"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 6b/2017

29.06.17 – 4fun media uchwalił 25 groszy dywidendy link

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem

aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów. 
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
avatar
88 Comment threads
83 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Marcin R.MałyTomekJacekpetrodolar Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie , co sądzisz o Arctic ,Enterair? Cena dosyć atrakcyjna , ale moje perspektywy mieszane na kolejne kwartały. W enterze konkurencja niedługo zawita na rynku Europy Ryanair sun i może namieszać na rynku. Chętnie poznam Twoją opinie. Tomasz Radom

Ben
Gość
Ben

Myślę, iż Komputronik warto trzymać przynajmniej do końca sierpnia, kiedy planowane jest rozwiązanie wielomilionowego sporu prawnego. Nie bez kozery odkładają to w czasie – nie jest wykluczone, że maja to już dogadane i celowo tylko przekładają termin, albo przynajmniej mają uzgodnione zarysy tego porozumienia. Chcą do tego czasu mieć więcej w akcjonariacie komputronika. Wydaje mi się, że ich głównym celem nie jest zdjęcie spółki z gpw (choć oczywiście jakby im się udało to byliby zadowoleni, bo mają świadomość, że cena którą oferują nie skłoni aż tak wielu akcjonariuszy. Do końca wezwania będzie trwało przekonywanie jak to ze spółką jest źle i żeby oddawać akcje póki jest "godziwa" cena. A prawda jest taka, że widzą jak jest tanio i jak całkiem dobrze rysują się perspektywy przed spółką. Taki jest mój ogląd sytuacji i ja osobiście nie zamierzam brać udziału w wezwaniu przy obecnej cenie. Mogą być pewne zawirowania z kursem akcji spółki zaraz po zakończeniu terminu wezwania, ale nie jest wcale powiedziane, że będzie to spadek.

Ben
Gość
Ben

Tu jest ekstra kasa do stracenia. Gdyby stara ugoda została unieważniona to spór wraca na etap sprzed zawarcia ugody, a tam pozwy z obu stron szły na grube miliony. Wydaje mi się jednak, że C&CE ma słabe karty, oni muszą udowodnić przed sądem okoliczności pozwalające stwierdzić, iż ugoda była nieważna od samego początku, czyli wykazać jakąś wadę oświadczenia woli lub okoliczność,iż ugoda ze strony C&CE została podpisana przez osoby do tego nieuprawnione. Wydaje mi się (oczywiście tylko wydaje)że komputronik ma mocne karty i jeżeli strony podpiszą kolejną ugodę, to ustępstwa ze strony komputronika będą niewielkie. Oni tak informowali o przesunięciu terminu zakończenia rozmów z clean jakby strony były już dogadane, a jedynie prawnikom zostało skompletowanie dokumentów i przygotowanie tekstu porozumienia. Zdrowy rozsądek nakazuje twierdzić, że skoro ludzie którzy siedzą bezpośrednio przy stole negocjacyjnym chcą skupić wszystkie akcje (i tak się z tym spieszą aby to zrobić przed końcem terminu na te rozmowy, tak iż termin ten przekładają na po zakończeniu wezwania)mimo tego nierozwiązanego konfliktu, to nie może być źle. Zwyczajnie chcą dla siebie pozostawić pozytywny aspekt tego porozumienia i zaraz potem wypłacić sobie sowitą dywidendę. Nie mam słów na takie cyniczne zagrywki. A jeszcze niedawno temu mówili o wprowadzeniu na gpw Komputronik biznes. Jakoś widzieli plusy z bycia spółką publiczną. Kto teraz od takich ludzi zechce coś kupić.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes gratuluję zarobku na 4fun. Jak widać sprzedaż nie spowodowała lawiny spadków ;)
Dziękuję za info z Danksa. Akcjonariusze walczą i to jest bardzo pozytywna wiadomość. Sam trzymam mały pakiet i mam nadzieje że czekanie się opłaci. Seko ciekawa spółka tak w mojej ocenie na "trudne czasy" i jakieś zawirowania na giełdach.

Wcześniej były pytania o GetBack tu troche info wraz z linkami do innych analiz
http://appfunds.blogspot.com/2017/06/czy-warto-kupic-akcje-GetBack-w-IPO.html

Były tez pytania o certyfikaty na ropę. Ja trochę grałem na RCFL3OIL i RCFS3OIL. W zasadzie najważniejsze rzeczy zostały już napisane dodam tylko że z płynnością problemu nie było (kwoty do 1000zł) i nie zawsze jest tak że ropa idzie w górę o 3% to certyfikat idzie o 9% (często jest to mniejsza wartość przez różne dziwne opłaty). Jak widać ropa idzie do góry więc jak ktoś kupił parę dni temu jest już sporo do przodu. Jednak dzwignia to ryzyko i trzeba o tym pamiętać albo grać małymi kwotami.

Były też pytania o Griffin Premium. Jak widać kurs cały czas spada. W mojej ocenie przez nie uregulowania w polskim prawie. Niby w tym roku mają się za to zabrać. OBS zrobił ciekawą analizę http://www.gazetagieldowa.pl/2017/03/griffin-premium-domkniety-ale.html

Dominik

Przemek
Gość

Na Griffin Premium geniusze od tracenia kasy (OFE Nationale-Nederlanden) są już kilkanaście procent w plecy. Objęli prawie 10% akcji za 80 mln zł. Pewnie pod to wywalali AviaAM :-(

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, ja tylko z dwiema uwagami technicznymi, w kwestii Unimotu.

Podawane "procenty" są premią lądową, nie marżą. To tak dla czystości informacji, bo ktoś może pomylić … a to jednak nie to samo.

Druga sprawa – zastanawiam się, czy nie warto by jednak tej premii lądowej odnieść do aktualnej ceny netto paliwa w hurcie Unimotu. Moim zdaniem taka informacja niosłaby ze sobą więcej treści. Teoretycznie, premia 5% w jednym miesiącu może dawać większe zyski (nominalnie) niż 7% w innym (np. przy niskich cenach hurtowych).

/Sanchez

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziwny tem skarbek parę dni.temu jak odchodzili spadało dziś rośnie o co chodzi mam niezły pakiet kupiny wczoraj sam jestem w szoku .(herkules niepotpisany)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak samo gratuluje zarobku i dzięki za 4fun też sprzedałem jakieś 14 procent zysku .[herkules niepodpisany].

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie gratuluje zarobku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kurs vindexusa w korekcie do 9 zł. Jesienią kupili pakiet za ok. 9% wartości nominalnej. Jeśli by teraz było podobnie, to będzie on wart ponad 400 milionów zł. Powinno to szarpnąć kursem.
Cloud wydaje się, że wraca do wzrostów. Co Prezesie sądzisz o tej spółce?
mnogi

Andy
Gość

@Prezesie, dzis pojawila sie informacja o emisji obligacji przez Vindexusa.
Wartosc emisji wyzsza od poprzedniej, zapewne za chwile wyplynie na rynek informacja o nowym pakiecie.
Wyglada to bardzo interesujaco i sugeruje zainteresowac sie spolka ponownie.

https://obligacje.pl/pl/a/vindexus-zapowiada-nowa-emisje

Marcin R.
Gość

Prezesie, czemu Bowim tak spada?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie odnośnie komputronika. Czy jeśli odpowiem na wezwanie a samo wezwanie nie powiedzie się to czy mimo wszystko moje akcje zostaną skupione po ustalonej cenie?
Karol

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a jednak jest podwyższenie na komputroniku do 7,18:)

Mały
Gość

Jaka jest prowizja pobierana przez mdm za odpowiedż na wezwanie? Jest to standardowo 0,38%, czy więcej? Nie znalazłem dokładnie takiej pozycji. http://www.mdm.pl/ds-server/25502?ticketSource=ui-pub

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy można prosić Prezesie o Twoje zdanie nt. Trans Polonii po ostatnich wydarzeniach? Tj. emisja po 5,80 objęta w całości – będzie prawie 50 mln zł na nowy tabor oraz info, że prezes dokupił w tej emisji akcje za prawie 3 mln zł, a członek RN za ponad 1 mln zł? Z góry dzięki i pozdrowienia.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć
Co myślicie o IPO GetBack? Jest szansa na rajd jak na Kruk?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wtedy akcje znikna Ci z rachunku po cenie z wezwania.

Ostatni dzien to 7 lipca: https://stooq.pl/n/?f=1184421&search=komputronik

Goral

Tomek
Gość
Tomek

Cześć, czy może ktoś wytłumaczyć scenariusz dla akcji które nie wzieły udziału w wezwaniu w sytuacji gdyby udało się im skupić więcej niż 90% akcji ?
Dzięki z góry

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W okolice 6. Sorry. Antek M

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Agroton w dobrej cenie do kupienia jest po około 5zł. tam są dopiero dołki ze stycznia i marca i tam ustawiłem swoje zlecenie jak wejdzie będzie udany zakup…
BBB

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Agroton na co prawda niskich obrotach ale wrócił w okolice 7. Podobnie jak Astarta w niezłej branży rolniczej, a myślę, że niebawem UE będzie maksymalnie pod tym kątem wzmacniać Ukrainę. Ma co prawda dzierżawione grunty ale nie zgadzam się z autorem bloga, że spółka ma już ograniczone pole rozwoju. Ryzyko konfliktu wojennego moim zdaniem równe zeru. Rozważam poważniejsze zainteresowanie się tą spółką. Antek Muzykant

Jacek
Gość
Jacek

Kiedy jest ostatni dzien aby zadzwonic do mbanku w sprawie odpowiedzi na wezwanie na KOMPUTRONIK?

Ben
Gość
Ben

Z tym Ailleronem to zalecam podejście na spokojnie bo za chwilę może być korekta. Walor jest obecnie mocno grany a to w krótkim terminie często nie jest dobrym sygnałem. To że za kilka miesięcy może być 25 zł nie oznacza, że za 2 tygodnie nie może być 16-17 zł.
Co do Komputronika to mam nadzieję że jutrzejsze notowania akcji spółki rozwieją wątpliwości Prezesa co zrobić z wezwaniem. Spodziewam się wyjścia ponad barierę 6,50 zł. Rynek da wyraźnie sygnał co myśli o wezwaniu po obecnej cenie. Jeżeli jutro cena będzie poniżej 6,50 zł to ja dokupuję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co niektóre osoby wspominały dziś/wczoraj, że weszły mocno w Ailleron, także jak widać Panowie, to był dobry ruch – pogratulować. Ja dzisiaj też próbowałem złapać trochę akcji, ale inne akcje się niestety nie sprzedały…zastanawiam się ile jeszcze może być potencjalnego wzrostu i czy jest to ciągle dobry moment na wejście (Prezes wspominał, że kurs może poszybować nawet do 25 zł).
Josh

Jacek
Gość
Jacek

Czy jesli akcje UNIMOT nabylem w IPO w lutym to otrzymam dywidende?

sebson
Gość

Gdzies zginelo moje pytanie. Moglbys Prezes napisac co myslisz o Ergis?

petrodolar
Gość
petrodolar

@Prezes – dot. AVIAML – "taki Agroton potrafili kilkaset % rozbujać to może i aviaam kiedyś ruszy bo fundamenty ma świetne."
Tym bardziej, że AGROTON jest z Ukrainy, a AVIAAML z Litwy … Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że LITWA jest krajem, który w wyprzedza pod względem PKB zarówno UKRAINĘ jak i POLSKĘ (poniżej link z Eurostatu). Nie wiem jak jest zadłużeniem na głowę obywatela, ale chyba też LITWA prezentuje się pod tym względem o niebo lepiej.
http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00114&plugin=1

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa
Co myślisz o ofercie get back, wchodzić
Pozdrawiam
Krzygib

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam. Czy coś nowego słychać o komputron? Prezes masz jakieś info o walnym?
I jeszcze jedno. Jeśli odpowiem dziś na wezwanie, a jutro podwyzszą, wszyscy złapią się na podwyższona cenę?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wie ktoś może skąd ten wystrzał dzisiaj na Ifirmie?
Michał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dawno temu wspominałem o spółce Unima zakupiłem ich akcje po 2.88 obecnie kurs jest 3.67 i mam pytanie do Prezesa, jak myślisz jest jeszcze miejsce na wzrosty czy już koniec i zamykać pozycję. Decyzję podejmę sam chcę po prostu poznać twoje zdanie.
Marek

Ben
Gość
Ben

Sugerujesz, że zakup Aviaaml w cenie 5,85 to kiepska inwestycja?

Ben
Gość
Ben

To jak z każdą u mnie inwestycją. Kupuje, bo tanie, ale czy zarobi się na tym interes, tego nigdy nie wiem.
Fakt odnosnie Aviaaml jest taki, że walor jest słaby i widać to gołym okiem, że jest pozbywany.
Myślę, że sprzedaż samolotów mogłbyć zrobiona po stratach, ale to moja domysły

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

A kto żonie zabroni robić drobne zakupy, przecież za swoje ? ;-)

ps. Sprawa podatku od paliw robi się coraz głośniejsza (mimo, że niektórzy patrzą na jakieś komisje tylko, ciekawe czy rządzący nie wycofają się z projektu poselskiego.

pozdrawiam
Marek J

Andy
Gość

Sluchajcie jak na mozliwosci finansowe zony czlonka zarzadu kwoty zakupu tych akcji nie powalaja…
Pozostaje miec mimo wszystko nadzieje,ze nie sa to "celowe" zakupy.
@Prezesie, masz moze ustalony pulap cenowy UNIMOTU, gdzie zapalac Ci sie bedzie czerwona lampka dotyczaca sprzedazy ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gdybym ja słuchał co piszą na forach, blogach już dawno bym bez pieniędzy chodził. Jasne,że wysłucham, po to czytam fora aby nie przegapić jakiejś informacji a nie po to aby się sugerować wpisami – euforiami, innymi życzeniami, zgryzotami itp.
Na giełdzie wielu się oszukuje z różnym skutkiem, choćby kupując spółki bez zysku i bez logicznych szans na zysk w przyszłości.
CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak się w tej chwili odnosicie do Ailleronu ? Ostatnio kurs wystrzelił,uważacie, że zrobiło się już drogo czy jest jeszcze miejsce na wzrosty ?
Josh

Ben
Gość
Ben

Wracając do Aillerona, to warto sobie poczytać, jakie są zamierzenia prezesa na długofalowy rozwój firmy by zrozumieć czy dalej bedzie się, tak dynamicznie rozwijać w przyszłości .
Artykuł jest z tamtego roku, ale niektóre zapowiedzi już są realizowane, więc można go potraktować, jak swoisty drogowskaz rozwoju firmy.
http://natemat.pl/186061,jesli-jestes-firma-z-polski-musisz-udawac-ze-pochodzisz-z-zagranicy-rafal-styczen-o-tym-dlaczego-mamy-ten-problem

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na temat Clouda. Z rok temu uruchomili nową hurtownię danych z 6 krotnio większą liczbą profili użytkowników – teraz 3mld mają. Na moje oko ten potencjał dopiero zaczynają wykorzystywać.

Rok temu fundy mocniej wchodziły fundy w cenach ponad 100. Spółka przytowuje się do debiutu na GPW (bez dodatkowej emisji).

Ostatnie tygodnie kurs był zdołowany przez informację o wprowadzeniu przez google od stycznia wbudowanego w chrome adblocka. Może to skłonić reklamodawców do zmiany platformy na guglowską (doubleclick). Tu jednak, po przemyśleniu tematu, nie widzę wielkiego zagrożenia, bo sprzedają dane również na platformie gugla.

Szybki wzrost, łatwa skalowalność, niewykorzystany potencjał, perspektywiczną branża. Wg mnie teraz dobry moment na wejście, zwłaszcza po informacji o rezygnacji z zakupu ITF.

Andrzej W

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aha, to przejście na GPW bardzo przeciągają i wiele mniej cierpliwych już odpadło. Podejrzewam, że związane to było z audytem ITF i teraz już nie będzie przeszkód.

Andrzej W

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy myslales o powrocie do Agrotonu? Ostatnio sporo spadl.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot według mnie spadnie nie więcej niż – 10% od ceny emisji. Założyłem, że cena ustabilizuje (trend boczny)się w przedziale + 10% -10% w stos. do emisji. Tak też kupiłem, śr. po 49,20. Tak to bywa gdy łapie się dołki w trendzie spadkowym, w zasadzie powinienem go sprzedać gdy cena spadła o ok 3,5%, tak zwykle robię, niekiedy odkupuję. Łapanie dołków, kupno w trendzie spadkowym to według mnie większe ryzyko, ale też szansa na większy zysk. Teraz pytanie; sprzedać czy nie?. Zadaję sobie pytanie na tą okoliczność – czy gdybym nie miał tej krówki o obórce czy kupiłbym ją teraz?, jeśli tak to przecież głupotą byłoby sprzedać ją. Z drugiej strony, patrząc na wykresy innych spółek myślę sobie – przecież ja bym nie dopuścił do tak dużej straty. Poczekam, ale chyba max. do tego -10%, zaryzykuję tym bardziej, że na innych spółkach jestem na +, kupiłem prawie wszystkie w tym roku, Tylko Rokite miałem od dawna, dużo dokupiłem w br.,uśredniłem do 72 z groszami.
Tym komentarzem nie należy się sugerować gdyż naskrobał go; CKM

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli kurs zejdzie na 40 dokupię później 35 to jest mój próg bólu na unimot tu chyba najwięcej straciłem łapiąc w dołku dlatego nie łapię wolę uśredniać .[herkules niepodpisany ]

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziwne macie strategie – łapanie w trendzie spadkowym.
Łamiecie podstawowe zasady. Widać, że coś jest nie tak z Unimotem, ale lepiej się oszukiwać i powiększać pozycję ! Nie lepiej sprzedać i pogodzić się ze stratą, niż potem ze stratą 3 razy większą ?

Przemo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też się mocno zastanawiam czy ludzie tutaj nie oszukują po prostu samych siebie….czekali na raporty, wyniki – wszystko wychodzilo względnie dobrze (oczywiście wszystko można przeanalizować na 100 różnych sposobów gdzie wyniki nie będą juz takie różowe) i kurs cały czas dołował….i dołuje nadal…a ludzie chyba ciągle się oszukują licząc, że może jeszcze coś zmieni…jak nie ten raport to kolejny, jak nie kolejny to przyszłe itd….a kurs cały czas regularnie w dół…kogo oszukujecie prócz samych siebie ?
XYZ

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kontynuując jeszcze wątek, Prezes jak byś mógł spróbować oszacować zysk Unimotu za 2q to było by super. 1q trafiłeś celnie. aleks

Zgred
Gość

panowie…
jakbyście nie wiedzieli…
to na giełdzie leszcze jak my to w większości tracą…
więc zostaje nam albo zostać "inwestorami" długoterminowymi albo trzeba szybko ciąć straty…
narzekanie nie pomoże…

Egonac
Gość

Prezesie chyba dopiero w poniedziałek odcinają, ostatnie notowanie z prawem do dywidendy w piatek. Dywidenda 4 lipca we wtorek.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tym Unimotem raczej nie ma co panikować. Myślę, że zarówno tuzy paliwowe jak i Unimot będą chcieli przerzucić ten koszt na klientów. Po za tym Unimot raczej skupia się na oleju napędowym a tutaj więcej kupują firmy transportowe a one raczej nie ograniczą zakupów przez 5% podwyżkę cen. Dobrze, że Unimot stara się dywersyfikować działalność (energia, gaz) Do końca roku trzeba wytrwać, może chociaż straty da odrobić. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja "dzięki" Unimotowi prawdopodobnie definitywnie wyjdę z giełdy…stratę mam ogromną…mój błąd, że wyszedłem z szerokiego WIGU, na którym miałem całkiem zacne wyniki…
Ostatnio dokupiłem też trochę SOHODEV…obecnie -10% w plecy…oh yeah
XYZ

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot sytuacja / podatek może Prezes skomentuje. Moim zdaniem przy spadającej cenie jednostkowej państwo odczuwa zmniejszony wpływ podatków a przecież suwerena trzeba doić. Innymi słowy: podatek przelozy sie na nas a nie bezpośrednio na wyniki Unimot.
Odnośnie kursu: moim zdaniem to nowe IPO wyciągają kasę z giełdy. Nie żeby bez tego kurs jakoś miał poszybować w górę, ale spadek może być tym spowodowany. endru

ra
Gość

Adam moze jeszcze dodaj ze pociag z ailleronrem zaraz odjedzie ;)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zobaczymy czy miałem racje.Papier mam zamiar trzymać przynajmniej rok czasu. Średnią mam 16.71
Adam

ra
Gość

Adam jak narazie miales 200,% racji. :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Miałem Unimot i sprzedałem z dużą strata.Teraz info o podatku paliwowym i spadająca cena paliwa nie wróży UNT dobrze.Sam zapakowałem pod korek Ailleron i liczę w długim terminie zysk rzędu 70-100%.
Adam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ten Unimot wygląda słabiutko. Co informacja to spada, nieważne czy dobra czy zła.
Jeżeli rośnie to minimalnie i się buja bez żadnej siły i znowu spada. Być może jesteśmy przed większym tąpnięciem.
wiech

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ma Pan jakieś przemyślenia nt. spółki Prime Minerals ?

ra
Gość

A ja dokupilem.. tak na przekor wszystkim :) pozdrawiam Ra

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie martw się, może za rok znowu zrobią emisję za 45 to kurs poleci do 80.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To Unimot pozamiatany.
Kierunek południe. Dobrze , że wcześniej sprzedałem.

Przemo

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Aviaam – brak załatwionego finansowania wszystkich samolotów, "tylko" 344 mln USD na 8 sztuk. A kiedy pozostałe? Więc kurs stoi.
http://www.bankier.pl/forum/temat_re-dostawa-siodmego-airbusa-do-aeroflot,25056683.html

nhyt

sebson
Gość

Hej Prezes, co myslisz o lentexie?

sebson
Gość

Dzieki Prezes. Moge jeszcze zapytac co sadzisz o Ergis?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezesie!

Nie bralem jeszcze udzialu w wezwaniu, a mam pakiet FAM. Niestety przebywam obecnie za granica I zastanawiam sie co sie stanie jesli nie wezme udzialu w wezwaniu – czy wtedy akcje z automatu znikna z mojego rachunku w domu maklerskim (MDM) po 4.20 PLN czy bede musial dopilnowac ich sprzedazy samodzielnie? Obawiam sie ze na rynku moze nie byc chetnych do zakupu jak napisales wyzej. Dzieki, Goral.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,
spółka Rainbow podała w komunikacie informację o chęci sprzedaży 720 tysięcy akcji.
Jak z Twojego doświadczenia taka akcja może wpłynąć na zachowanie kursu? Moment na sprzedaż nie jest zły (sam się zastanawiam), ale i pole do wzrostów również…
jaro

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Obs w marcu robił analizy (herkules niepotpisany)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co prezes myśli w tej kwesti
Griffin Premium RE.. podtrzymuje prognozy na 2017 rok

W pierwszym kwartale 2017 r. dochód operacyjny netto osiągnięty przez Griffin Premium RE.. przekroczył 5,9 mln euro, co oznacza wzrost o 3% rok do roku. Wartość FFO (funds from operations) – kluczowego wskaźnika będącego podstawą do wypłaty dywidendy – wyniosła ponad 3,2 mln euro, czyli o 18% więcej niż przed rokiem.

Działalność Griffin Premium RE.. N.V., spółki typu REIT będącej właścicielem dziewięciu atrakcyjnych nieruchomości biurowych i biurowo-handlowych w Polsce, charakteryzuje się stabilnością osiąganych dochodów z wynajmu tych nieruchomości, czego potwierdzeniem są opublikowane wyniki za pierwszy kwartał 2017 r. Dochód operacyjny netto (net operating income, NOI) wypracowany w tym okresie wyniósł ponad 5,9 mln euro (około 25,5 mln zł), co oznacza wzrost o 3% w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r.

Średni wskaźnik wynajętej powierzchni dla nieruchomości znajdujących się w portfelu Griffin Premium RE.. wzrósł z 84,4% (89,4% z uwzględnieniem listów intencyjnych) na koniec 2016 r. do 88,4% (91,0% z uwzględnieniem listów intencyjnych) na koniec pierwszego kwartału 2017 r.

– Wyższy wskaźnik wynajętej powierzchni przełoży się pozytywnie na przychody z wynajmu w kolejnych kwartałach. Należy ponadto pamiętać, że posiadamy gwarancje dochodu udzielone przez dotychczasowych udziałowców. Począwszy od debiutu Spółki na GPW w kwietniu tego roku, gwarantują oni dochód z niewynajętej aktualnie powierzchni biurowej oraz pełny dochód z powierzchni handlowej, nawet przez 5 lat. Oznacza to, że dochód z naszego portfela nieruchomości będzie na takim poziomie, jak gdyby były one wynajęte w 100%. Takie rozwiązanie zapewnia przewidywalność i stabilność dochodów w długim okresie – powiedziała Dorota Wysokińska-Kuzdra, prezes zarządu Griffin Premium RE..

Na poziomie wyniku netto w pierwszym kwartale 2017 r. Griffin Premium RE.. zanotowała księgową stratę 5,1 mln euro, na co wpływ miały przede wszystkim zmiany kursów walutowych, tj. umocnienie się złotego (waluta funkcjonalna) wobec euro (waluta prezentacyjna). W omawianym okresie Spółka rozpoznała w rachunku zysków i strat ujemny wynik z tytułu aktualizacji wartości godziwej nieruchomości (22,5 mln euro), przy jednoczesnym rozpoznaniu znaczących przychodów finansowych z tytułu przeszacowania zobowiązań finansowych denominowanych w euro (15,9 mln euro). – Co ważne, przeszacowanie wartości aktywów i pasywów miało charakter niegotówkowy. Aktualizacja wyceny nieruchomości nie wpływa na wartość wyniku FFO (funds from operations), czyli kluczowego wskaźnika dla Spółki i akcjonariuszy, będącego podstawą do wypłaty dywidendy – podkreślił Rafał Pomorski, dyrektor finansowy Spółki
W pierwszym kwartale br. wartość FFO przekroczyła 2,3 mln euro, natomiast wartośc skorygowanego FFO¹ to ponad 3,2 mln EUR wobec 2,7 mln euro w analogicznym okresie 2016 r., co oznacza wzrost o 18% rok do roku.

Publikując wyniki za pierwszy kwartał, zarząd Griffin Premium RE.. podtrzymał prognozę na cały 2017 rok oraz plany wypłaty dywidendy za ten okres w zakładanej wysokości.

Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową, Spółka planuje wypłacać regularnie w formie dywidendy około 65% FFO. Wartość skorygowanego FFO w 2017 r. szacowana jest na około 20 – 22 mln euro, z czego około 17 mln euro za okres II-IV kwartału br., który będzie podstawą do wypłaty dywidendy.
Warto czy nie?
Pozdrawiam Men

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes
Wiem że kiedyś miałeś NTT SYSTEM. Co teraz myślisz o tej spółce. Czy według ciebie warto teraz wejść.
Pozdrawiam Men

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja byłem osobiście w mdm w Szczecinie i powiedzieli mi, że nie ma możliwości aby telefonicznie odpowiedzieć na wezwanie i nigdy nie było.

Mat.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes posiadasz e-maklera więc przez inoflinię załatwisz, a jak Kryza ma rachunek w DM to nie da rady przez telefon.
gregor-69

Kryza
Gość

Dzwoniłem jeszcze raz dostałem takie informacje:
Jeżeli mam konto bezpośrednio przez dom maklerski (loguje sie przez mdm.pl) to nie moge odpowiedziec przez infolinie.
Moge odpowiedzieć przez infolinie jeżeli mam konto przez bank a nie dom maklerski.

Kryza
Gość

Przed chwila dzwoniłem na info linie. Powiedzieli mi cos innego.

Kryza
Gość

Oczywiście mam na myśli sytuacje, że akcje sa na koncie maklerskim mdm:)

Zgred
Gość

W mbanku sprawę komputronika można załatwić przez infolinię…
Dowiadywałem się.. ba… Nawet gdzieś o tym czytałem…

Kryza
Gość

Dzięki za artykuł. Kiedyś chyba pisałeś, że na wezwanie można odpowiedzieć telefonicznie w mbanku. Dzisiaj szukałem w serwisie transakcyjnym i potem do nich dzwoniłem. Podobno osobiście trzeba się w biurze maklerskim zjawić. Wiesz coś na ten temat? Ja podobnie jak ty głównie korzystam z BOSSA.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

co do komputronika. nie zdziwię się jak w czwartek po sesji zobaczymy najpierw raport a zaraz po nim komunikat o podniesieniu ceny wezwania.
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie zgadzam się z mtrans, że lepiej teraz sprzedać po 13 i kupić w emisji po 10 gr ,kupno w emisji może okazać się niewypałem przykłady letus ponad 2 lata emisja nie wprowadzona, na rynku można było zrobić kilka kółek , softblue emisja 70 gr na rynku 43 gr też można było zrobić wcześniej kilka kółek. Ja wolę teraz zbierać akcje mtrans po 13 gr jak się uda to po 12,11 itp.
lukas8i8

Jaca
Gość

Dzieki Prezes za opinie :)

Milego dnia

Unknown
Gość

Prezes, co tam sie 4funMedia dzieje, ze tak kurs leci do gory?

Pozdrawiam,
Jaca

Przemek
Gość

Ciekawy cytat z dzisiejszego PB dotyczący pośrednio Inter RAO:

"Na uwagę zasługuje opinia NIK na temat handlu prądem w ramach nowego połączenia. „Po pierwszych miesiącach funkcjonowania mostu przesył energii elektrycznej z Litwy do Polski trzykrotnie przewyższał przesył w przeciwnym kierunku. Mogło to wynikać z obniżenia cen energii na Litwie w efekcie uruchomienia połączenia elektroenergetycznego Szwecja — Litwa” — stwierdzili kontrolerzy NIK. To spójne z opiniami polskich państwowych firm energetycznych, m.in. PGE, które już w zeszłym roku podnosiły kwestię napływu taniej energii z Litwy, co negatywnie wpływa na ich wyniki."

I teraz można to przełożyć na wyniki Inter RAO na dwa sposoby:
– skoro prąd na Litwie jest tańszy niż w Polsce to wyniki Inter RAO mogą być bardzo słabe, gdyż do tej pory Litwa nie miała połączeń z innymi krajami i prąd był drogi, przez co mieli bardzo dobre marże – obecnie ceny spadły i marże są o wiele niższe
– prąd jest tańszy na Litwie, bowiem importują go z Rosji (ewentualnie z Szwecji), gdzie jest jeszcze bardziej tańszy i przez nowe połączenia sprzedają tam gdzie jest drożej czyli w Polsce. Może dzięki temu uda im się utrzymać przychody i marże.

OBS
Gość

Inter RAO – na Litwie spadła cena energii po otwarciu mostu energetycznego ze Szwecją, bo w Szwecji jest dużo taniej.
Wcześniej Inter RAO importowała z Rosji tanio (należy do rosyjskiej grupy) i sprzedawała drogo na Litwie. Teraz prąd szwedzki wyparł rosyjski i oni mają problem z zarabianiem
http://l24.lt/pl/gospodarka/item/196928-prawie-polowe-energii-elektrycznej-litwa-importuje-ze-szwecji

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak kogoś interesuje to na strefie inwestorów zaczął się chat z CI Games. Strategia i plany spółki na lata 2017-2019. W skrócie to rezygnacja z gier AAA, wiadomo w związku z czym.

Macio

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A co z wezwaniem na FAM? Masz może Prezes jakieś przecieki, że cena pójdzie w górę?
Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wiem, ze ty bedziesz sprzedawal w tym wezwaniu, bo potrzebujesz kasy. Ale jesli nie ma sie pospiechu a ceny nie zmienia, to trzymalbys dalej. Jaka jest szansa na 2 wezwanie?

Szeniek

Zgred
Gość

ja też mam trochę (a nawet sporo jak na mnie) akcji komputronika…
kusi mnie aby przetrzymać wezwanie…

Andy
Gość

@Prezesie, chciałem zapytać o KGHM ?
Czy rozważałeś/rozważasz zakup ?

sebson
Gość

Dwa pytania. Pierwsze dotyczy modelu obsa. Sprawdzasz kazdy z czynnikow osobno i to wyliczasz czy tylko orientacyjnie sprawdzasz poziomy cenowe? Pytanie drugie dotyczy certyfikatow. Czy kiedykolwiek kupowales jakies certyfikaty np te ING turbo itd? Chcialbym zagrac pod wzrost cen ropy. Po pierwsze mamy nowe minima a po drugie chciałbym sie troche zabezpieczyc wlasnie przed spadkiem marzy na unimocie w ten sposob. Ja kupilem to raz i pamietam ze mialem problemy zeby sprzedac strasznie male ilosci. Moze ktos z Twoich czytelnikow tez ma jakies doswiadczenia w tym temacie?

Karol Adx
Gość

Sporo się tym bawiłem – jeśli chodzi o ropę na long bolesne jest contango [różnica cen w rolowaniu kontraktów], ING turbo jest dość ryzykowne gdyż ma zmienny lewar.. Im cena dalej od knock-out tym lewar maleje. Natomiast w długim okresie lepiej wypada niż Faktory z lewarem z Raiffeisen [który przy płaskim rynku z niewielka amplituda wahań pernamentie traci więcej niż koszty finansowania].

W obudu przypadkach dostawca instrumentów jest animatorem i wystawia zlecenia kupna/sprzedaży o ustalonym spredzie – okolo 30 minut po starcie sesji pojawiają się pozycje i sa utrzymwane chyba do 30 minut przed sesja.

Jeśli chcesz zabezpieczać się proponuje coś bez lewaru, jakiś traker ropy: https://stooq.pl/q/?s=rccruaopen.pl&d=20170626&c=3y&t=l&a=lg&r=cb.f teoretycznie powinien byc notowany na GPW

kamil
Gość
kamil

Witam. Chciałbym zwrócić uwagę na sytuację techniczną Stalexportu, o którym na tym blogu była już mowa. Dzisiaj bardzo ładna świeca przy dość ciekawych obrotach, jak na tę spółkę. Coś tutaj się szykuje.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes

Co myślisz o M-Trans ?

Kupiłem ich akcje za ładne kilka tysięcy złotych i już jestem 15% do tyłu ale tak się zastanawiam czy jest sens sprzedawać w tej cenie.
W sumie to kasy na razie nie potrzebuje i mogę poczekać z 12mcy na 'rozwój wydarzeń'.

Uczeń.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę mnie dziwi aż tak mocna reakcja rynku na umowę ailleronu, tym bardziej, że nie jest znana wartość umowy. wzrost 15% ok, ale 40% ?
mnogi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To jest giełda .Reakcje często są przesadzone, tak w górę , jak i w dół.

tips

Robert
Gość

Ten rynek robi się po prostu chory. Spółki płynne nadmuchane jak balon i zarządzane przez inwestora-szkodnika i maluchy-perełki w których trudno uplasować 10k.

Ben
Gość
Ben

Trzech miliarderów wskazuje na branże przyszłości fintech, a także połączenie fintechu z bankami. Ailleron spełnia ich założenia.
Cały artykuł można przeczytać tutaj tylko jest po angilsku.
https://www.forbes.com/sites/forbesfinancecouncil/2017/03/06/seven-big-changes-coming-to-the-banking-industry/#7a74f4c73402

Robert
Gość

Ależ Ty Prezes masz władzę nad światem :) Jeszcze trochę i widły :)

Ben
Gość
Ben

Przyjrzyjcie się Ailleronowi, gdyż działa w fintechu i dzisaj podpisał duży kontrakt Citibankiem. Z tego co piszą negocjują jeszcze 4 ważne kontrakty, więc najbliższe lata będzie się nadal dynamicznie rozwijać. Koszty na wdrożenia im spadają, ponieważ każde nastepne wejście jest już powtarzalne.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Brak słów jeśli chodzi o Unimot…jest to moja najgorsza inwestycja giełdowa kiedykolwiek…mam ogromną stratę…niestety pozycja na tą spółkę była za duża…marzy mi sie odrobić część strat i sprzedać to ścierwo…nie mam do nikogo żalu tworząc ten wpis…może choc trochę ukoje nerwy sypiąc tym jadem ehhh…
Anthony

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Lotos i Orlen wykoszą takie spółki a przynajmniej bardzo ograniczą ich zyski.
akcjonariusz lotosu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Też mi się wydaje, że w przypadku Unimotu największym ryzykiem jest to, iż gdy firma za "mocno" będzie rozwijać na rynku hurtowym paliw, gdzie monoplistami sa państwowe tuzy Lotos i Orlen to poprostu rządzący wprowadzą jakąś spec ustawę, który dołoży jakiś koncesji formlaności, kaucji, itp… … cieżko jest walczyć na runku gdzie jest praktycznie oligopol stworzony i konrolowany przez Państwo.

pozdr.
piterson

Robert
Gość

Jak zaczniesz rozkminiać co rządzący mogą zrobić to się okaże, że pozostaje kupić Energe i z zarządem pójść na msze ;)

Tymczasem Unimot beznadziejnie się zachowuje. Niestety. Ja czekam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes

Co myślisz o WDX ?

Marże dobre, bilans w połowie finansowany kapitałem własnym.
Dywidenda. Słabe trochę przepływy, ale fabryka stoi.

Maciek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy jest wg Was jeszcze sens trzymania tego dziadowskiego SOHODEV ?
XYZ

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.