"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Przegląd największych spółek odzieżowych notowanych na GPW

Na GPW funkcjonuje indeks sektorowy WIG-odzież, w którego skład wchodzą spółki (obecnie jest ich 15) uczestniczące w indeksie WIG i jednocześnie zakwalifikowane do sektora „odzież i kosmetyki”. Datą bazową indeksu jest 30 grudnia 2016 r., a wartość indeksu w tym dniu wynosiła 5175,40 pkt. Jest to indeks dochodowy i przy jego obliczaniu uwzględnia się zarówno ceny zawartych w nim akcji, jak i dochody z dywidend i praw poboru.

Od momentu jego utworzenia, indeks spada 9,32%, szczególnie bolesne są tegoroczne spadki, przekraczające 50%.

Zdecydowanie największy udział w tym indeksie ma LPP (77,237%), kolejny CCC ma 13,339% udział, VRG z 5,521%, Lubawa 1,619 %, a pozostałych spółek, udział w indeksie nie przekracza 1%.

W opublikowanym na Portalu Analiz. artykule skupiłem się na 3 największych spółkach z branży, czyli LPP, CCC, VRG.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli 1.300 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.