"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Onico – najmocniej rosnąca spółka na giełdzie

Onico – zajmuje się pośrednictwem w hurtowym obrocie paliwami płynnymi w całej Europie.

Kupiłem 30 akcji po 116,34 (wcześniej zamknąłem 40% pozycji i skasowałem 80% zysku), oczekuję wzrostu od obecnego kursu 200zł o 20-50% w okresie najbliższych 12 miesięcy.

Pomimo wzrostu kursu akcji w ciągu ostatnich 12 m-cy o 375% uważam iż spółka nadal ma duży potencjał wzrostu ze względu na ogromną dynamikę rozwoju (w ciągu 2 lat wzrost przychodów o 170% a zysku netto o 800%) i korzystne zmiany prawne które powinny się przełożyć na jeszcze lepsze wyniki w kolejnych kwartałach. Wskaźniki finansowe c/z 10, c/zo 7,40, c/p 0,15, c/wk 6,85 (ten za wysoko), ev/ebidta 8,58 są obecnie na odpowiednim poziomie, bilans i przepływy operacyjne na pierwszy rzut oka są słabe (wysokie zobowiązania i należności, niskie przepływy operacyjne) jednak takie wartości występują w przypadku firm dynamicznie rozwijających się i handlujących na dużą skalę, wystarczy pozyskać jednego klienta i sprzedać mu paliwa za 50 mln z terminem płatności 30 dni i gorzej to przejściowo w bilansie wygląda. Porównując z notowanym też na newconnect Unimotem (lepszy bilans i gorsza rentowność) który działa w tej samej branży i jest o podobnej  kapitalizacji to c/z Onico jest niższe połowę (10) niż Unimotu (20). Na poprawę dalszych wyników firmy i wzrostu kursu upatruję w obowiązującym od sierpnia 2016 pakiecie paliwowym (zmniejszy się liczba nielegalnie handlujących paliwem oraz ograniczenia w handlu zagranicznym firmom) oraz planowane od stycznia pakietowi przewozowemu (będzie elektroniczny monitoring cystern przewożących paliwa) link, konkurencyjne Lotos i PKN Orlen pokazały bardzo dobre wyniki za 3 kw 2016r. i wg nich częściowy wpływ na lepsze wyniki miał pakiet paliwowy (większa sprzedaż).
Zysk Onico za 3 kw 2016r. szacuję na poziomie 8 mln (przy 4,3 mln rok temu) i każda niższa kwota będzie zaskoczeniem i ostrzeżeniem.
Jeśli chodzi o ryzyka to obecnie widzę dwa główne: dynamiczny i mocny wzrost odbywa się bez większych korekt i w każdej chwili może nastąpić nawet 20% korekta wykres oraz tak dynamiczny rozwój wymaga dużych kapitałów (środków obrotowych) dlatego nie wykluczam iż może nastąpić nowa emisja akcji.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Monika RutkowskaLeighAnonimowyPrezespablo7 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Monika Rutkowska
Gość

jest bardzo dobrze. Dziś już kurs Onico.sa wzrósł do 168,90 Widzę tylko wzrosty, to przeczy wszystkim narzekaniom sceptyków. Sprawne zarządzanie działa także w trudnych czasach.

Leigh
Gość
Leigh

Co prezesie myślisz o programie motywacyjnym w Onico? Praktycznie przyznali sobie 76tys akcji; czy to nie przyblokuje kursu?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

witam Prezesa, co tak dzisiaj ONICO rzuca od ściany do ściany … jakieś info mają ?
pzdr
11ww

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, znowu rewelacyjne wyniki Onico, zysk 11,5 mln, przychody 0,98 mld.
Pozdrawiam
Klee

pablo7
Gość

witam a czy mozna prosic o analizy spolek Grupa Jaguar i Remedis

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.