"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności…. Livechat i wyniki innych firm.

BAH – zysk netto 8,7 mln przy 15,43 mln rok wcześniej i 10 mln moich oczekiwań. Przy 29% wzroście przychodów spadek zysku o 33% to sporo a z tego co wnioskuję wpłynęła niższa marża na sprzedaży i 60% wzrost kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu (głównie usługi obce ?).

Ostrzeżeniem są cały czas ujemne przepływy operacyjne i rosnące zadłużenie (trochę to może tłumaczyć zwiększanie zapasów pod zwiększoną sprzedaż związaną ze zmianami w leasingach). Nie jest źle ale mam mieszane odczucia – ciekawostką jest niższy zysk o 305 od konsensusu rynkowego.
4fun – zysk wyższy o 7% r/r przy 30% wzroście przychodów, coraz większa zapaść w reklamie telewizyjnej (spadek przychodów o 26%) na szczęście nadrabiają inne działalności. Nadal dobre przepływy operacyjne, amortyzacja wyższa od Capexu oraz poprawa bilansu.
Kania – bardzo słabe wyniki na poziomie zysku netto (spadek 44%) i nie jest to dla zrozumiałe przy korzystnych surowcach (tańsze o około 5% surowiec mięsny r/r). Kolejny kwartał dodatnie przepływy operacyjne (7 mln) oraz wyższa r/r amortyzacja (o 2 mln), bilans bez zmian czyli nadal napięty. Nie widzę sensu dalszego analizowania spółki i w nią inwestycji gdyż w 4 kwartale mogą pojawić się wysokie odpisy.
Decora –  przy 15% wzroście przychodów wzrost zysku o 44% to głównie zasługa wzrostu marży ze sprzedaży o 1,4 p.p. Bardzo mocne przepływy operacyjne, poprawa bilansu i w zasadzie nie ma co więcej pisać, spółka OK.

Fasing – tak jak w przypadku Ropczyc wyniki przebiły moje najśmielsze oczekiwania gdyż oczekiwałem 3,5 mln zysku a jest 6,18 mln. Zysk ten jest lepszy r/r o 770% !!! a c/z spada do 2,4 ! czyli jedna z najtańszych spółek na gpw patrząc na wskaźnik c/z. pozytywnie wzrosła marża na sprzedaży (z 32% do 38%). Nie ma co do wyników bardzo się przyczepić choć pomimo dodatnich przepływów operacyjnych coraz mocniej rosną należności i tu trzeba obserwować w kolejnych kwartałach czy będzie ich spływ (uważam że tak bo działają głównie z kopalniami w których jest dobra koniunktura a wzrost należności może wynikać z dynamicznego wzrostu przychodów o 36%) . Patrząc na zysk jednostkowy to możliwa jest nawet 30% dywidenda ale oczywiście na taką nie liczę bo większa część zysku przeznaczana jest na kupno środków trwałych (maszyny do produkcji).

Auto Partner – przy 29% wzroście przychodów jest 50% wzrost zysku, c/z spada w okolice 9,50. Wydaje się że bardzo duży wzrost zysku może być w 4 kw, ze względu an niską bazę i prawdopodobny wzrost przychodów w okolicach 30%. Spółka tańsza od konkurencyjnego Inter Carsu i warta zainteresowania.

Livechat zarobił 14,1 mln przy 12,02 mln rok wcześniej czyli 17,30% więcej (konsensus PAP to prawdopodobnie 14,5 mln). Wynik jest niższy od moich oczekiwań 14,7 mln ale prawdopodobnie wpłynął na to zakup dokonanych domen których nie uwzględniałem w szacunkach (amortyzacja wzrosła o 0,3 mln i tylko to może świadczyć o kupnie domen). Bilans i przepływy bez zastrzeżeń, marża że sprzedaży wzrosła z 82,60% do 83,60% czyli coraz lepiej. C/z spada do 13,33.
Delko zarobił w 3 kw o 7% mniej r/r a ja oczekiwałem wzrostu o 7%. Bardzo dobre przepływy operacyjne, amortyzacja wyższa od Capexu, poprawa bilansu. Ze względu na spore przejęcia które spółka zamierza zrobić (podpisane umowy przedwstępne) spółka może trafić do wirtualnych portfeli ale ostatecznej decyzji nie podjąłem.

Trans Polonia – zysk netto r/r wzrósł o 28% ale niestety nie dzięki podstawowej działalności (spadek marży brutto na sprzedaży ) a głównie dzięki kosztom finansowym które były niższe o 0,8 mln r/r. Na niższą rentowność zapewne wpływały wysokie ceny benzyny które mocno zaczęły spadać w obecnym kwartale (korzystne dla spółki) i jeśli dodam możliwą poprawę kosztów finansowych to realne jest że przyszłe wyniki mogą zacząć się poprawiać.

W najbliższych trzech dniach będzie dużo wyników interesujących mnie spółek dlatego w tym poście krótko będę je omawiał.
Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach.
Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.
 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
103 Comment threads
90 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
tomekTantal64RafalMLiroyJarek Turek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tantal64
Gość

Dzięki za odpowiedź. Co do Danks to liczę na to wezwanie i chcę się pozbyć wszystkich akcji. Od dawna próbuję ale płynność jest tam masakryczna. Pozdrawiam

tomek
Gość
tomek

Prezesie,
Jak oceniasz na obecna chwile społke Ferro? Zdaje się, że była kiedyś juz dyskutowana na forum. Od strony wynikow, rozwoju i dywersyfikacji rynków zbytu wszystko wyglada ok a zaległy podatek już jest w cenach. Był komunikat o zejściu Altusa ponizej 5proc. więc pewnie oni wywali dużo akcji przyczyniając się do spadków. Czy jest to dobrt moment na zakup?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sławku,

Ja uważam, że to batdzo ciekawa spółka. Oczywiście, że najłatwiej jak to się mówi, to na liniach lotniczych można stać się milionerem-jak się było miliarderem;)

A tak poważnie mówiąc-myślę, że inwestorów mówiąc wprost-wkurzyła emisja. Niemniej jednak uważam, że jest dobrze zarządzana i ma ciekawy model biznesowy. A też dostała po kościach, jak sporo spółek z giełdy, bo rynek był po prostu był słaby.

Pozdrawiam serdecznie,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie i Nieuku

co myślicie o Enter Air?

jak przebije 20zł jest szansa na powrót do trendu wzrostowego

dodatkowo na plus może zadziałać "tanie" paliwo

Sławek

Tantal64
Gość

Witam
Rzadko piszę ale czytam co dzień posty i analizy na blogu.
Prezes bardzo cenię sobie twoje analizy i wpisy, a robię to od czasów gdy pisałeś na forum bankiera.
Uważam, że nie potrzebnie nie raz się tłumaczysz przed czytelnikami ze swych transakcji.
Jest ostrzeżenie, że nie masz uprawnień, że są to twoje prywatne opinie, analizy itd., więc to powinno wystarczać.
To, że ktoś małpuje twoje posunięcia i traci to nie twoja wina.
Przyznam się, że nie raz małpowałem twoje zagrania, z różnym rezultatem.
Jednak w życiu nie przyszłoby mi do głowy by ciebie obwiniać.
Przyznam się, że kiedyś zakupiłem akcje Danks, małpując ciebie.
I do dziś je mam z b. dużą stratą.
Jednak to był mój wybór i moja jest strata.
Wiem, że głównie sugerujesz się analizą fundamentalną, gdy wybierasz jakąś spółkę.
Jednak też czasem grasz spekulacyjnie, kupując na kilka dni lub robiąc tzw kółeczka na wybranej spółce.
Jeśli możesz to napisz jakich używasz wskaźników analizy technicznej lub czym się sugerujesz inwestując na 2-3 dni lub robienie kółeczek.
Pozdrawiam Krzysztof

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@tom-masz rację. W ogóle się zastanawiam, czy można mówić o szumnie zwanych "fundamentach" na naszym grajdolku. Może to glupie, ale w obliczu wielu wydarzeń (Getback, Altus, aresztowania szefa Knfu). To naprawdę ciężko inwestować. Już wcześniej mówiłem, że ten rok pozostanie na dluuugie lata w pamięci. Jednak jest też się czym pochwalić (przepraszam za brak skromności): mój portfel spekulacyjny i inwestycyjny, czyli Nieuk i Hybrid&Value Investments osiągnęły odpowiednii 40 i 20%. To jest sukces, bo zostały założone na binesradar w najwiekszej bessie, czyli okolicach marca na biznesradar.

Naprawdę mam już dość tych wszystkich afer…ale to z drugiej strony może poskutkowac katharsis rynku (naiwne myślenie).

Wczoraj też oglądałem super komedię: "zemsta cieciow". Wybitna analogia do naszej giełdy.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Liroy
Gość

A tak naprawdę co myślisz prezes o spółkach energetycznych są na historycznych minimach,z potężnym majątkiem,inwestycjami,stawki URE prądu wzrosną w najbliższym czasie około 30 % co przełoży się na zyski w perspektywie PPK i dywidendy .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

LC Corp. No to deal szlag trafił. Oj kręcą jak mogą na tej giełdzie…
tom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Mb-Pmpg to za przeproszeniem ciulata spolka. Mega inzynieria finansowa. Jeszcze w olbrzymim konflikcie z Durczokiem są. Jeszcze ten prezio-niech sobie jeszcze kupi lepszy garnitur. No cwaniak-jakich mało. Ale też "fundamentalnie" co to za perspektywa biznesu? Może kolejny split (ulubiona chorwacka miejscowość inwestorów). Wiecie, ze mam coś z głową nie tak i tam jest potencjalny insider trading.

Ps. Prezesie-i game dev. jednak nie taki zły-nieprawdaż);) ładnie już zarabiasz/zarobiles na Bloober?

Nieuk.

Unknown
Gość

z game dev ładnie dzisiaj tbull pod top speed 2
krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

w przyszłym tygodniu TIM wypłaci 1zł zaliczki na dywidendę, przy obecnym kursie to 14%, cos kurs na razie słabo na to reaguje, myślicie ze jeszcze podskoczy przed dniem dywidendy?
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

My tu gadu gadu, a PMPG rusza spekulacyjnie, w tle 2 ciekawe źródła newsów…
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pmpg-polskie-media-blisko-kupna-radia-zet?fbclid=IwAR3QsH-yU6LVFlAApBkXlBGKZqgjGHh3D6zAyt5imDtDdQNfhmKsUB7q3qk
oraz
https://twitter.com/LisieckiMichal/status/1069188865909551106
Spółkę podrzucałem już kilka razy, nawet Prezes raz ją dokładniej analizował.

Pozdrawiam,
MB

Liroy
Gość

My tu gadu gady a Tauron idzie na 3 zł .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie trzymasz jeszcze Praire czy sprzedałeś ze stratą ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tylko najgorzej ma ten co do kupy wchodzi jako ostatni, jak większość już wychodzi…
tom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No racja, ale nikt za nikogo nie wciska "enter", więc każdy powinien mieć pretensje do samego siegie. To jest po prostu psychologia i jeden zarzut jaki mam- to jest to, że Prezes i OBS tłumaczą się ze swoich transakcji. Każdy sam podejmuje decyzje a że błędy się zdarzają-życie;) Nikt nie jest idealny i nie ma czegoś takiego jak szumnie zwany obiektywizm. Każdy jest "naznaczony" procesem socjalizacji…Przepraszam za te filozoficzne ddyrdymały. Prezes z OBSEM Oddalają kupę dobrej roboty i powinni się znaleźć w radzie nadzorczej " rynku kapitałowego"

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

E no już nie chce naganiac, ale ewidentnie jakieś "grubasy" w Bloober wchodzą. Może być komunikat jeszcze o przejściu z NC na główny rynek. Cały gaming dzisiaj rośnie, bo Steam podał info-że obniżają prowizje. Nie ukrywam tego, że moim zdaniem najciekawsza spolka jest Playway. Wycena zawsze będzie kontrowersyjna-taka "natura" giełdy.

3mam kciuki za Wszystkich inwestorów/spekulantów, bo trzeba się trzymać w kupie;)

Nieuk.

RafalM
Gość

Prowizje będą obniżane progowo przy 10 i 50 milionach USD – dla każdej gry liczone oddzielnie. Sprzedaż liczy się dopiero od 1 Października(nie uwzględniana jest wcześniejsza). Więc zostają tylko najlepiej sprzedające się gry. Z naszych spółek to może skorzysta na tym pewnie tylko CDP.
Przy Wiedźminie będą musieliby sprzedać kolejne 500,000 gier po 20 USD(bardzo często jest za tyle w promocji), ale jest to tytuł który jeszcze długo będzie się sprzedawał. Przy Cyberpunku to zaraz wskoczą do drugiego progu.

11Bit – tu podobna sytuacja. Frostpunk ciągle żywy i rozwijany, pewnie jeszcze się będzie sprzedawać, choć w dłuższym terminie na pewno nie tak dobrze jak W3. Nnajwięcej zyska tu projekt "P8".

Reszta naszych rodzimych porducentów(tych na giełdzie) produkuje zbyt małe gry. Produkcje takiego Playwaya niby się sprzedają dobrze, ale za rok-dwa wychodzi nowa wersja gry z nowym numerkiem, a stara idzie w zapomnienie.

Przy okazji może teraz będzie wypływać więcej informacji o sprzedaży gier:
https://steamcommunity.com/groups/steamworks#announcements/detail/1697191267930157838

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A przestań-już Ci mówiłem, że tylko idioci mieliby jakiekolwiek pretensje do Ciebie. Ale to, że w game dev. zainwestowales-jestem pod wrażeniem haha:) Ale na Bloober ewidentnie się coś dzieje. Bardzo duże wolumeny i jeszcze informacja o 3 dużych premierach, spory zastrzyk pieniędzy ze środków europejskich. I chyba Trigon się wysypal, bo muszą zbierać na poręczenie dla osieckiego. Jak poważne zarzuty (ktorych nie znamy) musi mieć, żeby poreczenie moze w czesci bezgotówkowe wynosilo ponad sto mln zl?! On już mi wcześniej brzydko pachniał, jak był czestym gosciem tvn cnbc…A nawet kiedyś obilo mi się o moje gluchawe uszy, że chciał przejąć lot.

Udanych inwestycji/spekulacji 4all:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bloober może nawet dojść do 50zł. 10 grudnia ma być pokaz gier czyli raj dla spekulantów. Maxcom uważam że będą mieć ok 10mln. zysku za cały rok, opór 17,85 jak przebije spokojnie 20zł będzie. Pzdr. J.W.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To ciekawa spolka. Już pisałem, że "testowałem" ich telefony. Muszę przyznać, że cena jest ciekawa do jakości. To, że to robią w Chinach to inna sprawa. Teraz bardziej modny jest Laos i Birma, bo w Chinach robi się drogą. Jedyne o co mam pretensje to zapowiedzi Zarządu z prospektu emisyjnego, które nie zostały spelnione a tak naprawdę rynek kapitalowy opiera się na zaufaniu, który dostał mocno "po żebrach" w tym roku i to od każdej strony.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gratulacje Prezesie za Herkulesa. To w sumie bardzo ciekawa spółka z branzy okolobudowlanej. Miałeś "timing" i to mi się podoba:) Trochę się z Ciebie spekulant zrobił haha:)

Pozdrawiam serdecznie,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes pisz dalej o swoich transakcjach jak są dobre perspektywy to każdy na pewno coś ugra ja przeważnie pisze dzisiaj kupiłem Bloober kupione na otwarciu i już sprzedane ok +9% i Maxcom też na otwarciu i trzymam.Kiedyś pisałem o Tesgas i teraz już 3zł Pozdrawiam J.W.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kupiłem spekulacyjnie https://stooq.pl/n/?f=126477. J.W.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wig20 i Game dev. zapierdzielaja…Cd red (olbrzymie obroty), 11bit i Bloober. A tez Trakcja się bardzo ładnie zachowuje…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zapowiada się ciekawy tydzień. Są pozytywne sygnały, które mogę nam wywołać rajd Św. Mikołaja. Myślę, że w tym tygodniu rozstrzygnie się kwestia dywidendy od BAH. JSW ma walne, gdzie będą uchwalać kasę na fundusz, który moim zdaniem jest ukierunkowany na przejęcie aktywów lub całego Prairie. Udanego tygodnia!
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie tak do końca widzą,poza tym do rajdu też potrzebny jest owczy pęd,
jutro powinno być dobrze (wzrostowo)
porozumienie usa-chiny może wpłynąć mocno prowzrostowo
juz dzisiaj telaviv zanotował 1,5% wzrost -to duzo jak na nich.
zapewne po północy ES.F wystartują z przynajmniej półprocentowym wzrostem

Pozdrawiam
Sławek

Mikołaj Maxtoon
Gość

Też mi wygląda to trochę jakby rajd św. Mikołaja mial mieć miejsce w tym roku. Jedyne co może budzić wątpliwości, to że wszyscy uczestnicy rynku go widzą…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odpowiedz:)

Energetyka to chyba faktycznie nieglupi pomysł, ale to są spółki państwowe i jak często się nie zgadzam z Longterem-trochę jest w tym prawdy, że "non profit".

Co do chemii-to moim ulubieńcem jest gigant, czyli PCC Rokita. Nie ma się za baydzo do czego przyczepić…

Banki-chyba w sumie też ciekawy pomysł. Tym bardziej, że pewnie pieniądz będzie droższy w przyszłym roku (stopy procentowe).

Pozdrawiam serdecznie,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PS
mysle że 2400 padnie na mikołaja

Slawek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

rynek meblowy jest mocno przegrzany – wydaje mi się że lepiej w innej branży szukać okazji. Gamedev i kopalniane też bym odrzucił.

wydaje mi się że ciekawa moze być chemia, banki i energetyka.

dolar też wydaje się mieć szczyt za sobą co za tym idzie lepsze czasy dla emerging markets.

gpw zachowuje się jakby jednak miał być rajd na mikołaja

Slawek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Co myślisz o Forte? Kurs poleciał o 65% w ciągu roku..mWiem, slawetna podwyzka cen prądu wplynie negatywnie, ale może to już jest w cenie…?

Ps. Warto poczytać:

https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/radoslaw-barczynski-czlonek-rady-nadzorczej-i-rady-wierzycieli-getback-start-29-listopada-o-godz-1600,258

Miłej niedzieli Wszystkim życzę,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i dzięki za bardzo mądrą wypowiedź;) Ws3mam się. Jak zawsze-można na Ciebie liczyć;)

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanawiam się czy nie kupić Orbis. Wezwanie za 87zł, cena 90zł i raczej nie spadnie i podniosą cenę. Co sądzicie?
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sam jestem ciekawy jak to będzie. W Decorę wszedłem dopiero po podniesieniu ceny skupu do 11,4zł. Na Orbisie tak pozytywnego scenariusza jak obecnie na Decora myślę, że nie będzie.
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Echo to świetna spolka. Nie wiem, czy wiecie-ale Sololow sobie zrobił podgrzewaną drogę pod pod podjazd-i to setki metrów pod swoją willę-to wiem od osoby z Kielc. To jest też utytułowany rajdowiec. Wkurzył się na banki i zdjął z giełdy Synthos i Barlinek.

A Maxcom to chyba, m.in. producent telefonów Hammer. Miałem go w ręce-bardzo fajny. Można nim rzucać i nim się z nim nie stanie. Ostatnio też ruszyła kampania marketingowa w tv…Ale inna kwestia to transparentność spółki.

A wracajac do Sołowowa-on multum ochroniarzy zatrudnia i mieszka w Szwajcarii tak, jak prof. Filipiak z Comarchu i jak niegdyś "najlepszy płatnik z Pomorza", czyli Ryszard Krauze…słuch o nim zaginął…

Pozdrawiam,

Nieuk..

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zobaczymy co będzie na Master. Ja sprzedałem z zyskiem. Teraz wolałbym nie mieć tej spółki, bo ogłosiła przegląd opcji strategicznych, a nie wiem czy to oznacza w tym wypadku coś pozytywnego. Może tak, może nie.

Waterloo

Liroy
Gość

Ja kupiłem a poniedziałek jeszcze dokupię . Coś czuję że to może być strzał w dziesiątkę oczywiście to moje subiektywne zdanie . Z Master Pharm tak się cykałem z kupnem to mi kurs odjechał a ja zostałem na peronie a miałem zamiar kupić we wrześniu po 3.65 zł bodaj że a teraz jest po 5.78 zł

Liroy
Gość

Maxcom Akcje ich poleciały na łeb na szyję z 50 paru zł na kilkanaście zł a spółka pokazała naprawdę dobre wyniki . Po trzech kwartałach 2018 roku zysk netto Maxcomu wzrósł do 6,9 mln zł. Zarząd firmy spodziewa się dalszego wzrostu w IV kwartale roku. W porównaniu z analogicznym okresie 2017 roku, po trzech kwartałach roku 2018 Maxcom stale rośnie. Przychody wzrosły z 74,5 do 77,5 mln zł, zysk operacyjny z 6,4 do 8,3 mln zł, EBITDA z 6,7 do 8,7 mln zł, a wspomniany zysk netto z 5,7 do 6,9 mln zł.

Prognoza na cały 2018 rok zakłada 12,5 mln zło zysku netto oraz 15,7 mln zł EBITD-y Dalszy wzrost wyników ma zapewnić sprzedaż zagraniczna, który stanowił do tej pory 29% przychodu w 2018 roku. Za część przychodów odpowie też marka Meizu, niedawno wprowadzona na polski rynek. . Prezes co myślisz o tej spółce dodam jeszcze że wypłacają dywidendę .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co sądzisz o spółce Echo (co roku wypłaca dużą dywidendę) i Selena FM
dość mocno potaniała a wyniki r/r poprawione też wypłaca dywidendę.
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Echo dzień dywidendy (zaliczka) 12.12.18 0,5 zł.
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki Prezesie za rzeczową odpowiedź i poświęcony czas. Bardziej kusiła mnie ta Selena, na wykresie faktycznie widać trend spadkowy.
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyniki Kani nie są do końca złe. Ale coś tam jest dziwne…Już nie wspomnę o tym, że tam spółka PTI miala udział powyzej 5%. Mam te akcje, ale chyba je sprzedam-tam jest jakaś inżynieria finnsowa stosowana. Jeszcze ten wehikuł inwestyjny, ktory jest głównym akcjonariuszem…pewnie handlują akcjami między sobą.

A Tarczyński- też bez sensu. Pozyskali 45 mln zł kilka lat temu, żeby teraz robić wezwanie…jeszvze ewidentnie tam coś opera tfi kombinowala.

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes masz abonament StockWatch jest tam analiza Wieltonu i AutoPartner mółbyś napisać co tam jest. Pozdrawiam Jan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki. J.W.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Już nie pierwszy raz widzę w komentarzach takie prośby i Twoje odpowiedzi. Udostępnianie informacji zamkniętych w portalach na abonament to zwyczajne chamstwo. Miałem o Tobie lepsze zdanie.

O aspekcie prawnym nie wspomnę…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wez przestan…O aspekcie prawnym – to ja wspomnę. To są zwyczajne grozby…A wiesz, że można Ciebie namierzyć po IP?

Daj do sądu Naszego Prezesa a Ciebie wysmieje w sądzie, bo z retoryki i erystyki miałem wyróżnienie na studiach a tak po chłopsku mówiąc: stuknij się w głowę "cwaniaczku" i się podpisuj.

Wyjątkowo nie pozdrawiam;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, piszesz tutaj o negatywnych wynikach Kani i niechęci do dalszej inwestycji w ta spółkę, a co powiesz o innych spółkach z tego sektora? Dlaczego tak jest że Kania mimo poprawiających się wyników jest wyceniana 4 razy niżej niż Tarczyński który też wyniki poprawia, oraz obie te spółki mają stosunkowo wysoką marżę? Z tego co pamiętam jak jeszcze kiedyś interesowałem się tą spółka, problemem Kani było zadłużenie. Natomiast Tarczyński procentowe zadłużenie ma podobne do Kani, natomiast możemy zauważyć że zobowiązania krótkoterminowe są zdecydowanie na niekorzyść Kani. Czy wszystko rozchodzi się o te zobowiązania krótkoterminowe, a co za tym idzie ewentualnym bankructwem ? Nawiązując także do korzystnych cen surowca jak widzisz perspektywę dla całej branży oraz która ze spółek wydaje się być atrakcyjna (Tarczyński wygląda bardzo fajnie ale w ostatnim roku zaliczył wzrost już o 70 %).
Z góry dziękuje za odpowiedź i przepraszam za długie pytanie.
Pozdrawiam
Michał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzieki bardzo za odpowiedź, jak zawsze treściwie :)
Przyglądałeś się może innym firmom z te branży poza Tarczyńskim/ Kanią ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prośba do Ciebie Prezesie abyś zerknął na raport Satis vel ialbatros i ogólnie powiedział czy to jeszcze żyje czy już agonia , bo akcję już półtora roku zawieszone a mam tego trochę . z góry dzięki ,pawko

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gratulacje! Nie ma co żałować straconych okazji a bardziej kapitału. Giełdy nie zamykają jutro (oprocz prezesów). W poniedziałek nowy dzień i nowe "rozdanie".

Nieuk.

Jarek Turek
Gość

Święta prawda Nieuk…."Giełdy nie zamykają jutro ":)
Na Eurotel już zarabiam ale czekam na przebicie 20zł.
udanego weekendu dla wszystkich tu zaglądających.pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dwa dni temu pisałem że bezie nwza w sprawie skupu decory, ustawiłem się po 11,30 z ukrytym, potem troszkę przesuwałem ale wpadło tylko 500szt.

jestem tak samo zły bo mogłem spokojnie kupić ponad 5k poniżej 12zł

no ale cóż trzeba się cieszyć z tego co wpadło 2-3miesiące temu w okolicach 10zł. i już mocno procentuje.

Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurdesz, ale dzisiaj petarda na Decorze. Jeszcze trochę Wieltonu mi dzisiaj wpadło. Pomimo, że jestem bardziej spekulantem-to zgadzam się z naszym Prezesem-fundamenty się liczą. Ale z drugiej strony ich ocena jest trudna, bo jak można to ocenic-jak były szef Knfu został aresztowany a Osiecki potencjalnie wyprowadził setki milionów…Masakra…2018 rok zapisze się w historii…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skąd wiedziałeś Prezesie? Atos

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzisiejsza reakcja na BAH przesadzona. Pokazuje to jak słabo rozeznani co do potencjalnych wyników byli kupujący na ostatniej fali wzrostowej. Teraz na dniach rozegra się sprawa dywidendy. Po wczorajszym komunikacie wynika, że z mbankiem sprawa dogadana. Ciekawe jak z BGŻ PNB jak pisał Karol ADX. Moim zdaniem szanse na zgodę na dywidendę to ponad 50%. Ale ryzyko jest dość duże. Gdyby sprawdził się pozytywny scenariusz zakładam, że będzie ponad 2 zł. Jeśli zaliczka nie przejdzie to pewnie poniżej 1,5 spadnie.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie sprzedałeś Eurotel, myślisz ze 20zł na razie jest nie do przebicia?
Krzysiek

Unknown
Gość

Bardzo dziękuje za świetną merytoryczną odpowiedz , z tymi wynikami oczywiście racja , ale czy nie widzisz jakiejś szansy na to, że ktoś będzie chciał przejąć Vindexusa – jest mega tani w stosunku do Besta czy Kruka .
Pozdrawiam Robert

Unknown
Gość

Rozumiem i bardzo dziękuje za odpowiedz .
Z poważaniem Robert

Unknown
Gość

Witaj Prezesie a co sądzisz o vindexusie , warto wejść ?

Pozdrawiam Robert

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Walka trwa o Decore. Swietna spółka…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A BAH leci w dół.

Rafff

Gung
Gość

Ciekawa historia Krezusa… "Przy okazji naprawy samochodu pan Karkosik zaproponował mi pracę"
http://torun.wyborcza.pl/torun/7,48723,24221693,uciekl-ptaku-prezes-gieldowej-spolki-zostawil-lamborghini.html

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W ogóle ta cała bananowka mnie wkurza…Po co w ogole te spółki są publiczne? Najpierw pozyskiwanie milionów złotych a później wypiecie się na akcjonariuszy…Bez sensu…Zgadzam się z tym, co OBS napisał na swoim blogu. Obecność na gieldzie powinna być zaszczytem i "darmowym" marketingiem a nie karą…

Ps. A wiem, że lubisz seriale-gadaliśmy o tym. To na weekend polecam: "Prawda o sprawie Harry'ego Huberta". Super klimat i ta laska śliczna:)

Serdecznie pozdrawiam,

Nieuk.

Ps. Bloober też się swietnie zachowuje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobra uwaga @ŁD. No mamy besse, więc wszyscy to wykorzystują. Przepisy są jednak debulne…Średnia z 3-6 miesiący. Powinny być zmiany legislacyjne i wycenione powinny być aktywa. Ta nasza giełda-to w sumie ogólna porażka.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

powyzsze dot. scenariusza wycofania z GPW. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Ropczyc:
Prezes Siwiec mówi: "Cena w wezwaniu będzie zgodna z obowiązującymi przepisami – nie niższa niż średnia z ostatnich 6 miesięcy." I pytanie czy to jest żart czy amnezja. Średnia pólroczna to 29 zł, a nie tak dawno przy kursie 34 zł, czyli 20% wyżej mówił, że cena godziwa jest wyższa. Pytanie zatem, dlaczego nie zapowiedział, że w tym "formalnym" wezwaniu cena będzie oddawać wartość spółki? Nieładnie.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Doświadczyłem z Przemkiem nieprzyjemnego zachowania na FAM… i kurest.a ze strony THC… tu się tego nie spodziewam (rozwodnienia), ale jasnym jest, że każdy chce zapłacić jak najtaniej… teraz kurs będzie duszony, ale ja na okazjach dokupię, bo biznes jest i perspektywiczny i DOCHODOWY. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wig 20 obecny kurs 2303 pkt
średnia 1 ms 2212
3ms -2234
6ms- 2228
roczna 2301
5 letnia 2220

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fasing- na Bankierze ktoś napisał:
"
fasing jest większościowym właścicielem MOJa , a tam prawdziwy PRL w zarządzie i RN – kurs też mówi sam za siebie , tam wałkują zdrowo w tym MOJu aby jakiś "zysk" fasing pokazywał – jedno i drugie wielki szajs !”

Może więc tu jest sekret, może z tego powodu kurs wygląda tak słabo?

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Powiem tak… puki w Zarządzie (piszę za Fasing, bo ten jakoś tam poznałem) są właściciele… to niech zacznie myśleć ten co napisał ten post na bankierze… jakie pochodzenie ludzie mają to dla mnie bez znaczenia puki biznes prowadzą i chyba siebie okradać nie będą… oczywiście, że biorą wynagrodzenie za to i w ten sposób mogą mieć mniejszą determinację, ale puki co co było mówione jest realizowane. Jedną osobę z RN Fasing nazwijmy to znam jej osiągnięcia i życiorys i daleko jej do PRL, tym bardziej, że wystarczy spojrzeć na PESEL. Z Zarządem FSG też tak "wiekowo" nie jest. O te argumenty się nie martwię, bardziej o to KOMU tak zależy, aby to nie rosło i dlaczego NIE MA po prostu POPYTU??? ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ŁD – ale jeżeli by było tak jak sugeruje ten z Bankiera (nie twierdzę, że tak jest), to obecny rząd będzie niechętny składaniu w tej firmie zamówień.
Prezesie – wszystko pięknie, tylko ten kurs. O Getbacku też pisali pięknie, a obligacje jego były jak to pracownik Idea Banku powiedział "pewniejsze nawet od lokaty". Ale ja też mam akcje Fasingu, i niepokoi mnie brak pozytywnych reakcji na pozytywne wydarzenia.

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Komentarz wyżej dotyczy Ropczyc.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyjaśnienie powodu ogłoszenia wezwania przez zarząd.
Link:
https://akcjonariat.pl/start-aktualnosci-czytaj?cmn_id=8150

Dynamika przychodów i zysków w IV kw niezagrożona. Koniunktura dalej im sprzyja. Chcą się dzielić z akcjonariuszami coraz większymi zyskami – cytuję Prezesa Siwca.

MS

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A więc obstawiasz w dłuższym okresie wezwanie i zdjęcie z giełdy? Jak w takiej sytuacji wygląda sytuacja takiej drobnicy jak my w przypadku np. nieodpowiedzenia na wezwanie ze względu na zbyt niską cenę? Krótko jestem na giełdzie i nie zdaję sobie zapewne sprawy z różnych możliwości. Będę wdzięczny jeśli jakaś dyskusja o potencjalnych scenariuszach powstanie ;)

MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Prezesie co sądzisz o wynikach Ailleron?
Pozdrawiam kc

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytałem o Airway, bo też się czaję ;) Coś czuję, że będzie jakieś wybicie niebawem, a Ty wiem, że czujesz te momenty i wolumeny.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mokenty:) Mnie to się z jednym kojarzy haha:) "On nie podaje w restauracji dań-tylko momenty (Kabaret Mlodych Panów-Amaro". Najlepsze jest to jak ten kucharz wychodzi bez ręki. Posikalem sie ze śmiechu:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam się odnośnie Fasingu i Bahu. Też polecam trochę weekendowo skecze Kabaretu Młodych Panów: Pzpn i Amaro. "Dla niekumatych my byliśmy parówki a Senegal kaszanka: haha. To rozwala system.

Ps. Airway nie mam, ale czaję się;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja w sumie jestem pozytywnie zaskoczony, bo szacowałem 7-8 mln zysku. Za 4 kwartał sądzę, że dorzucą jeszcze 5-6 mln. Teraz najważniejsza kwestia – co banki na dywidendę.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Raiff, tu nie chodzi ile BAH mógłby zarobić ze sprzedaży Tesli, ale o to, że jak w rynek by poszedł komunikat o umowie importerskiej, to za samą nazwę by były górne i to nie jedne widły. A jeszcze jakby poszły jakieś wywiady jak to ma w przyszłości wyglądać pięknie to by dopiero się działo.
Nieuk, masz jeszcze akcje Airway? Jeśli tak, to jaki masz plan z tym związany?
Co do Fasing, trochę to wygląda na zaniżanie pod wezwanie. Od lat się mówi o niskim kursie trzymanym przez sternika pod zdjęcie spółki z giełdy, ale może teraz to się zrealizować, bo pewnie w 2019 ruszy kopalnia i wtedy przychody i zyski zaczną być na zupełnie innym poziomie. Np. przy założeniu prezesa spółki, że rocznie będą zarabiać 50 mln z samej kopalni + zysk na aktualnym poziomie, wtedy c/z byłaby na poziomie 0,7 więc jakiś totalny absurd.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakie marki luksusowe masz na myśli?
mn

Karol Adx
Gość

Wg mojego stanu wiedzy to zbytnio przecenianie możliwy wpływ Tesli na BAH, gdyby nawet doszło do tego ze BAH w warszawie stałby się dystrybutorem Tesli to zarówno zyski z dystrybucji jak i serwisowania byłyby marginalne (Polski rynek jest zbyt płytki na dystrybucje Tesli, do tego mamy już konkurencje, która pozwala pojeździć samochodem za kilkaset złotych a później pomoże z zakupem jego i dostarczy do klienta bezpośrednio oraz opcja kupna bez pośredników). Sprzedać w Polsce obecnie mogliby do kilkunastu sztuk rocznie Tesli. Jeśli już iść tą droga to powinni skupić kilka niszowych pokroju Tesli na Wawelskiej lub wprowadzić tam jakąś markę luksusową (Tesla nie jest pojazdem luksusowym, jest po prostu droga i ma dobre osiągi przyspieszenia bo jest elektryczna)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tesla to bankrut, która ma kupę pojazdów na magazynach:
https://tiny.pl/thf73

No informacja sprzed dwóch dni: No i sprzed Sprzedaż samochodów koncernu Tesla w Chinach spadła aż o 70 procent: https://tiny.pl/thfr7

Ogólnie, umowa z Teslą nic nie pomoże BAH'owi, no może z kilka procent.

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Patrząc tylko po wskaźniku C/Z to mamy dużo spółek poniżej C/Z 7… co wydaje się być atrakcyjną wyceną zwłaszcza jeśli to spółka dywidendowa.

Sprawdziłem statystki
spółek z c/z < 7 … 159
spółek z c/z < 6 … 119
spółek z c/z < 5 … 95

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racyje-odpuszczę sobie tego mejla…Mądry z Ciebie Gość;) A i tak pewnie odpisaliby mi "bardzo dyplomatycznie", bo grozi to konsekwencjami wynikającymi z KSH. Musieliby wcześniej poinformować rynek przez Espi. A w ogóle-to tam są zatrudniani przeważnie wybitni specjaliści od public relations.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sevenet projekt dywidendy 20gr kurs 0.95 chyba nawet bah nie przebije tego
do tego c/z poniżej 2
AD

Anonimowy
Gość
Anonimowy

IR Ci nie odpowie ani twierdząco ani przecząco, bo to by było cenotwórcze. "Lansik" to jedno, ale już widzę jak wszystkie portale okołogiełdowe by pisały o takiej umowiez Teslą, więc wtedy by poszła jak to piszesz dzida na BAH.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To są plotki rynkowe…narazie…Myślę, że coś jednak może być na rzeczy. Świetnie uzupelnialoby to ich portfolio "premium". Chyba napiszę do ich IR i zadam to pytanie-myślę,że to najlepsze rozwiązanie.

Tesla to jest tzw. "lansik" i to byłoby coś…A pamiętajmy o tym, że produkty premium sprzedają się bardzo dobrze-niezależnie od syrtuacji gospodarczej i akurat tutaj przyszłoroczne zmiany legislacyjnie odnosnie leasingu nie powinny mieć znaczenia. A Bah musi zdywersyfikowac portfolio…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Tesla to jest tzw. "lansik" i to byłoby coś…A pamiętajmy o tym, że produkty premium sprzedają się bardzo dobrze-niezależnie od syrtuacji gospodarczej" –

Czyżby??????

https://www.spidersweb.pl/2017/11/tesla-model-3-problemy.html

ale do BAH'u pasuje jak ulał.

Rafff

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sorki, dałem starawego linka. Tutaj są nowsze:
Tesla notuje największe straty w historii: https://tiny.pl/thf73
Tesla traci prezesa – Elon Musk i SEC – finał sprawy: https://tiny.pl/thfrh

Rafff.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk, z Teslą to na razie pewnie fantazja, ale jakby to wypaliło to moim zdaniem kurs by wrócił w okolice kwot za które sprzedawał na początku roku Książek.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie twierdzę, że zły…Ale P/E nigdy mnie przekonywać do inwestycji. To są bardzo skomplikowane przepisy księgowe. Niestety. Ja to olewam i wolę jak spółka ma wyższy współczynnik c/z i jest w trendzie wzrostowym.

Nie twierdzę jednak, że nie kupie Fasingu jak przekroczy 17 zł…fajnie ulozona spolka fundamentalnie.

Ps. Nie podpisales się a lubie wiedzieć z kim gadam;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Coś jest nie tak z Fasingiem. Jedyny, dobry argument za inwestycją-to dywidenda.

Bah pokaże znakomite wyniki. To, że Książka nie lubie-to inna inkszosc;) Ja jeszcze dodałbym Tesle, bo ewidentnie coś jest na rzeczy. No, ale zeby się podniecać-to technicznie musi przekroczyć 2 zł w cenach zamknięcia.

Ps. @mn-bardzo mi się podobają Twoje wpisy, cboc często się z nimi nie zgadzam;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A c/z 2 to zły argument, będzie niższy niż na Bahu a tam niepewna przysłość

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę słaba ta reakcja na Fasingu. Może Barbara poruszy kurs. Pewnie te 17 mln na inwestycje jest związane z uruchomieniem kopalni. I tu pojawia się pytanie czy spółka wypłaci dywidendę mając na uwadze koszty związane z rozpoczęciem wydobycia. Ciekawy moment.
Co do BAH – to byłby szał gdyby dziś podali przyzwoite wyniki, a jutro rano komunikat o spełnieniu się wszystkich warunków wypłaty zaliczki dywidendy. Myślę, że mogłyby być podwójne widły na dobry koniec tygodnia.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z gamingu-bardzo wysokie obroty na Blooberze. Jest też w ciekawej sytuacji technicznej. Forte i Rainbow chyba też odbiły się od dna…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Ps. Dzisiaj wyniki Bahu. Bardzo ładnie się zachowuje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fakt, faktem. Jak Fasing wybije się powyżej 17 zł-to po prostu dzida;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fasing

Zysk na akcje po zakończeniu IV kw 18 r to ok 9 zł.

C/Z = 1,8

Na 2019 EPS to 12 zł.

C/Z = 1,4

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli w 2018 ma być tylko 25 mln zł zysku to by znaczyło że w IV kw zysk wyniesie
tylko 2,5 mln zł czy spadek kw/kw aż 60 % .
Z jakich powodów tak duży spadek ?
Tu chyba nie ma jakiejś większej sezonowości, w kopalniach nie ma mrozu.

Ceny prądu dla małych firm mają być rekompensowane , a nawet gdyby nie to duży wzrost cen prądu jeszcze bardziej pobudzi koniunkturę na węgiel i ceny węgla też wzrosną.
Za wzrostem cen węgla wzrosną zamówienia kopalni dla Fasingu.
Po za tym pamiętajmy że kopalnie mają bardzo duże zaległości w inwestycjach i to
nie tylko w Polsce.

Jak dla mnie to koniunktura w tej branży potrwa co najmniej 2-3 lata
tak że nie widzę powodów do spadku zysku w 2019 r, ale mogę się mylić.

Do kuna akcji nie zachęcam bo popyt tu jakoś dziwnie słabiutki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fasing średnie
1 ms 15,20
3 ms 15,86
6 ms 15,94
roczna 16,28

Technicznie opór jest na 17 zł

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

FASING
Ciągłe K 279
15.00 4 195.88 26.11.2018 -28.12.2018 wykonane
FASING
Ciągłe K 494
15.20 7 528.32 28.11.2018 wykonane

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Najpewniej wzrost należności wpłynie na ładne wyniki w 4 kwartale. Nie zdziwię się jak spółka dołoży do zysku do końca roku jeszcze z 2 mln, bo wiadomo że ostatni kwartał jest w branży najsłabszy. Ale r/r to będzie znowu olbrzymi progres, bo w 2017 była strata 1,8 mln.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Takie mamy uroki GPW teraz wiele spółek jest notowanych po bardzo niskich cenach.

Po III kw Fasing ma 23 mln zysku … przy kapitalizacji 48 mln … dodam, że spółka co roku płaci dywidendy.

Ale nasi inwestorzy wolą kupować producentów gier … bo taka moda.

Pozdrawiam Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uroki giełdy…To potwierdzw jednak to, że jesteśmy w bessie. Ale z drugiej strony nie ma co mieć ptetensji do inwestorów/spekulantów, ktorzy wybierają branżę gamingowa. Tam nie trzeba otwierać chociazby kopalni, żeby dynamiczmie zwiększyć przychody i zyski.

A skrajnie niskie P/E też może świadczyć o tym, że ze spółką jest cos nie tak. Analogia jest zbyt duża dywidenda.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też uważam że nie ściągną z giełdy, robią wezwanie pod korek i tyle, a grać będą na słupach, podejrzewam że tam jest już dużo tysięcy zaparkowane

Slawek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Decory też nikt nie odda. Chyba najlepsza spółka dywidendowa na giełdzie…A komu-jak nie OFE powinno zależeć na stalych i sporych dywidendach?

Niech posciagaja najlepsze spółki z bananowki. Ciekawe kto wtedy będzie inwestowal…Masakra. I tak już trzeba robić rozkroki, żeby coś fajnego znaleźć…

Również pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

z bardzo dużym prawdopodobieństwem jutro pojawi się podobne info na Decorze,
(na wniosek NN)

Pozdrawiam
Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nikt się na to nie zgodzi. Zarząd coś ewidentnie kombinuje. Z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo kiedy nie lepiej ściągnąć spółki z parkietu-jak nie w bessie…?

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ropczyce robią skup na 159tys bo dokładnie tyle brakuje do 66% siwcowi z porozumieniem i akcjami własnymi

wszystkich akcji jest 6 259 634szt

Siwiec +porozumienie – 2 065 112szt
akcje własne ZM ropczyce -1 907 007szt

66% to jest 4 131 358szt
porozumienie ma razem 3 972 119
do 66% brakuje -159 239szt i dokładnie na tyle sztuk jest wezwanie.

Gdyby siwiec chciał więcej kupić musiałby zrobić wezwanie na całość.
umorzenie obecnych 1,9mln akcji też niewiele by zmieniło bo przy mniejszej ilości akcji porozumienie i tak by miało blisko 66%

obecnie na akcje wzezwanie mogą odpowiedzieć:
Interminex Handelsgesellschaft m.b.H który ma 1 090 916szt
lub ulica (reszta,FF) która ma 1 196 599szt

jestem przekonany że Interminex nie odpowie na wezwanie, a z 1,09mln w FF kilkanaście procent jest w silnych rękach (ciotki, wujki, pracownicy i inni dobrze poinformowani)

może być ciekawie -perspektywy zarobku są spore, zwłaszcza przy tak rozchwianym rynku jak teraz. Ja już mam sporo tego i coraz bardziej przekonuję się do słuszności trzymania dalej.

Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racje Prezesie, chcą zastosować jakąś dziwną, wrecz kurjozalna inzynierie finansowa. Przestalem po tym komunikacie ufać zarządowi…Pewnie chodzi o grubą kasę, czyli wspomniane nieruchomości.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak Nieuk i Prezes piszą że są wątpliwości to znaczy że chcą jeszcze dokupić w miarę dobrej cenie a to z kolei oznacza rekomendację "kupuj" :)
To taka moja teoria spiskowa :)
tom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nie dokupuje. Mam sporo akcji Ropczyc po ok 24-25 zł, ale za teorie spiskową masz plusa:) Rzadko ustedniam, bo to źle na psychikę wplywa. I to obojetnie czy w górę, czy w dół…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes z tymi 33% nie wychodzi dokładnie tak jak piszesz bo 33% to 2065679szt
a nie 2066246szt -róznica jest nieznaczna ale niosąca spore konsekwencje -przekroczenie 33%

w moim wyliczeniu jest dokładnie co do sztuki -też mi się wydaje to nielogiczne by akcje własne zaliczać do wyliczenia ale to chyba nie przypadek że wychodzi idealnie co do sztuki.

Sławek

Sławek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A po co Wam takie dziadowskie spółki jak GC? Marża strasznie niska i operacyjnie też marność…A gdzie się zwinal ten prezes od super sieci dystrybucji chemii- ten co w tvn cnbc biznes byl 35 dni w miesiącu:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezesie,

nie potrafię przeanalizować spółki Global Cosmed.
Fajne przepływy operacyjne, zmiejszają zadłuzenie, a wykazują stratę.
Pojawił się obrót – pierwszy raz od wielu miesięcy, a kiedyś miałem.

Pozdrawiam
karkalis

karkalis
Gość

Dzieki:) to zostawiam temat w spokoju:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cos faktycznie może być na rzeczy z tym wezwaniem…Ropczyce wyszły na prostą i to grubą. Nie mam nic przeciwko 60 zł, ale wątpię…

Ps. Prezesie drogi,

Przestań się tłumaczyć, że to potencjalne rekomendacje…Chyba idiota tylko mógłby Ciebie o to posadzic.

Miłego wieczoru,

Nieuk.

Wojt
Gość

Witam Prezesie. Jaka twoim zdaniem powinna być cena godziwa przy wezwaniu na pozostałe akcje? Jaką cenę obstawiasz? Do jakiej granicy ty byś kupował akcje licząc na wezwanie?

Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Myślisz, że skup będzie na rynku czy poza? Jeśli na rynku to albo cena musi być stosunkowo niewysoka albo będzie duża redukcja jeśli byłaby atrakcyjna.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jednak nie – tylko 159k akcji.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ropczyce – czyli mamy wezwanie?
"5. Podjęcie uchwały w sprawie (i) upoważnienia Zarządu Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) do nabycia akcji własnych Spółki w ramach wezwania ogłoszonego na podstawie art. 73 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, w celu umorzenia, oraz (ii) użycia kapitału zapasowego Spółki"
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ŁD, kto wie czy 2019 nie będzie rokiem spółek okołogórniczych. Szczególnie po wejściu PPK.
A tak przy okazji, zastanawialiście się jakie branże mogą szczególnie odbić po wpłynięciu środków z PPK na rynek?
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Ropczyc – jednak zgadzam się z Prezesem, że celem porozumienia może być wezwanie. Niestety zdaje się, że na S stoi ukryta sprzedaż po 29,5. Można się domyślać po co… Raczej zakładam pesymistycznie wezwanie po ok. 33 zł.
Co do iFirma – jeśli te wpisy na bankierze są rzeczywiście prezesa spółki, to nie budują zaufania.
Co do Fasingu – jutro wyniki, ciekawe czy w raporcie będzie jakieś słówko nt. kopalni. To w najbliższych tygodniach może być ciekawy temat, skoro w marcu prezes zapowiadał, że może uda się do barbórki uzyskać koncesję. To by było info cenotwórcze.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@ iFirma – pytałem Spółkę, pytałem Pawła (OBS) o OctoCRM… nikt nic mi nie odp. (Paweł jeszcze zanim został członkiem RN mówił, że nic nie wiadomo, chociaż był na WZA, potem wyraził jasne stanowisko co jest dla mnie zrozumiałe). I najważniejsze – zrobiłem research po corpo/informatykach w PL, które robią dla IT co to jest za tajemniczy CRM, który ma działać "tak jak udało się to wyinterpretować" ze skromnych słów Prezesa Spółki i uwaga: NIKT nie rozumiał o co chodzi z tym projektem CRM-a! Hakuna matata jak to mawiają moje córki (kto się naoglądał Króla Lwa ten wie o co chodzi). I na koniec kolejny wątek: konflikt Prezesa Spółki z porozumieniem akcjonariuszy… na czele którego stoi/ła P. Przewłocka, która była w Zarządzie… która zajmuje się (z tego co wyczytałem consultingiem w IT). Przyjąłem zatem proste założenie, że jeżeli taka osoba, która ma wieloletnie doświad.wychodzi z inwestycji m.in. dlatego, że Spółka zamiast płacić większą DY przepala pieniądze na projekt, o którym NIC NIE DA SIĘ DOWIEDZIEĆ/ZROZUMIEĆ, to to nie będzie to dobra inwestycja. I tyle.
@ Fasing – czekam również na ten raport… "wstyd" się przyznawać, że jest to coraz większa wartościowo pozycja w portfelu (czyli niezgodnie z zasadą dywersyf.), ale wciąż wierzę deklaracje Zarządu i w samego P. Klanka. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

niedawno podali w radiu że klienci przestali masowo wycofywać pieniądze z Getin banku, ciekawe jak to wpłynie na kurs akcji
Krzysiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

E to ciulata spółka Już nie wspomnę o czym pisałeś, ale aplikacje to wyrzuca. Beznadziejna spółka.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes spółki Ifirma nadal wyprzedaje akcje. Jak inni prezesi sprzedawali akcje, to przynajmniej to skomentowali. Pytałem prezesa na bankierze o co chodzi, ale nie był chętny do rozmowy. Dawniej pojawiał się dosyć często na tym forum i dało się z nim pogadać. No cóż, obraził się. Jak dla mnie sytuacja jest dziwna.
Opoj

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Akcjonariusze nie zgodzili się na program motywacyjny w akcjach, to wypłacają premie w gotówce, spada przez to rentowność i zyski. Napisali to (niewprost) w raporcie – o presji płacowej i wzroscie wynagrodzeń o 36% (i nie liniowo do wzrostu zatrudnienia).

M23
Tyle wyszło z pomyj na forum bankiera, że i prezes i pracownicy sie obrazili (nie dziwie się). To i całe relacje inwestorskie poleciały.

Co do sprzedaży akcji, to Opoj panikujesz. Sprzedal jakies groszowe ilosci. Pewnie znowu przekroczyl próg, albo dogadał się z przewłocką i będzie odkupować uprzywilejowane. Relax. Chyba że kupiłęś na górce, to dobieraj póki tanio.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Coś czuję że na Ropczycach szykuje się wezwanie za frytki…
tom

Mikołaj Maxtoon
Gość

Jest wezwanie na Orbis w cenie 87 zł. W mojej opinii cena uczciwa, chociaż wolałbym potrzymać akcje w dluższym terminie.

JOHN
Gość
JOHN

Prezes jak widzisz Gwaranta na długi termin do portfela dywidendowego. Wyniki powoli zaczynają się poprawiać ii odprzyszłego roku może zaczną wypłacać dywidendy. Warto kupić na długi termin czy lepiej jesxcze poczekać?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.