"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Cloud sprzedałem wszystkie akcje !!!

Sprzedałem pozostałe 40 akcji po 80,80, całkowita strata wyniosła 8% (k:75×91,50, s:20×89,90, s:15×88,30, s:40×80,80).

Cloud kupiłem z dwóch powodów: pierwszy gdyż liczyłem na poprawę wyników w kolejnych latach średniorocznie po 20-30% oraz w związku z wycofaniem się z nowej emisji akcji oczekiwałem szybki powrót kursu w rejony swoich historycznych poziomów (130zł). Pierwszy cel się w zasadzie realizuje (wzrost zysku 20% r/r w ostatnim kwartale) i dalej oczekuję kolejnych lepszych wyników w przyszłości (np. za 3 kw przynajmniej 30% wyższy zysk netto r/r). Niestety drugie założenie wzrostu kursu w kierunku szczytów się całkowicie nie realizuje a kurs sukcesywnie spada, nie widać żadnego popytu który mógłby zmienić ten stan. Uważam tą inwestycję jako swoją porażkę i nie zamierzam wracać do tej spółki w przyszłości.

Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady. Aktualny stan mojego rachunku i posiadane akcje link rachunek.
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią
rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje
dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych. Każda inwestycja
powinna być konsultowana z licencjonowanym doradcą inwestycyjnym.
avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
cashZgredPrezesAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
cash
Gość

Prezesie.Jak oceniasz tak zdołowany kurs na Cloud? Roczne wyniki finansowe są rewelacyjne. Oczywiscie ostatnie kwartały maja trend spadkowy ale mimo to wydaje mi sie ze obecna cena ok 8 zl to jest po prostu gruba przesada a sam Altus chyba do takiej porazki kursowej sam sie nie przyczynic nie mogl.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Spółka funkcjonuje w takiej branży, że powinna się lepiej komunikować z akcjonariuszami, a tu w zasadzie tylko fb i raporty kwartalne. Jeśli zmienią PR-owca to wrócimy do wzrostów.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy ktoś z obecnych trzyma akcje Cloud wierząc ze trochę odrobią ?
Maxx

Zgred
Gość

ja mam akcje Cloud…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Trochę jestem zdziwiony, że sprzedałeś mimo oczekiwania wyraźnie lepszych wyników za 3q. Za miesiąc są i może być po nich odbicie, bo jeśli będą wyraźnie lepsze r/r to akcjonariat zapomni ten wyskok z emisją i dużym przejęciem. Jedne wyniki nie wystarczyły, ale jeśli dalej tak będą rosnąć przychody i zysk to kierunek jest jeden.
mn

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.