"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Grudnia i 2016 roku

Grudzień dla mojego portfela był nadspodziewanie dobry gdyż jego wartość wzrosła o 4,2% do 89.313 zł a od rozpoczęcia go prowadzenie na blogu tj. 1.11.2016r. wzrost rachunku to 11,64%. Spodziewałem się w grudniu większej zmienności  i po części była, jednak liczyłem na głębsze spadki niektórych spółek by dobrać i niestety tego się nie doczekałem.

Sukces miesiąca – Bowim czyli jeszcze 2 miesiące temu moją udręka a którego kurs w grudniu eksplodował i urósł o 27%. Wzrosty wynikają z ustawiania się inwestorów pod wyniki za 4 kw które dzięki mocnym wzrostom stali w tym kwartale powinny sprawić że wyniki firmy będą świetne, porównywalne z 2 kw, chociaż nie można wykluczyć że znacznie lepsze (szacuję 12-20 mln zysku netto), jeśli się to sprawdzi to c/z może spaść w okolice 2,5 czyli spore niedowartościowanie. 
Porażka miesiąca – Onico – po dynamicznych wzrostach w poprzednich miesiącach przyszła korekta która okazała się głębsza niż zakładałem i niestety zbyt wcześnie zacząłem ponowne kupowanie tych akcji, spadek kursu trochę pomniejszył mi stan rachunku. Trwająca korekta mnie zupełnie nie niepokoi gdyż spodziewam się dalszego dynamicznego rozwoju firmy (szacuję że zyski za kolejne 12 m-cy wzrosną o 50%), patrząc na wskaźniki Onico jest nisko wyceniane bo c/z 6,70 a ja liczę że kurs wzrośnie w rok jakieś 30-40%.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – w najbliższym okresie wartość mojego portfela będzie zależała od informacji napływających z iAlbatros Group, w każdej chwili należy się spodziewać informacji czy sprzedadzą swoją spółkę zależną czy nie. Jako że jest to największa moja pozycja i prawdopodobnie będę ją jeszcze powiększał jeśli pojawi się informacja że do sprzedaży doszło (do końca lutego ma być sprzedaż) – w tym przypadku liczę na zarobek w okolicach 50 % co mocno wpłynęłoby na wartość portfela, w przypadku braku sprzedaży realny jest spadek kursu o około 20%. 
Podsumowanie 2016 roku
2016r. jeśli chodzi o stopę zwrotu był jednym z gorszych w ostatnich latach w których zarabiałem ponad 100% rocznie, w tym roku portfel wzrósł tylko o 87 % (11,64% na blogu, 56% portfel z bankiera link , 19,36 % portfel IKE z bankiera link ) i po części uznaję to za swoją porażkę. Pomimo faktu iż nie zaliczyłem większych wpadek (Arteria 13%, Danks zawód ) to jednak w wielu spółkach pomimo przewidzenia wzrostów kursu nie wykorzystałem w pełni całego ruchu wzrostowego gdyż zbyt wcześnie sprzedałem akcje (LSI Software, Aviaam Leasing, Delko, Pepees i inne). Na gorszy wynik wpływ też miały zmiany w rachunkach które musiałem zrobić, zamknąłem IKZE a pieniądze przeniosłem na IKE i zwykły rachunek maklerski a jednak to trochę czasu trwało i wówczas nie inwestowałem.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się kiedyś zdarzało na forum
bankiera), załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel.

 

Uwaga !!!
Na początku roku muszę zabrać z rachunku maklerskiego kwotę 2.313 zł i saldo początkowe na 1.01.2017r. będzie wynosiło 87.000 zł
avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Przyszly MilionerPrzyszły MilionerAnonimowytommy501Prezes Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Soemka.wchodze dopiero na gpw w co moglym zainwestowac 30 tys

Przyszly Milioner
Gość
Przyszly Milioner

OK, dzięki :)

Przyszły Milioner
Gość
Przyszły Milioner

Witam,
A ja tak z innej beczki.
Chcę założyć IKE, szukam , szukam i się nie mogę zdecydować.
Czemu akurat w BOŚ Prezesie?
Szukam darmowego, internetowego, bez konieczności posiadania konta w tym banku, może ktoś polecić?
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Gratuluje. To naprawdę dobry wynik. Czasem tak jest że sprzeda się za wcześnie ale i zdarza się że kurs zawraca. Jest na plusie i to najważniejsze.
Pierwszy dzień nowego roku- wzrosty- przyjmuje za dobrą wróżbę. Mam nadzieje że w tym roku uda się osiągnąć jeszcze lepsze zyski :) Dominik

tommy501
Gość
tommy501

Ja też chcę co roku takich porażek czyli wzrostu portfela po 87%:). Gratuluję wyniku i trzymam w kciuki szczególnie mocno za Ialbatros i Onico, chcociaż inne spółki też mogą rosnąć po 50-100%.

drdm
Gość
drdm

"w tym roku portfel wzrósł tylko o 87 % (…) i po części uznaję to za swoją porażkę."

Niezła porażka, chciałbym takie odnosić ;)
Gratulacje wyniku.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.