"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

OEX – dzięki przejęciom wyniki powinny się skokowo poprawić

Logo OEX S.A.

OEX – działalność grupy koncentruje się na 3 segmentach : zarządzanie sieciami punktów sprzedaży detalicznej (salony Orange, T-Mobile i Plus), e-biznes oraz wsparcie sprzedaży.

Kupiłem 250 akcji po 15,80, inwestycja nawet do 2-3 lat, oczekiwany wzrost 10-100%.


OEX dawny Tell znany głownie była dotychczas z prowadzenia salonów sieci komórkowych, jednak od ubiegłego roku zaczął rozszerzać swój biznes (grupę kapitałową) i przejał firmy Cursor i Divante (e-biznes) a w tym roku jest w trakcie przejmowania Voice Contact Center, Mer Service (wsparcie sprzedaży) i Archidoc (archiwizacja dokumentów, digitalizacja, skanowanie itp). Akwizycje mają być finansowane długiem a OEX chce nadal pozostać spółką dywidendową (ostatnia stopa dywidendy to 8%) .  Dzięki tym przejęciom salony komórkowe będą odpowiadały do 45% Ebidta Grupy z 60% w obecnym roku. Przejmowane spółki szczególnie Archidoc powinny podnieść Ebidta w 2018r. do 40-50 mln z obecnych 25 mln link Archidoc, zwiększyć przychody o 30-40% a c/z powinno spaść poniżej 5 (mowa o roku 2018r.) – wyliczenia przychodów i c/z z analizy DM BOŚ SA który oczekuje 50% wzrostu kursu w ciągu najbliższych 12 m-cy.

Przejmowane obecnie spółki wpłyną na lepsze wyniki w kolejnych okresach jednak ja liczę że na bardzo dobre wyniki za obecny i przyszły kwartał (pod to zainwestowałem) gdyż obecnie trwa ustawowa rejestracja kart pre-paid, wielu klientom którzy przychodzą do salonów aby zrobić taką rejestrację oferowane są usługi abonamentowe które są wysoko marżowe dla firmy (w 3 kw to pozwoliło wygenerować dodatkowe przychody).
Jeśli chodzi o wskaźniki finansowe to OEX jest trochę wyżej wyceniany niż ja preferuję ale jest to akceptowalne c/z 9, c/zo 5,41, c/wk 1,24, ev/ebidta 5,55 link wskaźniki, bilans i przepływy operacyjne są bardzo ładne.
Spółka znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym który powinien być kontynuowany link wykres.

Największym ryzykiem jest ryzyko zmian w OFE które może negatywnie może wpłynąć na kurs.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Anonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Także uważam, że zakup tej spółki jest ok. Podrosła, ma teraz trochę zadyszki, ale warto w nią wejść, kupiłem i mam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

OEX!! Kiedyś pracowałam dla tej spółki i udało mi się poprawić finanse osobiste Inwestycja w OEX to świetny pomysł. Marka ma dosyć silną pozycję na rynku i można śmiało wypłynąć z nimi na rynek giełdy! Serdecznie polecam!

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.