"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

MLP Group po wynikach 1 półrocza 2022r.

MLP Group SA to wiodący na rynku polskim deweloper, działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa specjalizuje się w budowie, posiadaniu i zarządzaniu zorientowanymi na klienta parkami magazynowo-produkcyjnymi oraz biznesowymi. Po wybudowaniu centrów logistycznych w kluczowych aglomeracjach w Polsce, Grupa postanowiła rozszerzyć działalność o kolejne kraje: Niemcy, Rumunię i Austrię.

Tegoroczne wyniki spółki są rekordowe, w czym pomogła rewaluacja (aktualizacja) wyceny nieruchomości inwestycyjnych. W kolejnych latach nie powinno być już tak wysokich rewaluacji, jednak plany spółki do 2024r. są ambitne.

W odpowiedzi na rosnące ceny energii elektrycznej, spółka w ramach istniejących i powstających obiektów realizuje projekt budowy farm fotowoltaicznych na dachach parków logistycznych. W pierwszym etapie (planowane jest kilka etapów), którego realizacja trwa od początku 2022 roku, na 10 parkach logistycznych w Polsce, montowane są panele fotowoltaiczne na 120 tys. m2 powierzchni, których moc ma wynieść 5,93 MWp, z roczną produkcją energii w okolicach 6 GWh.

Zapraszam do analizy ostatnich wyników oraz perspektyw spółki MLP Group SA, którą opublikowałem na na Portalu Analiz.

Zachęcam do dołączenia do społeczności Portalu Analiz, czyli 1.300 abonentów, którzy aktywnie na forum i czat, wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniami inwestycyjnymi.

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.