"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

AC SA po wynikach 2 kwartału 2023r.

Spółka AC SA projektuje i produkuje wysoce zaawansowane, o wysokiej jakości użytkowej komponenty i kompletne systemy konwersji aut benzynowych i diesla na gaz LPG, CNG i LNG, z zastosowaniem produkowanych we własnym zakresie najważniejszych elementów tego systemu do samochodów osobowych, średnich i dużych ciężarowych. Oszczędność kosztów paliwa (paliwa alternatywne LPG, CNG i LNG są średnio o połowę tańsze od paliw konwencjonalnych) i korzyści środowiskowe (aby sprostać wyzwaniom globalnej zmiany klimatu), sprzyjają rosnącym ilościom pojazdów napędzanych autogazem i prowadzą do przekonania, że paliwa gazowe pozostają powszechnie dostępną, alternatywną i ekologiczną opcją wobec pojazdów napędzanych olejem napędowym (diesel) i benzyną.
AC jest również producentem elektroniki i wiązek elektrycznych na rynek motoryzacyjny, w tym zestawów do haków holowniczych i AGD. Firma jest także w niewielkim zakresie dystrybutorem części i akcesoriów samochodowych. Spółka w niewielkim zakresie prowadzi też działalność na terenie kraju w obszarze sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych.
W podsumowaniu wyników opublikowanym na Portalu Analiz, przedstawiłem aktualne spojrzenie na spółkę, po  wynikach 2 kwartału 2023r.
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.