"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 11/2016

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem aby w jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie trzeba było „skakać” po różnych wątkach.
p.s. szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog był jak najbardziej przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!


dodane 8.12.16 – iAlbatros świetne info, sąd ostatecznie oddalił roszczenie firmy Creston wobec iAlbatros o zapłatę 14,42 mln link sąd.   Kolejne info to wczoraj był ostatni dzień aby zgłosić propozycje do Walnego w sprawie warunków sprzedaży iAlbatros Poland i są dwa wnioski o zmiany co do których mam mieszane odczucia, pierwszy Franklina link który chce wybrania najlepszej możliwej oferty do sprzedaży jest logiczny i tu nie mam zastrzeżeń, natomiast o drugiej propozycji Investors TFI link aby wprowadzić biegłego który rozliczy Prezesa z poprzednich sprzedaży spółek zależnych oraz kilka innych żądań (czy Prezesa będzie współpracować z przejmującym podmiotem lub w jaki sposób prawnie chcą dokonać skupów akcji) nie wiem co myśleć, z jednej strony są spore zastrzeżenia do Prezesa że działa na niekorzyść spółki ale z drugiej strony transakcja może się przedłużyć a to mi się mniej podoba gdyż trzeba będzie dłużej poczekać na ewentualny zarobek.

dodane 6.12.16 – Bowim – dobrałem 560 akcji średnio po 3,35 i mam 1500 akcji, kolejny tydzień i kolejne mocne wzrosty cen stali (ponad 4% w tydzień wzrosły ceny blachy) link blacha dlatego oczekuję że jeśli nie będzie już mocnych spadków cen stali w końcówce roku to Bowim bardzo dużo zarobi, liczę że 25-30 mln w całym 2016r. a c/z spadłoby do 2-2,5 (odliczając własne akcje to jeszcze niżej), podjąłem ryzyko i dokupiłem akcji bo jak dla mnie jest spore niedowartościowanie. Pojawił się też ciekawy artykuł o perspektywach stali w najbliższych miesiącach link stal.

Efekt –  ja nie mam akcji ale może jeszcze ktoś czytający bloga ma, bardzo słabe wiadomości ze spółki, pierwsza to US naliczył zaległe podatki na 2 mln plus odsetki (łącznie to ze 3 mln pewnie wyjdzie), spółka się odwoła ale ryzyko jest link US a druga zła informacja to wysoki kurs chf/pln, Efekt ma 3,55 mln kredytu w chf i jeśli się niekorzystny kurs utrzyma do końca roku to będzie przeszacowanie i wykazane jakieś 0,6 mln straty na kredycie czyli wyniki mogą być gorsze.

dodane 2.12.16 – Vindexus – bardzo dobre informacje, podpisany przez prezydenta podatek od FIZ nie dotyczy funduszy sekurytyzacyjnych czyli zyski nie będą obciążone dodatkowym podatkiem, dokupiłem 200 akcji po 6,65, informację tą w wywiadzie podał prezes Kruka „29 listopada prezydent podpisał dokument, w ramach którego
sekurytyzacyjne fundusze inwestycyjne zamknięte są funduszami, które w
dalszym ciągu będą korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym.
Podpisana ustawa nie będzie więc miała negatywnego przełożenia na wyniki
Kruka w przyszłości” link wywiad

Livechat Software podał dane o liczbie klientów korzystających z  ich usług, wzrost w listopadzie jest o 362 a r/r o 35%, tempo pozyskiwania klientów jest trochę zbyt niskie aby zrealizować moje założenia ale może mocny dolar pomoże, zobaczę jak to będzie.

dodane 29.11.16 – Livechat Software podał wyniki które są o 0,46 mln (5%) gorsze na poziomie zysku netto niż szacowałem, zysk kwartalny wzrósł o 43% z 6,82 mln do 9,74 mln, przepływy operacyjne i pozostała reszta jest ok, c/z spada do 38. Podtrzymuję moje przewidywania odnośnie dalszego przyrostu zysków które podałem w poście o zakupie Livechat link post gdyż osłabienie złotówki w stosunku do dolara w ostatnich dniach powinno pozytywnie wpływać na przyszłe wyniki (oczekuję dalszego osłabienia złotówki) a okres analizy w którym szacowałem poziom określonych zysków wydłużam o 1 miesiąc, czyli 5 do lat i 1 miesiąc. Co ciekawe wyniki Livechat Software są odrobinę lepsze od konsensusu PAP link PAP.

Zaczyna się prawdziwy rajd cen stali, ceny mocno wzrosły w ostatnim tygodniu i są na najwyższym poziomie od ponad 2 lat, liczę że Bowim pokaże mocne wyniki link stal, do poczytania też artykuł Link art

Danks ustalił cenę nowej na 80 groszy, bardzo wysoko i jestem zdziwiony tą ceną, ostatnia mała emisja była po 62 grosze więc przy tak dużej emisji powinno być większe dyskonto i cena w okolicach 50-60 groszy, przy tej cenie zastanawiam się czy będę obejmował a jeśli obejmę to raczej mały pakiet.

dodane 24.11.16 dokupiłem 50 akcji Livechat po 48,01, pomaga rekordowy USD, widać że chce rosnąć i jest szansa ataku na historyczny szczyt 52 zł, długoterminowo nie ma możliwości abym stracił.

Słabo technicznie wygląda Astarta, wg analizy na comparic.pl spadek może być nawet do 41 zł link,
jednak ja w takie spadki nie wierzę i zamierzam dokupować, spodziewam się mocnego 4 kw.

dodane 23.11.16r. w fazie procedowania jest obecnie podatek od Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych które wchodzą w skład grupy Vindexus, uzyskałem z biura maklerskiego informację że gdyby został wprowadzony to będzie duże obciążenie dla tego typu spółek, szacuję (ale mogę się mylić) spadek zysku netto o 10-15% co sprawiłoby że przy obecnym kursie c/z spadłaby w okolice 5,50, wycena byłaby nadal niska i nie uwzględniała dalszego potencjału wzrostu ale nie można wykluczyć że kurs po ewentualnym wprowadzeniu podatku mógłby sporo się obsunąć, trzeba uważać bo może sporo się dziać w najbliższym czasie i każdy sam musi zdecydować czy trzymać akcje czy sprzedawać, ja jeszcze nie wiem co zrobię (czy sprzedam i podkupię niżej lub czy jak spadnie to ewentualnie powiększę pozycję ) !!!

dodane 22.11.16r.  Jest uchwała o nowej emisji 6 mln akcji Danks, nie znana jest na razie cena (nie można sugerować się ceną 7,10 bo jest nie uchwalona).

Wraca mi optymizm odnośnie Bowim, w zeszłym tygodniu ceny stali mocno podskoczyły i są na najwyższym poziomie w tym roku link blacha a mieli spore zapasy tańszej
dodano 21.12.16r. – dokupiłem 25 szt Wistilu po 64,90, zachęciła mnie pozytywna analiza ze stockwatch.pl wg której autor twierdzi że spółka jest niedowartościowana a projekt deweloperski Wistil Biznes Park może dać kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów dodatkowego zysku w najbliższych latach, same 7,5 ha ziemi w centrum Kalisza powinno być więcej warte niż ujęte obecnie w środkach trwałych.
Arctic Paper – na razie odpuszczam temat tej firmy, obecny kurs eur/usd jest niekorzystny gdyż kupują w usd a sprzedają w eur i gbp, czekam na informację o sprzedaży zakładu w Mohenwagen która jest spisana w straty, sprzedaż tego zakładu za dowolną kwotę będzie zyskiem w firmie.
Vindexus – w piątek zarząd poinformował iż wyniki w 2016 r. będą lepsze niż w 2015r., planowana jest wyższa dywidenda niż w tym roku i myślą o ekspansji na inne kraje, długoterminowo dobre informacje link wyniki , link ekspansja
avatar
119 Comment threads
96 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
genusdrdmZgredpetrodolarSpekulant Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hmm coś dziwnego się dzieje na IAG.2 zlecenia po 10.61 skup 2 zlecenia sprzeazy 10.81 (2 akcje) a przewinęło się ponad 5,5k akcji po 10.80.Chyba dobry znak.
lopo

tommy501
Gość
tommy501

Ja myślę, że dobry pomysł byłby np. jakby co miesiąc zaczynać nową zakładką Aktualności, analizy i komentarzy i to ułatwiłoby przeglądanie strony Naszego Prezesa.

tommy501
Gość
tommy501

A co myślicie o Skarbcu teraz cena trochę spadła i następuję zmiana właściciela może coś ciekawego z tego wyniknąć.

nde
Gość
nde

Cześć Prezes.
Może co jakiś czas będziesz dodawał nowy wątek wymiany spostrzeżeń? Np co dwa tygodnie, albo co miesiąc, żeby odwiedzający bloga na urządzeniach mobilnych mieli łatwiej. Można je numerować jak czasopisma ("12/2016 Aktualności, analizy i komentarze"). Taki luźny pomysł mi wpadł do głowy :)
Pozdrawiam.

genus
Gość
genus

kupiłem 5000 akcji mirbud po 70gr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Agroton jest mocno grany i ktoś robi duże kółeczka. Dopóki nie odejdzie od stołu, dopóty wzrost kursu będzie nienaturalny. Osobiście sam zrobiłem kilka kółek i nie mówię, że nie można zarobić, ale na ten moment i według mnie mało ma wspólnego z fundamentalnym podejscie do inwestowania.
Prezes, jak masz chwilę poobserwuj zlecenia na EUCO. Fajnie ktoś próbuje zaniżać i podbierać poniżej 36. Podobnie było na Vindexusie. Oraz Bowim ma swoich amatorów.
Pozdrawiam
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

kupiłem, trochę poniżej 3,45, po kilkaset sztuk. są w arkuszu zleceń. Nie obrażaj się, gdy coś jest nie po Twojej myśli. ani przez chwilę nie chciałem byś inwestował jak chcę, pisałem tutaj, bo uważałem to za dobry deal, namawiałeś tak na bankierze, żeby pisać u Ciebie, więc ok, piszę.Nie sprawdzaj, tylko przyznaj się, że po prostu nie miałeś tu nosa i ok. Ileż tazy ja nie trafiłem ze spółką, gdy wszędzie sygnały były pozytywne, kupuj teraz. Nie piszę tylko do Ciebie, choć to Twój blog. Trzymam jeszcze 8 k Agrotonu, sprzedałem dzisiaj w kółkach trochę, czy dobrze, nie wiem. Wszedłemj trochę znowu w Alior. Nie zarzucaj mi ściemy, bo nawet nie musiałem pisać o transakcjach. Zobacz po ile był Agroton wtedy, gdy pisałem o nim, po ile jest teraz. Wskaż mi spółkę w swoim portfelu, która tyle ostatnio wzrosła. Pamiętaj, możesz zawsze kasować niewygodne Ci komentarze, wtedy będziesz miał na swoim blogu pytania, Twoje odpowiedzi będzie git.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Oczywiście, trzeba było kupić gdy pisałem. kurs był 3,02 – 3,05. Miałbyś niebotyczny zarobek, a niestety kupiłeś Ialbatros, z którym tak naprawdę nie wiemy co się będzie działo. Który wariant. Oba takie sobie. Zapowiada się kiszenie kasy na tej spółce. Dzisiaj sam zakupiłem po 3,42 i sprzedałem po 3,55 3 k Agrotonu. Po prostu. Chciałeś komentarze, masz.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pytanie laika.

Jak to jest z zyskiem z giełdy i pomniejszaniem go o stratę.

Czy wystarczy, że teraz sprzedam stratną pozycje i odkupie te same akcje za 3 dni czy muszę to zrobić na przełomie roku?

Poproszę o jakiś przykład – dzięki – Laik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes a co myślisz o giełdzie Rumuńskiej,spółki tam notowane płacą największą dywidendę.

Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zachęcałem do Agrotonu Prezes na Twoim blogu wcześniej. Masz absolutną rację. Do końca świąt wróżę 6-7 zł.

marcink
Gość

Ktoś wie co przyczyniło się do takich wzrostów na agrotonie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam szanownego Prezesa.

Proszę opisz co myślisz o Krezusie – czemu go tak biją cenowo ostatnio?
Domiś

petrodolar
Gość
petrodolar

Prawda jest taka, że o tym co się dzieje w spółce, czy dzieje się dobrze czy źle decyduje ZARZĄD. Kluczowe decyzje konsultowane są z głównym właścicielem. Rada Nadzorcza (w której pan Batory był tylko członkiem) spotyka się raz w miesiącu – trochę pogadają, wypiją kawę, skomentują ostatnie raporty, zjedzą służbowy obiad w restauracji i rozjeżdżają się do swoich domów.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak Prezes skomentujesz rezygnację Batorego w eonet? Czy spadki od jakiegoś czasu są z tym związane? czy spodziewasz się dalszego spadku kursu?

marcink
Gość

Co do BOWIM i wzrostów cen stali, poniżej artykuł:
http://hutnictwo.wnp.pl/ceny-na-rynku-stali-znowu-w-gore,287172_1_0_0.html
skąd się biorą wzrosty cen i perspektywa na najbliższe miesiące.

bufon
Gość
bufon

oki dzięki ta spółka to nie dla mnie ale kumpel chce kupić akcje, więc mu odradzę.
Dokupiłem Vindexusa to co sprzedałem wcześniej więc jestem znowu zapakowany.
Zostało mi 10% keszu do zainwestowania, reszta jest w akcjach.

bufon
Gość
bufon

Co myślisz o spółce Arrinera?

drdm
Gość
drdm

Siedzę trochę w tematach samochodowych i znam opinię jednego z inżynierów jeszcze do niedawna tam pracujących. Arrinera to jedynie wydmuszka powstała w celu ciągnięcia kasy z dotacji i emisji.
Pierwotnie mieli wypuścić wersję drogową już w 2014. Za każdym razem sprawę przeciągają. Później mieli zrobić wersję do serii wyścigowej GT4, ale po ostatnich zmianach nie łapie się w regulamin GT4. W GT3 z kolei konstrukcja nie jest konkurencyjna. Na homologację drogową też szans nie ma. Podsumowując, istnieje jedno auto tylko nie można go użyć ani na drodze ani w żadnej poważnej serii wyścigowej. Jako entuzjasta motoryzacji śledzę temat od lat i fundamentów to tam nie ma.

bufon
Gość
bufon

Danksa dokupiłem po 0.78 na logikę jeżeli ktoś ma objąć te akcje z PP to kurs musi wzrosnąć do 0.85-0.9zł

bufon
Gość
bufon

Briju jest ładnie grany chciałem sprzedać część ale nie chce płacić jeszcze większego podatku więc raczej trzymam do wyników.

petrodolar
Gość
petrodolar

Weźcie sobie pod lupę JWA. Prognoza zysku brutto za 2016 rok to 1.550.000 zł.
http://d.iplsc.com/ebi/10/17/99070/JWA-raport-q3-2016.pdf
Patrząc na wykonanie samego tylko III-ciego kwartału (+659.000 zł), wydaje się to być – w moim przekonaniu – dość realne.Liczba akcji 4 mln szt. Obecny kurs 0,82 PLN. Bilans już teraz jest bardzo ładny, a po IV-tym kwartale może być jeszcze lepszy. Spółka wykazuje stały progres wyników. Nie namawiam, nie zmuszam …

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak to jest z prawem poboru na Danks? Kiedy można będzie sprzedać?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Efekt decyzje UKS dotyczące zobowiązań podatkowych Emitenta na 2 mln plus odsetki. Czy nie ma spolki na GPW z ktorej jakis trup z szafy za chwile nie wypadnie.

marcink
Gość

Co sądzicie o CIECH'u z mwig40? Dobre wskaźniki na tle innych spółek z mwig, c/z 5.82, c/zo 4.86, ev/ebitda 5.14. Stałe przychody, rosnące zyski netto r/r. Mwig zyskał od stycznia '16 ok. 17%, natomiast ciech wypadł z trendu wzrostowego w styczniu '16 tracąc do tej pory ok. 35%. Poniżej 53-54 nie schodzi. Co sądzicie? Jak to wygląda technicznie?

petrodolar
Gość
petrodolar

Modecom wydaje się być spółką rozwojową ze sporym potencjałem wzrostu kursu. Były plany nawiązania współpracy z federacjami piłkarskimi innych państw Europy – trochę ten temat przycichł. Podobnie rzecz się ma z Agroligą – tania spółka z planami budowy nowej linii produkcji oleju słonecznikowego. Inwestycja ma być finansowana ze środków własnych + z kredytu długoterminowego z Reiffeisen Bank.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

chodzi mi o statut spółki

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
kupiłem w piątek akcję grjaguar podali info o emisji 25 mln akcji wiec będę miał stratę ale nieważne czy może mi ktoś wytłumaczyć jak mam to rozumieć
taki zapis
Zarząd jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego Spółki poprzez emisję
nowych akcji o łącznej wartości nominalnej nie większej niż 546.220 złotych (słownie:
pięćset czterdzieści sześć tysięcy dwieście dwadzieścia złotych), w drodze jednego lub kilku
podwyższeń kapitału zakładowego w granicach określonych powyżej (kapitał docelowy). Upoważnienie Zarządu do podwyższania kapitału zakładowego oraz do emitowania
nowych akcji w ramach kapitału docelowego przyznane jest do 21 czerwca 2019 roku
czy mogą robić emisję 25 mln ? nominał 10 gr ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie jaka jest Twoja opinia nt. możliwości wzrostu ceny akcji Mirbudu?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes co sądzisz o zmianach w Briju? Jak oceniasz tę spółkę?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja się spotkałem – wczoraj anulowali mi wszystkie zlecenia sprzedaży Danksa ustawione na WDA. Pierwszy raz mnie to spotkało i nie mam pojęcia z jakiej okazji.

Spekulant
Gość

Witajcie
Spotkaliście się z sytuacją że zlecenie WDA zostało wam zamknięte ale nie zrealizowane i nie było dużej niż 365 dni w systemie? I jak można sprawdzić powód zaistniałej sytuacji?Rachunek w DB.

Spekulant
Gość

Dzięki pierwszy raz się z tym spotkałem i nawet nie wiedziałem że przy pp zlecenia z automatu są zamykane…człowiek jednak całe życie się coś uczy…

Zgred
Gość

dzisiejsze info dotyczące Komputronika…
http://stooq.pl/n/?f=1132307&search=komputronik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy sytuacja komputronika po dzisiejszej info w kwestii Vat pozwala na zakup akcji? Jak prezes oceniasz ta spółke

Wojetek
Gość

Prezes – przeglądałeś wyniki Helio ? Spółka dotrzymała "słowa", miał być zysk w 3Q i faktycznie pierwszy raz historycznie był. Wzrost zapasów pod 4Q – oczywiście dolar nie sprzyja, ale jeśli nie będzie rósł to możliwy jest rekordowy kwartał dla HEL. Wycena całkiem atrakcyjna…

petrodolar
Gość
petrodolar

Fabryka KD – otrzymała dofinansowanie w kwocie 2,35 mln zł. Przypominam, że planowana przez spółkę na ten rok wartość EBITDA to 4,5 mln zł.
http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/info/1760496,fabryka-konstrukcji-drewnianych-sa-(24-2016)-podpisanie-umowy-o-dofinansowanie

petrodolar
Gość
petrodolar

Ten Albatros to jest wielki znak zapytania. Wszystko tu jest jak na razie na wodzie pisane. Polecam Agroton ponieważ uważam, że jest to najniżej wyceniana spółka na GPW, a już na pewno wśród spółek z Ukrainy – czytaj: niżej notowana niż polecana tutaj Astarta (nawet po uwzględnieniu w Astarcie potencjalnie bardzo dobrego IV kwartału 2016).
Do taniego zakupu nadają się również Aviaaml i Eonet, które są w fazie korekty.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam pytanie odnośnie spółki ERG ponieważ mam nadal akcje on sobie powoli rośnie, czy masz jakieś prognozy odnośnie tej spółki?

Marek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezes !
Mam prośbę trochę nirtypową
Chciałbym żebyś zerknął na pewną spółkę fundamentalnie czy to taki faktycznie bankrut
Chodzi mi o zagrywkę czysto spekulacyjną.
Chodzi mi o REDWOOD
Pozdr WiN !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

tzn. mam ładny pakiecik tych akcji i zastanawiam się czy jeszcze odczekać i może podrośnie czy sprzedać bo ostatnio troszkę odbiło. Tak, czy inaczej dziękuje, że jesteś :D

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj Prezesie,
niestety nie mam ostatnio za bardzo czasu, ale nadal sledze Twoje inwestycje. Gratuluje zalozenia bloga.
Pytanko, sledzisz moze choc jednym okiem jedna ze swoich bylych inwestycji: EUROCENT?
Wiem czemu spadlo i jakie sa zagrozenia, ale kurs spada powoli juz ponizej 4 PLN i wskaznikowa jest naprawde tanio, a nie jest przeciez az tak zle zeby Firma chylila sie ku upadkowi. Nie uwazasz, ze mozna byloby cos tu skubnac?
ps. Co do ialbatrosa to bym uwazal. Juz oglaszali kiedys skup i kurs polecial w dol zamiast rosnac.
Pzdr
kafal

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes co myślisz o Danksie na ta chwile?

Spekulant
Gość

Danks Ustalenie ceny emisyjnej akcji serii E na 80 gr

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes czy mógłbyś skomentować dzisiejszą informacje z Ialbatros?

nde
Gość
nde

O dziwo Ialbatros otworzył się dość spokojnie, ale sukcesywnie do góry. Może nie wszyscy rozumieją co się dzieje. Możesz Prezes w paru zdaniach wyjaśnić sytuację w tej spółce?

nde
Gość
nde

Tak, po prostu w podobnym czasie pisaliśmy i nie widziałem twojego postu. Przeczytałem go i zastanawia mnie jedna rzecz. Oczekujesz wzrostu 10-50% natomiast przekładając to na liczby cena Ci wyszła niecałe 50. Czy to znaczy, że nie wierzysz w tą ceną, która wynika z liczb?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Każdy chce kupić jak najtaniej i w trendzie wzrostowym.
Na pewno pojawił sie ruch na kursie, którego nie było wcześniej po wynikach za II kwartał. Dlatego są te obawy.
Sam kurs tak szybko urósł, że ani fundamenty ani technika, nie powie nam dokąd spadnie.
Ostatnie skokowy wzrost zaczął sie ok. miesiąc przed wynikami. Może warto teraz też poczekać na rozwój sytuacji?

marcink
Gość

Masz rację natomiast dla osoby która w tym momencie nie ma akcji Onico a chciałaby wejść to, że długoterminowo jesteśmy w trendzie wzrostowym może nie mieć znaczenia. Jak masz Onico od kilku miesięcy z poziomów 105/133/155 zł to jesteś na sporym plusie i drobna korekta nie nakłoni Cię do sprzedaży. Dla mnie (chciałbym wejść w Onico) aktualny poziom do zakupu – ok. 189zł i szansa spadku na 165 zł nie brzmi zachęcająco a to, że jesteśmy w długoterminowym trendzie wzrostowym i były skokowe wzrosty kursu tym bardziej mnie zniechęca bo spółka już dała zarobić i teraz może być różnie. A fundamenty mimo tego, że są pozytywne – sam wiesz, że nie zawsze generują duży popyt. To newconnect. Ja póki co czekam.

marcink
Gość

Napisałem od 26.10 spadkowy. Krótkoterminowy. Z Twoją analizą zgadzam się jak najbardziej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Proszę bardzo. http://at.biznesradar.pl/bd8c07fb5c02832af1003750d57dcfa6.png
Powiedz mi gdzie tu widzisz trend spadkowy? Zasięg teoretycznego wybicia 267zł.

tommy501
Gość
tommy501

A jakie wsparcie na Onico oceniacie podajcie kwotowo jak możecie?

marcink
Gość

rysuj.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

marcink jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Do wsparcia jeszcze daleko.

tommy501
Gość
tommy501

To widzę, że myślisz, że Onico spadnie tak do 160-170 zł. A jak myślisz o 4FUNMEDIA już wcześniej chyba pisaliśmy. Firma miała stratę w 3 kwartale, ale ona musi mieć co roku 1 kwartał słabszy. Teraz podpisuję coraz to nowe umowy chyba w IV kwartale wynik poprawią. Ciekawe jeszcze do ile firma teraz może spaść do 4 zł jest szansa?

Unknown
Gość

Od 26.10 Onico jest w trendzie spadkowym, wsparcie wychodzi na ok. 185zł. Jak przebije to lecimy w dół.
marcink

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mnie interesuje Onico. Jak sadzicie, ile moze spasc?

tommy501
Gość
tommy501

Win widzę, że masz oko na AT doradź mi jak możesz co mam zrobić z BSCdruk mam akcję po 35 zł. Jak myślisz co tutaj może się wydarzyć ciągle akcje spadają.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do Pfleider to zbyt krótki okres czasu by można się było wypowiedzieć pod względem AT.
Jedynie na godzinowym wygląda fakrtycznie prowzrostowo.
Prezesie
Ja mam takie podejście do analizy technicznej że nie ma to dla mnie znaczenia jaką ilością akcji kurs został podciągnięty.
Jeżeli zakładamy że był duży obrót to równie dobrze osoba która ten obrót wygenerowała podciągnęła 1 czy 10000 akcji na koniec i to nie ma znaczenia. Świeczka to świeczka
Gram wg interwału który analizuję i nie wchodzę w szczegóły (uwierz wiele razy można się było przejechać grając na dziennym interwale i próbując do tego analizować godzinowy – przykładem najlepszym jest BUMECH).
Analiza techniczna działa z 2 prostych względów
1. Odzwierciedla pewne zachowania tłumu oraz pokazuje brak podaży na walorze w przeszłości
2. Ludzie wg niej grają dlatego poziomy wsparcia i oporu obowiązują – tu niestety ważny jest obrót bo tylko wtedy wiadomo czy ich respektowanie będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości.
Pozdr !
WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panowie a jak widzicie Pfleider ,technicznie wygląda na kolejne wybicie i droga na kolejne szczyty.
WiN ,Prezes ,co o tym myślicie ?
Pozdrawiam- Beny

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc Prezes
Co myslisz o spolce NTT.
Teraz okres prezentowy.
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co myslisz o Action?
szejker

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zagadka dla fudamentalisty, ale nie religijnego;Ciekawe czy zgadniecie co to za firma.
Spółka po przejściach miala straty, ale juz ostatnie raporty wskazują stabilizację, ale nie rozwój. Zadłużona na blisko 150 mln, ale jest jeden myk, gdyż za 1,5 roku dostanie ponad 360 mln plus odsetki, a oprócz tego ma jeszcze aktywa na około 200 mln. Co to za firma i czy zainwestowalibyscie w taką firmę. Dodam, że jej obecna kapitalizacja jest na bardzo niskim poziomie w stosunku do majątku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
prosiłbym o analizę fundamentalną spółki 06magna o co chodzi z gotówką bo ja widzę 25 mln jest nadal, została wydana ? chce kupić trochę akcji kapitalizacja 10 mln

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezes !
Przeglądam spółki i z tego co wiem to masz interaolt w portfelu.
Wygląda ciekawie http://www.bankfotek.pl/view/2039798
Duży obrót przy oporze i ładna świeczka.
Swoją drogą mógłbyś przypomnieć swoją analizę fundamentalną i powód zakupu bo nie pamiętam a technika wygląda ładnie i warto tu poobserwować czy przypadkiem nie wejść :)
Pozdr WiN !

B.B.
Gość

Witam !
Ktoś prosił o analizę Arteria
http://www.bankfotek.pl/view/2039788
Wsparcie jest tu gdzie czerwona linia pozioma więc jesteśmy przy jego okolicy na miesięcznym bo na mniejszych interwałach ciężko pokazać
Niestety jak wsparcie nie zostanie obronione następne jest daleko
Może ktoś inny coś widzi ja niestety nie widzę od str At na tej spółce.

PREZES co do vindexus to dziś dalej scenariusz ,,odbicia: obowiązuje…
Zobaczymy co dalej ale na razie nie szukamy nowych poziomów wsparcia bo ciągle mamy 55/45 % na odbicie.
Pozdr WiN !
Jak coś wypatrzę wg mojego systemu to napiszę a może Prezes wypowie się odnośnie fundamentów :)
Dziś trochę posiedzę i ręcznie postaram się przeglądnąć przynajmniej 1/3 parkietu a do końca weekedu cały więc jak mi się uda coś znaleźć to napiszę :)
Pozdr WiN !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witaj.
Jak oceniasz dzisiejsze info o programie motywacyjnym ONICO i premiowaniu pracowników akcjami pod warunkiem osiągnięcia zysku netto na poziomie 30 milionów złotych?

tommy501
Gość
tommy501

Dzięki najwyżej jak unormuję się to uśrednie i zobaczę co wyjdzie. A nie wiesz o co chodzi z BOWIM nic się nie dzieję, za dużo ktoś sprzedaję akcji i blokuje.

tommy501
Gość
tommy501

WItam mam taką prośbę kupiłem BSCDruk i nie wiem co zrobić kurs cały czas się zniża. a ja mam akcję po 35 zł trochę oddala się kurs od mojego już jest po 31,6. Bardzo duży spadek zaczął od bodajze 40 paru złotych. Najgorsze, że na małych woluminach spada.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Arteria sie mocno obsuneła. WIN, możesz zerknąć na technikę ile może jeszcze spaść.
Pozdrawiam
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie a co sądzisz o FORPOSTA? Mała spółeczka, ma szanse na poprawę wyników? Kapitalizacja niziutka i mały FF.

Liroy
Gość

mam jeszcze kilka spółek co się im przyglądam jak Mercator mocno zastanawiam się też nad Energą to w końcu musi kiedyś odbić

Liroy
Gość

Prezes ale Celon ma perspektywy )) na razie zarobiłem na nim 9, 32 procenta ale nie sprzedam za mniej niż 50 zł . Drogo droga ok ale gdy te wszystkie projekty mu wypalą a prognozy się sprawdzą to wcale te 20 zł nie będzie drogo teraz to nawet już po 21 zł jest ale oczywiście nie naganiam ))) wczoraj kupiłem 400 akcji iAlbatros zobaczymy co z tego będzie ale myślę że ten szwedzki fundusz SEB nie bez powodu kupił ich akcje .Na razie najgorzej wychodzę na Wistalu kupione 50 akcji po 67 zł .

B.B.
Gość

Ale po co mam patrzeć na dłuższy scenariusz jeżeli sytuacja nie jest do końca rozstrzygnięta. Wczorajsza świeca była na sporym volumenie a dzisiejszy spadek na mniejszym, jeżeli spadek będzie poniżej wczorajszego knota to całkowicie zostanie zanegowany układ. Wtedy można myśleć i rozpatrywać nowy scenariusz. Obiecuję że będę śledził spółkę codziennie pod względem AT ale na razie gramy scenariusz na możliwe odbicie i z uwagi na małą płynność spółki mogą być pewne odchylenia i one muszą być wzięte pod uwagę
Ja uważam że nie można ,,obrażać się na żaden sektor" i dzisiaj z rana zagrywałem na 11BIT typowo wg techniki i bardzo się zawiodłem.
Jak dla mnie układ idealny i po wczorajszej świecy dziennej złożyłem zlecenie na kupno akcji na poczatku sesji…
Niestety po wybiciu świeca na ładnym obrocie z długim górnym cieniem.
Jak nie zobaczę popytu sprzedam.
Pozdr Win !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Technicznie 6,5 jest wsparciem które jeszcze nie zostało złamane http://at.biznesradar.pl/ebee7addcca1f004859a01ae5f6a1612.png

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ustawa o funduszach inwestycyjnych przewiduje zamknięty katalog aktywów, w które może inwestować fundusz, określając jednocześnie limity koncentracji w tym zakresie. W związku z tym dla potrzeb stworzenia struktury istotną kwestią jest odpowiedni wybór formy prawnej spółek, za pośrednictwem których będzie prowadzona działalność gospodarcza w ramach takiej struktury.

W tym zakresie najkorzystniejszym z podatkowego punktu widzenia jest wybór spółek komandytowo-akcyjnych. Uzasadnieniem dla takiego wyboru jest przede wszystkim status podatkowy tego typu spółki – jest ona transparentna podatkowo. Nie jest ta spółka podatnikiem ani podatku dochodowego od osób fizycznych ani od osób prawnych, gdyż podatnikami w tym zakresie są jej wspólnicy (co do zasady przychody i koszty takiej spółki uwzględnia się w przychodach i kosztach jej wspólników proporcjonalnie do posiadanego przez nich udziału). Dlatego też w przypadku gdy akcjonariuszem spółek komandytowo-akcyjnych będzie fundusz, który korzysta ze zwolnienia podmiotowego, efektywnie dochody spółek komandytowo-akcyjnych nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym. W konsekwencji dzięki takiej strukturze istnieje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej z jednoczesnym ograniczeniem obciążeń podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych. A jaką odpowiedź otrzymałeś od Vindexusa?

B.B.
Gość

Jak pisałem wcześniej co do Vindexus.
Niestety wczorajsza świeca młot jak na razie nie została obroniona i nadal występuje scenariusz negatywny – kurs wypadł z kanału wzrostowego jest pod sma200 a w dodatku kurs w kanale wzrostowym ,,tracił impet"
Jak na razie ja bym ie kupił.
http://www.bankfotek.pl/view/2039571
Pozdr Win !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgadza się ale tam jest napisane że podatkiem CIT będą obciążone wyłącznie te FIZ, które czerpią dochody z udziału w spółkach nieposiadających osobowości prawnej. Ekspert z Forum TFI zwraca uwagę, że w obecnym brzmieniu ustawa doprowadzi do eliminacji z polskiego rynku funduszy nieruchomości. Dziś tego typu fundusze inwestują w nieruchomości za pośrednictwem spółek celowych (komandytowo- akcyjnych), czyli nieposiadających osobowości prawnej, a zatem zostaną obciążone nową daniną. Czyli to nie będą wszystkie fundusze.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A czy na pewno Vindexus korzysta z obsługi FIZ i w jakiej skali? Od kiedy PIS chce wprowadzić ten podatek?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezes Do jakiego poziomu zamierzasz trzymać Vindexusa gdyby się obsunął?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na Onico ustawione jest 700 sztuk na spredzaż. Ciekawy jestem czy straszak czy znudzony większy akcjonariusz. Jak już kiedyś pisałem: mając dużo akcji, łatwiej się je sprzedaje z ukrytego. Ale jestem ciekaw, jak się zachowa kurs.
Pozdrawiam
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

WiN
Czy mógłbyś czasami załączać wykres z pokazanymi Twoimi analizami technicznymi spółek ,bo widać ,że masz duże doświadczenie i pewnie nie jedna osoba, tak jak ja, chciała by pogłębić swoją wiedze.Ja chciałem wrzucić wykres Vindexusa i okazałe zniesienia Fibonaciego – według których w najbliższych dniach powinno być kolejne wybicie.(ale niestety nie wiem jak załączyć obrazek)
Pozdrawiam- beny

nde
Gość
nde

Prezes, robisz jakieś kółka na Astarcie? Ostatnio kupowałem po 49 i sprzedawałem parę złotych wyżej, akurat niżej się obsunęło.

B.B.
Gość

Na vindexus masz dziś ładną świecę tuż pod sma200 i linią kanału wzrostowego. Jak jutro zabraknie podazy i aktywuje się popyt to jest to dobre miejsce do brania bo po obrocie widać że jest ten poziom broniony.
Przeglądam właśnie spółki z głównych indeksów i trakcja szykuje się technicznie do wybicia
Pozdr WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Panie Prezesie, wiem że nie inwestujesz w spółki deweloperskie ,ale czy mógłbyś napisać parę słów o Echo.Pozdrawiam

B.B.
Gość

Jak pisałem powyżej co do Vindexus to jesteśmy pod sma200 i pod linią kanału wzrostowego. Na bieżąco obserwuję spółkę i jak zobaczę wg mnie ciekawy moment to wrzucę razem z wykresem
Co do konsstali to jest duży obrót na tych poziomach i jak ktoś chce mieć tą spółkę to można spróbować trochę kupić. Ja się ustawiłem zobaczymy czy coś skubnę.
Na Bowim też się ustawiłem i jak coś spada to podbieram ale przez ten mały obrót ciężko coś kupić niestety.
Onico wygląda ładnie i ustawię się zaraz z jakąś drobnicą na kilku poziomach może jakiś zniecierpliwiony gracz co zarobił już sporo od dołka będzie chciał trochę akcji zrzucić :)
Pozdr Win

Wojetek
Gość

Biorąc pod uwagę to co napisałeś o c/wk może warto zainteresować się Vantage ? Prezes dość ciekawe perspektywy przyszłych wyników kreślił w wywiadzie, C/Z 6,2 C/WK 0,51, technicznie długa konsolidacja, ale jeśli z niej pójdzie wybicie to potencjał min. na 25-30%. Przy okazji DLK piękne wybicie więc muszę podziękować za zwrócenie na nich uwagi :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo ciekawą spółką jest też KonsStali. Cytuję ,,Spadki wynikały głównie przez "kontrolę skarbową". Teoretycznie grozi im dopłata ~20 mln zł podatku (VAT). Mniej więcej jest to trochę mniej niż średni roczny zysk operacyjny spółki. Patrząc w porównaniu do kapitału własnego suma nie przekracza 10%. Spadki sięgnęły już około 35%. Dopłata podatku również nie powinna zagrozić płynności spółki, gdyż przepływy operacyjne mają na dobrym poziomie. Zadłużenie również nie mają na bardzo wysokim poziomie. Do tego dochodzi kwestia, że podatek można na raty rozłożyć"
Pozdr WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na razie Vindexus wypadł z ponad rocznego kanału wzrostowego więc jeśli dzisiaj nie będzie jakiejś ładnej świeczki dziennej a jutro dalszy spadek to technicznie będzie wyglądać to fatalnie. Ja bym się wstrzymał z zakupami. Co di vindexusa analizowałem kilka mieś temu że traci impet wzrostowy.
Zastanawia mnie ta Fabrykakd, uważam ją za całkiem nie złą i perspektywistyczną spółkę (jakiś czas temu sprzedałem z zyskiem) ale zastanawiam się nad podkupywaniem małymi paczkami. Co sądzicie ?
Ja dziś opchnąłem enee, lotos, orzelbialy GPW i został mi tylko bowim i aviaaml.
Rozglądam się dalej ale jak na razie nic nie widzę ciekawego
Pozdr WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
podawałem ostatnio co kupiłem
w ostatnich dniach kupiłem takie akcje
standrew 1000 akcji 2,7
2intelect 10 tys akcji 31gr
bomedia 20 tys akcji 26,5 gr
kkherbal 3200 akcji po 22gr
novina 10 tys akcji 51 gr
sfk 1000 akcji 2,8
fabrykad 3000 akcji 0,71
softblue 2000 akcji 0,63
modecom 100 akcji 17 zł

sprzedałem bomedie po 29,5 gr , softblue po 67,sfk 2,9 , połowę novina po 50,5 gr,2 tys 2intel 35,5gr
dokupię fkd,modecom,vindexus,myślę też nad trophyres powinien odbić od 20 gr

Unknown
Gość

lukas8i8
Co sadzisz o trophy, ja niestety wiszę dużo wyżej i zastanawiam się co zrobić. Fundamentalnie nie powinno tak spadać.
Marconi

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
tropy ja tam nic nie wiem o tej spółce widzę jednak szansę na odbicie od 20 gr , jeśli odbije na większych obrotach warto potrzymać ja wchodzę za małe pieniądze bo dla mnie za duże ryzyko

B.B.
Gość

Co się od strony fundamentalnej dzieje na Vindexus ? Bo technicznie wygląda coraz gorzej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No faktycznie trochę żal ale będą nowe okazje :) Co masz aktualnie na ,,oku' ?
WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
no i mam ładny zysk na jwa pewnie będzie dalej rosło ale mi już wystarczy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej !
I co prezes udało Ci się odkupić to Delko ?
Trochę nie rozumiem Twojej decyzji dlaczego sprzedałeś jak nie było widać najmniejszych oznak dystrybucji.
Powiedz mi z ciekawości dlaczego
Pozdr WiN

Anonimowy
Gość
Anonimowy

szkoda że widziałem miny Truchla gdy ktoś zaproponował cenę 7,10 .należało mu się za to co zrobił akcjonariuszom

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Przewodniczący oświadczył, że z uwagi na podjęcie przez Walne Zgromadzenie
uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w trybie subskrypcji
zamkniętej (z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy) oraz w sprawie
zmiany Statutu Spółki w brzmieniu zaproponowanym przez Zarząd Spółki i
opublikowany na stronie internetowej Spółki, głosowanie nad projektem uchwały
zgłoszonym przez akcjonariusza jest bezprzedmiotowe.———

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A podane kto moze objac nowe akcje. Sa jakies wykluczenia?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To była tylko propozycja akcjonariusza.Uchwała jaką przegłosowali podaje że cenę ustali zarząd.

bufon
Gość
bufon

Przecież tego nikt nie kupi po 7,1zł
Pierwszy bym sprzedał na otwarciu sesju:)1000% zysku
Pewnie będzie 0,71 zł tak wychodzi z zachowania kursu

Anonimowy
Gość
Anonimowy

danks cena emisyjna 7,1 zł chyba coś sie im pomyliło ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
zaczynam zbierać jwa na pewno będzie oszustwo jak na ec2 jednak podbitka musi być, informację o zyskach dywidenda, kurs urośnie liczę na 1,5 w tej chwili rynek pamięta ec2 jednak szybko zapomni inwestycja na około 6 mies . Co myślicie o spółce warto ryzykować ?

Adi1
Gość

Ja już trochę na tym zarobiłem (brałem na pierwszym spadku poniżej 0.9), teraz będę odkupywał ale jak spadnie poniżej 0.80

B.B.
Gość

Jeszcze jak byś mógł 2 zdania o Votum zapodać bo technicznie też wygląda ładnie :)
Pozdr !

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam ostatnio mało czasu ale mam pytanie do Prezesa dwie sugestie i jedną odpowiedź :)
Co sądzisz aktualnie o ONICO bo wykres wygląda jak by ktoś ewidentnie bronił kursu i gdy podaż się skończy jest znowu szansa na kilka/kilkanaście % w górę
Co sądzicie odnośnie jutra z w20 by wykorzystać dobre nastroje np na DT ja obstawiam ENEA i LOTOS wg techniki na jutro
Co do IALBGR to jak dla mnie wg techniki na razie nie ma punktu zaczepienia a kupowanie na tych poziomach to łapanie spadającego noża co może ręce poobcinać…
Jak na razie mój portfel ma się nieźle a najbardziej miło zaskoczył w 3 ostatnie dni orzełbiały :)
Pozdr WiN ! :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć, przy jakim poziomie próbować kupić kacje Impexmetalu? Wykres wygląda raczej dość przewidywalnie, ale sam nie potrafię ocenić ile może spaść, zanim zaczną się kolejne wzrosty.
Pozdrawiam
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

czy ktoś coś wie co się działo na wza danksa?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Proszę popatrz fachowym okiem na MAKORA – czy coś z tego jeszcze będzie. Nie widzę przychodów ze sprzedaży a aktywa i kapitał własny rosną – co to oznacza?

Dziękuję Domiś

Karol Adx
Gość

@Synthos – dywidenda podniesie kurs akcj ale ostatni inwestor ktory wyjdzie przed nia straci najwiecej o ile nie poprawi sie otoczenie emitenta i jego zyskownosci.

@Makora – dobra rada odemnie trzymaj sie zdala jesli chcesz kupic. Jesli masz przemysl wyjscie albo zostaw na wykorzystanie jako strata podatkowa. Lepiej nie zarobic niz stracic. Mi to przypomina stara szkole na leszcza – spolka SA, ktora ma inwestycje w jedna/kilka spolke ktorej nie konsoliduje a wycena na tyle na ile trzeba wycenic. Zadna nie jest notowana. Nie wiadomo czy to aktywo jest cokolwiek warte, a moze to bankrut? A moze nie prowadzi zadnej dzialanosci?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

synthos wypłaci 0,53 zł dywidendy

Anonimowy
Gość
Anonimowy

lukas8i8
9 zł za albatrosa myślę ze warto już zbierać

Liroy
Gość

A ja mam 400 akcji Celona i jestem bardzo zadowolony ))) mam je już dosyć długo bo praktycznie od debiutu kupiłem po 19.50 mięsiąc temu potem Celon spadał nawet poniżej 18 zł teraz jest po 19,67 i możecie pisać że jest drogi itd ale należy patrzeć też na perspektywy .. jest tu do wyciągnięcia kilkaset procent w parę lat

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie wiem czy sam robisz blog, pewnie nie, bo wspominasz o jakimś informatyku. Niech Ci przesunie górny panel w dół, gdyż nie każdy wie, jak poradzić sobie z komunikatami o cookies, które zasłaniają górne główne menu bloga. Dla innych, wejdź byle gdzie w komentarz, wtedy potwierdź pole : ROZUMIEM o cookies i masz już komunikat systemowy z głowy. Ale musisz Prezes, to zmienić, nieprofesjonalne.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam . Od kilku miesięcy przyglądałem się spółce Aiton , dzisiaj kupiłem 1000 akcji srednia 0,73 . Zobaczymy może urośnie a jak nie to może dywidenda będzie co roku . Pozdrawiam .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie co sądzisz o spółce AITON?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja podzielam zainteresowanie z powyzszych komentarzy dotyczacy iAlbatros. Sytuacja moze byc tu arcyciekawa. Prezes jest zalozycielem iAlbatros, ma pakiet akcji, jest osoba znana na swiecie w tej branzy. Spolka pisze w raporcie o nieoficjalnych propozycjach zakupu. Jesli transakcja bylaby zorganizowana w sposob fair dla mniejszosciowych akcjonariuszy.

L.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć Prezes. Czy myślisz, że w obecnej sytuacji iAlbatros można ustawić jakiś target na wejście? Pozdrawiam. Abes

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No ale trzeba mi przyznac racje, ze sytuacja jest arcyciekawa :)))

Marcin Szajda
Gość

Nie uzupełniaj/edytuj starych wpisów bo nikt o tym się nie dowie bo jak wpis jest stary to skąd mamy wiedzieć, że został zaktualizowany tym bardziej jeżeli sprawdzamy aktualizacje przez czytniki rss?

Proponuję każdą aktualizację wrzucać jako nowy post mniejszy lub większy ale post.

abes
Gość

Cześć Prezes. Kiedyś po mojej sugestii zainwestowałeś w iAlbatros. W piątek pojawiło się info o zmianie strategii. Jestem ciekaw Twojej opinii co do możliwych wydarzeń. Obecnie nie mam akcji, ale jak dla mnie może pojawić się wezwanie. Z góry dzięki za ewentualną opinię. Pozdrawiam.

abes
Gość

Cześć Prezes. Kiedyś po mojej sugestii zainwestowałeś w iAlbatros. W piątek pojawiło się info o zmianie strategii. Jestem ciekaw Twojej opinii co do możliwych wydarzeń. Obecnie nie mam akcji, ale jak dla mnie może pojawić się wezwanie. Z góry dzięki za ewentualną opinię. Pozdrawiam.

Kasa24
Gość
Kasa24

Czesc Prezes
Tego VINDEXUSA to po ile myslisz kupowac. Juz teraz czy jeszcze czekac

Hunter_
Gość
Hunter_

Prezesie, dziękuję Ci za wcześniejszą odpowiedź odnośnie spółki TIG. Z racji tego, że będzie to pierwszy wpis pod nowym wątkiem, pozwolę sobie zadać Ci pytanie :). Nie wiem Prezesie jak wygląda Twoje nastawienie co do spółek z sektora gier oraz e-sportu, ale interesuje mnie spółka Macro Games. Czy mógłbyś napisać jedno, dwa zdania na temat jej fundamentów?. Z góry bardzo dziękuję.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeżeli mogę coś dodać, to wg mnie Macro Games to wałek. Ta sama strategia co kiedyś na Biotonie, nic nie znaczące komunikaty (spółka rozpoczęła rozmowy z…, spółka ma zamiar…) które mają napędzić spekulacje i przejmowanie dziwnych spółek. Nie zdziwiłbym się jakby ta spółka z Miami nie istniała.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

"Pan Prezes" raczej nie popisał się z analizą Mgames…są raporty, są konkretne wyniki! są wreszcie stosowne Umowy ….

"jak nie mam nic do powiedzenia milczę"

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.