"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Propozycje zakupu spółek do wirtualnego portfela fundamentalnego

Dzisiejszy post jest nietypowy gdyż zwracam się z prośbą do czytelników bloga aby wyrazili swoją opinię na temat spółek które są w moim zainteresowaniu aby kupić je do wirtualnego portfela fundamentalnego.

PMPG – grupa medialna, wydawca takich tytułów prasowych jak Wprost, Tygodnik do Rzeczy, Historia do Rzeczy i powiązanych z tymi tytułami portali internetowych.
Firma na pierwszy rzut oka pokazała słabe wyniki za 2017 gdyż wykazała 5,30 mln straty, jednak na tak słaby wynik wpłynęły dwa jednorazowe odpisy: pierwszy na 3,17 mln z tytułu zapłaty weksla na rzecz BZ WBK (to będzie trzeba zapłacić), drugi odpis związany z zakupem 50% akcji wydawnictwa Orle Pióro na 11,9 mln (niepowtarzalny odpis tylko księgowy nie gotówkowy). Gdyby nie te odpisy to znormalizowany zysk wyniósłby 9,76 mln.

Spółka obecnie wyceniana jest na 27 mln i przyjmując znormalizowany zysk 9,76 mln c/z wyniosłoby 2,80 czyli śmiesznie nisko. W mojej ocenie bezpieczniej przyjmować do wyceny spółki przepływy operacyjne a nie zysk netto i tutaj mamy kwoty na poziomie 8 mln rocznie.

PMPG przejęło Orle Pióro 22.12.2017 i od 1 kwartału będzie konsolidowało i uwzględniało jego wyniki co powinno pozytywnie wpłynąć na wyniki 1 kw 2018, nie znam wcześniejszych wyników Orlego Pióra ale jeśli spółka jest wyceniana na 24 mln to wydaje się że powinna 2 mln rocznie zarabiać. Trzeba też pamiętać że Święta Wielkanocne były wcześniej w tym roku a to także powinno poprawić wyniki gdyż cały przychód z reklam wszedł w 1 kw. W 2 kw 2017 był robiony odpis na 3,17 mln więc baza jest bardzo niska. Zakładam że w 1 kw zarobili 3,5 mln (1,4 mln rok wcześniej) a w 2 kw 2,5 mln (przy 0,2 mln rok wcześniej).
Jest kilka czynników które mnie powstrzymywały przed zakupem tej spółki ale z upływem czasu wydają się one coraz mniej istotne. Przeciwko firmie (bardziej jej spółkom zależnym) toczą się postępowania sądowe o ochronę dóbr osobistych jakie wytoczyli im Tomasz Lis (8,7 mln) i Kami Durczok (2 mln i 7 mln). Na pierwszy rzut są to kwoty wysokie ale raczej aż tak wysokie wyroki nie zapadną. Świadczy o tym ostatni wyrok który prawomocnie zasądził na rzecz Durczoka 0,15 mln przy 7 mln pierwotnego pozwu.

Można zakładać że z pozostałych dochodzonych 10,7 mln to PMPG może mieć zasądzone maksymalnie 1 mln (zakładam że bliżej 0,5 mln) czyli kwota niewielka przy osiąganych zyskach.
Negatywnie na wyniki mogą wpływać spadające przychody związane ze spadkiem sprzedaży papierowej prasy ale spółka z powodzeniem przenosi płatne treści do sieci (widać to po spadających przychodach i rosnącej marży).
Nie ukrywam też iż nie do końca rozumiem (nie wczytywałem się dokładnie) o co chodzi z obligacjami na rzecz Parrish Media N.V. link.
Niekorzystnie też wygląda sytuacja techniczna spółki gdyż obecnie trwa trend spadkowy, jednak kurs obecnie jest w okolicach zapoczątkowanego w 2016 trendu wzrostowego który wówczas dał 200% wzrostu kursu.

————————————————————————————————————————-
Krynica Vitamin – jest producentem napojów głównie energetycznych. Patrząc na osiągane wyniki to wydaje się że spółka jest prawidłowo wyceniana (c/z 12,28, c/wk 1,30, ev/ebidta 6,56). Jednak jest jeden czynnik który może sprawić że wyniki w obecnym roku mogą się podwoić czyli cukier. W ostatnich miesiącach ceny cukru mocno spadają i są duże niższe niż rok wcześniej. Obecnie ceny cukru są niższe o około 40% niż rok temu i nie można wykluczyć że jeszcze spadną.

Na tak duże spadki cen cukru wpływ mają zniesienie limitów produkcji w Unii Europejskiej oraz wysoka podaż surowca na świecie która wpływa na spadek notowań na światowych giełdach.
A jak cukier może przełożyć się na wyniki Krynicy Vitamin. Zrobiłem sobie proste (łopatologiczne) wyliczenia (wysłałem zapytanie do firmy ale jeszcze mi nie odpowiedzieli) jaką część kosztów stanowi cukier. Przyjąłem że przeciętnie na 1 litr napoju przypada 100 gram cukru, cukier jest tańszy obecnie o 80 groszy netto na kg, a firma produkuje 103 mln litrów napoju po 2zł.

Teoretycznie dzięki niższym cenom cukru spółka może mieć niższe koszty o 8,2 mln co przełożyło by się na jakieś 7 mln wyższego zysku netto, jednak rozsądniej sobie przyjmować kwotę na poziomie 4-5 mln gdyż mogą wzrosnąć inne koszty firmy, mogą też być podpisane wieloletnie umowy z dostawcami cukru nie uwzględniające obniżek cen cukru, w drugiej połowie roku ceny cukru mogą wzrosnąć.
Pozytywnie na wyniki tego roku może wpłynąć podpisana umowa z jednym ze światowych liderów rynku spożywczego link (nieoficjalnie chodzi o Pepsico), wg której miesięczne przychody mogą wynieść 1,30 mln lub 2,60 mln (w zależności od liczby zamówień).

Oczekuję że w 2018 roku Krynica Vitamin zarobi 10-11 mln zł co przy 5,7 mln zysku w 2017 da 60-70% wzrostu zysku a c/z spadnie do 6/7.
Jak nad każdą spółką na pewno widnieje wiele zagrożeń jak choćby silna konkurencja, wzrost wynagrodzeń i wprowadzone nowe prawo wodne (nie potrafię określić jego wpływu na wyniki).
Technicznie trwa krótkoterminowy trend wzrostowy ale był on wywołany z tego co się orientuję plotkami o zamiarze podpisania umowy o współpracy o której powyżej napisałem (rynek chyba oczekiwał większych rozmiarów tej umowy).

————————————————————————————————————————-
4 fun media – działa na rynku mediów i reklamy poprzez telewizje tematyczne np. 4fun
TV, Screen Network (cyfrowe nośniki reklamy) czy agencja reklamowa
Bridge2fun. Jest to spółka którą miałem około rok temu w portfelu rzeczywistym i której kurs urósł blisko 100% po mojej sprzedaży (można się popłakać). Myślę o kupnie tej spółki na krotki termin z kilku powód.
Po pierwsze niska jej wycena patrząc na wskaźniki (c/z 6,10, c/wk 1,24, ev/ebidta 3,59), z dobrym bilansem (bez zadłużenia finansowego), z dobrymi przepływami operacyjnymi.
Po drugie: dość dynamicznie się rozwija dzięki przejęciom kilku spółek w ostatnich dwóch latach. Szczególnie mocno na wyniki wpłynęło kupno spółki Screen Network czyli lidera rynku reklamy zewnętrznej którego zysk Ebidta w 2017 rok wzrósł aż pięciokrotnie do 4,1 mln.
Zachęcam do przeczytania krótkiej analizy spółki link.
Dzięki przesuniętym wcześniejszym Świętom Wielkanocnym oraz przejęciu w 4 kw 2017 spółki PRN Polska przez Screen Network (spółka zależna 4 fun) spodziewam się bardzo mocnych wyników za 1 kw 2018, oczekuję iż zysk netto może wynieść około 2 mln co dałoby około 200% wzrost zysku netto. Ponadto można się spodziewać iż spółka zaproponuje wysoką dywidendę (około 70 groszy na akcje i 6,5% stopa dywidendy).
Niewątpliwym atutem i ryzykiem 4 fun media jest trwający trend wzrostowy gdyż w ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs wzrósł ponad 100% ale tak duży wzrost może zachęcić do realizacji zysków.

————————————————————————————————————————–
Esotiq & Henderson – producent bielizny damskiej i męskiej, posiadający sieć sprzedaży w Polsce (263 sklepy) i w Europie (23 sklepy). Jest to spółka która w ubiegłym roku wydzieliła deficytową część firmy do osobnej spółki (biznes Eva Minge) i od tego czasu wyniki nie będą już konsolidowane. Podział nastąpił od 27 lipca 2017 i efekty widać we wzrostach zysków od 3 kw 2017 w stosunku do okresów porównawczych.

Jak widać wzrost zysku netto jest bardzo wysoki ale należy zauważyć iż w 3 kw 2017 w przychodach finansowych znalazła się kwota 5 mln z tytułu wydzielenia segmentu – jest to jednorazowy i niepowtarzalny przychód którego nie powinno się uwzględniać. Powodów kupna jest kilka.
Pierwszy i główny to sprzyjający kurs walutowy. Spółka około 90% sprzedawanych produktów importuje z dalekiego wchodu w dolarach.

Spadek kursu usd/pln o 15% r/r powinien pozytywnie przełożyć się na wzrost osiąganej marży.

Drugi powód to planowany dalszy wzrost sieci sprzedaży, gdyż spółka planuje zwiększenie sieci sprzedaży o 38 salonów czyli o około 13% a to powinno się przełożyć na dalszy wzrost przychodów.

Kolejnym pozytywnym czynnikiem choć może i krótkotrwałym może być efekt psychologicznego zaskoczenia inwestorów (jeśli coś takie istnieje). Wyniki za 1 i 2 kw 2017 są gorsze bo zawierają jeszcze spółkę Eva Minge. Aktualnie jak firma będzie pokazywała wyniki to one mogą być znacznie lepsze od tych rok temu (to tylko na papierze bo faktycznie w 3 kw zostało to wszystko wyrównane). I tak zysk netto za 1 kw 2018 mógł wynieść około 1,5 mln (oszacowałem to na podstawie podanych przez sppołkę szacunków przychodów i osiąganej marży) a rok wcześniej było to 1,3 mln straty. Wzrost zysku o 2,8 mln na pierwszy rzut oka dla nie znających tematu inwestorów może być czynnikiem zachęcającym do zakupu akcji (w 2 kw pewnie będzie podobnie).
Pozytywnie można też odnosić się do spółki w kontekście aktualnej wyceny. Pomimo faktu iż wyniki za ostatnie 12 miesięcy zawierają wiele niepowtarzalnych korekt, jednak nie zmienia to faktu iż wskaźniki finansowe są dosyć niskie (c/z 7,30, c/wk 1,28, ev/ebidta 8,81). Prawidłowo też wygląda bilans i przepływy operacyjne spółki. Na plus należy też wspomnieć o uchwalonym i trwającym skupie link wg którego spółka chce skupić za 21 mln zł 446.700 akcji po kursie pomiędzy 0,10-45zł (obecnie jest skupione 19.024 akcji).
Od strony technicznej kurs przebywa w mocnym trendzie wzrostowym, kurs akcji w rok wzrósł o 153% i tak duży wzrost może kusić inwestorów do realizacji zysków.

————————————————————————————————————————
Podsumowanie
Jak widać powyżej każda opisana powyżej spółka powinna pokazać znacznie lepsze wyniki r/r, w przypadku niektórych silny wzrost będzie głównie w 1 kw 2018, dla innych w pierwszym półroczu a dla innych nawet w całym roku. Wydaje się że w przypadku możliwych do osiągnięcia w tym roku wyników, obecne wyceny tych spółek wydają się niskie i można brać je pod uwagę jako potencjalne inwestycje. Chciałbym zaznaczyć iż nie znam doskonale tych spółek, mogłem błędnie ocenić ich potencjały oraz pewnie nie wiem o wszystkich zagrożeniach jakie mogą ich dotyczyć i dotknąć w przyszłości. Każdy czytelnik tego posta musi mieć świadomość że ten post nie jest rekomendacją kupna jakiejkolwiek z tych spółek a należy go traktować jako zaproszenie do dyskusji na temat  perspektyw tych spółek.
Dlatego zwracam się z prośbą do czytelników aby wyrazili swoje opinie na temat tych spółek (jak ktoś wie coś więcej na temat którejś z tych spółek to proszę o informację w komentarzach pod postem). Może też przeprowadzimy głosowanie którą spółkę wrzucić do portfela (każda spółka spełnia moje kryteria doboru do portfela dywidendowego) lub za małe pieniądze w celach szkoleniowych zakupię każdą z nich (tak po 2,5% kapitału).

Pisząc tego posta korzystałem z informacji przekazanych przez spółki w formie raportów giełdzowych, z serwisów giełdowych biznesradar.pl, stooq.pl, isbnews.pl.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad portfela link  i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan Wirtualnego Portfela Fundamentalnego oraz posiadane akcje link rachunek.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
20 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CorcoranmisiekKamil CzapskiJarek TurekGunio77 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Odnośnie mojego postu z 21 kwietnia (Jacek)
Odradzałem zdecydowanie PMPG … kurs spadł z 2,6 na 2,2
Krynica niskie obroty kurs bez zmian niepłynna
Estuig korekta w dół ale wciąż trend wzrostowy.
Najlepiej radzi sobie 4Fun (którą jak sprzedałeś kurs wzrósł 100%)

Trzeba inwestować z trendem. (Trend moim przyjacielem) co widać na przykładzie PMPG i 4FUN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co myślisz o spadku kursu Idea Banku ? Czy to rykoszet od GetBacku czy coś bardziej związanego z fundamentami ?
Getin wypuści akcje. Pojawiają się informacje o tym jak dużo obligacji swoim klientom sprzedał Idea Bank i jego ramię dla VIP-w czyli Lions. To na pewno spowoduje straty ich klientów i utratę nieco reputacji. Ale czy aż taka przecena jest uzasadniona ? Moim zdaniem to spore przereagowanie. Mają dobrze sprofilowaną ofertę na klienta biznesowego.
Co o tym myślicie ?
Grzegorz

Corcoran
Gość

Prezesie, ponieważ lubisz 4FanMedia, ciekaw jestem Twojej opinii o spółce, która jest także konkurentem Screen Network. Obszar działania to marketing sensoryczny w oparciu o budowę własnej sieci. Dzisiaj ukazał się raport 2017 i mówi on wiele. Spółka regularnie podaje prognozy i je realizuje. Wzrosty są systematycznie dwucyfrowe (przychody, EBIT, EBITDA, zysk netto), potwierdzane przepływami. Płaci dywidendy od 5 lat( tegoroczna rekomendacja blisko 6%, realizuje Bay back.

Spółka jest beneficjentem wzrostów konsumpcji z oferta ma zasięg globalny. PDM w rekomendacji wycenia akcje na 5 zł

Tu link do sprawozdania zarządu
https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2018-04/Sprawozdanie_z_dzialalnosci_zarzadu__Grupa_IMS_%2717_201804242087359603.pdf
pzdr

Corcoran
Gość

Spójrz na strukturę przychodów i ich stopy rentowność z poszczególnych źródeł przychodów.
Największy wzrost nastąpił w przychodach reklamowych o 23% (9092 vs 7417) a tu jest wykazana największa rentowność 71%. Praktycznie oznacza to, że 71% z 1,675 ml zł wzrostu= 1,189 mln zł zysku dodane do 2017 z samych reklam. Koniunktura reklamowa się rozkręca wpływa na to wzrost konsumpcji, dlatego 2018 może pozytywnie zaskoczyć… Dużo pokaże już I Q 2018. Ponadto zarząd podtrzymuje prognozę średnioterminową, co zgadzam się nie wynika iż uda się zrealizować z rozwoju organicznego. Więc albo mierzą w akwizycje albo trudno uwierzyć w realizację takiej dynamiki. Mam tu na myśli głownie rozwój sieci abonamentowej…

misiek
Gość

Heja Prezesie,
Wiesz czemu to wchodze i klikam z przyjemnoscia na banery – ze wzgledu na to ze chce wyrazic podziekowanie za Twoja szczerość.

A wracając do propozycji – ZEPAK – ostatnio rośnie mocno, dodatkowo to super spółka dywidendowa + Pan Solorz ktory jest glownym udziałowcem walczy jak lew o nowa kopalnie… tak czy inaczej, w dywidendowo bardzo ciekawa spolka, a aktualne wyceny calkiem atrakcyjne.

Druga propozycja, Autopartner – sa reko nawet w okolicach 6-7.. aktualnie 4,5

Pozdrawiam,
Misiek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Wiesz, ze Cie lubie;) Szczegolnie za to, ze sie czesgo nie zgadzamy hehe;) Na tym polega konstruktywna polemika…Co Ty z ta ropa? Rainbow uruchomil kolejna flanke w swojej zdywersyfikowanej dzialalnosci, czyli odkupuje hotele w Grecji (kredyt niskooprocentowany z BGK + srodki wlasne). Poza tym to jest top3 touroerarorow na rynku. Jakosc do ceny jest ponadprzecietna. Kolejna kwestia-rynek rosnie 15-20% rocznie. Dywidenda bedzie wieksza, bilans zdrowy. I to, co lubie najbary na bananowce-akcjonariat skladajacy sie z wlascicieli od zarania dziejow i insfgtucje. Technicznie: jak to opisali Twoi koledzy z gpwatak. Musi przejroczyc 45 zl i moim zdaniem sky is the limit. To jest jedna z najlepszych spolek GPW. No i nie uzalaj sie, ze miales po 20 zl…ja mialem po 3 zl. No i co z tego. Na Cd projekt i 11bit kombinowalem podobnie…wyszedlem, jak zablocki na mydle…e bre spolki w srednim lub dluzszym terminie zawsze sie obronia a Rainbow na pewno do nich nalezy.

Nieuk.

Kamil Czapski
Gość

witaj Prezesie,
a co sądzisz o Rainbow Tours SA? z punktu widzenia wskaźników fundamentowych są dość drodzy, ale biorąc pod uwagę aktualny sezon, który może być świetny dla wszystkich firm tego typu to chyba warto? dodatkowo dywidenda około czerwca…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

BAH rzeczywiście wygląda niepokojąco. Ciekawe o co chodzi?
Prezesie, co sądzisz o Lentex. Opisałem kilka wpisów wyżej dlaczego kupiłem.
mn

Jarek Turek
Gość

Witam
Prezesie jak widzisz dalej spółkę CDRL?pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ba holding firma, z krótką historia jedna wielka niewiadomą, cos jak GetBack, tylko jeden raport i szemrany właściciel. Dziwię się że takie jajko niespodzianka trafiło do portfela. Pozdrawiam

BudzikM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tez bym uwazal na takie spolki…
Co do tego Lentexu-technicznie zaczyna lepiej wygladac. Ja nie lubie Moski i nie kupuje spolek, gdzie on jest w oficjalnym akcjonariacie.

Zwrocilbym uwage dzisiaj na ten Instal Krakow. Jak Prezesie mialbys czas wieczorem to napisz prosze co myslisz. Rekomendacjami sie nie suveruje, ale DM BOŚ zaaktualizowal wycene do ponad 20 zl i "kupuj".

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kupiłem akcje Lentexu. Kilka powodów:
1. Dywidenda 55 gr
2. W zeszłym roku na inwestycje w rozbudowę produkcji wydali 35 mln. W tym roku pewnie będzie to znacznie mniejszy koszt albo żaden, więc powinno to dać wyższy zysk
3. Prezes zapowiedział w liście do akcjonariuszy, że 2018 rok to rok skoncentrowany na poprawie wyników, więc zakładam, że wie co mówi.
4. Prezes niedawno kupił pakiet akcji.
5. Stabilny akcjonariat – niezbyt skoncentrowany z rozsądnym ff
6. Kurs ma co odrabiać.
Minusem jest to, że w ub.r koszty surowców były wyższe. Ciekaw jestem jakie surowce trzeba brać pod uwagę, żeby ich wpływ móc przewidzieć w tym roku.

Co sądzisz o tej spółce?
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc Wszystkim,

Prezesie w Esotiqu nie dodales jednego waznego aspektu-ta spolka ma najwyzsza marze na sprzedazy.

Z tych medialnych, to do 4fun dodalbym jeszcze Kinopol, o ktorym wczesniej wspominalem.

Milego poniedzialku i tygodnia,

Nieuk.

Gunio77
Gość

4fan i esotiq trzymam od dawna. 4fin przeszed pozytywna transformacje od sól mi tv do Multi spółki. Tv. Reklama. Reklama zewnętrzną. Trochę rys jest na raporcie za 4 kw. Za mało zarobiła tv za duzo reklama zewnętrzną. Natomiast esotiq powrócił do żyskownosci, ale sprzedaż im ostatnio przestała rosnąć, ale z drugiej strony tani usd i wysoki zbns.pewnie maja potencjał do ok 8 mln zn w 2018

Gunio77
Gość

Pmpg radze unikać tej spółki jak ognia. Orle pióro odpis księgowy hahaha. Najpierw poszła kasa na zakup obligacji. Potem za nie kupili ile pióro i okazało sie ze jest g… Warte stad odpis księgowy. Błagam. Z góry widać, ze od nie chce dzielić sie zyskiem z drobnymi akcjonariuszami.generalnie wprost zarabia kasę, ale bilans i cashflow pokazują ze gotówką gdzieś ucieka.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jakie są wasze opinie dotyczące Efektu?

Moja ocena:

Zalety:
– Niska wycena (Atrakcyjne wskaźniki)
– Stosunkowo niski frank. (Wycena frankowego kredytu)
– Stabilne przychody

Wady:
– Niska płynność.
– Płaskie przychody. Ciężko spodziewać się znacznej poprawy wyników.

Możliwe, że spółka zdecyduje się na pewien projekt budowlany(jakis czas temu pojawil sie komunikat o warunkach zabudowy). Brak dużej zminnosci przychodów umiesciłem w wadach(kurs nie wzrośnie po podaniu nadzwyczajnych wyników) i zaletach(przy aktualnych wskaznikach trudno o ich pogorszenie) :) Istotnym czynnkiem jest rozwój hotelarstwa w Krakowie, raczej buduje sie coraz wiecej hoteli. Mogę się domyślać, że wiekszość gości hotelowych stanowią klienci biznesowi. W takim przypadku przenoszenie swoich biur do Krakowa przez miedzynarodowe korporacje jest czynnikiem pozytywnym. Kurs akcji od okolo maja zeszlego roku obsuwa sie na niskich obrotach. Stosunkowo niewielki kapitał mogłby podnieśc notowania znacznie wyzej. Jestem ciekaw waszych przemyslen.

Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oczywiście widziałem, że miałeś Efekt. Od tego czasu sytuacja spółki wygląda znacznie ciekawiej. Kurs jest niższy, zmniejszyło sie zadłużenie. Spółka stara się co roku wypłacać wyższą dywidendę. Moim zdaniem w tym roku może to być powyżej złotówki, co przy aktualnym kursie da prawie 5%. Interesujące są zachowania kursy podczas otwarć i zamknięć. Regularnie ktoś wymienia jedna akcję +/-3% od ceny handlu w trakcie dni. Dodatkowo widać zrzuty w trakcie dnia, które ściągają kurs na niższe poziomy. W raporcie na koniec roku zadłużenie długoterminowe moze spasc do 50 mln(kurs franka). Korporacje w znakomitej większości wynajmują powierznichnie biurowe. Są to najmy długoterminowe. Wynajęcie biura w bliskiej lokalizacji hotelu i centrum konferencyjnego może być łakomym kąskiem, który zapewni stałe dochody na kilka lat i potencjalnie może zwiększyć wpływy z hotelu. Moim zdaniem, jesli ktoś będzie chciał kupić większą ilość akcji to od razu wyciągnie kurs dużo wyżej. Wzrost do ceny po której sprzedawałeś jest całkiem realny. Byłoby to prawie 50% wiecej niż jest teraz

Moje pytanie:
Dlaczego uważasz, że Rybitwy będą siadać?

Pozdrawiam,
Automotive

Kryza
Gość

4fun

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nie lubie spolki PMPG. Drukarze-doslownie w przenosni;)
O Esotiqu i 4fun media moje zdanie znasz:) Musze sobie poczytac o tej Krynica Vitamin.

Ja prosilbym jeszcze o rzut Twojego oka na Mercator i Voxel. Moim zdaniem w bardzo ciekawej sytuacji fundamentalnej i technicznej sa jeszcze: Kinopol, Instal Krakow, no i oczywiscie Livechat, na ktorego "naganialem" ;)

Milej niedzieli,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziekuje Ci bardzo, ze w ten piekna niedziele znalazles czas.
Co do Voxela, to nie wiedzialem, ze objeli udzialy w tej spolce. Dla mnie to jest bardzo wazne, jak spolka rozwija sie organicznie, ale takze przez akwizycje.
Co do Mercatora-tam dochodzi jeszcze jeden plus-chca bardzo silnie wkroczyc na rynki zachodnie. Ryzyko walutowe mozna zdywersyfikowac, ale masz racje-to zawsze ryzyko.
Jeden argument, ktory ja bym dolozyl. Spolki wygladaja bardzo dobrze technicznie. Na Mercatorze pojawily sie tez ostatnio wysokie wolumeny.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam,

Nieuk.

OBS
Gość
L.
Gość

To ja zaproponuję cos kontrowersyjnego. Zgodnie z prognozą Pana Białka:
http://wojciechbialek.blox.pl/2018/04/System-sprzedal-WIG.html
do czerwca zredukować akcje w portfelu do zera.

Zgred
Gość

Prezes…

zawsze może być taniej…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam

PMPG trend spadkowy, nie ma sensu teraz w to inwestować … cena 2,60 … wsparcie 2 zł, poczekaj na zmianę trendu lub ustaw się z kupnem po 1,9x. Ja bym tego nie kupił

Krynica – średnie roczne obroty 14 tys … od razu odpada (chyba, że inwestujesz max 5 tys) wykres ok

4FunMedia … sprzedać akcje z zyskiem a potem kurs rośnie o 100% … znam ten ból z autopsji na CdProjekt, silny trend wzrostowy, ciekawa branża
Etotiq … nie znam spółki ale wykres ok

Ogólnie nie podoba mi się wykres Twojej pierwszej spółki. Reszta wykresów ok.
Na Twoim miejscu starałbym się łączyć analizę fundamentalną z techniczną
Pozdrawiam
Jacek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
Najbardziej technicznie podoba mi się Krynica Vitmin. Zagrywałbym na wybicie oporu na 5,96 zł.

Pozdrawiam
Robert R.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajne analizy, miałem pmpg ale wyszedłem ze stratą…
Masz prezes premium na stockwatch? pojawiła się analiza BZWBK i ciekawi mnie co tam w trawie piszczy:D mają robić rebranding a wig-banki w ciekawym miejscu
Krzysiek. pozdrawiam miłego weekendu ( ja niestety cały pracujący :( )

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.