniejsza: nie ufaj poplecznikom. Uwierz mi, ze to jest zgubne. Wole osoby, ktore przez swoja konstruktywna krytyke w sposob rzeczowy odnosza sie do jakis kwestii niz bawia sie w "przyjaciol" lub hejterow.
Odnosnie Twoich, niektorych analiz fundamentalnych jestem pelen podziwu Twoich kompetencji. Widze jednak sporo sprzecznosci. Piszesz o pieknych siedzibach niektorych spolek a zaraz piszesz, ze nie wiesz, co sie w nich dzieje…Siedziby moga byc piekne, ale to tez moze dzialac w druga strone…Budujemy wizerunek, zeby robic wałki na boku. Bylo cos pisane o Helio. Wiesz, co oni zrobili kilka lat temu? Sprzedali ja, zeby pozniej ja wynajmowac. To sie chyba nazywa odwrocony leasing. Bardzo ciekawe, jesli chodzi o trzymanie kosztow w ryzach. Majac na uwadze rozne ryzyka operacyjne.

Odnosnie Famu. Napisalem, ze najlepsze jest zaciagniecie jezyka w sluzbach. Oni Ci nic nie powiedza. Najlepsza jest metoda "na glupa". Wydzwaniasz do nich a w miedzyczasie piszesz pisma do KSS i zdywersyfikowane merytorycznie i terytorialnie pisma do prokuratur regionalnych. Rozwalilem tak najwieksza mafie finansowa w historii III RP. Bohatera z siebie nie robie. Nie o to chodzi. Po prostu moj przyjaciel prawie zbankrutowal przez to wszystko. I to byla moja glowna motywacja. Dostalem pismo z centrali ABW, ze zajela sie sprawa i to od dyrektora ds. przestepczosci ekonomicznej. Piekna teczka. Zostawilem sobie na pamiatke. Jedno zdanie wlasciwie tam bylo, ze podjeli dzialania, Po 2/miesiacach wszystkie firmy zniknely z " rynku". Musze sie zaglebic w sprawe Famu, bo moze cos da sie zdzialac.

Wiesz, ile mialem ciekawych sytuacji w tym okresie…przyklad. Stala pod moim mieszkaniem beemka, cbyba 7. I to przez kilka godzin. Zszedlem i sie zapytalem, czy maja moze zapalniczke. Miny bezbledne. Odpowiedz, ze nie. Pozzedlem w miejsce monifofowand. Wyciagnalem fajke i odpalilem. Odjechali po kilkunastu minutach…O tej aferze jeszcze napisze, ale na szczescie nie sa notowane na gieldzie.

Milego dnia,
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Jedno chcialbym stanowczo zaznaczyc. Nie bede polemizowal z wycena Getbacku. Ja w takie spolki nie wchodze z "zasady". Nie obchodzj mnie ich portcel wierzytelnosci etc..Trzymam kciuki za Ciebie i innych, zebyscie odrobili straty. Niech " lata" po 20-30 zl.

Mam jednak kilka glupich rad. Ta najwazniejsza: nie ufaj poplecznikom. Uwierz mi, ze to jest zgubne. Wole osoby, ktore przez swoja konstruktywna krytyke w sposob rzeczowy odnosza sie do jakis kwestii niz bawia sie w "przyjaciol" lub hejterow.
Odnosnie Twoich, niektorych analiz fundamentalnych jestem pelen podziwu Twoich kompetencji. Widze jednak sporo sprzecznosci. Piszesz o pieknych siedzibach niektorych spolek a zaraz piszesz, ze nie wiesz, co sie w nich dzieje…Siedziby moga byc piekne, ale to tez moze dzialac w druga strone…Budujemy wizerunek, zeby robic wałki na boku. Bylo cos pisane o Helio. Wiesz, co oni zrobili kilka lat temu? Sprzedali ja, zeby pozniej ja wynajmowac. To sie chyba nazywa odwrocony leasing. Bardzo ciekawe, jesli chodzi o trzymanie kosztow w ryzach. Majac na uwadze rozne ryzyka operacyjne.

Odnosnie Famu. Napisalem, ze najlepsze jest zaciagniecie jezyka w sluzbach. Oni Ci nic nie powiedza. Najlepsza jest metoda "na glupa". Wydzwaniasz do nich a w miedzyczasie piszesz pisma do KSS i zdywersyfikowane merytorycznie i terytorialnie pisma do prokuratur regionalnych. Rozwalilem tak najwieksza mafie finansowa w historii III RP. Bohatera z siebie nie robie. Nie o to chodzi. Po prostu moj przyjaciel prawie zbankrutowal przez to wszystko. I to byla moja glowna motywacja. Dostalem pismo z centrali ABW, ze zajela sie sprawa i to od dyrektora ds. przestepczosci ekonomicznej. Piekna teczka. Zostawilem sobie na pamiatke. Jedno zdanie wlasciwie tam bylo, ze podjeli dzialania, Po 2/miesiacach wszystkie firmy zniknely z " rynku". Musze sie zaglebic w sprawe Famu, bo moze cos da sie zdzialac.

Wiesz, ile mialem ciekawych sytuacji w tym okresie…przyklad. Stala pod moim mieszkaniem beemka, cbyba 7. I to przez kilka godzin. Zszedlem i sie zapytalem, czy maja moze zapalniczke. Miny bezbledne. Odpowiedz, ze nie. Pozzedlem w miejsce monifofowand. Wyciagnalem fajke i odpalilem. Odjechali po kilkunastu minutach…O tej aferze jeszcze napisze, ale na szczescie nie sa notowane na gieldzie.

Milego dnia,
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, koledzy,

Kania uplasował obligi za 86mln (miało być 150) i ma deklaracje na kolejne 14 na początek kwietnia.
Razem 100mln zl z nowych obligacji + do 97 mln z Aliora (jest decyzja komitetu, umowa pewnie w ciągu kilku dni).

Dzięki temu spłacą:
– 25 mln obligi 30 marca
– 70mln kredyt citi 12 kwietnia
– 45 obligi polowa kwietnia
– 50 obligi staropolskich specjalow w maju

Zrotują krótkoterminowe zobowiązania na długoterminowe (splata 2021). Wiec tu może być grubo i dobrze w 2018 i 2019.

Co myślicie?

Cross

Tantal64
Gość

Witam. Przyłączam się do prośby Darka. Czytanie postów od nieuka to masakra. Wiem, że mogę pomijać te posty nieuka i tak zacząłem robić. Pozdrawiam i bez urazy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bravo. Jestescie wrecz genialni. Pisalem, zeby Prezes nie sluchal poplecznikow, tylko konstruktywnych krytykow. Bardzo jest to ciekawe w kontekscie aktualnej sprawy. Wszem i wobec gadam glosno, ze rozwale stara "Wieś". Nie czytacie moich wpisow a sie do nich odnosicie. A juz myslalem, ze to ja jestem potencjalne chory;)

Pozdrawiam serdecznie i zycze milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kolego Nieuk pamiętam, że parę dniu temu jeden z kolegów prosił cię żebyś wreszcie pisał tak aby dało się to czytać a jeszcze lepiej zrozumieć. Nie zapamiętałeś tego bo mam wrażenie, że ty sam nie bardzo rozumiesz co piszesz.
Moja propozycja:mniej ale jaśniej.
Darek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jeszcze jedno Prezesie. W swoich inwestycjach/spekulacjach moge popelniac bledy. Nikt nie jest genialny. Roznica miedzy nami jest jednak fundamentalna. Nie ufam nikomu-vide Twoj specjalista od IG bloga. Nastepna kwestia abstrahujac od wyceny Getbacka. Jeden z prajwat bankierow powiedzial mi, ze Czarnecki musial sprzedac te aktywa z roznych powodow. Jak sie dopytywalem o szczegoly, to byla agresja. Nie wnikam w to, ale czytam didaskalia.

Niehk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie Polwaxu to się nie zgodzę.
Nie można patrzeć na inwestycję w takich kategoriach, że głupio robią bo dużo wydają i lepiej byłoby jakby zostali przy parafinach świecowych i nic nie zmieniali.
Nie prawdą jest też, że będą spłacać inwestycje przez 10 lat. Po uruchomieniu instalacji to bardzo konserwatywnie szacując powinni zarabiać 30mln zł netto. Może to być nawet 40 mln zł w optymistycznym scenariuszu. Trzeba też pamiętać, że spółka za 2016 nie płaciła dywidendy i w tym roku pewnie tez nie będzie i zyski zatrzymane idą na rozwój w majątek trwały, który wcześniej czy później musi znaleźć odzwierciedlenie w wycenie akcji. Z drugiej strony trzeba pamiętać że minie jeszcze 2 lata zanim ruszą z produkcją a dobry czas giełdowy się kończy. Ja chcę kupić ale nie w tym roku
aleks

bufon
Gość
bufon

Berling nie po raz pierwszy pokazał strate w 4 kwartale ale przy ich specjalizacji to nic nadzwyczajnego. Spółka nie jest zadłużona i ma dużo kasy na koncie. Stabilne dywidendy na poziomie 7=8%,
Ja kupiłem pakiecik po 3.12 i trzymam do dywidendy lub sprzedaje przy większej podbitce.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Berling

W IV kw 2018 r zanotował stratę, trudno żeby rósł.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Polwax, Infoscan

Prezesie,

Załóżmy, że buduję portfel spółek, które mają jakąś wartość dla inwestora. Szukam czegoś na bardzo długi termin. Zastanawiam się na spółkami Polwax i Infoscan. Załóżmy, że kupno na obecnych poziomach.

Która ze spółek ma większe szanse na odniesienie sukcesu na przestrzeni 2-5-10 lat? Jak byś ocenił potencjalne szanse zarobku? Takie luźne pytanie…

romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dodam jeszcze, że spółka opublikowała szacunki wyników.

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/29464969,polwax-sa-3-2018-szacunki-wynikow-spolki-polwax-s-a-za-rok-ubiegly

Wyniki będą gorsze niż w zeszłym roku, ale wydawać by się mogło, że są już w cenie…

romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.mam pytanie o Berling co się stało że kurs tak spadł? Podpis mój to ciekawski . Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kilka uwag. Moze byc moj nick albo post skreslony. Pisalem kilkakrotnie o tym, ze dla mnie Getback to analogia do Petrolinvestu. N8e dam chocby 1/zl na takie spolki, jak ta nawet przy 20 zl. Tak samo jak na Bioton etc..Lepiej byc wyznawca spiskowej teorik dziejow niz miec w portfelu i to fundamentalnym Getback. Tutan widze w tej inwestycji/spekulacji mnostwo paradkksow, ale juz sie nid chce "znecac".
Zobaczcie sobie w jakim momencie, jesli cbodzi nawet o kurs sa: Getback i LCcorp. Przypadek?. Pewnie tak;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uderzyles w sedno sprawy. ATC Cargo kupilem na szczycie. Caly portfel jest zabawa i prowokacja. Natomiast za Hybrid&Value Investments bede bral na klate po kazdym kwartale. Odnosnie Getback-dla mnie ta polemika nie ma sensu. Chodzilo mi o rozwadnianie kapitalu akcyjnego. Jest awersja do tej branzy a Kruk pewnie pojawi sie w portfelu. Jest tam silny trend spadkowy i lepiej poczekac. Byc moze ta "okazja" pojawi sie jutro. A tak podsumowojuc-to predzej Unimot bedzie bedzie o 30-40% wyzej niz Getback, ale to moja subiektywna ocena.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uderzyles w sedno sprawy. ATC Cargo kupilem na szczycie. Caly portfel jest zabawa i prowokacja. Natomiast za Hybrid&Value Investments bede bral na klate po kazdym kwartale. Odnosnie Getback-dla mnie ta polemika nie ma sensu. Chodzilo mi o rozwadnianie kapitalu akcyjnego. Jest awersja do tej branzy a Kruk pewnie pojawi sie w portfelu. Jest tam silny trend spadkowy i lepiej poczekac. Byc moze ta "okazja" pojawi sie jutro. A tak podsumowojuc-to predzej Unimot bedzie bedzie o 30-40% wyzej niz Getback, ale to moja subiektywna ocena.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk,
skąd wziąłeś na Atlasest dual listing? Co z ich debiutem było nie tak (debiutowali w najgorszym dla deweloperów momencie)? Poza tym transparentność,a raczej przejrzystość księgowania w takiej spółce jak Warimpex i Atlasest, które poza budowaniem zajmują się najmem jest znacznie trudniejsza niż u tradycyjnych deweloperów. Trzeba np. wciąż na nowo szacować wartość nieruchomości, a nie tylko budujesz, sprzedajesz i rozliczasz.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnosnie Atlasa (umownie mowiac). Nie wiem czy sa teraz tak notowani, ale ak bylo w momencie debiutu. Na londynskim "NC".
Zobaczcie sobie, co sie stalo z Plaza Centerz. Wniosek odnosnie wszystkich tych spolek: potencjalna pralnia brudnych pieniedzy.

I jeszcze jedno a propos Famu etc. Po co sie uzalac? Nie lepiej " wybadac" temat i podzwonic do sluzb specjalnych, niz sie uzalac. Ja tak robie. Swoje "donosy" trzeba skrajnie zdywersyfikowac, bo jest permanenetny icb konflikf…ale to juz inna opowiesc;)

Pozdrawiam serdecznie,
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Rekomendacji nie ma co sluchac. Jakis czaz temj pisales o reko odnosnie Getbacku. Nikt z nas nie jest insiderem (cbyba) Zobacz sobie reko BZWBK z 22/listlpada ub.ur..Masakra. Chodzi mi o zestawienie komparattystyczne ze wczesnienszych reko. A Getback dla mnie to jest analogia do biotonu i petrolinvest.

Milego dnia,
Nieuk.

L.
Gość

Mnie to się bardzo podobała Twoja analiza Seko. Bo była Twoja autorska. Pierwszy zwróciłeś na tą spółkę uwagę co należy podkreślić.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie, wiecie czy coś dzieje się w firmie Berling? W kilka dni cena akcji poleciała z 4.10 na 3.12. Niedawno były wyniki, ale nie widziałem nic złego.
Pozdrawiam Gerard

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wracam jeszcze do fenomenu jakim jest kurs Atlasest. Można tłumaczyć, że spółka wyceniana jest na poziomie 1/10 wartości tym, że ma spore zadłużenie i niewyjaśnione umorzenie długu (samo umorzenie w gruncie rzeczy pozytywne). Ale po wartości aktywów widać, że spółce nie grozi jakiś czarny scenariusz i nawet przy negatywnym sentymencie C/WK powinna oscylować minimum na poziomie 0,3-0,5. Jeśli by to miało być granie w dół pod wezwanie, to przecież wezwanie po średniej z 6-miesięcy byłoby zdaje się najbardziej zuchwałym w historii GPW. Co o tym sądzicie?
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po pierwsze Atlas byl/jest w formie dual listing. Po druvie.pamietam debiut…Po trzecie: Rynek jest hegemonem. Myslicie, zeby nie dostrzegl dyskonta w notowaniach. Po czwadte w a analogii, jesli lubicie takie spolki malo transparetne, to polecam Warimpex. Believe me. Na rynku jest wazna wiarygodnosc. Echo i LC Corp wymiataja. A wiecie, ze austriacki Immoeast placil podwykonawcom w votowce i to nawet z gory…trzeba na rynku szukac analogii. Pozdrawiam i milego dnia.

Nieuk

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.