"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 2a/2017

dodano 16.02.17 – Tarczyński  poinformował wczoraj link iż odpisze 1,9 mln w koszty z powodu upadłości Almy, jest to informacja przeze mnie spodziewana (jedna niepewność znika) i została
druga (jak wzrost 20% r/r zakupu tuczników i wołowiny wpłynie na wzrost kosztów). Interesuje mnie ta spółka gdyż zaczęła współpracę z Biedronką i jest szansa że powtórzy sukces Helio.

dodano 15.02.17 – Onico – sprzedałem 22 akcje po 153,50, piszę aby być w porządku wobec czytających bloga, sprzedałem część (zostało mi 25 akcji) aby zrobić jak największy zapis na Unimot, czy odkupię te akcje jeszcze nie wiem, wszystko zależy od zachowania pozostałych moich akcji

stały czytelnik bloga ZGRED zamieszcza prośbę o wsparcie przy rozliczaniu 1% z PIT dziecka swojej znajomej, jak nie masz nikogo bliskiego w rodzinie to rozważ pomoc bo Ciebie to nic nie kosztuje  https://s21.postimg.org/me4y6mjl1/Kamilka.png

14.02.17 –  Danks – z raportu miesięcznego wynika iż chcą być Inwestorem Prywatnym w Pośrednika Finansowego w ramach funduszy europejskich, planowana kwota inwestycji 5-8 mln a dofinansowanie 4 razy większe czyli 20-32 mln, zobaczymy czy coś z tego będzie, przychody w styczniu o 4% niższe r/r ale przypomnę że od stycznia będzie niższy podatek CIT o 4% więc zysk netto może być lepszy
Unimot – do poczytania ciekawy czat z Prezesem spółki link czat
Bowim – miałem już nie pokazywać cotygodniowych zmian cen stali (głównie blachy) ale zrobię to wyjątkowo aby nie było że pokazuję tylko wzrosty, w zeszłym tygodniu pierwszy raz od 3 m-cy ceny spadły o 0,5%.

Stalexport przez spółkę zależną Catterick będzie walczył w postępowaniu o Krajowy System Poboru Opłat link , z tego co się orientuję wadium to 30 mln ale nie znam możliwych kosztów tej inwestycji gdyby wygrali przetarg (nie daję szans bo nie są lubiani przez PiS), długoterminowo to byłaby dobra informacja ale w krótkim terminie (brak lub zmniejszenie dywidendy) zła wiadomość, można się dzisiaj spodziewać spadków 3-5%.
W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
avatar
119 Comment threads
91 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Elena Nino
Gość

Drogi poszukujący pożyczki

Masz jakieś trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta spółka pożyczkowa ustanowiła organizacje praw człowieka na całym świecie, a jedynym celem pomocy ubogim i osobom cierpiącym na trudności finansowe. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: elenanino0007@gmail.com

Nazwa:
Wymagana kwota kredytu:
Czas trwania kredytu:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i błogosławię Bogu
PEWNOŚĆ SIEBIE
Pani Elena

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie Oniko w dlugim okresie bedze po 200? Jak uwazasz i kiedy ewetualnie przewidujesz?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam serdecznie,
Prezesie proszę o spojrzenie fachowym okiem na Fiten s.a ,ale potraktuj II kwartał 2016 jako zdarzenie jednorazowe(zerwana umowa przez PKP energetyka-sprawę sądową o karę umowną -pomimo zatrzymania 15mln przez fiten także)Pozdrawiam
p.s dzisiaj jakieś ruchy ,ale warunki dyktuje "gruby"

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedy można spodziewać się informacji o dywidendzie na Stalexport? Ktoś zna termin +-?

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

od początku nie miałem wątpliwości odnośnie avia założyłem ją na lata , hamulcowy już hamuje powoli myślę o uśrednianiu zobaczymy co ten tydzień przyniesie dużo ludzi kupiło walor na krótko a tu to wymaga czasu ,prezesie mam pytanie odnośnie polskie media sa kupiłem starter taki pod politykę nie wiem czy nie włożyć więcej spółka ciekawa tak mi się widzi [herkules nie podpisany ],pozdrawiam .

kasa24
Gość
kasa24

Cześć Prezes
Interesuje mnie twoje zdanie na temat akcji AVIAAML.
Czy w dłuższym okresie da zarobić. Kpuiłem ze średnią 6zł. I nie bardzo wiem co dalej robić. Pozdrawiam

Karol Adx
Gość

Są trzy standardowe opcje:
– sprzedać ze strata, a uwolniony kapitał zainwestować w bardziej perspektywiczna spółkę, (lub alternatywnie odrazu odkupić akcje aby wykorzystać stratę podatkowo za zyski z2017)
– zostawić i czekać aż kurs zmieni kierunek, kiedy może wzrośnie.
– obserwacowac kurs i uśrednić jak trend spadkowy wyhamuje.

Alternatywnie czwarta bardziej skomplikowana; można zabezpieczyć pozycje na przeciwnych kontraktach jeśli chcesz trzymać akcje ale przewidujesz ze jeszcze spadną. Ta strategia niestety działa tylko na dużych podmiotach gdzie są dostępne instrumenty pochodne względem akcji.

Z mojej perspektywy, jeśli nie mialbym akcji to jeszcze bym nie kupił, do czas aż ten 2 dniowy "trend" spadkowy wyhamuje; uśrednianie to ryzykowna strategia w przypadku Aviaaml ale może okazać się sensowna, ale poczekałbym aż kurs się uspokoi – lepiej nie zarobić niż więcej stracić. Jeśli strata nie pozwala ci spokojnie spać, sprzedałbym akcje i przez kilka dni nie patrzył na giełdę. Czasem lepiej nie zarobić a spać spokojnie.

Fundamentalnie spółka nie wygląda jakby miało jej coś dolegać.
Zastanawia mnie natomiast zwiększony obrót akcjami w Lutym, względem wcześniejszych miesięcy – jest sporo drobniejszych transakcji które mógłby być wyjściem ale tez wejściem inwestorów – https://stooq.pl/q/?s=aal&c=3m&t=l&a=lg&b=0.

petrodolar
Gość
petrodolar

Generalnie zgadzam się z analizą zamieszczoną na portalu Stokwatch, z jednym wszakże zastrzeżeniem: Autor w swojej analizie koncentruje się jedynie na dwóch ostatnich latach obrachunkowych, w tym na najsłabszym 2015 roku – co moim zdaniem stwarza obraz przypadkowości i niestabilności finansowej spółki (dużej skokowości wyników). Według mnie w analizie wyników AVIAAML należałoby uwzględnić przynajmniej 5 okresów obrachunkowych, i dopiero na tym tle widać bardzo mocne fundamenty spółki, co bardzo łatwo zauważyć po dynamicznie zwiększającym się kapitale własnym Aviaaml.
Wyniki operacyjne spółki w latach kalendarzowych 2012-2016 w tys. USD (wszystkie są na plusie):
2012 – 27.057
2013 – 34.360
2014 – 28.308
2015 – 15.659
2016 – 26.598
Wyniki netto spółki w poszczególnych latach (wszystkie na plusie):
2012 – 19.603
2013 – 27.782
2014 – 22.284
2015 – 11.959
2016 – 17.663
Źródło danych finansowych: http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/finanse?wlid=10768
ŚREDNI ZYSK NETTO z ostatnich 5 lat = 99.291 tys. USD / 5 = 19.858 tys. USD = 80.822 tys. PLN (19.858 x kurs 4,07)
średni zysk na 1 akcję = 80.822.000 PLN / 43.305.593 akcje = 1,87 PLN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wklej to na Stockwatch, bo to zupełnie zmienia przyjęte założenia i wycenę
krzysiekk

petrodolar
Gość
petrodolar

Nie korzystam z tego portalu. Jak ktoś chce, to może wkleić.

Tommy501
Gość
Tommy501

A mam pytanie posiadam za dużo akcji Onico ze średnią coś ok. 170. Teraz ten papier chodzi coś ok. 154-157. Jak myślicie sprzedać część ze stratą i zainwestować w coś innego czy czekać na okazję wzrostu? A jak czekać to kiedy mogą być tutaj większe wahania dopiero w maju, bo raport ok. 12 mają. Czy może coś w kursie pomóc unimot?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaaml -stockwatch
W porównaniu do zeszłego roku na słabym wyniku zaważyły odpisy 4,5 mln na samolotach i 0,5 mln na inwestycjach (być może tutaj jest wpływ JV). EBIT po korekcie o przeszacowania wyniósł 7,16 mln USD w porównaniu do 3,96 przed rokiem. Wzrost wynika głównie z działalności leasingowej (4,4 mln USD przychodów ponad amortyzację w tym kwartale i 2,6 przed rokiem) oraz o 1 mln wyższego wyniku ze sprzedaży samolotów. W porównaniu do poprzedniego kwartału zabrakło przede wszystkim wysokich prowizji z pośrednictwa i oczywiście także na wyniku mamy teraz odpis na samolotach.

Wynik operacyjny został mocno obciążony linią finansową sprawozdania. Mamy 3,4 mln USD kosztów w porównaniu do 3,8 mln USD zysku przed rokiem i 0,5 mln kosztów kwartał wcześniej. Przede wszystkim pokazały się dość wysokie ujemne różnice kursowe – 2,26 mln zł. Nie było też ekstra zysków z dyskonta otrzymanych kaucji. Jakby tego było mało to mimo strat spółka pokazała zobowiązania podatkowe na 1,75 mln USD. Skorygowany o przeszacowania i różnice kursowe wynik brutto wyniósłby 6 mln USD w porównaniu do 4,6 mln USD przed rokiem i 12,45 mln w poprzednim kwartale. To oczywiście kwoty przed naliczeniem podatku.

Na pierwszy rzut oka kwartał wypadł bardzo słabo, bo jest strata. Jak wspomniałem pochodzi z przeszacowania wartości samolotu oraz różnic kursowych. Po korekcie o te zdarzenia spółka pokazuje nadal progres w porównaniu do ubiegłego roku. Wydaje się jednak, że apetyty mogły być znacznie wyższe w związku ze świetnym poprzednim kwartałem. Nie mam także przekonania czy przeszacowanie wartości tegoż samolotu uznać za zdarzenie jednorazowe i niepowtarzalne. Być może maszyna jest szykowana do sprzedaży i stąd przeszacowanie wartości. Niestety tego nie wiemy.

Na wyniki lepiej patrzeć w ujęciu rocznym, to daje pełniejszy obraz i od razu pozwala przejść do wyceny. Spółka pokazała 26 mln USD wyniku operacyjnego (nie koryguję, bo przeszacowanie wartości łączy się mimo wszystko z zyskiem ze sprzedaży samolotu który był we flocie, a także był pokazywany w wartości godziwej). Powtarzalny wynik brutto (wyjmuję różnice kursowe) wyniósł 24 mln USD, co po opodatkowaniu stopą 20 proc. daje 19 mln USD wyniku netto. Przy kursie USD/PLN na poziomie 4 mamy 76 mln zł zysku i wycenę spółki na poziomie 213 mln zł.

Rynek, albo się myli, albo szacuje znacznie mniejszy powtarzalny wynik. Do pewnego stopnia ma to swoje uzasadnienie. W 3 kw. mieliśmy bardzo duży przychód z prowizji. Nie wiemy jak często taka transakcja może być powtarzana. W tym roku zdarzyła się raz, a przed 3 kw. mieliśmy równo rok bez przychodów z prowizji. Gdyby za powtarzalną kwotę z prowizji uznamy tę osiągniętą w 2015 r. to wynik brutto spada nam od razu o 9,2 mln USD i dostajemy 12 mln USD wyniku netto (48 mln zł) Przy stopie dyskontowej na poziomie 15 proc. (koszt kapitału własnego 20 proc., koszt długu 10 proc. relacja 2:1) daje nam to wartość spółki w kwocie 320 mln zł. Taka wycena wydawałaby się rozsądna. Ale jak to w wycenach wszystko zależy od założeń. Rynek być może uznaje, za powtarzalne niższe kwoty i stąd taka a nie inna wycena. Albo oczekuje wyższej stopy zwrotu ze względu na ryzyka. Sprawozdania bez nawet zdania komentarza do wyników przy tak skomplikowanej rachunkowości i samym biznesie to wręcz skandal. Z pewnością spółka jest warta zainteresowania i wygląda na niedrogą.
Cyklop

sebson
Gość

Witam Panowie, ja mam dostep do stockwatcha. Generalnie nic poza to co zostalo tu i na bankierze napisane. Spolke wyceniono na 320 mln zlotych. Strata pochodzi z przeszacowania ceny samolotu – dlaczego jej dokonano – tego analityk tez nie wie. Najprawdopodobniej samolot przygotowywany jest do sprzedazy. Podkreslono ze spolka rozlicza sie wedlug MSR a nie polskich zasad rachunkowosci i jezeli przeszacowanie spada ponizej ceny zakupu to musi wejsc w rachunek kosztow. Koniec koncow spolka rzeczywiscie wyceniana jest za nisko i patrzac 4 kwartaly widac ciaglu progres. Widac tez wielomiliardowa inwestycje w chinska spolke ktora nie zawazyla na obecnym wyniku. Podsumowujac: wszystko ok, najwiekszym ryzykiem sa ewentualne dalsze przeszacowania. Zwrocil tez uwage na zwiekszajace sie przychody.

P.S. prezes podeslij jakiegos swojego maila

sebson
Gość

Do tej pory nie znalem :) sprawdz maila

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co sądzisz o PKNOrlen? Kupowałem w okolicach 83zł i zastanawiam się co dalej. Wiem, że zależy od polityki, ale ostatnio dość mocno sprzyja spółkom paliwowym.

Poza tym, ktoś próbował oszacować, jaka może być dywidenda od Aviaaml? Ile procentowo z zysku przeznaczali?

Szeniek

Zgred
Gość

gdybym miał dostęp do ww analizy to bym wam w skrócie dał info… sorki…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Może byś przedstawił w telegraficznym skrócie co ciekawego piszą bo nie każdy ma dostęp do sw.

Zgred
Gość

na stockwatch jest omówienie sprawozdania finansowego AVIAAML
http://www.stockwatch.pl/forum/wpis-najnowszy-337094_AVIAAML.aspx#337094

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie o wzór na ustalenie stopy dywidendy mnie rozwaliło ;). To mnie przekonuje o potrzebie matematyki na maturze. Wystarczy zwykła proporcja: aktualny kurs spółki to 100% a ustalona kwotowo dywidenda to x%.
Ben.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oto Prezes mi chodziło.Czyli dywidenda z PKO.SA jest wyższa o 50% niż z ASSE.
Pio24

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy może ktoś zapodać wzór na wyliczenie procentowo dywidendy.
Prezes ma dość innych spraw na głowie.
Ktoś wyżej o dywidendzie z asse pisze.To ja odpowiadam że szkoda czasu na tą
spółkę miałem przez kilka lat.Jeśli dobrze liczę to 6%jest na PKO.SA.
Pio24

Mario Mario
Gość

Kiedy mozna sie spodziewać opisu raportu z fam…?

Mario Mario
Gość

Kiedy mozna sie spodziewać opisu raportu z fam…?

sebson
Gość

Nie wiem czy ktos juz pisal: dzis w parkiecie wywiad z prezesem Unimotu, ktory stwierdzil, ze sa bardzo zadowoleni z zapisow na akcje i docieraja do nich pozytywne informacje ze wszystkich biur prowadzacych te zapisy. Poza tym ze nic specjalnego poza tym, ze w przyszlosci nie wykluczaja dalszych emisji.

nde
Gość
nde

Pozwólcie Panowie, że jeszcze raz wrócę do Unimotu. Czytam w mBanku te informacje i widzę, że 23 lutego jest planowany termin przydziału i zakończenia Publicznej Oferty. Jeśli zadeklaruję zakup np. 100 sztuk akcji to zablokują mi 4 500 złotych na koncie. Jeśli dojdzie do redukcji np. 90%, a jest to bardzo prawdopodobne, to kiedy odblokują mi te 4 050? Czy to regulują przepisy ogólne, czy każde z tych pięciu biur ma swoje? Konkretnie o mBank pytam. Z góry dzięki za odpowiedź.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W mBanku PIT można na meila dostawać ale trzeba było do 1.02.17 zgłosić.
Pio24

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam w DB i pita jeszcze nie dostałem. Stalexport kupiłem dziś trochę i szykuję się na Aviaaml. Mam stratę prawie 20% więc czas myśleć o uśrednieniu. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla zainteresowanych Briju – na początku lutego poszła informacja, że akcjonariusz Letamor Holdings posiadający 1,5mln akcji zamierza je częściowo lub w całości sprzedać (25% wszystkich akcji). Kurs spadł kilka % .Do tej pory sprzedali 0,9mln akcji po cenie 28 zł z czego 0,3 mln skupiło NN OFE (komunikat z dnia dzisiejszego) czym uzyskali 10% wszystkich akcji.
marcink

petrodolar
Gość
petrodolar

Dostaliście już PITA z biura maklerskiego, bo ja (DB) jeszcze nie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam dziś wyniki podała spółka ASE b. dobre. ASE będzie wypłacała dywidendę 0,47zł stopa dywid. 4% Moim zdaniem ciekawa spółka. Jaka jest Twoja opinia o ww spółce Prezesie?
Pzdr Johnny Cash

Czepan
Gość
Czepan

Ja wczoraj dokupiłem Avię i popłynąłem jak widać. Myślałem, że nie ma powodów do takich spadków i odbije, ale jak widać może dojść nawet do 4. Na Albatrosie też zauważyłem jakieś dziwne ruchy, jakby ktoś coś już wiedział. Obym w tym przypadku się nie pomylił.

nde
Gość
nde

Jakby ktoś wiedział, że sprzedaż dojdzie do skutku, czy nie dojdzie na wspomnianym Albatrosie?

petrodolar
Gość
petrodolar

AVIAAML – Podwoiłem pozycję, więcej nie dobieram.
Cieszy dobre zachowanie IALBGR – może coś z tego będzie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W kontekście dywidendy stalexport może być świetnym typem. Również dokupiłem. Tituch

sebson
Gość

Prezes widziales wyniki stalexportu? Pieknie to wyglada. Dokupuje dzisiaj :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

… to pokazuje fundamenty: przy c/z 3 i c/wk 0,4 popytu po -15% w dwa dni … brak, to nie zebranie ale rozdystrybuowanie patrząc na strukturę zleceń (chyba, że mocnymi rękoma nazwiesz "uśredniaczy" (z góry przepraszam za określenie)); to jest spekulacyjna spółka

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widze, ze sporo osob skraca inne pozycje, zeby wejsc w Unimot. Oby to sie nie odbilo echem. Zazwyczaj jak jest taka euforia, to zaraz znajdzie sie ktos, kto to wykorzysta.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no to silne fundamenty jak popytu wystarczyło na 50k akcji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam prezesa nic dawno nie pisałeś o oex od kilku sesji kurs się obsuwa trzymasz te akcje na dłuższy termin ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wydaje misie ze u mnie w emaklerze kwote zdjelo z rachunku zwyklego, a nie maklerskiego, gdzie mialem nierozliczone.
Szeniek

nde
Gość
nde

Ahh, czyli nawet jak sprzedam w ostatnim terminie zapisów to będzie się domykało i zdążę. Dziękuję bardzo :)

Zgred
Gość

ja wczoraj DM Mbank sprzedałem ialbatrosa i już wczoraj złożyłem zapis na unimot…

nde
Gość
nde

Panowie, czy jak dzisiaj sprzedam jakiś walor, to zdąży mi ta kwota wskoczyć do wykorzystania przy zapisach na Unimot? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Krzysztof Wójcik
Gość

Zgodnie z artyułem dla MDM http://www.mdm.pl/ui-pub/site/content?contentId=824627
"pokrycie zlecenia mogą stanowić należności wynikające z zawartych, lecz nierozliczonych transakcji sprzedaży."
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ktoś napisał że jak się ma zysk 20 procę sprzedawaj do końca nie mogę się z tym zgodzić ja wolę 60-100 procent połowę sprzedaje i otwieram nową inwestycję nie wiem czy myślę prawidłowo [herkules niepodpisany ]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie ma na to jednej sprawdzonej recepty. Każdy powinien mieć swoją strategię i, jeżeli jest ona skuteczna, to ją stosować. Życzę Ci samych zyskownych transakcji.
Pozdrawiam
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ja myślę podobnie z mirbud połowę sprzedam choć ta spółka jest nie obliczalna i uśredniam avie i trochę kupię startera na helio , zobaczymy czy avia dojdzie do 5 [ herkules niepodpisany ]

petrodolar
Gość
petrodolar

AVIAML – tutaj zamieszczone są prawidłowe dane w ujęciu rocznym (tys. USD):
http://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/AVIAAML/wyniki-finansowe/skonsolidowany/roczny/standardowy
Bardzo ładnie rośnie im kapitał własny. Ich średnioroczna EBITDA to około 33 mln USD, czyli ok. 134 mln PLN. Aktualny wskaźnik C/WK=0,42. Aktualny wsk. C/Z=3,2.
Wczoraj i dzisiaj delikatnie zredukowałem EONET, dzisiaj sprzedałem połowę swojego pakietu FabrykiKD. Za uzyskaną gotówkę kupię jutro AVIAAML. Wiem, że może być taniej, ale dla mnie już jest wystarczająco tanio.

petrodolar
Gość
petrodolar

Już podjąłem decyzję: dzisiaj podwajam poz. w AVIAAML.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oczywiście 1,9 mln też dotyczy Tarczyńskiego
Cyklop

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie dopisałem, że arbitraż dotyczy Tarczyńskiego – a propo współpracy z Biedronką
Cyklop

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes pisałeś o odpisie 1,9 mln na Helio. Czy ktoś wie na jakim etapie jest arbitraż opisany w raporcie 9/2015 z 15 czerwca 2015 r. "PTB Nickel Sp. z o.o., o zapłatę kwoty … 15.821.143,62 zł. netto, tytułem rozliczenia umowy generalnego wykonawstwa inwestycji polegającej na rozbudowie zakładu produkcyjnego w Ujeźdźcu Małym".
Cyklop

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam nadzieje,ze Helio nie mial towaru w Alma ? :)

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Miauuuuu.
Kot.

fi
Gość

Coś w Almie Helio miał, na pewno. Pytanie, ile tego było?
Z tego co zostało w pamięci google po stronie Almy (alma24.pl), Helio sprzedawał tam np. Mak Helio 250g

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Teoria z Unimotem wydaje się sensowna. Dziś trzeba było szybko sprzedać akcje (tłumaczy to ruch na helio) bo czas się kończy a rozliczenie wiadomo trzy dni. Jeśli by się to potwierdziło kasa musi wrócić ponownie i będą wzrosty a teraz jest okazja do kupna. Ja jednak na razie nic nie dokupuje i nie sprzedaje najwyżej okazja ucieknie. Faktycznie dawno takich spadków nie było…
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, zakładając, że gotówka nie byłaby blokowana pod Unimot – jaki procent Twojego portfela stanowiłby obecnie Avia i Helio, uwzględniając dzisiejsze promocje?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy tam bylo ok 30tys akcji na sprzedaz?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pamiętasz jak pisałem z tydzień temu że czas zarabiania na giełdzie się kończy. Na razie to pierwsze jaskółki ale tak będzie na coraz szerszym rynku. Na niektórych spółkach jeszcze trwa pompowanie ale do czasu. Tak jak przewidywałem i dalej podtrzymuje do końca marca jeszcze tu i ówdzie się zarobi ale potem koniec i solidne spadki.

Marcin R.
Gość

Ktoś pozbywa się Helio, bo potrzebuje kasę na Unimot :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja uważam, że czasem to dobry sygnał i trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski. Są to spółki perspektywiczne w dłuższym okresie inwestycyjnym i taka jest rzeczywistość. Chwilowe sygnały zaburzają tą rzeczywistość i okazje dla innych. Z uwagi na zwiększony popyt na GPW spółki z silnym trendem spekulacyjnym wychodzą na prowadzenie.
Marian

Zgred
Gość

takie dziwne pokazywanie po stronie S swojego pakietu…
dziwne… dziwne…
i to tylko kilka minut trwało…
hmmm…

Iwan
Gość
Iwan

Ja dzisiaj podebrałem k Helio najpierw średnio po 11.15 i coś mi się wydaje, że jutro wrócimy na poranne poziomy czyli 12. Chyba, ze zaraz pójdzie info o rozwiązaniu umowy z Biedronką :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja ustawilem sie nizej. Moze bardziej spusci.
Delko mi wskoczylo.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Helio to jakiś frustrat pozbywa się akcji i w sposób w jaki robią to początkujący na spółkach spekulacyjnych z NC. Spokojnie w tydzień mógłby sprzedać ponad 1 zł drożej. Co za desperat?

Abes

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest termin walnego MCL z propozycją dywidendy.
Na dywidendę proponują 5.620.169,79 z zysku to ponad 7%.

Artur

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chyba na Delko i Helio ktos chcial nastraszyc i zdjac SL. Jedynie Avia trzyma fason. Masakra.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie zdziwilbym sie, szczegiolnie ze tutaj moze sledzic poczynania twoje i wielu innych

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale dzisiaj tłuką. Helio, Delko, Avia… Cos zaczyna sie dziac niedobrego.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, głowa do góry! Dowiedzieli się od Ciebie co kupować, zbiją cenę, nachapią się i później w niebo ! Pozdrówka!
Witek

Wojt
Gość

Co to Prezes dzisiaj na Helio takie straszenie? Ktoś 31500 akcji wystawił po 12 a później po 11,26?

tommy501
Gość
tommy501

Ciekawy artykuł na http://analizyobs.blogspot.com/2017/02/onico-rozczarowuje-ale.html#more. co o nim sądzicie według niego ok 14 mln. powinni wykazać, ale pokrywali sobie.(nikt nie lubi płacić podatków:))

Universal
Gość

Czy ktoś z AT mógłby rzucić okiem na iAlbatros, bo nie wiem czy diament świeci? czy raczej trudno mówić o tej formacji?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaaml została w moim portfelu. Jak na razie dobrze Prezes przewidziałeś spadki około 10%. Wierze w spółkę i liczę na lepsze wyniki ( plus oczywiście niska baza ). Myślę o tym Unimocie ale gdzie czytam to wszyscy zapisują się na akcje i redukcja będzie pewnie z 90%. Do wtorku jeszcze czas. Co do Modecom zwracam uwagę na niską płynność. Z większą ilością akcji można więc zostać na dłużej. Dominik

king_99
Gość

A ja dopiero teraz jestem przy kompie. Też trzymam Avię longterm (szczególnie, że to 22% portfela to trochę bolą spadki), A jeśli będę mógł to jeszcze dokupię po 5,3…

pawko
Gość

Dla mnie Avia zachowuje się dobrze , jak na "stratę" , dokupiłem po 5.31 . Prezesie Modecom jest chyba w dobrej cenie , warto go teraz kupować ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Aviaaml cały czas podaż. Mógłby ktoś coś napisać o technice? Do jakiego poziomu może spaść?
Szeniek

Czepan
Gość
Czepan

Ja dokupiłem teraz, nie wiem jak technicznie to wygląda, ale w dłuższej perspektywie tu musi być lepiej. Wydaje mi się, że dziś też odbije, może nie na plus, ale nie zakończy się -10%, bo przecież raport jeśli chodzi o działalność jest nawet dobry tylko przeszacowania wszystko psują.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezesie!

Zerknalbys proszę na sappers? http://m.bankier.pl/wiadomosc/SAPPEERS-Raport-okresowy-za-IV-kwartal-2016-roku-7499948.html

Kolejny przyklad zeby wystrzegac sie NC? :)

Jurek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Podalem wartosc 900mln, gdyz tyle potrzeba wyłozyc, zeby byla redukcja 90%.kazdy musi wplacic 10 razy wiecej, zeby otrzymac 10 % akcji i mnie zastanawia czy znajdzie sie taka suma. Nigdy PDA nie analizowalem, dlatego pytam jak bywalo w przeszlosci.
Szeniek

sebson
Gość

88 mln (tyle bedzie pozyskane z emisji) dla spolki z 1,5 mld przychodow to wejdzie jak w maslo. Poza tym dla indywidualnych jest tylko 20% co daje jakies 18 mln

sebson
Gość

Masz racje prezes, 99 a nie 88 powinno byc

sebson
Gość

Ja unimot sledze bardzo dokladnie bo tez sie bd zapisywal i radze zwrocic uwage na 2 rzeczy. Pierwsza to olbrzymi rozrzut pomiedzy wycena porownawcza a DCFem. Druga to spore zadluzenie i stosunkowo niska plynnosc na tle sektora. Co robil unimot na newconnect do tej pory to zastanawia sie wielu. Jedno jest pewne – debiut bedzie udany. Ja obstawiam redukcje nie mniejsza niz 80%.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Prezes obserwuję twojego bloga od jakiegoś czasu i gratuluję trafnych szacunków przychodów. Co do dnia dzisiejszego podziwiam (nie tylko twoją szybkość)wyrażanie opinii o wynikach 20 minut po publikacji 53 stron raportu po angielsku podważa wiarygodność twoich opinii.
Co do samych wyników:
-raport Avia jest niedbały – nie wszystkie pozycje USD /EUR się zgadzaja
-odpisy w raportach twoich spółek – w większości jak piszesz zabiegi ksiegowe – nie sądzisz że to optymalizacja podatkowa

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wracam do tematu Unimotu, glownie dlatego, ze ostatnie wydarzenia skłaniają do analiz bardziej wnikliwych.
Jakie niesie ryzyko zakup PDA Unimotu?
1.niska redukcja, szczegolnie ze wchodzi sie za wiele wiekszy kapital niz sie zwykle przeznacza na spolke.
Prezes, zaryzykowalbys wejscie nawet za duza sume, wiekszosc swoich oszczednosci?
Szeniek

Wojetek
Gość

Unimot ma jedną mz dużą przewagę nad Onico. Relacje z rynkiem – widać że się naprawdę starają, czaty inwestorskie, artykuły sponsorowane (kiedyś w SI), w miarę czytelne raporty. Emisja jednak nigdy to nie jest coś dobrego dla akcjonariuszy, zwłaszcza przy takiej "dziwnej" wycenie względem rynku. Ryzyko w zapisie na PDA Unimotu można sobie samemu sprawić – przesadzając z alokacją…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wlasnie najgorsze, ze nie mozna oszacowac wielkosci redukcji. Fora pisza nawet o 90%, choc to by znaczylo, ze bedzie chetnych na 200mln akcji po 45zl i dalo 9000mln. Dobrze licze? Czy jest to mozliwe, aby taka kwota weszla w rynek i jakis Unimot?
Swoja droga, ciekawe co dzieje sie z ta kwota przez te kilka dni…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poprawka. O jedno zero za duzo..

marcink
Gość

Nieźle nawalone w tym raporcie Aviaam. W USD zysk za kwartał 25mln, w EUR 1,1mln. Za 2016r. USD/EUR 36,7/8,1. O co chodzi? Rozbieżność wynika z linii o wysokości zysku z przeszacowania samolotów w USD +32mln w EUR – 73tys.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Avia – fakt wyniki wyglądają marnie, oczekiwania były zupełnie inne. Ale patrząc szerzej spółka ma niezwykły potencjał. Może specjalnie ktoś to tak przedstawia, aby przejąć lub dokupić. No nic ja staję się inwestorem długoterminowym i trzymam do wyników za I kwartał i ogłoszenia o potencjalnej dywidendzie. Zapisy powodujące stratę są czysto księgowe.

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaam leasing jutro może być bardzo czerwono chyba nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. Tylko co teraz robić sprzedać czy trzymać. Perspektywy dla firmy są dobre i jak nie będzie takich raportowych niespodzianek kurs w długim terminie powinien rosnąć. Jednak jutro na pewno spadki. Albatrosa trzymam mimo wszystko do trzech razy sztuka :) Dominik

Wojetek
Gość

Kiedyś zawsze trzeba mieć gorszą serię. W systemie technicznym jak i fundamentalnym – to się musi przydarzyć, kwestia prawdopodobieństwa i potem jak sobie z gorszą serią poradzić. Inna sprawa – bardzo mądrą rzeczą jaką mówi Buffet (bo nie wszystko co mówi jest "święte") jest fakt że każda analiza fundamentalna powinna zaczynać się i konczyć na analizie ludzi w spółce. Zarząd, RN – dla inwestora mniejszościowego to spory problem niestety w ocenie ich intencji, kompetencji i możliwości. Jednak jakiejś empiryczne badanie można zrobić na podstawie przeszłości. Jeśli spółka kręci (a Danks np robił to wcześniej vide emisja) to będzie kręcić dalej. To jak ze zdradą mz. Jeśli zdarzyło się raz to się powtórzy. Onico i Avia to chyba pierwsze ? przypadki macherstwa, ale raczej dyskwalifikujące je na dłuższy okres czasu. Osobna jeszcze sprawa – spółki zagraniczne trzeba z dużą dozą ostrożności traktować – w końcu to raczej nie są giganty, po co wybierali się akurat na polski rynek ? Jakoś przykładów dziwnych działań wśród spółek zagranicznych według mnie jest całkiem sporo… To tyle mojego komentarza, też na ONC wtopiłem ładne 10%, jeszcze przed wynikami jak SL puścił. Avię i Danks nie brałem nigdy pod uwagę ze względu na technikę.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie ma co panikowac. Mozna tu jeszcze zarobic.
1.probowac jutro lapac bardzo nisko kurs, ktory, zapewne odbije
2.czekac do kwietnia i informacji o dywidendzie. W 2014 wyplacili 0,40 zl a mieli sporo nizszy zysk niz w zeszlym
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W sumie to gratuluję – gdyby nie przeszacowania, to z prognozą wyników trafiłbyś w dziesiątkę.

nde
Gość
nde

Prezes, dovado jakoś skomentował wyniki avii? Możesz wkleić?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale shit; Dziś wtopa na Onico, jutro rzeźnia na Avii. Co się zarobiło w styczniu diabli biorą przez takie gówno. Od razu też jutro wywalam Albatrosa – mam dość "super spółek"

petrodolar
Gość
petrodolar

Wynik z działalności podstawowej (operacyjnej) na sporym plusie: + 2.082 tys. USD, WK=134.002 tys. USD, czyli P/BV=0,48 – TANIO!!!, bilans dalej mocny. Straty z segmentu działalności finansowej prawdopodobnie wynikają z przeszacowań majątku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Takie moje osobiste spostrzeżenie, kurs albatrosa zachowuje się bardzo podobnie do onico i avia. Niby wszystko jest dobrze, miało rosnąć a tu nic z tego bo ktoś wywala. Wie więcej ? Ci którzy sprzedawali na onico i avia też wiedzieli więcej…
Akcjonariusz albatrosa.
Jeszcze…

tommy501
Gość
tommy501

Ja też widzę i Onico (tutaj tylko mniejszy zysk i to przez księgowość), a tym bardziej Aviaam Leasing nie spisały się. Ta ostatnia bardzo słabo się pokazała dawno nie była na minusie temu akcję wyrzucali hurtowo.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dwa słowa. AviaAM tragedia. I niech nikt nie zakłamuje rzeczywistości że jest inaczej.
Akcjonariusz.
Niestety…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie z czego wynika tak słaby wynik Avia. Spodziewałem się również znacznie lepiej.

Tituch

B.B.
Gość

A jak oceniasz wyniki w za rok 2016 i 4 kwartał. Prawie zrealizowali założenia i prognozy.

B.B.
Gość

Prezes mógłbym prosić o rzucenie okiem na raport jak oceniasz ?
http://newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&id=102024&ncc_index=FKD&id_tr=4
Pozdr !
Batman

Spekulant
Gość

wejdz na Analiza wyników finansowych różnych spółek tam masz…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja też sprzedałem na początku sesji a trzeba było kupić po te 124 ;) Mam parę procent straty ale trudno nic się nie zrobi, pakiet nie był duży. Jeśli spadnie to odkupie. Dziś troche bowim skoczył i triton którego też mam pakiecik wiec nie jest zle. Czekam na Aviaaml i iAlbatros i jestem dobrej myśli. Dominik

marcink
Gość

Onico powoli wraca na swój tor. Gość który dał PKC za 124zł pewnie sobie pluje w brodę.

marcink
Gość

Prezes, daj proszę znać jak otrzymasz informację od Onico w sprawie tych magicznych 3mln.

Wojetek
Gość

Buffet akurat kiedyś bardzo krytykował inwestycje w linie lotnicze. A faktycznie teraz nakupił sobie Delta Air.

petrodolar
Gość
petrodolar

Aviaaml – czekam na wyniki, ponoć raport może pojawić się w każdej chwili. A tak przy okazji taka ciekawostka: W. Buffet (znany z rekordowych wyników – średniorocznie uzyskuje stopę zwrotu w granicach +19%) też inwestuje w samoloty, a dokładnie w linie lotnicze.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/warren-buffett-sprzedaje-akcje-walmartu,196,0,2263492.html?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=LStream

Wojt
Gość

Nie rozumiem skąd dzisiaj taki popłoch na Onico przecież nic złego się nie dzieje. Można to jedynie potraktować jak promocje. Przetestujemy wsparcie i jedziemy na północ. Dziękuję wystraszonym za oddanie tanio akcji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niestety ale to co dzisiaj na onico niedługo może się wydarzyć na iAlbatros. Jak gruchnie wiadomość że do sprzedaży nie dojdzie to rozpocznie się wyścig zleceń PKC.
Lsd

Zgred
Gość

(za zgodą Prezesa)

Kto się jeszcze nie rozliczył z PITu a chciałby pomóc?
Koleżanka z mojej pracy potrzebuje wsparcia…
comment image
Z góry dziękuję!!!!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witajcie,

Zapisy Unimot, z tego co wiem ostatni dzień na zapisy 21 lutego. Pytania:

1. Kiedy następuje przydział akcji z zapisów
2. Kiedy następuje zwrot środków, w ramach których nie zostały objęte akcje (wszyscy spodziewają się sporej redukcji)?

Tituch

nde
Gość
nde

A coś więcej o tych spółkach możesz napisać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uwaga!
Dziś wybija PSW i PRC jak ktoś chce się dołączyć ;)
Pozdrawiam
BIDET

Wojt
Gość

Nie ma co panikować. Najważniejszy zdrowy rozsądek. Emocje na giełdzie są złym doradcą. Firma zarabia,cieszcie się że nie ma straty…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spadek jest ale na malutkim obrocie. Tragedii nie będzie ; )
marcink

Jason
Gość

Ja do nich w ciągu ostatniego miesiąca wysłałem 5 maili, 3 razy dzwoniłem i ciągle ta sama śpiewka, że dyrektor finansowy nie ma dla mnie czasu – niestety ale inwestorami to oni sobie buty wycierają.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przerażające! -25%! Ciekawy jestem jak dalej zachowa sie kurs.
Ja chyba zostanę z akcjami dłużej. Szkoda tylko ze zwiększałem udział w Onico, gdyż mam zamrożony kapitał na dłużej.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Onico dzisiaj promocja. Coś dokupię od spanikowanych leszczy :-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja onico tak szybko jak kupiłem tak szybko sprzedaje. Dla mnie nic ciekawego tam nie ma. Czas pokaże czy była to dobra decyzja i nie podjęta pochopnie. Liczę na dobre wyniki aviaa i mam nadzieję że mielenie kursu nie będzie zła prognoza jak w przypadku onico. Prezes szacunek za przejrzenie tyłu wyników. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sytuacja z Onico potwierdza tylko słuszność zasady dywersyfikacji portfela. To jest giełda i nikt wszystkiego nie jest w stanie przewidzieć. A poza tym uważam, że jak zawsze w takich wypadkach, dobrze jest zachować spokój.
Pozdrawiam
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panikujecie nie będzie tak źle,wyniki nie są najlepsze ale to potknięcie w jednym tylko kwartale i nie jakieś ujemne a wręcz dużo lepsze niż rok temu,sprzedajcie rano a ja kupię na dłuższy czas po 130 pozdro.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Newconnect po raz kolejny pokazuje, ze nie warto sie nim interesowac.
Szeniek

nde
Gość
nde

Chyba niektórzy zbyt mocno weszli w onico i dlatego tak piszą. Mnie też chciwość poniosła i zbyt dužy % mam w tym walorze dlatego to boli, ale raczej potrzymam do końca roku. Jakie rokowania dla onico na ten rok? No i jakie są Wasze decyzje odnośnie własnych pakietów?

nde
Gość
nde

Ja realizowałem zysk na mirbudzie, ale wpakowałem wszystko w AAL. To druga największa pozycja obok ONC. Ten Unimot serio takie zyski da przy ofercie publicznej? Bo.jak AAL nie ruszy ponad 6 to sprzedaję 17 lutego wszystko, żeby na Unimota zdążyć. Najwyżej po 2 tygodniach i po redukci wrócę do AAL jak nie odjedzie. Na Onico spadki przed taportem wróżyły, a na Avii stagnacja co wróży? Who knows…

Przyszły Milioner
Gość
Przyszły Milioner

Żeby wejść w Unimot, musisz sprzedać akcje maksymalnie jutro (15 lutego), bo wchodzisz za realną kasę

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dwa słowa. Onico tragedia. I niech nikt nie zakłamuje rzeczywistości że jest inaczej.
Akcjonariusz.
Niestety…

Jason
Gość

To ja wkleje swoje wypociny ze slacka :)
1. mocno wzrosły zapasy i towary – w sumie okolo 65 mln – sugerowałoby to wydłużenie okresu rozliczeń albo zaleganie towaru
o ponad 8 mln zwiększyli aktywa finansowe w jednostkach zależnych niekonsolidowanych – czyli tak naprawde nie wiemy na co tam palą kase
2 kupili środki transportu za 1,8 mln – mam nadzieje że nie ferrari dla prezesa
3. wynagrodzenia kwartał do kwartału wzrosły uwaga o 4 mln !!!! masakra

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wg mnie nie możesz patrzeć liniowo
Ad 1. Zwróć uwagę, że przychody też znacznie wzrosły. Okres rotacji zapasów wzrósł wprawdzie 2x ale i tak jest x niższy niż w Unimot, więc częściej sprzedają. A w Unimot okres rotacji zapasów wzrósł 3x względem ubiegłego roku i nie widziałem, aby ktoś komentował, że jest tragicznie.

Ad 2-3. Może jest tak jak piszesz nie wiemy, wiadomo, że baza kosztów wynagrodzeń w 4Q w 2015 była śmiesznie niska. Do Unimota nie można bezpośrednio porównać, bo oni prezentują P&L w układzie kalkulacyjnym, ale tam też widać, że koszty zarządu w 2016 wzrosły bardzo mocno, a koszty zarządu do głównie wynagrodzenia, a część wynagrodzeń siedzi pewnie też w kosztach sprzedaży. Jeśli piszę źle lub zbyt optymistycznie, to mnie poprawcie. Waw

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes – co do zapasow to moze byc tak jak piszesz. Widzialem jeszcze ze onico ma rowniez duze krotkoterminowe RMKi, czego zmiana tez spowodowala negatywny CF operacyjny. U mnie Onico to 3% portfela, Wiec na sile nie bronie spolki. Waw

Anonimowy
Gość
Anonimowy

prezes co myślisz o geotrans…takie wyniki i tak niska kapitalizacja…warto??

Genus
Gość
Genus

euro-tax Zysk netto za okres obrotowy 763 tyś zł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A oni lubią wypłacać 100% w dywidendzie. Udało mi się wejść po 4,25 PLN. Pytałem nawet Prezesa o Eurotax

sebson
Gość

Wracajac do Unimota – wydaje sie, ze to naprawde dobra okazja. Wlasnie skonczylem przegladac prospekt i z szybkich obserwacji to tak: C/Z rzeczywiscie spadnie do ok 12 po emisji co na tle sektora bedzie bajka. 60 mln z emisji pozwoli na podwojenie miesiecznej sprzedazy oleju, ktora generuje 70% przychodow. Wprowadzenie nowych kanalow sprzedazy detalicznej to ok 10% dodatkowego przychodu. Obstawiam wzrost zysku netto w granicach 30-40% rocznie po pierwszym roku od emisji. Z tego co czytalem cena jest za niska bo przygotowanie do emisji tewalo az 13 miesiecy i wtedy nie planowano az takiej poprawy wynikow. Wydaje sie ze stracic w dluzszej perspektywie bedzie ciezko na tej inwestycji.

Bob
Gość
Bob

Dzisiaj Unimot podał rewelacyjne wyniki.Gdyby nie emisja nowych akcji pewnie by odpalił w kosmos. Dzisiaj też mają być wyniki Onico. Ciekawe bo przed wynikami za 3kw już nieźle rosło a teraz jakby o niej zapomniano.

Genus
Gość
Genus

Prolog Zysk netto 977 320,20 zł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też obstawiam podobny wzrost w skali roku, dziękuje za odpowiedz i życzę pewnych inwestycji.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, co sądzi Pan o spółce Newag? z informacji jest rozwojowo. Może warto będzie potrzymać ten papier.

Genus
Gość
Genus

Gwarant wyniki Z danych jednostkowych wynika, iż w IV kwartale 2016 Emitent zanotował spadek zysku netto
o 665 tys. złotych tj. o niecałe 65%

Genus
Gość
Genus

Stalexport Zamawiający przewiduje obowiązek wniesienia wadium w wysokości 30 000
000,00 PLN http://www.gddkia.gov.pl/zpDrukuj.php?id=23162

Kasa24
Gość
Kasa24

Czesc Prezes
Na forum bankiera pisza zeby sprzedawc alcje livechat. Czytales moze o tym i co sadzisz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak uwazasz dlaczego EuCo placeuje obligacje? Nic nie wytlumaczyli w komunikacie. Albo sciema, albo chca wyplacic dywidende specjalno, albo przejac kogos? Gdzie – z twojego doswiadczenia – zadzwyczaj w Polsce idzie kasa w takich mistycznych sytuacjach? Pozdrawiam! Cogar

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Propozycja dla Prezesa, by wpis "Aktualności, analizy, komentarze" robić w układzie tygodniowym i numerować zgodnie z numeracją tygodni kalendarzowych.
krzysiekk

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.