"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 3d/2017

dodano 4.04.17 – Onico podało wczoraj link że uruchomiło kredyt na 15 mln usd z przeznaczeniem na finansowanie zapasów obowiązkowych

Aviaam – jest analiza techniczna na zamówienie na comparic.pl link analiza

30.03.17 – zużycie paliw wzrosło w 2016r o 13% w tym oleju napędowego o 15%, dobra wiadomość dla Onico i Unimot link artykuł

W
poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania

pytań pod tym postem aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze czy opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany.  Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule czy wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  

Wprowadzam zasadę że na anonimowe komentarze nie odpisuję !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga i o ryzyku inwestycyjnym link zasady
avatar
106 Comment threads
84 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Elena NinoArekAirnessgregor-69Piotrek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Elena Nino
Gość

Drogi poszukujący pożyczki

Jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem, czy potrzebujesz legitymacji, uczciwej, renomowanej i szybkiej pożyczki? Mogę pomóc w 100% gwarancję pożyczki, oferuję pożyczkę biznesową i indywidualną, a także finansujemy wszelkiego rodzaju projekty. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami pod adresem e-mail: g.marius95@hotmail.com

Marius

Arek
Gość

Asbis jest w tej chwili na technicznym wsparciu z grudnia i pazdziernika, wiec jest opcja ze na nim sie zatrzyma. Gdybym mialbym wchodzic na odbicie to poczekalbym na przekroczenie EMA15/20.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy może ktoś zerkał na Asbis pod względem technicznym? Ostatnio trochę się osunął i myślałem o wejściu na poziomie 2,50. Wtedy nawet dywidenda da prawie 5%.
Historycznie w ok. 2zł zaczął rosnąć przy sporym wolumenie i stąd pewnie pochodzi cała obecna podaż.
Swoją drogą szukam czegoś na podgrywanie techniczno-spekulacyjne.
Szeniek

Airness
Gość

Witam Prezesa i bywalców bloga! Trafiłem tu niedawno, ale już zarobiłem dzięki Prezesowi kilka złotych na ialbatros (wcześniej spółka była totalnie poza moim radarem) – dzięki!

W ramach przedstawienia się: jestem na giełdzie już ładnych kilka lat (pierwsze eksperymenty jeszcze na studiach z 10 lat temu), ale utrzymuję się z etatu. Inwestuję głównie fundamentalnie (aktualnie mam kilka typów wspólnych z Prezesem (Delko, Astarta, Onico, INTERAOLT), ale ostatnio mam trochę więcej czasu na giełdę i bawię się też w AT i różne spekulacyjne akcje.

2 pytania ode mnie:
1. Jaka cena docelowa dla INTERAOLT?
2. Co myślicie o FAM? Z jednej strony niska wycena (C/Z coś koło 6-7) i wysoka dywidenda. Z drugiej ryzyko, że wysokie obecnie ceny cynku popsują wyniki – ale 4Q 2016 wciąż ok, a insiderzy kupują przy obecnym kursie.
3. Co myślicie o Alumetalu? Wyniki ładnie rosły aż do 3Q2016, który zawiódł. Nie wiadomo, jaki wpływ nowej fabryki. Sprzedawać (dziś akurat jest mała podbitka) czy jeszcze potrzymać?

Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

PMPG jak wiesz miałem papier jakoś na razie odpuściłem potencjał jest patron ponoć pzu a wyborczej nie kupisz w orlenie tylko te procesy i płynność akcji [herkules niepopisany].

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki Prezes za odp. LSI Software nowa rekomendacja – DMBOS 14,10.
Marcin

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Panie Prezesie,
jestem pod wrażeniem bloga. Zajrzałem przez przypadek i będę zaglądał częściej? Gratulacje.
Mam jednak pytanie bo nie umiem znaleźć odpowiedzi na blogu czy stosujesz jakiekolwiek stoplosy? Jakie?
Czu nie obawiasz się że przy małych wolumenach w Twoich spółkach, jest łatwo "poruszyć kursem" . A jak zacznie gwałtownie spadać to przy tak małej płynności po prostu nie będzie miał kto kupić akcji? Może lepiej skupić się na spółkach bardziej płynnych, przynajmniej z WIG40?
Przy okazji,co sądzisz o Monnari? Czy według Ciebie warto ja kupić przy aktualnym kursie?
Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za odpowiedź Przeczytałem w zakładce "o Tobie" i wszystko jest jasne jeśli chodzi o stop lossy.Ale jakie dopuszczasz maksymalne obsuniecie kapitału?
Przecież przy małych wolumenach w Twoich spółkach, jest łatwo "poruszyć kursem" nawet jak fundamentalnie z pozoru nic się nie dzieje. Czy wtedy fundamentalnie trwasz w swoich typach czy uciekasz z pozycji?Jeśli to nie tajemnica jakie miałeś maksymalne obsuniecie kapitału? Ja stosuję praktycznie zawsze stop loss przy czym im większe fundamenty(moim zdaniem) tym jest bardziej on oddalony od kursu.
A co myślisz o spółce Orzeł biały( ładna nazwa:) }
Pozdrawiam
Romek ( według Prezesa "po pierwsze podpisujemy się kto pyta żeby było wiadomo z kim się dyskutuje." ZGADZAM się.Nie wiem czy taki podpis wystarczy, czy należy się jakoś inaczej podpisywać?)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jestem pod wrażeniem Twojej odwagi związanej z uśrednianiem poprzez zakupy przy spadkach. Musisz być człowiekiem wielkiej wiary w to co robisz. W końcu to jednak niemałe pieniądze. Twoje własne. Jeśli mogę zapytać to jestem ciekaw czy wiedza Twoja(czytanie sprawozdań finansowych ze zrozumieniem)wynika z zdobytego wykształcenia czy w temacie a.fundamentalnej jesteś samoukiem.
Na marginesie czy kupujesz/kupowałeś też spółki o większych dziennych obrotach? Czy analizujesz też opracowania związane z rekomendacjami poszczególnych spółek wystawiane przez dom maklerskie? Ja jestem w mdm mbanku i czasami je czytam. Jak doskonale wiesz pomimo wielu tabelek ,prognoz czasami rekomendacja sobie a życie sobie.
Ostatnio na bazie takiej rekomendacji kupiłem Orange(argumentacja mnie przekonała).Co sądzisz o Orange?
Piszesz też o eksporterach A zastanawiałeś się nad Forte czy Amica. Kurs wysoki więc eksport opłacalny a złoty się chyba szybko nie umocni.
Pozdrawiam
Romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję za ciekawy dialog i Twoje opinie. Jestem przekonany, że warto być z Tobą (blogiem) na dłużej choć nie zawsze zgadzam się w pełni z Twoimi poglądami. Jeszcze raz brawo za Twój blog.
Pozdrawiam
Romek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak ktoś ma w portfelu Livechat Software to wczoraj bardzo dobry komunikat o wzroście liczby klientów.
https://www.stockwatch.pl/komunikaty-spolek/komunikat-espi.aspx?id=20170403_074139_0000094606&ticker=livechat
Dominik

Piotrek
Gość
Piotrek

Cześć Prezesie,
czy na Spółkę Astarta nie będą miały wpływu czynniki polityczne np reakcja na zamach w Rosji i potencjalne odświeżenie konfliktu na wschodzie Uktainy? Może przesadzam, ale różnie może być. Myślisz ze może być mala korekta z 67,9zł?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

dzięki wielkie. jutro 10 i będzie wiadomo :)

Pozdrawiam
Piotrek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Usrsus, czarny ciągnik… pojemność dwa czterysta, Blenders… stare czasy echhh dobre czasy…

Prezes, myślałeś o ponownym wejściu w LSI? branża rozwojowa – HoReCa dalszy dynamiczny rozwój w Europie środkowo-wschodniej, przejecie GiP, potencjalna dywidenda.
Marcin

Ben
Gość
Ben

Potwierdzam wypowiedzi j.w., iż średniorocznie na przestrzeni kilku lat roczna stopa zwrotu równa 20% to nie jest źle. Jeżeli się nie szaleje, chroni kapitał, to jest to stopa zwrotu należycie wynagradzajaca stracony czas i dająca satysfakcję.

Ben
Gość
Ben

Nie ma czegoś takiego jak satysfakcjonująca średnia. Każdy inaczej inwestuje. Ważne jest aby ta premia za ryzyko i czas poświęcony na inwestowanie przewyższała o ok. minimum 10 % stopę wolnę od ryzyka. Inaczej ocenisz swój dochód z giełdy na poziomie 10% w skali roku, gdy na lokacie bankowej możesz zarobić 2%, a inaczej gdy 15% (jak to było możliwe kilkanaście lat temu). Ja osobiście gdybym zadowolił się niską stopą zwrotu to pomyślałbym o obligacjach korporacyjnych stabilnej spółki giełdowej. Zysk lepszy od tego co można uzyskać na lokacie o ok. 2% i bez specjalnego ryzyka (bez zastanawiania się kiedy bessa, bez analizy spółek, bez monitorowania cen akcji). Chyba nie widziałbym sensu inwestowania i wystawiania się, jakby nie patrzeć, na spore ryzyko dla kilku dodatkowych procent. Wydaje mi się, jeżeli już inwestuje się samodzielnie, poświęca się na to jakiś czas, to z zamiarem osiągnięcia wyniku przynajmniej nieco lepszego 10% ponad stope wolną od ryzyka. Ja przynajmniej tak to widzę.
Tak na marginesie: ładnie dzisiaj można było kilkanaście procent zarobić na ialbarosie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cześć
Ben, tak, dzisiaj i najbliższe kilka sesji to spekulacja. Na otwarcie 1,47; max był 1,82 ; zamknięcie 1,62.
Był komunikat – że Met ograniczył zaangażowanie do 0,98% z 9,83% (w dniu 30.03.17), ale nie do 0 ; Inve pozbył się akcji do 0; został SEB (miał po skupie 4,2%). Dzisiaj miałem monitor za papiery. Do 9.30 „wspina po drabinie" później stagnacja w okolice 1,5-1,6.
Od zeszłego tygodnia patrzę na Ursus-a. Nie kupowałem papierów, ale ciekawy jestem jak będzie się rozwijał bo czytając : „29 marca 2017 r. Ursus w Lublinie, w obecności Premiera Jarosława Gowina, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaprezentował autobus elektryczno-wodorowy City Smile Fuel Cell Electric Bus. Autobus jest konstrukcją własną spółki Ursus Bus stworzoną we współpracy z podmiotami zagranicznymi. Pojazd produkowany będzie w Lublinie. Pierwsza seria zostanie skierowana do produkcji niezwłocznie po pierwszych zamówieniach." zatrzymałem się na tym z nostalgią i uśmiechem.
Usrus ma zaszłości starych, innych czasów i może kiedyś w przyszłości wróci przemysł motoryzacyjny do naszego pięknego kraju. W końcu to taka tradycja – jak w misiu:)). Firma, patrząc na wyniki może jeszcze dużo poprawić i kto wie jak będzie parcie "rządłowe" do odnoszenia sukcesów…. Moim zdaniem wyraźnie potrzebują zastrzyku finansowego (choć ciekawi mnie ta kooperacja z podmiotami zagranicznymi) na dalszy ewentualny rozwój, optymistycznie wygrali ostatnie przetargi w Polsce – autobusy Warszawa, Toruń i ciekawe jaka będzie ocena.
Kurs ostatnio poszybował . Spółka co prawda nie planuje kredytów, czy emisji obligacji, ale liczy na realizacje kontraktu Afrykańskiego. Patrząc realnie może, może i zapewne po 2017/2018 roku, wróci na stół analiz.
Zresztą napędy elektryczne stają się ostatnio popularne – choćby Orlen. „Pierwsze ładowarki pojazdów elektrycznych na stacjach paliw Orlen są już stawiane i po nowym roku mają zostać udostępnione klientom”.
Czy to już zmiana czasów i będziemy przesiadać się ze starych fajnych gaźnikowców – pojemność 2 400, pojemność dwa czterysta ….))
pozdrawiam
Mlody

Egonac
Gość

Mam pytanie do Prezesa i do innych czytelników.
Jaką roczną stopę zwrotu uważacie za satysfakcjonującą i "realną" dla inwestycji w akcje na GPW dla całego kapitału przeznaczonego na inwestycje? Chodzi mi tu o średnia z wielu lat, biorąc pod uwagę wszystkie fazy rynku, hossę i bessę, nie tylko lata gdzie dałoby się zarobić i 100%. Spotkałem się z opinią, że stopa zwrotu na poziomie dwucyfrowym to jest dobrze (zakładam tutaj poziom 10% jako dobry wynik). Czy ktoś dysponuje jakimiś statystykami jak to wygląda? Może ktoś natrafił na jakiś ciekawy artykuł? Jakie poziomy są satysfakcjonujące dla Was?

Egonac
Gość

Dodam od siebie, że dla mnie 20% robione średnio rok w rok wydaje się być wynikiem bardzo dobrym i satysfakcjonującym. Pozdrawiam

Artur
Gość

Prezesie dokupujesz jeszcze Aviaa? Ceny trochę poleciały w dół.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes mamy kwiecień trzeba by nowy wątek założyć :-) mam pytanie jaką dywidendę szacujesz na avii? W tym miesiącu powinno być już info. Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam
Jak szanowni zapatrują się na emisję DiNO? Długoterminowo ciekawe rozwiązanie. Wg analiz C/Z w okolicy sektorowego – teoretycznie szału nie ma. Trochę ponad 600 sklepów, plan 2020 wyznaczał ścieżkę podwojenia ilości, przepływy ciekawe.Przychody rok vel rok o wzroście ponad 25%.
pozdrawiam
Mlody

Myślnik
Gość

Prezesie, Chciałem się zapytać co sądzisz o vistalu. Firma z branży budowlanej o bardzo niskim wskaźniku cena/wartość księgowa. W raporcie widać wzrost kredytów krótkoterminowych i przyrost obrotów, jednak wciąż nie pojawia się wzrost zysków. Zastanawia mnie czy ta firma chyli się ku upadkowi czy jest to spadek podobny jak na polwaxie spowodowany inwestycjami.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Podpowie coś, co ze spółką ACS? Widzę, że dzisiaj ostatni dzień zakupu z prawem do dobrej dywidendy, ale gdzieś mi miga, że spółka ma być wycofywana z giełdy i będzie wezwanie po 23,50? Będę wdzięczy za rozjaśnienie sytuacji.
Łukasz

akcjegpw123
Gość

Dzień Dobry,
Ambre miałem i troszkę za wcześnie sprzedałem, ale 16% mnie zadowoliło.
Jest to stabilna spółka z rosnącą co rok dywidendą, zdaje się że zawsze mają najlepsze wyniki w ostatnim kwartale roku. A ta strata to nie była w związku z bankructwem Almy ? Sądzę, że obecnie jest trochę mały potencjał wzrostu.

Czytałem szanowny Prezesie Twoje wpisy o PCM :-), obecna cena 30zł i wydaje się poniżej tego nie spaść znacząco. (Ostatnio członek RN kupił 8k po 30PLN). Wiem że nie przepadasz za krótkimi spekulacjami, ale wydaję mi się, że zbliżająca się dywidenda zmniejsza ryzyko.
A niestety (albo stety) ASTARTA już prawie 68PLN i nie udało mi się dokupić w odpowiedniej cenie.
Pozdrawiam i dziękuję za ciekawego B(l)oga Prezesa.
Marek

Mikołaj Maxtoon
Gość

Prezesie! Co sądzisz o Ambrze? Fundamentalnie wygląda chyba całkiem dobrze, a to chyba zgodne z Twoją filozofią inwestowania. Bardzo chętnie poznam Twoją opinię na jej temat. Zastanawiam się tylko czy moment na wejście jest dobry, bo spółka jest po kilkunastoprocentowych wzrostach na przestrzeni 1,5 miesiąca. Poprzedni komentarz usunąłem, bo nie mogłem go wyedytować.

Pozdrawiam!

Kasa24
Gość
Kasa24

Witam Prezesa
Te 10-15% + dywidenda to zakładasz,że ktoś będzie trzymała akcje cały rook? Czy w chwili obecnej jest dobry czas żeby wejść w tę spółkę? Pozdrawiam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Eurotel pokazał bardzo ładne wyniki kilka dni temu. Zwłaszcza 3q i 4 q blisko 3 mln netto. Myślę, że jest duża szansa na przekroczenie 10 mln netto za 2017r, przy kapitalizacji 83 mln zł, myślę, że godna rozważenia inwestycja, zwłaszcza że Eurotel płaci dywidendę w okolicach 7% i takie spółki będą się dobrze zachowywały co widać np. po Rokicie czy MCLogic. Mocniejsza złotówka też im nie zaszkodzi a raczej pomoże ( lepsze marże na działalności związanej z Apple)

pozdr. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa
Co co myślisz Pepeers, w kontekście zapowiadanego splitu
Pozdro
Krzygib

Ben
Gość
Ben

Witam. W poniedziałek kolejny dzień spekulacji na spółce ialbatros. Przyznam się szczerze, iż w piątek skusiłem się na spółkę przy cenie 1,50 i 1,46. Tak trochę z sentymentu. Cieżko rozstaje się definitywnie ze spółką na której bardzo dobrze się zarobiło i czasami korci, aby choć trochę "skubnąć". Wiem, że sentymenty nie powinny mieć miejsca na gpw, ale za umiarkowaną kasę można spróbować. Zobaczymy co będzie głównym motywem ranka, czy spadki (wspierane informacją o wyjściu jednego TFI) czy wzrost (spekulacje na temat przyszłosci Satisa i ilości gotówki w spółce). W piątek myślę, że wiele osób nie chciało zostać z tak gorącymi akcjami na weekend i myślę, że to trochę zdołowało kurs. Mam nadzieję, że nowy tydzień i nowe nadzieje znów będą motywem przewodnim notowań w poniedziałek. Jakby nie patrzeć obecna kapitalizacja spółki to niecałe 12 mln zł (nie liczę akcji własnych).

gregoriorye
Gość

to nie tequila raczej cuba libre

gregoriorye
Gość

bloga :)

gregoriorye
Gość

Fajnie spełniać swoje marzenia ,plany:)Na mnie czeka ameryka, oczywiście ta południowa, liczę na pomoc GPW, i boga Prezesa.

marcink
Gość

Panowie, Prezesie, chciałbym Was serdeecznie pozdrowić z Bangkoku do którego udało się pojechać za kasę zarobioną na giełdzie i częściowo przyczynił się do tego ten blog. Także w końcu realna namiastka małego sukcesu, oby tak dalej, sobie i Wam życzę powodzenia na giełdzie. Dzięki. Pozdrowienia z upalnej strolicy Tajlandii !

Zgred
Gość

dobre (i oczywiście spodziewane już) info dla Unimot i Onico…
Przewóz paliw pod kontrolą. Prezydent podpisał ustawę
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa-monitorowanie-przewozu-towarow,5,0,2291717.html#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Czepan
Gość
Czepan

Moim zdaniem jakieś fundusze jeszcze handlowały ostatnio, ale jak się zmienił stan posiadania to ciężko powiedzieć.
Nie można też zapomnieć, że na ustawie zyska też Satis i jeśli zostało im tam trochę gotówki to za kilka lat może to być warte tyle co był warty iAlbatros. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie małego pakietu. Sprzedałem niepotrzebnie to co zostało po skupie i to jeszcze dość nisko.
Pewnie odkupię jeszcze w poniedziałek tak, aby leżało na kupce i przypominało o fajnym zarobku. Nie sadzę, aby niżej spadło i żeby to co zostało w spółce było mniej warte.

Zgred
Gość

Prezes…
wiem, że w kwietniu będziesz zbierał kasę na podatek…
czy już masz wszystko zebrane czy będzie jeszcze coś sprzedawał z portfela?

Zgred
Gość

eee…. to super!!!
to co???
w weekend pijemy?!?!?!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaka będzie Twoim zdaniem Prezesie bliższa i trochę dalsza przyszłość IAlbatrosa? Szczerze mówiąc dałem się dziś powiesić za żebro… bywa:)
Pozdrawiam
Filip

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Opór na Avii zaczyna trzeszczeć, bo ludzie wiedzą, że baton 200k na 6.10 jest straszakiem mającym na celu przytrzymanie kursu przed wzrostami.

W ciągu 1-2 tygodni powinna być informacja o dywidendzie. Coraz bliżej też informacji o dostawie samolotów do Aerofłoty, dostawy miały być od marca, aktualny status samolotów widac tutaj:
https://a320archive.com/?q=Aeroflot&type=airline
Niektóre samoloty mają za sobą już trzy loty próbne.

nhyt

bufon
Gość
bufon

Telestradę to ja wczoraj sprzedałem i zwolniłem trochę gotówki.(jak spadnie w okolice 16.5 to odkupię)
IRL trochę denerwuje bo średnia mam powyżej 14 a tu końca spadków nie widać.
Prezes co myślisz o firmie CCS.
Pozdro

Tiruriru
Gość

Ja ze swojej strony polecam Ropczyce.
Niedowartościowana spółka z obecnym c/z 6,5 z potencjałem wzrostu.
Na Stockwatch ciekawa analiza za 2016 r.

Prezesie wykonujesz tu dobrą robotę.
Pozdrawiam,

Tiruriru

Anonimowy
Gość
Anonimowy

iAlbatros sprzedany. Nie za 2 zł jak chciałem ale zadowoliłem się 1,90 za sztukę.
Dzięki Prezes twoim wskazówkom.
begginer

king_99
Gość

A ja wczoraj wpłaciłem na IKE i IKZE i za część kupiłem 15k Danksa. Myślę, że coś może się zadziać. Nie po to ściągali kasę z rynku żeby leżała

Ben
Gość
Ben

Co do WDX to, umocnienie złotego jest korzystne. Jedna z odnóg działalności spółki to sprzedaż i wynajem wózków magazynowych (głównie koreańska marka Doosan). Niższy kurs USD do PLN = tańszy import. Spółka nie realizuje na jakąś znacząca skalę kontraktów zagranicznych. Kontrakt dla szwajcarskiej spólki z segmentu automotive mieli zrealizować w drugim półroczu 2015 . Dla Intercars na Węgrzech mięli coś zrobić za ponad 3 mln zł (kontrakt o którym poinformowali we wrzesniu 2016 r.) i to mogło (może) być realizowane w I lub II kw br. Z całą pewnością drożejąca stal im szkodzi, lecz wydaje mi się, że wpływ tego czynnika nie będzie znaczący. Mocniejsza złotówka tutaj może robić swoje. W IV kwartale ubiegłego roku wyniki były rekordowe, pomimo, iz stal drożała mocno już pod koniec roku ubiegłego. Poza tym spółka od kilku kwartałów wyraźnie poprawia marże. Stawiają na ambitniejsze (większe) zlecenia, gdzie mogą zrobić wyposażenie magazynu od samego projektu oraz zaoferować nowocześniejsze rozwiązania (systemy przenośnikowe). Takie zlecenia są znacznie bardziej dochodowe, niż tylko proste wstawienie regałów magazynowych. Generalnie spółka jest importerem (pojedyńcze kontrakty zagraniczne tego nie zmieniają istotnie). I jeszcze jedno, spółka jest po inwestycji w rozbudowę zakładu, którego zdolności produkcyjne zostały zwiększone o kilkadziesiąt procent. Teraz powinno to procentować, tym bardziej, że koniunktura jest.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to wszystko jest juz w cenie, bez nowych mega informacji duzo wyzej niz 8pln to to nie pojdzie. A zakladam ze raczej powinno sie obsunac bo gpw obecnie jest jakie jest. Cudow nie ma.

Ben
Gość
Ben

W jutrzejszym Parkiecie w rubryce "na parkietach" dziennikarz zauważył, iż antybohaterem dzisiejszej sesji był ialbatros. Ale to co napisał potem przebiło wszystko: "Inwestorzy, którzy nie zdecydowali się sprzedać swoich papierów w ogłoszonym skupie lub nie mogli tego zrobić ze względu na to, że skupiono jedynie 21 proc. wszystkich udziałów, zanotowali bardzo dużą stratę".
Chciałbym więcej takich antybohaterów, których nawet sprzedaż z 90% "stratą" przynosi zysk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mam prośbę można podać kurs Iag kolo 8.55 (przed otwarciem).Brak możliwości skorzystania w pracy z dbNotowania,jedynie jak by było źle to ustawie pkc aby z torbami nie pójść…
Sick

gregoriorye
Gość

ja tam mam jeden nick.

Ben
Gość
Ben

Skoro Prezes sugeruje, aby podsunąć jakąś ciekawą spółkę, to ja ze swojej strony polecam WDX. Wystarczy wejść na forum bankiera tam są moje wpisy pod nickiem gienz. C/Z 8,8 za 2016 r. 20 kwietnia będą szacununkowe wyniki I kw. w ubiegłym roku było 1,2 mln zł zysku. Liczę, że w tym roku będzie znacznie lepiej. Poza tym praktycznie pewna dywidenda ok. 55-65 groszy (będę zaskoczony gdy dywidenda będzie poza tymi widełkami) na akcję w tym roku. W ubiegłym roku wypłata była około czerwca.
Żeby nie było polecam spółkę, która mam z dość pokaźnym pakietem w portfelu od kilku lat. Ben

Egonac
Gość

Tesgas
Tak na oderwanie od iAlbatros, podsyłam do analizy spółkę Tesgas? Chociaż może już nie dzisiaj;) Prezesie jestem ciekawy Twojej opinii na temat jej temat, jeśli mógłbyś się bliżej przyjrzeć. W mojej ocenie od strony fundamentalnej wygląda bardzo ciekawie. Bilans wydaje się być zdrowy. Kapitał obrotowy zbliżony jest do kapitalizacji spółki. Spółka posiada dość sporo gotówki i jak do tej pory płaciła skromną dywidendę. Dług jest bardzo niski ogólnie, a kredyty długo i krótkoterminowe to ok 4mln. Kapitały własne pokrywają aktywa trwałe.
Jedynym mankamentem są przychody i zysk, ale branża jest perspektywiczna i w najbliższych latach zapowiada się skokowy wzrost przychodów związany z inwestycjami w infrastrukturę gazową. Poza tym spółka wydaje się być przygotowana na przyszłe inwestycje.
Od strony technicznej mamy spora konsolidację trwającą od 2012 roku a w czerwcu 2016 ktoś obrócił prawie milionem akcji z 11,4 mln, czyli prawie 10%. Po dużym spadku 5 falami z 2010-12 mieliśmy odbicie i ponownie spadek, ale dołek z 2012 na 2,67 został obroniony we wrześniu 2016. Jest szansa, że był to koniec korekty.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
gregoriorye
Gość

OK dobra wiadomość dla mnie mam dostęp do dobrego bloga czyli jeszcze co najmniej 2 lata Będziesz aktywny, dz za linki

gregoriorye
Gość

Nie jestem aktywnym na analizy prezesa.pl ,brak wiedzy z mojej strony , uczę się inwestowania a ten Karpacz może być dobrym pomysłem.

gregoriorye
Gość

Tylko chcą Cię skorumpować, a minister sprawiedliwości …. patrzy :).Po 17:00 można na luzie.

Corcoran
Gość

Szanowny Panie Prezesie,
Ten blog to świetna robota, wart uwagi i wsparcia dla takiego działania.
Zainspirowany Twoimi komentarzami kupiłem dzisiaj iAlbatros, który pięknie urósł w portfelu.Nie sprzedaję jeszcze bo wierzę w jego potencjał. Nie zwróciłbym, prawdopodobnie uwagi na tę spółkę sam. Dlatego chciałbym serdecznie podziękować i odwdzięczyć się fajnym smaczkiem, jeśli lubisz wina, który mam nadzieję przypadnie Ci do gustu. Pozwól zatem na ten gest uznania. Jak mogę dostarczyć przesyłkę?
Pozdrawiam
Corcoran

Czepan
Gość
Czepan

Ktoś może się połasić na przejęcie kontroli nad firmą za nieduże pieniądze.
Co o tym sądzicie?

Artur
Gość

Ja bym się pisał na płatne szkolenie organizowane przez prezesa i traktujące o jego strategii na bazie analizy fundamentalnej. :)

tmx
Gość

Ja również. Jest wiele elementów analizy fundamentalnej, których nie rozumiem, a podobnych mi czytelników jest pewnie więcej. Prezesie, w wolnej chwili (haha, wiem, że takich nie ma), moglibyśmy pomyśleć o jakimś szkoleniu. My wsparlibyśmy Twoją pracę finansowo, a Ty pomógłbyś nam w bardziej efektywnej edukacji.

Jako że jest to moja pierwsza wypowiedź to chciałem tylko zwrócić uwagę na bardzo fajną grupę ludzi, jaka się tu zebrała. jest kulturalnie i merytorycznie, oby tak dalej!

Czepan
Gość
Czepan

"Wolę stracić okazję niż pieniądze"
Prezes

Mądre :)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Prezes podaj numer konta. Jest wielu, którzy chcą wesprzeć finansowo Twoją Pracę i Twojego Bloga :)

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

@Ialbatros, Prezes, w artykule iAlbatros jest sprzedaż, a jak to wygląda na liczbach piszesz, że cena pozostałych akcji po wezwaniu może wynieść 2,4 PLN. Czy faktycznie taka wycena może być realna? Czy Ialbatros nie stał się łakomym kąskiem dla innych firm, które teraz za bezcen przy cenie 2 PLN za akcję czyli za około 17 mln zł mogą wejść na główny Parkiet?

Tituch

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja trochę kupiłem po 1,5 zł ale większość (3/4) kasy zostawiłem na uśrednienie jakby była cofka. Niestety rano mnie nie było przy komputerze i kurs odjechał (miałem zlecenie po 55gr). Ale nauka jest i doświadczenie zebrane. Oczywiście podziękowania dla Prezesa dzięki któremu zarobiłem i jego bloga :) o kursie i skupie piszą już nawet na bankier.pl :) Pozdrawiam tych którzy wytrzymali i nie oddali po 10zł jak widać cierpliwość została nagrodzona. Jutro raport Helio wiec czekamy :)
Dominik

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam! Może rozładujemy emocje? Jutro wyniki półroczne Helio… Pozdrawiam!
Witek+

Ben
Gość
Ben

I dalej będe wyprzedawał. Co parę groszy wyżej po kilka tysięcy.Choć nadal sądzę, że będzie granie min. do 2 zł. i mam nadzieje dotrwać tam z jakimś pakietem. Za płynna to spółka i naprawdę nie jest tu jakoś ekstremalnie drogo skoro wiele osób intuicyjnie jeszcze kilka dni temu mówiło, iż fundamenty tej spółki są gdzieś w przedziale 1 zł – 2 zł. To niskie otwarcie dzisiaj zmieniło wielu osobom optykę.

Ben
Gość
Ben

Sprzedałem 10 tys. po 1,51. Gdybym miał tylko stare akcje też bym pewnie jeszcze trzymał. Ale za mocno dzisiaj się obkupiłem, aby nie skasować przynajmniej części zysku

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cytuję mojego posta:
Anonymous Mar 28, 2017 11:27 PM
50 gr ? Prezesie bez jaj. Między 1 a 2 zł wszystko jutro ładnie będzie wysprzątane. Zamknięcie powyżej 2 zł. Zapisać tego posta i jutro sprawdzić :)
beginner

I tego się będę trzymać. Poniżej 2 zł nie oddaję.

Ben
Gość
Ben

Ja właśnie zaczynam sprzedawać. Myślę, że z 1/3 sprzedam w okolicach 1,6-1,7. Nie chcę wszystkiego oddawać bo jutro też powinno być szarpnięcie.

Zgred
Gość

teraz to chyba trochę strach brać…
ale może się okazać za kilka dni że 1,60 to była promocja…
tego nikt nie wie….

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja sprzedałem po 1,3 licząc ze zrobię kółeczko…a tu Albatros odpłynąłem…eh psia mać :)
Ktoś kupuje po aktualnych cenach :)?

Johny

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A skąd możesz wiedzieć czy aktualne ceny to nie są jeszcze tak naprawdę bardzo niskie ceny ?
begginer

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A skąd Twoje założenie, że ja zakładam, że ceny są już wysokie ?
Słowa o tym nie wspominałem. Ludzie myślcie co czytacie i piszecie.
Stąd moje pytanie: Czy ktoś kupuje po aktualnej cenie (bo uważa, że jest bardzo niska)…
Boszzz
Johny

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeszcze się cofnie,spokojnie.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak to się cofnie ? Przecież dopiero odrabia straty po dzisiejszym ogromnym spadku :)
begginer

king_99
Gość

A kiedy raport iAlbatros – pamięta ktoś?

Ben
Gość
Ben

Bo to spekulowanie pod fundamenty

Kasa24
Gość
Kasa24

Witaj prezesie
Swego czasu pisales co o congorze ze warto zastanoqic sie nad zakupem. Mozesz cos teraz napisac o tej spolce bo troche spadl kurs

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A miał być poważny blog o inwestowaniu w spółki fundamentalne. A tu czysta spekulacja i zabawa w kółeczka co chwile :-) Robert

Czepan
Gość
Czepan

Kiedyś wkleiłem taki komentarz:
"Patrząc na pozostałe akcje po iAlbatrosie to może tu zjechać nawet do groszy. Po stronie kupna jest w tej chwili około 28 000 akcji, a jakieś 80% znajduje się powyżej 13 zł i zakładam, że jeszcze przed skupem się oni wycofają. Każdy będzie chciał sprzedaż, nawet po to, aby zrealizować stratę na tych pozostałych akcjach, więc może zabraknąć chętnych do kupna. I tu rodzi się pytanie, czy nie dokupować wtedy. Satis z gotówką i dobrymi perspektywami może za rok być warty nie mniej niż był warty Albatros przed ogłoszeniem o sprzedaży. Poza tym tak jak Prezes pisał może tu ostro bujać kursem i spekulacyjnie przy takich spadkach może będzie się dało zarobić więcej niż na całej operacji sprzedaży iAlbatrosa."
I co?
I dupa, ustawiłem się trochę za nisko i nie odkupiłem, a dziś rano nie byłem dostępny.
Sprzedałem resztę akcji po 1,33, bo moim zdaniem to już górka jest w tej chwili.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Głowa do góry, mi się kupiło 3000 po 1,35 :)
Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

No i odbiłem :)
Łukasz

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zgodnie z moimi przewidywaniami 100% stuknęło. Szkoda że bez mojego wkładu finansowego. Oczywiście nie liczę pozostałości akcji po skupie które ciągle są na koncie.
begginer

Artur
Gość

Prezesie, nie robisz z siebie dziada. Każdy z nas podejmuje decyzje samodzielnie ale dzięki Tobie, twoim wskazówkom można zarobić za co jestem wdzięczny. Nie załapałem się podobnie jak Ty na albatrosa po przecenie ale lekcja jaką udzieliłeś jest wiele warta.

m
Gość
m

Mam pytanie o portfel w biznesradar.pl
Po skupie jego wyliczenia są błędne, dokupiłem po 1,2zł i oczywiście pokazuje mi strate bo wg. niego kurs średni mam po 2,1zł. Wynika to z tego że widzi akcje które zostały po skupie (kurs 10,05zł). Realny kurs mam obecnie na poziomie 1,078zł i żeby pokazało poprawne dane rozumiem że muszę:
1, poprawić pierwszy zakup akcji żeby pokazywała zakup tej samej ilości akcji która została skupiona po 59,05

2, dzisiejszy zakup akcji z kursem 1,2zł powiększyć o akcje które zostały po skupie (bo w zasadzie mam je za 0zł), i wprowadzić kurs średni zakupu.

Czy znacie inny sposób?

m
Gość
m

Ok, jednak źle myślę, te akcje po skupie nie mogę liczyć po 0 zł tylko po tyle ile kupiłem. W tym wypadku chyba trzeba zostać przy excelu.

Artur
Gość

Ja prowadzę portfel w Squaberze i tam nie było możliwości sprzedać akcji za 59,05. Zrobiłem tak:
Przykładowo jeśli skupili Tobie 100 akcji po 59,05 daje kwotę 5905. Wprowadzasz sprzedaż 100 akcji po 10 zł a kwotę -4905(wartość ujemna) + prowizja DM w pole prowizja.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

DZIĘKI PREZESOWI,!!!!!!!dzięki Prezes,parę"zł" się przyda- do abonamentu także się dołożyć mogę,tylko nr konta trzeba wkleić,pozdrawiam,Daniel.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale Ialbatros daje dzis zarobic. Ten caly skup to pikus przy tym. Niewiarygodne.
Szeniek

Ben
Gość
Ben

I w twojej odpowiedzi jest odpowiedź na pytanie dlaczego tak tanio się otworzyło. Bo wszyscy byli zarobienie. Więc to co dostali za te akcje to coś ekstra i nawet te 70 gr to coś co podnosi zysk z całej inwestycji w ialbatros o kolejne ok. 55 gr. (w przeliczeniu na wszystkie akcje porzed skupem (14,29 + 0,55). Tak więc łatwo niektórym przyszło oddawanie tych akcji za 70 groszy. Co do twojego pytania o stockwatch to oczywiscie tak. W odpowiedzi poniżej się wycofałeś, ale ja się nie wycofuję. Wieczorem napiszę maila to podsuniesz mi numer konta. Inwestycja w w ten blog, to inwestycja w jego czytelników. Nauczyłem się przez wiele lat obecności na gpw słuchać siebie, ale nie ukrywam, iż parę razy posłuchałem też Ciebie i nie wyszło mi to na złe.

king_99
Gość

Ja się dorzucę :)

Ben
Gość
Ben

Ja już stoję i czekam. Jak nie ucieknie za daleko i zejdzie w okolice 1,1 to jeszcze trochę dorzucę. Jak dla mnie ta spekulacja niesie ze soba bardzo niewiele (jak na słowo spekulacja) ryzyka. Tu naprawdę zejście do 0,7 to było mocno poniżej przypuszczalnych fundamentów. A że płynnośc wyborna. Tu nie spekulujemy przy cenach oderwanych od rzeczywistości. Sam Prezes oceniałeś, że poniżej 1 zł to nie ma co oddawać. Więc jak nie ma co oddawać bo to za mało, czemu nie wziąść jak ktoś jednak chce.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nie żebrzesz, ale maupujesz OBS'a ;-)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ale zdajecie sobie sprawę że tu jeden dobry komunikat ze spółki może wywindować kurs nawet w okolice 4 zł ?
begginer

Ben
Gość
Ben

Ja dorzuciłem jeszcze 7 tys po 1,07. Trwa dopełnianie i wymiana koni pociągoowych w okolicy 1,1 zł i powinno być do góry

Ben
Gość
Ben

Teraz już trochę strach. Ale niewątpliwie przy ok. 1 zł nie kupuje się tylko spekulacji. Przy tej cenie są też fundamenty (7-8 mln zł). A ze bujac będzie to pewne. (szczególnie dzisiaj. Płynność bardzo dobra i po obrotach widać ile wron się zebrało.

Egonac
Gość

Zdrowie psychiczne najważniejsze, a dziwne rzeczy się z nami dzieją jak człowiek się boi, że mu odjadą ;) trzymanie się zasad to podstawa!

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To była okazja roku na szybkie 100%.
begginer

Ben
Gość
Ben

Ja nie chwaląc kupiłem 68 tys. akcji (48 tys po 0,7 i 20 tys. po 0,8). A teraz wskoczyło jeszcze 10 tys. po 1,09. Będzie grzanie w okolice 2 zł jak nic.

king_99
Gość

Ja ustawiłem 0,70 i nie weszło :(
Zastanawiam się czy w ogóle ustawiać się na zakup

king_99
Gość

Poszedł iAlbatros po 0,91 i znów widły

Egonac
Gość

Cześć Prezesie, mam pytanie o kapitał zapasowy. Czy mógłbyś przybliżyć temat ze strony praktycznej jak to wygląda i w jaki sposób to interpretujesz? Czym jest, jak należy traktować kapitał zapasowy i co spółka może zrobić z tymi środkami. Gdzie w bilansie po stronie aktywów możemy to znaleźć i jaki wpływ ma na wycenę i wartość spółki? Czy możemy to traktować jako kapitał, który może być wypłacony akcjonariuszom w postaci dywidendy? Czy dobrze jest, gdy jeśli k. zapasowy jest jak największy w stosunku do k. własnych? Ewentualnie w jakich proporcjach powinien występować w stosunku do innych składników bilansu? W Internecie jest sporo na ten temat, ale od strony formalnej, od strony praktycznej już nie koniecznie.

Artur Q
Gość

mała korekta-dywidendę wypłaca się tylko i wyłącznie z zysku netto. Kapitał zapasowy może służyć do podniesienia kapitałów własnych, może być celowy, może być użyty do skupu akcji własnych :) pozdrowienia Artur

Wojt
Gość

Kapitał zapasowy pełni istotną rolę – może mianowicie służyć pokryciu
strat (jeśli spółka poniosła stratę, to w następnym roku ma prawo
pomniejszyć w pierwszej kolejności o jej wartość właśnie kapitał
zapasowy, przy czym jest to działanie typowo księgowe i nie wiąże się z
żadnym przepływem pieniędzy w firmie), a w niektórych przypadkach
także służyć zwiększeniu kapitału zakładowego, lub przeznaczeniu na
dywidendę.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Cognor szykuje emisję, Talex podał przeciętne wyniki i znów mniejsza dywidenda, PCM będzie miał mniejszą dywidendę bo będzie z zysku jednostkowego, większa ma być w 2018r. jak będzie blisko podwyżka stóp procentowych to PCM będzie ciekawą spółką, pozdrawiam Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak Szeniek,jest pod co grać,zobacz sobie ile gotówki na koncie,prędzej lub trochę później,ale wypłata dla akcjonariuszy nastąpić musi.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

nic nie rosnie bez konca
zauwaz ze kurs przelamal srednioterminowy trend wzrostowy
bedzie okazja taniej, moze nawe 3,5

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ostatnio pisales o Stalexie. Myslisz, ze jest pod co grac? Ostatnio sporo spadł.
Szeniek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a ja uważam, że ta ilość akcji na pkc to celowy zabieg żeby kurs przytrzymać bez zawieszania papieru – myślę, że lada chwila ze spółki wyjdzie jakieś info i wówczas sporo zleceń pkc zniknie z arkusza

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Hej Prezes,
powyżej piszesz że PCM c/z 10 to odpowiednia wycena i może dać 10-15% zarobku a Odlewnie c/z 7,6 dywidenda 0,20PLN, (potencjalny skup) i uważasz że nie daje wiele miejsca do wzrostu kursu – możesz coś więcej napisać. Raport ODL w mojej ocenie jest pozytywny i biorąc pod uwagę aktualną wycenę jest miejsce do wzrostu.
Marcin

Grzes
Gość

wiem Prezesie, ze myslisz nad jakas inna formula wpisow bo blog robi sie coraz popularniejszy i coraz czesciej pojawia sie nowy watek. W efekcie przewija sie sporo tych samych pytan. Wiec moze dla tych co bardziej goracych spolek (np. Ialbatros, aviaam) warto by zalozyc calkiej osobny watek i tam po prostu kumulowac dyskusje?
Widze, ze OBS tu zaglada wiec na pewno nie obrazi sie jakbys "sciagnal" rozwiazanie z jego bloga -osobna liste spolek. Pewnie i Tobie by ulatwilo sprawe bo sporo pytan by odpadlo.
A ten watek by sluzyl wymianie odnosnie mniej popularnych spolek czy zapytan o spolke spoza listy powiedzmy HOT10-15.
I przy okazji pozdrawiam OBS-a – jesli to ta sama osoba czasami tu wpisuje posty. Obok tego bloga jestes drugim na mojej liscie wieczornych odwiedzin:)

Zgred
Gość

a jednak nie odblokowali Beaty z albatrosa…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak oceniasz Asbis? Prognozy + dywidenda 0,03$
Szeniek

tommy501
Gość
tommy501

A mam pytanie co sądzisz o wynikach PCM czy dalej warto inwestować w tą firmę i do ilu może spaść według analizy fundamentalnej.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam prezes proszę usunąć wklejone zlecenia linku nie mam skopiowałem z nol3 nie wiedziałem ze takie długie wyjdą przepraszam pzd wart

Artur
Gość

Ma ktoś z Was pełen arkusz zleceń? Jak wygląda sytuacja na Albatrosie?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tutaj masz z opóźnieniem, jeśli cię taki interesuje:
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=4611&ks=1

kojot

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a wedłóg notowań "na żywo", do których mam dostęp, 710 tysięcy stoi na sprzedaży PKC.

kojot

Magneto59
Gość

Tu masz pełny arkusz zleceń, ale z opóźnieniem 15 min.:http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=4611&okresy=1&ks=1
Pozdrawiam
[wcześniej MG, od teraz Magneto59]
MG

Ben
Gość
Ben

Rodzi się pytanie. Po co zaśmiecać blog takimi wpisami jak wyżej. Jak ktoś chce, to może sobie rzucic okiem. Link do strony jest. Czy ma byc jak na forum bankiera, gdzie czasami palec boli od przewijania scrola i żadnego sensownego wpisu. Wszystko robi się nieczytelne. Zachęcam do umiaru.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

hm… co do Albatrosa ja nie bawiłem się w skup tylko sprzedałem po 14,14, a teraz tak się zastanawiam po ile warto kupić te akcje… wiem, że z wyceną to będzie ciężko bo kurs szczególnie teraz będzie niemiarodajny i rozbujany, ale myślicie że po 50gr np. warto wejść? Z czasem te akcje z 2-3 zł powinny być warte

pozdrawiam Fazianga

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Albatros Albatrosem, a Unimot i Onico w końcu w górę.

kojot

Zgred
Gość

czy mogą dziś nie odwiesić ilbatrosa?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Mogą.
begginer

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tak swoją drogą to od której można było dzisiaj ustawiać zlecenia PKC? Zastanawiam się ile z tych zleceń może być skupionych przez wiszące zlecenia kupna? pewnie kilku pierwszych szczęśliwców sprzeda w fajnej cenie.
Gall_Anonim

OBS
Gość

PKC pójdą od razu w całości jak odwieszą. Nie ma znaczenia, kiedy zostały złożone.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.