"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 1/2017

dodano 19.01.17 – iAlbatros – wywiad na parkiet.com link wywiad z Moncerem (prezesem iAlbatros Poland) – ogólnie nic ciekawego gdyż odnosi się do ostatnio podpisanej 4 letniej umowy na 30 mln EUR, cytat: „jest kolejnym dowodem zaufania klientów, doceniających innowacyjność i
jakość naszych rozwiązań, oraz potwierdzeniem, że kierunek, w którym
podążamy, rozwijając nasz biznes, jest właściwy” oraz „Konsekwentnie ulepszane produkty oraz udana ekspansja pozwoliły nam
zbudować bogate portfolio klientów, zlokalizowanych przede wszystkim we
Francji, ale także we Włoszech i w Polsce. Powiększanie tego portfolio
jest naturalnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa – zapowiada prezes.
Zdaniem Khanfira jego firma działa w wymagającej, stale rozwijającej się
branży, w której bardzo zauważalna jest coraz większa konsolidacja. –
Największe operujące na globalnym rynku międzynarodowe podmioty
rozwijają się i zwiększają swoje udziały przede wszystkim poprzez
przejęcia mniejszych graczy. Trend ten jest widoczny od dłuższego czasu i
spodziewamy się, że podobnie będzie w najbliższych latach”


dodano 17.01.17 –  Bowim – kolejny tygodniowy wzrost cen stali średnio o 2,30% (głównie blachy)

Danks podał raport miesięczny link raport i kolejny wzrost miesięcznych przychodów w okolicach 50% (tylko czy to nie jest przypadkiem pompowane pod lepszą sprzedaż nowych akcji?) i wszystko wskazuje że zysk za 4 kw może być rekordowy i wyższy o 25-50% r/r , ponadto firma poinformowała iż otworzyła spółkę stowarzyszoną Kancelarię Radców Prawnych.

dodano 16.01.17 – aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk „Wczytaj więcej…”

dodano 13.01.17 – LSI Software podało wstępne szacunki przychodów link szacunki wynika z nich że w 4 kw przychody wzrosły o 1 mln (o 12%), widać że LSI się stopniowo rozwija chociaż oczekiwałem tempa na poziomie 15-20%, można wstępnie oszacować zysk netto na 5 mln co powinno dać dywidendę na poziomie 5-8% (zgodnie z polityką dywidendową chcą przeznaczać 30-50% zysku na dywidendę) link dywidenda

dodano 10.01.17 – OEX – spółka kupiła za 1 mln firmę Voice Contact Center która miała w 2015r. przychody 12,8 mln i Ebidta 0,6 mln link umowa

Bowim – nowy rok to kontynuacja wzrostów cen stali, blacha gorącowalcowana (50% sprzedaży firmy) rośnie już 14 czy 15 tydzień z rzędu, nie długo możliwe że poznamy szacunki zysku za 4 kw, baza jest ujemna więc każdy wynik na plus będzie poprawa, jednak liczę że zysk przekroczy 10 mln, poniżej wykres cen blachy za 4 kw na którym widać dynamiczne wzrosty (25% w kwartał)

dodano 5 i 6.1.17 – Astarta – ciekawa informacja o wejściu dużego akcjonariusza Fairfax, akcje kupił po 60 zł za 150 mln zł link Astarta informacja jak widać spodobała się akcjonariuszom (mi też) i kurs rośnie. Dobrą informacją jest też powrót wzrostów cen cukru (50% sprzedaży Astarty) na świecie które od grudniowego dołka odbiły 15% a roczny wzrost to 42%. Pojawił się też raport za grudzień w którym firma chwali się osiągnięciami 2016r.: rekordy rentowności upraw pszenicy, kukurydzy, cukru, ponadto export cukru był najwyższy w historii grupy (dobre info gdyż ceny na świecie były dużo wyższe r/r i hrywna dużo słabsza r/r) i inne, z gorszych informacji to w grudniu na Ukrainie spadły m/m ceny cukru, pszenicy, kukurydzy link raport

dodane 4.1.17 – artykuł „Spółki stalowe dały zarobić ale potencjał się nie wyczerpał” w parkieci o spółkach stalowych link artykuł, Bowim nazwano gwiazdą, cytat o tym o czym piszę od dawna ” Po kilku latach trendu spadkowego w 2016 r. stal w końcu zaczęła drożeć –
najpierw gwałtownie między marcem a czerwcem, a po korekcie wzrost
pojawił się znów na przełomie października i listopada – i trwają do tej
pory. Branża spodziewa się, że dobra sytuacja powinna się utrzymać
jeszcze w I kwartale.” Jest krótko o szansach i zagrożeniach ale nic odkrywczego.

dodane 3.1.17 – Bowim – znowu „nudny” tydzień na rynku stali czyli kolejne wzrosty, wyniki będą prawdopodobnie najlepsze w historii, szacuję kwartalny zysk netto między 10 a 20 mln.

Livechat w grudniu pozyskał 299 nowych klientów i łącznie ma o 33% więcej niż rok wcześniej, tempo pozyskiwania trochę zaczyna siadać i to zła wiadomość, dobra to obecny kurs usd/pln który podbija zyski które powinny być lepsze o 50% r/r

dodane 1.1.17r. – znamy już kursy walut które mogą znacząco wpłynąć na wynik firm korzystających z kredytów w walutach obcych. Niestety w ostatni tydzień roku mocno wzrósł kurs dolara do hrywny ale i tak na samym przeszacowaniu kredytów wyniki Astarty powinny być o 50 mln zł lepsze r/r (wzrost usd/hrywna z 26 do 27, a rok wcześniej z 21,50 do 23,50 ), w przypadku Agrotonu który zamierzałem kupić wpływ będzie neutralny (tutaj patrzymy na okres 6 m-cy) dlatego nie kupuję akcji tej firmy. W przypadku Efektu którego obecnie nie mam w portfelu wzrost kursu niekorzystnie wpłynie na wyniki o jakieś 0,4 mln zł.

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie nowy post otwierany.
p.s.
szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!
avatar
165 Comment threads
111 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesLeighndeAnonimowySebastian Suder Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Leigh
Gość
Leigh

Gospodarzu – załóż proszę wątek Aktualności… 2/2017, bo żeby przejść do ostatnich wątków, to trzeba się naklikać jak na onecie. Nie każ nam czekać na nowy temat do lutego.

nde
Gość
nde

Mirbud bardzo ładnie się zachowuje. Właśnie zahacza o złotówkę. Zastanawiam się jak nadal potoczy się ta sytuacja od strony technicznej. Czy można prosić kolegę WiN o analizę techniczną? Natomiast prezesa chciałem zapytać o zasięg tych wzrostów. Mnóstwo zysku jest przewidziane za 2016 rok. Z góry dziękuję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

iAlbatros należy do 25 spółek (22. miejsce), w których udział OFE w 2016 r. wzrósł najbardziej: z 7,21% na koniec 2015 r. do 14,15% na koniec 2016 r. Cały ranking na Stooq: http://stooq.pl/n/?f=1149756&c=1&p=4+22
Pozdrawiam
MG

Sebastian Suder
Gość

Petrodolar/prezes – nie martwia Was troche niskie wolumeny na helio? W razie potrzeby szybkiego wyjscia moze sie pojawic problem nawet dla kwot rzedu 10 000

pawko
Gość

Prezes, YOLO wypłaci w lutym 2.75 zł na akcję dywidendy ale nic nie ma o przymusowym wykupie. Jak oceniasz te akcje po dywidendę będą miały jeszcze jakąś wartość ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes, jak ocenisz kurs Odlewni 4.50 to max czy może być jeszcze wyżej ?

Zgred
Gość

Prezes…
masz portfel na biznes radar…
wiesz może jak dodać dywidendę?

petrodolar
Gość
petrodolar

Wczoraj sprzedałem z dużym zyskiem Agroligę, dzisiaj kupiłem trochę Helio po 9,51. Spółka z realnymi perspektywami poprawy wyników i przede wszystkim z mocnym bilansem, który po IV kwartale 2016 będzie jeszcze mocniejszy – to trzeba koniecznie uwzględnić. Planuję sprzedać te akcje w 2018 roku.

Czepan
Gość

Prezesie, miałeś kiedyś w swoim portfelu akcje Atlanty Poland.
Mam u siebie trochę akcji tej spółki, jako jedną ze spółek dywidendowych i myślę nad dokupieniem jeszcze trochę. Zastanawiam się, czy jest to dobry moment. Trzymam ją i zapewne będę trzymał konkretnie po to, żeby mieć co roku dywidendę.
Zmienił się ostatnio prezes. Poprzedni zrezygnował w związku z zakończeniem prac nad modernizacją zakładu w Gdańsku. Planowali w związku z tą rozbudową podwoić produkcję orzechów. Kurs w ostatnim roku spadł, bo Biedronka wstrzymała dostawy od nich, co znacząco wpłynęło na wyniki. Był przeprowadzony ponowny audyt przez Biedronkę i wyszedł pozytywny, więc może powrócą do Biedronki przynajmniej w jakiejś części. Zwiększy się zapewne produkcja w nowym zakładzie, więc jeśli będą potrafili to sprzedać zwiększą się też dochody.
Stopa dywidendy w tym roku 4,8%, więc cały czas pomimo braku Biedronki jest to spółka, która wypłaca dość dobre dywidendy.
Możesz się odnieść jak według ciebie wpłynie zmiana prezesa i bieżące wydarzenia na przyszłe wyniki?

Sebastian Suder
Gość

Nie do końca. Zgodnie z uchwałą, jeśli nie zostanie sprzedany po cenie 140-190 do 1 marca, to zostanie sprzedany później – po możliwie najlepszej – choć z pewnością niższej cenie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tu nie ma już żadnego ryzyka. Albo albatros zostanie sprzedany i zarobimy na tym, albo nie zostanie sprzedany i zostajemy z akcjami zdrowej, przyszłościowej firmy. Tyle.
Pozdrawiam akcjonariuszy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tarczyński spadł dzisiaj poniżej 12.

Czepan
Gość

iAlbatros podpisał 4-letnią umowę z francuską instytucją finansową na 30mln euro. Teoretycznie powinno podnieść to kwotę sprzedaży o ile nie była ta umowa już wcześniej wkalkulowana.

Czepan
Gość

Oczywiście chodziło o instytucję naukową

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki-Prezes.

Sebastian Suder
Gość

30MLN EUR to po obecnym kursie jakieś 129MLN PLN/4Lata daje jakieś 32,3MLN PLN rocznie. Biorąc pod uwagę zysk netto tej spółki z ostatnich 4 lat to BARDZO dużo – około 50% wzrost przychodów, wiec rzeczywiście umowa jest istotna. Ciekawa co teraz się podzieje. W normalnych warunkach kurs jutro byłby +10% minimum, ale tu wszyscy czekamy na info o sprzedaży :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A z zysku za 2016r mogą coś dołożyć czy niekoniecznie,wydaje mi się że tak.

Sebastian Suder
Gość

Jest info na Albatrosie. Teraz klepać 4-letnie umowy na miesiąc przed sprzedażą? Trochę to dziwne, co myślicie? Zysk ma wynosić 7 mln EUR rocznie. To prawie 50% zysku r/r biorąc pod uwagę zysk netto choćby z 2015 roku. Zaraz się okaże, że nie warto tej firmy komuś sprzedawać :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jutro kupię stx,podobno tej dywideny to może być nawet 1 zł(brutto) na jedną akcję,dzięki Prezes.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam serdecznie,Panie Prezesie,może coś więcej na temat stx,dzięki wielkie,pozdrowienia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki wielkie za Briju , powodzenia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hej Prezes , wiem , że miałeś Briju i sprzedałes ja kupowałem w rejonach 18zł i jeszcze trzymam , zawsze mam problem ze sprzedażą albo sprzedam za wcześnie albo za pózno , jak myślisz do ilu może kurs dojść w tym roku ?? lub moze Twój zaprzyjaźniony technik mógł by się wypowiedzieć , pozdrawiam

Karol Adx
Gość

Stalexport – urzad klepnal podwyzke oplat dla ciezarowek na A4

http://www.bankier.pl/wiadomosc/STALEXPORT-AUTOSTRADY-Odpowiedz-Generalnego-Dyrektora-Drog-Krajowych-i-Autostrad-na-wniosek-Stalexport-Autostrada-Malopolska-S-A-koncesjonariusza-autostrady-A-4-na-odcinku-Katowice-Krakow-o-zmiane-stawki-oplaty-za-przejazd-autostrada-dla-pojazdow-kategorii-2-3-4-i-5-7493935.html

Mamy pewny lekki wzrost zysku z tej operacji. Podnoszono kiedys tutaj problem dobudowy 3 pasa, wg mnie ta inwestycja powinna byc wykonana przez SAM a nie spolke matke ktora ostatnio pobrala dywidende. Pozostaje czekac do czerwca ;)

nde
Gość
nde

Zapytam o spółkę z rodzaju tych, których nigdy byś nie kupił, ale niech będzie. Topmedica :D Rok temu to kupiłem, potem o tym zapomniałem, troszkę uśredniłem. Dużo tego nie mam, a moja średnia to 18 groszy. Sprzedawać teraz czy czekać na mityczną złotówkę? Chociaż możesz mieć problemy z analizą tej spółki bo ostatnio raportu nie przekazali :P Tak, wiem, to są twoje "ulubione" ;)

Marcin R.
Gość

Hej, co myślisz o spółce fluid?.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Orientujecie się jak wygląda struktura przychodów w LSI? Czy spółka ma stałe przychody np. po wdrożeniu systemu dla sieci kin z tytułu odnawiania licencji czy utrzymania tego systemu? Czy przychody mają jedynie z podpisywanych nowych umów na wdrożenie ich oprogramowania?

Zgred
Gość

jeśli chodzi o komentarze… to powyżej 200 trzeba sobie samemu wczytać…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Część Prezes
Co myślisz o spółce Monarii i Mercator.
Pozdrawiam

Wojetek
Gość

Dzięki za info co do prognozy na 4Q Besta. Trochę tłumaczy to pośpiech z jaką emitują nowe obligacje. Obecnie jestem "zapakowany" ale przeglądam sobie branże w których nie mam papierów żadnych by znaleźć liderów. VIN też będę obserwował uważniej, jak pamiętam w 2015 spółka ładnie rosła, ostatnio jednak utknęła w boczniaku (i chyba rysuje szczyt średnioterminowy). Trochę dziwię się że AST części się pozbyłeś, niezłe wybicie ostatnio i do tych 70 pewnie doszusują.

Wojetek
Gość

Chyba jakiś problem z komentarzami na stronie był Prezes. Jeśli jednak działają szybkie pytanie – spółka BEST, niska wycena, prognozy bardzo obiecujące, miniony rok również udany (wzrost spłat jak i inwestycji), a twoja ocena ;) ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie może byś założył nowy wątek z aktualnościami, nie wiem czy tylko mi się wyświetla ostatni komentarz z 12 stycznia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i po wysłaniu od razu się odblokowało.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Od 13-01-2016r. u góry widzę że przybywa komentarzy(obecnie 230)ale ja nie mam ich udostępnianych,dlaczego?

gregoriorye
Gość

a, dz za szybkie info mimo weekendu

gregoriorye
Gość

Doradcom już dawno podziękowałem ,jako inwestor własnymi środkami jesteś po prostu dobry. Ja już mam kilka lat na GPW ale gorzej z analizą i wiedzą. Będę Cię chętnie obserwował:)

gregoriorye
Gość

Dz. Czekam na ciekawe i fachowe komentarze z Twojej strony.

gregoriorye
Gość

Hey. Fajny blog. Co sądzisz o IAAV?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Po ogłoszeniu wstępnych wyników na LSI papier jakby na to nie zareagował .Mam na tez spółce stratę 3,5%.Zastanawiam się czy jej nie sprzedać i wejść w akcje IAlbatros. Teoretycznie na IAG papier będzie rósł pod sprzedaż spółki. Pokazało to już piątkowa sesja.

Iwan
Gość
Iwan

A na Komputroniku Buczkowski z żoną sprzedają akcje. Też sprzedałem 2/3 tego co mam między 6.60 a 6.70. Piszę, bo wiem, że ostatnio rozważałeś zakup ich akcji, a dokładając do tego co ostatnio rozmawialiśmy o sprzedaży spółki zależnej, gdzie rozpoczęła się kontrola VATu to średnio dobrze to wygląda.
Zostawiłem sobie 1/3 jakbym się jednak mylił i raport za 4Q jednak był bardzo dobry, bo teoretycznie powinien być.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie w co zwiekszyli zaangazowanie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Ialbatros – Metlife ofe opublikwało w piątek stan portfela na 31-12-2016. Wynika z niego, że utrzymują liczbę akcji na poziomie 1.508.747. Czyli od momentu kiedy wzięli udział w wezwaniu do 31-12-2016 dokupili ponad 300.000 akcji.
Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezes. Co myślisz o Polwax, Polimexms? Pozdrawiam. Życzę sowitych zysków

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co oznacza slowo "szkoleniowo" ? :)

L.

marcink
Gość

Na albatrosie podaż trochę się poddała. Mamy też wzrost wolumenu.

Marcin R.
Gość

Witam prezes, co myślisz o spółce PBG ?
Wskaźniki są na bardzo bardzo niskim poziomie.
Pozdrawiam Marcin

nde
Gość
nde

Właśnie się waham gdzie resztę wolnej gotówki włożyć. Rozterkę mam między: Onico, Avią, Helio, iAlbatros. Myślę, że największy potencjał na Onico, jak sądzicie? Jak dobrze pójdzie i terminy oraz informacje spasują, to akurat zrealizuję zysk na Onico, żeby wejść mocniej w iAlbatrosa.

nde
Gość
nde

Eonet dzisiaj odżył Panowie. Avię mam ze średnią 5,95 ale liczę, że uda się podebrać poniżej 5,5. Chociaż pewno nie dzisiaj. Nasze Onico też jakby najgorsze miało za sobą i teraz czeka na wybicie. Chyba dokupię po 166.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie martwcie się. Wygląda to dobrze. Nikt z tych, którzy mieli więcej niż 5% nie zmniejszył zaangażowania.

Było zaraz po wezwaniu:
ofe metlife 1 162 355
franklin templeton funds 886 908
mkia limited 721 410
tfi investors 1 025 382
czart 553 429

Z datą na 28-12-2016 mamy
ofe metlife 1 508 747
franklin templeton funds 886 903
mkia limited 721 406
tfi investors 1 343 890
czart 648 608

Czyli wzrosty o następującą liczbę akcji:

ofe metlife 346 392
franklin templeton funds bez zmian
mkia limited bez zmian
tfi investors 318 508
czart 95 179

DariuszNo

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale to żadna nowość. Informacja o tym, że CzART ma 5,56% akcji iAlbatrosa była znana już na WZA, które odbyło się 28 grudnia 2016 r.: http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26091611,ialbatros-group-sa-1-2017-wykaz-akcjonariuszy-posiadajacych-co-najmniej-5-glosow-na-nadzwyczajnym-walnym-zgromadzeniu-spolki-ialbatros-group-s-a
Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale nic nie dzieje się przypadkiem i może podanie tej informacji miało na celu wywołanie takiego optymizmu, jaki widoczny jest w powyższych wpisach.
Pozdrawiam
MG

ben
Gość
ben

W sumie masz racje. Nie powiązałem tego ze sobą. To w zasadzie nie ma informacji, bo wszystko było już wiadome wcześniej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No to powiało optymizmem…Ciekawe do jakich poziomów ten optymizm doprowadzi :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przez to właśnie, że komunikat podali teraz nie do końca wierzę, że jest to dobra dla nas informacja. W jakimś celu to zataili. Tutaj niestety kurs zachowuje sie wbrew komunikatom. A korzystają tylko poinformowani.
Szeniek

ben
Gość
ben

I np. za miesiąc się dowiemy, że w styczniu Czart zszedł poniżej 5% w kapitale iAlbatros. Wkurza człowieka, jak wszyscy łamią, naginaja przepisy bo potencjalna kara ma się nijak do tego co można zarobiż na zatajeniu, przekłamaniu, przeinaczeniu, itp. Aby daleko nie szukać, tak jak zatajenie przez 2 miesiące informacji o uszkodzeniach budynku i przestoju w SFK Polkap. I w przypadku Czarta i w przypadku SFK Polkap wiadomo, że wstrzymanie się z podaniem informacji nie było niedopatrzeniem lub jakąś omyłką. To były tak istotne informacje, że niewątpliwie takie zachowanie było celowe. A jaki cel miał Czart. Zataić, aby można było jeszcze więcej kupić (czy sam Czart, czy ktoś z nim współdziałający) nie podbijając informacją kursu. I za jakiś czas się dowiemy, że w grudniu też kupowali, albo ktoś inny kupował. Albo dowiemy się, że w styczniu sprzedawali zaraz po podaniu tego info. Takie rzeczy powinny być karane bardzo surowo.

ben
Gość
ben

No tak wszystko OK z tym nomen omen Czartem, ale oni kupowali w listopadzie. Równie dobrze teraz mogą stać za podażą akcji. Trochę dziwny (późny)termin wybrali sobie na podanie takiej informacji. Doszukując się teorii spiskowych, można powiedzieć, że teraz będą wywalać licząc, że to dobre info wpłynie korzystnie na kurs akcji. Dla mnie info lekko pozytywne, ale już historyczne. Nic nie mówi o tym, kto teraz sprzedaje akcje Ialbatrosa. Dzisiaj przed zamknieciem dokupiłem jeszcze po 10 zł i mam nadzieję, że dobrze zrobiłem. Najwyżej jak Prezes już napisał, nieudana inwestycja krótkoterminowa zamieni się w udaną (miejmy nadzieję) długoterminową.
Coraz więcej dziwnych faktów pojawia się przy IAlbatrosie. Zastanawia mnie coraz bardziej kurs spółki. W przypadku, gdy transakcja sprzedaży pójdzie zgodnie z planem i będzie skup to mamy +50 proc. Jeżeli nie dojdzie do transakcji to powiedzmy okresowo – 20-25%. Czyli kurs jest zdecydowanie bliżej tego negatywnego scenariusza. Czyli generalnie rynek uważa, że fiasko transakcji (albo co najmniej istotne odroczenie tej transakcji w czasie lub zrealizowanie w mniej optymistycznym wariancie) jest bardziej prawdopodobne niż jej finalizacja zgodnie z planem, który tu rysujemy. Jeżeli rynek uważałby za dużo bardziej prawdopodobny wariant sprzedaży spółki zależnej za kwotę min. 140 mln zł, to kurs byłby minimalnie w graniacach 11-12 zł. A mówi się że rynek wie więcej.

petrodolar
Gość
petrodolar

IAlbatros – Dobre info, prawdopodobieństwo ogłoszenia wezwania zdecydowanie wzrasta. Trzymam twardo te akcje. Myślę, że w perspektywie 1 miesiąca wszystko powinno się wyjaśnić.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest info o nabyciu akcji na Ialbatros.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem masz przeważony portfel przez iAlbatros. Sprawa sprzedaży i perspektyw spółki wcale nie taka pewna.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla moich też, albatros się sypie…

bufon
Gość
bufon

Dzisiaj ciekawy dzień dla moich spółek
Briju,Telestrada,Pragmafa-coś się zaczyna dziać.

bufon
Gość
bufon

Modecom sprzedałem bo nie jestem przekonany co do wyników za 4 kwartał (wysoka baza)i w to miejsce kupiłem Pragmęfa po 12.90 .
Kupiłem też Wistil po 63.16 (wcześniej chciałem po 52.8 ale nie miałem wolnej kasy.
Telestrada mnie zastanawia mam 300 akcji (średnia 13.14)kisiło się przez długi czas aż do dzisiejszego wzrostu na wysokim wolumenie.Lewa strona jest zapakowana a prawa zupełnie pusta (jeszcze wczoraj było odwrotnie)
Ogólnie obecnie 100% w akcjach i na razie nic nie zamierzam zmieniać bo wszystko systematycznie rośnie lub się konsoliduje.

ben
Gość
ben

Ktoś usilnie próbuje sprzedać iAlbatros. Ważne, że fundusze nie sprzedają. Ja dzisiaj zebrałem trochę po 1,15 i sporo więcej po 1,20. Nie ma ryzyka nie ma zabawy. Tutaj stosunek potencjalnego zysku do ryzyka nie wygląda źle.
Co sądzicie o SFK Polkap.
Udało mi się nieco nabyć jak cena okresowo zjechała poniżej 3 zł. Zainspirował mnie artykuł http://1za50.pl/index.php/2016/10/28/skoczowska-fabryka-kapeluszy-polkap-sa-skf/
Od tego czasu trochę przetasowało się w akcjonariacie oraz wiadomo, że w związku z remontem był przestój i przez to będzie mniejszy zysk. Ale przy obecnej wycenie bodajże 4,5 mln zysku to i tak nieźle. No i ta tajemnicza emisja bez pp z nieznaną póki co ceną (choć rozwodnienie nie będzie tutaj zbyt duże).

ben
Gość
ben

To rzeczywiscie tanio kupiłem ten iAlbatros:) Nie no zjadło mi się jedno"0". Oczywiście ten artykuł o Polkapie był na długo przed tą informacją o pęknieciu ściany i redukcji prognoz. Co do tych niejasności o których napisałeś, to wszystko się zgadza. Co więcej, tak jak jest w artykule. Spółka emisję bez pp motywuje potrzeba pozyskania gotówki (pytanie na co?), a jednocześnie piszą, że akcje moga byc obejmowane za wkłady niepieniężne. Trochę grubo. Ale z drugiej strony mają biznes ustabilizowany. Słaba złotówka im sprzyja. Na razie nic nie wyszło co uzasadniałoby tak duzy spadek kursu jaki miał miejsce w 2016 r. No i jeszcze główny akcjonariusz M. Sobieski, który nie budzi jakichś kontrowersji. Chyba wybiorę salomonowe rozwiązanie. Połowa do sprzedaży, a druga połowa czeka na wyniki IV kw.

Iwan
Gość
Iwan

a i nie napisałem, że chodzi mi o Briju :)

Iwan
Gość
Iwan

Prezes. Dzięki za radę. Chyba jeszcze potrzymam całość. Przynajmniej do 40 PLN lub do wyników. Zobaczymy co będzie pierwsze. Jak wyjdą dobre i przychody istotnie wzrosną to będzie to dobra baza pod budowanie przyszłych zysków firmy i dalszego wzrostu. po za tym dawno na niczym mnie miałem 100%, więc to mnie trochę też kusi. :)

Iwan
Gość
Iwan

Cześć Prezes.

Jak myślisz jakie mogą być wyniki za IV kwartał. Trzymam akcje już od 20 PLN i zastanawiam się czy trzymać je dalej. Na dzisiejszej sesji przy obecnym kursie wartość CZ wzrosła już do 9. Cały czas tanio, ale już nie wybitnie tanio. Z drugiej strony patrząc na dynamikę wzrostów przychodów, nowe uruchomione oddziały, wyniki mogą być dobre? Niech będą takie jak w zeszłym kwartale, czyli 7 milionów. Wtedy CZ spadnie w okolice 8. Przy średniej sektorowej ( według biznes radar) 13. To dalej daje 50% potencjał wzrostowy. Z drugiej strony historycznie często wyniki w IV kwartale były gorsze niż w pozostałych, wiec nie wiem czy efekt świąt tutaj zadziała.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chyba próbują dokmnąć luke z listopada na aviaam. Jak zatrzyma się na poziomie luki, dokupuję parę sztuk.
marcink

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przy jakiej cenie jest luka na Avia?
Szeniel

Zgred
Gość

to może warto rozważyć wejście w Unimot poprzez nową emisję?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes z tymi konserwami to bym uważał, bo jak się przyjrzysz, tak porządnie na informacje w etykietach, to już tak różowo nie wygląda. Zadłużenie jest stanowczo za duże do kapitałów, a zyskowność niewielka. Ja to lubię takie spółki, gdzie jest odwrotność tych proporcji.Gdzie to takie cuda szukać na armagedony?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli byłby to FCM Travel Solutions(?), to dla nich taka kwota na pewno nie powinna stanowić problemu.
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ty się nie martw o lock-up. Ty się martw czy do tej transakcji i skupu dojdzie bo patrząc jak zachowuje się kurs można odnieść wrażenie jakby do tej sprzedaży miało nie dojść…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Martwię się o to nie mniej jak Ty. I dlatego cały czas kalkuluję jaki jest aktualnie stosunek zysku do ryzyka.
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanko do Prezesa: coś mi się przypomniało, ale nie jestem do końca pewien, bo nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji, że na 10% wszystkich akcji iAlbatros był zawarty lock-up na 36 miesięcy. Jeżeli nadal obowiązuje to akcje te nie wzięłyby udziału w ewentualnym skupie przez co mogłaby być mniejsza redukcja.
Pozdrawiam
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki. Więc jednak dobrze kojarzyłem. Szkoda tylko, że był ten aneks.
MG

tommy501
Gość
tommy501

No Onico ciekawie wygląda. A nie wiecie kiedy raport będzie nic nie piszą w tamtym roku sprawdziłem raport okresowy kwartalny za IV kwartał 2015 r. – 12 lutego 2016 roku. Myślicie, ze wyrobią się na ten termin.Tak Tarczynski ciekawa spółka do kupna szczególnie raport za I kwartału będzie wyglądał. A za ile Prezes proponujesz zakupić akcje Tarczyńskiego?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Właśnie. Też zauważyłem, że lewa strona zrobiła się aktywniejsza. Teraz podejrzewam, że pokisi się trochę na tych poziomach i miesiąc przed wynikami wystartuje.Oby!
Szeniek

marcink
Gość

Na Onico korekta się wypłaszcza. Być może to jej koniec, czekamy na ruch w przeciwnym kierunku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Arteria podała kolejny komunikat o zejściu poniżej 5% przez TFI Alianz.
Coś jest nie tak z tą spółką. Niby wskaźniki są nisko, ale ciągle leci w dół.
Pozdrawiam
Szeniek

king_99
Gość

Odnośnie Avii to tak podaje Avia SG – a z tego co pamiętam oni jednocześnie publikują wyniki:
15 February 2017 – consolidated financial information for the year ended 31 December 2016

6 April 2017 – separate and consolidated financial statements, consolidated annual report and independent auditor's report for the year ended 31 December 2016

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak myślisz jakie konsekwencje dla kursu Unimotu może mieć jego przejście na parkiet główny?
Klee

nde
Gość
nde

Nie mogę znaleźć kiedy będą raporty okresowe Avii oraz Danks, możecie mi pomóc?

nde
Gość
nde

Oraz żywność w puszkach z długim terminem ważności ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy macie jakieś typy na nieprzyzwoicie wysokie zarobki w dłuższym horyzoncie czasowym, nawet w czasie Armagedonu?

Wojetek
Gość

Nawet w czasie apokalipsy ? To tradycyjnie – broń i narkotyki ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Do ilu twoim zdaniem zbiją Onico?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wisze ze LSI weszło w korektę…Ciekawe do ilu możne spaść ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widzę*

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak myslisz prezes oplaca sie kupowac astarte przy takich poziomach? Poczekalbym na korekte ale boje sie ze moze jej do wynikow juz nie byc.

nde
Gość
nde

I jeszcze jedno chodzi mi po głowie. Ktoś zapisuje się na DANKS? Zapisy po 0,8 a teraz można dokupić po 0,79 na rynku. Ciekawe co jest na rzeczy. Czas na pp jest do piątku. Rozpracował to ktoś na czynniki pierwsze?

nde
Gość
nde

Jak myślicie Panowie, do ilu skoczy HELIO w okolicach komunikatu wstępnego i potem przy wynikach?

Zgred
Gość

ja dziś sprzedałem Agroton…
zakup po 3,06, sprzedaż po 5,50… 78% zysku…
mój najlepszy wynik w życiu…

Karol Adx
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Stal znów idzie do góry. Nowe info na puds.
marcink

Wojetek
Gość

Prezes – technicznie mocne wybicie było ostatnich 2 tygodniach na Agrolidze – spółka chyba "z twojej bajki" bo ma baardzo niskie wskaźniki, pytanie czy są jakiejś perspektywy wzrostu wyników ? Ew dlaczego rynek tak nisko ją wyceniał (bo jak pamiętam niskie c/z to miała od kilku lat na poziomie 2-4).

petrodolar
Gość
petrodolar

"@ petrodolar – co do eonet nie uprawnione jest że będą zmiany właścicielskie a nawet jak będę (np. prezesa odkupi od Batorego jego pakiet) to nie koniecznie będzie to miało wpływ na kurs. Co do podatków nie spotkałem się z inwestorem który na początku roku piszę że nie może sprzedać akcji bo zapłaci duży podatek, lepiej czasem sprzedać akcje gdyż zawsze ryzyko spadku jest i wówczas gorzej na tym wyjdziesz, Agroton sporo ostatnio urósł i można się spodziewać nawet 15-20% korekty. Jak nie widzisz potencjału wzrostu w jakiejś spółce to lepiej sprzedać."
Akcje Agrotonu kupiłem kilka miesięcy temu i uzbierało się z tego sporo zysku. Muszę to rozłożyć na 2 lata. A to, że sprzedałem część akcji w I dekadzie stycznia, a nie np. w połowie 2017 roku, nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
Nie twierdzę, że Agroton nie ma potencjału wzrostu kursu. Po prostu chodzi o to, że na innych papierach może on być większy.

nde
Gość
nde

Szanowni Państwo, kiedy jest raport Helio? Oglądam na stockwatch i widzę, że dopiero ostatniego marca, zgadza się?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wczesniej zapewne oglosza komunikat o wstepnych przychodach i zysku netto.

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jest info o zbyciu akcji przez Batorego w Eonet.
Jak wyglądą obowiązek informacyjny przy zejściu poniżej 5% na Newconnect?
Podobne są zasady, jak na GPW? Czy teraz musi poinformować dopiero jak zejdzie poniżej 2%?

Szeniek

Karol Adx
Gość

@Prezes, nie jest to najlepsze informacja – choć znamy już 3/4 wyników za 2016 – które nie są złe, choć nie tak dobre jak w 2015 – to raczej nie spodziewałbym się bardzo kiepskich wyników za 4q z działalności podstawowej, dopuszczam jednak odpisy aktualizacyjne jako ze były ruchy w kadrze menadżerskiej.

Zgred
Gość
Karol Adx
Gość

Raczej ten fragment z artykułu: "2016 roku taniej w hurcie była już sprzedawana nawet energia na Litwie do tej pory jednym z najdroższych rynków na Starym Kontynencie. To zasługa uruchomionego w grudniu 2015 roku połączenia Litwy ze Szwecją." pokazuje skąd się wziął spadek zysku w 2016 względem 2015r; Dodatkowo koniec 2016r w Polsce i okolicach była bardzo silna nadprodukcja energii z farm wiatrowych. Elektrownie konwencjonalne pracowały wtedy w trybie jałowym (minimalna moc produkcji)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na LSI trzeba poczekać z kontynuacją wzrostów. Uważam, że za 2-3 sesje będziemy mieć skuteczny atak na opór.

petrodolar
Gość
petrodolar

Do 30.04.2018

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to biorąc w wezwaniu na skup akcji iAlbatros SA zapłacimy od razu podatek w 2017 czy dopiero w 2018?

petrodolar
Gość
petrodolar

Agroliga, Agroton – ładne wzrosty na tych spółkach, ale ze względu na optymalizację podtkowych nie mogę już tego sprzedać w 2017 roku. A chętnie bym to zrobił i zamienił np. na AVIAAML. Prawdopodobieństwo wezwania na IAlbatros jest jednak duże i to jest właśnie spółka, która zostanie spieniężona (takie mam nastawienie) i od tego naliczony zostanie duży podatek. Reszta spółek musi niestety poczekać z realizacją zysków na 2018 r.

petrodolar
Gość
petrodolar

"marcink8 stycznia 2017 16:15
Ja niedawno wyszedłem z Eonet'u. Za małe obroty, z kursem się cuda dzieją no i sytuacja z odejściem Batorego. Póki nie wyjaśni się sytuacja na razie będę obserwował."

No nie wiem czy dobrze zrobiłeś. Wiesz na co to mi wygląda? Na robienie gruntu pod zmiany właścicielskie i przejęcie spółki przez inną firmą.

marcink
Gość

Minimalizuję ryzyko być może kosztem zysków no ale trudno. Zbyt długo kasa mi się tam kisiła. Nie sprzedałem za 8 i mam za swoje.

tommy501
Gość
tommy501

Jeszcze największą bolączką według mnie przy spółce Ferro jest akcjonariat większość ponad 60% to OFE może być problem jak przegłosują reformę dla firmy. Fundusze będą sprzedawać akcję firmy i cena akcji może spaść.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezesie. Co myślisz o Alumetalu? Otwarli nowy zakład na Węgrzech, rozbudowują produkcję w Gorzycach, oprócz tego dywidenda, z roku na rok coraz lepsze wyniki. Horyzont inwestycji długoterminowy 2-3 lata

Anonimowy
Gość
Anonimowy

LSI bardzo mocno wygląda, duże obroty. W tym tygodniu pewnie wstępne wyniki za 4 kwartał.

Czepan
Gość

Co polecacie do bieżącego przesyłania komunikatów ESPI na maila i sms?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Można jeszcze rozważyć Lenę i Ferro pod dywidendę. Lena pewnie wypłaci ok. 35gr. a Ferro może być w okolicach 1zł.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie chodzi o spolki ktore w krotkim czasie beda placic dywidende. Nie z NC. Tak zeby teraz kupic i w przeciagu 6 miesiecy sprzedac.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam ponownie
Co myśli Prezes o trio Fam, Bowim, Odlewnie. Na famie mam blisko 70%, zastanawiam się czy nie zrealizować zysku i przejść na Odlewnie lub Bowim, a może jakaś inna propozycja.
Pozdrawiam. Krzygib

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezes. Czy polecasz ten moment na wejście w każdą spółkę z twojego portfela

Pozdro Krzygib

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes ktore teraz ewentualnie mozna kupic spolki pod dywidende.
Pozdrawiam

petrodolar
Gość
petrodolar

Eonet – widzę zwiększone zainteresowanie spółką, nie tylko tu (na blogu Prezesa), ale przede wszystkim na GPW – kurs od jakiegoś czasu systematycznie rośnie. Nie ma specjalnie się czemu dziwić. Wycena spółki wg wskaźnika C/WK (po uwzględnieniu akcji skupionych przez spółkę) to zaledwie 0,7 (mediana dla branży IT wynosi 3,39 czyli prawie 5-ciokrotnie więcej). A przecież należy pamiętać o tym, że wartość WK z kwartału na kwartał jest coraz wyższa.
Zgodzę się z Prezesem, że REKORDOWY I kw. 2016 r. będzie trudny do pobicia, ale przecież nie bije się tych rekordów ot tak sobie – z kwartału na kwartał. Najważniejsze jest to, by spółka po raz kolejny pokazała wzrost gotówki i kapitału własnego. Średnio-kwartalna wartość cash flow jest tutaj stosunkowo wysoka.
Wycena akcji EON wg BIZNESRADAR = 82,11 PLN/akcję
link: https://www.biznesradar.pl/wycena/EO-NETWORKS
Radzę również oblukać bilans spółki, który jest bardzo mocny. Spółka posiada mnóstwo wolnej kasy, która prawdopodobnie wykorzystana zostanie na zakup podmiotu z branży ew. na realizację dużych projektów. Wypłata mega-dywidendy byłaby w mojej opinii marnotrawstwem.
Nie naganiam, nie zmuszam. Trzymam te papiery ponieważ widzę tutaj duży potencjał wzrostu kursu.

marcink
Gość

Ja niedawno wyszedłem z Eonet'u. Za małe obroty, z kursem się cuda dzieją no i sytuacja z odejściem Batorego. Póki nie wyjaśni się sytuacja na razie będę obserwował.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes
Chciałem zapytać czy ten LIVEchat jest jeszcze wart kupna po obecnym kursie.
pozdrowionka

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes dlaczego uważasz, że wyniki iAlbatros będą sporo gorsze r/r ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes
A co myślisz obecnie o EONET.
Kiedyś to kupowałeś?
Pozdrowionka

Sebastian Suder
Gość

Miałem na myśli analizy sprawozdań*

Sebastian Suder
Gość

Hej Prezes,

Jeszcze jedno pytanko. Korzystasz może z abonamentu, w którymś z serwisów internetowych? Od dłuższego czasu zastanawiam się nad pakietem premium do SW ze względu na regularne raporty sprawozdań. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

WITAM PREZESA
Co sądzisz o spółce z NC naxiPizza. Pokazali wzrost rzychodów za 3 kwartał. na innym forum piszą że 4 też będzie dobry.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odpowiedz więc czas sprzedać i zabrać się za odrabianie strat.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes

Możesz coś powiedzieć na temat spółki SERINUS ENERGY.
Od nie dawna zacząłem grac na giełdzie,na początku szło nieźle aż zakupiłem akcje Sen.Ubrałem się dość wysoko 2,11 i firma podała komunikat o awarii pompy.Akcje poleciały w dol. Postanowiłem uśrednić i teraz mam średnią 2.05 Nowlasnie i co teraz oddać ze strata czy jeszcze poczekać?.Niby kurs się ustabilizował na poziomie 1.80+ ale wolumen transakcji maleje.Z drugiej strony rapa drożeje to jest na plus

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes
Czy przy obecnym kursie wszystkich twoich spółek można jakieś kupić i liczyć na 10-20% zysku. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezes
Co myślisz o zakupie Helio po obecnym kursie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesie! Chcę pozbyć się Danksa i będę miał wolnych ponad 8 tys. Jakie dwie spółki bys mi zaproponował kupić ? Tobie i Twojej rodzinie życzę dużo zdrowia i wielu sukcesów w Nowym Roku!
Witek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za rady. Łatwiej wybrać z trzynastu spółek, które polecasz, niż z całego Wigu. Pozdrawiam i do zobaczenia na wykazie pięciuset najbogatszych "Wprost".
Witek

KASA24
Gość
KASA24

Witam Prezesa
Chciałem zapytać czy warto zakupić polwax na dłuższy czas np 2 lata. Teraz jest w miarę tanio rekomendacja jest do ponad 21 zł. Jakie jest twoje zdanie? Pozdrawiam KASA24

Sebastian Suder
Gość

Cześć Prezes,

Po pierwsze należy napisać, że ten blog jest świetny. Pełna transparentność – tak jak u Michała Szafrańskiego – zawsze przyciąga ludzi. Analizy są zwięzłe, nieprzegadane i konkretne. W pełni wystarczają dla indywidualnych. Mam do Ciebie dwa pytanka.

Korzystasz z analizy fundamentalnej – czy kierujesz się tylko wiedzą z doświadczeń, czy może korzystałeś z jakiś kursów/książek, które jesteś w stanie polecić? Przyznam, że ja książki giełdowe czytam na tony ale jak wiadomo jest to czysta teoria, naprawdę ciężko znaleźć coś praktycznego. Poza książkami Zaremby-Śmietańskiego niczego wyjątkowo praktycznego nie przeczytałem.

Kwestia druga. Mówiłeś, że spółki budowlane omijasz, a co jeśli chodzi o deweloperów? Dobra passa trwa, są kolejne rekordy sprzedanych mieszkań – mamy gwiazdę parkietu ECHO (swoją drogą ciekawe co o tej spółce myślisz) więc zamierzasz w najbliższym czasie się tym sektorem zainteresować czy raczej nie? Mnie zarówno Robyg jak i Echo dało w ostatnim roku zarobić ponad 30% i z dużym optymizmem podchodzę do całego WIG-Dew, który wydaje się być niedowartościowany.

Pozdrawiam i dużych zysków życzę!

gienz
Gość
gienz

Jeżeli to nie nie jest tajemnicą, to w jakiej wysokości płacisz prowizje maklerskie przy zakupie akcji w BOSiu?

gienz
Gość
gienz

Pozostawienie akcji IAlbatros w portfelu w sytuacji, gdy zostanie sprzedana spółka zależna, będzie wezwanie i skup będzie błędem. Alternatywą dla wzięcia udziału w wezwaniu jest jedynie sprzedaż akcji na rynku w trakcie wezwania, z całą pewnością wówczas kurs zdyskontuje wezwanie. A jak chcesz szerzej to poczytaj ostatni wątek IAlbatros na tym blogu.

petrodolar
Gość
petrodolar

IAlbatros – Nie lubię płacić podatków i tak się teraz zastanawiam nad opcją nie sprzedawania tych akcji w 2017 roku w przypadku ew. wezwania w marcu lub wcześniej. Mam już spore zyski ze sprzedaży innego papieru (Agroton) i już teraz muszę zadbać o optymalizację podatkową. Pytanie: czy to mi się opłaci?

petrodolar
Gość
petrodolar

Dziękuję za odpowiedź.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jeszcze to:
http://www.lsisoftware.pl/index.php/bez-kategorii/wodny-park-tychy-z-nowoczesna-elektronika-basenowa/
Ciekawe jaką wartość ma ta umowa? Mostostal za budowę parku wodnego ma dostać 93 mln. Wiosną ma być gotowy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Do tego w końcu będą płacić dywidendę (myślę, że około 50gr za 2016), więc widocznie dostrzegają perspektywę stabilnych jeśli nie progresywnych wyników. Jeśli dopną umowę to przychody i zyski mogą wzrosnąć skokowo i wtedy będzie bogato. Zdaje się, że niżej niż 9 zł już nie zobaczymy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, LSI przeskoczyło 10 zł. Dokąd Twoim zdaniem kurs może dojść? Pisałeś o negocjowanej umowie na rynku europejskim. Może pod to kurs rośnie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.
Prezes co sądzisz o producentach gier jak CDR, BLO, 11B, CIG? Widzę że nie masz tych spółek w Swoim portfelu? Kursy się ładnie zachowują.
Życzę dużych zysków w 2017r. Pozdrawiam

genus
Gość
genus

Witam
Prezes na ile liczysz zysk netto za IV kwartał w Onico ropa coraz droższa może zmniejszyć zysk. W listopadzie jak mocno spadła cena ropy to śmiało liczyłem na 15 mln teraz będzie musiało wystarczyć z 10 mln zł za miesiąc wszystkiego się dowiemy :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

WitajPrezes,
mam prośbę czy mógłbyś swoje dodane wpisy do powyższego wątku wpisywać na poczatku zamiast znanej już wsystkim treści:''W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, …..''.Nie otwierając wątku wszyscy widzieliby Twoje nowe dodane wpisy.
pozdrawiam

Wojetek
Gość

Gratki wyniku, to już są zdecydowanie "ponadprzeciętne stopy zwrotu". O ile gdy "przyszedłeś" na forum SW byłem mocno sceptyczny do tego co piszesz – no bo przychodzi gość z jakimiś dziwnymi spółkami (Danks, Eurocent itd) i wypisuje jak to zarabiał setki procent, to budzi podejrzenia o konfabulacje (a bajkopisarzy giełdowych w PL nie brakuje). Zacząłeś jednak prowadzić transparentnie portfel, już na SW widziałem zyski, podobnie tu i muszę przyznać twoja metoda tj. inwestowanie value z potencjałem wzrostu (na tle klasycznego podziału value i growth jesteś moim zdaniem pionierem łączącym te metody) ma zdecydowanie spory rynkowy edge. Po pierwsze z value bierze się trafność w długim terminie, a potencjał growth daje solidne bicie indeksów. Dwa pytania mi się nasuwają.

1. Pisałeś że z giełdy reperujesz budżet domowy – tutaj akcje to 95% portfela, inwestujesz jeszcze w jakiejś klasy aktywów ? Czy tych akcji względem całego portfela oszczędności też masz procentowo tak dużo (te 80-90%) ? Sam np. staram się mieć ok 50% portfela mieć w akcjach a 40% w ekwiwalentach pieniężnych i ok. 10% rynek długu.

2. Uważam że od połowy zeszłego roku weszliśmy w fazę inflacyjnego ożywienia. W tej fazie giełdy powinny być "najłatwiejsze" w zarabianiu, jednak po niej powinno nastąpić modelowo załamanie (pewnie spore) i inflacyjna faza recesyjna – masz już jakiś na to plan ? Bo przy spadających ostro indeksach zarabianie na wzrostach akcji będzie bardzo utrudnione…

Pozdrawiam i życzę trzycyfrowej stopy zwrotu w 2017 :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla Altusa i Querkusa ryzykiem są zmiany wchodzące od stycznia 2018r.,fundusze te nie mają własnej sieci sprzedaży a za pośrednictwo nie będą mogły płacić.

http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1785192,za-rok-wejdzie-w-zycie-pakiet-mifid-ii-mifir–moze-oslabic-pozycje-tzw–niezaleznych-tfi-(analiza)

Zgred
Gość

IALBATROS GROUP SA (1/2017) Wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu spółki iAlbatros Group S.A.
http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/26091611,ialbatros-group-sa-1-2017-wykaz-akcjonariuszy-posiadajacych-co-najmniej-5-glosow-na-nadzwyczajnym-walnym-zgromadzeniu-spolki-ialbatros-group-s-a

w porównaniu z poprzednimi danymi http://stooq.pl/q/h/?s=iag

wzrost posiadania w OFE Metlife i Investors…
spadek u Franklin…

brak Moncef Khanfir….

są za to: MKIA, CZART, SEB i ONEMAKER…

chyba dobrze nie?

Karol Adx
Gość

Te spółki to nic innego jak dobra optymalizacja podatkowa przed transakcja.

Kasa24
Gość
Kasa24

Cześć Prezes
Co sądzisz w chwili obecnej o altustfi. Jest poniżej 15 zł. Czy już się wszystko wyjaśniło odnośnie zamkniętych TFI.
Pozdrawiam

Karol Adx
Gość

Zaleta Altusa jest poduszka w postaci ponad 120 mln gotówki oraz bardzo oszczędny zarząd, minusem to kilka wyjść insiderów poprzez sprzedaż akcji spółki. Znakiem zapytania jest czy uda im się utrzymać taka dynamikę wzrostów przychodów/zysków.

Alternatyw dla Altusa niema za wiele. QRS jest podmiotem znacznie mniejszym [aktywa zarządzane to 4.2 mld], C/Z ~10, znaczący wzrost aktywów co powinno przełożyć się także na wzrost zysku.

Akcjonariat:
Altus – mamy jednego głównego rozgrywającego, warto zwrócić uwagę na EBOiR,
QRS – większe rozproszenie akcjonariuszy, w tym cześć akcji poukrywana w rodzinach, w tamtym roku zarząd skupował akcje pod skup, co uniosło trochę kurs.

W obydwóch spółkach mamy programy motywacyjne (rozwodnienie akcji)

Obydwie spółki przeprowadzają skup akcji, Altus w okolicach ceny rynkowej, QRS ostatnio z cena wyższa niż cena rynkowa.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzisiaj znowu Onico pokazuje swoją słabość w zainteresowaniu ze strony popytu.
Czy może być jakiś powód tych spadków?
Tutaj, podobnie jak było w trakcie wzrostów, nie ma w ogóle korekt ani odbić.
Czy to świadczy, że ktoś stara się sterować kursem?
Co myslicie obecnie o takim zachowaniu?
Pozdrawiam
Szeniek

petrodolar
Gość
petrodolar

Onico – nie rozumiem co wy widzicie w tej spółce? Kapitalizacja tej firmy wielokrotnie przewyższa wartość kapitałów własnych i w zasadzie już ten fakt powinien dać do myślenia. Bilans też niezbyt mocny … Więc o co kaman?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Powiedz w jakim celu zlikwidowałeś IKZE, tym bardziej, że miałeś już niezły urobek na tym rachunku?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć gratuluje wyniku za ubiegły rok jest świetny jak na Prezesa przystało.
Z podatku jaki masz do zapłacenia wynika że na zwykłym koncie zarobiłeś ok 130k
W Bossa jest coś takiego jak wyciąg archiwalny, mógłbyś go wrzucić?

Wojetek
Gość

To są właśnie wady IKZE i IKE, zwłaszcza przy likwidacji. Z dniami na ERB mi też się pomyliło bo po wczorajszej sesji już byłem w "czwartku" ;). Co myślisz natomiast o bankach ? Nie są bardzo drogo wyceniane, a ryzyka praktycznie minęły, rosnące stopy procentowe powinny zwiększać ich zyski. Ciekawe wybicie było wczoraj na PKO, tani jak barszcz jest Getin (a zyski ma). Nie wiem czy analizowałeś spółkę Enter Air – mają kontrakt z RBW, powinni skokowo poprawić wyniki.

Wojetek
Gość

JSW w 2016 nauczyło mnie "nigdy nie mów nigdy" ;). Spółka zdołowana, wiemy o jakich fundamentach (i do dziś te fundamenty nie są jakiejś rewelacyjne), wystarczyła TYLKO poprawa otoczenia spółki i pewne działania zarządu i wzrosła 700% przeszło. Dlatego nie ograniczam się indeksowo – oczywiście W20 jest mocno upaństwowiony i dodatkowe ryzyko, duże firmy dają mniejsze stopy zwrotu, jednak przy dobrym timingu też można zarobić (znany case KGHM z 2009 i rajdu na 180 zł w kilka lat). Faktycznie Getin w zeszłym roku na Visa zarabiał dodatkowo, do tego spory sądowe dot. CHF ciągle trwają (a GTN jeden przegrał już), z drugiej jednak strony bank notowany 0,43 do WK to okazja, zwłaszcza że jest rentowny (co innego GNB ze stratami). Obecnie jedynie czekam na potwierdzenie techniczne, takie jak było na PKO (1,18 c/wk to też nie jest drogo – bo ten bank potrafiłbyć notowany nawet ok 2.0 c/wk w przeszłości). Enter będę śledził, technicznie jest ciekawy, choć jak piszesz te kontrakty możliwe że rynek przereagował i tak dobrze nie będzie wynikowo.

petrodolar
Gość
petrodolar

"petrodolar – ja stopy zwrotu od nowa liczę czyli od 1 stycznia dlatego startuję od 87.000zł, później w kwietniu będę ze 25.000 zł na podatek wypłacał i wtedy będę zysk (oby był) od kwoty 87.000 dodawał do zysku od mniejszej kwoty (pewnie 60.000zł)."
To sporo tego podatku zapłacisz – podejrzewam, że jest to wynikiem realizacji zysków jeszcze z poprzednich lat. Tak czy owak życzę ci, abyś szybko w tym roku przekroczył 100K PLN.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, bardzo fajne sa te biezace uaktualnienia dotyczace spolek z portfela jesli sie cos dzieje w nich lub w ich otoczeniu istotnego.

L.

nde
Gość
nde

Tak, tak, czytałem parę wątków tylko obawiam się, że wyniki za 1 kwartał są już w cenie. Chociaż w okolicach wyników jakiś ruch w górę z pewnością będzie. Dovado pisał, że 9 złotych jest bardzo możliwe.
Dokupuję mirbud od jakiegoś czasu, ma niezłe perspektywy przed sobą, technicznie wybił się z trendu spadkowego. Właśnie Dovado teraz tam siedzi i wkleja swoim stylem mnóstwo informacji.

nde
Gość
nde

Właśnie niektórzy widzą na Avii możliwość spadku do poziomu 5,15 jako zakończeniu kolejnej fali Elliotta. Ja też nie czekałem i wczoraj dokupiłem po 6.

Kowal Faza
Gość

witam,
wydaje mi się ze Avia musi domknąć lukę z listopada. Aktualnie moim zdaniem zmierzamy do 5,6 przynajmniej – tak wypada linia trendu (krótkoterminowy wzrostowy)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Avia wygląda że odbiła się od wsparcia. Powinna zacząć ruch pod 7 zł, a później zobaczymy co się wydarzy w 1 kwartale.
Kurs albatrosa trzymany jest pewnie pod to, żeby gdy informacje o zakupie się potwierdzą, nie startował z wyższych pułapów, ale aby było co po drodze zbierać.
LSI wydaje się w ciekawym miejscu, na jakich Prezesie poziomach planujesz zamknąć pozycję?

petrodolar
Gość
petrodolar

Aviaaml – dobrałem 700 sztuk po 6,14. Spółka w fazie korekty w trendzie wzrostowym. Niska wycena, spory potencjał wzrostu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie, mam pytanie dotyczące Dywidend.Jak to wygląda ,kiedy trzeba kupić akcje ile trzeba je trzymac i czy gdzieś trzeba sie zapisywać ?Np. Erbud -lista akcjonariuszy ustalona na dzień 09.01.17r -wypłata 23.01.2017r Prosze o jakieś informacje , widziałem że niektóre firmy wypłacają dywidendy nawet kilkanascie procent wartości akcji.
Z góry dziękuje beny

Wojetek
Gość

Technicznie jeszcze odpowiem. By dostać dywidendę na rachunek trzeba posiadać akcje min. dwie sesje przed dniem ustalenia prawa do dywidendy. W przypadku Erbudu: 1,17 zł (dyw. nadzwyczajna) 09.01.2017 23.01.2017 – tzn że 09.01.2017 będzie dzień ustalenia praw, więc akcje trzeba posiadać było najpóźniej dziś na rachunku. Jutro zostanie odcięte od kursu 29,90 – wartość dywidendy czyli 1,17 zł. 23.01.2017 akcjonariuszom zostanie wypłacone te 1,17 zł na akcję POMNIEJSZONE o podatek 19% belki. Dlatego pod dywidendy jeśli chcesz inwestowac to trzeba minimum kilka miesięcy przed ustaleniem prawa by kurs miał kiedy pod to wzrosnąć. Bo jak nie wzrośnie to co z tego że dostałeś dywidendę jak od kursu ją odcięto.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mamy kolejny wzrost cen stali.
marcink

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzisiaj Wawel podał komunikat o ewentualnym spadku sprzedaży o 25%. Podejrzewam, że znowu negocjują warunki umowy z Biedronką ale zapobiegawczo o tym informują.
Ale co można się dzisiaj spoedziewać po kursie? Raczej wyniki z 4 kw powinni mieć dobre, gorzej z dalszymi perspektywami.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.
Prezesie co myślisz o firmie pragma fakoring. Czy jest szansa na większy wzrost np. Pod ewentualną dywidendę.

Zgred
Gość

Magda…
Sytuacja na IAlb powinna wyklarować do końca lutego, kiedy będzie wiadomo czy uda się sprzedać firmę czy nie…

A czemu spada… bo nie rośnie…

I pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialna za swoje decyzje finansowe… nikt inny…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ok, więc może ktoś stąd wie, może Ty, najlepiej, bo to Twój blog, kiedy się sytaucja w IAlb wyklaruje w którąś stronę. Czemu kurs spada? Magda (sorry, inwestuję swoje i męża pieniądze, porady się przydadzą).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czasem tak jest że ludzie sprzedają żeby wywołać trochę paniki i odebrać niżej od tych co się wystraszą. Pamiętaj że do czasu pewnej informacji o sprzedaży firmy kursem może bujać. My tutaj liczymy że sprzedaż będzie i uda się zarobić i pod to inwestujemy :) pamietaj o dywersyfikacji i zachowaniu spokoju. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak dzisiaj myślisz o IAlbatros ? Jakieś prognozy ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam w Nowym Roku Prezesa. Co sadzisz o spółce Trakcja w kontekście wiadomości iż PLK ogłasza przetargi w 2017 o wartości 12 mld zł – większość kontraktów może przypaść #trakcja <= spółka z potencjałem ?

petrodolar
Gość
petrodolar

Fabryka KD – spory wzrost kursu przy dużych obrotach. Powodem jest podpisanie nowego kontraktu na wartość 11 mln PLN.

kasa24
Gość
kasa24

Witam
Prezesie a co myślisz o AVIAAML teraz dużo spadła ok 6zł.
Warto kupić.
Pozdrawiam KASA24

bufon
Gość
bufon

Witam wszystkich w nowym roku :)
W kontekście słabej złotówki co myślisz o Euro-Taxie?
Powinni pokazać ładne wyniki za 4 kwartał..!?

KASA24
Gość
KASA24

Cześć Prezes
Myślisz że ONICO już teraz kupować czy jeszcze spadnie.
Jakieś nowe spółki na 2017 rok?
Pozdrawiam KASA24

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie z kategorii "na czasie": myslisz, ze Indata to czysta spekula czy cos wiecej? :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tyle, ze prognozy są zachęcające. 3 miliony zysku netto w 4kw zbiłoby C/Z do 9 + wspomniana przez Ciebie amortyzacja daje realny C/Z na poziomie 5-6. Prognozy dla IT w 2017 też są bardzo dobre. Nie piszę tego, żeby naganiać albo coś w tym stylu, po prostu sam się zastanawiam czy jest sens. Liczę, czytam i już sam nie wiem co o tym myśleć. Przeraża mnie tylko poziom spekuły na tej spółce…

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.