"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 4a/2018

dodano 17.04 – Getback – cały zarząd odwołany (część sama zrezygnowała) link a akcje i obligacje bezterminowo zawieszone przez GPW link

16.04 – Asbis i ABC Data w gorących spółkach dnia wg comparic.pl

15.04 – w jutrzejszej gazecie parkiet w bykach tygodnia jest Asbis a niedźwiedziach Getback i Quercus. Jest też spory artykuł o Getbacku ale nic nowego nie wnosi tylko raczej jest podsumowaniem informacji które już znamy.

13.04 Abc Data podała szacunki zysku netto za 4 kw 2017 link i zysk netto to 11 mln, wynik wyniósłby 20 mln ale niestety spółka zrobiła jednorazowy odpis (zakładam że księgowy a nie gotówkowy) na 9 mln zł. Mój szacunek zysku wynosił 16 mln ale oczywiście nie uwzględniał żadnych odpisów. Nie ma co narzekać bo istotny wzrost jest marży a widać to po zysku operacyjnym który wzrósł z 14,17 mln do 26 mln (50%). Oczekuję bardzo mocnych wyników za 1 kw 2018 (chyba że znowu jakieś odpisy się pojawią).

12.04 – dm mbanku zrobił szereg zmian w rekomendacjach i cenach docelowych spółek, w przypadku PCM (który mam w portfelach) obniżył cenę docelową na 33 zł (35,30 poprzednio), analitycy szacują iż zysk wyniesie w tym roku 36 mln zł (bez zmian r/r), a dywidenda 13,30% (w kolejnych latach oczekują wzrostu zysku netto i spadku dywidendy aby wskaźnik dług/KW nie przekroczył 4).

Unimot – mocno rośnie premia lądowa w ostatnich dniach, dzisiaj to 7,41%, wczoraj 7,23% i jest wyższa około 13% r/r

ABC Data osiągnęła w marcu 357 mln przychodów czyli 6,5% więcej r/r link

BAHolding potwierdził wprowadzoną politykę dywidendową link i w projektach na WZA zarząd zarekomendował 92 groszy dywidendy na akcję (10% stopy dywidendy, 80% zysku ) płatne w dwóch ratach.

Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 
W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
78 Comment threads
104 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
LiroyWojetekndelukekowalski Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
nde
Gość
nde

Mógłbym poprosić o analizę techniczną spółki Ailleron? Kilka zdań na temat fundamentów od Prezia też będzie nieocenione :)
Z góry dziękuję.

nde
Gość
nde

Dziękuję Prezio.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wracajac do bogatych spolek panstwowych. Jest tez oczywiscie zagrozenie drenowania ich z cashflowu na poczet atomowki, ale one w dluzszym terminie tez moga na tym zyskac, jakby mialy akcje spolki, ktora pewnie docelowo zostanie zalozona na poczet projektu. Nic nie jest ani czarne, ani biale..

Dobrej nocki,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i uderzyles w sedno. Moim zdaniem spolki sie powinny rozwijac a dywidenda tylko byc kompensata wskaznika inflacji. Portfel sprawdze a Longterma szanuje.
Nie chodzi tez o to, zeby spolki kupowac w dolku albo na gorce. Jednak jak ktos byl madry i po quasi-mafijnej rekomendacji dla Lotosu (chyba Unicredit) z wycena 0 zl jakbys go kupil, czy tez ja chocby po kilkanascie zl-niefajna inwestycja? Z reszta w tle pozostaje repolonizacja bankow..poki co-to same wloskie aktywa. Moze przypadek a moze nie..
Nastepna sprawa-to spolki Skarbu Panstwa byly po prostu dojna krowa a management glownie zajmowal sie, jak zarobic i sie nie narobic. To se ne wrati;) Myslisz, ze czemu tak sie poprawily wyniki spolek panstwowych?
Ja tam nie mowie, zeby je kupowac, ale na pewno sa bardzo ciekawe aktywa. Jestem raczej nastawiony bardziej agresywnie do inwestycji/spekulacji, ale z daleka czuje juz walki. Ja nie mowie o nieudanej inwestycji/spekulacji, ale o potencjalnym oszustwie, jak to bylo za Kakola w GTB.

Pozdrowionka,

Nieuk.

Corcoran
Gość

Witaj Prezesie,
znasz dobrze Astartę, co sadzisz o planowanym skupie akcji?
Podejmowali już takie uchwały bez skutecznie, jednak nigdy na tak istotnie.
Proposal to authorize the Board of Directors to repurchase shares in the capital of the Company up to a maximum, under condition precedent of the execution of the Deed of Amendment, of 12,500,000 shares, being 50% of the currently issued and paid up share capital for a purchase price per share of up to PLN 125.00. Prior to execution of the Deed of Amendment, the maximum number of shares which may be repurchased is 2,500,000. Proposal to authorize that the repurchase shall take place through a broker in the open market or in one or more negotiated private transactions and/or one or more self-tender offers and is for (A) the purpose of meeting obligations arising from (i) debt financial instruments exchangeable for or convertible into equity instruments and/or (ii) employee share option programs or other allocations of shares to employees of the Company or of a group entity of the Company or (B) for resale in the open market in accordance with Dutch law and the terms of the Company’s insider trading policy. Proposal to resolve that the authorization is valid for a period of eighteen months starting as of the day of the AGM.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/ASTARTA-HOLDING-Draft-resolutions-to-be-voted-on-at-the-Annual-General-Meeting-of-Shareholders-of-ASTARTA-Holding-N-V-7582952.html

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Chlopy-najlepszy jest zloty srodek;)
Mnie sie podobaja i game dev. spolki, ale PZU, PGNiG i Orlen to po.prostu znakomite spolki. Bardziej defensywne-to oczywiste, ale jak ktos ma perspektywe inwestycyjna juz naprawde dlugoterminowa albo "wskoczy" w odpowiednim momencie-to zyc, nie umierac:)

Pozdrawiam,
Nieuk.

Rafał Święch
Gość

Aleks,
Tyle że PZU wyniki lepsze od konkurencji ma tak naprawdę w tym tygodniu. Ogólnie wielkie spółki publiczne (PGNIG, KGHM, PKN, PZU) wyniki mają dobre mniej więcej od początku kwietnia (wszystkie tak samo), ale wcześniej ostro sobie dołowały – no i ta obecna hossa dla nich skończy się i nie wiadomo kiedy. Przez pewien okres portfele prezesa osiągały lepsze wyniki niż wielcy GPW (teraz raczej nie osiągną choćby przez GBK). Co byś nie powiedział w dłuższym okresie (np 1 rok) spółki takie jak CDR, 11b, PlayWay przynoszą nieporównywalnie więcej swoim właścicielom niż PZU/PGN/PKN/KGHM(choć ryzyko spadków jest faktycznie większe). A jak patrzysz na rekomendacje BOŚ-ato jeszcze 10-XII-2017 rekomendacja dla KGHM mówiła o 149zł za akcję, w styczniu cena docelowa miała wynosić 143zł za akcję:

http://tiny.pl/g2ctf

Tak więc czekam na spełnienie rekomendacji BOŚ-a.

Ale najlepsze są te rekomendacje:
http://tiny.pl/g2ctw

Pozdrawiam, R.

Liroy
Gość

11 Bit mój niezły strzał kupiony po 218 zł 20 procent zarobku jak na razie ale jeszcze nie sprzedaje poczekam do premiery może być grubo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale polecasz spółki. ATL i Quercus to czysta spekulacja. A 11b – nigdy bym nie zapłacił za spółkę takiej ceny przy ich perspektywach zysków na 2018 i 2019 ( wg. tego co podaje BOŚ)
PZU na pewno nie straci 50% kapitalizacji w 2 tygodnie a Twoje spółki już miały podobne przygody. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PZU ładnie się zachowuje przez ostatnie sesje. 12.04 4% w górę , dziś znów najlepsza spółka w wig20. Dobre info dot. składek. Technicznie b.dobrze wygląda. Myślę, że w niedługim czasie będziemy testować poziom 46 zł na tej spółce. Misie i małe spółki totalna beznadzieja. Brak popytu całkowity. aleks

Rafał Święch
Gość

Bez przesady z tym PZU. Ja widzę 1,5%.
Dzisiaj:
-ATL rośnie – 12,40% w górę
-Quercus – 10,17%

A zobacz jak 11b urósł w miesiąc.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PZU, Orlen (polaczony z Lotosem), Energa i polaczone aktywa Pekao i Aliora a takze CD Projekt to moim zdaniem najciekawsze spolki na dluzszy termin z blue chipow.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jdszcze LPP. Takia hot 6;) No i teraz aktualnie ciekawie wyglada KGHM i JSW i CC. Trza dodac do tego PKO BP a reszte wywalic i Wig10 hehe:) Pge jeszcze musialaby zostac…ale tez bym zrobil konsolidacje z Tauronem i Energa. No i pikny indeks;)

Nieuk.

nde
Gość
nde

W analizach technicznych bloga jest Ferro. Teraz mieliśmy publikację raportu. Kurs raczej nie zareagował entuzjastycznie. Czy Prezio mógłbyś się do raportu i reakcji (lub jej braku) kursu na niego jakoś odnieść? Z góry dziękuję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dodatkowo jeszcze silne -dwucyfrowe – wzrosty sprzedaży w Polsce i Rumunii. Co przyniesie nowy rok? Zarząd ma nadzieję, na pozytywne rozwiązanie kwestii podatkowej, gdyby tak się okazało, to dywidenda za 2018 może być bardzo atrakcyjna. Planują też dalsze ekspansje na kraje tym razem w krajach bałtyckich, więc być może pojawią się w 2018 wzrosty kosztów. Mimo wszystko jest jakiś zysko, zobaczymy, będzie z tego jakaś, chociaż symboliczna dywidena. Pozdrawiam Łukasz _S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Myślałem, że ostatnie wybicie na Asbisie przyniesie kolejną falę wzrostową, ale póki co słabo kurs się zachowuje. Czy rynek, aż tak bardzo obawia się niestabilności politycznej regionów w którym spółka zdobywa główne przychody?
Przychody rosną im wręcz fantastycznie, dywidenda zapowiedziana, długo wyczekiwane wybicie ponad ~3,50 bez dalszych reakcji.
Twister.

Wojetek
Gość

Nie każde wybicie musi wyglądać tak jak na 11Bit, że są wzrosty zaraz przez kilka dni bez korekty. Ostatnie dwie sesje to korygowanie ruchu wzrostowego na ASB, dzisiejsza świeca jednak już pokazuje zainteresowanie popytu w okolicy 3,54 zł. Póki nie zostanie zanegowana świeca wybijająca (3,40 zł) jak najbardziej sytuacja jest prowzrostowa.

luke
Gość
luke

Myślicie, że dzisiejszy komunikat Getback o zainteresowaniu ze strony PFR to taka zagrywka, żeby insiderzy mogli wywalić swoje akcje na podbiciu? Chyba szybka reakcja PFR ich zaskoczyła i pokrzyżowała plany, he,he?

Piotrek
Gość

czy nie sadzisz ze kurs Kani BAHu dziwnie slabo sie zachowuje? czy myslisz ze na kolejne ruchy na tych spolkach trzeba czekac do wynikow?

Piotrek
Gość

no wlasnie najbardziej mnie zastanawia BAH bo tam dywidende oglosili, I to nie niska a kurs nie zareagowal jakos konkretnie, no nic poczekamy zobaczymy, mam nadzieje ze wyniki Kani beda mocne

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, obserwujesz jeszcze Madkom? Kurs się osunął pod brakiem płynności, ale zapowiada się znów dobry wynik kwartalny. Już teraz niewiele ponad C/Z 4.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie GBK to tutaj już prokuratura i odpowiednie służby powinny podjąć czynności. A nie tak jak w AG potem się tłumaczą na komisji śledczej że nic nie robili. Współczuję tylko akcjonariuszom i obligatariuszom utopionym. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A to sory pomyliło mi się bo pamiętam jak Marcin zachwalał Getbacka jaka
to perła jest.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes

A jak tam Twój zakład z Marcinem o Getbacka ?
Został rozstrzygnięty ?
Bo coś nic o nim nie piszesz.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zaraz mu zapuka pewnie ABW do siedzibki…ciekawe, ile razy tutaj naganial hehe:D

Nieuk.

kowalski
Gość

PFR miał już zawiadomić KNF

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ladne jaja. Akurat jadlem jajecznice jak to czytalem. Sprawa karna pewnie w drodze. Sa spaleni na rynku.

Kiedy negocjowali-w weekend?:D Oszukali caly rynek. Prezes chyba juz powinien zwijac sie z Polski…

Nieuk.

kowalski
Gość
Czepan
Gość
Czepan

Jak on za to nie beknie, to będzie oznaczało, że nie ma najmniejszego sensu inwestować na tej giełdzie. Jeśli nie ma żadnego prawa i żadnych zasad to każdy może sobie robić, co mu się tylko przyśni bez patrzenia na konsekwencje.

Całe szczęście ja nic wspólnego z akcjami, ani obligacjami Getback nie mam.

Karol Adx
Gość
Syriusz
Gość

Prezesie….możesz streścić co jest napisane w jutrzejszym Parkiecie o Livechacie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc,
Na Kani poszly dwie pakietowki na ok 3,5 mln akcji po 1 i 1,35 zl.
Milego dnia.
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy GB wykupił w piątek obligacje? Coś tam było zapadalne, może ktoś coś wie więcej? Pozdrawiam, Seba

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Ja nie chce wprowadzac zametu. Nie o to chodzi. Nie mowie tez, ze Altus ma obligacje GTB. Doszly do mnie plotki, ze takowe mial. Jednak to jest bardzo duzy fundusz i to wszystko raczej bardziej "zaboli" Quercusa. A tak nawiasem mowiac-to enigmatycznosc komunikatow GTB i rozwadnianie kapitalu po roku od debiutu nie najlepiej swiadczy o managemencie spolki.
Co do samej wyceny-to zgadzam sie z Toba, ze ciezko to wszystko ocenic. Sam GTB dziala w granicach prawa, ale komunikacja z rynkiem tez jest pewnym aspektem wyceny.
I ostatnia sprawa-fajny artykul jest na money.pl o GTB. A Kruk publikuje juz raport za I kw. przed publikacja raportu rocznego GTB.
Ja tam zycze Spolce i akcjonariuszom jak najlepiej, ale mam po prostu wiele zastrzezen i tyle.
Milej soboty.
Nieuk.

Corcoran
Gość

Pojawił się raport Helio, Prezesie co sadzisz o nim, spełnia Twoje prognozy?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To dlaczego NN wychodzi i sam spadek z 28-4 , oblacje rentowność , sama emisja w trendzie spadkowym a i cena emisji nie wiadoma za np 5 nic nie da , firma jest przegrana za sporo nie wiadomych zero konkretów więcej nie piszę bo jest tego sporo , [marek]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

NN sprzedali 0.5m akcji. Maja jeszcze 4m. Musisz sie ich zapytac dlaczego sprzedali bo ja nie wiem. Moze byc duzo powodow niekoniecznie zwiazanych ze spolka. Emisji nie zrobia na tym poziomie. Gdzies wspomnieli ze bedzie to min za 10pln wiec teraz nie ma sensu. Do zarzadu decycja nalezy czy wogole bedzie emisja a do rady nadzorczej po jakiej cenie. Wg mnie emisja zostanie zawieszona i nastepnie dogadaja sie z bankiem zagranicznym na 200-300m refinasowania PLN dlugu. Prawdopodobienstwo bankructwa szacuje na prawie zerowe (jak bedzie trzeba Abris pomoze im z plynnoscia finansowa). Dowiemy sie wiecej we wtorek badz koncem miesiaca. Biorac pod uwage aktualna cene akcji patrze na te sytuacje jako asymetryczna okazja na duzy zwrot z ograniczonym ryzykiem. Jak wyjdzie to zobaczymy. Pozdrawiam

-DK

Karol Adx
Gość

DK równie dobrze może byc duzy dodruk akcji po niskiej cenie, jak już spekulować na GBK to lepiej na ich obligacjach; nawet jak bedzie strzyzenie

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mysle, ze spolka szybko powroci do poziomu 10-15pln+/akcja. Aktualna sytuacja bardziej wynika ze slabej komunikacji spolki i widocznej paniki inwestorow. Spolka jest dopiero 10 miesiecy na gieldzie. Po raz pierwszy beda publikowac raport roczny i dali sobie do konca miesiaca na wypuszczenie raportu. Prezes ma specyficzny styl wypowiedzi i podejscia do biznesu, ale nic w tym zlego nie widze. Obencie "trejduja" na smiesznych poziomach: 1.8x P/E LTM i 0.8x P/B LTM a kapitalizacja jest o 45% nizsza niz cena sprzedazy spolki do Abrisa z polowy 2016 (od tego momentu przychody urosly 3x). Spolka rozwija sie agresywnie i finansuje sie drogimi krajowymi obligacjami. Planuja duza emisje akcji w celu splaty czesci dlugu i dalszego rozwoju. Emisja rozwodni mniejszociowych akcjonariuszy bo beda pozbawieni prawa poboru wiec czesciowy spadek ceny akcji jest uzasadniony. Taka jest moja ocena sytuacji na podstawie dostepnych info i bez popadania w skrajnosci emocjonalne. Zaczolem akumulowac akcje od pozimu ok. 5,70. Moge sie oczywiscie mylic ale zakladam ze ryzykuje ok 50% utrate kapitalu w zamian za potencjalny 3-4x zwrot.

-DK

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aha chodzi oczywiscie o getback'a

-DK

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co myślisz nt. zakupu akcji Dektry pod dywidendę – 1,3 zł. z zysku za 2017 r., przy obecnym kurskie daje to około 9%. Kurs się osuwa na skutek słabych wyników za pierwszy kwartał (przychody słabsze niż w 2017), trzeba jednak pamiętać, ze 2017 był dla nich bardzo dobry, a poziomy przychodów są zbliżone do wyników za 2016 gdzie również była dywidenda 1,05. Jeśli chodzi o tegoroczne przychody – za 1 kwartał, to wynika z nich że spadają istotnie przychody z ich działalności w segmencie rolniczym (poprawi się pogoda może wzrosną z nawiązką) natomiast segment budowlany korzysta na dobrej koniunkturze i nawet jest lepszy niż w analogicznym kwartale 2017. Co myślisz o tej spółce. Pozdrwaiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i super. Altus mial obligi Getbacka. Moga zaprzeczac. Objeli je z Quercusem za ok. 200 baniek. Wojenka trwa. W tle pozostaje jeszcze Idea…Caly Wroclaw utopil i nie wie, jak sie z tej "afery" udzwignac.

Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tym zamieszaniem i Wrocławiem coś może być na rzeczy… wszystkie te Spółki (Idea, Getin, GetBack) mieściły się pod jednym adresem, kiedyś miały jednego właściciela i chociażby jednemu i temu samemu właścicielowi płacili czynsz na za najem powierzchni ;-))) (teraz LC Corp ma innych właścicieli)… ale nie o tym chciałem napisać. Ostatnio Czarnecki ściąga cały kapitał (tj. wysysa) ze swoich Spółek i uwaga nie daje niemalże leasingów (Idea – co jest potwierdzone również w kom., że ograniczają) – wiem, bo sprzedaję samochody przedsiębiorcom i mają wnioski odrzucane bez powodów (gdzie indziej dostają). Coś może być na rzeczy również z IDA, bo oni robili w lutym odpisy na 30 mln w portfelu kredytowym… czyżby pożyczyli do GBK, który przestał spłacać? Przypominam też, że GBK wypowiedział GNB umowy na zarządzanie wierzytelnościami (1H 2017), Spółki wzajemnie oskarżają się:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/GNB-ocenia-ze-wypowiedzenie-umow-przez-Getback-jest-bezzasadne-7523772.html

https://wiadomosci.stockwatch.pl/getback-wystawil-rachunek-getin-noble-bankowi-na-kwote-102-mln-zl,akcje,194736

To były ciekawe ruchy, zwracam uwagę, że zarządzanie wierzytelnościami zew. to lukratywny kawałek tortu dla windykatora, bo nie angażuje środków, a zgarnia dobre wynagrodzenie za nic! Więcej tego mi brakuje w całym modelu biznesowym GBK (ale o tym na marginesie). Tak sobie myślę, czy Czarnecki przypadkiem (a kto jak kto, to on dobrze zna GBK) nie stoi za tymi spadkami, zobaczył, że sprzedał tanio do Abrisa, GBK poszedł na przebój i pomyślał, że popełnił błąd, bo można było GBK sprzedać za yardy złotych! Ale to oczywiście teoria spiskowa… jeżeli Idea Bank też jest pomoczona w finansowanie GBK to może być dalej jazda na ich akcjach i akcjach Getin Holdingu, który 70% swoich środków trzyma na biznes jakim zajmuje się IDA (MW Trade od 2 lat konsekwentnie odcina w finansowaniu – źródło: raporty MW Trade). ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I co kupiłeś Prezesie Unimot do realnego portfela?. Janusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dywidendę ustalili na 5 czerwca, by zniwelować chyba słaby 1q i żeby kurs jeszcze się nie osunął. Janusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kupiłem i sprzedałem jak podbili na fixie i dywidenda w kieszeni. Gra pod info też przynosi zyski.Janusz

Czepan
Gość
Czepan

Ja też myślałem o kupnie, bo uważam, że przy takiej cenie długoterminowo warto, ale zbyt mocno jestem zapakowany w Unimot, niestety na sporo wyższych poziomach i nie będę dobierał już. Już wiadomo pod co kupowali ludzie z zarządu i masz rację, że to jest śmieszne, ale co my drobni możemy w takiej sytuacji zrobić. Uśmiechnąć się i tyle.

Czepan
Gość
Czepan

Unimot 1,70 zł dywidendy.
Przy cenach, które były ostatnio to prawie 10%.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widzisz prezesie łasisz się na dywidendy masz większość spółek dywidendowych bo masz konto na IKE. W każdej spółce mogą w każdej chwili odwołać dywidendę i nic im nikt nie zrobi a kurs runie a przy małej płynności będzie ciężko wyjść z papiera np telestrada. Jan

Corcoran
Gość

Getback, chyba odbija… W poniedziałek powinno zacząć się uspokajać

Karol Adx
Gość

Tylko jesli QRS lub GBK pusci komunikat ze obligacje GETBACK 13042018 zostały wykupione.

Brak informacji ja odczytuje jako brak wykupu.

Karol Adx
Gość

10 mln to tylko kwota jaka ma QRS,nie wiadomo ile natomiast wynosi cala emisja z wykupem tego dnia. Zakładam ze znacznie wiecej. Pozostaje czekać na raport roczny

Robson Donbas
Gość

Abc Data w 2016r nie wypłaciła dywidenda a miała około 17mln zysku…Może być tak że za ten rok wypłacą 100% z zysku netto czyli wychodzi jakieś 15mln pln przeznaczą na dywidendę….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Proszę o przyglądnięcie się spółce Projprzem. Podstawą do analizy jest wpis na blogu longterm: https://longterm.pl/Projprzem-Analiza-Spolki.html

Nie miałem jeszcze okazji przyglądnąć się dokładniej, ale wygląda interesująco.

Arkadiusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Znalazłem wpis na temat GK Immobile z grudnia. Wszystko jasne, grupa GK Immobile jest bardzo podejrzana. Interesujące, że mają zawsze świetne rekomendacje u takich blogerów jak Rokicki czy Stopka.

Arkadiusz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Proszę o rozwinięcie swojej myśli, bo kontekstowo nie jest fer. Co to znaczy "Wszystko jasne, grupa GK Immobile jest bardzo podejrzana"? Dla tych mniej podejrzliwych zostawiam link do konferencji: https://www.youtube.com/watch?v=vAGFwHM2CzU Od 2 lat jestem na każdym spotkaniu GK Immobile i Projprzemu. Nie zauważyłem osób podejrzanych, a ich (Zarządów) przejrzystość jest wręcz bezcenna. Jeśli chcesz oszczędzać/inwestować na emeryturę to tu jest właśnie idealne miejsce.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Atlasest doszedł do linii oporu. Ciekawe czy się odbije czy przebije. Ja już się ewakuowałem.
mn

Zgred
Gość

oby przebił bo jeszcze trzymam… ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Quercus już się nieźle sparzył na Getbacku ,akcje dołują…a może by podkupić?
BBB

Zgred
Gość

a niektóre serie obligacji Getback już po prawie 50%…
grubo…

comment image:large

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak dla mnie to jest koniec Getbacka. Kto teraz kupi od nich jakiekolwiek obligacje? Nie ma nawet małego światełka w tunelu, ba ten tunel jest zamknięty z każdej strony a Getback jest w środku.
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niech mnie dalej wysmiewaja…Wtopili wszyscy. Dlaczego Quercus dzisiaj tak traci…? Jezzcze w tle jest Altus, ale oni maja tak duze aktywa, ze nie dostana po czterech literach.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Altus mial obligi Gtb. Nie bede ujawnial zrodel, bo chroni mnie tajemnica dziennikarska. Dodam tylko tyle, ze wszyscy zarobili, tak samo jak utopili…
Nieuk

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej,

jak myślisz Skarbiec też mógł coś nabyć?

Pozdro
Apach

Wojt
Gość

Nieuk zabieraj się stąd pajacu bo już mi zaczynasz na nerwach grać. Wprowadzasz niepotrzebny szum i jeszcze podajesz niewiarygodne informacje. Nikt cię tu nie chce. Po twoich wpisach wnioskuje że masz jakieś zaburzenia osobowości.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej,

skontaktuje się w tej sprawie z z działem "Relacje inwestorskie i PR" w poniedziałek i odpisze jak się coś dowiem. Ta GPW daje coraz bardziej popalić, nie ukrywam.

Pozdro
Apach

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej,

co do Skarbca i obligacji Getback, można spać spokojnie.

https://obligacje.pl/pl/obligacja/EGB0618

Pozdro
Apach

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Atlasest. dziś znowu mocne wzrosty +16% i wzmożone obroty. Ciekawe czy 1,35 będzie testowane.
mn

Mirek
Gość

Z 25% na plusie na getbacku zrobilo mi sie -25%… co tam sie dzieje? emisja za 5zl nie ma zadnego sensu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Asbis mnie zaskoczył bo byłem sceptyczny w związku z sytuacją na wschodzie a dziś ktoś agresywnie bierze Datę i Asbisa, ale myślę, że na Asbisie robi błąd. Getback myślę, że ma 50% szans na pozyskanie finansowania. Jak nie pozyska to tak jak nik kolegi. aleks

Zgred
Gość

oczywiście, że mogą sprzedać pakiety i w ten sposób uratować sytuację…

ale pomyśl… kto im w przyszłości kupi jakieś obligacje/akcje ???
kto im sfinansuje przyszłość???

na obecna chwilę baaardzo czarno to widzę…

Zgred
Gość

ale by była akcja jakby główny akcjonariusz…
1) dołował i powoli skupował akcje z giełdy…
2) objął w 100% akcje nowych emisji….
3) wycofał spółkę z giełdy…

Corcoran
Gość

Drugi dzień spekulacyjnie na GetBack, niestety jak się okazuje za wcześnie, średnia 5,61. 50% zakupu zrealizowane, Stop loss 15% ale kalkulacja ryzyka do szansy z dużą przewaga szansy. Dzisiaj dokupiłem poniżej 5 i to uważam za poziom związany z ceną emisji co powinno go stabilizować. Cel walne 17-tego lub wyniki roczne 2017

Zgred
Gość

kurde…
ja tam się boję spekulować na getbacku…
przy takiej zmienności może łatwo łapki poucinać…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli nie wiecie czym ta spółka wkrótce będzie, to spójrzcie na mój nick. Oszczędźcie sobie nerwów i nie traćcie kasy. Pozdrawiam.
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co tak wysoko dzisiaj Abcdata się otworzyła?
BBB

Piotrek
Gość

jest komunikat ze Kania wykupil 17000obligacji w dniu dzisiejszym

Piotrek
Gość

30 kwietnia sie przekonamy wiec juz niedlugo, zastanawiajace sa teraz spadki kani

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, zamierzasz wrócić na Atlasest gdyby cena zeszła poniżej złotówki?
mn

Corcoran
Gość

Wali się cena nowej emisji Getback. 10 zł to już między bajki można chyba włożyć.Realna jest bliższa aktualnej wycenie rynkowej czyli 5 zł. Jest to cena w interesie obejmujących nowa emisję. Raczej trudno bedzie uplasować ja na polskim rynku ze względu na brak zaufania. Trudno wyobrazic sobie ze jeden fundusz wychodzi z ogromnego pakietu na takich stratach a inne po sąsiedzu wchodzą. Pytanie gdzie jest dno …
Ja zacząłem kupować spekulacyjnie. Załozyłem że 5 zł bedzie cena emisyjna

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tez mi sie tak wydaje…Cytujac Abris: "po cenie rynkowej". Buczek chcial obnizyc procent z obligow. Wniosek: niezle umoczyli wszystkich.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wreszcie sie zgadzamy hehe:) Nie lubie agorantow i bucow. Jakbym mial jakakolwiek alokacje w tej spolce-wywalalbym je PKC po analizie wywiadu. Spolka, ktora potrzebuje kroplowki finansowej w "starciu" z buta prezesa. Dla mnie to masakra.
Ps. Moze Kruk bedzie windykowal GTB hebe. Obie spolki pochodza z Breslau.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
Trzeba czytac didaskalia:
1. Instytucje zmniejszaja zaangazowanie
2. Prezes – delikatnie mowiac niezbyt empatyczny…
3. Szukaja inwestorow do objecia akcji poza granicami
4. Czas plynie…
5. Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak zle…
6. Nawet zdechly kot sie odbija a tu nawet tego nie ma…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ING zmniejszylo zaangazowanie w Getbacku. A wiecie przeciez, gdzie Buczek pracowal wczesniej… Po tym agresywnym i beszczelnym wywiadzie CEO Gtb spodziewalbym sie odwrotu instytucji od tej spolki…Ale to tylko spekulacje. Troche zaczyna mi "pachniec" upadloscia tej spolki…
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, po sprzedaży przez fundusz akcji getbacka, nie będzie kolejnego przełożenia walnego zgromadzenia?

Mirek

Czepan
Gość
Czepan

Ja jeszcze siedzę w Aviaaml małym pakietem w celach naukowych, bo to dobry przypadek testowy w celu zobaczenia co się stanie po ściągnięciu spółki z giełdy.
Zacząłem się zastanawiać nad jedną rzeczą. Może ktoś z czytających bloga ma jakąś wiedzę na ten temat. Mianowicie po ogłoszeniu wezwania SEB ESTONIA kupił 9,24% od ALH Aircraft Leasing Holdings Ltd., bez informowania o tym (przynajmniej taką liczbą akcji dysponował na walnym). SEB ESTONIA nie ma w porozumieniu akcjonariuszy, które ogłosiło wezwanie, a teraz są komunikaty, że porozumienie osiągnęło ponad 96%. Ktoś jest w stanie wyjaśnić co tu się zadziało?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

E-system może będzie wysoka dywidenda

Rafał Święch
Gość

Dlaczego Kania aż tak bardzo leci w dół?

Cwirek82
Gość

Prezesie co myslisz o spolce Ekopol?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam wrażenie, że spółka idzie w dobrym kierunku jesli chodzi o finansowanie (nie mam wiedzy jak odczytywać info o Obligacjach i implikacji tych działań, ale, jedne skupili, drugie wyemitowali. Pytanie jak takie działanie maja wpływ na kondycje firmy. Pozytywne czy neutralne).Jeśli to uciszy kwestie dlugoterminowego finansowania, to wg mnie OK. Jeśli uporają się dodatkowo z wyprostowaniem spraw z SS to tez odczytuje to pozytywnie. Najbliższy raport w maju pokaże jak odbiera ruchy firmy i jej kondycje rynek. To chyba bedzie też kluczowy moment na decyzje po mojej stronie (choć trzymam kciuki, ze jednak bedzie na + )

Piotrek
Gość

Dziekuje Prezes za wypowiedz o BAHu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

11 bit – jest moc

muzyk

Rafał Święch
Gość

QUB – jest moc – ponieważ jutro premiera 'PIRATES: ALL ABOARD'
Tak naprawdę w wielu spółkach tej branży jest moc.

Piotrek
Gość

Odnosnie BAHu, nie uwazacie ze pomimo dobrych wynikow I ogloszenia dywidendy jest dziwnie maly popyt? czym to moze byc spowodowane

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Akcjonariusze CDRL zdecydują 9 maja o wypłacie 1 zł dywidendy na akcję
Pzdr Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co sadzisz o GLGPharma, wspominalem o niej jakis czas temu w jednym z komentarzy.

1. PDM rekomenduje kupuj z cena 6.48 (jestem od okolic 2.40). Ale to efek MIFID i tego ze niebankowe/niezalezne domy maklerskie beda wydawaly rekomendacje zeby utrzymac sie na rynku (czyli czesto platne);
2. Otrzymali wczoraj pozytywna opinie Komisji Bioetycznej dotyczącej badania klinicznego w ramach projektu TNBC.
3. Wskaznikowo wyglada to dosc slabo: https://www.biznesradar.pl/wskazniki-wartosci-rynkowej/GLG-PHARMA

Arek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, dzięki za szybką reakcję. Teraz pytanie czy to odbicie filtrować przez AT czy ma podłoże fundamentalne, czyli urealnienie ceny w stosunku do wartości aktywów i potencjalnych wyników za 1 kwartał (przychody ze sprzedaży ponad 100 apartamentów przy Krasińskiego) czy czeka nas jakieś ważne info (spekulacje o wezwaniu). Jest ciekawie.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Super, dzięki! Zakładam, że jeśli od wczoraj zaczęło się zbieranie na rynku to będzie ono interwałowe, czyli oczekiwanie aż zapełni się arkusz na S, a póżniej połykanie go. Tak to wczoraj wyglądało do czasu zawieszenia na widłach. Zobaczymy jak będzie dzisiaj. W free float jest niespełna 10 mln akcji, więc większe skupowanie z rynku musiałoby wyciągnąć kurs wysoko. Co będzie, zobaczymy.
mn

Rafał Święch
Gość

Atlas Estates – 1,45 :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Atlas dziś zaczyna z mocną zielenią, nawet + 11%. Obroty znów duże się zapowiadają. Ma ktoś możliwość sprawdzenia jak to wygląda od strony AT ? Spółka była w permanentnym trendzie spadkowym od debiutu. Ciekawi mnie gdzie znajdują się sygnały przełamania trendu.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zastanawialem sie, czy Livechat zrobi drugie podejscie do Seleny Gomez. Chyba sie uda…Myslalem, ze trzeba bedzie zakryc twarz jak Sia…i sluchac "never give up". Jednak chyba na to wychodzi, ze podchody do Seleny sie udaly a w tle bedzie mozna sluchac Sie, ktora jest genialna.
Dobrej nocki.
Nieuk

Czepan
Gość
Czepan

Z Aviaaml skupili większość akcji. FF został na poziomie 3,7%.
Czyli zrobili co chcieli.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

i jeszcze kwestia FF – na Warimpex ok. 40%, Atlasest 8%, podobnie niski Orco ledwie 2,6%. Moim zdaniem może tu być właśnie jak na kursie ostatniej z tych spółek, który urósł w ciągu kilku sesji o 120% po odwieszeniu. Przy tak małych ff nie jest to wielce trudne jeśli ktoś będzie chciał urealnić kurs.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Znikome obroty? Najwyższe w historii spółki poza dniem debiutu. gdyby nie widłowy to na Atlasest mogłoby być dzisiaj dużo więcej. Jaki może być powód tego ruchu?
Warimpex znacznie wyżej jest wyceniany.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dla mnie przyzwoity obrot, to ok. 1 mln zl patrzac na nasza bananowke. Jednakze na obroty trzeba patrzec parytetowo. Atlas-swietna spolka do spekulacji. Tylko powinna byc notowana na NC. To jest moje zdanie. Jak ktos dostanie baty, to powinien miec pretensje sam do siebie. Ja mialem. Jednak GPW i KNF, i ich dzialania sie zmieniaja. Jest powolne katharsis NC. Ja to rozumialem jako inkubator przedsiebiorczosci a okazalo sie potencjalna pralnia brudnych pieniedzy. W ciagu dwoch miesiacy GPW wykluczyla z obrotu ok. 20 spolek. Bravo.
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pisalem kiedys, ze ta spolka byla (moze jest notowana) na "malej gieldzie" w Londynie. Przynajmniej w dniu debiutu. Gratuluje zyskow, ale trzeba miec w tle znikome obroty. Najlepsza (ktora dala najwiecej zarobic) spolka byl austriacki Immoeast. Moim zdaniem to byla troszku srednio legalna dzialalnosc. Byla tez chyba czesko-francuska Orco, ktora stoi za Zlota44. Z tych "szemranych" spolek-moim zdaniem najciekawszy jest Warimpex.
A po co szukac daleko. Mamy swietne spolki z rodzimym kapitalem: Echo i LC Corp. Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Pozdrawiam,
Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do ATLASest:
Dokładane są bezkrytycznie zlecenia kupna, co świadczy o tym, że ktoś chce desperacko kupić. Zakładam, że dziś się już kurs nie otworzy, bo TKO dość wysoko.
Albo jakieś info jest w drodze (wezwanie, Millenium?) albo zaczął się czas urealniania poziom kursu do wartości aktywów spółki i zaczęło się zbieranie. Sprawdziłem obroty – są dziś najwyższe od bodajże 5 lat. O czymś to świadczy…
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

5 dni temu były wyższe a nie 5 lat

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mocne branie na Atlasest. przy dość dużych obrotach. Kto wie czy to nie akcja jak w styczniu z wybiciem na 1,7 zł. Tyle że obroty znacznie większe i wciąż dokładane na K. Może więc jednak wezwanie?
mn

Rafał Święch
Gość

No dzisiaj już jest 20% w górę. Prezes miał jednak świetny pomysł, żeby kupić te akcje (spekulacyjnie) i poczekać aż cena ostro wzrośnie (co udało mu się przewidzieć), tylko że sprzedał za wcześnie. Na atlasie wcześniej ktoś sztucznie zawyżał kurs, to znaczy były cały czas transakcje podbijające o jedną akcję, po to żeby kurs na wykresie wyglądał na wyższy niż był w rzeczywistości. Pozdr.

Rafał Święch
Gość

Snkcje Trumpa wpływają też jednak na pozbywanie się przez inwestorów spółek rosyjskich zwłaszcza tych z sektora energetycznego. To będzie mieć moim zdaniem także wpływ na cenę tych akcji.
http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosja-panika-na-gieldzie-po-nowych-sankcjach-usa,nId,2567323

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A tu ciekawostka. Czytajac didaskalia "pachnie" mi sztucznym konfliktem miedzy posiadaczami obligacji Getback. Ten konflikt Buczka i CEO Getbacka tez moze byc sztuczny. Co do odbicia Getbacku…no kiedys musial (vide Twoj portfel). Moim zdaniem to jest wszystko grubymi nicmi szyte. Jednak spekulacyjnie zrazilem sie do tej spolki po Twojej bardzo dobrej analizie wywiadu z prezesem GTB. Co bedzie, czas pokaze. Zycze Wszystkim powodzenia, bo wtedy beda wieksze obroty na GPW.

Pozdrawiam,
Nieuk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie!
Czy nie czas już na kupno Lentexu? Tania spółka,dobre wskaźniki, w lipcu dywidenda 7,5%.
Pozdrawiam-Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaki szum informacyjny? W kontekscie o tym, ze na gieldzie liczy sie kazda analiza-zobacz sobie, jak kompetetne osoby wypowiadaja sie na watku PLW. Szacun. Swieta Trojca GPW, to: CD Red, Jedenastka i Playway (pachnie Dolina Krzemowa). Nie ignorowalbym jednak Vivida, Bloobera, Cherry. No i z wielkim "bolem" to mowie, ale Farmy. Mamy bombe eksportowa. Amen.
Nieuk.

Rafał Święch
Gość

Prezesie,
Mam pytanie o spółki growe: CD Projekt (CDR),PlayWay SA (PLW), 11 bit (11B), Bloober Team SA (BLO).
Wiem, że niechętnie się tą branżą zajmujesz, ale czy wobec tego znasz może jakiegoś bloga gdzie ten temat jest w miarę dobrze podjęty?
Pozdrawiam,
Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Autorzy bloga http://investjourney.pl/ inwestują między innymi w CDR i 11B, więc sporo jest na ich stronie analiz i tekstów na temat tych spółek.
Pozdrawiam
Gerard

Rafał Święch
Gość

Dzięki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Rafał, ciekawe wpisy możesz też znaleźć na forum StockWatch. ps. Prezes mam nadzieję, że się nie obraziłeś że wskazałem konkurencyjne miejsce w sieci. Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Atlasie jakieś harce się zaczynają. Wg mnie to wezwanie widać już na horyzoncie…
trup

Piotrek
Gość

Bardzo ladnie sie sesja zaczela dla BAH-u. Widac ze dywidenda robi swoje

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.