"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Analiza Atende

Atende to doświadczona, innowacyjna spółka, działająca w obszarze IT w ramach kilku istotnych megatrendów. Grupa rozwija wiele produktów własnych. Po zmianie prezesa w 2021 roku, rok później Atende ogłosiło strategię, w której jasno stawia na wzrost: produktowy, geograficzny, a także przez akwizycje.

W 2021 i 2022 roku grupa przeżywała trudności związane z utratą certyfikatów bezpieczeństwa oraz z niedostępnością sprzętu IT. Obydwa problemy zostały zażegnane i wyniki I półrocza 2023 roku mocno poprawiły się, a spółka oczekuje również dobrej drugiej części roku. Grupa realizuje również „megakontrakt” dla PGE, który może okazać się szansą na skokową poprawę wyników, ale jednocześnie zagrożeniem, ze względu na jego skalę i potencjalne zapisy umowne.

We wpisie opublikowanym na Portalu Analiz, Remigiusz Iwan przeanalizował obiecujące tegoroczne wyniki Grupy Atende.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli ponad 2.200 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.