"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Arteria – sprzedałem wszystkie akcje

Sprzedałem 400 akcji po 9,85, strata 13% !!!
Powody są dwa: możliwe zmiany od nowego roku zmian w opodatkowaniu FIZ z których korzysta Arteria, jeżeli je wprowadzą zyski mogą spaść o 15-20% rocznie, dodatkowo możliwe jest że Arteria w przypadku likwidacji FIZ musiałaby zapłacić podatek od około 2011r (od wtedy korzysta z FIZ) i mogłaby to być spora kwota. Drugi powód to dość silny trend spadkowy z którym nie chcę walczyć. UWAGA – z podatkiem FIZ nic nie jest pewnego (może w środę będziemy coś więcej wiedzieć), fakt że będą musieli zapłacić zaległy podatek może być moim wymysłem (gdzieś czytałem o zaległym podatku) i mogę się mylić robiąc nie potrzebny zamęt. Uznałem jednak że jest spore ryzyko i przyjąłem stratę na klatę, do Arterii wcześniej nie wrócę wcześniej niż po raporcie rocznym.
Poniżej można zerknąć iż w ostatnich 5 latach Arteria w zasadzie nie zapłaciła podatku dochodowego.

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ObserwatorPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Obserwator
Gość
Obserwator

Wykres spółki od początku wyglądał niezdrowo, także ziściło się tylko to co i zapowiadało się na wykresie.

Co prezes sądzisz o ostatnich przecenach Onico? Jest powód do niepokoju. Sam masz sporą część portfela w tej spółce. Zastanawiam się czy to już zapowiedź zmiany trendu, czy chwilowa korekta spadkowa?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hmmm…. Faktycznie – wygląda na to jakby w ogóle nie płacili podatków. Dałeś mi do myślenia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie wiem czy się nie pospieszyłeś. Ja zostaję na pokładzie. Powtarzalne wyniki netto, obroty wzrastają, przejęte nowe spółki, tania wskaźnikowo, może powróci do wypłaty dywidendy. Czego chcieć więcej.Bardziej martwi mnie IRL

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.