"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Skarbiec Holding – sprzedałem wszystkie akcje !!!

Na otwarciu sesji sprzedałem pozostałe 50 akcji po 30,97, zysk z inwestycji wyniósł 3% (k:200×30,45, k:100×29,90, k:50×29,02, s:150×30,95, 150×31,40, 50×30,97). Maksymalny wzrost kursu od mojego zakupu to 7% (od 30,45 do 32,75).

Skarbiec to przykład inwestycji że niczego nie można być pewnym. Zagrałem pod skokową wręcz poprawę wyników i taka była, jednak zmiany właścicielskie bardzo negatywnie wpłynęły na krótkoterminowe postrzegania spółki przez inwestorów. Masowe wręcz odejścia menagerów zarządzających i „zabieranie” przez nich zarządzanych aktywów (ponad 2,5 mld wycofane) jest złą informacją, tym bardziej iż jest możliwe że prezes Skarbca który złożył rezygnację ale jeszcze sprawuje funkcję może kilkaset milionów „przenieść”. 
W przypadku tej inwestycji błędnie przyjąłem wysokość możliwej dywidendy (nawet 15%) gdyż sugerowałem się zyskiem skonsolidowanym a nie jednostkowym z którego wypłacana jest dywidenda. Nie ukrywam iż liczyłem na większe wzrosty po publikacji raportu rocznego bo jakby nie patrzył firma poprawiła zysk roczny o 149%.
W związku z wysoką bazą oraz możliwym jeszcze spadkiem aktywów pod zarządzanie spodziewam się pogorszenia wyników w tym roku obrotowym (zysk roczny 25 mln ?) a to wraz z odcięciem dywidendy może spowodować spadek kursu. Spadki zamierzam wykorzystać do zakupów Skarbca (jeśli wyniki dramatycznie nie spadną) gdyż wycena jest niska link wskaźniki oraz za rok dywidenda może być rekordowa (zysk ze spółek zależnych za miniony rok zostanie wypłacony do Skarbca Holding czyli jednostki dominującej).
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
PrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dzięki za konkretną odpowiedź.
Pozdrawiam
Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, jak sądzisz, czy przy obecnym kursie (nieco ponad 26 zł) warto kupować Skarbiec?

Pozdrawiam:
Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

https://stooq.pl/n/?f=1195991

Pozdrawiam,
Łukasz

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.