"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

AviaAM Leasing – liczę na powtórkę rekordowych wyników

AviaAM Leasing

AviaAM Leasing to litewska spółka która zajmuje się nabywaniem, leasingiem i handlem samolotami komercyjnymi głównie używanymi.
Kupiłem 555 akcji po 5,71, oczekiwany wzrost 25-50% w okresie najbliższych 6 miesięcy.

Jest to powrót do tej inwestycji poprzednia analiza (sprzedaż 16.11.2016r. średnio po 6,47 ) w oczekiwaniu na kolejne rekordowe wyniki oraz dalszy rozwój firmy. Jest to mała pozycja bardziej w moich celach szkoleniowych ale z pełną odpowiedzialnością do niej podchodzę.

Tania fundamentalnie spółka patrząc na wskaźniki finansowe: c/z 2,71, c/zo 2,38, c/wk 0,57, c/p 1,25, ev/ebidta 2,52 link
, bardzo mocny bilans (duże środki trwałe-samoloty), dobre przepływy
operacyjne (charakterystyczne dla branży), przychody i zyski nie są
stałe gdyż w większości zależą od pośrednictwa w sprzedaży jakiegoś samolotu w danym
kwartale. 
Poprzedni zakup dokonałem pod wpływem opinii „znawcy” tej firmy Doavado a obecnie sam podjąłem decyzję gdyż Dovado raczej już nie posiada akcji Aviaaml ale podpowiedział mi że wg niego zysk za 4 kw może być na poziomie 30 mln zł (100% wyżej r/r). Gdyby te wyniki się potwierdziły wówczas Aviaaml zarobiłaby w całym 2016 roku 100 mln zł a c/z spadłaby w okolice 2,20. Z informacji które wiem z raportów to na pewno w 4 kw zostały sprzedane 4 samoloty Airbus  (2 A321, 1 A320, 1 A319 ) oraz pojawił się ciekawy komunikat link EBI wg którego ich spółka joint venture podpisała z Aeroflotem umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego 16 nowych Airbusów A320 a dostawa rozpocznie się od marca 2017r (pozytywny wpływ na wynik ale wzrost zadłużenia).
Jako że spółka ma nieregularne zyski, na które poza stałymi miesięcznymi opłatami leasingowymi dochodzą też zyski ze sprzedaży własnych i pośrednictwa w sprzedaży samolotów, przyjąłem sobie w oparciu o historyczne wyniki iż bezpieczny i realny zysk kwartalny jaki spółka powinna osiągać to 10 mln czyli 40 mln rocznie co przy obecnej kapitalizacji dawałoby bezpieczną c/z 6.

Od strony fundamentalnej mogę jedynie wspomnieć iż firma wypłaca dywidendy więc można się spodziewać że jakaś mała dywidenda będzie i w tym roku chociaż potrzeby kapitałowe są duże.
Od strony technicznej kurs jest w średnioterminowym trendzie wzrostowym (długoterminowy trend spadkowy) i nie można wykluczyć iż mogą być dalsze spadki aby zakryć lukę z listopada 2016 na 5,05. link i link drugi.

Głównym ryzykiem są szacunki tych wyników, nic dokładnie nie jest
potwierdzone i w dniu wyników okaże się jaka faktycznie jest prawda,
mogą wówczas być duże wahania kursu od -10% do +10%.

p.s. inwestycja ta jest fundamentalno-spekulacyjna czyli bardziej ryzykowna


Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

zobaczymy wyniki też mam ciekawa branża choć nie polska [herkules]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie mógłbyś napisać 2 słowa o Modecom?
Jakie zyski przewidujesz w ostatnim kwartale?
Warto trzymać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadzam się, że ta firma ma przyszłość, kupiłem wczoraj trochę. Spółka z ogromnym potencjałem jako długofalowa inwestycja. Dobra branża.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.