"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Danks – czyli niczego nie bądź pewien


Danks – świadczy usługi z zakresu księgowości oraz doradztwa finansowego i podatkowego na terenie Polski. 

Posiadam obecnie minimalny pakiet 500 sztuk akcji gdyż zbliża się NWZ na którym ma być uchwalona duża emisja 6 mln akcji, jeżeli zarząd ją dobrze uzasadni i zaproponuje atrakcyjną cenę to nie wykluczam iż wezmę udział w tej emisji. 


Od strony wskaźników finansowych aktualna wycena jest atrakcyjna – c/z 4,47, c/zo 4,11, c/wk 0,73, ev/ebidta 0,52, bilans firmy jest wręcz wzorowy gdyż jest aż 6,9 mln gotówki przy łącznych zobowiązaniach 0,99 mln, wyższe o 0,422 mln od zysku netto i mocne przepływy operacyjne, wysoka amortyzacja „starej” inwestycji która zaniża zysk netto link. Patrząc wyłącznie na powyższe liczby to kurs akcji powinien być minimum 100% wyższy, jednak jest kilka powodów tej niskiej wyceny. Danks debiutując na giełdzie w 2011r. zgodnie z prospektem emisyjnym miał być firmą dywidendową wypłacającą swoim akcjonariuszom 100% zysku. Tak było przez pierwsze 2 lata i od tego czasu zaczęły się nieprzewidywalne decyzje Zarządu, zaczął robić emisje akcje których celem miały być przejęcia (emisja w 2013r.) albo założenie start-upów, dofinansowanie ich i pozyskanie środków unijnych (emisja w2015r.), jednak cele tych emisji do tej pory nie zostały zrealizowane a na regularne wypłaty dywidend nie można już liczyć (w jednym roku trochę wypłacili z zysku, w innym zrobili skup akcji, a w obecnym nic nie wypłacili). 
Tak jak w temacie postu „czyli niczego nie bądź pewien” tak w przypadku tej firmy pomimo atrakcyjnej wyceny i regularnych zysków w każdej chwili zarząd może zaskoczyć swoim „super pomysłem” i zamiast spodziewanych zysków trzeba będzie liczyć straty na rachunku.

Do firmy wrócę gdy zostanie lub nie uchwalona nowa emisja akcji.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
AnonimowyPrezesUnknown Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Unknown
Gość

prezesie szkoda ze nie ma cie juz na foroum bankiera mimo w przeszlosci rozbieznosci zdan w niektorych kwestiach. jak oceniasz zyski danksa? nie sadzisz ze 850 tys zysku netto powala z nog? daje to ok 9 gr na akcje za sam jeden kwartal. a pamietam jak pisales ze zysk bedzie w granicach ok 12 groszy na rok.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiedy Będzie zamiana PDA na akcje?
Marek

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.