"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 1a/2018

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
 
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych i nie może być traktowany jako porada inwestycyjna.
 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
 
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
84 Comment threads
103 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tantal64
Gość

Dzięki za wyjaśnienie sprawy przymusowego wykupu akcji. Także dzięki wszystkim za swoje opisane doświadczenia, związane ze sprzedażą akcji. Ja staram się robić tak, że jeśli jakaś spółka urosła ponad 30% sprzedaję połowę akcji, gdy spadnie o 10% od ceny mojej sprzedaży, sprzedaję resztę. Czasem przy pewności, że nic złego się nie dzieje w spółce odchodzę od tej strategi.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kolejny zakup wierzytelności przez Getback o wartości ok. 1 mld zł.

https://wiadomosci.stockwatch.pl/getback-ma-umowe-zakupu-wierzytelnosci-o-wartosci-nominalnej-1-mld-zl,akcje,209853

Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też zakupiłem trochę FAM-u zobaczymy co się stanie po dematerializacji.
King_99

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli kurs mocno urośnie i mam spory pakiet to połowę sprzedaję. Patrze co wpływa na wyniki i jakie mogą być w przyszłości, czy jakiś fundusz wchodzi, czy będzie dywidenda lub większa dywidenda, czy może któryś z właścicieli sprzedaje, czy spółka "modna", jaki jest trend długo i średnio terminowy, czy spadki lub wzrosty na małych czy dużych obrotach. Sporo jest tych czynników. Następna sprawa czy jeśli będę miał gotówkę ze sprzedaży to czy mam jakąś ciekawą spółkę na oku do kupna. Miałem kilka razy tak że sprzedałem a za dwa dni 10% procent do góry i mówię sobie resztę już trzymam nie sprzedaję ;) i przeważnie się to źle kończyło :) tak więc nie dać się ponieść emocjom. Ambrę i Seko mam na podobnych poziomach i trzymam. Stx mam około 3,90 i mam dylemat.
Jeszcze się odniosę do Avii. Uważam tak jak Prezes pisał kurs może ruszyć jeśli: wejdzie jakiś fundusz, dywidenda, skup albo bardzo dobre wyniki. Też czytam forum bankiera i na tej spółce są duże oczekiwania ale nie wiemy po ile maja Ci co wystawili- może średnia kolo 5zł ? Myślę że w przypadku słabych wyników poniżej 5zł nie spadnie i oni nadal będą trzymać. Z drugiej strony na giełdzie każdy zna spółki gdzie wyniki w miarę dobre spółka tania a kurs "kisi" się miesiącami (np. Komputronik). Oczywiście pochwala za inicjatywę Dovado bo to pokazuje że nasza giełda nie umarła i są jeszcze akcjonariusze którzy chcą coś zmieniać.
Dominik C.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tego co się orientuję przymusowy odkup akcji od mniejszościowych byłby mozliwy gdyby wzywający przekroczyli 95% w kapitale zakładowym – a tego warunku nie ma spełnionego z tego co widzę (tak jest w warunkach ogólnych).
Nie wiem czemu zawiesili teraz notowania.
King_99

Tantal64
Gość

Dzięki wszystkim za sporą dawkę wiedzy o PCC Rokita, którą mam w portfelu IKZE. Przy okazji mam pytanie, jak sobie radzicie z pokusą sprzedaży akcji, które sporo urosły. Posiadam akcje PCC Rokita, kupione po 91zł, akcje Seko, kupione po 7,20zł, Ambra, kupione po 11,15zł. Kupowałem z myślą o długim terminie i pod dywidendy.
Jednak czasem żal patrzeć, gdy jakaś spółka dywidendowa urosła o ponad 30% a potem spada do ceny zakupu. Mimo pewności, że będzie dywidenda, to nie łatwo uledz pokusie sprzedania po takich zwyżkach. Jakie macie doświadczenia w takich przypadkach, jak postępujecie. Z góry dzięki za swoje przemyślenia i podzielenie się doświadczeniem.

Tantal64
Gość

Dzięki prezes i Karol za wyjaśnienia. A co z przymusowym wykupem, czy w przypadku FAM to nie obowiązuje? Po waszych wyjaśnieniach, zostawię jednak sobie te akcje, potraktuję to jako wkład w edukację, dzięki temu będę mądrzejszy na przyszłość. PS wczoraj oddpowiedziałem ale nie zauważyłem mej odpowiedzi, więc może coś nie tak zrobiłem, jeśli była odp to sory za ponowny post.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie znalazłem strony, gdzie można na bieżąco sprawdzać ceny sody kaustycznej, pozostaje wyszukiwanie artykułów w google i/lub BDM.

Co do propylenu, to jego ceny jakieś przełożenie na marże na pewno mają. Cytując choćby analityka stockwatch (analiza raportu za 2017q1):

"Z rachunku segmentowego wynika, że relatywnie Rokita uzyskała wyższy wynik operacyjny pomimo znacznego spadku EBIT w segmencie poliuretanów – 6,5 mln zł (-43 proc.). Wolumen sprzedaży był zbliżony do ubiegłorocznego (spadek o 1,4 proc. ), a dzięki wzrostowi cen produktów przychody zwiększyły się o 7,7 mln zł i wyniosły 151,7 mln zł. Niestety koszty segmentu rosły szybciej niż ceny produktów, przez co spadła marżą i wynik. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest rosnąca cena ropy naftowej, która wymusiła wzrost cen propylenu i etylenu, a w konsekwencji także tlenków tych produktów, które są podstawowymi surowcami segmentu."

No ale to i tak to głównie soda kaustyczna będzie ciągnąć wyniki obecnie.

Jarek

luke
Gość
luke

Tendencje na rynku sody kaustycznej znajdziesz w komentarzu dziennym BDM z 30 stycznia, który jest na ich stronie. Propylen rzeczywiście sporo urósł, jednak wydaje mi się, że tego wzrostu na marże nie jest specjalnie duży. W jednym z komunikatów Rokita podała, że wartość roczna zakupu tego surowca od jednego z kontrahentów to ok 50 mln zł. Stara technologia elektrolizy rtęciowej do produkcji ługu i sody została zamknięta w 2017 r. W mojej ocenie akcje Rokity mogą jeszcze rosnąć, bo skala wzrostów sody jest bardzo duża. Dodatkowo rosną ceny polioli, więc otoczenie rynkowe jest naprawdę dobre. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PCC Rokita akurat ma zawsze bardzo fajne sprawozdania, rozbudowana część opisowa z podziałem na segmenty i główne czynniki które wpływają na wynik. Ze względu na dobrą komunikację z akcjonariuszami sam mam sentyment do tej spółki, choć wg. po ostatnich wzrostach nie jest w tym momencie dobra okazja do kupna, bo jak sam zauważyłeś po wyłączeniu jednorazowych zdarzeń z 2016q4 c/z nie jest niski.

Z tego co mam zanotowane to segment chloropodobny (ług sodowy i soda kaustyczna) odpowiadał za 34% przychodów w 2017q3. Plusem jest to, że w pewnej mierze oni mogą "przesuwać" produkcję z ługu sodowego na sodę kaustyczną (i odwrotnie) zależnie od cen tych produktów – i tak też obecnie.
Jest duża szansa, że wysokie ceny sody kaustycznej się będą utrzymywać w najbliżej przyszłości, bo jest ograniczona podaż z Chin (ze względu regulacje i kontrole środowiskowe + wysoki popyt wewnętrzny). Mniej ważne, ale również na plus: Rokita ma nowoczesny proces technologiczny produkcji ługu i sodu, a w 2018 mają wejść regulacje EU dot. zakazu produkcji w starej technologii opartej na rtęci – tutaj część konkurencji europejskiej będzie musiała na jakiś czas wstrzymać produkcję (choć niekoniecznie w 2018 r, bo kraje członkowskie mogą potencjalnie dać czasową dyspensę na zmianę technologii).

Drugi ważny segment to poliuretany/poliole (49% przychodów w 2017q3). BDM w reko podaje wzrost cen polioli r/r o +11% w 2017q4, więc to na plus. Natomiast mniej dla mnie są jasne ceny surowców (głównie propylenu i etylen) – BDM zakłada niższe ceny r/r (coby dało wyższe marże dla Rokity), ale sam jak szukałem to znalazłem tylko: https://www.platts.com/news-feature/2014/petrochemicals/pgpi/propylene – nie wiem na ile to może się przykładać na PCC Rokita, ale ja tu nie widzę niższych cen, wręcz odwrotnie. Pewnie BDM ma tu rację, ale sam jestem ciekawy jak to wyjdzie.

Ogólnie to wydaje mi się, że wyniki za 2017q4 i 2018q1 będą bardzo dobre dla Rokity… ale mam wrażenie, że to już wszystko jest w cenach. Segment chloropodobnych będzie wyciągał wynik w góre, pomoże też pewnie słaby dolar (koszty surowców USD, sprzedaż głównie w PLN i EUR), ale tak realistycznie to ile ten wynik się może poprawić? Ja nie spodziewam się więcej niż 25-35% powtarzalnego zysku netto, c/z nadal będzie powyżej 10. A te zdarzenia jednorazowe z 2016q4 mogą zaciemnić obraz niektórych inwestorów, wobec tego wyniki 2017q4 mogą ich negatywnie zaskoczyć. Dywidenda za 2017 też pewnie będzie niższa niż za 2016 właśnie przez te jednorazowe zdarzenia.

Ale generalnie to spółka mi się podoba, tylko przy niższej cenie ;)

Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, ile to jest "1 figura" ?

CR

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W ostatnim czasie kupiłem dużo akcji sohodev obecna kapitalizacja to 90 mln posiadane aktywa -długi daja dużą wyższą wartość potrzeba tylko czasu na ich sprzedaż
lukas8i8

Karol Adx
Gość

Warto uwzględnić to że część aktywów już została sprzedana, i to wg mnie te najlepsze aktywa do których nie było wątpliwości. Minusem jest ze dość nie ładnie postąpili z ostatnim skupem nie dając za dużo czasu, do tego dochodzą nowe warianty (rozwodnienie akcji)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Nie sledzilm za tym jak rozwijala sie sprawa na FAM i nie jestem zaawansowanym inwestorem. Poprosze Cie wytlumaczyc o co poszla walka po wezwaniu i co oznacza dematerializacja?

Obejrze jak kurs bedzie sie zachowywal w kolejne dni. Nie mam akcje, ale mozna pojsc w cien z gieldy?

Dzieki i jak zawsze,

Pozdro z Podkarpacia!

Karol Adx
Gość

Pozdro z Podkarpacia – nie warto się pchać w akcje FAM (o ile nie chcesz kupić ich tysiące) gdyż ich sprzedaż będzie utrudniona a być może trzeba będzie skorzystać ze wsparcia prawnego co generuje pewne koszty. Czy gra jest warta świeczki dla 100,500,1 tyś pln możliwego zysku i zamrożenia kapitałów na nieznany czas każdy sam sobie musi odpowiedzieć?

W okolicach w 2 PLN można spodziewać się popytu na akcje, jednak mamy notowania w podwójnym fixingu więc kurs może się osunąć mocniej gdyż łatwiej sterować popytem gdy sprzedaż jest po 'PKC'. Ja byłbym szczęśliwszy gdyby dobił w okolice 1 PLN.

W przypadku FAM KNF dał ponad 20 dni na wygaszenie notowań (dla Polnej było to 7 zwykłych dni – 5 sesji), więc jest sporo czasu na wyjście z/wejście w papier.

Sporo akcjonariuszy jest niestety bardzo pasywna jeśli chodzi o udział w życiu spółek giełdowych. Nawet nie rejestrują akcji na WZA. Traktują inwestycje jako kup szybko zarób sprzedaj, albo przysłowiowo wtopili i przestali się interesować podmiotami. W przypadku FAM mimo tej pasywności udało się zebrać ponad 5% akcjonariuszy w jednej grupie (niestety już po walnym) brakuje im siły przebicia aby cokolwiek zdziałać [nie mówiąc już o zarejestrowaniu poprawnym porozumienia). W Polsce z jakiegoś powodu brak jest grup lub inwestorów którzy są wstanie pociągnąć akcjonariusz do grupowego działania – może taka mentalność (?).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie, dziekuje slicznie za odpowiedzi. Trzymamy kciuki ze uda sie nam wejsc do akcjonariatu spolki ponizej 1 zlotego na akcje. :) A tam zobaczymy!

Pozdro z Podkarpacia!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zapomnialem Was zapytac, jak skonczyla sie gra dla drobnych na Polnej po przejsciu do ciemnoty?

Iwan
Gość
Iwan

Prezes. Co do akcji Dovado na Avii to może zrób artykuł o tym. Akcja jest ciekawa, a jak się zrobi więcej szumu o niej to też i więcej osób zareaguje i też może więcej osób się zainteresuje spółką i jej niską wyceną, bo obstawiam, że wielu akcjonariuszy może komentarzy nie czytać, a na artykuł zerknie. A już sam fakt tego, że akcjonariusze chcą się skrzyknąć aby wprowadzić punkt o dywidendzie na Walne czy może nawet kogoś do Rady wprowadzić może zrobić trochę szumu dookoła spółki. Sam dzisiaj wystawiłem mój pakiet do arkusza.

Iwan
Gość
Iwan

Jasne. Twój blog. Twoje zasady. :) Z drugiej strony jakby zrobić z tego większą akcję to już samo to w sobie mogłoby być argumentem pod którym można by grać. Ja trzymam akcje dalej. Pewnie już z rok mi stuknie niedługo, ale nie widzę podstaw aby sprzedać po tej cenie.

Karol Adx
Gość

Osoby posiadające akcje FAM muszą odpowiedzieć sobie na jedno zasadnicze pytanie – czy chcą być akcjonariuszami długoterminowymi bez łatwej opcji wyjścia [za takie uważam spółki niepubliczne] czy wolą mieć gotówkę/płynne aktywa w rękach [wtedy lepiej sprzedać ze strata].

Poza utrudnieniem w wyjścia z inwestycji nie wiele się zmienia, dalej posiada się kawałek firmy tyle ze utrudniony jest dostęp do informacji.

FAM ma się dobrze jako podmiot z mocno pozytywnymi przepływami finansowymi. Zarząd na pewno będzie naciskał na rozwój chcąc zatrzymać gotówkę w firmie(tak twierdził ostatnio na walnym), należy jednak pamiętać że ostatnie zdanie co do dywidendy maja zawsze akcjonariusze a bilans daje spore możliwości.

Na pewno będzie tu co najmniej jedna osoba odwiedzającego tego bloga która zostanie z akcjami FAM poza Tantal64.

Ps. Z perspektywy czasu i kosztów trzymanie 100-200 akcji może się nie opłacać i należy założyć ze kapał ten zostanie zamrożony co najmniej na rok wg mnie. W okresie kilku lat jeden z funduszy w spółce będzie chciał z niej wyjść i tu spodziewam się wykupu 100% akcji przed nowy podmiot, ale to odległa historia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, nawet gdyby rozbudzone apetyty na super wyniki Avii się nie sprawdziły to myślę, że w najgorszym razie przetestujemy poziom 5 zł. myślę, że po negatywnie zaskakującyh wynikach rok temu te oczekiwania wysokich zysków są przez wszystkich akcjonariszy brane z małą klauzulą, że wszytko być może. Potencjał wzrostu jest znacznie większy niż margines spadków.
mn

Cymes
Gość

Dolaczam do prosby tantala odnosnie scenariuszy dla FAM.
Pozdrawiam
Pawel

Tantal64
Gość

Prezesie mam prośbę, ewentualnie do innych czytelników. KNF ogłosił o dematerializacji akcji FAM do 20 lutego. Przechytrzyłem się i posiadam na IKZE 1000 akcji, kupowane po 4,30, kupowałem pod dywidendy. Gdzie mogę poczytać co to oznacza dla mnie, pisane dla laika. Bo nie mogę nic znaleźć i nie wiem co muszę lub mogę jeszcze zrobić. Z góry dzięki za pomoc

Egonac
Gość

Ciekawe jak to zostanie rozegrane, bo konsolidacja trwa już rok czasu. Oczekiwania, rzeczywiście są spore, ale i wycena jest nieco absurdalna. Cena zawsze może spaść, ale czy jest komu sprzedawać? Z drugiej strony, jakby kurs ruszył, bardzo dużo osób będzie chciało się pewnie przyłączyć.

Egonac
Gość

Wklejam link z bankiera gdzie dovado wyszedł z inicjatywą wprowadzenia na walne przedstawiciela indywidualnych. Mam nadzieję prezesie, że nie masz nic przeciwko. Aby sprawdzić jaką siłę reprezentujemy, należy wstawić zlecenie sprzedaży z limitem 30zł.
https://www.bankier.pl/forum/temat_jaka-mamy-sile,27034423.html
A swoją drogą prezesie, czy próbowałeś szacować wynik dla Avii za 4q?

Marcin R.
Gość

Akcje za 7mln przy kursie 30 zł, przy obecnym kursie wychodzi niecałe 1,5 mln

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Szanowny Prezesie a czy w tym arkuszu też widnieją zlecenia ukryte?

Domiś

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spółka na 100% maksymalnie w rok: ATLASEST.
Zapiszcie i zapamiętajcie. Kurs dzisiaj 30.01.2018r. 1,28 zł.
Pozdrawiam.
100pro

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kocham proroków na giełdzie.Mam nadzieję ,że masz zaangażowane 100 % środków w tą spółke.
Pozdrawiam
tips

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak oceniacie sytuację na Getback?
Warto teraz wejsc? Technicznie nie ma jak oceniac, a fundamentalnie w miare optymistycznie, c/z 5,76 i dobre perspektywy.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Do tipsa.
200% z kredytem.
100pro

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Parytet wymiany może zostać obniżony
Prezes Vistuli w wywiadzie udzielonym Business Insider nie wyklucza scenariusza zakładającego obniżenie wcześniej ustalonego parytetu wymiany. Decyzja o ewentualnych negocjacjach zależeć będzie od ostatecznych wyników za 2017 rok obu spółek. Istnieje ryzyko, że szacunki zarządu Bytom użyte do sporządzenia wyceny spółki i ustalenia parytetu mogą okazać się zbyt ambitne.
Prezes Vistuli wskazuje, że przychody spółki powinny rosnąć dwucyfrowo r/r w 2018 roku przy wzroście powierzchni o około 9% r/r oraz stabilnej rentowności sprzedaży. Implikuje to dalszą 3 poprawę lfl w 2018 roku, co przy stabilnej marży brutto na sprzedaży (zakładamy w naszych szacunkach wzrost rentowności sprzedaży o 1p.p. r/r ze względu na sprzyjający kurs USDPLN) powinno rzełożyć się na podwyższenie rentowności EBITDA r/r w 2018 roku.
Wiadomość neutralna. Obecny parytet ceny akcji BTM do VST wynosi 0,61 i jest poniżej ustalonego punktu środkowego parytetu o 26%. Naszym zdaniem ewentualna korekta ustalonego parytetu nie powinna być większa niż obecna różnica między punktem środkowym a wartością wskaźnika. Szacowany przez Zarząd wzrost przychodów i powierzchni jest zgodny z naszymi szacunkami. Widzimy potencjał do poprawy rentowności sprzedaży spółki r/r w 2018 roku. (P. Bogusz). Obecny parytet to już 0,55. Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, skąd dzisiaj taki spadek na Seko? Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W Strefie Inwestorów umieścili Seko na liście spółek co do których może być w 2018 roku ogłoszone wezwanie do przymusowego wykupu akcji.Może jest coś na rzeczy?
https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20180122/gielda-wezwania-spolki-2018
Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki za link, mbank znajdę
to może tłumaczyć powody wzrostów Vistuli (fundy) celem modyfikacji sposobu kalkulacji parytetu i uwzględnienie dodatkowo wycen rynkowych, Pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z wyceny Deloitte wynika, że parytet oparty jest na długoterminowych perspektywach spółek, stąd użyli DCF, 1 kwartał nie może zatem zmienić całokształtu wyceny standardowo robionej na okres 10 lat do przodu.
Zestawiłem sprzedaż Q4 obydwu podmiotów i % dynamika sprzedaży była wyższa w Bytomiu o 3pp (tylko odzież)i 2pp na pełnych przychodach Vistuli względem 2016, poniżej szczegóły:
Przychody X XI XII Q4
Bytom odzież kPLN 15,0 15,3 23,6 53,9
% YoY 20,0% 20,5% 17,0% 18,8%
Vistula odzież kPLN 33,0 34,3 52,0 119,3
% YoY 7,8% 20,4% 17,9% 15,8%
Vistula razem kPLN 55,5 57,0 107,2 219,7
% YoY 15,9% 18,4% 16,3% 16,7%

Nie znalazłem też informacji o zmianie parytetu, podaj proszę link. Pozdrawiam Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Macie przemyślenia, skąd takie znaczne odchylenie notowań Bytom względem parytetu planowanego połączenia z Vistulą?
Marcin

bufon
Gość
bufon

Czy ktoś interesował się spółką Larq?

Andy
Gość

@Prezesie, czy obserwujesz jeszcze Odlewnie ?
Rozważałeś ponowne wejście w spółkę ?
Aktualnie rysuje się tam ciekawy techniczny scenariusz pod możliwe wybicie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wyżej pisałem o Rafako to mnie ktoś "P" wyśmiał nazywając partyzantem. To jest 10% i kto się śmieje? Zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przepraszam jeśli zabrzmiało to jak uszczypliwość. Nie miałem takiego celu. Po prostu można sobie zrobić krzywdę własnymi pieniędzmi…
jeśli kogoś uraziłem to jeszcze raz przepraszam

bufon
Gość
bufon

Cześć prezes. Mam pytanko odnośnie spółki Prolog. Zastanawiałeś się może jak może wpłynąć na przychody uwolnienie wina od obowiązku nakładania banderol. Kilka razy już zarobiłem na akcjach firmy i zastanawiam się nad ponownym wejściem.

OBS
Gość

Tu napisałem m.in. o Pro-Log : http://www.gazetagieldowa.pl/2017/11/newconnect-pro-log_6.html
Z ostatnich informacji, jakie słyszałem rezygnacja z banderolowania może dotyczyć tylko bardzo małych dostawców.

Tu o banderolowaniu na stronie Pro-Logu: http://pro-log.com.pl/aktualnosci/jaki-wplyw-na-cene-wina-ma-banderola-

I informacja o powiększeniu wynajmowanej powierzchni magazynowej, co świadczy o tym, że mają więcej zleceń:
http://pro-log.com.pl/aktualnosci/pro-log-powieksza-wynajmowane-magazyny-w-mlp-pruszkow-i-do-20-tys.-m2

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatni tydzień to bardzo silne wzrosty importerów odzieżowych – Monnari, Vistula i CDRL. Jak myślisz Prezesie z czego one wynikały – każda z nich ponad 10%. Czy to tylko kwiestia silnego PLN – przecież ten trend jest już widoczny od jakiegoś czasu i świetnie widać jak ta tendencja przełożyła się na kursie LPP (silny złoty skorelowany z kursem spółki), a dopiero teraz z tak długim poślizgiem ta tendecja uwidoczniła się na trzech ww. spółkach. Z jednoj strony silny złoty to tańszy import, to także niższe opłaty za użytkowanie powierzchni handlowych (w przypadku Monnari na plus – ogłoszony skup akcji), i to rozumię ale z drugiej strony dla tych spółek istnieją poważne ryzyka: wzrost płacy minimalnej, ustawa o wolnych niedzielach. Jakimi Twoim zdaniem czynnikami można uzasadnić te wzrosty. Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

na comparic analiza MADKOM:
https://comparic.pl/madkom-mad-potencjalem-wybicia-analiza-zamowienie/
Szansa na wybicie z trendu bocznego z 80% powyżej aktualnego kursu. Dużo, ale arkusz dziurawy, więc może tak się zadziać.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, mam prośbę do Prezesa o wytłumaczenie tych komunikatów:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/FLUID-S-A-Podpisanie-aneksu-do-umowy-inwestycyjnej-Informacja-poufna-7568919.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/FLUID-S-A-Wskazanie-podmiotow-uprawnionych-do-objecia-akcji-Emitenta-Informacja-poufna-7568920.html
https://www.bankier.pl/wiadomosc/FLUID-Podwyzszenie-kapitalu-zakladowego-w-granicach-kapitalu-docelowego-7568923.html
Ja tych opcji nie rozumiem. Wiadomo jest, że prezes Fluida sprzedawał w tamtym roku akcje i z tego udzielał pozyczek spółce. Teraz jest mu to zwracane na zasadzie kompensacji. Wspomniany w ww. raportach raport 7/2016 jest tutaj:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/FLUID-Zawarcie-umowy-o-swiadczenie-uslug-doradztwa-gospodarczego-i-umowy-inwestycyjnej-7370770.html
czy to chodzi o to, że obligacje emitowane w 201-2017 (było tego sporo) będą zamieniane na akcje? Nie rozumiem tych komunikatów.
Pozdr,
nhyt

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To co napisałeś to jeszcze w miare jasne, ale opcje PUT, "gwarancje uprawnień" opcji symetrycznych – tego nie rozumiem co kombinują.
nhyt

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co myślisz o Amice? Spółka mi się podoba , ponieważ ma bardzo rozsądna politykę rozwoju, płaci dywidendy, ma solidną markę, dość wysoki zwrot z kapitału i płaci dywidendę. Na minus jest marża EBITDA , ale na to wpływają niekorzystne układy walut, które kiedyś się zmienią i szybki rozwój spółki. Cały czas czekałem na dalsze spadki ale dziś zakupił akcje insider, a to może zwiastować dobry kwartał.

Odnośnie ifirmy to do obrotu właśnie weszło ponad 300tys akcji , więc rynek wyprzedza nieuniknione.
szejker

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzisaj ładnie rosną mniejsze spółki odzieżowe:
CDRL
ESOTIQ
MONNARI

w końcu chyba rynek zaczyna zauważać poprawę wyników w przyszłości wynikającą z dużo niższego dolara

Pozdr.
Piterson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Getbacku mam podobne przemyślenia, ale posiadam sporą pozycję i chyba po prostu wyczekam lepsze wyniki. Odnośnie CDRL, to można powiedzieć, że według Ciebie mało realnym jest, aby kurs powędrował ponad 30zł… Ceny promocyjne jak 24-25zł są jeszcze możliwe do osiągnięcia, czy o tych poziomach można zapomnieć?

OBS dokonał zakupu BAH, a kurs obecnie znajduje się poniżej 10zł. Obecna cena jest sporo niższa od ceny zakupu OBSa i zastanawiam się nad zakupem tej spółki. Czy spółka jest obecnie niedoszacowana ze względu na negatywne informacje i kwestią czasu jest powrót kursu do 12zł czy inwestycja ta, to po prostu niewypał? Analizowałeś może tą spółkę?
Prowadząc portfel wirtualny masz hmmm nieograniczone możliwości finansowe i natychmiast możesz dodać jakąś nową spółkę. Czy interesujesz się obecnie jakimiś walorami, które mogę w niedalekiej przyszłości wskoczyć do portfela?
Z drugiej strony, czy taki portfel nie sprawia, że dużo łatwiej jest coś zakupić i wybory mogą być pochopne? Wirtualny pieniądz nie wpływa tak na psychikę i uczucia jak realne monetki…

Robert.

OBS
Gość

" Obecna cena jest sporo niższa od ceny zakupu OBSa "
Jeśli bierzesz z portfela w Biznesradar to jest to cena zakupu Marvipolu sprzed podziału.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A ja po dzisiejszej sesji zapytam o CDRL. Walor dziś mocno zwyżkował i pytanie na ile mu starczy paliwa, ale warto przyjrzeć się fundamentom. Spółka była kilkukrotnie poruszana już na tym tym blogu. Jakie prezesie masz nastawienie obecnie co do inwestycji w te akcje?
Sporym zagrożeniem może być spadek dolara. Obawiam się, że wyniki mogą być obciążona kontraktami terminowymi. Na plus na pewno działa tu poprawa przychodów. Do twojego portfela często dodajesz walor na okres ok. 12m. Wydaje mi się, że w okresie 12-18m spółka powinna dać zarobić 15-25%. Jak ty, Prezesie odniesiesz się do tego szacunku?
Jak Twoim zdaniem będą się zachowywać spółki Getback i Kruk? Kruk jest po silnej korekcie i możliwe, że to już wyhamowanie spadków. Z kolei Getback to spółka, którą posiadasz w portfelu. Niestety jest ona mocno dołowana i dopóki ktoś gram na niej na spadki, dopóty ciężko będzie o wzrosty. Kiedy spodziewasz się pierwszych danych odnośnie minionego roku? Dane te powinny wiele wyjaśnić co do przyszłości spółki. Czy planujesz powiększyć pozycję o akcje w obecnej cenie?

Robert.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes czy interesowałeś się kiedyś spółką IFirma po ostatnich spadkach wydaję się być spółką nisko wycenianą i z potencjałem, jakie jest Twoje zdanie o spółce, Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyżby króliki już coś węszyły w Danksie? King_99

Tomek asd
Gość

będzie prawdopodobnie duży skup po dobrej cenie głównie akcjonariusze prawdopodobnie nie będą sprzedawać

Piotrek
Gość

Hej Prezes. Jak myslisz czemu GetBack tak pozno poda wyniki za 2017, dopiero 30kwietnia…

Piotrek
Gość

a czy jest jakies wytlumaczenie takich ruchow? zeby podac w ostatnim terminie wyniki a wczesniej podac jakie one moga byc. Czy poprostu spolka potrzebuje czas na sporzadzenie raportu?

Piotrek
Gość

Dzieki, widac p l ze ludzie chyba wywalaja, ja trzymam twardo?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Wszystkich
Chciałbym zapytać czy ktoś z was posiada lub zamierza kupić akcje Mercatora.
Na razie ładnie rosną jak przewidujecie najbliższe wyniki?
Pozdrawiam TEDI

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Partyzant Zibi się odezwał :) Unimot jest spółką bardzo trudną do wyliczenia – równie dobrze może być wielki wzrost, jak i wielki spadek. Dawny zarząd lubił wypuszczać dodatkowe akcje na rynek, bez prawa poboru. Sam trochę straciłem na Unimocie i bym nie powracał.
Delko wydaje się fajną firmą i z chęcią być się czegoś więcej dowiedział dlaczego mają być wzrosty. Pan Zibi wie? Zero argumentów. Rafako chyba wszyscy znają tak w ogóle. Na forum PBG też wszyscy wołają: na PBG będą największe wzrosty, co za spółka ! To chyba na podobnej zasadzie. Zero konkretów i fantastyka.

P.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przemku ten raport każdy sam znajdzie. A tak tendencyjnie napisanego komentarza jak twój to nie widziałem. Jakie błędne rozliczenie ? Jakie 1,4 mln? Trzeba mieć fantazję żeby tak napisać. Wstawiam zdania z tego raportu:
W wyniku kontroli organ podatkowy zakwestionował realność transakcji WDT na Słowację i uznał, że:

1. z jednej strony, dostawy do słowackiego kontrahenta winny być opodatkowane według stawki podstawowej w wysokości 23% – podstawa prawna art. 41 ust. 1 ustawy VAT, kwota podatku należnego wynosi 646.652,67 zł;

2. a z drugiej, Spółka nie powinna odliczyć podatku VAT naliczonego z faktur wystawionych przez dostawcę towaru, będącego przedmiotem WDT – podstawa prawna art. 88 ust. 3a pkt 4 lit. a) ustawy VAT; kwota podatku odliczonego wynosi 767.099,43 zł. Zarząd spółki Delkor Sp. z o.o. nie zgadza się tymi ustaleniami i zamierza złożyć zastrzeżenia do protokołu kontroli.

Organ podatkowy uzasadnia niemożność zastosowania preferencyjnej stawki podatku brakiem należytej staranności w wyborze kontrahenta, na rzecz którego dokonuje WDT. Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług nie dają jednak podstawy do takich działań. Niezachowanie należytej staranności może ewentualnie skutkować pozbawieniem podatnika prawa do odliczenia podatku, ale nie stanowi przesłanki do odmowy zastosowania stawki 0%.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Znów wchodzenie w d.. Unimot i Delko mają przed sobą tylko wzrosty. Są nareszcie "wyleszczone". Pytałem o Colian kiedyś. I co? Nagle pojawiło się zainteresowanie również tutaj, a kurs wzrósł ok 5%. Co teraz? Proszę sprawdźcie Rafako. To jest dopiero spółka…bez pozdrowienia dla woźnicy zibi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poczytajcie w dużym formacie z poniedziałku jest duży artykuł o przekrętach w funduszach W Investments, sprzedawali te fundusze różne banki w tym Alior, masę ludzi tam utopiło kasę, to może za jakiś czas wypłynąć, Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odwolujesz się także do sprzedaży Idea Leasing. Oni odkupili udziały za 100m. Sprzedali Getback. Czy cos innego miales na myśli?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuje. Tez się z reguły trzymałem z daleka ale to mi wygląda na okazje inwestycyjna. Z tego co krąży w mediach właściciel planuje sprzedać Idea Bank a patrz co stało się z Get Backiem po sprzedaży- kapitalizacja urosła dwukrotnie po wejściu na giełdę. Masz może więcej info czego dotyczy nagonka i czego się nalezy mieć na baczności? Raf

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, co myślisz o Idea Bank. Kurs najniższy w historii a sama kapitalizacja to zaledwie dwukrotnosc tego co dostali za Getback. Maja co prawda spory NPL około 13% ale wciąż tier 1 12% i wyplacalnosc 14% powyżej zaleceń. Spółka w ogóle się nie zalapala na hosse bankowa. Wycena bos 50% powyżej obecnego stanu. Pozdrawiam Raf

Anonimowy
Gość
Anonimowy

O dzięki za ten materiał. Czyli wygląda na to, że powinno być w tym roku wypłacone jakieś 1,3-1,5 zł dywidendy. Zapowiada się ciekawie.
Co do MADKOM. Zaczynają się większe jak na tę spółkę obroty. Może być rzeczywiście jak piszecie. Kurs odjedzie w szybkim tempie. Są oczywiście zagrożenia, jak np. wysoka baza za 2017 r. Skoro kurs mimo cudownych wyników za ubiegły rok w porównaniu z 2016 nie odpalił, to dlaczego by miał teraz. Z drugiej strony, w takich zapomnianych spółkach często jest opóźniony zapłon. Może uwiarygodnienie wyników i ich powtarzalność wybiją kurs znacznie w górę. Dla mnie na ten moment to typ na 2018.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ma ktoś Was wiedzę nt. tego czy BAH będzie wypłacał od 2019 r dywidendę kwartalnie? W tym roku ma być dywidenda za 2017 (0,94 gr) i zaliczka w grudniu na poczet dywidendy za 2018. Gdzieś słyszałem o tym, że chcą kwartalnie dzielić się zyskiem, ale nie mogę znaleźć potwierdzenia.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy możesz Prezes polecić jakiś program gdzie można zapisać swój portfel akcyjny, i gdzie na bieżąco można zapisywać wykonane operacje tak abym wiedział ile na danej sprzedaży zarobiłem lub straciłem, do tej pory miałem na Power Trader ale coś program ostatnio nie działa. Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Obecnie to chyba nikt nie probuje nawet udawac ze wie jak przychody przeloza sie na zyski, bo w walce o rynek marze sa tak zmienne, ze BOŚ nie nadaza z update'ami. Ostatnie informacje o koncesjach, zmianie prezesa i liczbach stacji sa na pewno na plus. Osobiscie mysle ze zysk netto bedzie bardzo zblizony r/r. Nie zmienia to faktu ze Unimot jest ostro grany. +30% w miesiac przy obrotach znacznie powyzej tego co obserwowalismy przez ostatnie pół roku o czyms swiadczy. Duzo bardziej jestem ciekawy wynikow za 1 kw (w warunkach stabilniejszych marz i nowej prezesury). Pozyjemy zobaczymy :)
~sebson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tyle ze za spadek przychodów nie tyle odpowiedzialny jest spadek efektywnosci operacyjnej (mam na mysli nieumiejętność pozyskania nowych klientow) co spadek marzowosci i związany z tym brak oplacalnosci sprzedazy. Uwage na to zwrocil prezes unimotu w jednym z chatow inwestorskich. Spadku tych marz nie przewidzial nikt, nawet analitycy BOŚ a związane bylo to z walka o zagospodarowanie tego co zostalo po redukcji czarnego rynku. W dluzszym terminie te marze musza sie ustabilizowac. Co do reszty zgoda, ale 50% to chyba lekka przesada. Chociaz Prezes juz nie raz udowodniles ze masz nosa do prognoz. Zobaczymy :)
~sebson

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyli dobre wieści z Unimotu jak przebije 30,60 to jazda w górę w końcu..
BBB

Kamil
Gość

Pojawiły się wstępne wyniki Unimotu. https://www.igpw.pl/komunikaty/raport/unimot/733753&s=t
Jak je oceniacie? Przerwą mocną falę wzrostów?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam

Prezesie od jakiegoś czasu śledzę blog i jest tu naprawdę przyjemnie, mądrze i zdrowo rozsądkowo. Widzę, że starasz się określić zyski kwartalne etc. Co myślisz o próbie określenia wartości nominalnej dywidendy dla kilku spółek? Posiadam kilka spółek, które mam od jakiegoś czasu i dokupuję je sykcesywnie w moim zdaniem dogodnych momentach. I tak w tym portfelu dywidendowym mam AMB BAH DKR ETL FRO LEN TLS, patrząc na wyniki, payout ratio etc postarałem się określić nominalną dywidendę dla swoich spółek, z wyjątkiem DKR, gdzie już zaproponowano co nie co. I tak moje założenia poniżej
AMB 0.66 zł
BAH 0.94 zł
ETL 2.20 zł
FRO 1.35 zł
LEN 0.38 zł
TLS 2.30 zł

Co myślisz o moich założeniach, może coś sam przewidujesz?

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Jakov

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Widzę Prezes że analizowałeś Madkom, muszę przyznać że podoba mi się ta spółka i z new connect to jest tegoroczny typ na mocne wzrosty, parę dni temu podali raport za grudzień i wszystko wskazuje na bardzo mocny 4 kwartał 2017r, kolejne kwartały też powinny być dobre. Płynność jest niska ale sytuacja przypomina mi KBJ z tamtego roku, spółkę wypatrzyłem przy 6 zł ale w arkuszu zleceń były pustki, wystraszyłem się i odpuściłem po paru miesiącach spółka była po 16 zł, także poprawa wyników to podstawa jak Madkom będzie poprawiał wyniki ( na co liczę) to i zacznę się zakupy inwestorów. Moje uwagę zwróciła też spółka Pragma Faktoring, może nie jest wybitnie tania ale bardzo perspektywiczna, druga sprawa to zwróć uwagę na Bytom, chodzi mi o przejęcie przez Vistulę parytet jest na 0,82 co przy obecnej cenie Vistuli powoduje, iż jeżeli przejęcie będzie ( decyzja UOKik do 14 marca ma być) to Bytom powinien pójść po 3,52 na obecną chwilę. Wydaje mi się jest to dobry typ na zagranie pod przejęcie. Pozdrawiam Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co sądzisz o spółce Neuca, I kw maja najlepsze w roku, prowadza skup akcji, co prawda potrwa do końca 2019 ale zawsze, cena max 400/akcje, a na wykresie od strony technicznej można zobaczyć oRGR z zasięgiem do właśnie 400zł
Krzysiek

L.
Gość

Co myślisz Prezesie na temat pomysłu na Impexmetal ? Na wstępie ja pamiętam z wcześniejszych dyskusji, że chyba jesteś sceptycznie nastawiony do inwestowania w spółki Pana Karkosika. I podzielam Twoje poglądy. Natomiast może odkładając na chwilę to na bok:
– Impexmetal poinformował, że otrzymał informację od Boryszewa o zainteresowaniu potencjalnego inwestora zakładem Aluminium Konin.
– w ostatnich dniach ogłoszono list intencyjny aby Krezus kupił DM Walcowania za 160mln, co wygląda trochę na przeniesienie aktywów do Krezusa być może związane z powyższym
Po upłynnieniu aluminium Konin oraz DM Walcownia w spółce zostałby Baterpol oraz nieruchomości i chyba bardzo dużo gotówki.
Jednak są tam jakieś fundusze w akcjonariacie które pilnowałyby co będzie dalej.

Wojt
Gość

Witam Prezes. Jakie jest twoje zdanie obecnie o Vindexusie? Kurs się zatrzymał na wsparciu. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co myślisz o Wieltonie? Były nowe szczyty, teraz spada….. plany zarządu ambitne, niestety nie widać tego po wzroście udziłow w rynku…
Pozdrawiam, Łukasz

Akcjonariusz
Gość

Czy ktoś może mi powiedzieć co takiego stało się w Pepees że ostatnio systematycznie rośnie ??

Bartek.

Akcjonariusz
Gość

no te wezwanie to naturalnie widziałem ale jakoś wątpie żeby cena wezwania uległa zmianie. Myślałem że wydarzyło się coś jeszcze w spółce…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś obserwuje Skarbiec? Na ostatnich sesjach ładnie rośnie przy podwyższonych obrotach. Czy jest to może gra pod wysoką dywidendę? Bo raczej w najbliższej perspektywie to głównie ryzyko (nowe regulacje prawne). Na wykresie od połowy grudnia ładny trend wzrostowy. Czy jest sens jeszcze zagrać pod tą dywidendę? Ma ktoś jakiś pogląd jaki może być zasięg wzrostu?
Karol

Arek
Gość

Nie ma w tym nic dziwnego – arkusz dziurawy jak ser szwajcarski, wystarczy mala kwota by szarpnac. W tym wypadku to zaledwie 9068k akcji by spassc z 0.71 PLN na 0.57 PLN. Zauwaz ze zostalo to praktycznie szybko wyzbierane I kurs juz jest po 0.69 PLN.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A nie węszy czasem do obrotu nowe akcje??

nde
Gość
nde

No tak, ale 57 groszy to nawet przy niskim obrocie dziwne. Zresztą ten zarząd i tak wywołuje moją podejrzliwość.

Arek
Gość

A sprawdziles obrot tego szarpniecia?

nde
Gość
nde

Szarpnęło Danksem. Wiadomo co się dzieje?

Piotrek
Gość

co do GetBack to trzeba czekac na wyniki bo bez. ich zaczyna sie robic spekulacja. Wyniki jak beda ok to powinny szarpnąc kursem

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaka jest Wasza opinia o Altusie TFI? Spółka ma bardzo mocne fundamenty, obecnie kurs jest na poziomie niecałych 15 zł. W lipcu doszedł nawet do poziomu +/- 18,40 po czym poszła informacja o MIFID II wiec powstało ryzyko prawne i kurs spadł, lecz MIFID II wyszedł w styczniu i chyba nie został odebrany negatywnie, a kurs cały czas w konsolidacji z lekkim trendem wzrostowym od około miesiaca. Co myślicie o tej spółeczce ?

Michał H.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes

Jakie dajesz szanse na to ze Altus w ogole nie wyplaci dywidendy? W 2017 byla dopiero pierwsza.

Pozdr
Apacz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj;
Jak zaopatrujesz się na Synektika? Ostatnie infa dot. wyników, strategii i zaangażowania pozytywne.

Radowan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnie zainteresowanie ma chyba związek z zakupami prezesa Książka. Skoro kupił, to pewnie coś się dzieje i warto.
Niech sobie każdy odpowie sam czy warto.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co myślicie o TIM ? Spółka po dużych zmianach kurs zdołowany kurs zbliżony do wartości księgowej za spółkę? Może prezes analizował

Piotr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj prezesie
Kiedy można liczyć na wzrosty na helio. Krąży kurs 13 -14 I jakoś wyżej nie chce podskoczyć. Święta już minęły czyżby wyniki miały być słabe.
Xxx

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ludzie. Co za pytania. Kurs krąży, bo nikt nie chce kupić wyżej. Sprzedać też nikt nie chce patrząc po obrotach. Żadnych info spółka w ostatnim czasie nie podała. Oczekujecie tutaj wróżenia z fusów?
Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak oceniasz wyniki opublikowane przez GetBack? Czy patrząc na nie dalej oczekujesz płaskich wyników 4 kw. czy widzisz szansę na jakąś większą dynamikę wzrostu zysków?
Robos7

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć prezes
Czy uważasz tak samo jak boś że live chat wzrośnie do rekomendowanych 56zl i czy zamierzasz kupić.
Pozdrawiam xxx

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co się dzieje z Ifirma ,że zjeżdża, czy były jakieś komunikaty bo nic nie widzę ..
kier

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moze wplyw na kurs ma 327 k akcji ktore chca wprowadzic do obrotu. Spozniony zaplon bo wiadomosc z 9.01 maja cos ponad 6 mln akcji wiec 5% wiecej akcji w obrocie

amatorr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też myślę, że to może być powód. Ostatnim razem jak wychodził jeden z akcjonariuszy to była dobra okazja do zakupu na korekcie, a kurs od dołka w kilka dni wrócił do poziomu poprzedniego szczytu. Skrycie liczę teraz na podobny scenariusz. Aczkolwiek jest jest druga rzecz, w mediach pojawiły się informacje, że rząd chce się zabrać za osoby samozatrudnione żeby przymusowo musiały pracować na umowę o pracę – w ten sposób wyparuje z rynku ogromna ilość mikroprzedsiębiorstw co na pewno negatywnie wpłynie na wyniki iFirmy.
Robos7.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesie.

Chciałbym zapytać o Twoją opinię na temat spółki Brand24 , która z tego co wiem szykuje sie do wejścia na New Connect. Na razie jest pod kreską , ale baza klientów szybko rośnie więc jest szansa , że sama spółka urośnie. No właśnie kiedy ? Czy w długim terminie w portfelu fundamentalnym znalazłoby się dla niej miejsce ?

pozdrawiam Jaksa

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W długim terminie to na pewno jest dobry pomysł. Na plus świetnie relacje inwestorskie (możesz napisać do prezesa na fb i odpowie). Na początku może być boczniak przez dłuższy okres ze względu jak sam wskazałeś że są pod kreską cały czas, ale mogę zagrać też emocje i wystrzeli zaraz po debiucie.

Sebastian

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Powiązanie z Nextbikiem sprowadza się do tego, że obie firmy są w "stajni" Larq.
Prezesie pytanie o dwie spółki: Ferro – lekkie spadki – czy to jest związane ze sporą wyprzedażą akcji przez Ofe?, czy zwyczajny odpczynek po ostatnich wzrostach. Druga sprawa, jak uważasz, czy Seko po dynamicznych wzrostach w ostatnich dniach ma szansę na korektę, czy już utrzymujemy boczniaka, bo dobre wyniki za IV kw. już rynek dostrzegł i są w cenie, czy może Twoim zdaniem jest jeszcze miejsce na jakieś wzrosty do wyników?
Fajnie, że reklamy umieszczone na górze strony, jakoś odruchowy częściej klikam. Pozdrawiam Łukasz_S

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.