"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Spółki które mogą poprawić wyniki – edycja na 2024r.

Zakończona 4 edycja za 2023 rok, dotyczyła 13 spółek, które mogą poprawić zysk netto, w okresie od 4 kwartału 2022 r. do 3 kwartału 2023r. Już na początku 2023 roku, było wiadomo, iż będzie to rok trudny. Wysokiej inflacji (rosły ceny energii, gazu, żywności) wywołanej w dużym stopniu wybuchem wojny na Ukrainie, towarzyszyła trwająca nadal pandemia Covid (choć w mediach o niej mniej było) – jednym słowem, rok zapowiadał się nieciekawie.

W tak trudnych warunkach (trwały w zasadzie przez cały 2023 rok), wytypowane przeze mnie spółki, radziły sobie dosyć dobrze. Świadczyć może o tym poprawa ich zysków, którą odnotowało 12 z nich, jedna tylko obniżyła swoje zyski (92% skuteczność).

Średni kurs akcji, każdej z tych spółek wzrósł 69,45 % i zdecydowanie pobiły indeks WIG, który w tym czasie wzrósł o 36,54%.

Przypomnę tylko, iż w poprzednich edycjach, wyniki były również optymistyczne.

W 3 edycji, wyniki poprawiło 78% wytypowanych spółek, w 2 edycji 87%, a w 1 edycji 70% (wówczas wybuchł Covid).

W przypadku wzrostów kursów akcji wytypowanych spółek, to w 3 edycji średnio wzrosły 19,52% (przy 17,08% spadku WIG), w 2 edycji średnio wzrosły 47,31% (przy 21,52% wzroście WIG), a w 1 edycji, średnie wzrosty wyniosły 215% (przy 1,4% spadku WIG).

Czwarty rok z rzędu potwierdza się teza, iż warto wyszukiwać spółki, które mogą poprawiać wyniki w nadchodzących kwartałach (czy też latach), ze względu na spore prawdopodobieństwo przełożenia się rosnących zysków, na wzrosty ich kursów akcji.

Niewątpliwy „sukces” poprzednich edycji, wpłynął, iż takie selekcjonowanie, stało się coroczną tradycją Portalu Analiz.

W edycji na 2024 rok, wytypowałem więcej spółek, niż w poprzednim roku, bo 21.

Spółek, które poprawią zyski w najbliższych 12 miesiącach z pewnością będzie więcej, jednak ze względu na spore wzrosty ich kursów akcji w ostatnim roku, wyceny zrobiły się wysokie, nie spełniające moich kryteriów. Generalnie w moim odczuciu na rynku (na GPW) zrobiło się dosyć drogo i oby obecny optymizm, nie uśpił czujności inwestorów.

Jakie to spółki, można dowiedzieć się lektury niniejszego artykułu link, w przypadku pytań i wątpliwości zapraszam na specjalnie otwarty wątek na naszym forum Portalu link.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli 2.400 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.