"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Post dyskusyjny

Uwaga – post ten jest historyczny i nie będzie uaktualniany

W poście tym w formie komentarzy omawiać będę (będziemy) najnowsze wydarzenia z rynku finansowego (głównie dotyczące giełdy), wymieniać się swoimi poglądami na temat spółek i nie tylko.

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie, post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!! 

Jeśli czytelnik bloga chce znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to najpierw powinien napisać co mu się w niej podoba albo jakie widzisz w niej zagrożenia.

Ważne!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana na blogu analizyprezesa.pl, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Treści w tym poście publikowane są przez czytelników bloga i nie są autoryzowane przez Twórców analizyprezesa.pl przed publikacją.

Twórcy analizyprezesa.pl nie ponoszą odpowiedzialności za informacje publikowane w tym pości, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na blogu analizyprezesa.pl propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
329 Comment threads
916 Thread replies
12 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
125 Comment authors
PrzemoPrezesRafffSzymonzgred Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Szymon
Gość
Szymon

Prezesie,

Robię sobie w ten weekend dogłębną analizę kilku spółek.
Dzięki Twojemu blogowi wpadła mi w ręce spółka Fasing. Wycena jest kosmicznie niska, finansowo wygląda to dobrze, a 11 lutego napisałeś :
„Fasing podał szacunki zysku jednostkowego (uwaga nie skonsolidowanego które zazwyczaj różni się) i te szacunki słabo wyglądają. Wg nich była jednostkowa strata 1,36 mln przy 0,2 mln zysku rok wcześniej. Jest to pewne ostrzeżenie że wyniki skonsolidowane mogą być słabsze od wszelkich oczekiwań (przypomnę że oczekuję 2 mln zysku przy 2,23 mln straty rok temu). Jak ktoś ma akcje (ja nie mam) to musi się zastanowić co robić, czy trzymać czy sprzedać. Oczywiście spółka nadal będzie jedną z najtańszych na gpw jeśli chodzi o wskaźnik c/z i z dużymi szansami na uruchomienie kopalni (dochodzą pewne słuchy że ma ona ruszyć).”

https://www.fasing.pl/files/raporty_biezace/19/rb_2019_5.pdf < to ten komunikat. Rozumiem, że mówisz o wynikach kwartalnych, tak, natomiast co znaczy " jednostkowa strata 1,36 mln przy 0,2 mln zysku rok wcześniej" . Wyniki niezależnie od tego będą i tak o ponad 50% wyższe niż rok wcześniej, stąd pytanie do Ciebie – Dlaczego tak negatywnie podszedłeś do szacunkowych wyników?

Arek
Gość
Arek

Prezes,mam sporo papiera co się zwie PCM Ok 8 tys papiera, jakbyś był na moim miejscu poszedłbyś jutro do dm PKO i zapisał się na wezwanie pi 23zl czy nie?

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Ja bym próbował sprzedać to na rynku po 22-23 PLN jeśli nie będziesz stratny i/lub chcesz zamknąć inwestycje.

Nie masz pewności ze wezwanie PKO dojdzie do skutku po takiej cenie, wiec może się okazać ze zostaniesz z akcjami które są zamrożone a kurs będzie robił swoje.

Ameryki nie odkryje, ale kurs może zarówno wzrosnąć (kolejny wzywający, podbitka ceny) jak i spaść. w wyniku gdy PKO nie zbierze wystarczającej ilości chętnych co z automatu spowoduje ze nie skupią akcji.

Drugi kupujący który został w grze jest dość niepewny, gdyż stawia sporo warunków spółce. Ale równie dobrze może pojawić się 4 kupujący lub 3 podbić cenę lub zmienić warunku kupna (rezygnując z pewnych punktów).

zgred
Gość
zgred

ja chcą zapisać się na wezwanie PKO muszę jechać do Warszawy ok 200 km…
i mam taki plan, że pojadę jak najpóźniej, aby kontrolować czy będzie może podwyższenie…
jak nie to zapisuję się…

Bogdan
Gość
Bogdan

Prezes,spółka Sunex specjalizująca się w sprzedaży i montażu systemów solarnych w całej europie,kolejne raporty finansowe coraz lepsze prawie 100% zysk netto r/r a kwartalny 300%,wskaźniki nie odbiegają od sektora,gotówka w kasie wzrasta kredyty spadają co oczywiscie natychmiast zauważyli akcjonariusze kurs od połowy grudnia do połowy stycznia podskoczył o 100% do 7zł ale teraz ładnie się koryguje do 5,10zł a na 5zł zauważam możliwe wsparcie,proszę o opinię czy to dobre miejsce na wejście?

Spekulant
Gość
Spekulant

Dziś jest ankieta na grupie Trading Jam Seasion Pl jakie blogi czytamy więc dodałem i Twój więc jak ktoś należy do grupy na Facebooku to zachęcam do głosowania ?

Bartek
Gość
Bartek

+1

Nieuk
Gość
Nieuk

Nie lubię gościa:) Jak ktoś się chwali mega zyskami i to na foreksie-strange….

Spekulant
Gość
Spekulant

Mi bardziej chodzi o wypromowanie tego bloga w podziękowaniu za ciężka pracę jaką prezes wkłada w jego prowadzenie a tamta grupa liczy przeszło 29 tys ludzi a to już jest niezły potencjał do promo ? pomimo różnych subiektywnych odczuć ?

Nieuk
Gość
Nieuk

No to fakt:) Sam się trochę napromowalem tego bloga (o czym Prezes nie wie). Wkład Przemka jest bezcenny, ale mam nadzieję, że będzie zarabiać na nim godziwe pieniądze. Zasługuje.

Przemo
Gość
Przemo

Prezesie,

moim skromnym zdaniem nadszedł czas na forum z podziałem na wątki (spółki). Organizacja wpisów pomoże w orientacji i dodatkowo przyciągnie na długo rzeszę nowych klikających + aktywnych użytkowników. Potrzebna jest merytoryczna alternatywa dla pakietu i bankiera. SW spoko, ale tutaj jest fajny fachowy (fundamentalne a nie AT spojrzenie) wkład moderatora / autora – Twój. Ty już jesteś marką – PPK Ci pomoże ;-) Tylko proszę dbaj o moderację jak zleci się „gawiedź”.

Jan
Gość
Jan

Witam, co sądzicie KRUSZWICA, generalnie lubię tą spółkę, zarobiłem sporo na niej. Może warto znowu w nią wejść? Może ktoś orientuje się w tej spółce.

Ek aa
Gość
Ek aa
Karol Adx
Gość
Karol Adx

Pewnie pójdzie 0.57 euro dywidendy na akcje, jest dobrze.

Saszka
Gość
Saszka

Czołem

Dzisiaj jest ten dzień dla IRL – wielkie sprawdzam.
Nikt nie śpieszy z podzieleniem się odczuciami więc ja coś napiszę, gdyż mam tego trochę i jestem zainteresowany.
( Jak coś źle napiszę a ktoś wychwyci to poprawcie )

Zysk w IV kwartale wyniósł 3 480 tys Euro czyli 14 900 tys PLN.
I to już moim zdaniem świadczy że może nie jest super ale jest dobrze !

Zysk w całym 2018 wynosi (za Biznesradarem): 10 700 – 750 + 23 800 + 14 900 = 48 650 tys PLN.
Dla porównania w roku 2017 było: 37 600 tys PLN i 1,5 PLN dywidendy.

Tu rzecz jasna powstaje pytanie ile mogą dać dywidendy ??
Wydaje mi się że ok. 2 PLN jest możliwe co da stopę dywidendy przy dzisiejszym kursie ok. 15,7 %.

Chyba kurs ciut jeszcze ma szanse wzrosnąć :)

Maciej
Gość
Maciej

Hej myślę, że będzie dywidenda bliżej 2,5, tak jak mają w zwyczaju. Gorsza sprawa jak upłynnić większą ilość. 2500akcji sprzedawałem kilka dni. Może się nam płynność poprawi po wynikach, gdyż trzeba powiedzieć że obecnie śpią na kasie :)

Ek aa
Gość
Ek aa

Miło , że pozytywnie zostaliśmy zaskoczeni ,szkoda tylko ,ze kiepsko z wiatrakami .
Jeśli pierwszy kwartał będzie również w miarę dobry nie powinno być problemu z upłynnieniem akcji .Na razie od poniedziałku pewnie ruszą w górę .Niewiadomą jest tylko zakres , sam jestem ciekaw pułapu jaki osiągną .

Saszka
Gość
Saszka

W latach 2015 – 2016 dywidenda była na poziomie „porównywalnym” z tym która w tym roku ma szansę być, więc i kurs uda się w te rejony gdzie był w latach 2015 – 2016 :)

Robert
Gość
Robert

witam , ciekawe dlaczego Prezes jeszcze nie skomentował tych wyników. Gdyby mu się spodobały to pewnie by już napisał o nich.

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Przeciez zrobil nowego posta na ten temat :)

Robert
Gość
Robert

No niestety Novita chyba też odjeżdża .

Yumpie
Gość
Yumpie

Ale czy przy obrotach 6440,60 zł można traktować tą zwyżkę poważnie?

Robert
Gość
Robert

obrót mizeria , ale nie ma podaży praktycznie żadnej i to mnie martwi .

Nieuk
Gość
Nieuk

W niedzielę rozdanie Oscarów. Znowu nieprzespana noc:) Chyba najlepsze nominacje od wielu lat…Zimna Wojna nic nie dostanie, bo ma olbrzymią konkurencję (Roma produkcji Netflix).. Ciekaw jestem, czy „Shallow” dostanie. Jeszcze R.Malek zrobił niesamowitą robotę w Bohemian Rapsody. Ale uwielbiam go za serial Mr. Robot. ( nie wiem czy nie ma jakiś polskich korzeni).

To tak trochę weekendowo. A jeszcze jedno wlaczcie sobie na wieczór „Pamietnik pozytywnego myslenia” (koniecznie z wybranką serca). Genialne kreacje B. Coopera i J. Lawrence.

No to kończę ten spam weekendowy:) Ale przecież nie samą giełdą człowiek żyje…Przynajmniej nie powinien-tak dla zdrowej psychiki.

Grzegorz
Gość
Grzegorz

Oglądałem Romę i moim zdaniem kawałek jej do Zimnej Wojny ale może to kwestia patriotyzmu :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Tylko trzeba mieć na uwadze olbrzymie lobby producenckie. To ma wielki wpływ.

Bogdan
Gość
Bogdan

Co was urzekło w Zimnej wojnie?

Nieuk
Gość
Nieuk

Pcm to naprawdę ciekawy przypadek. No, ale takiego wezwania się nie spodziewałem. Szkoda, że go nie kupiłem po 8 zł. Fajna stopa zwrotu byłaby:)

Marcin
Gość
Marcin

Na Autopartner robi się ciekawiej, dziś zapory pojedynczymi zleceniami były zdejmowane i jesteśmy na ma200, blisko ewentualnego wybicia ;)
Edit. Szybko poszło :D

Alex
Gość
Alex

Dobra wiadomość dla drobnych na Atlasie. Podnosi się chyba cena ewentualnego wykupu.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ATLAS-ESTATES-LTD-Zmiana-stanu-posiadania-akcji-Spolki-7643955.html

RobertCh
Gość
RobertCh

to info niedawno podał bossaNol3 o 13:09 1h poślizgu

Andrzej
Gość
Andrzej

A ja zawsze myślałem że na Nol3 infa dają najszybciej

Alex
Gość
Alex

Wspominałem dwa dni temu o Tritonie, cyt:
„Triton? Tam też prawdopodobne wezwanie. C/WK 0,17 a jak się dobrze policzy posiadany majątek to C/WK spada jeszcze bardziej. Kurs na historycznych minimach. I ważna sprawa, nie grozi przymusowy wykup.” Koniec cyt.
Chyba zaczyna się coś dziać w końcu.

Robert
Gość
Robert

tam jest bardzo wysoka baza za IV kw 2017

Alex
Gość
Alex

Na Tritona nie ma co patrzeć w kontekście wyników tylko posiadanego majątku.

Czepan
Gość
Czepan

Tam jest pusty arkusz, ktoś za 60k chce podbić kurs o ponad 60%.

zgred
Gość
zgred

PKO podnosi cenę PCM do 23,00 zł…

DM*********
Gość
DM*********

Szanowny Prezesie,

Blog, silnik WP już nie wyrabia z komentarzami. Jak podeślesz mi namiary, powinieneś mieć jakiś namiar na mnie, to podeślę Ci info co można poprawić aby to usprawnić (tak się składa że coś o tym wiem). Innym wyjściem będzie implementacja nowego silnika i to wkrótce, bo niestety ładowanie już jest mocno wydłużone. Kolejną rzeczą która na szybko poprawi działanie jest stworzenie nowej podstrony „FORUM CZYTELNIKÓW BLOGA 2”. Możesz też np. co miesiąc tworzyć nową podstronę na zasadzie „FORUM CZYTELNIKÓW BLOGA luty 2019” potem „… marzec 2019” itd.

pzdr
DM

Alex
Gość
Alex

Dalej kupują Atlasa. Średnia do wykupu po wczorajszej sesji to 1 zł. Aktualna cena na giełdzie 1,13 zł. Czekamy…

30 tys. sztuk na kupnie po 1,15 zł. Można wychodzić.

RobertCh
Gość
RobertCh

Na Asbis podali słabsze przychody w styczniu w porównaniu z poprzednim rokiem
„szacunkowe skonsolidowane przychody za styczeń 2019 r. wyniosły ok. 117 mln USD i były o ok. 28% niższe od przychodów wypracowanych w styczniu 2018 r. (163 mln USD).”

i kurs sie osuwa :(

krzysiek
Gość
krzysiek

kto wtopił na krezusie pojawiło cie ciekawe info o wznowieniu działalności https://www.rynek.pekao.com.pl/news/kat/emitent/id/2603609/p/

Rafał
Gość
Rafał

ASBIS – podwyższenie prognnozy, myślicie że warto jeszcze zagać pod wyniki ? https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/asbis-podwyzszyl-prognoze-zysku-po,96,0,2420064.html

Patryk
Gość
Patryk

Rafał, wiesz, że artykuł jest z października ?

Rafał
Gość
Rafał

ale wtopa, sorki.

Nieuk
Gość
Nieuk

@DM-to kiedy otwieramy tą spółdzielnię?:) Ja mogę objąć w niej 20% akcji, ale. na walnym muszę mieć 51%:) Wniosę aportem. „Know how” :) Co tam KNF nam zrobi? Ciekawe kiedy sam KNF trafi na listę ostrzeżeń?

Już mnie nudzi ta giełda. Lepiej chyba samemu kreować rzeczywistość?:)

DM********
Gość
DM********

Powiem Ci że dotknales sedna sprawy. O to wlasnie chodzi. Trzeba traktować +gwp+ jako targ warzywny na obrzeżach Babilonu, wtedy sporo się klaruje i zabawniejsze się robi. Ale czasem i warzywniaku jesteś w stanie coś fajnego znalezc, minus jest taki że szybko się nudzi, szczególnie jak znajdziesz się w ciekawszym miejscu, a ich nie brakuje.

Taki podział % mi pasuje.

Pzdr
DM

Nieuk
Gość
Nieuk

No to biegnę już zarejestrować w KRS-ie. Choć przydałby się nam jakiś słup:) Taki menel z ławki-trzeba się zabezpieczyć. Co mnie ABW lub CBA mnie zatrzymać?

Myślałem, że się nie zgodzisz na taki podział w akcjonariacie:)

Ale w sumie mam lepszy pomysł-zarejestrujemy ją na Cyprze albo Malcie. Tam już całkowicie będą mogli nas cmoknąć:)

DM*********
Gość
DM*********

Bez siło.wników się nie da. Oni też muszą mieć swoje percenty, wtedy szafa zagra beethovena. Bez off.shorów się nie obejdziemy…

Rafał
Gość
Rafał

Hitachi podniosło cenę do 22,25 zł za akcję PCM. Jednak zapisy są do 22.02.2019. Ciekawe czy jeszcze będą kontroferty. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Hitachi-Capital-Polska-podniosl-cene-w-wezwaniu-na-Prime-Car-Management-do-22-25-zl-7643731.html

Rafał
Gość
Rafał

Przepraszam za zdublowanie informacji. Nie zauważyłem wpisu zgreda.

Czepan
Gość
Czepan

Hej,
BAH ogłosił, że rozpoczyna biznes związany z wypożyczaniem samochodów.
Kurs dziś znów wystrzelił prawie 10%.
Sam nie mam jeszcze zdania na temat opłacalności i perspektyw tego biznesu, choć na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że to przyszłościowy biznes, bo z tego co kiedyś czytałem liczba klientów będzie rosła, szczególnie w bogacącym się kraju jakim jest Polska. Początkowo czekają ich pewnie spore inwestycje, co może przełożyć się na niższe dywidendy.
Ktoś miał do czynienia z tego typu biznesem i jest w stanie oszacować jak to wpłynie na wyniki BAH-u?

Rafff
Gość
Rafff

Prezesie,
1. Wiem, że PCM sprzedałeś już wcześniej. Ale czy w tym momencie widziałbyś sens nadal ją trzymać?
2. Astarta – kiedyś miałeś tą spółkę, teraz ona rośnie. Podobno ma nowego inwestora.

arek
Gość
arek

Ja trzymam, wszystkie opcje są to możlwie, zastanawia mnie Hitachi , bo do jutra musza albo podnieść cenę albo wypadają z gry, Więcej szans niż ryzyk na chwile obecną, ja bym dokupił…

Pawel
Gość
Pawel

Przyglądam się już blogowi przez dłuższy czas i wielkie uznanie dla autora za wkład, który poświęca w jego prowadzenie. Niestety patrząc na niektóre wydarzenia (sprawa FAM S.A., Dębicy, teraz planowane przejęcie Gino), w Polsce coraz to gorzej traktowani są akcjonariusze mniejszościowi, a właściciele strategiczni w ogóle się z nimi nie liczą. W przypadku, gdyby ktoś z Państwa czuł się pokrzywdzony działaniami takich podmiotów, w szczególności w przypadku działań związanych albo zmierzających do utraty przez nich statusu spółek publicznych (wezwanie delistujące, przymusowy wykup itp.) zapraszam do kontaktu na adres e-mai: poszkodowani.akcjonariusze@gmail.com . Trzeba bronić swoich praw i walczyć o swoje. Niestety akcjonariusz mniejszościowy stykając się z system i armią prawników odpuszcza a to błąd

Nieuk
Gość
Nieuk

No na pewno odpiszę:) Jeszcze mi nie odwaliło na głowę….Na gmailu to sam mogę emaila zarejestrować….Jeszcze jak ktoś mówi „państwu” to kolejny sygnał.

Ale mimo wszystko pozdrawiam:)

Karol Adx
Gość
Karol Adx

”… Deutsche Bank miał stracić 1,6 mld USD na jednej transakcji obligacjami, w której uczestniczył Berkshire Hathaway Warrena Buffetta.

Największy niemiecki bank miał kupić w 2007 roku portfel obligacji municypalnych wartości 7,8 mld USD. W następnym roku Deutsche Bank miał wydać 140 mln USD na zabezpieczenie przed niewypłacalnością tych obligacji w Berkshire. Dekadę po zakupie obligacji menedżerowie banku wciąż zwlekali z uznaniem, że przyniosła ona stratę, co wywołało spór między władzami Deutsche Banku i jego audytorem, pisze The Wall Street Journal. Ostatecznie niemiecki bank sprzedał obligacje ze stratą i wycofał zabezpieczenie w Berkshire. Skutkowało to zaksięgowaniem straty z transakcji wysokości 1,6 mld USA w 2016 roku.
……

– Prawnicy spoza firmy i audytorzy, którzy przeglądali transakcję potwierdzili, że wszystko było zgodne ze standardami i praktykami księgowymi – podkreślił. „‚

I jak tu wierzyć raporta finansowym, Strata miala miejsce, ale przez kilka lat jakos nikomu niechcialo sie do tego przyznac i zaksiegowac strate w raportach – co najlepsze wszystko to jest zgodne z zasadami i standardami ksiegowosci :)))

kafal
Gość
kafal

W kontekście ostatnich wezwań.
Mam pytanie o CCC i Gino.
CCC ogłosiło dziś, że udało im się (minimalnie, ale jednak), nabyć ponad 66% akcji Gino.
Tym samym przejmują Gino.
Już udzielili im 20mln pożyczki na spłatę zobowiązań.
Celem CCC jak piszą jest jednak nabycie 90% akcji Gino i zdjęcie tej spółki z giełdy.
W związku z tym skoro ktoś nie oddał za te 55 gr to czy nie powinni jakoś ogłosić wezwania po wyższej cenie, aby spróbować przejac pozostałe akcje, osiagnac wowczas 90% i na reszcie zrobić przymusowy wykup?
No bo jak tak to chyba można pod coś takiego spekulacyjnie grać czy źle myślę? :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Przecież Gino to bankrut. Gdyby nie CCC-to mogliby ich pozamiatać. Jak można więcej kasy wywalić za bankruta? pamiętam tego prezesa jeszcze z CNBC. Klamczuch, ściemniacz etc. Niech mu lepiej te staroswiecke okularki zabiorą:)

kafal
Gość
kafal

Z tym Gino bankrutem i prezesem kombinatorem w pełni się zgadzam. No i poza sama marka i kilkoma zakładami produkcyjnymi dziwię się CCC że poszli wogole w to przejęcie.
Ale skoro już poszli i powiedzieli A to nie czas na powiedzenie B? :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Mnie się zdaję, że im chodziło o Simple. Ale samo Gino to ciekawa spółka, ale cholernie zle zarządzana. Najlepsze w tym wszystkim było Monnari. Naprawdę genialny pomysł. Podjąć negocjacje a pozniej wypowiedzieć umowę handlową. Chyba się przejadę do Łodzi, żeby uczyć się od mend biznesu:) A co do tego wezwania-liczy się średnia z 6 miesięcy. A CCC i tak za tą spółkę przepłaca, ale chodzi o rynek.

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Po przejęciu spółki przez CCC, zostanie zapewne wymieniony cały zarząd – Prezes Gino wiedział że jego czas jest tam skończony dlatego raczej sprzedał swoje akcje. To zapewne jest transakcja wiązana.
Na chwile obecna GINO to bankrut, wg mnie CCC chciało przejąc przede wszystkim markę bo ta sie dobrze sprzedaje w ich salonach

Nieuk
Gość
Nieuk

Też trzeba pamiętać, że Gino to marka premium. Biznes trudny, bo Polska to mimo wszystko biedny kraj.

@Karol zapomniałem wspomnieć, że Ciebie uwielbiam:)

Nieuk
Gość
Nieuk

Jeszcze jedno…Oprócz samej dywersyfikacji biznesu dla CCC-może też chodzić o negocjacje cenowe za wynajem w galeriach handlowych. Dość, że mają spore powierzchnie-to będą mieli jeszcze więcej….

Pawel
Gość
Pawel

Przyglądam się już blogowi przez dłuższy czas i wielkie uznanie dla autora za wkład, który poświęca w jego prowadzenie. Niestety patrząc na niektóre wydarzenia (sprawa FAM S.A., Dębicy, teraz planowane przejęcie Gino), w Polsce coraz to gorzej traktowani są akcjonariusze mniejszościowi, a właściciele strategiczni w ogóle się z nimi nie liczą. W przypadku, gdyby ktoś z Państwa czuł się pokrzywdzony działaniami takich podmiotów, w szczególności w przypadku działań związanych albo zmierzających do utraty przez nich statusu spółek publicznych (wezwanie delistujące, przymusowy wykup itp.) zapraszam do kontaktu na adres e-mai: poszkodowani.akcjonariusze@gmail.com . Trzeba bronić swoich praw i walczyć o swoje. Niestety akcjonariusz mniejszościowy stykając się z system i armią prawników odpuszcza a to błąd.

Alex
Gość
Alex

Na Atlasie Fragiolig przekroczył 90%.
https://www.money.pl/gielda/komunikaty/6351564168681601.html

Piotr
Gość
Piotr

Jest pierwsze twarde potwierdzenie tego co tu kiedyś teoretyzowałem czyli że comarch nie poradzi sobie z tym tematem (jeden z kolegów pisał wtedy że to nieprawda i dają radę).
https://www.bankier.pl/wiadomosc/COMARCH-Oswiadczenie-ZUS-o-czesciowym-zakonczeniu-stosunku-zobowiazaniowego-powstalego-na-gruncie-umowy-na-swiadczenie-uslug-utrzymania-Kompleksowego-Systemu-Informatycznego-KSI-ZUS-7643544.html

luke
Gość
luke

Pamiętam, że kiedyś wspominałeś o Monnari. Miałem wtedy napisać, ale jakoś zapomniałem. W tym temacie zastanawia mnie jedna rzecz. Oni niedawno przejęli sieć Eva Minge. Jak rozumiem przedmiotem przejęcia była nie tylko marka ubrań ale cała sieć sprzedaży włączając w to umowy najmu, pracowników, kontrakty,itp. Z tego co pamiętam właścicielem tej sieci był Esotiq do połowy 2018 r. W tym czasie salony Eva Minge generowały olbrzymie straty, chyba ok 2 mln zł kwartalnie. Zastanawia mnie czy te straty nie pociągną w dół wyników Monnari? Macie jakieś przemyślenia na ten temat?

Alex
Gość
Alex

Prezes, czy to Twoja spółdzielnia kupuje Atlasa? Żart :)

toma09
Gość
toma09

Pytanie o pozycję ‚Środki pieniężne netto wygenerowane na działalności operacyjnej’ w raporcie Ambry – co to dokładnie jest i skąd aż 20mln straty przy 3.5mln rok wcześniej? Poza tym wyniki bardzo dobre.

DM*********
Gość
DM*********

IDA. 2.5M w 7 minut, pewnie zaraz znów zablokują.

Bartek
Gość
Bartek

Wiem, że ostatnio sporo tego wrzucałem – Izostal – bardzo ciekawa spółka na którą zwrócił uwagę mój znajomy, którego serdecznie pozdrawiam bo czasmi i tutaj bywa:)

– C/Z przy obecnych poziomach cenowych ~6,41
– ROE wzrost w stosunku do roku 2017
– wzrost zysku netto o 68% w stosunku do 2017 roku
– wzrost przychodów o 38% w stosunku do 2017 roku

w dwóch poprzednich latach wypłacana dywidenda na poziomie 2,33-2,99%

Martwi rosnący wskaźnik zadłużenia – tutaj sprawę trzeba było by zbadać.

Paweł
Gość
Paweł

Prezesie ani słowa nikt nie pisze o dzisiejszych gigantach Ursusie i Brawsterze ,Ursusa gdyby puscili bylo by 100% jaki scenariusz na jutro.Udało mi sie kupic po 1,18.

Bartek
Gość
Bartek

Cześć,

Czy przyglądaliście się spółce PROJPRZEM MAKRUM. W mojej ocenie dość ciekawa spółka – chciałbym poznać wasze opinie.

Oto otrzymane przeze mnie wyniki:

https://prnt.sc/mnbb5v

https://prnt.sc/mnbbhd

spółka w 2017 roku wypłaciła po dłuższej przerwie dywidendę w wysokości 1,10 zł

Mario
Gość
Mario

Witaj. Co myślisz o spolce Groclin.

DM*********
Gość
DM*********

Te niedobre smerfy zawiesiły notowania IDA :> Niech to!

RobertCh
Gość
RobertCh

Kurs Trakcji spada o ok. 28 proc. po szacunkowych wynikach i planach emisji akcji

nowe kontrakty są
jednak nie jest tam różowo

Robcio
Gość
Robcio

Pozwolę sobie zapytać co jest nie tak z Instalem firma podała ostrożnie, że zysk netto za 2018 prawie potrojony względem poprzedniego roku, a kurs w miejscu? Czy coś jest z tą spółka grubo nie tak u podstaw bo nie wiem co myśleć…

Bartek
Gość
Bartek

Cześć!:) Piszę w związku z opinią, podzieleniem się doświadczeniami, spostrzeżeniami – o ile to możliwe.

1) zakładamy, że dana spółka osiągnie za dany okres fajne wyniki – kiedy najlepiej dokonać zakupu? kiedy można szacować, że dobre wyniki są już zdyskontowane w aktualnym kursie ceny?

Moje rozmyślania dotycząc konkretnej spółki – Cognor – która to zdecydowanie poprawiła wyniki, zmniejszyła wskaźnik zadłużenia (który był dotychczas sporym problemem)

Wskaźniki 2015 2016 2017 2018
Wskaźnik ogólnego zadłużenia 80,07% 82,59% 74,56% 66,87%
Udział zadłużenia długoterminowego 0,52 0,47 0,41 0,33
Wskaźnik zadłużenia w latach -48,59 484,53 14,20 6,41

ładnie urósł wskaźnik rentowności

ROE 22,1 % (2017) -> 33,7% (2018)

C/Z w tej chwili wychodzi mi 2,34

Jest szansa w tym roku na dywidendę

Zysk netto 49 905 (2017) -> 95 453 (2018)

W sierpniu/wrześniu 2018 kurs osiągnął max (ostatnich 3 lat) – czy mogę zakładać tak, że przy zdecydowanie lepszych wynikach i przy zakładanej dywidendzie kurs ma szansę osiągnąć przynajmniej zeszłoroczne max?

btw. jak wstawić we wpisie obrazek?

Nieuk
Gość
Nieuk

Kurcze-muszę się podzielić z Wami jedną informacją:) Byłem ostatnio w Londynie na koncercie Eltohna Johnam , 170 funtów nie poszło na marne. Dosłownie obok mnie siedział Bradley Cooper. Fenomenalna sprawa. Jeszcze Lady Gaga się pojawiła ns scenie. Jak „”Shallow” nie dostanie Oscara-to zmiatam.. Ale warto dla takich chwil żyć:)

DM********
Gość
DM********

Szczere wyrazy zazdrości :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Nie poznalem Go. Siedział w jakiejss czapeczce:) Dopiero jak Lady Gaga go zawołała-to skaplem się z kim mam do czynienia hehe. Naprawdę przyglup ze mnie jest hehe:)

Krystian
Gość
Krystian

Co sądzicie Panowie o Getin Holding? Po dzisiejszej sesji tylko w dół, czy jednak ma to szanse się odbić powyżej złotówki. Niby zaraz domknie lukę na 1.21, poważne wsparcie w okolicy złotówki. Kurde zaryzykowałbym ale patrząc na to trzeźwym okiem to na tej spółce może być +50% , albo -50% do piątku.

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Skąd założenie ze kurs może rosnąć? Czy zakładasz ze spekulanci znów podbiją kurs?

Krystian
Gość
Krystian

Jeżeli wyhamuje na 1,20 w co sam nie wierze, mamy domknięcie luki i kurs może się odbić i pomału zacząć wspinać się na północ. Ale jakoś sam siebie nie potrafię przekonać do zakupu, zbyt duże ryzyko. Dlatego pytam.

DM********
Gość
DM********

Ja skupowalem, ale IDA. Sądzę że jak nie jutro to w wkrótce, na N.

Krystian
Gość
Krystian

Pan Prezes się wypowie? Wczoraj dobrze doradziłeś z FARM51 :)

DM*********
Gość
DM*********

Konkretne pakiety właśnie schodzą jak świeże bułeczki.

Robert
Gość
Robert

Czekamy na przebicie 2,52pln na asbisie….Spółka wyceniana zaledwie c-zysk 3.31 a po wynikach te wskaźniki będa jeszcze bardziej atrakcyjne….Po wynikach spółka poinformuje nas o wypłacie dywidendy z zysku za 2018r…

RobertCh
Gość
RobertCh

dołączyłem

Pozdrawiam

sławek
Gość
sławek

Słabo dzisiaj wygląda WIG20 -trzyma sie chyba tylko dzięki EUR/USD- jak ten bedzie chciał iść w kierunku „prezesowego południa” to będzie kaplica
eSki otwarte :)

Robert
Gość
Robert

Ten tydzień zapowiada się ciekawie na Asbis przed wynikami za 4q…Liczę na 40mln zysku netto w całym 2018r…W 2017 spółka zarobiła zaledwie 25mln. ..Tam druga część dywidendy będzie….za 2018r..

Krystian
Gość
Krystian

Drogi Prezesie,
Co myślisz o jutrzejszym dniu na THE FARM 51? Mam swój typ, ale pytania zadam później.

slawek
Gość
slawek

Potencjał spadkow jest ogromny moze byc nawet polowe taniej za 3-4miesisce. Wykres wygląda paskudnie. Pierwsze poważniejsze wsparcia na 16zł

Bartek
Gość
Bartek

Toya – zastanawiam czy analizowaliście spółkę – widzę, że wspominaliście o niej również na forum. Pokusiłem się o przeprowadzenie analizy na podstawie danych z biznes radar. Oto co mi wyszło:

– C/Z przy obecnych poziomach cenowych ~10
– ROA ~14% utrzymywane na stałym poziomie od 4 lat
– ROE ~25% wzrost w stosunku do roku 2017
– wskaźnik ogólnego zadłużenia ~45% w roku 2017 ~34%
– wskaźnik zadłużenia w latach nadal poniżej 5
– wzrost zysku netto o 7% w stosunku do 2017 roku
– wzrost przychodów o 5% w stosunku do 2017 roku

zagrożenia to oczywiście posiadanie akcji przez Altus Rockbridge. Z technicznego pkt widzenia na poziomach ~5,4 pojawił się popyt – zastanawiam się nad zakupem akcji i byłbym wdzięczny za wasze spostrzeżenia i uwagi.

Nieuk
Gość
Nieuk

Bardzo ciekawa spółka. Słusznie zauważyłeś, że Altus jest zagrożeniem. Ale przecież z drugiej strony to może być okazja…Technicznie – naprawdę fajnie wygląda. To taka płytka odpowiedz.

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Ja widze czerwone lampki:
– duży wzrost zadłużenia w ostatni kwartale: Zobowiązania z tytułu kredytów (krótkoterminowych) 67 mln gdy jeszcze kwartał temu było to 18 802.
– projekt w strefie ekonomicznej zlokalizowanej w prowincji Zhejiang w Chińskiej Republice Ludowej, dodatkowe wydatki (wzrost zadłużenia? wzrost ryzyka?).
– spółka aby wypłacić dywidendę 35,2 mln musiała wziąć kredyt. Raczej małe szanse na kolejna dywidendę za 2019/2020

Zakładając nawet optymistycznie 20% poprawę zysku spółka do tanich nie należy. Nie dopatruje się tutaj możliwość znacznego wzrostu zysków, lub jakiegoś break eventu w działaniu który mógłby ruszyć mocniej kursem.
Spekulacyjnie jednak można podciągnąć papier zawsze :)

Nieuk
Gość
Nieuk

Karol-trzeba byłoby przejrzeć, czy te zobowiązania nie wynikają z przeszacowań z dlugo na krótkie. Jeszcze jedno-aktywa obrotowe. Za leniwy jestem,
żeby to wszystko przejrzeć….:)

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Nie jest to dług który przeszedł z długookresowego na krótkookresowy – jest to po prostu zwiększony dług w 3q, który w dużej części poszedł na wypłatę dywidendy a w niewielkiej na zwiększenie aktywów obrotowych.

Budzik
Gość
Budzik

Co myslicie o Mangata? Przychody i zyski rosną od lat, a spolka zaliczyla zwale… Dywidenda niedawno 9zl przy aktualnym kursie 63zl… Wyniki lepsze rdr… Jakies zagrożenia?

Przemek
Gość
Przemek

Przy Mangacie trzeba sprawdzić jak wyglądają u nich koszty energii – to chyba mocno energochłonna produkcja

Bartek
Gość
Bartek

Cześć, czy grając fundamentalnie ustawiacie SL?

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Co do zasady warto mieć SL ale większość inwestorów ma z tym problem (dla spekulantów to obowiązkowa pozycja). Sam miałem kilka wtop gdzie SL wyzerował inwestycje która okazała się później ponad przeciętnie opłacalna (e.g. KGHM). Z drugiej strony gdybym w niektórych przypadkach miał SL ustrzegłbym sie przed fundamentalnym błędem ze będzie lepiej (e.g. Altus).

Czasem SL po prostu niema tez racji bytu, im większa pozycja względem płynności waloru tym trudniej o stop lossa (e.g. CCS).

Nieuk
Gość
Nieuk

SL ma swoje dobre i złe strony….Czasem bywa tak, że jakiś duży inwestor specjalnie „leci po stopach”, bo ustawia np. zalecenia poniżej ważnego wsparcia. Też nie ma co mieć do tego pretensji. Ja nawet nie nazwałbym tego manipulacją, ale taktyką…

Pozdrawiam. Przepiękna pogida dziś. Polecam na niedzielę genialny film (trochę niedoceniany) z dwoma Stuhrami – „Pogoda na jutro”.

Bartek
Gość
Bartek

Dziękuję za odpowiedzi, zastanawiam się czy jest jakiś próg bólu, wahanie kursu które jesteście w stanie znieść, a jego przekroczenie jest równoznaczne dla Was z zamknięciem pozycji. -10, -20%? – czy taki spadek na kursie zapala czerwoną lampkę, że może założenia w analizie były nieprawidłowe albo, że pojawiły się nowe nieuwzględniane czynniki/

pietro
Gość
pietro

Panowie, jak widzicie przyszłość Elementalu w obliczu takiego infa?
https://gpwatak.pl/inne/parlament-europejski-stawia-na-recykling-i-gospodarke-o-obiegu-zamknietym/

palec
Gość
palec

Apropo Kani możliwe, że popsuł im się biznes z Biedronką. Dzisiaj robiłem zakupy i nie znalazłem żadnego produktu Kani.
Ostatnie komunikaty, że chcą zdobywać rynki zagraniczne i poszukują inwestora, mogą świadczyć, że coś się zmieniło we współpracy z Biedronką i poszukują nowego rynku zbytu.

Przemek
Gość
Przemek

to dość ciekawe i niebezpieczne info – biorąc pod uwagę ile dostarcza do Biedry – pytanie czy tak w innych sklepach Biedry jest?

sławek
Gość
sławek

Co do spadków na gpw i mocnego dolara wcale nie jest to takie jednoznaczne,
ja widzę szansę na powrót dolara do 1,15 i powalczenia przez EUR o coś więcej
gdyby tak się stało zapewne gpw również testowałoby 2450 na wig20
Jak ktoś gra na forexie to można zaryzykować teraz K 1,13 ze stoplosem na 1,1260

Prezesie na wykresie Eur/Usd pojawiła się dwa dni temu chęć zejścia na minima z listopada- ale zadziałało wsparcie na 1,1250. Poza tym silnie skorelowana ropa szykuje się do wybicia pod 60-65$ https://stooq.pl/q/?s=cl.f&c=1y&t=l&a=lg&b=0
dlatego byłbym ostrożny w stosunku do dolara.

Marcin
Gość
Marcin
Krzysiek
Gość
Krzysiek

Co sądzicie o Mercatorze obecnie, kurs uciekł i zamiast się cofnąć idzie w górę, nie wiem czy liczyć jeszcze że coś spadnie, czy obecnie w porównaniu do innych spółek nie urósł aż tyle i warto brac,

Abes
Gość
Abes

W ramach wezwania na ZM Ropczyce zawarto transakcję na 600 akcji
2019-02-15 14:28
W ramach wezwania do sprzedaży akcji ZM Ropczyce zawarto transakcję, której przedmiotem było 600 akcji tej spółki – poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BDM.

Kupującym akcje jest Robert Duszkiewicz.

8 stycznia grupa akcjonariuszy, działających na podstawie porozumienia z 26 listopada 2018 roku, wezwała do sprzedaży 159.124 akcji ZM Ropczyce, po 30,35 zł za akcję.

Zarząd Ropczyc oceniał, że zaproponowana cena jest niższa od wartości godziwej.

Nabywającym akcje miała być spółka ZM Ropczyce, która w wyniku wezwania chciała nabyć 158.124 akcje i osiągnąć 32,99 proc. głosów, a także Robert Duszkiewicz, wiceprezes spółki, który zamierzał nabyć 1.000 akcji i osiągnąć 0,46 proc. głosów.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu przyjmowane były od 28 stycznia do 12 lutego 2019 roku włącznie. (PAP Biznes)

Bartek
Gość
Bartek

„Zarząd Ropczyc oceniał, że zaproponowana cena jest niższa od wartości godziwej.” – ciekawe jaka wg. zarządu jest godziwa cena:)

Przemek
Gość
Przemek

60 :) ja tak twierdzę przynajmiej :p

Bartek
Gość
Bartek

Popieram!

Marcin
Gość
Marcin

Enter w korekcie, niedawno złoty krzyż się pojawił, spółka tania z poprawiającymi się wynikami, chyba dobry punkt do zbierania. Pisałem ostatnio o Marvipolu, mimo Książka jednak zbyt zdołowana była spółka i teraz korekta moim zdaniem też pozytywna (płytka), myślę, że jeszcze może być jakiś dynamiczny ruch.

Robert
Gość
Robert

Asbis wybija mozliwe nawet podejście pod 2,80pln….

Paweł
Gość
Paweł

Drogi Prezesie co myslisz o Asbis wyglada jak by miał ochote wybic pod wyniki,które powinny byc bardzo dobre.Pozdrawiam.

Sebatian
Gość
Sebatian

Witam, co powiecie o wynikach MADKOM z NC? Płynność niska i trudno wejść/wyjść z akcji. Co zwraca uwagę zysk netto wyższy o 100% r/r i pomniejszony o ponad 800k wyższą niż rok temu amortyczację. Prezes mimo, że zapowiada spowolnienie, oczekuje istotnie wyższych przychodów czego potwierdzeniem jest raport za styczeń 2019.

Pozdrawiam, Abes

Bartek
Gość
Bartek
Nieuk
Gość
Nieuk

Nie ma.to jak odnotować 16 mln zł straty przy 11, 5 mln zl przychodów. Majstersztyk:) To już nawet nie jest kreatywna księgowość:)

https://stooq.pl/n/?f=1275230

Wniosek: ta spółka była z góry zamierzonym oszustwem. Sam się swego czasu nabrałem…Niestety…Ale taki mamy klimat. Ale w sumie rozbawił mnie ten komunikat.

Chyba musi powstać jakiś kabaret w tematyce giełdy.

;)

Miłego wieczoru walentynkowego.

Corra
Gość
Corra

Witam,
Kiedy ogłoszone zostaną wyniki wezwania na Ropczycach ? Jest jakiś termin ustawowy ?

Syriusz
Gość
Syriusz

Ktos wie skad te wzrosty na Altusie?

sławek
Gość
sławek

Wig20 dzielnie walczy, dzisiaj może być sesja przełomu i powrót do wzrostów

DM*********
Gość
DM*********

Tak też mi się wydaje.

sławek
Gość
sławek

i chyba po wzrostach, lepiej na gotówce przeczekać niż bawić się teraz w eL czy eS.

Mr.Fly
Gość
Mr.Fly

Ja tam sie ciesze. Bedzie okazja do zakupow. Amerykany ewidentnie ostatnio grali do jednej bramki a sam fakt zatrzymania podwyzek stop dla mnie oznacza bardziej klopoty w dlugim terminie. Ten raport detaliczny to chyba tylko pretekst aby zrealizowac zyski. Czekam az cos grubego wyplynie (np. odwrocenie trendu w spadku bezrobocia, problemy ze splata kredytow gotowkowych, itp.)

Zakladam, ze pospadaja raczej wieksze a maluchy sie beda trzymac, poza tymi, ktore ewidentnie podpompowane.
Z duzych ustawiam sie w kolejce po Alior, a ze srednich Kety.

DM********
Gość
DM********

No ciekawe. Obstawiam jutro wzrosty. I też uważam że trzeba być bardzo teraz ostrożnym…

DM*********
Gość
DM*********

WSE. Miałem od poniedziałku po 2.10. Dziś sprzedałem po 2.33.

Janek
Gość
Janek

Co sądzicie o Oponeo? Spółka wskaźnikowo nadal droga, ale technicznie mieliśmy mocne odbicie na 19,5 od którego to poziomu wzrosła już o około 30%. Czyżbyśmy mogli doszukiwać się końca spadków?

Mr.Fly
Gość
Mr.Fly

Oponeo wcale nie jest drogie wskaznikowo. Historycznie to jest wlasciwie bliskie minimow. https://stooq.pl/q/?s=opn_pe&c=10y&t=c&a=lg&b=0

Moim zdaniem jednak jest ku temu powod, nie fundamentalny ale jesli chodzi o kiepski akcjonariat..

Janek
Gość
Janek

Jak porównasz choćby do Dębicy to jednak jest nadal drogo: https://stooq.pl/q/?s=dbc_pe

Mr.Fly
Gość
Mr.Fly

To prawda, ze C/Z jest nizsze nominalnie, ale to troche inny biznes wiec ciezko jest porownywac 1:1. Poza tym debica jest historycznie blizej szczytow niz minimow swojego C/Z.

Nigdy nie byla wyceniana wysoko i jest tez ku temu powod. Ja Debice mam na czarnej liscie ze wzgledu na walki jakie robi Goodyear.Drenowanie spolki do spodu m.in pozyczkami. Z tego biznesu nic dobrego nie bedzie dla malych udzialowcow.

A w oponeo bym chetnie wzial, gdyby tylko Altus odbil sie od dna, albo odsprzedal swoje udzialy.

Janek
Gość
Janek

Tymczasem kurs dynamicznie zbliża się do oporu w okolicy 30zł. Ciekawe na ile starczy paliwa…

Maciej
Gość
Maciej

Drodzy,
Co sądzicie o zasięgu Unimot? Wiele spółek , które notowały w ostatnim roku spadki , a przewijają się na blogu jak PCM, Interaolt zanotowało już wzrosty o 100-200%. Jaki zasięg widzicie na Unimocie? Nieśmiało zaczynam myśleć o poziomie 20zł, na którym pozbędę się reszty akcji. Myślę o pierwszym poziomie do redukcji na 15zł

Piotr
Gość
Piotr

Na czatach z zarządem pytałem ich o ewentualny skup/wezwanie skoro wciąż twierdzili że kurs za nisko w stosunku do potencjału, na ostatnim już nie zaprzeczali wprost wiec taki scenariusz uważam za możliwy. W końcu to bananowa wiec sprzedać za 45 i odkupić za połowę uważa się za uczciwy interes:-)

szejker
Gość
szejker

odnośnie Kruka, w spółce jest wiele ryzyk fundamentalnych i wg mnie sa mocne podstawy że kurs spada. Spółka kupuje nowe pakiety wierzytelności relatywnie drogo, z drugiej strony po getbacku jest trudniej z finansowaniem, więc zyskowność dostaje z dwóch stron. Być może ceny pakietów są wyzsze ze względu na to że wystawiane są młodsze pakiety (w związku z ostatnimi zmianami w prawie) , czyli teoretycznie bardziej wartościowe – może ktoś ma wiedzę czy to prawda. Kolejna rzecz to zmiany w prawie podatkowym co będzie się wiązało ze wzrostem efektywnej stawki podatkowej. Po trzecie obecnie trzy fundy szortuja Kruka i pewnie będą czekać do czasu rewizji indeksu MSCI. Wtedy być może będzie czas na zakupy.

Karol Adx
Gość
Karol Adx

Z ciekawości, choć trochę off topic: ile % portfela trzymacie obecnie w gotówce?

DM********
Gość
DM********

80%

Piotr
Gość
Piotr

Z puli inwestycyjnej praktycznie nic obecnie (5-10%)

Nieuk
Gość
Nieuk

Prezesie-jakie wtedy było założenie zysku za cały rok dla Maccom? I jak myślisz-jaka wtedy możliwa byłaby dywidenda? Teraz P/E to ok. 6. Czyli nisko. Zero dlugow i bardzo zdrowy bilans (nie piszę tego oczywiscie do Ciebie, ale sam mówisz, żeby napisać jakiś wstep:) Dzisiaj była jakas pakietowka 17 k. po 22,4 zl. Gdyby delitanie to mówiąc „nie nadwrezyli zaufania inwestorów” po IPO i ja też byłem przez dłuższy czas.właśnie na nie z w/w powofu – ta wycena mogłaby być sporo wyższa…tak mi się wydaje…

Mnie się.podoba info, że dywersyfikuja biznes:

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Maxcom-chce-kupic-20-1-proc-udzialow-producenta-elektrycznych-napedow-do-rowerow-7640895.html
No a wykres wygląda bardzo ciekawie…

Wolałbyś/wolelibyscie mieć w portfelu na ten moment Eurotel czy Maxcom. Tą spółki.inne, ale widzę podobieństwa. Dzięki za odp.
Jest też ostatnie reko BZ WBK na ponad 33 zł, ale ja to mam do tego stosusek „ambiwalentny :)

Milego wieczoru.

Piter
Gość
Piter

Mamy kolejną patologię . Firma EUCO leży już na łopatkach i jeszcze ją dobiją .
https://moto.rp.pl/finanse/22028-rozbijesz-auto-powalczysz-o-odszkodowanie

Projekt ustawy o tzw. kancelariach odszkodowawczych może wykluczyć bezgotówkową likwidację szkód komunikacyjnych. Tak przynajmniej widzą to przedstawiciele branży moto.
Protesty przedstawicieli tego sektora wywołał projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Powstał w Senacie i ma na celu wprowadzenie nadzoru nad działalnością firm odszkodowawczych, które pośredniczą w kontaktach pomiędzy poszkodowanymi i zakładami ubezpieczeń. To nie budzi większych zastrzeżeń. Jednak przy tej okazji przemycono przepis, który – jak twierdzi branża – cofnie nas do lat 90. XX wieku.

Rafff
Gość
Rafff

Nadpodaż węgla – https://tiny.pl/tmlhh

DM*********
Gość
DM*********

IDA. Piękna wyrwa była przez chwilę. Błogosławieni którzy skorzystali, im dane będzie.

Nieuk
Gość
Nieuk

Prezesie Drogi,

Co myslisz o Arctic Paper?

Muszę.sprawdzić. dokladnie jak szykują się ceny celulozy. Ale bardzo dobre info to:

https://stooq.pl/n/?f=1274145&search=arctic+paper

Technicznie też zaczyna fajnie wyglądać…

Będę wdzięczny za chocby dwa krótkie zdania:)

Tedi
Gość
Tedi

Cześć Prezesie
Chciałem poznać twoje zdanie na temat BAH. Na różnych forach piszą różnie że wzrosty do 6 inni że spadki do 1.5. Jak wg Ciebie zachowa sie kurs?
Pozdrowionka i gratuluje Kani

DM*********
Gość
DM*********

Muszę się Wam pochwalić. Dziś zagrałem na IDA, rano zakupiłem za średnio 5.37 i sprzedałem średnio po 6.07. To chyba mój dzienny rekord. :>

Nieuk
Gość
Nieuk

Gratulacje:) tak 3mać:) Ja też się czymś pochwalę: Odrobilem już prawie całą stratę na Prairie hehe:) A tak poważnie mówiąc-nie wiem, jak mogłem sobie pozwolić na tak potejcjalnie ogromną stratę…nawet za jakiś mały ułamek portfela…

Pozdrawiam;)

Rafff
Gość
Rafff

No gratuluję @Nieuk. Ty to zawsze spadasz na 4 łapy ;) Intuicja Ci podpowiedziała żeby przeczekać i przeczekales. ;) Pozdrawiam i gratuluję wyczucia.

Nieuk
Gość
Nieuk

No niestety nie zawsze. Uwierz.mi-takie baty dostałem kilka lat temu, że to masakra. Teraz wiszę na.Krezusie hehe:) Swoją drogą-dizisaj KNF nałożył karę na b. prezesa Ptaszka. 400 k zl. Za insider trading w okresie zamknietym. Jak go inwestorzy dorwa-to raczej nazwisko będzie musiał zmienić:)

A z Prairie-to dobrze, że nie miałem wczoraj czasu sledzić notowan. Widziałem tylko komunilat.z JSW i odczytalem komunikat. Ja go odczytalem dobrze, ale rynek wstepnie zareagowal zle. ale i byc moze juz bym sprzedal. A dzisiaj jak zobaczyłem notowania- to mi szczena opadla.

Qaq
Gość
Qaq

@Nieuk. Też mam Prairie i też przeczekałem spadek. Kombinowałem, że więksi inwestorzy mogą się próbować wyprzedać pod jakieś pozytywne info i wtedy wyskoczę, ale to chyba nie to? Kusiło mnie dzisiaj, żeby sprzedać, ale ten wolumen mnie powstrzymał. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to tylko opóźniona reakcja na informacje o arbitrażu. Jakie masz przeczucia?

Nieuk
Gość
Nieuk

Nie wiem. Nie mam. Może coś Morgany kombinuja albo.”spekula antyrzadowa hehe” weszla na akcje. Mnie też zaskoczył wolumen i pomyslalem tak, jak Ty…

Pozdrawiam.

DM********
Gość
DM********

Trochę mi to przypomina BAH ;)

DM********
Gość
DM********

Dzięki. Nie przypuszczałem że tak ładnie się potoczy ;) Chyba trzeba się mocniej zgadać i skorzystać z mocy synergii :)

Nieuk
Gość
Nieuk

No njlepiej stwórzmy spółdzielnie haha. Oczywiście żartuję:)

Ps. Prezesie – masz jeszcze Unimot? Muszę się zastanowić co z nim dalej zrobić, bo skala tempa wzrostów mnie zaskoczyła…Ale sam nie wiem…

DM********
Gość
DM********

Czemu nie, pewnie z dotacją. Potem fundację, a dalej kościół.

Nieuk
Gość
Nieuk

Najpierw jakaś firme biotechnogiczna z dotacjami. Pocbwalimy sie, ze mamy list intencyjny z duzym inwestorem (nie podając nazwy). Wysypiemy sie z akcji:) Wyprane pieniądze przenisiemy do fundacji im. Konrada Kakoewskiego, ktora bedzie udzielala stypendia mlodym adeptom rynku. A pozniej spoldzielczy kosciol gieldowy (sekte), Zatrudnimy jakiegoś psychopate guru, ktory bedzie manipulowal „zagubionymi owieczkami” i „zbieral na tacę”. A my z usmiechem na twarzy i drinkiem w reku- będziemy juz tylko nadzorować kelnerki na Seszelach, żeby się nie obijaly i żebyśmy mieli wszystko na czas:)

Good idea?:)

DM*********
Gość
DM*********

Powiem Ci, że pomysł jest godny. Podoba się jak najbardziej. Możemy zaczynać.

Robert
Gość
Robert

Prezesie drogi, mam pytanie- gdybyś miał wybrać jedna spółkę energetyczne do zainwestowania na longa, to która by to była? Pozdrawiam serdecznie

Paweł
Gość
Paweł

Prezesie co myslisz o R22 ,dzisiaj ogłosili przeprowadzenie skupu po max 25 zl i wyplate dywidendy.Pozdrawiam

Rafff
Gość
Rafff

Wie ktoś może dlaczego PRAIRIE leci w górę?

Piotr
Gość
Piotr

Obstawiam że gra jest pod jakąś formę ugody?

Rafff
Gość
Rafff

Gra jest pod to: https://tiny.pl/tmjv1
Tylko, że ja niestety wcześniej akcje sprzedałem.

Alex
Gość
Alex

Przecież to info jest stare (2015, aktualizacja 2017)

Rafff
Gość
Rafff

No to pod co są wzrosty?

Rafff
Gość
Rafff

34% w jeden dzień wydaje mi się sporo, ale może masz rację. Dziękuję za opinię.

Robert
Gość
Robert

Asbis wyglada interesująco po wynikach miesięcznych wychodzi że przychody spółki wyniosły jakieś 575mln usd , przeliczając na pln po kursie 3,75pln wychodzi ponad 2,156mld …Zapowiadają się rekordowe wyniki za 4q…Marża brutto na poziomie 4,9% daje nam szanse na uzyskanie marży netto na poziomie 0,80 – 1,00% co w przybliżeniu daje nam zysk netto w okolicach 17-20mln pln.Spółka ma realną szansę wypłacić dywidendę tym bardziej że zaliczka na przyszłą dywidendę została wypłacona w wysokości 0,19pln 20 grudnia 2018r….

DM********
Gość
DM********

Dziś zakupiłem mały pakiecik WSE. Ale coś czuję lewą dziurką nosa, że zaraz coś makro łupinie.

Pozdrawiam
DM

Marcin
Gość
Marcin

Też coś mam złe przeczucia, dolar rośnie w cieniu wzrostów, wig20 gotowy na zjazd – tu fajny wykres etfa dolarowego: https://stooq.pl/chart.html?id=967&nr=02

Ciekawe tylko jak ewentualne tąpnięcie wpłynie na swig albo konkretniej wyselekcjonowane tanie spółki którymi się tutaj interesujemy. Pierwszy raz zaangażowałem się bardziej w akcje, chciałbym przejść ten rok o suchych stopach :)

Przy okazji jeszcze ciekawy raport o zagrożeniach w polskiej gospodarce: https://spotdata.pl/research/download/66

Ek aa
Gość
Ek aa

22 lutego prawdopodobne podadzą wyniki INTERAOLT . Bardzo jestem ciekaw czym nas zaskoczą . Ktoś bardzo pilnuje kursu ,więc wydaje się że będą dobre .

Jan
Gość
Jan

Na Unomicie ktoś wali z ukrytego po 12. Kapitalizacja dochodzi do ok. 100 mln czy to dużo czy mało niech każdy sam oceni.

Beny
Gość
Beny

Czy uwazacie, ze warto jeszcze wchodzić w którąś ze spolek od Czarneckiego?
Idea, Getin czy Getin Noble Bank? wszystkie wzrosly juz naprawde wysoko ale korci, zeby jeszcze cos dla siebie z nich uszczknąć.

Beny