"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Fundamentalny portfel „blogprezesa” – podsumowanie Października

Październik to kolejny miesiąc bez przełomu w moim portfelu gdyż jego wartość nieznacznie wzrosła (o 0,2%) do 65.150 zł i był to wynik gorszy od WIG który wzrósł o 0,9%. Od początku roku wygenerowałem 23,20% stopę zwrotu która niestety jest niższa od mojego benchmarku WIG który wzrósł o 25,30%.
W ostatnim miesiącu nie pojawiły się żadne negatywne czy inne istotne informacje ze spółek których akcje posiadam. Raczej na przeciętny mój wynik główny wpływ ma słaby sentyment do małych i średnich spółek na GPW (a takie spółki mam w portfelu) których kursy w zasadzie obsuwają się pod własnym ciężarem. Ostatnie dni to próba wzrostów na sWIG 80 i mWIG40 co daje nadzieje na odbicie czy nawet wejście w drugą falę hossy podczas której małe spółki będą rosły kosztem dużych z WIG 20.
Sukces miesiąca – tutaj jest niespodzianka bo aż dwie spółki zasłużyły na pochwałę: Helio z 16% wzrostem oraz LSI Software z solidnym 12% wzrostem. W przypadku pierwszej ze spółek wzrosty były raczej grą pod raport roczny który okazał się dobry ale to było oczekiwane, natomiast wzrost LSI wynikał z opublikowanych szacunków przychodów za 3 kw które są znacznie wyższe od tych rok wcześniej.
Porażka miesiąca Getback czyli jeden z ostatnich moich zakupów, kurs akcji spadł w październiku o 6,80% a jest to największa pozycja w portfelu więc miała duży negatywny wpływ na cały portfel. Ze strony spółki nie było negatywnych informacji (raport kwartalny raczej zgodny z oczekiwaniami rynku), spadki kursu wyglądały bardziej na korektę dynamicznych wzrostów we wcześniejszym okresie.
Oczekiwania na przyszły miesiąc – listopad to miesiąc publikacji wyników i wszystkie moje spółki mam nadzieję że będą się miały czym chwalić. Po cichu liczę że wyniki będą odrobinę lepsze od moich szacunków które przedstawiłem w tym poście a kursy zareagują pozytywnym wzrostem. Jeśli wyniki będą dobre a kursy nie zareagują wzrostem to zamierzam ten fakt wykorzystać do dalszej ich akumulacji.
Poniżej załączam zrzut ekranu z moich rzeczywistych rachunków
maklerskich (IKE i zwykły) aby potwierdzić iż wszystkie moje transakcje i
posiadane akcje o których piszę na blogu są rzeczywiste, chcę pokazać iż inwestuję uczciwie aby
nikt mi nie zarzucił że tak nie jest (to się niestety często zdarza).

Załączam też link do mojego portfela na którym widać
wszystkie transakcje i jest online link portfel.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga ze szczególnym
uwzględnieniem treści o dużym ryzyku inwestycyjnym z jakim związane
jest inwestowanie na giełdzie link zasady.
 

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.


avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
UnknownAnonimowyPrezesOBS Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezesie.

Pytanie o spółkę GetBack.

Patrząc jak sie rozwija (wejścia na nowe rynki ) wystrzelenie kursu to pewnie kwestia czasu. Czym sie kierowałes że tak "mocno " się zaangażowałeś ? I czy obecny kurs to okazja do wejścia ?

pozdrawiam Jaksa

Unknown
Gość

Cześć Prezesie. Prośba o udostępnienie tego posta na głównej stronie, bo sprawa ważna.

Szanowni Państwo! Dwa dni temu rozpocząłem zbieranie 5% na zwołanie NWZA firmy FAM! Akcjonariuszy bardzo proszę o przesłanie mi w wiadomości prywatnej swoich danych. Potrzebuję imię, nazwisko, numer telefonu i ilość posiadanych akcji. W przeciągu tygodnia maksymalnie dwóch skontaktuję się z Wami celem przesłania mi pełnomocnictwa do zwołania i reprezentowania Was na NWZA oraz świadectwa depozytowego. Nasz prawnik przygotowuje właśnie wzór, który zostanie zamieszczony na grupie https://www.facebook.com/groups/1922997807913881 . Roześlę również na e-mail osobom które się do mnie zgłoszą bezpośrednio przez e-mail: niedlawezwaniafam@gmail.com

Czas działać! Pozdrawiam EdieEdson

PS. Mamy już 627621 akcji czyli około 40% potrzebnych

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Wrzesień to kolejny miesiąc bez przełomu ????????????

OBS
Gość

Lepiej porównywać z sWIG80.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.