"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 2/2017

dodano 13.02.17 –  Unimot – raport zgodny z prognozą na poziomie zysku netto czyli 30 mln a na poziomie przychodów nawet wyżej bo łącznie 2,5 mld, bilans i przepływy operacyjne słabiutkie ale
związane jest to ze skokowym wzrostem skali biznesu. W kontekście posiadanych akcji Onico istotne jest stwierdzenie zarządu „w IV kwartale 2016 roku został utrzymany wysoki poziom sprzedanych wolumenów, co w ocenie Grupy wynika m.in. z wejścia w życie, tzw. pakietu paliwowego czyli szeregu ustaw mających za zadanie ograniczyć szarą strefę w handlu paliwami”.

Helio – nie jestem technikiem i może to naciągane co zobaczyłem na wykresie ale dla mnie utworzyła się potężna formacja podwójnego z docelowym kursem 25-26 zł


Livechat – informacja o sprzedaży 1 mln akcji (budowana księga popytu), niestety jutro spadki pewnie ze 2-3%, ja na szczęście sprzedałem

11.02.17 – Aviaam Leasing – na chińsko języcznej stronie http://jiaotong.hntv.tv/wenmingjiaotong/2197.html jest artykuł o leasingu 16 samolotów spółki joint venture, będzie on na 12 lat (długi i stabilny zarobek) a samoloty będą od lutego co miesiąc dostarczane do Aeroflotu. Z kolei w innym wywiadzie prezes Aviaam Tadas stwierdza iż w przeciągu 5 lat chcą osiągnąć flotę 45 samolotów o wartości 2,5 mld USD – zakładając pesymistycznie 3% rocznego zysku da to 75 mln USD czyli około 300 mln zł przy 254 mln zł obecnej kapitalizacji.

10.02.17 – Delko – na parkiet jest z grudnia ciekawy artykuł który przeoczyłem, prezes firmy „Oczekuję, że ostatnie dni tego roku będą dla nas udane i zakończymy go
rekordowymi w historii spółki wynikami na poziomie sprzedaży, zysku i
rentowności. Z kolei w 2017 r. liczy na dwucyfrowe zwyżki zarówno pod względem sprzedaży, jak i zysku.”

9.02.17 – Dovado na bankierze policzył (zgadzam się z tymi wyliczeniami) jaki może być przyszły zysk coroczny Aviaam Leasing z leasingu 16 nowych samolotów dla Aeroflot umowa , wg niego może to być 80 mln zysku rocznego, jednak jeśli nawet w podejściu ostrożnościowym przyjmiemy połowę czyli 40 mln i dodamy z 70 % średnich zysków z ostatnich 5 lat czyli około 50 mln to będzie 90 mln powtarzalnego zysku rocznego czyli przy dzisiejszej kapitalizacji c/z 2,9.

na parkiet jest artykuł Małe spółki w tym roku mogą pozytywnie zaskoczyć i są wśród nich Livechat i Stalexport

na comparic pojawiła się analiza Squabera Bowim, przewidują dalsze wzrosty kursu
dodano 7.02.17 – Unimot – oferujący akcje DM BOŚ podał raport analityczny link wg którego szacuję wartość jednej akcji metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych na 45 zł na akcję, a metodą porównawczą na 69zł. Podana została cena maksymalna nowej emisji – 47 zł. Jest to około 40 % mniej niż obecna cena rynkowa.

Astarta podała raport miesięczny link , ceny cukru w styczniu wzrosły o 3,6% a pszenica, kukurydza i soja spadły około 3%.

Bowim kolejny tydzień rosły ceny stali, średnio blacha (47% sprzedaży firmy) wzrosła o 1,45% linka ceny

1.02.17r. – LSI Software – bardzo fajne info podała firma link iż przejęła swojego konkurenta za 4,65 mln plus dopłata zysku przejmowanej firmy za 2016r., w mojej ocenie fajne info bo płacą 5 krotność Ebidta, dodatkowo roczne efekty synergii to 1 mln i LSI dzięki przejęciu wyda o 2 mln nakładów inwestycyjnych na oprogramowanie które pewnie przejmowana spółka posiada.

Astarta wczoraj podała informacje odnośnie produkcji rolnej w 2016r. i uśrednionych cen sprzedaży (jest porównanie do 2015r.), sprzedaż w cenach lokalnych (hrywna) wzrosła o 35 % (przeliczyłem) link

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  W momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady

avatar
149 Comment threads
114 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
WojtZgredPrezesAnonimowynde Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
nde
Gość
nde

I jeszcze pytanko o Yolo. Mam 500 sztuk z ceną poniżej 8. Wywalałbyś na moim miejscu teraz czy czekał na tą dywidendę?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przedstawiam się: Gal

nde
Gość
nde

Prezesie, drugą pozycję sprzedajesz, którą mógłbyś bez większego ryzyka potrzymać. Czyli Unimot według Ciebie da większe zyski? Nawet mimo redukcji? Albo po prostu przyspieszyłeś zbieranie gotówki? Bo wcześniej wspominałeś, że jakby co, w zależności od informacji z firmy, chcesz mieć wolną gotówkę na iAlbatrosa.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Albatros nie zostanie sprzedany więc gotówka nie będzie potrzebna.

Adin
Gość

Mam pytanie , czy może ktoś wie czy ing robi zapisy na unimot , bo ja w swoim rachunku nie widzę.

Adin
Gość

Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Wojt
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaaml mieli w ok.6zł przy sporym obrocie. Ciekawe zagrania.
Szeniek

nde
Gość
nde

Mirbudzik się obudził. Elegancko do góry. Ciekawe gdzie następny postój?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ok dzięki
Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie Stalexportu
Trzymać dokupić czy sprzedać?
Marek

Kasa24
Gość
Kasa24

Fzieki prezes za rady i daj jutro analize tych wynikow oczywiscie jak bedziesz mial chwile

Kasa24
Gość
Kasa24

Prezesie Aviaaml juz dawno kupilem teraz tylko sie zastanawialem czy lepiej dokupic avie czy lepiej zapisac sie na akcje unimotu.

Kasa24
Gość
Kasa24

Prezesie Aviaaml kupilem teraz tylko pytalem czy zwiekszyc ilosc akcji czy lepiej kupic akcje Unimotu o ktore pytam pierwszy raz.

KASA24
Gość
KASA24

Witam koledzy
Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Prezesie przecież wiesz ze na giełdzie jestem od kilkunastu miesięcy i wciąż się uczę. Pierwszy raz będę kupował akcje spółki która wchodzi na GPW dlatego wszelkie wskazówki są cenne. Jeżeli nie chcesz abym w dalszym ciągu zadawał takie proste dla Ciebie pytania to już nie będę i dalej będę obserwował profesora w akcji i próbował wchodzić.
Czaję się bo wiem jak można szybko na giełdzie zarobić i równie szybko stracić a nie mam takiej pewności co do wyboru jak ty. Po jakimś czasie to się zmieni.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A kiedy spodziewany jest debiut Unimotu? Jak dlugo zablokuja kase z zapisu?
Szeniek

Kasa24
Gość
Kasa24

Witam Prezesa
Mam pytanko co wedlog ciebie bedzie lepsze. Dokupienie jeszcze jak sie uda Aviaaml kurs ok 6zl czy zakup akcji Unimot 50 szt po 45. Pozdrawiam

nde
Gość
nde

Czy największe ruchy na kursie (do góry) powinny być po wynikach? Te prawdopodobnie będą jak w zeszłym roku (15 luty). To może lepiej jakby kasa24 wszedł teraz w AAL, a 17 upłynnił, żeby większa kwota na Unimot była? Ale może się mylę.

nde
Gość
nde

I może nowy topic zrobimy, Prezes? Zaraz wysyp wyników i zakopiemy się we wpisach.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Panowie, dwa pytania: 1. Odlewnie (ODL) – finasowo ok, wkaźniki też niezłe c/z – 6,9, kupiłem trochę i przymierzam się do dobrania – co sądzicie?? Prezes, może analizowałeś tę spółkę?? 2. Stalexport – warto jeszcze dobierać??
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie powiedzcie mi gdzie najlepiej znaleźć ,jakie ilości akcji(nawet tych poniżej 5%) mają fundusze inwestycyjne ??
beny

Leigh
Gość
Leigh

Ale jeśli szukać po konkretnym tfi czy ofe, to nie wiem czy biznesradar daje radę. Można na stockwatchu: http://www.stockwatch.pl/inwestorzy/default.aspx

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Stockwatch podaje do 5% zaangażowanie. Biznes radar jest spoko i nawet aktualizuje ,tylko na podstawie czego i skąd to aktualizuje ? Chodzi mi głównie, o to zaangażowanie poniżej 5% ? Wydaje mi się że jest to z raportów (kwartalnych,półrocznych)-gdzie je znajdę jeśli chodzi o fundusze ?
beny

Zgred
Gość

Anonymous
gdybyś tylko trzymał te spółki do dziś….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem wiem :) z jednej strony cieszy zysk z drugiej smuci wczesne wyjście ale cóż poradzić tak na giełdzie bywa nigdy w dołek i górkę idealnie się nie wstrzeli. Jedna nauka na przyszłość że czasem trzeba być cierpliwym jeśli wierzy się w fundamenty a lekkie spadki korekty po wzrostach są zawsze. Tak dla ścisłości jeszcze że straty miałem także na Enerdze (10 na 8,5 sprzedaż) Danksie parę stówek i na wzrostach Dow Jones (obstawiałem certyfikaty ING turbo na spadki). Wpisy Prezesa czytałem jeszcze na bankierze i już wtedy zauważyłem że warto. Natomiast nie ukrywam że na cześć spółek zwrócili moją uwagę własnie w komentarzach czytelnicy tego bloga. Na koniec dodam że mam też Tritona w portfelu mała pozycja na dłuższy termin ( analiza na blogu OBS) i zobaczymy jak będzie :)
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Niepokoi mnie właśnie trochę Aviaam Leasing bo po takich informacjach kurs powinien być sporo wyżej a ktoś tam sypie cały czas. Czekam jednak spokojnie do wyników. Jeśli ktoś chciałby poczytać o spółce to również polecam wpisy Dovado na bankier.pl.

We wiadomościach tvp1 mówili że mamy hosse na GPW ;) Co prawda fryzjer, taksówkarz i panie lekkich obyczajów ;) nie mówią mi jeszcze żebym kupował akcje wiec na razie wszystko trzymam i nie sprzedaję. Wzrosty były na dość sporych obrotach wiec liczę że trend będzie kontynuowany także na spółkach które mamy w portfelu.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W portfelu mam Aviaam, Helio, iAlbatros, Astarte, Bowim, Onico, FKD, STX, średnie są podobne do Twoich Prezesie lub nieznacznie większe.
Moim największym problemem jest to że za wcześnie sprzedaję. Miałem :
Aviaa kupno 3,6 sprzedaż 4,5 (kupno dzięki Dovado)
Agroton kupno 4,20 sprzedaż 5,5,
iAlbatros kupno 9,60 sprzedaż 10,5 ponowny zakup 10,3,
Agroliga kupno 14,5 sprzedaż 16,
Synthos kupno 4,5 sprzedaż 5,5 + zaliczka dywidendy i
"najlepsze" KGHM kupno 56 sprzedaż 77 (decyzję o zakupie podjąłem jak już na bankierze na forum wszyscy widzieli 20zł i absolutnie nikt nie wierzył we wzrost a sprzedałem w obawie o spadki na giełdzie w USA- mój błąd)
Jak każdy widzi kursy tych spółek są teraz znacznie wyżej.
Straty trochę na dzwigni na certyfikatach ING – z tego zrezygnowałem.
Tak wiec muszę się nauczyć cierpliwości ;)
Dominik (ten wpis wyżej też mój).

nde
Gość
nde

Chwileczkę Prezes, to zakładając, że zrobią redukcję 90% to kupisz akcje unimotu za 400 złotych? Czy może te 3-4 tysięcy będzie po redukcji? Bo wtedy na koncie musiałbyś mieć 40 tysięcy.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sporo inwestorów zaangazuje wiekszy kapital, gdyz spodziewa sie duzej redukcji i chce jak najwiecej akcji kupic. Ale wcale nie oznacza to, ze zamierzal za calosc kupic. Jest ryzyko, ze jednak az takiego popytu/redukcji nie bedzie.
Ja raczej sie zapisze, jedynie chce to przekalkulowac.
W emaklerze mam termin zapisow do 23.02. Kiedy jest ostatni dzien, kiedy musze zapewnic srodki na rachunku? Tez musze wziac pod uwage 2 dni rozliczeniowe?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przy takiej redukcji, to jak kurs moze sie otworzyc? Nie jest bezpieczniej poczekac i obserwowac kurs, a kupic gdy wysypia sie, ci ktorzy kupowali pod IPO?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy Unimot poda wyniki przed koncem zapisow? Szacuje ryzyko zakupu tych akcji. I martwi mnie wszechobecna pewnosc wzrostu kursu w trakcie debiutu. A w takich sytuacjach moze jednak zabraknac chetnych. Poza tym jestem przekonany, ze dosc niska cena ma cos na celu, i raczej indywidualni na tym nie skprzystaja.
Szeniek

sebson
Gość

Skoro juz poruszyles ten temat to mam pytanko. Serio wierzysz w te gadki o blokowaniu kursu, ktore pojawiaja sie na kazdym forum pod kazda spolka? Zeby nie bylo – nie ma tu cienia uszczypliwosci, pytam serio. Zazwyczaj ten temat jest mocno wysmiewany przez bardziej doswiadczonych inwestorow. Chyba, ze chodzi Ci tylko o kurs albatrosa w ostatnim czasie? Ciekawi mnie Twoja opinia, jak dla mnie to jest jakas kompletna bzdura zbudowana na nadziei i nalogowym sledzeniu kursu przez spekulantow. Pozdrawiam i gratuluje dzisiejszego artykulu w parkiecie!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie Szanowny, matematyki też mam Cię uczyć ? 10000 x 11,30 = 113000 a nie 130000.
Nie dziękuj :)
Polonista z inklinacjami do matematyki.

Zgred
Gość

a na Unified Factory 90% redukcji zapisów….

na Unimocie może być podobnie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak, automaty…No to na razie wygrywa ten automat który chce akcje wyp…dolić

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oj, zahaczymy jeszcze o 9 na albatrosie…Niestety.

Zgred
Gość

ty Anonymous…

ty się ciesz nie napisał palcówką….

byś miał polewkę z chłopakami z gimbazy….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

On uczy jak inwestować, ja mogę uczyć polskiego. Taki barter jak pieniądz paierowy zniknie. Gimazjum ? Nigdy nie chodziłem. Zdecydowanie za stary jestem.

Spekulant
Gość

Pewnie że możesz uczyć polskiego,ale czy nie prościej będzie poszukać forum czy bloga w tym kierunku i tam dawać lekcje wyjdzie to na dobre tym którzy chcą się uczyć polskiego jeżeli posiadasz taką wiedzę,a tu na tym blogu pozostanie wartość merytoryczna jak do tej pory bez niepotrzebnych nikomu uszczypliwości.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Popieram Spekulanta, to nie blog profesora Miodka, pozdr. R.

Leigh
Gość
Leigh

A ja popieram anonimowego polonistę. Nigdy nie jest za późno na naukę, choćby i ortografii.
Od siebie dodam często powtarzający się błąd na stronach giełdowych: poprawnie to "tę spółkę", a nie "tą spółkę" :P

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes jak prognozujesz wyniki za 4Q MNS?
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za odp.Sklepy otwierali w lipcu ,sierpniu.Jeśli utrzymają wyniki podobne w 4Q to sądzę że 1Q i następne powinny być już dużo lepsze.
K.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, "placówkom" nie "placówką".
Pozdro.
Polonista z inklinacjami do matematyki.

petrodolar
Gość
petrodolar

Mamy mocne wybicie na UAX, a to by oznaczało kontynuację wzrostów na Agrotonie, Astarcie, Agrolidze i innych spółkach z Ukrainy.
https://pl.investing.com/indices/ukraine-uax
Ładne dzisiejsze zachowanie Helio (+6,8%) … i to przy całkiem przyzwoitym obrocie.
W moim portfelu lekka przebudowa: zredukowałem Modecom i lekko FabrKD, powiększyłem pozycję na Aviaaml.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy przy redukcji, pomoze cos kupowanie z kilku rachunkow maklerskich? Zwiekszy ilosc akcji?

tommy501
Gość
tommy501

A mam pytanie warto kupić akcję po 45 zł w tej ofercie giełdowej. Co o tym sądzicie i czy ktoś będzie brał udział?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tfi Pzu kupilo 159tys.akcji Astarty.
Zapowiada fajny wzrost, bez spekuły.
Szeniek

nde
Gość
nde

Dzisiaj jakby małe odreagowanie na Onico. Patrząc w kalendarz to wydawać się może, że wczorajsze poziomy były dołkiem, którego długo nie zobaczymy. W przyszłym tygodniu wiele rozwiązań i informacji, na które czeka mój portfel (EON, AAL, ONC). Na deser pójdą Ialbatros oraz Mirbud. Jedynie co do Danks mam mieszane uczucia i nie wiem co się stanie z kursem w przyszłym tygodniu. Mam jeszcze od ostatniej zwałki, co wszyscy cięli straty, a ja przysnąłem z ceną kupna 89 groszy.
Natomiast tak z kategorii financial-fiction, ostatnio sobie popijałem winko i pomyślałem; jakby to fajnie było gdyby EON za tą górę pieniędzy, którą ma, kupił mój nieszczęsny EC2 :P Niestety potem zadzwonił budzik i poszedłem do roboty… :(

Greg
Gość
Greg

No to dziś miałeś prawie na zero. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gdzie mozna zobaczyć ten arkusz zleceń

Spekulant
Gość

Zapewne w swoim biurze maklerskim masz możliwość wykupu takiej opcji w czasie rzeczywistym lub choćby tu ale już z 15 min opuznieniem.
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/notgpw/notc/c_akcje

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skad Prezesie wiesz nieraz że ktoś czeka ze sprzedażą lup kupnem na pewnym poziomie.

Spekulant
Gość

Nie jestem Prezesem ale Ci szybko odp,jest coś takiego jak arkusz zleceń.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na onet też możesz tak sprawdzić i jest napisane czy była sprzedaż czy kupno.
Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za odpowiedź. Też tak właśnie myślałem. Faktycznie cztery lata to bardzo długi okres. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale jak na biznes radar odróżnić sprzedaż o kupna

tommy501
Gość
tommy501

Jak chcesz zobaczyć transakcje to wejdz na biznesradar.pl danej spółki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie mam pytanie
Czy jest jakaŚ strona gdzie są podane wszystkie transakcje z giełdy z danego dnia. To znaczy kiedy ktoś akcje kupuje w jakiej ilości lub sprzedaje. Taki rejestr.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Indata pamiętam że było gdzieś tutaj w komentarzach. Dziś spółka ogłosiła skup akcji za 5 mln do 2021. Info jest na bankier.pl Prezes mógłbyś zerknąć na spółkę w wolnej chwili? Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nerwowe ruchy pewnie zaczną się w ostatnim tygodniu lutego i w pierwszym marca. Dobrze myślę, że spółka ma 2 tygodnie aby poinformować rynek o zawarciu transakcji? Jak tak to możemy mieć komunikat nawet dopiero 14 marca.

petrodolar
Gość
petrodolar

IALBGR – Ramy czasowe się zawężają, do końca lutego czasu zostało mało, i tak mi się wydaje, że nawet przy braku konkretnych informacji we wiadomej sprawie, mogą tutaj wystąpić coraz bardziej nerwowe i gwałtowne zmiany notowań w obie strony – słowem: raj dla spekuły. Ja swoje 1,85k twardo trzymam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czyli najblizszy czas moze byc slaby dla Onico. Ale z drugiej strony ktos to kupował.
Szeniek

marcink
Gość

Prezes, pytanie apropo Briju. Gdzie jest informacja o tym, że spółka nie będzie przedstawiała raportów ze zbycia surowców i jak to uzasadnili? (Transakcje na wartość istotnej umowy)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Pamapolu znowu były dziwne ruchy. O 16:16 ktoś jednorazowo kupił 400 000 sztuk po cenie 1,42. Czy w ogóle można tak ustawiać tranzakcje?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesć Prezesie! Sesja się skończyła więc zmienię temat. Parę dni temu pisałem co zrobić z "zaspanym" Biotkiem. Zdecydowałem się sprzedać (pomogłes mi podjąć decyzję) ale nie za grosze. Do tej pory nie udało mi się go zbyć. Teraz chcąc obniżyć cenę znalazłem info o ustąpieniu niejakiego Dukaczewskiego (resortowe dziecię)ze stołka nadzorcy. I znów mam problem. Wydaje mi się to dobrą informacją ale skoro tacy tam siedzą z Chińczykami to już nie wiem. Możesz cos swojego dołożyć w tej sprawie? Pozdrówka! Witek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Onico zakończyło dziś słabo ale to było według mnie pokłosie słabej sesji na Unimot i emisji akcji która tam się szykuję. Ustabilizowanie sytuacji na Unimot i dobre wyniki w poniedziałek powinny uspokoić sytuację. A to dzisiejsze zatrzymanie mafii paliwowej to bardzo dobra informacja dla Onico / mam tylko nadzieję że nikt od nich nie jest w to umoczony.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaaml chyba ładnie się wybroniła i może byc plus.
Ciekawe jak Onico.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wątpię. Dla mnie zupełnie nie logiczne wywalanie jest takiej ilości sztuk, tylko żeby obniżyć kurs o kilka złoty. Dzieki takim ruchom, straszą tylko potencjalnego inwestora. Teraz kto im kupi te akcje po tym kursie czy nawet niższym, gdy zawsze strach, że znowu będą przerzucać.
Moim zdaniem, ma to związek z Unimot. Ale swoją drogą, miałem na 99% wejśc w emisję, a teraz raczej nie wejdę. Bedę musiał usredniać.
Szeniek

Bob
Gość
Bob

Panowie, może po prostu ktoś z obdarowanych akcjami pracowniczymi z poprzednich lat miał nóż na gardle i musiał sprzedać nie czekając na wyniki.I tak jest grubo do przodu od ceny 10gr.

Zgred
Gość

po 155 przerzucono 423 sztuki….
może do tego dążyli…?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tego co widać kupują raczej osoby, które próbują usredniać. Chyba rzeczywiście trzeba poczekać aż do wyników i najlepiej w ogóle nie patrzeć na kurs.
Szeniek

Piechu
Gość

Kupiłem skromny pakiet aviaaml po 5,9 zobaczymy co z tego wyjdzie.
Mógłbyś Prezes zwrócić uwagę na Lubawę. Technicznie trend wzrostowy, wczoraj ładne wybicie na wyższe poziomy. Fundamentalnie również ciekawie, po za tym w zeszłym roku kaczka zapowiadał zwiększenie wydatków na armię do 2,2%PKB na czym Lubawa jak wiadomo też może skorzystać. W zeszłym półroczu kilka istotnych kontraktów na sprzęt dla służb mundurowych….
Co o tym myślisz?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Onico to mimo, iż spółka jest dobra i perspektywiczna, to widzę parę zagrożeń, po pierwsze emisja akcji Unimotu może powodować że osoby skracają się na Onico aby dokupić akcji w emisji Unimotu, 2 sytuacja techniczna po przebiciu wsparcia na 160 zł( to się obecnie dzieje) niestety lądujemy minimum na 140 zł, 3 były zapowiedzi że pakiet przewozowy nie jest taki super i dla wielu firm w tym Onico będzie na początku generował dodatkowe koszty. I na koniec wyniki jak będą poniżej oczekiwań to szybko do wzrostów nie wrócimy. Ja bym przeczekał to momentu wyników i zakończenia emisji Unimotu oraz przyglądał się na biężąco sytuacji technicznej

nde
Gość
nde

Tydzień przed wynikami powinno zupełnie inaczej się zachowywać. Na razie nie ma żadnej informacji, która by to tłumaczyła. Fundamenty też się nie zmieniły. Nawet nasz prezes dokupywał jakiś czas temu. Szczególnie boli, że uśredniałem po 157 dzisiaj, a teraz mógłbym to zrobić parę złotych taniej.

marcink
Gość

Ja dobrałem po 155.

Zgred
Gość

Onico wygląda źle, ale zależy jak na zamknięciu będzie wyglądało …

nde
Gość
nde

Tak wielkiej czerwieni na onico chyba nigdy nie było. Gdzie ja położyłem moje lekarstwa na nadciśnienie? ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie mam pytanie co do AAL? Jest to spółka litewska i wypłacała dywidendę w Euro? Czy dostałeś taka dywidendę i trzeba to rozliczac w PIT-38? Jaka jest stawka podatku od dywidend na Litwie?
Pzdr
Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Także dokupiłem Onico, choć wygląda to słabo.
dzisiaj Ogólnie słaby dzień dla moich walorów i tylko próbuje coś usredniać.
Szeniek

nde
Gość
nde

Mógłbyś go spytać, czy ma jeszcze mirbud? Czy ostatnio zmniejszał ilość akcji? Z góry dziękuję, bo nie wiem czy na bankierze odpisze bo mnóstwo oszołomów jest i różne rzeczy piszą.

Adin
Gość

Ale ktoś wali z ukrytego Onico. Ja kupiłem 50szt po 160zł,zobaczymy jak będzie.

nde
Gość
nde

Jeśli chodzi o dovado, to wydaje mi się, że wcześniej pisał o ograniczeniu udziału. Sprzedał część akcji i wszedł w mirbud. Natomiast szukam na bankierze, gdzie napisał, że znowu to zaangażowanie zwiększył i nie widzę. Skąd wiesz prezes, że dokupił akcje AAL?

king_99
Gość

To niech jak coś pisze u Ciebie :), a nie na bankierze, gdzie jest sporo oszołomów

petrodolar
Gość
petrodolar

To popatrz jeszcze na tym Biznesradarze na EONET – też mi się coś nie zgadza.

tommy501
Gość
tommy501

Co sądzicie o takim toku rozumowania Unimot według biznesradaru warta jest coś ok. 92, a według analityków 47 zł czyli dla uproszczenia 2 razy mniej. To Onico bez raportu z IV kwartału ma na biznesradar wycenę ok. 514 zł to powinien być na ta chwilę wart ok. 255-260 zł a jest o 100 zł mniej coś się nie zgadza.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem na Tak za takim postem Prezesie.
Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

widzę ankietę , ale niestety nie da się zagłosować…
pzdr
11ww

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A jak zagłosować w ankiecie

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja licze ze az tak nie spadnie przed debiutem, tylko PDA podrosnie.
Szeniek

king_99
Gość

Ja już mam 12k i zastanawiam się czy nie dokupić więcej. Wyniki powinny być za tydzień.
A swoją drogą to na Unimocie pewnie zaraz widły się pojawią (ładnie ich ubrali)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Agroton kupiłem spekulacyjnie kilka dni temu za 5,70. Dziś sprzedałem za 6,99. Pierwszy mój taki spekulacyjny zakup bez analizy fundamentalnej ale się udało. Ładny, szybki zarobek.
marcink

petrodolar
Gość
petrodolar

Ja też bym z chęcią sprzedał i zamienił np. na Aviaaml ale ze względów podatkowych nie mogę tego zrobić. Większość akcji opyliłem w styczniu po około 5,3-6,5 ale zostało mi jeszcze 3K. Akcje kupowałem po 2,93 więc łatwo sobie policzyć podstawę opodatkowania i podateczek. Prędzej sprzedam coś na czym nie mam dużego zarobku np. Fabrykakd (kupno 0,74 zł, aktualny kurs 0,80) – tym bardziej, że grozi mi jeszcze podatek od ew. zarobku na Albatrosie.

petrodolar
Gość
petrodolar

pomyłka: 6,3-6,5

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaaml spada,ale wyglada, ze ktos ustawia zlecenia. Oby wyniki pokazaly wkrotce.
Szeniek

Wojetek
Gość

Prezes odnośnie raportu miesięcznego AST ciekawe zdanie:
"The industry has also seen foreign investment. In December, a German company with a
century-long history in the sugar business bought another six sugar plants in western
Ukraine, bringing to eight the number it owns in the country." – Skąd my to znamy. Dokładnie to samo DE zrobiło u nas, efekt 3/4 cukrowni zamkniętych…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cofam pytanie. Mbank także robi zapisy.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja spodziewam się ruchu w górę na debiucie, ze względu na dużą rozbieżność w cenie od obecnej. Czy tylko BOS robi zapisy? Czy mogę także to zrobić przez Emaklera (Mbank)?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak oceniacie cenę Unimotu?
Ja na 99% zapisze sie.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Helio ktoś ustawia sprzedaż ok.10,99 – 11.
Podejrzewam, że podobnie było z poziomem 9,50 – z tego co pamiętam.
Ciekawe ile tego ma
Szeniek

bufon
Gość
bufon

Sprzedałem resztę Briju i mam trochę wolnej kasy.
Czekam do wyników…

KASA24
Gość
KASA24

Prezesie a warto dzisiaj jeszcze wejść w DECORE , HELIO, DELKO bo widzę że troche spadło czy lepiej poczekać do wyników.
Pozdrawiam

KASA24
Gość
KASA24

Cześć Prezes
Co myślisz o zakupie BRiju.
Dzisiaj spadł 6%.
pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobra wiadomość dla akcjonariuszy spółek z branży stalowej, a szczególnie dla Bowim: ceny blach stalowych w ubiegłym tygodniu znowu wzrosły. Szczegóły na http://www.puds.pl/ics/1
Pozdrawiam
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja dzisiaj sprzedałem.
Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ciekawy komunikat pojawił się na Briju. Nie mam ich akcji i przy dobrej cenie chętnie dokupię.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ktos kupil 160tys. Astarty po 60,06.
Szeniek

Piechu
Gość

Prezesie, mógłbyś rzucić okiem na ASBIS? Od pewnego czasu trend boczny, sektorowo dość tania spółka. Wyniki też raczej będą pozytywne. Co prawda kilka funduszy w niej siedzi, ale nie mają jakiś ogromnych udziałów.
Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co ty Prezes powiesz na temat spadającego kursu ONICO.
Może warto jeszcze kupować?
Pozdrawiam

Iwan
Gość
Iwan

Co do Pamapolu to obstawiam, że to jest animator. Pewnie mają z któryś z domów maklerskich podpisaną umowę na zagwarantowanie płynności na papierze. Innymi słowy nie oznacza to nic.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Onico znowu słabnie. Niech juz podaja te wyniki.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tylko pytanie, do jakiego poziomu bedzie tak sie ustawiał.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie odnosnie Pamapol. Ta sama osoba ustawia zlecenia na kupnie 7000 szt. np po 1,39 oraz na sprzedaż 7000 szt. po 1,49. Ostatnio dwukrotnie zebrał na kupnie i ustawia sie coraz nizej. Co takie ustawki mogą znaczyć? Dystrybucję czy raczej popyt?
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Powoli można zapominać o wzrostach na giełdzie. Wydaje mi się że jeszcze tylko do końca marca kursy będą podciągnięte. Tyczy się to całego rynku.

kasa24
Gość
kasa24

Witam Prezesa
Czy na dzisiaj jakieś spółki obserwujesz pod kontem zakupu?
Czy nadal przypuszczasz że HELIO jeszcze spadnie do ok 10.?
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co myślisz o cigames? Ostatnia sesja spory spadek po obniżeniu rekomendacji przez Bzwbk. Czy warto wykorzystać ten zjazd do wejścia w spółkę?

Wojetek
Gość

Ja tylko dodam – kluczowa dla nich jest premiera Sniper 3. Udostępnili open betę i to w fazie raczej bardzo wczesnej. Dlaczego ? Brakuje im pieniędzy pewnie na testerów (gracze testują za free), możliwe i że na marketing (open beta wzmaga zainteresowanie). Do tego niestety przyjęcie gry jest póki co fatalne http://store.steampowered.com/app/579800/ . Co to spowoduje ? Bardzo proste – gracze którzy chcieli kupić na premierze lub preorder dwa razy się zastanowią czy wydać kasę na ten produkt. Większość pewnie poczeka aż grę połatają, pojawią się recenzje itd. Efekt więc jest generalnie słaby, co tylko potwierdza zaklinanie rzeczywistości przez Tymińskiego. A na wykresie technicznie tworzy się piękny RGR…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co myslisz o Arctic Paper? Wiem, że pewnie nie podoba Ci się niekorzystny układ walut w IVQ ale: (1)wycena jest mega niska a dodatkowo wskaźniki są jeszcze korzystniejsze bo spólka ma ponad 200M cashu, (2) spółka może wykorzystać dzwignię operacyjną ze względu na przyspieszająca inflację , dodatkowo ostatnie zakupu insiderów wskazują na wiarę w dobre perspektywy.
szejker

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zapomniałeś dodać 334 mln zapasów i 407 mln należności i 212 mln gotówki to daje 963 mln aktywów obrotowych. Zobowiązania krótkoterminowe wynoszą 768 mln zł. Nie jest tak źle jak podajesz. Amortyzacja za 12 m-cy to 119 mln zł a EBITDA 236,5 mln zł. O zdolność do spłaty zadłużenia raczej bym się nie martwił. Widzę to analogię do Grajewa – z biegiem czasu pozbędzie się zadłużenia i wtedy spokojnie będzie wyceniany na 1 mld zł +

Anonimowy
Gość
Anonimowy

na wyniki IVQ15 ujemnie wpłynęło zamknięcie zakładu bodajże w Niemczech, więc raczej nie brałbym pod uwagę c/z. Jeżeli można by się przyczepić to wciąż wysokie ujemne przepływy inwestycyjne. Pytanie czy spółka musi co roku tyle inwestować.
szejker

Kasa24
Gość
Kasa24

Dzieki Prezes jak zwykle za dobre rady. Pozdrawiam

Kasa24
Gość
Kasa24

Przepraszam slowo mi ucieklo ktore opisal pan Abramowicz

Kasa24
Gość
Kasa24

Witam prezesa
A co ty myslisz o spolkach ktore o po Abramowicz. Pozdrawiam

marcink
Gość

Sytuacja cen blachy gorącowalcowanej (BOWIM) w ostatnim okresie przypomina sytuację z przełomu 2009/2010
comment image.html
Nie wiem wtedy jak wyglądała segmentowo sprzedaż ale zakładając marże na poziomie 4-5% dla zysku operacyjnego i ok. 3% dla zysku netto to mamy z minimum 800mln przychodów (więcej ze względu na cła antydumpingowe?) 32-40mln ZO i 24mln zysku netto co da C/Z poniżej 4. Przypominam, że kurs w 2012 po debiucie był na poziomie 8-9zł. Mówią, że rok 2017 ma być rokiem inwestycji, także może być ciekawie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam prezesa itg odpalił wiem że to dość głupie co teraz napisze( bo nie mam żadnego potwierdzenia na to) ale chodzi plotka że prezes ITG rozmawia z Amazonem. Oczywiście to tylko plotka wrocławska ale jeśli okazało by się że jest w tym ziarnko prawdy to…hm pzd wart

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki za info a avia w MIRBUD jest jeden z avia no z tego co czytałem to odpuścił avie , choć firma ciekawa miałem niedawno abc data nie wiem czy nie wrócę dolar słabnie a co sądzisz o tych 2 firmach w avia jesteś

Anonimowy
Gość
Anonimowy

jeśli chodzi o kobiety zawsze im mało kupisz kwiatek chcą bukiet , ja max mam 5 firmy mirbud ,echo , i drozprofil dlatego szukam jeszcze 2, spekuły mnie nie interesują wolę tak jak ty pomału do przodu ,nie powiem Polimex czy inne w pewnym okresie dały zarobić i stracić no to jest gpw .dlatego staram się inwestować długo terminowo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki prezes następnym razem się podpiszę

marcink
Gość

Prezes, apropo szacunków dla AAL i kilku innych spółek to polecam artykuł K. Abramowicza:
https://marketrevolution.ghost.io/moje-oczekiwania-co-do-wynikow-za-q4-2016/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a tak po za tym szacunek za blog namiętnie czytam w porównaniu do ciebie to mam mało papierów no ale przez 1 rok 22 % zysku no i straty odrobione a na gpw to jestem 1 rok ,ialbatros miałem sprzedałem z niewielkim zyskiem ale teraz po niby korekcie to trochę wezmę zastanawia mnie avia na razie ją śledzę .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

witam prezesa a co sądzisz o herkulesie wiem budowlanka cie nie interesuje ale oni wynajmują robią prefabrykaty no i transport , po klepnięciu przez unię funduszy na infrastrukturę mają potencjał wzrostowy tak się zastanawiam czy trochę nie kupić na około 1 rok .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes dlaczego sprzedałeś HEL bo coś dzieje w HEL czy potrzebowałeś gotówki na inne zakupy akcji? Dziś na HEL spadek ok (-4%) czarne świece czyżby sygnał sprzedaż?
Z inwestorski pozdrowieniem
Rekinek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uniwersal
Obserwuje impexmetal, rynrek dziarsko testuje granice 4zl, a nie wierzylem ze sie przebije. Korci mnie zeby dobrac moim zdaniem po przebiciu 4zl puszcza hamulce wlasciciela. Spolka tania, branza metalowa, zyski przywzoite, chociaz wg mnie zanizane kiegowo, no korzysc innych spolek z grupy.
Prezes, ewent inni inwestorzy czy podzielacie moje zdanie?

Universal
Gość

A ja kupiłem co prawda tylko 7 % portfela (gdyby to nie był Karkosik to był kupił za 40%)
W 2016 pozbyli się działki za ponad 85 mln, wiec baza nie ucieknie.
Sprzedają głównie aluminium, cynk i ołów, poniżej 10 % miedź, ale to ma mniejsze znaczenie gdyż są uczestnikiem londyńskiej giełdy metali.
Nowa walcownia aluminium i piec topielny zwiększyły im moce produkcyjne.
Cały rok kupowali akcje spólek z grupy boryszew (udziały w zyskach/wzrost aktywów)
Karkosik stopniowo zwiększa swoje udziały w impexmetalu,
Jest też od roku uchwała o skupie własnych akcji do 4 zł, na 5 lat.

I tu się zaczyna :)

Mało skupionych akcji: czy nie zdążyli, bo ich zastała hossa? czy jest inny priorytet właściciela i nie będzie bronił kursu 4 zł

Tak czy siak bardzo duże obroty na spółce sugerują, że duży inwestor jest zainteresowany spółką, bądź odbywa się skup przed wezwaniem co tez jest możliwe
i zgodne z polityką Karkosika, ale w 2 przypadku nie windowałby ceny tak wysoko.

Ja się skłaniam do wersji, że nastąpiło zainteresowanie polską giełdą i kurs może niedługo polecieć zwłaszcza że powyżej 4 zł nie ma sensu go bronić przez Karkosika.

Tylko czy nie popełniam gdzieś w mojej ocenie grubego błędu?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

ok Prezes do usłyszenia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A jaki ewentualny zasięg zysku z tej inwestycji przewidujesz
Może jeszcze sie na jakąś spółkę ustawiłeś. Jak możesz to podaj.
z góry dziękuje

Anonimowy
Gość
Anonimowy

prezes widzę że DELKO spada kiedyś miałeś tą spółkę. warto teraz kupować?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes warto teraz dokupować AVIE. Jak byś miał kasę to byś kupił. Czy jeszcze poczekać az spadnie niżej?
Pozdrowionka

petrodolar
Gość
petrodolar

Wczoraj spadł Albatros dzisiaj Helio – jak nie urok to sraczka (choć IALBGR dzisiaj odrabia straty). Tak ogólnie to styczeń miałem fantastyczny, ale ostatni tydzień to kilkuprocentowy obsuw kapitału:( Zastanawiałem się nad wykorzystaniem korekty na Helio i sprzedażą Modecomu celem dokupienia właśnie Helio. Doszedłem jednak do wniosku, że takie skakanie z kwiatka na kwiatek nic dobrego mi nie przyniesie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przed poprzednim skupem też były na IAG gry i zabawy.
Jeśli spółka jest grana to mam nadzieję, że nie dla 20-30%.
I tego się póki co trzymajmy.
filip

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja dzis dokupilem po 10zl i mam obecnie 1100 akcji. Moge jeszcze dokupic 900 sztuk, tylko strach pomyslec, jaki poziom bedzie dobry. Wyzej jest napisane 9,2 i moze tam sie ustawię i czesc na ewentualne dalsze spadki. Tez mi sie wydaje, ze spadki byly kontrolowane. Szczegolnie te pojedyncze akcje na bardzo niskich poziomach.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Rzeczywiscie bywaly dziwne zagrywki, np po 1 akcji przy najnizszym kursie z arkusza zlecen.

Universal
Gość

Witam na pokładzie IABGR.
Wyrwałem dziś trochę akcji, liczę ze funduszom :) i niebawem zacznie się wspinaczka.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

w tej chwili zysk przy sprzedaży może wynosić około 60 % przy braku sprzedaży niech każdy sobie policzy wartość firmy, jak nie dojdzie do sprzedaży kurs pewnie spadnie na 9-8 zł ja dokupię wtedy .
wydaje mi się że to ostatni spadek by odebrać akcję , mało kto teraz wytrzyma wzrost kursu np. na 13 zł . miałem 1000 akcji po 10 zł sprzedałem po 12 w tej chwili odkupiłem 1500 średnia 11 zł
lukas8i8

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezesie,
co myślisz o GEOTRANS? Z jednej strony dobre wyniki finansowe i zysk w 2016r. Z drugiej strony spór sądowy Spółki zależnej (Kompania Elektryczna sp. z o.o.) z Torpol S.A. i i informacja o ryzyku niezrealizowania prognozy finansowej w zakresie skonsolidowanego zysku operacyjnego EBIT na rok 2016 na poziomie 4,6 mln zł. Kurs spadł, czy to czas na zakupy czy raczej obserwacje? Pozdrawiam Kacper.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakas masakra. Co oni wyrabiaja na the Albatross?

Zgred
Gość

i dolne widły na Albatrosie…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hmmm na IAG 1 osoba chce puścić 10k po 10.80 trochę to niepokojące co się dzisiaj wyprawia z kursem na tej spółce.. jak tak dalej będzie się działo to możemy nawet po niżej 10 zl zobaczyć.Sam mam stratę 11%.Czyżby ktoś coś wiedział czy dojdzie do sprzedażny?
lopo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobrze, że zostawiłem zapas kasy na ewentualne dokupienie Ialbatrosa.
Swoją drogą bardzo dziwne ruchy.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes dokupujesz livechat dzisiaj

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Albatros ląduje dziobem o beton…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes , czy Twoj wpis z listopada na wątku Danksa jest aktualny ? i co myślisz o zachowaniu się kursu Vindexus ?
pzdr
11ww

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zauważyłem, że ktoś cały czas podaje akcje Danksa po 0,80.
Myślałem o powrocie do tej spółki i ewentualne informacje, co zrobią z gotówką, dlatego pytam, jak wy to widzicie.
Jakie tutaj mogą być scenariusze?
Szeniek

Zgred
Gość

a ja dziś zakupiłem sobie Livechata za 49,41…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Liczba klientów Livechat wzrosła w styczniu o 246 netto. Jak na styczeń, to bez rewelacji, bo w styczniu 2016 było +252, a w styczniu 2015 "tylko" +200.
http://biznes.pap.pl/espi/pl/reports/view/2,343949
Pozdrawiam
MG

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie popatrz proszę na CFI.
Gdzie leży haczyk tak niskiej ceny akcji.
Jak przeglądam raporty to aż wydaje się to niemożliwe.
BIDET

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mała uwaga co do Unified Factory, przychody im spadły bo zmniejszyli skalę działalności w zakresie niskomarżowego outsourcingu na rzecz wysokomarżowych wdrożeń platformy CSA. Spółka mocno się rozwija, emisja po 7,8 jest pod dalszą rozbudowę własnych platform w tym działającej od listopada wersji systemu w modelu SaaS. Trzeba pamiętać że kadra zarządzajaca ma od bodajże listopada 2015r. lock-up 3 letni na swoje akcje. Dla mnie to spółka mocno rozwojowa, a patrząc na wskaźniki nie droga. Dla mnie to dobry typ na longa, na pewno warta obserwacji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes, LSI poinformowało o przejęciu konkurenta. Zamierzasz dokupić, pozostać na dłużej czy będziesz szukał okazji do wyjścia z tych akcji? Pozdrowienia

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za szybką odpowiedź ;)
Rekinek

sebson
Gość

Od dzisiaj już komentuje pod nickiem skoro wszyscy tu tacy anonimowi:) Mógłbyś napisać skąd bierzesz info o cenie stali, które zamieszczasz w aktualnościach? To są dane z wyszukiwarki na koncie maklerskim w BOSiu?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wystarczy wpisać w google: tytuł tabeli indeks cen stali … I o takich pytaniach tu pisano.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja tez sie zgadzam z przedmowca. Proponuje aby spolka wogole byla omawiana nalezy napisac argumentacje, zadac sobie trud w postaci samodzielnego otworzenia raportu kwartalnego.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zaczynam Ci współczuć Panie Prezesie, jeżeli chciałbyś odpowiadać na te wszystkie pytania czasu na analizę zostaje niewiele. Panowie minimum wysiłku, zamiast klepać mało wnoszące pytania spróbujcie sami czegoś poszukać. Wasze działanie obniża czas i jakość zasadniczej pracy Prezesa i tym samym jakość bloga. Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam.
Co sądzisz Prezes na temat inwestowania w spółki dywidendowe? W Twoim portfelu to widzę OEX jako sp dywidendowa. Czy może jest jakaś spółka dywidendowa kt wypłaca regularnie dywidendę i masz ją w portfelu? A może jakieś w tej chwili obserwujesz? Proszę o Twoją opinię.
Z inwestorskim pozdrowieniem Rekinek

Obserwator
Gość
Obserwator

Co sądzisz o spółce ERG? I kolejne pytanie … wcześniej grałeś także na PEPEES, czy nadal uważasz, że jest to spółka warta do zainwestowania?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Ialbatros znowu podaż czekała na zapełnienie lewej strony i sypnęła.
Ciekawy jestem do ilu to może spaść? Są tu jakieś techniczne wsparcia?
Szeniek

petrodolar
Gość
petrodolar

Zamiast na wsparcia popatrzyłbym na kalendarz. Mamy krótki luty, a decyzje odnośnie wezwania mają być podjęte najpóźniej, podkreślam najpóźniej za 27 dni. Wóz albo przewóz …

petrodolar
Gość
petrodolar

Witaj Prezes,
Widzę na Twoim rachunku zmniejsznie salda i taką oto operację:
Wypłata gotówki – wyksięgowanie nie wykupionych obligacji PL-1700.00
Czy możesz przybliżyć nam szczegóły tej operacji. O co dokładnie chodzi?

Marcin R.
Gość

Witam, prezes
Co sądzisz o spółkach:
Unified Factory oraz Unima
Pozdrawiam

Marcin R.
Gość

dodam że chodzi mi o długi termin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes Marcin, pytał o spółkę Unified Factory a nie United :)
pozdr.
piter

Wojetek
Gość

Prezes – Unima chce płacić dalej dywidendy, w 2016 stopa div. wyniosła 10%, więc muszą te przepływy operacyjne poprawić, bo inaczej dywidendy by nie wypłacali ;). Kurs obecnie na oporach z 2011, po jakiejś korekcie i wychłodzeniu (3,0 ? ew 3,40) może być interesujący MZ.

Wojetek
Gość

http://stooq.com/n/?f=1155397&search=+sare+ – bardzo ambitne plany. Spółka póki co nie wygląda na drogą. Co sądzisz o możliwości realizacji tych planów Prezes ?

Nie kojarzę byś pisał o tych obligacjach – tzn dlaczego je kupowałeś, może mały case z catalysta ? Wynik bardzo dobry za miesiąc, 3% lepszy od WIGu :)

Wojetek
Gość

Wiem, że prognoz firm nie lubisz ;), zobaczymy czy SARE je spełni. Rynek póki co zapowiedzi przyjął chyba dość chłodno, w przeciwieństwie do Synektika gdzie konferencja wystarczyła na 15% ruchu w górę.

OEX póki co za bardzo "odjechał", jak skorekci się do 18 zł i będę akurat miał miejsce na niego (staram się nie mieć więcej niż 6-7 spółek) to czemu nie :)

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.