"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

LSI Software – informatyka to przyszłość

LSI Software – spółka informatyczna kierująca głównie swoją ofertę (oprogramowanie) dla sektora detalicznego, gastronomiczno-hotelarskiego a ostatnio do kin.
Kupiłem 500 akcji po 8,80 zł, okres inwestycji od 3 do 15 miesięcy, oczekiwany wzrost do 25%

Długo myślałem o zakupie akcji LSI Software gdyż na początku roku miałem akcje tej firmy i sprzedałem je w okolicach 5,20 (czyli 40% niżej jest obecny kurs), wówczas zarobiłem około 50% (kupowałem po 3,70) jednak fakt iż mi uciekło 80% wzrostów był dla mnie psychologiczną blokadą przed powrotem do tych akcji.  Jednak trudno nie dostrzec iż w tym roku LSI mocno poprawił wyniki (wzrost o 53% zysku netto a przychodów o 16%, zysk uwzględnia 0,5 mln jednorazowego przychodu z przeszacowania wartości nieruchomości) i patrząc na obecne działania firmy nie można wykluczyć że rozwój będzie nadal kontynuowany. Duże szanse w mocniejszym wzroście przychodów (zysków także) upatruję w zaprezentowanym w czerwcu 2016r. systemie POSitive® Show będącego kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania siecią obiektów z branży rozrywkowej w  tym kinami, teatrami, stadionami i innymi obiektami o podobnym przeznaczeniu. Obecnie ten program wdrażany jest w sieci kin Cinema 3D SA oraz Helios i emitent osiągnął 75% udziału w rynku największych sieci kinowych w Polsce. Bardzo liczę także na sfinalizowanie rozmów handlowych z dużym międzynarodowym klientem Grupy w sprawie dostawy rozwiązań Emitenta do kilkuset istniejących lokalizacji w innych krajach Unii Europejskiej (o tym zarząd wspomina w raporcie). Firma nie wyklucza w przyszłości przejęć, ma nawet zgodę Walnego na emisję akcji jednak wg zarządu obecny poziom gotówki i możliwości kredytowe nie wymagają emisji akcji w przypadku takiego przejęcia, możliwość przejęć z własnych środków wyklucza dywidendę dla akcjonariuszy w najbliższych latach.
Przechodząc do liczb i wskaźników LSI jak dla mnie jest zbyt nisko wyceniany: c/z 6,10, c/zo 5,23, c/wk 1,11, ev/ebidta 3,02 link wskaźniki, ładny bilans i przepływy operacyjne.
Potencjał wzrostu dostrzegają analitycy dm boś (wzrost o 40%), Kalliwoda (wzrost o 73%) czy automatyczna wycena biznesradar.pl (wzrost o 95%).
Od strony technicznej kurs przebywa w trendzie wzrostowym który powinien być kontynuowany link wykres.
Największym obecnie ryzykiem jakie widzę w tej inwestycji to coraz gorszy sentyment dla całej GPW i polskiej gospodarki.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
ZgredPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mówił Pan o chęci powrotu do akcji AviaAM Leasing. Na ten moment do jakiej ceny kurs musi zjechać aby dokonał Pan zakupu ? Pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
Chciałbym zapytać o Eurocent, jaka wycena będzie interesująca do zakupu i czy ogólnie warto interesować się spółką

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa, ciekawy blog tak trzymaj. Mam pytanie jaki Stop Loss masz przy LSI?

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.