"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Nadszedł czas zmian na blogu oraz w moim podejściu do inwestowania !!!

Ostatnie 10 miesięcy były niezbyt udane dla prowadzonych na blogu portfeli głównie z dwóch powodów. Pierwszy to słaby sentyment na GPW do małych i średnich spółek w które głównie inwestuję.
Drugi powód to niepotrzebne ufanie fundamentom (przykłady Getback i Unimot) pomimo ewidentnych sygnałów ostrzegawczych płynących z analizy technicznej (głównie kierunek płynącego kapitału).  
Jako że nie mam możliwości wpłynąć na sentyment do spółek więc postanowiłem dokonać zmian i  zacząć wykorzystywać/łączyć analizę fundamentalną z analizą techniczną. Aby to miało jak najlepsze efekty inwestycyjne nawiązałem współpracę z prawdziwymi zawodowcami z gpwatak.pl. Określenie zawodowcy w mojej ocenie nie jest na wyrost gdyż przez 2 tygodnie użytkowania ich serwisu Premium (płatnego) na faktach/liczbach przekonałem się że są świetni w tym co robią. GPW Atak to społeczność ponad pół tysiąca ludzi którzy inwestują czy spekulują w sposób świadomy kierując się standardową maksymą „pozwól zyskom rosnąć, tnij straty”. Serwis jest prowadzony przez inwestora długoterminowego Michała oraz Błażeja spekulanta swingowego – duet inwestorów, którzy od blisko 4 lat przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w postaci wpisów czy komentarzy stosując głównie analizę techniczną. Wszystkie wykresy analizowane są głównie przez pryzmat świec japońskich i wolumenów utworzonych na danej świecy o różnym interwale, a każda z nich ma dla nich inne, szczególne znaczenie. W serwisie można znaleźć wiele użytecznych funkcjonalności link w tym teoria (nauka AT), shoutbox (czat na żywo użytkowników), co dwa tygodnie zamknięte rozmowy analizujące wyniki i co najważniejsze sygnały techniczne (miejsca wejścia/zakupu) dla potencjalnych inwestycji. I ten ostatni punkt jest szczególnie kuszący dla każdego użytkownika serwisu czyli dogodne miejsca wg analizy technicznej do kupna akcji i ewentualne miejsce do cięcia straty tzw. stop loss. Patrząc na prezentowane historyczne link dane widać że to działa i podawane sygnały dają zarabiać. W ostatnim podsumowaniu z 22 stycznia 2018 za rok 2017 dla przykładu styczniowe i lutowe sygnały tak wyglądały (więcej mi się nie zmieści):
Współpraca analizyprezesa.pl i gpwatak.pl będzie odbywała się na kilku płaszczyznach. Ja będę pisał analizy i wypowiadał się na gpwatak.pl na temat fundamentów spółek, natomiast gpwatak.pl będzie wspierał mój blog w kwestiach analizy technicznej. W przypadku gdy jakaś spółka zainteresuje mnie ze względu na mocne fundamenty, najpierw będę uzgadniał z gpwatak.pl najlepsze miejsce na jej kupno wynikające z AT i umiejscowienie ewentualnego stop lossa. W każdej analizie zakupionej spółki będzie się znajdowała analiza techniczna wykonana przez gpwatak.pl. Ponadto w najbliższych dniach pojawi się analiza techniczna wszystkich spółek znajdujących się w wirtualnym portfelu fundamentalnym (a może i dywidendowym). Nasza współpraca będzie miała też charakter reklamowy tzn. w eksponowanych miejscach naszych blogów będą zamieszczone linki do naszych stron. Oświadczam też iż jeśli czytelnik bloga analizyprezesa.pl wykupi płatny dostęp do serwisu gpwatak.pl to ja z tego tytułu nie mam żadnych finansowych korzyści i nie otrzymam żadnej prowizji. Jedyną i mam nadzieją istotną korzyścią nawiązanej współpracy będzie uatrakcyjnienie i wmocnienie pojawiających się treści oraz poszerzenie grona stałych czytelników bloga.
avatar
13 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
mario wUnknownPrezesgregorioryeAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Ciebie serdecznie Prezesie. Bardzo dobra "estrukturyzacja" w podejsciu do inwestowania/spekulowania. Brawo!:) Jak tak czytam, co tutaj napisales-to mam wrazenie, ze czytales to, co napisalem ostatnio na znanym forum na watku Playa. Nawet sie zastanawiam, czy to Ty nie napisales tam sw9jego maila, zebym sie odezwal. Ja dopiero wczoraj odkrylem Twojego bloga. Masz wiele dobrych intencji, ale widze sporo bledow mawet w analizach fundamentalnych spolek. Jesli chodzi o NewConnect-to tam sa perelki, ale jest jeszcze duzo "instytucji" i "inwestorow", ktore dzialaja od zarania dziejow i to w ramach potencjalnej, zorganizpwanej grupy przestepczej. Mozemy robic burze mozgow i dzielic sie spostrzezeniami. Nie mam bloga, nie robie Ci konkurencji-zeby bylo jasne;) Jesli chodzi o analize fundamentalna tez jest wazna perspektywa rozwoju spolki, jej mozliwosc ekspansji. Nie tylko biezace zagrozenia i szanse operacyjne, jak ryzyka walutowe, czy tez cen surowcow. Sledzenie trendow. Warto tez przesledzic zyciorys zarzadu, RN etc. Sledzic trendy i miec tez troszke nutke futurologii.No chyba, ze jest to zwykla inwestycja pod wskazniki. Pozdrawiam "Nieuk". Ps. Napisalem tam komentarz pod wpisie na Asbis. Przepraszam za literowki. Zycze Tobie i wszystkim milego dnia:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Uważam że to będzie dobra zmiana :) Gpwatak stronę kojarzy chyba każdy kto jakiś czas już siedzi na giełdzie. Rynek jest trudny, ciągłe spadki więc wsparcie "techniczne" na pewno się przyda. Po za tym chłopaki ze strony jak widać maja dobre wyniki-ich system po prostu działa. Fundamenty fundamentami ale jest takie powiedzenie że "rynek potrafi być znacznie dłużej irracjonalny niż ty wypłacalny". Analiza techniczna w przypadku Unimotu czy Getbacku wskazywała wyraźnie nie kupować gdy trend spadkowy i cóż akurat się sprawdziło. Czas pokaże jak będzie ale myślę że Prezes podjąłeś słuszna decyzje decydując się na współpracę. Dominik C.

mario w
Gość

Cześć Prezesie.
Ta współpraca to będzie polegała jedynie na naprzemiennych wpisach na obu stronach i wzajemnym zachwalaniu się nawzajem czy będziesz robił jakieś zakupy z informacją ,że to na podstawie typowania gpwatak czy też wspólnego z gpwatak.
pozdrawiam mario.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Osobiście wierzę w inny sposób inwestowania oparty o fundamenty, pomysł spółki, jakość produktów itp. analiza wykresu i zakładanie że kreska posiada inteligencję jest złudny. Dlatego cenie sobie Twoje Prezes analizy bo oparte są na faktach i (wydaje mi się) istotnych przesłankach. Za SEKO masz u mnie medal.

Jan z Kociewia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes. Uwaga techniczna czy się da jakoś oddzielić te techniczne bajania od Twoich postów i (co najcenniejsze na tym blogu) komentarzy i dyskusji. Chodzi o to żeby jakoś w kategorie zamykać technikę i dyskusję(i posty). Używam RSS i chętnie bym to sobie podzielił.

Dzieki

Jan z Kociewia.

Unknown
Gość

Czy analiza techniczna ma jakikolwiek sens na spolkach z New Connect, ktorych mediana dziennego obrotu nie przekracza kilku tys zlotych?

Przemek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Ostatnie 10 miesięcy były niezbyt udane dla prowadzonych na blogu portfeli głównie z dwóch powodów."

Ja bym dodał jeszcze 3 najważniejszy.
Zacząłeś publikować ściemę a nie realny portfel jak wcześniej i to cie pogrążyło.

wytrwałości w tej ściemie życzę
pozdrawiam
Żyd

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak przy okazji, sprzedawcy sygnałów- zarabiają na sprzedaży sygnałów …
jurek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tu nie chodzi o sygnały, tu chodzi o bloga a jak wiadomo całkiem inaczej się inwestuje realne pieniądze a całkiem inaczej wirtualne – to są całkiem inne decyzje i wszyscy o tym wiedzą. A bloga dalej chwalę i szanuje i nic się nie zmieniło odnośnie szanowania twoich uzasadnień w stosunku do zajmowanych pozycji ale jednak wirtualnie to nie to samo.

Żyd

Anonimowy
Gość
Anonimowy

mial rok temu, w styczniu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy na tym zdjęciu dobrze widzę sfinks 3 zł ?? Przecież zł to on miał dwa lata temu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo się cieszę z nawiązanej współpracy z gpwatak. :) Pozdrawiam Batman. Mój krótki artykuł o ochronie kapitału i zajmowaniu pozycji. https://gpwatak.pl/analiza-techniczna/o-ochronie-kapitalu-zajmowaniu-pozycji-slow-spolki-zblizajacy-sie-tydzien/

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajne info o rozszerzeniu formuły działania Prezesie. Najpierw obawiałem się po przeczytaniu kilku zdań, że to niedobry kierunek wynikający ze zniechęcenia tym co ostatnio dzieje się na giełdzie. Ale pomysł na współdziałanie jest na pewno dobry. W trudnym czasie może trzeba bardziej wyrafinowanych metod. A samemu wszystkiego nie da się zrobić najlepiej. Połączenie fundamentów i at – super!

Pozdrawiam. Paweł

gregoriorye
Gość

Nigdy nie mów nigdy :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Stosował Prezes kiedyś sam AT ? Drugie pytanie jest takie kiedy Altus TFI może przekazać informację o dywidendzie i jak może zachować się kurs, bo powiem szczerze że męczy mnie ta spółka już ?
Michał H.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.