"Rozwój bloga wspierany jest reklamami, których treść jest niezależna od prowadzącego."

Aktualności, analizy, komentarze 4c/2018

dodano 5.05 – tfi podały już swoje aktywa na koniec roku i fundusze Altusa posiadały prawie 10 mln obligacji Egb (zależnej spółki od Getbacka)

27.04 – IRL zatwierdzona link 0,355 eur dywidendy (ok. 1,49 zł) a stopa dywidendy 11,70%

dm mbanku opublikował prognozy zysków firm za 1 kw 2018 i w przypadku PCM duży spadek przewidują bo aż o 47% (6,5 mln), jeśli to się sprawdzi to będzie słabo i nie ukrywam iż jest to moja wtopa, gdyby nie oczekiwanie na 12-13% dywidendy to sprzedałbym akcje ale teraz już czekam do dywidendy. Z innych interesujących mnie spółek Skarbiec ma mieć 38% niższy zysk, Alior +112%, PZU -37%, Cognor -45%, Elemental -15%.

Eurotel podał wyniki: w 4 kw 2017 przychody wzrosły o 13%, zysk bez zmian (spadek marży), przepływy operacyjne o 30% gorsze r/r, wzrosła gotówka o 20%, zobowiązania wzrosły o 60%. Zysk netto jest niższy o 0,6 mln od moich szacunków ale to mała różnica, wyniki raczej neutralnie można je ocenić choć brakuje mi w nich jakiejś iskry. W całym roku wzrosła sprzedaż T-Mobile i Apple, spadła Playa, otworzyli w 4 kw nowy salon idream i przejęli salony sprzedaży nc+ (ale to wiemy). Wydaje mi się że wyniki nie dadzą powodów do wzrostów ale oczekiwanie na wysoką dywidendę (zakładam 2,3 zł i stopę 9%), dobry bilans (brak zadłużenia finansowego i dużo gotówki na kontach), umiarkowana wycena (c/z 8,20) nie powinny też powodować spadków kursu.

Krótko: na anonimowe komentarze nie
odpisuję (chcesz wymieniać poglądy to się podpisz pod swoim wpisem) a
jeśli chcesz znać moją opinię na temat jakiejś konkretnej spółki to
najpierw napisz co Tobie się w niej podoba albo jakie widzisz w niej
zagrożenia.

 

W poście tym zamieszczam najnowsze i istotne informacje na temat spółek z
mojego portfela oraz krótkie analizy
na temat spółek o które pytają
czytelnicy bloga, zachęcam do zadawania pytań pod tym postem
aby w
jednym miejscu były zgrupowane wszystkie komentarze/opinie i nie
trzeba było „skakać” po różnych wątkach. Co miesiąc będzie przynajmniej
jeden nowy post otwierany. Szukam optymalnego rozwiązania aby mój blog
był jak najbardziej
przejrzysty i możliwe są dalsze zmiany w formule i/lub wyglądzie,  post ten będzie zawsze po prawej górnej stronie bloga !!!  
Wprowadzam zasadę że na anonimowe i obraźliwe komentarze nie odpisuję i komentarze te mogą być w każdej chwili usunięte !!!
W
momencie przekroczenia 200 komentarzy pod postem aby rozwinąć ostatnie
komentarze należy wcisnąć przycisk   „Wczytaj więcej…”
Ważne
!!! Wszystko co tutaj piszemy nie jest żadną rekomendacją do zakupu a
tylko wyrażeniem własnej opinii, post ten (treść i komentarze) służy tylko i wyłącznie do
wymiany własnych poglądów i doświadczeń inwestycyjnych, nie może być traktowany jako porada inwestycyjna bo nią nie jest.
Przypominam o koniecznym przeczytaniu zasad mojego bloga a
szczególnie informacji o ogromnym ryzyku które jest w przypadku
inwestowania na giełdzie link zasady i ryzyko
Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią

rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra
Finansów z dnia
19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje

dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z
2005
roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym
rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie
ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne
podejmowane na podstawie niniejszej analizy.
Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi
odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.

avatar
98 Comment threads
83 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie mozna zapominac o srebrze w zlozach KGHM. Spolki sa interesownie deprecjonowane przez "moznych" tego swiata. Trzeba im pokazac srodkowy palec-co pomalu sie dzieje. "Afera indianska" w Chile bedzie Jeszcze nieraz wykorzystywana gospodarczo/politycznie. To samo dotyczy sie spolek weglowych-szczegoolnie JSW. Tam setki milionow byly potencjalnie wyprowadzane za rzadow PO-PSL. Wszystko wyjdzie przy wyborach samorzadowych a pozniej parlamentarnych.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

A juz tak calkiem powaznie mowiac-nasze spoleczenstwo ma olbrzymi potencjal i krok po kroku to zaczyna byc widoczne. Tez zaluje, ze nie ma spolek pokroju Apple na GPW. No, ale trzeba mierzyc sily na zamiary…W przyszlym roku ma zadebiutowac Manta na gieldzie…taki polski Apple…mialem jakis czas temu smartfona od nich…masakra…mam nadzieje, ze cos sie tam zmienilo. Roznica jest taka, ze management Apple mysli futurologicznie. Oni nie zarabiaja tylko na hardwarze, ale na sofcie i produktach powiazanych…Jestem jednak patriota i wierze w polska mysl technologiczna.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

W Polsce ludzie chcą teraz a w USA Niemczech myślą daleko w przyszłość . Może to wina wojen w których Polska niestety brała udział i ludzie nie myślą co bedzie za 30 lat?Może dlatego jesteśmy w tyle na gpw bo np spółki skarbu państwa są obsadzane miernotami z nadania partyjnego. Przecież potencjał jest w KGHM , w PGNIG Orlenie PGE a nawet w kopalniach . Brakuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia który pomyśli jak zainwestować kasę aby np z zysków firm państwowych wypłacać emerytury.Pozdrawiam Marek

Rafał Święch
Gość

Nie zgodziłbym się, że są jakoś bardzo źle zarządzane. Czego chcesz od Orlenu? Wyróżnia się na tle regionu, a nie ma złóż takich jak potentaci amerykańscy.

PGNiG ma ten problem, że kontrakty na gaz (jamalski i cypryjski) są indeksowane według ceny ropy. Kiedy je zawierano ceny ropy i gazu zachowywały się podobnie. W międzyczasie doszło jednak do rewolucji łupkowej i ceny gazu spadły a ropy nie. Tyle, że stare kontrakty nadal obowiązują, i PGNIG musi kupować gaz po horendalnie wysokiej cenie. To się zmieni w 2022 roku kiedy kontrakt jamalski wygaśnie (największy wolumen przepłacanego gazu). Wówczas zakontraktowany zostanie gaz według aktualnych cen (a nie według cen sprzed rewolucji łupkowej). Można krytykować rządy za to, że zawarły taki kontrakt, ale rewolucji łupkowej nikt nie przewidział. Z rosjanami nie mieliśmy może trochę wyboru, ale gaz katarski też jest źle zakontraktowany. PGNIG ma niewiele własnych zasobów, a z pustego i Salomon nie naleje. Teraz ma za dużo gotówki, ale lepiej 10 razy obejrzeć inwestycję niż wtopić jak KGHM w Chile.

KGHM jest największym producentem miedzi na świecie. Faktem jest, że teraz coś im się tam w nowej maszynie popsuło, i że wcześniej kopalnia w Chile okazała się niewypałem, ale nie przesadzał bym.

Kopalnie są trochę niedoinwestowane, ale polski węgiel ma sporo zanieczyszczeń, no i ogólnie chyba nikomu w naszym regionie nie udaje się wykrzesać cudów zysków z węgla.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To byla oczywiscie przejaskrawiona komparatystyka z mojej strony. Troche prowokacja. Pracowalem kilka lat temu w serwisie Apple'a zagranica. 90% osob tam pracujacych osob dziwilo sie, ze ludzie tak przeplacaja. No, ale jedno trzeba im przyznac. Sa mistrzami w marketingu i "cash making". Jeszcze W.Buffet dokupuje garsciami ich akcje…Moze to bylo zle porownanie.
No, ale jak " PKB" Kalifornii to wiecej od PKB Polski, to juz bardziej miarodajne i racjonalne porownanie…Polska to nie bananowka, ale GPW to juz niestety tak. Z przykroscia i dysonansem pewnym to stwierdzam…

Milej niedzieli,

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Nieuk nie porównywałbym tych liczb ze sobą bo wyjdzie ze większość mniejszych Państw to "bananowe republiki". Osobiście nie lubię ich produktów, mimo to Apple to niezła maszynka do robienia pieniędzy – potrafili przekonać cała masę ludzi do kupna ich produktów po bardzo wysokiej cenie dostarczając przeciętną wartość. Szkoda że w Polsce i na naszej giełdzie nie ma takich firm.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Watek EGB w calej sprawie GTB jest jednym z najciekawszych…

A tak z innej beczki…Kapitalizacja Apple-to rownowartosc budzetu Polski na…10 lat…masakiera. Jednak jestesmy jeszcze bananowa republika…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Karol Adx
Gość

"dodano 5.05 – tfi podały już swoje aktywa na koniec roku i fundusze Altusa posiadały prawie 10 mln obligacji Egb (zależnej spółki od Getbacka)
"
Altus posiadał 20 mln w obligacjach EGB – https://www.altustfi.pl/sites/default/files/reports/Sprawozdanie%20finansowe%20za%202017%20r.%20ALTUS%20Subf.Pieni%C4%99%C5%BCny.pdf

strona 160-161 (dokumentu strona to 14 i 15).

Posiadał on Serie 1/2016 i 2/2016 po 10 mln każda.

Z drugiej strony mamy oświadczenie https://www.altustfi.pl/sites/default/files/reports/O%C5%9Bwiadczenie%20Zarz%C4%85du%20Altus%20TFI%20S.A.%20w%20sprawie%20Obligacji%20EGB%20S.A..pdf
wiec gdzieś te obligacje prze-parkowali lub zostały spłacone.

Karol Adx
Gość

Racja, wziąłem wartość nominalna 10 tys PLN, za 10 mln wartości… mój błąd.
W pesymistycznym scenariuszy może być tak ze to Altus TFI wziął na siebie te obligacje nie sam Osiecki. Ryzyko na zysk jest jednak dość znikome. QRS nie mógł wziąć wszystkich na siebie ze względu na brak kapitału do przeprowadzanie takiej operacji.

bufon
Gość
bufon

Instal Kraków kupowałem na wsparciu po 11 z groszami kilkukrotnie chciałem go sprzedać (szybki zarobek)ale po co sprzedawać spółkę w trendzie wzrostowym!?
Chciałem nawet dokupić na korekcie ale zabrakło 10groszy:(
Czysto spekulacyjnie za małą gotówkę kupiłem spółkę Promise (gra pod dywidendę)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Karol. Z tym wszystkim mozesz miec racje. Ja nawet z tym nie bede polemizowal. Trzeba jednak dodac, ze gdyby wszystko bylo do konca transparentne i znakomite-to spolka latalaby o 100%…Ja nie jestem naiwny-w kazdym raporcie spolek gieldowych jest koloryzowanie…kto placi za opinie bieglego rewidenta? Spolka…Dlatego zysk netto jest dla mnie wartoscia wtorna. Wazniejsze sa przeplywy operacyjne (chyba kazdy to potwierdzi).

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Instal Krakow: zwróćcie uwagę na należność, mamy około 10 mln przeterminowanych należności w 2017 roku, w tym firma od 2 lat robi odpisy aktualizujące należności po ~9 mln rocznie z czego tylko 1 mln jest spłacony; zapasy które posiadają też podlegają odpisom.
Raport roczny pokazuje aż 78 mln zobowiązań poniżej 3 mc, na szczęście jest to pokryte zobowiązaniami poniżej 3 mc w kwocie 73 mln.

Czerwona lampka jest ze firma tylko w 2017 wydala 40 mln na nabycie aktywów finansowych, i dostała 20 mln ze zbycia. Nie wiadomo co to za aktywa – obligacje? akcje? Kwota ta ujęta jest w aktywach jako krótkoterminowe aktywa finansowe.

Koniem napędowym zysku jest segment deweloperski(22,5 mln PLN), pozostałe segmenty wygenerowały 8 mln straty [głownie segment budowlany i zagraniczny]. Firma obecnie prowadzi II etap rozwoju osiedla (2 budynki) https://wiarygodnydeweloper.pl/

https://www.google.pl/maps/@50.0431369,19.9947792,383a,35y,356.94h/data=!3m1!1e3

Zakładam ze zysk z deweloperki (15 mln) z 1q to cały zysk z tego segmentu. Pozostałe segmenty mogą zaskoczyć negatywnie przez co zyski za 2,3,4 q sumarycznie mogą być ujemne.

Jako że prowadzone są prace tylko na 2 budynkach (wcześniej budowano 4 w I etapie) nie mamy pewności ze uda się osiągnąć zysk na deweloperce większy niż 7-8 mln w przyszłym roku. Mnie doszły słuchy od znajomych deweloperów ze w Krakowie następuje krótko okresowe nasycenie mieszkaniami więc będą się one trochę gorzej sprzedawać a koszty budowy rosną.
Wygrają prestiżowe lokalizacje, bagry – miejsce w którym buduje ta firma – jest znane z tego ze są tam jedne z tańszych mieszkań w Krakowie (sąsiedztwo oczyszczalni ścieków oraz dużego parku przemysłowy, do tego teren zalewowy).

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie,

Nie liczylem na Twoja odp., bo wiem, ze nie lubisz tej branzy. Dziekuje wiec bardzo za odpowiedz:)
Historia lubi sie powtarzac a maj zeszlego roku byl bardzo dobry dla notowan.
Analityk DM BDM zaznaczyl tez, ze kontraktacja w segmencie ochrony srodowiska zaczyna ciekawie wyvladac.
No i te przeplywy operacyjne i gotowka. Malo jest tak zdrowych spolek a w budowlance-to juz chyba w ogole ewenement.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk, faktycznie ten Instal wyglada ciekawie fundamentalnie (do minusów zaliczyłbym niskie ROE i ROA) oraz w istotnym punkcie technicznym się znajduje. A wiesz może co się stało rok temu w maju/ czerwcu, że kurs tak poszybował? Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zauważyłem że dość często przewija sie wątek developerski (zarówno w kontekście budownictwa jak i gamingu). Prezesie, może rozważysz założenie takiego tematu tylko dla tej grupy, która będzie tam wymieniać się swoimi uwagami. Pozdrawiam Łukasz_S

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Wszystkich,

Jakis czas temu pisalem o spolce Instal Krakow. Wiem, zd Prezes nie lubi spolek z branzy budowlano-deweloperskiej, ale ta spolka (oprocz. np. Decory – moze byc bardzo ciekawa propozycja na potencjalnie ciezki maj. Tutaj jeszcze dodalbym Playway, ale to moze niektorym wydac sie dosc kontrowersyjne:)

Instal Krakow: kapitalizacja ok. 100 mln zl. Praktycznie brak zadluzenia dlugoterminowego (ok. 12 mln zl na koniec 2017 r..Przeplywy operacyjne-uwaga: 90 mln zl. Wstepne niezaudytowane wyniki za 1 kw, to prawie 13 mln zl zysku netto (ksiegowanie sprzedazy dewdloperskiej). Analitycy wskazuja, ze w tym roku juz bedzie brak negatywnej kontrybucji Frapolu (segment montazowy). Raport za 1 kw. 15 maja. Minus: niska dywidenda, ok. 30 groszy. Rekomendacja dm BDM z 18 kwietnia "kupuj" z cena docelowa na poziomie 20,90 zl.
Technicznie: przebicie 14-14,35 zl przy w miare wysokim wolumenie daje szanse na droge ku 15 zl a pozniej na opor w okolice rocznych szczytow, czyli ok. 18 zl.

Milego dnia,

Nieuk.

Karol Adx
Gość

Ja bym nie trzymał w jednym banku powyżej 50 tys euro w postaci depozytu (ze względu na wypłacalność funduszu gwarancyjnego),
Powyżej tej kwoty pozostaje trzymać obligacje skarbowe 3m. Choć nie są wolne od ryzyka to jest istotnie mniejsze niż trzymanie wszystkiego w gotowce w banku.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na strefie inwestorów ostatnio wciskają Prima Modę że taka tania według C/Z ale jak się raportowi przyjrzałem za 2017 to nie widzę tam nic ciekawego, zobowiązania krótkoterminowe większe niż aktywa obrotowe, znikome środki pieniężne, zysk netto nie ma pokrycia w przepływach operacyjnych, co sądzisz Prezes o tej spółce, Pozdrawiam Paweł, Ps. w obecnych czasach w miarę bezpieczne wydają się spółki Voxel i Masterpharm

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, a jak oceniasz po raporcie Cloud Technologies SA (chodzi o przepływy pienięzne). Jest potężna różnica pomiędzy wykazywanym zyskiem a faktycznymi uzyskanymi wpływami.
pozdrawiam melonn1971

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z zapowiedzianych spłat 7,1 mln Euro spłacono 4 a resztę prolongowano do 29.06.18 ( to jeden klient). Zarząd doskonale wie, że maja problemy z przepływami i zapowiada dywersyfikację produktów i klientów. Tylko, że tu 2 robi ponad 20 % przychodów. Klienci doskonale to wiedzą i kredytują się do granicy wytrzymałości spółki.
bies

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie, iFirma mocno poleciała po walnym. Wygląda na to, że ktoś wysypuje się ze swojego pakietu. Jak sądzisz, na jakim poziomie można rozważyć zakup?
Druga sprawa: moim zdaniem Atlasest po kółeczku z 82 gr na 1,5 zł, znów spadł i odbił się od poziomu poniżej złotówki. Moim zdaniem może rosnąć pod wyniki za 1 kwartał. Przypominam, że do zaksięgowania mają z samego segmentu deweloperskiego 110 apartamentów w 1 kwartale, więc powinien być ładny raport.
mn

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kiepska inf., z doświadczenia (prawniczego i czynnej obserwacji sanacji w Action) wyznaczenie Zarządcy innego niż ludzie ZNAJĄCY SIĘ NA PROWADZENIU biznesu (gdzie czasem szybko trzeba podejmować decyzje sprzedażowe – to np. kuleje cały czas w Action, gdzie czekają w Spółce dłużej niż 2-3 dni na zgodę na sprzedaż czegoś, a każdy wie, że towar IT szybciutko traci na wartości, szczególnie starsze zapasy) może biznes firmy tylko dobijać… + w PL akurat SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA sądów gospodarczych jest b. słaba… nie pozostaje nic innego jak przygotować się na cięcie długów wraz z odsetkami (złe info dla wierzycieli) i długi proces… do tego czasu (uchwalenia układu) jakiekolwiek gdybanie pozbawione jest sensu :( Pamiętajcie, że jak się wierzyciele nie dogadają i nie będzie układu to pozostaje już tylko UPADŁOŚĆ LIKWIDACYJNA. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Livechat podał wyniki… Lecimy znów… RADEK

Zgred
Gość

lecimy???

ale wzbijamy się czy pikujemy???

Wojt
Gość

Hej Prezes

Jest jakaś wytłumaczalna przyczyna dlaczego Unimot zaraportował tak słabe szacunkowe Wyniki?

Rafał Święch
Gość

Prezesie,
Dziękuję za informacje o Altusie.
Mam pytanie o For (Forever Entertainment).
Tak niektórzy piszą, że firma ma taki raport jakiego inne firmy z branży mogą pozazdrościć.
Pozdrawiam.

Rafał Święch
Gość

Ok, Dzięki. Pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

sytuacja płynnościowa PCM coraz trudniejsza. bilans puchnie, marże spadają. koszty finansowe męczą. nie liczyłbym na dywi a jak wypłacą rękoma fundów to zabiją tę spółkę. odradzałem wtedy, odradzam i teraz trzymać te akcje. lepiej uciekać.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Livechat to perelka.Zachowali, co do ze sturtupa najlepsze. Know how beharowialne. A.co do spolek technologicznych-wymiataja. A portfel Longterma jest najlepszy od poczatku.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

R/R i tak dolar jest niżej, także wyniki I kwartału będą jeszcze gorsze Livechat, ale to nie szkodzi oczywiście dyskontować lepszego wyniku w przyszłości gdyby nadal dolar się umacniał, a ten Qubic Games to może ktoś powiedzieć jakie będą premiery w najbliższym czasie, pod co gra rynek, za 2017 kapitalizacja 18,1 mln rynek oczekuje około 2 ml zysku w tym roku, za 2017 200 tyś zysku, zobowiązania krótkoterminowe większe niż aktywa obrotowe, środki pieniężne i inne aktywa 11 tyś zł , przepływy pienieżne operacyjne ujemne, fundamentalnie na dziś wygląda to słabo, chyba że ta firma robi jaki hit, jak nie to tylko pusta wydmuszka i granie spekulacyjne, Paweł

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Poruszaliśmy już temat wyników r/r. Dolar jest niżej, ale liczba klientów jest znacznie większa. Dla LVC dużo ważniejszy w dłuższej perspektywie jest liczba klientów niż kurs dolara.

Pozdrawiam,
Automotive

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co do liczby klientów rozmawiajmy na faktach przyrost liczby klientów 2017 styczeń 246 , 2018 styczeń 263, 2017 luty 431, 2018 luty 321, 2017 marzec 504, 2018 marzec 374 , po raz pierwszy coś się wydarzyło w Livechat i to negatywnego, także obecne wzrosty to bardziej podciąganie wycen przez fundusze na koniec miesiąca, i korzystny układ techniczny, fundamentalnie tak mocno LVC nie wygląda.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Livechat ładnie rośnie… Mam trochę akcji i bardzo mnie to cieszy tylko skąd taki wzrost nagle? Radek

Investor
Gość
Investor

Dolar rosnie a to jest pozytywne dla spolki. Dodatkowo Longterm w swoim portfelu wymienil jedna ze spolek na LVC https://longterm.pl/Spolki-Prowzrostowe-Na-Tydzien-30-04-04-05-2018.html

nde
Gość
nde

Gratuluję Prezio prognozy wyników Unimotu. Nie pamiętam ile dokładnie, ale miały być słabsze r/r i zakładałem, że po raporcie sporo spadnie. No i stało się. Czy uważasz, ze fundamentalnie teraz jest warty kupna? Kolejne raporty, o ile dobrze kojarzę, też zakładałeś gorsze r/r.
Drugie pytanie mam odnośnie Altusa, zakładałeś trzymanie do decyzji o dywidendzie, czyli maksymalnie czerwiec?
Dzięki i pozdrawiam.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zarobiles. Ciesz sie. Najwazniejsze sa transakcje zyskowne. Qubicgames bedzie jednak latal powyzej szczytiw vide wolumeny.

Nieuk.

Liroy
Gość

Qubic to chyba był błąd że po 1.73 sprzedałem

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja Vivid znam dobrze inwestycyjnie/spekulacyjnie. Juz pisalem o tym, ze Jedenastka to dzieci Czerwonych (Cd red). Kiedys czytalem fajny wywiad chyba z Koscielnym, ze ich konkurencja, ale takze autorytetem jest jedenastka. Ci ludzie sie znaja a co dla mnie najwazniejsze-szanuja. Kwintesencja zdrowej konkurencji. A Qubic Games kooperuje z Playway. Na Bloobera maja chrapke fundusze. Duzo ciekawych rzeczy sie dzieje. Ja juz nie mowie, co bedzie sie dzialo przy Cyberpunku Cd Red…Te spolki maja fundamenty i podkresle, ze P/E nie ma sensu. Wszystkie sa zdrowe a to najwazniejsze.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

11 Bit Studio rozbija bank. Następny w kolejce jest Vivid Games przed którym w najbliższych czterech miesiącach…trzy premiery. Co prawda to zupełnie inny kaliber studia i przede wszystkim produkcji, niemniej spodziewam się, iż na fali euforii 11 Bit część inwestorów będzie windowała kurs Vivid licząc na małą choćby powtórkę. I fundamentalne uzasadnienia przed premierami nie będą miały żadnego znaczenia – moda na gamedev na GPW poprowadzi owczy pęd we właściwym kierunku.
Twister.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Macie kolejna odslone w aferze Getback. Ladne jaja…Juz pisalem o tym, ze moim zdaniem ta spolka falszowala dokumenty przy prospekcie emisyjnym. Myslicie, ze Deloitee sie podpisze pod raportem rocznym? Jak nawet tak zrobi, to bedzie wiele zastrzezen…Masakra…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

2018-04-29 Warszawa (PAP) – GetBack zawarł umowę na mocy której DNLD Holding S.a.r.l. udzieli spółce pożyczki w kwocie 23,7 mln euro, ale może ona wzrosnąć do 25 mln euro – poinformował GetBack w sobotnim komunikacie.
CR

Rafał Święch
Gość

Prezesie,
Tutaj powyżej napisano trochę o Altusie złego (i o jego powiązaniach z Quercusem i GetBackiem). Czy pomimo tego uważasz że te negatywne infa nie są na tyle znaczące żeby go nie trzymać? W piątek zgromadzenie akcjonarjuszy uchwaliło przerwę do dzisiaj do 16.
Pozdrawiam, Rafał

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Z tym Unimot, to bym raczej uwazal. To jest lekcja z Unified. Ta spolka kooperowala z Orlenem i moze dla wizerunku…Kto wie, czy nie miala cos do czynienia z mafia paliwowa…Ja tego nie wiem, ale kurs mowi cos innego. Z reszta marzowo tez nie wyglada ciekawie…To moje glupie konkluzje, ale niewiadomo, czy nie ma chocby ziarnka prawdy…

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nie zapisalem sie na na TSG. Spolka bardzo ciekawa. Bede sie czail. Oferta duza-na longterm bardzo intratna. Ta spolka dolaczy raczej do mojego portfela, ale po debiucie.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk – a czy pisałeś się na IPO Ten Square Games? bo w mediach praktycznie cisza na ten temat, mało kto o tym pisze, a wchodzi na giełdę całkiem dochodowa spółka gierek przeglądarkowo/komórkowych z całkiem niezłym potencjałem, niby była ok 35% redukcja ale po forach taka cisza, jakby każdy się czaił, że coś takiego kupił.

PS. ForeverEn podał wyniki i wyszedł na plus mimo, że nie wrzucił wyników prawdopodobnie nieźle sprzedającej się gry
Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Słabe wyniki Delko za 4 kwartał. Dopatrzyłeś się Prezesie z czego to wynika? Jaka aktualna opinia na temat spółki?
Kamil

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobre myslenie…Jesli to nawet banka-to trza to wykorzystac. Uwazam jednak, ze nie…Za tym wiele jest argumentow, ale tutaj nie bede prowadzil dywagacji. Na "Jedenastce" juz prawie 60% zysku brutto. Co do Cd redu, to Cyberpunk bedzie najwiekszym hiciorem wszechczasow. Playway, to grupa kapitalowa i ma bardzo madrze zdywersyfikowany portfel. Te spolki sa bardzo dobrze zarzadzane. Vivid to "stajnia" Capital One Advisors. Oferty hermetyczne. Wiecej nie bede mowil. Jeszcze izraelski inwestor. A gdzie jest skupisko notowan spolek z nowych technologii, jak nie tam. Bloober dla zabawy i dywersyfikacji a Qubicgames, to perrelka juz odkrywana.

Nieuk.

Liroy
Gość

Prezes odrobinę ryzyka na giełdzie nie za szkodzi ja na 15 tys w 5 spółkach mam jedną co ciągle gram na krótko i źle na tym nie wychodzę Qubic kupione 2200 akcji w piątek po 1.38 zł dzisiaj sprzedałem po 1.73 zł. jestem do przodu ktoś powie śmieszne pieniądze ale 800 zł . Teraz myślę w co zainwestować te 3800 zł tak na szybko .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

to zrobiłeś błąd bo tam może zaraz być 2,5 jak ich gra jest na top 2

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Na ta spolke zwracal uwage autorytem z watku Playway, czyli orzel. Ja mam w sumie 6 z rozna alokacja, czyli Cd red, Playway, 11bit, Vivid, Bloobera, Qubicgames i jeszcze Livechat z ekspozycji dolarowych. To i tak duzo za duzo, ale poczytam sobie o tej firmie.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I tu i tu…to jest dywersyfikacja hebe:) Zobacz sobie, jak performuja moje portfele na biznesradar, czyli: Nieuk i Hybrid&Value Investments. Wszedzie poustawiane stopy. A Ty sie nie przejmuj ludzmi, jak chcesz Tarczynskiego. Ja jadlem wiele produktow od nich a takze od Kani. Dwie rozne spolki. Jedna casual, druga bardziej premium. Poza tym w wirtualnych portfelach nie wplacam gotowki. Nieuk to ok. 1 mln zl a Hybrid, to milion dolcow.
Gielda to gra interesow-pamietaj o tym…Zobacz sobie, gdzie wchodzilem w rozne spolki z branzy technologicznej…A pamietasz, kiedy powiedzialem, ze jednak nie bede tworzyl portfela konzensusu-jak nie wierzyles w game dev., jakis miesiac temu.
A z longtermem laczy Ciebie najwazniejsza rzecz, czyli przenikliwy umysl. To, co Was dzieli-to timing i postrzeganie wielu aspektow inwestycji. Obydwu Was b. lubie, bo jestescie fajni i analizuje kazde Wasze wpisy.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a ja bym jeszcze z growych spółek zwrócił uwagę na Forever Entertainment, dzisiaj dają raport (przyspieszony o 2 tygodnie) dodatkowo dużo gier ostatnio wypuścili i możliwe, że zaczyna odbijać w górę.
Jarek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc,

Dzieki za linka. Zgadzam sie z longtermem, co do tych spolek. Z reszta sam na nie "naganialem".

Playway bedzie mial jeszcze bardzo ciekawa premiere 17 maja: House Flipper.

Milego dnia,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czesc Wszystkim!

Lions Bank byc moze nie oferowal obligow bezposrednio Getbacku, ale…Wczoraj sie dowiedzialem, ze jeden z doradcow ma na glowie klientow, ktorzy je objeli za prawie 2 mln zl…pewnie posrednio…chlopak nie spi po nocach…a Unified staral sie o status pokrzywdzonego. Wiecie co na to prokuratura-dzialalnosc osob powiazanych z ta spolka, to dzialalnosc potencjalnej, zorganizowanej grupy przestepczej. Mozs wreszcie katharsis rynku nastapi…

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Open Finance pieniezny stracil caly zysk przez zaangazowanie w Chemoserwis Dwory…jakas masakra…Topia sie wszyscy w swoim bagnie. Masakra…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezesie Drogi…Pisalem, ze Altus mo,e miec cos wspolnego z GTB…Moze posrednio…ja tego dokladnie nie wiem…to jest bardzo skomplikowana inzynieria finansowa…Ciekawe jest to, ze nie maja obligow a tak sie przejmuja cala sytuacja…a wg nich akcje Getback akcje zawiesili, bo jest ryzyko utraty plynnosciowej. No my chyba wiemy, co innego…Poza tym-tu nie chodzi, ze ucierlia jakos bAardzo aktywa Altusa, ale o wiarygodnosc i wizerunek…

Milej soboty,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Słuchajcie to wszystko jest "jasne jak słońce", ale trzeba uważnie czytać słowa i znać prawo. Poza tym miałem "to szczęście" poznać zagadnienie od kuchni-proponowano w w Trogon TFI taką właśnie inwestycję i analizowałem stan prawny. Poza tym Buczek mówi tak (a zakładam, że wie co mówi, skoro sam zapłacił za obligacje, to dokładnie przeanalizowali za jakie obligacje z zabezpieczeniem zapłacili GetBack-owi) – obligacje jakie ma TFI (czyli Altus/Saturn i inne TFI) są ZABEZPIECZONE… hehe… i tu podstawowe pytanie na sam koniec realizacji wzajemnych roszczeń – na czym są zabezpieczone=NA JAKIM MAJĄTKU I KOGO/JAKIE JEST TO ZABEZPIECZENIE??? I odp. jest poniżej. Wyłączam z tej odpowiedzi słowa Altusa/Saturna, że TFI może zmienić serwisanta, bo po co mi takie zabezpieczenie, skoro MAJĄTKOWYM zabezpieczeniem to zabezpieczenie nie jest, a o to chodzi w egzekucji wierzytelności tak? ;-)

Piszę teraz ogólnie, bez rozróżnienia na nazwę któregoś z TFI. Klienci obejmują certyfikaty/jednostki w FIZ tworzonym specjalnie przez TFI na nabywanie wierzytelności. Robią to razem z GetBack (który też w takim FIZ nabywa certyfikaty, innymi słowy wykłada cash), ABY NABYĆ PAKIET WIERZYTELNOŚCI. I tu zwracam uwagę, że Altus ma tak podpisane umowy, że swoimi certyfikatami (innymi słowy prawami majątkowymi) GetBack może rozporządzać-tj. w skrajnych przypadkach, jeżeli umowa z Altusem tego nie wyłącza, nawet sprzedać/obciążyć-i to sam Osiecki podkreślał. Potem tworzy się umowy wzajemne (między TFI, a serwisantem) cesji tych wierzytelności w FIZ (ew. praw do tych wierzytelności) na wypadek kłopotów (upadłości, układów, np. którekolwiek ze stron). Robi się to dokładnie za w czasu, tj. jeszcze przed samą emisją CERTYFIKATÓW w FIZ o jakim pisałem wyżej specjalnie powoływanym przez TFI.

"Gwarantem" obsługi=pracy przy ściągalności jest serwisant, dlatego też coś wykłada "w biznes", a następnie na resztę certyfikatów w FIZ szuka się klientów… ludzie wykładają cash w kolejnych emisjach itd., jest pula kasy na nabywanie wierzytelności, kółko się zamyka i wraca pytanie – co (jakie wierzytelności) i za ile są kupowane i jak same wierzytelności są ZABEZPIECZONE??? Innymi słowy jeżeli "gówno" zostało kupione drogo (bo GetBack takie rekomendował) to tylko będą koszty z realizacją wzajemnych umów cesji i przeniesienia odzysków do innych serwisantów (firm). Stąd tylko się mówi, że "umowy/zabezpieczenia nie odbiegają od standartowych praktyk rynkowych", a Buczek mówi, że obligacje jakie nabył mają zabezpieczenie w (i tu dla uproszczenia stwierdził) w aktywach funduszy wierzytelności Altusa i Saturna… to ja dziękuję za takie zabezpieczenia, jak się wszystko posypie, bo nabyte pakiety wierzytelności nie będą się spłacać/nie będą ściągane długi to taki QRS może się zwrócić do Altusa o swoje zabezpieczenie z obligacji GBK w certyfikatach Getback w FIZ tworzonych przez Altusa, które już opisałem.

Słabo to wygląda, bo wszystko sprowadza się do kosztów obsługi i zabezpieczeń majątkowych (tj. na majątkach dłużników lub ich braku) w wierzytelnościach nabytych. A jak się okaże, że nie ma z czego odzyskać, a dłużnik nie płaci? To się robi odpisy, wartość certyfikatów spada i zabezpieczenia wzajemne wartość mają tyle ile napiszą na papierze… kiepsko :( Dlatego podejrzewam Buzek wyłożył cash za te obligacje, bo już wie, że w razie chęci realizacji to latami będzie to odzyskiwał, jeżeli Getback nie wykupi. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja pier…Dziekowa. Jestes wielki! To jest jednak profesura inzynierii finansowej.

Milego wieczoru,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja bym to nazwał raczej standartowo – powiązaniami w zabezpieczeniach i cesjach praw pomiędzy różnymi podmiotami prawnymi (1. TFI tworzącymi 2. FIZy wraz z serwisantem), które emitują po prostu certyfikaty dla klientów TFI (i prawdą jest w tym co mówi Prezes Altusa, że klient indywidulany wraz z Altusem nie ma bezpośredniego powiązania z obligacjami Getbacku, których ten zaprzestaje płacić np. na rzecz QRS lub innych inwestorów indywidalnych), ale już z tworzonymi przez siebie FIZ-ami i ich certyfikatami ma. Na osłodę należy pamiętać, że problem Getbacku dotyczy teraz całej branży finansowej!

Getback po prostu albo serwisuje/odzyskuje dla FIZ pieniądze z wierzytelności (pobierając umówione wynagrodzenia), albo ZASTAWIA je wobec obligacji jakie emituje innym podmiotom. I dopiero umowy o wzajemnych prawach tych podmiotów case by case wyjaśniają, kto na końcu i jakie ma prawa do tych pakietów wierzytelności jakie nabył FIZ… słabo, słabo, bo jak się zacznie piekło i każdy będzie miał wzajemne roszczenia z tych "zabezpieczeń", pójdzie do sądu po ich realizację (a dlaczego nie??? skoro taki QRS, jak mówi Buczek, ma "zastaw" na aktywach w Altusie=zastaw na certifikatach w FIZ od obligacji jakie nabył od Getback) to się namnożą koszty…

Generalnie mi się wydaje, że w interesie wszystkich będzie, aby Getback spłacał (po to emisja, ratowanie itd.), bo te wzajemne roszczenia mogą się okazać, że dotyczą właśnie potem IDA, potem np. PZU, potem Bóg wie jeszcze kogo-oczywiście to zmyślenie, bo tylko w tych wszystkich instytucjach "wiedzą co i kto ma" :(

Dlatego mi osobiście ruch wyprzedzający QRS podoba się najbardziej, bo klienci TFI JUŻ NIE MAJĄ Z TYM NIC WSPÓLNEGO, teraz mają akcjonariusze i właściciel i wizerunkowo akurat to wygląda na prawdę b. dobrze, bo przyznają się do błędu w ocenie emitenta "obligacji z zabezpieczeniem", wykładają cash za tego emitenta (Getback) i dalej będą rozważać kroki prawne w zależności od praw jakie mają wobec kogo, jak wyżej opisałem=koszty, koszty, koszty.

Wszystko było fajnie i byłoby dalej fajnie (i tu uśpiona czujność Buczka, innych) puki obligacje po 10-13% (strzelam) się sprzedawały… było za co spłacać i kupować, karawana jechała dalej, a teraz maszyna się zacięła (a co się dzieje wew.Getbacka, jak reagują pracownicy, ktoś wie???) i każdy się patrzy na siebie – cyt. za Prezesem Kamińskim z Saturna: "na razie wykazują wstrzemięźliwość". Do czasu panowie, do czasu, jak przyjdzie do wypłaty za certyfikaty dla klientów z powodu umorzeń, lub zakończenia inwestycji… to co wtedy powiecie? Wtedy ujawni się skala problemów dla poszczególnych instytucji finansowych. ŁD.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Tutaj nikt nie jest swiety…Kazdy chcial zarobic sporo i w jak najkrotszym czasie…To, ze Altus i Quercus maja cos wspolnego z GTB dowiedzialem sie od znajmoego, ktory pracuje w Lions Banku…Tak wszyscy zarabiali na krotko, ze dlugo po tym smrodzie wszyscy beda robic czystki…Na bankierze pojawil sie kolejny artykul…to byl walek z gory zaplanowany przez omnipotentow rynku finansowego. Jedno wielkie bagno. Tak to wyglada.

Nieuk.

Tantal64
Gość

Witam. Pytanie, prośba, który raport powinno się brać pod uwagę, w ocenie spółki, jednostkowy czy skonsolidowany. Chodzi mi o raport Wasko (mam w portfelu). Raport skonsolidowany jest dużo lepszy od jednostkowego i jako laik nie wiem, który ważniejszy dla inwestora indywidualnego. Z góry dzięki za porady

Karol Adx
Gość

Obydwa sa tak samo wazne.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy mogę prosić o komentarz do wyników spółki Towerinvest.?
Szeniek

Piotrek
Gość

Coraz bardziej martwi zachowanie abcdaty, wiadomo nie bylo teraz znaczacych komunikatow ale jednak akcjonariusze wywalaja papier

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Masz racje. Podpisuje sie pod tym. Radzilbym mr Pinokio zalozenie spolki pr-owskiej razem z Marcinem Plichta. Niech wymienia sie nazwiskami…Konrad Plichta i Marcin Kakoleski. Nazwa: Amber Get true communications. Getback to komplet e dno. A nie dogadali sie z Krukiem, bo moim zdaniem przez stosowanie cen dumpingowych w ofertach na przjenecie wierzytelnosci-chcieli go zniszczyc. Dobrze, ze sprzedalem U Unified powyzej 8/zl, bo tam sie zrobila ulubiona cborwacka miejscowosc inwestorow, czyli Split. Masakiera.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Moim zdaniem największym błędem Kąkolewskiego było wyskoczenia z pomysłem nowej emisji akcji. To zrujnowało wiarygodność spółki i posypało się jak domino. Niech to będzie przestrogą dla następców.
Mógł po cichu dogadać się z Krukiem i odsprzedać mu część portfeli nawet z dyskontem i w tym samym czasie próbować plasować jeszcze trochę obligów. Wtedy spółka nie straciłaby płynności. A on wyskoczył jak filip z konopii z tą emisją a to zawsze zapala czerwone światło. Chłop sobie sam założył pętle na szyje i stanął na chwiejnym taborecie. Teraz już raczej sobie nie zorganizuje wycieczki dookoła świata ale raczej dookoła spacerniaka. aleks

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Unimot podał szacunki – tragedia. Co Prezes?

Marcin R.
Gość

Mozesz skomentować raporty Lsi i Triton? Z góry dziękuję

Czepan
Gość
Czepan

Unimot jakaś porażka. O ile nie martwi mnie ta wycena zapasów, to po pozostałych kosztach można wywnioskować, że gdzieś na lewo może kupę kasy wypływać i to na tyle, że mogły się nawet straty pojawić. Trzymać miałem długoterminowo, ale zastanawiam się, czy tego nie wyrzucić ze stratą, bo zaczyna to rzeczywiście słabo wyglądać. Trzeba jeszcze poczekać do raportu i wczytać się dokładnie, bo może nie ma powodów do takiej paniki.

Liroy
Gość

Egonac może i mas rację z tym śmietnikiem . Tylko że ja już nie mam co komunikować bo ani Qubica ani Sanoka nie mam zamiaru sprzedawać no chyba że zaczną lecieć w dół a pozostałe trzy pozycje mam i trzymam dłuższy czas.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Skulilbym sie jednak na Kani. Dlaczego? Odp. jest prosta. Na Tarczynskim jest juz pozamiatane. Chodzi mi o wezwanie…Jedyne co mnie martwi w dzialnosci tej firmy, to fakt, ze w akcjonariacie pojawilo sie PTI kilka lat femu. Nie bede mowil dlaczego. Ta spolka powinno sie zajac ABW…Poszukajcie sobie efekty dzialanosci tej "grupy kapitalowej" na dzialalnosc podmiotow zaleznych (szczegolnie NC). Masakra po prosth.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Eurotel i Decora to bardzo dobre spolki. Sa wiarygodne, wyplacaja duze dywidendy. "Zoltodziibom" wlasnie polecalbym je, jak i inwestorem cierpliwym. Jak ktos zaczyna przygode z bananowka, to pewnie szuka "okazji". Gielda da zarobic na po czatku, ale pozniej to odbierze z nawiazka…tak niestety jest…

Co do LC Corp-tyle juz pisalem, ze nie chce mi sie znowu "naganiac". Fajna firma pod kazdym wzgledem-biorac pod uwage aspekty inwestorskie. I technicznie mniamniusnie wyglada.

QUB tez jest moim zdaniem nieodkryra jeszcze perelka. Robia dobra robote. Do tego jeszcze 11bit, ktory jest niedowartosciowany i Vivid Games.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Liroy
Gość

Coś pięknego na weekend QubicGames kupiony 25 minut temu po 1.38 . teraz 1.44 . na plusie 5.47

Egonac
Gość

Gratulacje, ale jeśli będziesz komunikował każdą transakcję i jej wynik na koniec dnia to będzie tu straszny śmietnik.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ek
LC Corp w styczniu był po 3,16 to gdzie ta siła ?

Ojciec
Gość

Prezesie powazne moje przeoczenie na portfelach tych TFI to Querkus ma Altusa i Skarbca w portfelu i nie jest odwrotnie Ale z trasakcji to pod koniec maja 2017 r. GetBack zawarł warunkową umowę nabycia od Altus TFI 99,4% akcji EGB Investments za 207,6 mln zł.
https://stooq.pl/n/?f=1190321&search=altus+tfi

Liroy
Gość

A raz się żyje kupiłem tego Qubica za 1. 38 . Tysiączek akcji

Liroy
Gość

Z tym 11Bit zawaliłem kupowałem po 218 a sprzedałem coś po 260 . Czasem cierpliwość potrzebna . Szukam takich perełek ze spółek co robią gry i zastanawiam się nad kupnem QubicGames . . Ps a swoją drogą ten Sanok mi rośnie ale 5 procent to za mało oczekuję zwrotu ok 15, 20 procent to sprzedam

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To nie sa marzenia…"Jedenastka" to, tzw. "Dzieci Czerwonych", czyli CD Red. Ida ta sama droga. To z reszta sa spolki komplementarne. Preorderow nie wystawili na Steam, tylko wlasnie na GOGu. Jeslu Frostpunk notuje tak genialna sprzedaz, to Cyberpunk 2077 Cd Redu ma jeszcze bardziej swietlana przyszlosc. To sa znakomite spolki i bardzo dobrze zarzadzane. Tutaj nie bawilbym sie w P/E, bo to nie ma sensu…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Nieuk, na jaki kurs LC Corp liczysz do dywidendy?
trup

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja nie spekuluje pod dywidendy. To jest bardzo zgubne. Dywidenda jest dla mnie "handicapem". Jak przebije 2,75 zl, to droga otwarta na nowe szczyty. Dom dev. pokazal swietne wyniki a ta spolka jest warta ponad 2 mld zl. Jesli LC Corp pokaze rownie dobre wynjki (to zalezy od umow), ale 1/3 ich inwestycji, to powierzchnie komercyjne. Teoretycznie potencjalna, zla informacja o nalozeniu podatku na kursy Ecbo i LC Corp w ogole nie wplgnely. To znaczy tylko jedno-potencjalna apreacjacje kursu.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Warto kupować marzenia.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 6 / 2018
Data sporządzenia: 2018-04-27
Skrócona nazwa emitenta
11 BIT STUDIOS S.A.
Temat
Raport sprzedażowy gry "Frostpunk"
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR – informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd 11 bit studios S.A. _dalej "Spółka"_ informuje, że klienci kupili już ponad 250 tysięcy sztuk gry "Frostpunk", której premiera miała miejsce we wtorek 24 maja o godz. 15.00.
Przychody ze sprzedaży "Frostpunka" z nawiązką pokryły zatem wszystkie wydatki poniesione na produkcję i marketing gry.

muzyk

Anonimowy
Gość
Anonimowy

To jest wlasnie inzynieria finansowa…cos z rynku zniknal p. Zientara…Mial doktorat z inzynierii finansowej;)

A tak powaznie, to mamy window dressing. Na Livechacie olbrzymie wrecz obroty. LC Corp pieknie. No i nielubiany przez Prezesa Game dev. Tutaj oprocz "Swietej trojcy" (czylu: Cd Red, 11bit, Playway) zwrocilbym uwage na Bloober, Vivid i QUS (ta spolke zauwazylem dzieki wpisowi jednemu z Was).

Pozdrawiam,

Nieuk.

Ojciec
Gość

Naczynia powiazane Altus nie ma obligaci GBK ale ma 5% akcji Querkusa a ten już ma obligacje GBK a do tego akcje Querkusa staniały znacznie jak rozlicza tę strate na akcjach Altus . Oczywiscie Qerkus ma na zmianę Altusa żeby klienci mysleli jakim to nie obraca kapitałem .

Anonimowy
Gość
Anonimowy

LC Corp z dnia na dzien silniejszy i lzejszy bez bylego, glownego akcjonatiusza;)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jeśli Altus odpisze obligacje Getbacka to jak to może wpłynąć na kurs jego akcji ?
luki_bak

Investor
Gość
Investor

Prezes, mozesz skomentowac analizy IFIRMY i AILLERON ze Stockwatha? Ifirma sporo ostatnio staniala, co tam sie dzieje

Przemek
Gość

A dlaczego zakładasz, że główni nie odpowiedzą w wezwaniu? – zawsze brali w nim udział, więc jak bym nie zakładał redukcji 60%, tylko o wiele wyższą.

Unknown
Gość

Pytanie o Capital Partners.

Są warunki nabycia:
https://static1.money.pl/d/akty_prawne/spolki/9/527881_0.pdf
Mam 5 dni miedzy 7-11 maja na zapisanie sie.

Dobrze rozumiem, że tylko akcje free float będą skupowane? Bo w treści oferty napisali:
"Przedmiotem Oferty zakupu są zdematerializowane akcje zwykłe na okaziciela oznaczone kodem PLCPTLP00015,
które są przedmiotem obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w
Warszawie S.A.(„Akcje”), które Spółka zamierza nabyć w celu ich umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego."

Free float wynosi 53%, czyli 11M akcji. 4.5 miliona skupią po 10.45. To znaczy, że redukcja bedzie =60%.
Mam 1500 akcji. Skupią 40%, czyli 600 sztuk po 10,45 = 6270zł.
Zakłądam, że pozostałe 900 akcji sprzedam po 3 zł (obecny kurs 4.20), czyli po 2700 zł.
Zakupiłem akcje po 6060 zł.
6270+2700 – 6060 = 2900 zysku (45%).
Dobrze liczę? Widzisz jakiś bład w tym rozumowaniu?

Przemek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Ja Ci powiem. Odnosnie Getbacku, Unified i Elementala…Pinokia.pl. Amen.

Nieuk.

L.
Gość

Prezesie, czy może się orientujesz co się wydarzyło w spółce Elemental ?

L.
Gość

Dziękuję za odpowiedź.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Co może teraz zrobić osoba, która posiada akcje GETBACKu ? Pozostaje tylko czekanie ?
Yan

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Elektrobudowa jest chyba dobra do portfela dywidendoweg ?

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Kakolewski jest zabawny…ciekawe dlaczego nie pisal o Abrisie jak byl prezesem-tylko wroga widzial w Buczku. Swietne. Fajny zabieg "polityczny" z Abrisem. Prezio podpisuje sie pod dokumentacja a teraz winny jest akcjinariusz? Smiech na sali i spychologia.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam, jakie macie opinie odnośnie Unified. Zbankrutuje do końca? Ewa

Czepan
Gość
Czepan

Mi się wydaje, że za te przekręty nie siądą im na kontach na tyle, aby zbankrutowali. Problemem może być to, że wszyscy z firmy się zwiną i nic z niej nie pozostanie. A to już jest scenariusz bardzo prawdopodobny.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jaka roznice? Nie bardzo rozumiem…Wszystko zalezy od zawieranych umow kredytowych. Najwazniejsze sa spready bankowe. Najlepiej bylo wziac kredyt powyzej 4 zl. Tylko tu sie pojawia "ale". Banki bardzo niechetnie udzielaly te kredyty, bo juz nie zarabialy fortuny na franku. Widzial ktos wzrost jakiejs waluty o ok. 20% w stosunku do zlotego…?/Moze Soros sie zabawil na naszej walucie, jak kiedys na funcie…Moze, morze…

Nieuk.

Maciek C
Gość

A propos kredytów frankowych.
Mam takie pytanie – jak frank spadnie to frankowicze
oddadzą różnicę ?….

Maciek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

I jeszcze kwestia kredytow frankowych (pisal i tym Prezes) i polisolokat…po prostu masakiera. Powstaje jakis tam fundusz restrukturyzacykjny odnisnie przewalutowania…pamietajcie, ze to bylo w programie wyborczym prezydenta Dudy. ElSi zaszedl za skore mocno wladzy…
Juz nie bede pisal o tym, co Prezes tez bardzo inteligentnie zaznaczyl: konkurencja wyniszczy Idea Bank. Mam tu na mysli strukture korporacyjna mBanku (chodzi mi o stary piin BRE Banku) i polaczone sily Pekao i Aliora…

A sam doktor El Si jest juz nawet animatorem obligow Getin Noble Banku za posrednictwem Noble Secutities, ktory sprzedaje…:)

A SII zrobilo sobie nieswiadomie swietna reklame. Na Wallu pewnie inwestorska society bedzie pchala sie drzwiami i oknami na spotkanie z wlascicielem super bankow haha:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Bardzo fajne uwagi. W kontekscie tego polecam genialny wrecz serial "Pakt". Ja Ci powiem tak: pewnie wszyscy o wszystkim wiedzieli, ale teraz jest spychologia.pl. Meandry bardzo skomplikowanej, pejoratywnej inzynierii finansowej sa osobom z Getbacku bardzo dobrze znane i spolek, ktore " kooperowaly" w tym "super" biznesie…Ja raczej zaglosuje na PiS, bo oni sie nie bawia w ustawke na konkursy w spolkacb etc..Mianowanie jest polityczne i oczywiste. Tzw. wybor lepszego zla…no takie czasy. Startowalem kiedys do Urzedu Marszalkowskiego…wiedze mialem spora-chodzilo o projekty europejskie. Smieszny test, na ktore odpowiedzi mogly znac tylko osoby bedace alfa i omega albo, ktore znaly z gory odpowiedzi…No, ale co sie dziwic, jak byly minister sprawiedliwosci ma bron na lewo zalatwiona…
Jednak kilka szpilek dla wladzy sie nalezy: obnizanie pensji poslom o 20%, kiedy KAS "wplaca do kasy" 40 mld zl rocznie za przestepstwa gospodarcze? Niech jeszcze obniza pensyja urzedasom z KNFu (im to akurat by sie przydalo haha). No, ale to jest troche obcinanie galezi, na ktorej sie lezy…Kompetentni i uczciwi ludzie kosztuja.

Kolejna kwestia-to walka w samym PiSie. Przeciez Autostrade Wielkopolske finansowal (np. poprzez akcjonariat) BZ WBK…a kto byl przez lata jej prezesem?

Odnosnie Czarneckiego, to Jego klopoty sa moim zdaniem bardzo na reke ekipie rzadowej…To jest Breslau a tam Grzesih Schetyna, Bodzio Zdrowejski, czy Waldek Frasyniuk;) Poza tym Jolanta Pienkowska pracuje dla TVNu a wiadomo kto jest wrogiem w rozumieniu wladzy…

Tutaj obronna reka moim zdaniem z tego wszystkiego wyjdzie Solorz-Zak, bo ma siec komorkowa a podsluchy sie przydadza hehe:) Poza tym jest nieco bardziej rzetelny Polsat a TVP chce wprowadzic swoj algorytm ogladalnosci rzeczywistej w ustawie o KRRiTV. On jest oparty o Netie. Poza tym dogaduje TVP dogaduje sie z Polsatem odnosnie waznych wydarzen sportowtch.

W kontekscie Getbacku sprawa jest tez o tyle polutyczna, ze Skarb Panstwa toczy batalie sadowe z Abrisem odnosnie FM Banku.

Ps. Najciekawsze aktywo dr Lechoslaw sprzsedal za pol darmo i kurs sie uwolnil. Chodzi mi o LC Corp. A sprzedal pewnie, bo byl na musiku i wiedzial o klopotach swojej wypasionej grupy bankowej…

Milego wieczoru.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziekuje Prezesie za tak szybka odpowiedz. Trzeba sie bardziej calej grupie kapitalowej przyjrzec, ale to moze w weekend.

Getback wysyla coraz ciekawsze komunikaty gieldowe. Przescigaja sie z Idea Bankiem haha:) Zaprzeczanie, ze sie nic nie wiedzialo o zlej sytuacji finansowej Getbacku jest bardzo ciekawe w kontekscie tego, co napisali. "Pinokio team" wisi im 14 baniek…rozumiem, ze nie sprawdza sie podmiotu, ktoremu posrednio/bezposrednio udziela sie tak "malego" finansowania…? Tym bardziej, ze jak Jan Kowalski chce wziac kilka tysiecy to jest wrzucany na "audyt" wszystkich baz kredytowych. Ale co tam 14 baniek…

Jeszcze jedno-myslalem, ze ta nagroda GPW dla Getbacku to byl zart…Nie byl…Dzis czwartek, wiec czas na "Ucho Prezesa" i waiting na raport Eurotelu.

Milego wieczoru.

Ps. Prezesie-bylbym rad, jakbys napisal swoje spostrzezenia po nim.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Prezes,

Jak bedziesz mial czas-to prosilbym Ciebie o analize Comp. Nie mam tych akcji, ale spolka sie wybila z kilkuletniego trendu horyzontalnego i obroty sa b.duze jak na ta spolke. To jest bodajze takze wlasciciel Elzabu. Dziekuje.

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Sprawdz sobie cene kauczuku, bo to moze byc poklosiem przeceny. Debica tez leci. Szkoda, bo chyba Synthos juz nie jest notowany a wtedy latwiej byloby skorelowac rozne fakty.

Pozdrawiam,

Nieuk.

Liroy
Gość

Dzięki Prezes za radę z tym Sanokiem nie do końca ciebie posłuchałem bo kupiłem i jestem 2,41 procenta do przodu to oczywiście całe nic ale coś czuję że to 30 zł z groszami to był dołek i Sanok pójdzie do góry

Zgred
Gość
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Fajny tekst z ukryta kryptoreklama spolek dra LC:) Na miejscu Jego-to lokate zalozylbym w Idea do 100 tys euro a akcje kupowal raczej wlasnie PKO haha:)

Afera Getback moim zdaniem (oczywiscie z czasem) odsloni kolejne kulisy. Pinokio zostanie swiadkiem koronnym, bo gdybym byl jego papuga-tak bym mu doradzil…chyba lepiej isc na kilka lat do pierdla niz na 15. Zmieniaja sie tez regulacje prawne dot. przestepczosci gospodarczej i niewiadomo, czy nie bedzie tak, ze prawo zadziala wstecz…
Pieniadze z GTB zostaly potencjalnie wgprowadzone. Mialem do czynienia z pismem od duzo starszej znajomej rodziny i gtb od podstawowej kwoty nalozyl sobie ponad 50% "oplaty". Kasa wiec tam strumieniami plynela, ale jak to w morzu inzynierii finansowej szybko odplynela…

Nieuk.

Czepan
Gość
Czepan

Dlaczego Prezes uważasz, że zabawne jest twierdzenie, że 3,5% to lukratywna lokata. Według mnie taka właśnie jest.

Czepan
Gość
Czepan

Trochę nie na miejscu jest jednak porównywanie "kiedyś" z "dziś". Dziś ciężko jest znaleźć lokaty na 2,7% i to na dowolną kwotę.

Wojt
Gość

Jak koleś (rekinfinansów) pisze ze jedną z jego inwestycji jest gra na Forex to gratuluje. To jest dopiero syf. Tam zazwyczaj gra się przeciwko brokerowi np bossafx. To jest rynek nieregulowany. Mogą wszystko. Łącznie ztym że chcąc zamknąc zyskowną pozycję odetną nam komunikację. W dwa lata od swojego istnienia zyski z platformy Bossafx przekroczyły zyski ze wszystkich budowanych przez 20 pare lat istnienia bosia na rynku głównym. Na rynku głownym ludzie zostawiają tylko prowizję a na bossafx całe majątki.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Jak rynek jest slaby-wykorzystuj to do akumulacji. Jestes powaznym inwestorem, ktory ma bardzo madre spostrzezenia i wnioski. Dziwie sie tylko, jak mogles dac sie zalatwic na GTB… Pojawil sie komunikat zarzadu, ze niewykupione obligi z odsetkami na dzien 25.04. wynosi juz ok. 90 mln zl. Masakiera…Za to bekna wszyscy. W tym niestety my, bo ponad 2,5 mld poszlo do potencjalnych oszustow i nikt juz raczej tej kasy nie zobaczy. Moim zdaniem stosowali dumping cenowy, zeby wygryzc Kruka. Sprawa jest gospodarcza, spoleczna, polityczna a takze moralna.

Co do Elemantala…Kiedys sie interesowalem ta spolka (jak chyba Penta Investments wchodzil do akcjonariatu przed tym "rajdem). Zalowalem, ze nie kupilem akcji. Nie wchodzilem w nie, bo obawialem sie regulacji prawnych odnosnie recyklingu. Jak pisze mBank-to kolejne pinokia jednak (moj wniosek).

Co do Unified mialem ponad 20% strate na tej pozycji…dzisiaj byloby juz chyba z 70%…Nie ma co sie zakochiwac w akcjach jakiejkolwiek spolki…A to, ze Kolega nie stracil wiecej "dzieki nam", to mnie bardzo cieszy…tutaj nie ma jakis beznadziejnych naganiaczy i to mnie ujelo w tym blogu;)

Takze pozdro600 4 CEO i reszty Zarzadu:)

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czy wie ktoś do kiedy poszczególne fundusze inwestycyjne otwarte muszą opublikować swoje sprawozdania finansowe na dzień 31.12.2017? Nie chodzi mi o firmy TFI tylko konkretne fundusze, gdzie publikują w co zainwestowały.
Wojtek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dziękuję bardzo, Prezesie :)
Wojtek

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam,
Wygląda na to, że zawiesili notowania Unified Factory po komunikacie spółki z przed ostatnich godzin. Przy tak ciężkich zarzutach, to praktycznie koniec dla spółki.
RM

Czepan
Gość
Czepan

Ależ spektakularna wtopa. :( Dobrze, że więcej nie dokupiłem.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Dobrze, ze to oddalem ze strata powyzej 8 zl i Asbis z niewielkim zyskiem po komunikacie ING Ofe.

Obserwujta tego Livechata i LC Corp (zobaczie, jak wyniki podal Dom dev.). O game dev. juz nawet nie bede wspominal:)

Ps. W Ropczycach juz raczej po konflikcie…Wyniki za 2018 rok beda moim zdaniem rewelacyjne;)

Nieuk.

Czepan
Gość
Czepan

Prześledziłem raporty spółki i po tych pierwszych spadkach już była nisko wyceniana, z dobrymi perspektywami finansowymi, ale teraz okazało się, że ta kasa to płynęła, ale dziwną drogą. :) Myślałem, że sprawa będzie dotyczyła prezesa, a nie spółki, bo skoro prezesowi postawili zarzuty, a w spółce nie wiedzą o co chodzi i służby nie weszły, aby zabezpieczyć papiery, to można się było spodziewać, że jednak spółka będzie czysta.
Ryzyko było wkalkulowane w tą inwestycję i mogę się jedynie cieszyć, że mało kupiłem i powstrzymaliście mnie przed większymi zakupami. Można się jedynie pocieszać tym, że kolejnego parcha wyeliminują ze społeczeństwa.

SPOKO
Gość

A mnie martwi co innego, to następna wtopa Quercusa.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Pamietajcie o tym, ze gielda to gra interesow. Juz w samej etymologii tego slowa jest to zawarte. Moze byc tez tak, ze ktos sie zdenerwowal na Buczka za slowa o potencjalnym "Amber Gold sequel"… Inni moga mu teraz robic na zlosc za GTB. Nie wiem, czy tak jest, ale staram sie czytac didaskalia…Altusa nie utopia, bo ma za duze aktywa, ale Quercusa moga…czy tak bedzie-nie wiem. Jedno jest pewne-zarzadzajacy tfi wiedza duzo wiecej, ale nie mowia tego poki co…zaczna…jestem tego pewien…
Zobaczcie sobie, co sie dzieje z Idea Bank…Jakis czas temu pisalem o tym, ze skorelowalbym to z afera GTB…Bank pewnie nie zbankrutuje, ale juz chyba sie domyslam po co byla kaska doktorowi L.Czarneckiemu w kontekscie sprzedazy LC Corp (najlepsze Jego aktywo gieldowe). Ciekawe, co powie na Wallu w Karpaczu. Niech ktos to nagra najlepiej albo zrobi transmisje.
Gielda to tez gra wartosci…A swoja droga-dzisiaj bylem w Stonce i ekspedientka wezwala policje, bo podejrzewala starsza Pania o wafelka za 2 zl…chciala jej pokazax torebke a o a sie nie zgodzila…a na Bananas Stock Exchange robia walki na miliardy. Momen omen-okazalo sie, ze ma cukrzyce…w Anglii nie daja nic niewinnemu chlopakowi zyc…W jakim swiecie zyjemy…

Odnosnie GPW-to polecam piosenke Margaret " In my cabana". Gdyby urodzila sie w USA juz bylaby gwiazda swiatowa…

Nieuk.

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Zwroccie uwage na raport Ropczyc;)

Nieuk.

Liroy
Gość

Jest taka spółka jak Stomil Sanok która może i pokazała gorsze wyniki ale tak duże spadki na niej to chyba przesada ma sporo gotówki w kasie co roku wypłaca dywidendę . Co prezes o niej myślisz . Ja myślę o jej kupnie po sprzedaniu 11 Bit

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Witam Prezesa i reszte Zarzadu hehe;)

Mialem wlasnie pisac, ze Eurotel dzisiaj podaje wyniki. Juz go mialem wywalic, bo ta konsolka byla meczaca, ale ktos ewidentnie wczoraj juz cos wiedzial i kupil. W prognozie DM BOŚ, ktora byl w rekomendacji z ub.r. z zaleceniem "kupuj" i cena docelowa 27,5 zl jest zakladane 11 mln zl zysku. Jakby tak z 5-10% bylo wiecej, to super. Przypomne, ze ta spolka ma prawie 12 mln zl na lokatach…Szkoda, ze nie udalo jej sie kupic tej firmy, z ktora chyba juz miala list intencyjny. No, ale co sie odwlecze, to nie uciecze;) Ogolnie bardzo dobra spolka na longterm.

Dolar w ostatnich tygodniach podrozal-to dobrze dla takich spolek, jak game dev., czy Livechat, ktory w przyszlym tygodniu poda liczbe nowo pozyskanych klientow za kwiecien.

Milego dzionka Wszystkim zycze:)

Nieuk.

Przedstawione informacje są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianym rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszej analizy. Czytelnik musi być świadomy, że wyłącznie on ponosi odpowiedzialność z tytułu podejmowanych decyzji inwestycyjnych.