"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Vindexus – wszystkie akcje sprzedane !!!

Sprzedałem 700 akcji po 8,58 zł, zarobek wyniósł 15%  (k: 400×7,27, k:200×6,65, k:200×7,95, k:200×7,50, s:300×8,09, s:700×8,58).

W przypadku powrotu kurs poniżej 8 zł będę chciał ponownie wrócić do akcji Vindexusa gdyż moim zdaniem spółką jest mocno niedowartościowana. Powodem sprzedaży był nagły wzrost kursu spowodowanym podwyższeniem rekomendacji przez DM BOŚ, jest to czwarte podwyższenie (uaktualnienie) rekomendacji w ostatnich 14 miesiącach i wzorem poprzednich spodziewam się ponownie kurs spadnie. Poniżej załączam wykres z zaznaczonymi okresami publikacji rekomendacji.

 

avatar
16 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Grzes
Gość

BOS na kolejny miesiac typuje spolke wiec nie ma co sie dziwic, ze znowu pojawili sie zainteresowani kupnem :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

no to VIN frunie dalej :)

Damian UK
Gość
Damian UK

No wlasnie tempo wzrostu juz mnie troche niepokoi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, rozbieżność między wzrostem kursu a nieznacznym wzrostem wyników r/r moim zdaniem jest tutaj nieistotna,bo spółka wciąż wskaźnikowo jest śmiesznie wyceniana szczególnie na tle innych spółek z branży windykacyjnej. Tutaj trudno oczekiwać jakiegoś znaczącego wzrostu zysków i przychodów, bo i tak są one wyśrubowane, a trzeba pamiętać, że zarząd wciąż przypomina, że dla nich ważne jest konserwatywne inwestowanie, żeby nie przeszarżować np, z zadłużeniem. Stąd uważam, że prognozy wyników podane przez BOŚ są zbyt wygórowane. Mimo tego nie zdziwię się, jak za rok będziemy mieć kurs o 55% wyższy, a wyniki "tylko" o 5% lepsze. I tu ciekawostka: wtedy i tak c/wk będzie niewiele ponad 1, a c/z poniżej 10, czyli nadal tanio !!!
mnogi

Wojt
Gość

Zobaczymy prezes kto miał racje. Ja akurat nie wierzę w taką powtarzalność na giełdzie. To by było za proste. Dlatego wole mieć akcje. Prędzej czy później kurs wyłamie się z tego schematu pod wpływem niespodziewanego info.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co tu potwierdzać ? W regulaminie boś jest wyraźnie napisane kto kiedy dostaje rekomendacje. Cytuję:

Rekomendacje oraz Wycena publikowane są dla użytkowników niezalogowanych
nie wcześniej niż po 7 dniach kalendarzowych od daty wydania/aktualizacji Rekomendacji.
Użytkownicy zalogowani (klienci DM BOŚ) mają dostęp do Rekomendacji, Wyceny
oraz pełnej wersji Raportu po 3 dniach (D+3) od daty wydania/aktualizacji Rekomendacji.

Jeszcze wcześniej rekomendacje dostają klienci płacący duże prowizje o czym w poście wyżej już wspomniano.
begginer

Grzes
Gość

ciekawa teoria z tym BOSiem. Wiec w przyszlym tygodniu zaczne obserwowac kursy społek, ktore BOS wzial na tapete – akurat zawsze z wyprzedzeniem podaja spolki, ktore sa w trakcie analizy. Mam tylko nadzieje, ze to nie oznacza, ze grube ryby juz dostaly a dla malych to zmylka. Moze potwierdze lub obale ta teorie :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

tymczasem ciekawe ruchy pod koniec sesji. Ktoś zebrał akcje za 100 tysięcy, po czym zrzutka 1 akcją. Wygląda to dobrze. Moim zdaniem jakiś większy gracz kupuje vindexusa przez ostatnie dni.
mnogi

Damian UK
Gość
Damian UK

Ja rowniez nie sprzedaje – stanowi bardzo dobre dopelnienie mojego portfela. KRUK bardzo chodzil mi po glowie a tutaj fundamentalnie znacznie lepiej.

Iwan
Gość
Iwan

Ja zamierzam dokupić Vindexus. Zlecenie po 8.26 już sobie czeka w arkuszu, więc śmiało możecie sprzedawać. Chociaż szkoda, że Prezes wyszedłeś, bo już nie będziesz o tej spółce pisał, jak coś się będzie działo, więc mam nadzieję, że wejdziesz znowu.  Pierwszą paczkę kupowałem w okolicach 7 PLN, ale zgadzam się z analizą Bosia, że wartość jest dużo wyżej. Jak się nie uda kupić to trudno. Coś tam już mam.
Co do Twojej koncepcji o pracownikach i znajomych to myślę tutaj sprawa wygląda inaczej. BOŚ wydaje rekomendacje najpierw dla klientów, którzy mają podpisaną z DM BOŚ specjalną umowę, chyba na doradztwo czy może jakąś inną i generują bardzo duży obrót ( fundusze, duzi klienci itp). Warunkiem jest generowanie 5000 PLN prowizji. Dla mnie kwota daleko po zasięgiem.
I to jest ta grupa, która pewnie kupuje jako pierwsza. Potem po 3 dniach rekomendacja jest udostępniana klientom BOsia, czyli Tobie i mi, a na końcu po 7 dniach dostają ją wszyscy. Czyli teoretycznie każdy może wejść do tej pierwszej grupy i mieć informację wcześniej, ale obstawiam, że wielu wśród nas nie ma, którzy są w stanie te warunki spełnić.
Szczególy opisane są w Zarządzenie nr 1 , a poniżej wklejam wyciąg:
„1) Rekomendacje ogólne, o których mowa w § 14 ust. 2 Regulaminu, w dniu ich udostępnienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres wskazany przez Klienta w Umowie o Opracowania, Klientom, którzy:
a) zawarli Umowę o Opracowania oraz
b) zawarli transakcje kupna/sprzedaży instrumentów finansowych za pośrednictwem Domu Maklerskiego BOŚ S.A. w okresie 1 miesiąca kalendarzowego poprzedzającego udostępnienie Rekomendacji ogólnych, dla których wartość prowizji była nie mniejsza niż 5.000 zł lub zawarli transakcje kupna/sprzedaży instrumentów finansowych za pośrednictwem Domu Maklerskiego BOŚ S.A. w okresie 3 miesięcy kalendarzowych poprzedzających udostępnienie Rekomendacji ogólnych, dla których średnia miesięczna wartość prowizji wyniosła 5.000 zł; „

Tak więc nie ma w tych wzrostach żadnego spisku, a jedynie jest to przewaga grubych ryb na mniejszymi.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zostało 2 tygodnie do wyników i informacji o dywidendzie. Dla samej zasady poczekam ze swoim pakietem. Swoją drogą, BOŚ powinien dostać pstryka w nosa, za strategię inwestycyjną wobec spółki. Przez to trochę blokują wzrosty. Szeniek

Wojt
Gość

Ja nie sprzedaję bo mam własną strategię na tą inwestycje i myślę niezależnie ( nie lubię kogoś małpować ;-))Podobnie było z Livechatem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

jak akurat dziś kupiłem. Wydaje mi się, że tym razem może być trudno robić kółeczka, bo niebawem zapowiadane mocne wyniki i rekomendacja dywidendy. Kurs spółki wciąż ma wiele do nadrobienia na tle branży, a obroty ostatnich sesji wskazują, że zaczyna być grana przez większe podmioty. Poza tym coraz trudniej znaleźć okazje na rynku, a tutaj raz że wskaźniki wciąż bardzo nisko, a dwa że kto wie czy jakieś przejęcie się nie szykuje.
mnogi

Wojt
Gość

Swoją drogą jestem ciekaw ilu forumowiczów zmałpuje dzisiaj prezesa i też sprzeda :-)

Wojt
Gość

Rozumiem prezes że znowu wejdziesz by robić swoje kółeczka? Czy już odpuszczasz tą spółkę? Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja opchnąłem wczoraj po 8.35 bo myślałem, że będzie już tylko w dół szło… ajjjj trochę nisko !
Kajtek

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.