"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Inter Rao Lietuva – sprzedane wszystkie akcje !!

Sprzedałem wszystkie akcje IRL, zysk na pozycji 8% (k:600×11,70, k:200×12,85, s:300×12,95, s:13), maksymalny kursu w okresie inwestycji to 13,20.
Powodem sprzedaży jest upływ czasu na który zaplanowałem inwestycję czyli 6 miesięcy, odcięcie dywidendy od kursu w tym tygodniu które może wpłynąć w krótkim terminie na spadek kursu, niepewność odnośnie publikowanych wyników za 1 kwartał 2018roku oraz coraz gorsza atmoafera na GPW.

Nie ukrywam iż jest możliwe że wrócę do tej spółki w przyszłości a będzie to zależało od jej wyników, od koniunktury na giełdzie i perspektyw rynkowych.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Karol AdxSPOKOCymesPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

twierdze ze potencjal tkwi wiekszy w Nvv niz w spolkach ktore podales

zobacz kapitalizacje tych spolek druga sprawa to owszem zarabiaja na budowie w formule EPC tylko ze maja do wykonania 22 instalacje po 500 kw z czego wykonali dopiero 1 mw wiec zarobek dopiero przed nimi z tej inwestycji
trzecia sprawa w polsce oze zaczyna sie rozwijac bo musimy wypelnic norme do 2021

kasia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

kiedys pisalam o spolce Novavis

zamiast kupowac jakies wydmuszki trzeba bylo sie nia zainteresowac

pozdrawiam
kasia

Karol Adx
Gość

Kasia jeśli twierdzisz ze IRL czy PCM to wydmuszki – firmy zarabiają co najmniej 10% swojej wartości która jest przekazywana do akcjonariuszy, to czym jest Novavis? Startupem budowlanym w obszarze elektrowni słonecznych?
Przychody sprzedażowe Grupy Kapitałowej ….
wpływ miał przede wszystkim projekt budowy elektrowni fotowoltaicznych
w formule EPC prowadzony przez CAC PV sp. z o.o. poza granicami Polski, a także montaże mikroinstalacji prosumenckich na zlecenie klientów VOOLT sp. z o.o.,

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zbyt wysoka stopa dywidendy oznacza tez to, ze spolks nie ma pomyslu na rozwoj (np. poprzez akwizycje). Moim zdaniem najlepsza stopa dywidendy-i tak duza, to 5-8%. Z reszta taj wysoka dyw. nie jest dla mnie zrozumiala w przypadku PCM. Przeciez chca siegnac bo olbrzymi kapital dluzny z rynku obligacji. Rozymiem, ze finansowanie dluzne jest tansze niz z kaoitalow wlasnych, ale ze az tak…?

SPOKO
Gość

Wracając do PCM. Zrobiłem właśnie symulację zysków i wyszło mi, że rynek źle wycenia spółki płacące zbyt duże dywidendy. Graniczna stopa dywidendy, która dobrze postrzega rynek to 12%. Wszystko powyżej tej stopy, ba, im wyżej tym gorzej. Stąd paradoksalnie, rynek lepiej postrzega spółki, których stopa dywidendy wynosi tylko kilka procent, niż te, których stopa dywidendy sięga tych najwyższych stóp. Symulacja za ostatnie 7 lat.

Cymes
Gość

Dzieki za info

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie odnośnie IRL to do kiedy mozna kupić akcje aby otrzymać dywidendę i kiedy jest pierwsze notowanie z obniżonym kursie
pozdrawiam
Cymes

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Rynek jest ciezki. Szczegolnie w maju. Ja wytypowalem jednak soolki jakis czas temu, ktore maja potencjal wzrostu. Sa w nich wakory firm, ktorych branz nie lubisz, m.in.: game dev., deweloperka erc. Czy moge sie myluc? Oczywiscie, ze tak. Nie lubie jednak wypowiedzi osob, ktore pisza o Atlasie…pt. "Przekonacie sie wkrotce". Ja tu widze analogie do osob, ktore atakowaly mnie za Getback przy 9-10 zl…Karma wraca. Rozumiem, ze rynek moze sie mylic. Ale czy na rynku nieruchomosci mamy besse? A jesli ktos cos wie, to niech podzieli sie informacja…rozumiem-rynek glupi i dyskonto sporo…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja kompletnie nie znam spolki. Stane jednak w obronie Prezesa. Zysk, to zysk. Szpilka: zyskom trzeba pozwolic rosnac. Konsensus: Plan zrealizowany. Bravo.

Rynek jest ciezki. Spodziewam sie wzrostu w tym miesiacu na game dev. i fundamentalnych perelkach jak: Decora, Instal Krakow, Odlewnie etc.

Czy moge sie mylic? Oczywiscie, ze tak.

Milegi dnia.

Ps. Te wpisy tych osob od Atlasa, to sytuacja z Getbacka… Ja tak to odczytuje. Jak ja cos wiem, to o tym pisze…A nie wois w stylu: "przekonacie sie o tym wkrotce".
A moze to " zwykla" pralnia pieniedzy-skoro rynek jest slepy a dyskonto tak spore…?

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprzedaż spółki z portfela fundamentalnego płacącej najwyższe dywidendy po wzroście cen akcji o 8%??? Hmmm. Dziwna to strategia.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.