"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Ambra – sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem 197 akcji po 11,44 i 303 akcje po 11,42, zysk z inwestycji wyniósł 6,70% (k:500×10,69, k:150×10,05, s:150×10,69, s:197×11,44, s:303×11,42).

Mój zakup był trochę zagraniem pod lepsze wyniki r/r oraz wyższą dywidendę i to się sprawdziło. Jednak reakcja kursu była słaba (wzrost 3-4%), dodatkowo w przyszłym roku mogą trochę wyniki się pogorszyć przez wzrost cen surowców do produkcji win i cydru (mniej i droższe winogrona oraz jabłka) czy też wzrosty płac (dzisiaj wspomniane na konferencji). Jeśli chodzi o wyniki 3 najbliższych kwartałów (w tym i obecny) to zakładam że jeszcze będzie poprawa wyników (pomaga mocniejszy złotych do euro oraz są zapasy po niższych kosztach) ale nie będzie to jakaś duża dynamika a jakoś super tanio Ambra nie jest wyceniana. To są powody sprzedaży.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

obroty 35 tys zł, wydaje się, że trochę kurs reaguje pod wpływem Twoich wpisów, ludzi którzy czytają Twoje wpisy i na zasadzie trochę owczego pędu… To nie Twoja wina. Ostrzegasz przed tym. Moim zdaniem Ambra to wciąż dobra inwestycja, zwłaszcza na koniec roku. Mon

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zrezygnowałeś z dywidendy? Mon.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.