"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Unimot – sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem wszystkie pozostałe 120 akcji po 35,97, strata bez prowizji wyniosła 9% (k:123×50,64, k:12×47,70, k:35×46,60, k:19×42,70, k:31×42,50, k:50×45,20, k:37×45,10, s:35×44,75, s:50×44,80, s:27×45,70, k:75×45,24, s:60×42,79, k:90×34,32, s:50×39,70, s:130×38,29, s:120×35,97 + dywidenda 280zł). Maksymalny wzrost kursu od mojego zakupu to 15% (od 45 do 52zł).
Unimot pomimo iż dużo nie straciłem dał mi się psychiczne mocno w kość gdyż z początkowego zysku 15% było w pewnych momentach 20% straty. Mocne spadki podczas trwania moich wczasów w zasadzie zepsuły mi je i mam mocny uraz do tej firmy. Od wielu lat inwestowania nie przeżywałem tak inwestycji i uznałem że należy koniecznie sprzedać i zapomnieć o tej spółce aby odpocząć psychicznie (wyluzować). Oczywiście powodem sprzedaży są też zaskakująco niskie zyski za 2 kw 2017 które były o połowę niższe niż moje szacunki, co więcej porównując do 1 kw przychody były wyższe o 15% a zysk o 50% niższy !!!. Nie potrafię na chwilę obecną jasno określić dlaczego było tak słabo i nie będę dociekał. Kupując akcje Unimotu liczyłem że dzięki pozyskanym 96 mln z nowej emisji akcji oraz wprowadzonym przez polski rząd pakietami paliwowymi i przewozowymi wyniki poprawią się wręcz skokowo. Obecnie jak dla mnie problemem jest oszacowanie przyszłych wyników pomimo podawanych comiesięcznych informacji o przychodach. Pomimo dobrych długoterminowych perspektyw dla spółki (zwiększanie handlu olejem napędowym czy otwierania nowych stacji) nie zamierzam w najbliższym czasie wracać do spółki.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowyWojtpitersonscooby Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja sprzedałem, stwierdziłem ze kurs teraz będzie spadał, chodzi o poniedziałek, spółka ma perspektywy, wydaje mi się ze na razie spółka będzie spadać, biorę ją pod obserwacje
Paweł

Wojt
Gość

Ja też zostaje na dłużej z Unimotem. Taką miałem strategię i się jej trzymam. Technicznie odbiliśmy od dolnego wsparcia kanału wzrostowego i wygląda to prowzrostowo.comment image

scooby
Gość

dzięki prezes za twoja analizę, ja trwam długoterminowo w tej spółce.
Cena się zmieniła, ale chyba twoja wcześniejsza analiza nadal jest w mocy.
Ogólnie inwestuje długoterminowo.

technicznie wydaje mi sie że jest duża szansa na odwrócenie trendu (już przebił sma 50) Jak się zamknie na -2…-1% to bardzo dobry sygnał. Duży obrót dziś i piękna biała świeca. Tzn że ktoś lepiej poinformowany odebrał od drobnych. Fundy inwestuja nie swoją kasę, dlateo im jest łatwiej ponieść krótkoterminowo stratę.
Takie są reguły tej niesprawiedliwej gry.

piterson
Gość

1 jaskółka wiosny nie czyni, dzisiaj mamy ostatnią sesję w kwartale (window dressing), więc nie do końca miarodajną, wiele spółek dziwnie akurat dzisiaj jest podciąganych

przyszły tydzień wszystko zweryfikuje.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.